Globalna wojna gospodarcza – gdzie dolar stoi w chaosie

Od Brandona Smitha

W niedawnym oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Tucker Carlson zwięźle wyjaśnił powody, dla których udał się do Rosji, aby przeprowadzić wywiad z prezydentem Władimirem Putinem. Jego decyzja, pogrążona w lawinie oburzenia ze strony gadających głów lewicowych mediów i wielu zachodnich polityków, była inspirowana obawą Carlsona, że Amerykanie zostali wprowadzeni w błąd przez propagandę korporacyjnych mediów, pozostawiając opinię publiczną całkowicie niewyedukowaną na temat wojny na Ukrainie.

Ważne jest, aby zrozumieć, do czego mogą doprowadzić napięcia ze Wschodem.

Warto obejrzeć:

Oto kilka kluczowych cytatów:https://youtu.be/kzmvvKdts8I

Wojna ta całkowicie przekształciła globalne sojusze wojskowe i handlowe, a także sankcje, które po niej nastąpiły, i w sumie wywróciły do góry nogami porządek gospodarczy po II wojnie światowej. System, który gwarantował dobrobyt na Zachodzie przez ponad 80 lat, rozpada się bardzo szybko, a wraz z nim dominacja dolara amerykańskiego.

Zgadzam się.

W rzeczywistości nie sądzę, aby większość Amerykanów miała pojęcie, jak wyglądałyby rzeczywiste konsekwencje globalnej wojny z Rosją i jej sojusznikami.

Nawet gdyby konflikt nigdy nie zakończył się oddaniem strzałów i pozostał ograniczony do sfery wojny gospodarczej, Stany Zjednoczone i większość Europy byłyby zdruzgotane.

Carlson wspomniał w szczególności o zagrożeniach dla statusu dolara amerykańskiego.

Podejrzewam, że ten komentarz prawdopodobnie zdziwił wiele osób. Większość populacji nie może pojąć idei implozji dolara amerykańskiego wprawionej w ruch przez zagraniczny dumping dolara jako globalnej waluty rezerwowej.

Oni naprawdę wierzą, że dolar jest niezwyciężony.

Najbardziej urojeni są niestety ci, którzy należą do głównego nurtu kręgów ekonomicznych. Wydaje się, że nie mogą pojąć, że Zachód już teraz przeżywa powolną zapaść finansową.

Wojna przyspieszyłaby szkody gospodarcze do poziomu niewidzianego od czasów Wielkiego Kryzysu.

Co historia mówi nam o globalnych walutach rezerwowych

Dolar amerykański zastąpił brytyjskiego funta szterlinga jako globalną walutę rezerwową w 1944 roku. Funt szterling rządził niepodzielnie przez około 200 lat, a następnie gwałtownie zyskał na wartości po tym, jak Wielka Brytania zbankrutowała, walcząc zarówno w I, jak i II wojnie światowej.

Wcześniej frank francuski był preferowaną walutą na świecie przez sto lat – zanim naród zbankrutował, eksperymentując z papierowymi pieniędzmi bez pokrycia (najbardziej spektakularnie podczas oszustwa Mississippi Bubble). Wynikająca z tego dewastacja gospodarcza doprowadziła bezpośrednio do rewolucji francuskiej.

Frank francuski zastąpił guldena holenderskiego, który służył jako światowa waluta rezerwowa przez około sto lat, zanim Holandia zbankrutowała w trakcie wojny osiemdziesięcioletniej.

Wcześniej hiszpański srebrny dolar był światową walutą rezerwową, częściowo ze względu na fantastycznie produktywne hiszpańskie kopalnie w Nowym Świecie. Ale bez względu na to, ile ton srebra hiszpańskie galeony przewiozły przez Atlantyk, rząd wydał jeszcze więcej… Hiszpański srebrny dolar najpierw nie spłacał długów narodowych, a następnie zdewaluował walutę, aby kontynuować walkę z Anglikami i Holendrami, a następnie zniknął z historii.

