Leczenie chorób sercowo naczyniowych, czyli zapomniane terapie ludowe, skuteczne i tanie

Myślenie podstawowe. Tylko prawda jest ciekawa


Lekarze alarmują o dramatycznym wzroście zachorowań i zgonów na choroby sercowo naczyniowe oraz nowotworowe. O przyczynach tego dramatu milczą, nie zauważając, że jest to skutek tak zwanych szczepień na covid-19.
Przypomnę, że w ujawnionych dokumentach firmy Pfajzer, producent szczepionek wymienił  prawie 1300 możliwych chorób po szczepiennych, w tym najczęstsze: nowotwory i choroby serca.

Osobom które zachorowały na serce w wyniku szczepień, medycyna rokefelerowska  na pewno  nie pomoże, mogą spróbować pomóc sobie sami, lecz  w tym wypadku szanse na wyzdrowienie są  nieznane.
Osoby które nie poddały się wyszczepianiu a zauważą u siebie pierwsze symptomy niewydolności sercowo naczyniowej, mogą skutecznie wyleczyć się korzystając  z ziołolecznictwa i zmianę trybu życia.

Jak w warunkach domowych zdiagnozować u siebie stan naszego układu sercowo naczyniowego?
Najprostszy do wykonania jest test 60 schodów
Jeśli uda się nam wejść na 4 piętro (ok. 60 schodów ) w czasie nie dłuższym niż jedna minuta, bez odpoczynku i bez podbiegania, to możemy przyjąć, ze serce mamy “jak dzwon” (więcej na temat testu schodowego tutaj: https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,jak-sprawdzic-stan-serca–prosty-test—wystarczy-wejsc-po-schodach,artykul,48275617.html )

Jeśli test wypadnie niepomyślnie a dodatkowo mamy inne objawy niewydolności serca, takie jak:
-osłabienie, łatwe męczenie się nawet przy niewielkim wysiłku
-duszność występująca przy wysiłku, w spoczynku lub w nocy
-obrzęki, powiększenie obwodu brzucha i przybór masy ciała związane z zatrzymaniem płynów w organizmie
-suchy kaszel, niekiedy połączony z odpluwaniem rdzawo podbarwionej plwociny
-wyniszczenie i utrata masy ciała (w zaawansowanej niewydolności)

to najwyższy czas rozpocząć samoleczenie, korzystając z medycyny ludowej i zmianę trybu życia,  pamiętając o zaleceniach kanadyjskiego lekarza (zwanego ojcem współczesnej medycyny) Williama Oslera:  “Jednym z pierwszych obowiązków lekarza jest edukowanie mas, aby nie brały lekarstw, gdyż po nich zdrowiejemy dwa razy: raz po zatruciu lekami, dwa z choroby.

Część lekarzy (niewielka) leczy choroby serca ziołami, z których kilka wykazuje bardzo wysoką skuteczność, na przykład strofantyna, pozyskiwana z ziół skrętnika. Starsi wiekiem kardiolodzy twierdzą, ze strofantyna podana dożylnie podczas zawału przerywała zwał i jego skutki w ciągu kilkunastu minut.

Niestety „nowoczesna” medycyna wyeliminowała z leczenia strofantynę i w żadnym kraju UE nie jest ona obecnie produkowana. (więcej na temat strofantyny pisałem tutaj: http://pospoliteruszenie.org/lek%20na%20serce.html )

Okazała się za tania i blokowała wprowadzenie na szeroką skalę inwazyjnych metod leczenia chorób serca, bardzo kosztownych i ryzykownych!

Na szczęście istnieją rośliny o podobnym działaniu jak skrętnik, które łatwo pozyskać i przygotować do spożycia.

Są to:

liście oleandra
liście naparstnicy
liście konwalii majowej, oraz szereg innych opisanych przez dr Różańskiego w podanej na końcu publikacji.


Osobiście polecam liście konwalii majowej, którą przetestowałem na sobie z dobrym skutkiem.
Godne polecenia są też liście naparstnicy, którą możemy uprawiać w ogrodzie. Jest to jedna z najpiękniejszych roślin ogrodowych. Konwalię majową należy zbierać w pod koniec maja (rośnie w lasach i ogrodach) i przyjmować w postaci proszku uzyskanego z wysuszonych liści, zmielonych w młynku do kawy.

Ponieważ konwalia ma nieprzyjemny smak, więc dobrze jest „zapakować” ją przed spożyciem w żelatynowe kapsułki.

