Medycyna została w pełni zmilitaryzowana

BROWNSTONE » ARTYKUŁY INSTYTUTU BROWNSTONE » MEDYCYNA ZOSTAŁA W PEŁNI ZMILITARYZOWANA

Brownstone Institute - Medycyna została w pełni zmilitaryzowana

PRZEZ CLAYTON J. BAKER, LEKARZ MEDYCYNY   30 STYCZEŃ 2024 R  

Myślę o pewnej branży. Sprawdź, czy potrafisz odgadnąć, co to jest.

Przemysł ten jest ogromny, stanowiąc dużą część PKB kraju. Miliony ludzi zarabiają dzięki niemu, bezpośrednio lub pośrednio. Ludzie na szczycie tej branży (którzy oczywiście działają głównie za kulisami) należą do superbogatych. Korporacje tej branży bezlitośnie lobbują u rządu narodowego, w wysokości miliardów dolarów rocznie, zarówno w celu zapewnienia sobie lukratywnych kontraktów, jak i wpływania na politykę krajową na swoją korzyść. Ta inwestycja sowicie się opłaca, czasami sięgając bilionów dolarów.

Korporacje zaopatrujące ten przemysł w sprzęt prowadzą zaawansowane, wysoce techniczne badania, które wykraczają daleko poza zrozumienie przeciętnego obywatela. Obywatele finansują jednak te badania z pieniędzy podatników. Nie zdają sobie sprawy, że wiele zysków uzyskanych z produktów opracowanych za pieniądze podatników jest zatrzymywanych przez kierownictwo korporacji i inwestorów.

Branża ta zajmuje się fundamentalnymi kwestiami życia lub śmierci, przed którymi stoi naród. W związku z tym niestrudzenie promuje się jako globalna siła dobra, twierdząc, że chroni i ratuje niezliczone życia. Jednak zabija też wielu ludzi, a równowaga nie zawsze jest korzystna.

Operacyjna strona tej branży jest zdecydowanie odgórna w swojej strukturze i funkcji. Ci, którzy pracują na poziomie podstawowym, muszą przejść rygorystyczne szkolenie, które standaryzuje ich postawy i zachowania. Muszą przestrzegać ścisłych kodeksów postępowania i podlegają surowej dyscyplinie zawodowej, jeśli odbiegają od przyjętych zasad i procedur, a nawet jeśli publicznie je kwestionują.

Wreszcie, ten personel naziemny jest traktowany w specyficzny sposób. Publicznie często wychwala się ich jako bohaterów, zwłaszcza w okresach ogłoszonego kryzysu. Prywatnie są oni trzymani w całkowitej niewiedzy na temat decyzji branżowych na wysokim szczeblu i często są wprost okłamywani przez osoby na wyższych szczeblach dowodzenia. “Piechurzy” nawet w znacznym stopniu tracą niektóre podstawowe wolności obywatelskie na rzecz przywileju pracy w branży.

Jaką branżę opisuję?

Gdybyś odpowiedział “wojsko”, oczywiście miałbyś rację. Jeśli jednak odpowiedziałbyś “branża medyczna”, miałbyś rację.

mowie pożegnalnej prezydenta Eisenhowera z 17 stycznia 1961 roku stwierdził, że “… W radach rządowych musimy strzec się przed uzyskaniem nieuzasadnionego wpływu, czy to pożądanego, czy nie, przez kompleks wojskowo-przemysłowy. Sześćdziesiąt trzy lata później wielu Amerykanów rozumie, o czym mówił.

Widzą niekończący się cykl niewypowiedzianych wojen i trwających od dziesięcioleci obcych okupacji, które są podejmowane pod mglistymi lub wręcz fałszywymi pretekstami. Widzą wiecznie głodny mega-przemysł, który produkuje superdrogie, zaawansowane technologicznie urządzenia do zabijania w każdej możliwej formie, a także ciągły strumień straumatyzowanych żołnierzy, których wypluwa. Wojna (lub, jeśli wolicie jej orwellowski przydomek, “obrona”) to wielki biznes. I jak ostrzegał Eisenhower, tak długo, jak ci, którzy czerpią z tego zyski, będą napędzać politykę i strumień pieniędzy, będzie on nie tylko trwał, ale będzie nadal rósł.

Inne mega-branże – w szczególności przemysł medyczny – generalnie radziły sobie lepiej w odbiorze społecznym niż kompleks wojskowo-przemysłowy. Potem przyszedł Covid.

Wśród wielu surowych lekcji Covid nauczył nas tego: jeśli zastąpisz Raytheona i Lockheeda Martina Pfizerem i Moderną, a Pentagon zamienisz NIH i CDC, otrzymasz ten sam wynik. “Kompleks medyczno-przemysłowy” jest tak samo realny jak jego wojskowo-przemysłowy odpowiednik i jest tak samo realnym problemem.

