Ekskluzywny wywiad Tuckera Carlsona z prezydentem Władimirem Putinem w Moskwie – opublikowano częściową transkrypcję

Opublikowano 6 lutego 2024 r., autor: State of the Nation

“W zdumiewającym zwrocie wydarzeń znany dziennikarz Tucker Carlson podjął się misji o historycznych proporcjach. Gdy los Ukrainy i świata wisi na włosku, Carlson przybył do Moskwy, zdeterminowany, aby przeprowadzić wywiad z prezydentem Władimirem Putinem. Czy to śmiałe posunięcie może być kluczem do zakończenia wojny w Ukrainie i zapobieżenia nadciągającej katastrofie III wojny światowej? Czytaj dalej, aby zagłębić się w tę porywającą opowieść o odwadze, dziennikarstwie i dążeniu do pokoju”.

Ekskluzywny wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem w Moskwie – pełna transkrypcja:

TUCKER: Co powiedziałbyś ludziom rządzącym Ameryką?

PUTIN: Nasze przesłanie jest takie, że Rosja nie jest waszym wrogiem. Nie chcemy wojny. Jesteśmy gotowi na pokój. Wasi przywódcy dążą do konfliktu. To nie jest to, czego chcemy. Rosja opowiada się za swoim narodem. Nie chcemy tego, co nie jest nasze.

TUCKER: Czy odwiedziłbyś Waszyngton?

PUTIN: Tak oczywiście. Byłem już wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Lubię odwiedzać i spotykałem się z każdym prezydentem, z wyjątkiem Joe Bidena. Gdyby mnie zaproszono, poszedłbym. Tak.

TUCKER: Jaka jest Twoja opinia o prezydencie Bidenie?

PUTIN: Jesteśmy przekonani, że to nie on rządzi krajem. Powiedzmy, że mamy dobre źródła, które to potwierdzają, ale każdy może się o tym przekonać. Stany Zjednoczone weszły w mroczny okres. Ma nieodpowiedzialnego przywódcę.

TUCKER: Czy uważasz, że Joe Biden wygrał rzetelnie i uczciwie?

PUTIN: Wolałbym nie wchodzić w wewnętrzną politykę amerykańską, ale powiem, że moja ambasada poinformowała, że wasza południowa granica była lepiej zarządzana, niż te wybory w 2020 roku. (chichocze)

TUCKER: Jeden z sondaży w Ameryce pokazuje, że jesteś bardziej popularny niż Biden – jakaś reakcja?

PUTIN: (śmiech) Nie wiem, czy należy to traktować poważnie, ale rosyjskie ideały mają poparcie. Wierzymy w tradycyjne wartości; Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety: mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta kobietą.

TUCKER: Kogo chciałby Pan widzieć na stanowisku następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych?

PUTIN: Powtórzę raz jeszcze, że nie do nas należy wypowiadanie się czy angażowanie. Wbrew wieloletnim oskarżeniom, nie wtrącamy się w wasze wybory. Nie musimy, bo i tak ci sami ludzie zarządzają sprawami.

TUCKER: Dlaczego napadliście na Ukrainę?

PUTIN: Czy dokonaliśmy inwazji, czy zostaliśmy zaatakowani? Spójrz na historię. Spójrz na ludzi, którzy tam mieszkają. Historycznie rzecz biorąc, to my zostaliśmy zaatakowani i teraz po prostu walczymy. Ziemie i ludzie są rosyjscy i znów będziemy mieli to, co zawsze było nasze.

TUCKER: Jak byś się czuł, gdyby Trump wygrał ponownie?

PUTIN: Mieliśmy dobre relacje, kiedy prezydentem był Trump. Nie było wojny. Nasze stosunki były na wysokim poziomie. To powiedziawszy, nic nie jest przewidywalne, ani nie pozostaje takie samo. Zobaczymy.

TUCKER: Co myślisz o Zełenskim i jakie byłoby twoje przesłanie dla niego?

PUTIN: Pamiętam, jak śmiałem się z jego żartów, kiedy był komikiem w Rosji. Wróćmy do śmiechu.

TUCKER: Dlaczego?

PUTIN: Istnieją silne podmioty finansowe, w których interesie leży utrzymanie nas jako przeciwników. Jeden z waszych prezydentów ostrzegał przed tym. My, Rosjanie, nie mamy tego problemu.

TUCKER: Czy postrzegasz Stany Zjednoczone jako wroga?

PUTIN: Lol Kategorycznie nie. Byliśmy aliantami podczas II wojny światowej. Rosjanie pomogli zasiedlić Alaskę, Kalifornię, byliśmy też na Hawajach. Nasi ludzie nie są wrogami, ale ci w Waszyngtonie z pewnością nie są naszymi przyjaciółmi.