Mógłbym cofać się w czasie, aby wykopać więcej przykładów…

Chodzi o to, że:

Każda globalna waluta rezerwowa w historii została zastąpiona.

Każdy.

Rząd emitujący wydaje więcej pieniędzy niż ma (zwykle w czasie wojny) – dewaluuje walutę, a czasami także nie spłaca długów – niszcząc zaufanie, które jest niezbędne do przetrwania każdej waluty.

Upadek dolara amerykańskiego jest nieunikniony

Ostrzegałem przed takim skutkiem od wielu lat. Myślę, że w przeszłości jasno wyraziłem swoje stanowisko; Podejrzewam, że konflikt między Wschodem a Zachodem był starannie planowany przez dekadę lub dłużej, a Rosja nie jest w tej sprawie bez winy.

Rosja konsekwentnie współpracowała z globalistycznymi instytucjami, w tym z MFW, w wysiłkach na rzecz stworzenia nowego “globalnego systemu waluty rezerwowej”. Jak zauważyłem w 2014 roku w moim artykule Fałszywy paradygmat Wschodu i Zachodu ukrywa wzrost globalnej waluty w odniesieniu do rozwijającej się wojny z Ukrainą.

Chciałbym przypomnieć proputinowskim cheerleaderkom, że Putin i Kreml najpierw naciskali na przejęcie kontroli nad ukraińską gospodarką przez MFW, a teraz MFW domaga się, aby Ukraina walczyła z Rosją w zamian za wsparcie finansowe. Dla bardziej lekkomyślnych obserwatorów może się to wydawać ironią; ale dla tych, którzy są świadomi fałszywego paradygmatu Wschodu i Zachodu, wszystko to jest częścią większego planu konsolidacji władzy.

Od momentu obalenia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza (wielu twierdzi, że stało się to z pomocą zachodnich agencji wywiadowczych) program III wojny światowej został wprawiony w ruch. Wydaje się, że obie strony stworzyły okoliczności, w których pożoga była nieunikniona.

Rosja, o dziwo, poparła interwencję MFW w celu zabezpieczenia ukraińskiej gospodarki. MFW zażądał wtedy, aby Ukraina walczyła z Rosją, aby utrzymać kontrolę nad Donbasem, w przeciwnym razie ryzykuje utratę pomocy finansowej, która utrzymywała kraj przy życiu. Czy to ironia, czy może chodzi tu o coś innego?

NATO zaczęło dozbrajać Ukrainę, a Ukraina użyła tej broni do rzezi ludności cywilnej w Donbasie. Ludność wschodnia chciała przyłączyć się do Rosji, a Ukraina nie miała zamiaru na to pozwolić (w grę wchodziło finansowanie z MFW). Tymczasem rząd otwarcie negocjuje oficjalne włączenie Ukrainy do NATO. Następnie Rosja dokonała inwazji, zajmując Donbas.Reklama natywna

Teraz cały region jest beczką prochu i obie strony są gotowe do zapalenia lontu.

Gdybym miał wybrać stronę, która jest “bardziej prawicowa” w swoim stanowisku, musiałaby to być Rosja. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby Chiny pracowały nad stworzeniem sojuszu wojskowego z Meksykiem, który mógłby rozmieścić broń i żołnierzy na naszej południowej granicy? Wyobraźcie sobie chaos, jaki wywołałoby to w USA? Z tym właśnie Rosja musiała się zmierzyć w przypadku Ukrainy.

Pamiętajmy, że Ameryka prawie zainicjowała globalną wojnę nuklearną, kiedy Rosja Sowiecka wystrzeliła rakiety na Kubę w 1962 roku. Operacje wojskowe prowadzone tak blisko granic głównych mocarstw narodowych to nie żart.

Z pewnością nie ufam Putinowi, ale to nie neguje orwellowskiego zachowania europejskich i amerykańskich przywódców politycznych. Dzieje się tu coś poza typowymi mechanizmami geopolitycznego przepaści. Wojna przynosi korzyści tylko wybranej grupie globalistów i podejrzewam, że obie strony świadomie lub nieświadomie służą globalistycznym interesom.