Jako lekarz wstydzę się przyznać, że do czasu Covida miałem tylko przeczucie, że tak jest – a dokładniej, wiedziałem o tym, ale nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo jest źle, i nie martwiłem się tym zbytnio. Owszem (pomyślałem), że Pharma angażuje się w nieuczciwe praktyki, ale wiedzieliśmy o tym od dziesięcioleci, a przecież produkują skuteczne leki. Owszem, lekarze coraz częściej stawali się pracownikami, a protokoły coraz częściej dyktowały opiekę, ale zawód ten wciąż wydawał się możliwy do opanowania. To prawda, że opieka zdrowotna była zdecydowanie zbyt droga (pochłonęła 18,3 procent amerykańskiego PKB w 2021 r.), ale opieka zdrowotna jest z natury droga. A przecież ratujemy życie.

Dopóki nie byliśmy.

Na początku lub w połowie 2020 r. stało się oczywiste dla tych, którzy zwracali uwagę, że “reakcja” na Covid, choć promowana jako inicjatywa medyczna, była w rzeczywistości operacją wojskową. Stan wojenny został faktycznie ogłoszony mniej więcej w idy marcowe 2020 r., po tym, jak prezydent Trump został w tajemniczy sposób przekonany do scedowania odpowiedzi na Covid (i praktycznie rzecz biorąc, kontroli nad narodem) na Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Swobody obywatelskie – wolność zgromadzeń, wyznania, prawo do podróżowania, zarabiania na życie, kontynuowania nauki, uzyskania pomocy prawnej – zostały unieważnione.

Odgórne dyktaty dotyczące postępowania z pacjentami z Covid były przekazywane lekarzom z góry i były egzekwowane z militarystyczną sztywnością niespotykaną w życiu zawodowym lekarzy. Obowiązkowe protokoły nie miały sensu. Zignorowali podstawowe zasady zarówno zdrowej praktyki medycznej, jak i etyki lekarskiej. Bezwstydnie kłamali na temat dobrze znanych, wypróbowanych i prawdziwych leków, o których wiedziano, że są bezpieczne i wydawały się działać. Protokoły zabijały ludzi.

Ci lekarze i inni specjaliści, którzy zabrali głos, zostali postawieni przed sądem wojennym. Stanowe komisje lekarskie, specjalistyczne komisje certyfikacyjne i pracodawcy dużych systemów opieki zdrowotnej praktycznie potykali się o siebie nawzajem w pośpiechu, aby pozbawić licencji, decertyfikować i zwalniać dysydentów. Prawdziwi, odważni lekarze, którzy faktycznie leczą pacjentów, tacy jak Peter McCullough, Mary Talley Bowden, Scott Jensen, Simone Gold i inni, byli prześladowani, podczas gdy niepraktykujący biurokraci, tacy jak Anthony Fauci, byli witani fałszywymi tytułami, takimi jak “Najlepszy Lekarz Ameryki”. Propaganda była równie obrzydliwa, co rażąca. A potem przyszły ciosy.

Jak to się stało z medycyną?

To wszystko wydawało się takie nagłe, ale w rzeczywistości pracowano nad tym od lat.

Covid nauczył nas (nawiasem mówiąc, Covid był tak surowym nauczycielem, ale czy nie nauczyliśmy się od niej tak wiele!), że kompleks medyczno-przemysłowy i kompleks wojskowo-przemysłowy są ze sobą głęboko powiązane. Nie są to tylko bliźnięta, ani nawet bliźnięta jednojajowe. Są bliźniętami syjamskimi, a tak zwane “zdrowie publiczne” to tkanka wspólna między nimi.

Wirus SARS CoV-2 jest w końcu bronią biologiczną, rozwijaną przez lata, finansowaną z dolarów amerykańskich podatników we wspólnym wysiłku NIH Fauciego i Departamentu Obrony, aby genetycznie manipulować zdolnością przenoszenia i zjadliwością koronawirusów (wszystko to oczywiście w imię “zdrowia publicznego”).

Gdy broń biologiczna wyszła z laboratorium i trafiła do populacji, w kompleksie medyczno-przemysłowym rozpoczął się wyścig o opracowanie i wprowadzenie na rynek niezwykle dochodowego antidotum na broń biologiczną. Przypomnij sobie pełne przejęcie medycyny przez wojsko: blokady stanu wojennego, tłumienie tanich i skutecznych metod leczenia, prześladowania dysydentów, nieustanną propagandę i antynaukę oraz bezwstydne rozpustnictwo większości systemów szpitalnych za pieniądze z ustawy CARES.