Wykonywane przez mnie kapsułki (rozmiar 1) zawierają po ok. 0,3 g proszku z konwalii. Jednorazowo nie wolno spożywać więcej niż 0,5g konwalii, zaś w ciągu doby 1,5g.
Naparstnica jest rośliną dwuletnią, w lutym bądź na początku marca należy wysiać nasiona do skrzynek i wysadzić je do gruntu pod koniec maja na początku czerwca.
Naparstnicę poleca dr Jerzy Jaśkowski.

Musimy pamiętać, że zarówno konwalia jak i pozostałe zioła nasercowe są trujące przy spożyciu dużych ilości. (Indianie zatruwali skrętnikiem strzały)

Osoby zainteresowane tematem leczenia chorób serca ziołami odsyłam do doskonałego „przewodnika” w tym zakresie autorstwa dr Henryka Różańskiego: 
LEKSYKON ZIÓŁ CZ. 1 – HENRYK RÓŻAŃSKI, HUBERT IWIŃSKI
będącego kopalnią wiedzy na temat ziołolecznictwa w chorobach serca.

Musimy pamiętać, że żadne leczenie nie przyniesie skutków, jeśli równocześnie nie ograniczymy przyczyn chorób serca: otyłości, braku ruchu, stresów, niewłaściwego odżywiania, itp.
Osoby zainteresowane tematem  odsyłam do książki profesora Frydrychowskiego:  “Choroby sercowo-naczyniowe” prof. Andrzej Frydrychowski dr Michał Lange.

Autorzy przeprowadzają przegląd najpopularniejszych chorób  sercowo naczyniowych. Opisują z naukowego punktu widzenia skuteczne – choć zaniechane przez medycynę akademicką – sposoby leczenia.

Anthony Ivanowitz
14.02.2024r.
www.pospoliteruszenie.org

Wybrane komentarze

Maria.środa, 14 lutego 2024, 14:57:34

Zanim zaczniemy się leczyć

należy zastanowić się nad PRZYCZYNAMI, które powodują określone zmiany na narządach i tkankach.

Tego w żadnej oficjalnej literaturze zainteresowany nie znajdzie. A jest to ważne, gdyż nie można niczego leczyć, nie znając przyczyn i ewentualnych skutków “leczenia”.
Zrzucanie “winy”na koronaszczepionki byłoby logiczne, gdyby ludzie przed nią nie chorowali na serce. Bynajmniej nie bagatelizuję trucicielskiego wpływu nie tylko zresztą koronaszczepionek, ale przyczyny WSZYSTKICH zmian chorobowych (za wyjątkiem urazów , zatruć i niedoborów pokarmowych DRASTYCZNYCH) leżą w reakcjach na traumy i nieznośność sytuacji życiowych z którymi musi się mierzyć człowiek każdego dnia. To co umyka w widzeniu problemów, to właściwość ludzkiego mózgu. Który reaguje emocjami (i angażowaniem całego organizmu na sytuację) nawet wtedy, kiedy obiektywnie “zagrożenie” istnieje tylko w wyobraźni !
Ta właściwość ludzkiego mózgu odróżnia człowieka od zwierząt. Będąc jednocześnie zagrożeniem jak i dając możliwość ZROZUMIENIA przyczyn zmian chorobowych i ich wycofania.
Wypracowane w toku ewolucji programy biologiczne są “przewidziane” na krótki czas, służą pokonaniu nagłych trudności,zagrożenia egzystencji ssakom (do których należy człowiek) Jednak ich przedłużone trwanie ( w przypadku zmian sercowo-naczyniowych, mózgowych powyżej 9 miesięcy) niesie ryzyko śmiertelnego udaru/zawału, w momencie rozwiązania (jeśli masa konfliktowa była duża)
Wielokrotnie miałam okazję o tym się przekonać. Będąc obecna przy śmierci mojego dziadka (wiem, jaki konflikt mu się rozwiązał) śmierci sympatii mojego brata, która pogodziła się z odejściem jej męża (przykład omawiany przez Caroline Markolin), innych sytuacji zw. z zawałami i udarami.
Jak wiadomo z https://5prawnatury.pl/metody-terapeutyczne-2/jak-dzialaja-leki-wg-5-praw-natury/ na homeostat człowieka można wpływać różnymi działaniami chemicznymi “sztucznymi” czy naturalnymi czy syntetycznymi (zioła, wydzieliny-np. jadu węży zawierają składniki chemiczne, których “podróbki” to np. Pavulon czy Captopril) Powodując zmniejszenie dolegliwości bólowe czy innych objawów dyskomfortu choroby. Można działać metodami fizykalnymi (np. temperaturą).
Tu jedyną metodą zalecaną i bezpieczną (wielokrotnie zastosowaną praktycznie przeze mnie i rodziców) są OKŁADY Z LODU na czubek głowy i skronie.