Nie da się temu zaprzeczyć. Jest to rzeczywistość, którą można zweryfikować: nasze rządy i elitarne instytucje są skorumpowane nie do pojęcia. Dążą do autorytarnej reformacji, “wielkiego resetu gospodarczego” i wywołują liczne konflikty na całym świecie. Widzieliśmy, jak maska spada podczas Covid. Ci ludzie są nie tylko zwiedzeni; Są potworami i są głodni. Nie jest poza ich zasięgiem, aby wyczarować światowy kryzys i poświęcić Zachód jak kozła na ołtarzu, aby uzyskać upragnioną centralizację.

Paradygmat Wschód/Zachód doskonale wpisuje się w ten plan. Kraje BRICS są gotowe do całkowitego porzucenia dolara; Niektóre z nich już to zrobiły w handlu dwustronnym.

Nie dajcie się zwieść, jeśli konflikt na Ukrainie (i w innych częściach świata, takich jak Syria czy Iran) będzie się nadal nasilał, Chiny pozbędą się swoich zasobów dolarowych. Jako największy importer/eksporter na świecie, wiele krajów poszłoby w ślady Chin i odeszło od dolara w handlu międzynarodowym.

Co to oznacza?

Biliony skryptów dłużnych spieniężonych jednorazowo

Dolar, który był hipernapompowany przez ponad dekadę drukowania pieniędzy przez Rezerwę Federalną, nadal pozostaje stabilny tylko dlatego, że jest światową rezerwą i petrowalutą. Z tego właśnie powodu zagraniczne banki trzymają biliony dolarów w zagranicznej kasie. Wraz z utratą statusu rezerwy, niekończący się strumień dolarów powróci do USA, ponieważ inwestorzy zagraniczni zdywersyfikują się, odchodząc od banknotów Fed.

Wynik? Potężne załamanie inflacyjne.

O to właśnie toczy się gra.

To jest to, co Tucker Carlson prawdopodobnie miał na myśli, a zbyt wielu w Ameryce po prostu tego nie rozumie. Globaliści czerpią korzyści, ponieważ to jest to, nad czym pracują od dziesięcioleci – dekonstrukcja amerykańskiego społeczeństwa i gospodarki, tak aby “stary porządek świata” mógł zostać zastąpiony ich “nowym porządkiem świata” cyfrowych walut banku centralnego, koszykiem walut MFW i wieloma innymi wysoce nieprzyjemnymi socjalistycznymi zmianami.

A najlepsze dla nich jest to, że będą postrzegani jako “bohaterowie”, gdy to wszystko się skończy. Spędzili większą część ubiegłego stulecia przygotowując Amerykę do ekonomicznej porażki poprzez dewaluację dolara i stworzenie pułapki długu narodowego. System i tak miał się załamać, ale teraz mogą przerzucić całą winę na wojnę i “arogancję państw narodowych”, a następnie przyjść na ratunek ze swoimi dystopijnymi cyfrowymi pieniędzmi.

Konflikt między Wschodem a Zachodem otwiera drzwi do Wielkiego Resetu. W tej chwili jedyną rzeczą, która powstrzymuje falę, jest powszechna odmowa walki ze strony społeczeństwa. Nikt nie jest zainteresowany wyjazdem za granicę, by zginąć w bezsensownej bitwie o Ukrainę (Zełenski ma prawdziwe urojenia, jeśli myśli, że Amerykanie będą przelewać krew w jego okopach – nawet pobór do wojska byłby kompletną porażką). Nikt nie jest zainteresowany rozpoczęciem III wojny światowej, czy to nuklearnej, czy po prostu ekonomicznej.

Jeśli ostatnie trzy lata nie nauczyły nas niczego więcej, to każdy, kto ma oczy dookoła głowy, wie, że dolar amerykański zawodzi jako środek przechowywania wartości. Rząd federalny wydaje się być zdeterminowany, aby sprowadzić jego wartość do zera, a reszta świata nie stoi bezczynnie… Dlatego tak ważne jest, aby zdywersyfikować swoje oszczędności dolarów na sprawdzone w historii bezpieczne aktywa magazynujące wartość: fizyczne metale szlachetne.