Resztę już znamy. Nieprzemyślane, toksyczne antidotum na terapię genową, fałszywie reklamowane jako “szczepionka”, zostało narzucone populacji za pomocą szantażu (“szczepionka jest sposobem na zakończenie pandemii”), skutecznego przekupstwa władz medycznych i polityków, a także innych operacji psychologicznych kierowanych przez Władzę Realną, mających na celu podzielenie populacji i uczynienie kozła ofiarnego dysydentów (“pandemia nieszczepionych”).

Efekt końcowy brzmi nawet jak pokłosie gigantycznej operacji wojskowej. Miliony ludzi nie żyją, wiele milionów cierpi na traumę psychiczną, gospodarki są w strzępach, a kilku podżegaczy wojennych jest fantastycznie bogatych. Prezes Moderny Stephane Bancel (który, nawiasem mówiąc, przed laty nadzorował budowę Instytutu Wirusologii w Wuhan) jest świeżo upieczonym miliarderem. I ani jeden z tych, którzy spowodowali całe to zło, nie siedzi w więzieniu.

W chwili pisania tego tekstu praktycznie wszystkie główne systemy opieki zdrowotnej, specjalistyczne rady regulacyjne, stowarzyszenia specjalistyczne i szkoły medyczne stoją na baczność, wciąż w zgodzie z otrzymaną – i do tej pory wyraźnie fałszywą – narracją. W końcu ich finansowanie, czy to z farmacji, czy z rządu, zależy od ich posłuszeństwa. O ile nie dojdzie do dramatycznych zmian, w przyszłości zareagują w ten sam sposób, gdy nadejdą rozkazy z góry. Medycyna została w pełni zmilitaryzowana.

W swoim pożegnalnym przemówieniu Eisenhower powiedział coś jeszcze, co moim zdaniem jest tutaj najbardziej prorocze. Opisał, że kompleks wojskowo-przemysłowy sprzyjał “powracającej pokusie poczucia, że jakaś spektakularna i kosztowna akcja może stać się cudownym rozwiązaniem wszystkich obecnych trudności”.

Wejdź do choroby X.Opublikowano na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe W
przypadku przedruków należy ustawić link kanoniczny z powrotem do oryginalnego artykułu i autora Brownstone Institute.

Autor

 • Clayton J. Baker, lekarz medycynyClayton J. Baker, lekarz medycyny Dr C.J. Baker jest lekarzem chorób wewnętrznych z ćwierćwiecznym doświadczeniem w praktyce klinicznej. Piastował liczne akademickie stanowiska lekarskie, a jego prace ukazały się w wielu czasopismach, w tym w Journal of the American Medical Association i New England Journal of Medicine. W latach 2012-2018 był profesorem nadzwyczajnym nauk medycznych i bioetyki na Uniwersytecie w Rochester.
 • ZOBACZ WSZYSTKIE POSTY 

Opublikowano za: https://brownstone.org/articles/medicine-has-been-fully-militarized/

Comments

 1. czystesale says:

  “Gain of function”

  “Wirus SARS CoV-2 jest w końcu bronią biologiczną, rozwijaną przez lata …”, chodzi o tzw. badania “gain of function”, których celem jest “poprawa” własnoci patogenu, n.p. zwiększenie zakażalności, zwiększenie skuteczności i wiele innych.

  Jak wiadomo tego rodzaju badania dla Pentagonu prowadziło wiele ośrodków badawczych na terenie na zachód od Donbasu, n.p. “covid-19”

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/10/17/inne-dane/#InneDan

  został opracowany jeszcze w roku 2019, dlatego nosi numer 19 a nie 20, choć został zarejestrowany dopiero w 2020.

  Wspólnik firmy Pfizer w operacji skażania ludności prepratem mRNA (modified RNA), firma ModeRNA, przez dekadę pracowała w dziedzinie “gain of function” dla Pentagonu i mogła natychmiast sięgnąć do opracowanych przez nią dla Pentagonu preparatów genetycznych.

  Jeśli ktoś odkryje w tym zdradliwą wojnę przeciwko ludzkości, to nikt mniejszy niż słynny spekulant Buffet mu to potwierdzi

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#Buffett

  Co prawda większość ludzi na świecie tego nie wie, ale to nie zmieni wyniku tej wojny, jeśli sobie tego nie uświadomimy i zaczniemy przeciwdziałać, bowiem

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2017/03/swinki1.jpg

  niewiara w rzeczywistość może być niebezpieczna.

  Potraktujmy tzw. rząd “polski” i partie jako organizacje przestępcze, a nawet zbrodni

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  a okaże się, że wiele zjawisk dość niezrozumiałych okażą się zupełnie logiczne.

Wypowiedz się