Zalecałabym ostrożność w stosowaniu preparatów z ziół zawierających silnie działające trucizny (tak należy zdefiniować działanie ziół kardiolitycznych) Co do np. naparstnicy, to lepiej polegać na stabilizowanych wyciągach, przeczytawszy uprzednio przeciwwskazania.
https://rozanski.li/1269/naparstnica-lisc-folium-digitalis-niem-fingerhutblatt-fr-feuille-de-digitale-ital-foglia-di-digitale-digitalis-jako-zrdlo-lekw-nasercowych/
Rp. Pastilli Digitalis, wg Labelonye
Extracti Digitalis 1,0
Sacchari albi 280,0
Tragacanthae pulv. 0,05
Aquae glycerinatae q.s
Do wyrobu 300 pastylek

Rp. Oxymel diureticum (moczopędny) wg Gubler’a
Tincturae Digitalis 5,0
Extracti Secalis cornuti (wyciąg ze sporyszu) 5,0
Acidi gallici 2,5
Kalii bormati (bromek potasu) 15,0
Aquae Laurocerasi 15,0
Sirupi Cerasi 200,0
Oxymellis Scillae 260,0
Zażywać łyżeczkami przy chorobach serca i nerek.

Co do preparatów z oleandra, to jego działanie jest silniejsze niż naparstnicy, wg. mnie bardziej ryzykowne, cytat z Różańskiego:
Folium Oleandri = Folium Nerii zawiera do 1,5% glikozydów nasercowych cyklopentanofenantrenowych: oleandryna C32H48O10 (ang. oleandrin), digitoksygenina (digitoxingenin), neriantyna (ang. neriantin), rozagenina (ang. rosagenin).
Siła działania wyizolowanej oleandryny przewyższa glikozydy naparstnicy (oleandryna działa 3 razy silniej niż digitoksyna). Preparaty galenowe z Folium Oleandri działają na serce z siłą porównywalna do leków strofantynowych
(…)Przetwory oleandrowe przedawkowane wywołują zatrucie objawiające się wymiotami, biegunką i bolesnymi skurczami przewodu pokarmowego. Osoby o szczególnie wrażliwym przewodzie pokarmowym mogą odczuwać dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego przy podawaniu wysokich dawek leczniczych. Wtedy lepiej jest podawać oleander doodbytniczo – per rectum).
Informacja poniżej o hamowaniu angiogenezy oznacza, że jest to trucizna powstrzymująca odbudowę naczyń krwionośnych. Co dla mnie oznacza UNIEMOżLIWIANIE powrotu do normotonii. Nieznajomość biologicznych procesów- odbudowywania=rewaskularyzacji naczyń, uznanie tego procesu za “chorobowy” to efekt SZKODLIWEJ medycyny ” rokefelernej”. Niestety.
Różański: “Istnieją doniesienia o możliwości zastosowania oleandryny w leczeniu guzów złośliwych (oleandryna to inhibitor (= czynnik hamujący) angiogenezy, czyli rozwoju naczyń niezbędnych do wzrostu nowotworu).”

Co do strofantyny, to dr Hamer uważał, że ma ona działanie polegające na: zwiększeniu siły kurczowej mięśnia sercowego (działanie izotropowe dodatnie) oraz nieznacznym zmniejszeniu liczby jego skurczów (działanie chronotropowe ujemne).
Różański: Konwalia działa podobnie jak strofantyna, jednakże jest o wiele lepiej wchłaniana z jelit do krwi, dlatego można ja podawać doustnie. Zwiększa siłę skurczową mięśnia sercowego, działa uspokajająco, przeciwnerwicowo, moczopędnie i przeciwobrzękowo.
Bez recepty można zatem stosować Cardiol c
Skład:
Substancje czynne: nalewka z głogu i kozłka (Crataegi cum Valerianae tinctura), nalewka konwaliowa mianowana (Convallariae tinctura titrata), wyciąg nasion kola (Colae seminis extractum), kofeina.
Działanie
Cardiol C nieznacznie zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego oraz zmniejsza częstotliwość jego skurczów.
Wskazania
Cardiol C jest stosowany w stanach łatwego męczenia się. Wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków i bez objawów zastoju krążenia oraz w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w podeszłym wieku

Różne rodzaje zawałów serca
https://www.youtube.com/watch?v=5MlZHja0268

Opublikowano za: https://anthony.neon24.net/post/175218,leczenie-chorob-sercowo-naczyniowych

Wypowiedz się