Myślę, że oburzenie establishmentu z powodu wywiadu Tuckera Carlsona z Putinem opiera się na obawie, że zachodnia publiczność może zobaczyć inną stronę wojny i być jeszcze mniej zainteresowana walką.

Nie neguje to jednak zdolności NATO czy Rosji do rozszerzania wojny poza Ukrainę na inne regiony lub do podstępu finansowego (znowu, miej oko na Syrię i Iran). Ostatecznie chcą, żebyśmy opowiedzieli się po którejś ze stron, ale tylko z listy stron, które aprobują. Wolnościowo nastawione grupy na Zachodzie muszą wybrać WŁASNĄ stronę i walczyć o własne interesy. Nie może być o NATO kontra Rosja, musi być o wolnych ludziach kontra globaliści. Tylko w ten sposób te katastrofy kiedykolwiek się skończą.

W miarę jak świat odchodzi od dolarów w kierunku walut cyfrowych banku centralnego (CBDC), czy Twój 401(k) lub IRA jest naprawdę bezpieczny? Sprytnym i konserwatywnym posunięciem jest dywersyfikacja w kierunku fizycznego złota IRA. W ten sposób Twoje oszczędności będą w czymś solidnym i trwałym. Pobierz BEZPŁATNY zestaw informacji na temat Gold IRA od Birch Gold Group. Bez zobowiązań, po prostu spokój ducha. Kliknij tutaj, aby zabezpieczyć swoją przyszłość już dziś.

Opublikowano za: https://www.theburningplatform.com/2024/02/09/global-economic-war-where-the-dollar-stands-in-the-chaos/

Comments

 1. czystesale says:

  Dziwne rzeczy

  n.p. “Rosja, o dziwo, poparła interwencję MFW w celu zabezpieczenia ukraińskiej gospodarki. ” i nie jest to jedyna dziwna rzecz, jaką popełniła Rosja.

  “Kraje BRICS są gotowe do całkowitego porzucenia dolara; Niektóre z nich już to zrobiły w handlu dwustronnym.”, Rosja podaje, że wymiana z ChRL odbywa się praktycznie bezdolarowo, a sama Rosja nie ma już dolarów w swoim portfelu.

  “Upadek dolara amerykańskiego jest nieunikniony” przy czym liczne wojny USA, wojny o dolar, nie są w stanie nic tu zmienić, por. Petrov

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Imperium globalne ma swój niezmienny mechanizm, co autor też wyjaśnia przytaczając historię waluty rezerwowej.

  “świat odchodzi od dolarów w kierunku walut cyfrowych banku centralnego (CBDC)”, przez świat należy rozumieć świat finanów, o CBCD była tu już mowa

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/02/ciemne-dni-dla-petrodolara/comment-page-1/#comment-17301

  wszystkie jednostki globalnego imperium, USA, UE, BRICS zostały wezwane do wprowadzenia CBDC, co też posłusznie wypełniają, przy czym kraje RIC są najbardziej zaawansowane. CBDC jest podstawowym mechanizmem przeprowadzenia tzw. Resetu. Czytelnik może zaprotestować, że BRICS nie może mieć nic wspólnego z USA czy UE, protestować może, ale BRICS jest elementem tego samego systemu, które tu okrśla się mianem globalengo imperium.

  System globalnego imperium jest oczywisty od czasu, kiedy “hiszpański srebrny dolar” powstał, ale jest naturalnie dużo starszy. Globalne imperium musi od czasu do czasu modyfikować swój mechanizm, gdyż relacje gospodarcze ulegają stałej zmianie a waluta rezerwowa ma swoje pułapki.

  Ta nowomodna globalizacja to nic innego, jak wdrażanie globalnego imperium, trwa stale od wiekąw, jedynie zmienia się intensywność, ale była także w imperium globalnym noszącym wówczas fantazyjną nazwę brytyjskiego.

Wypowiedz się