TUCKER: Czy możesz być bardziej konkretny i nazwać imiona?

PUTIN: To nie miałoby sensu. To nie do nas należy rozwiązywanie Twoich problemów domowych. Poza tym jestem pewien, że znasz te nazwiska lepiej niż my.

TUCKER: Czyli mówisz, że twoim przeciwnikiem nie jest Joe Biden, ale ludzie, którzy za nim stoją?

PUTIN: Dokładnie. Joe Biden może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, co się dzieje. Może nie rozumieć poziomu sankcji nałożonych na Rosję. Kto stworzył te sankcje? To są nasi przeciwnicy.

TUCKER: Czy to dlatego jesteś orędownikiem BRICS?

PUTIN: BRICS i tak by istniał. To naturalna reakcja na zachodni blok handlowy. To przeciwwaga. Kiedy dolar zostaje wykorzystany jako broń przeciwko państwom, pojawia się dla niego naturalna alternatywa. Tego właśnie chcemy.

TUCKER: Czy to dlatego wy i Rosja byliście na celowniku?

PUTIN: Jest to bardziej skomplikowane, ale jestem pewien, że jest to dobry powód. Ilekroć dolar jest zagrożony, Stany Zjednoczone podejmują ekstremalne środki. Nie mogą sobie pozwolić na to, by dolar zawiódł.

TUCKER: Ale czy Rosja nie jest słabsza i bardziej podatna na zagrożenia gospodarcze niż USA?

PUTIN: Jeśli spojrzymy na wielkość gospodarek, to jesteśmy mali. Ale niewiele osób bierze pod uwagę nasze ogromne zasoby naturalne. Rosja ma w ziemi ponad 80 bilionów dolarów. Żaden kraj nawet się do nas nie zbliży.

TUCKER: Jaka jest Twoja opinia o prezydencie Bidenie?

PUTIN: Jesteśmy przekonani, że to nie on rządzi krajem. Powiedzmy, że mamy dobre źródła, które to potwierdzają, ale każdy może się o tym przekonać. Stany Zjednoczone weszły w mroczny okres. Ma nieodpowiedzialnego przywódcę.

TUCKER: OK. Dobrze powiedziane, ale czy nie masz tych samych problemów w Rosji?

PUTIN: Tak. Do pewnego stopnia. Ale w Rosji te interesy są bardziej zgodne z myśleniem przeciętnego Rosjanina na ulicy. W Stanach Zjednoczonych tak nie jest. Elity was opuściły.

TUCKER: Jak myślisz, kto w takim razie rządzi Stanami Zjednoczonymi?

PUTIN: Te same siły, które zawsze nim kierowały. Można zmieniać prezydentów, ale nie zmienia się tych, którzy są u władzy. Z tym właśnie mamy do czynienia. Joe Biden jest tylko fasadą dla tej struktury władzy.

TUCKER: Dziękujemy, że z nami usiedliście. Jak tam twoje zdrowie? Pojawiły się plotki……

PUTIN: Cieszę się, że mogę rozmawiać z wami, a przez was z narodem amerykańskim. U mnie w porządku. Czuję się dobrze. Biorąc pod uwagę moje lata, jestem w najlepszym zdrowiu, ale czas ojca.

TUCKER: Pojawiły się uporczywe doniesienia, że masz raka?

PUTIN: Zapewniam cię, że te plotki są fałszywe. Gdybym miał raka i go pokonał, podzieliłbym się dobrą nowiną i lekarstwem ze światem.

*****

TUCKER: Kiedy mówisz, że niektórzy się go boją, czy mówisz, że Musk ma wrogów?

PUTIN: Wyraźnie widać, że ma wrogów w Stanach Zjednoczonych – sposób, w jaki został pozbawiony 50 miliardów dolarów aktywów – nazwalibyśmy to sygnałem specjalnego traktowania. Na pierwszy rzut oka to niesprawiedliwe.

TUCKER: Nie bałeś się Muska, kiedy zaczął dostarczać Ukrainie sprzęt Starlink?

PUTIN: Jeśli ktoś poważnie myśli, że kilka internetowych anten może pokonać potęgę Rosji – cóż mogę powiedzieć. Ale nie, nie baliśmy się ani nie obwinialiśmy pana Muska. Rząd nie dał mu wielkiego wyboru.

TUCKER: Na świecie wiele się zmieniło. Jaka jest Twoja opinia o Elonie Musku?

PUTIN: Postrzegamy pana Muska jako biznesmena – odnoszącego duże sukcesy. Zbudował wielką fortunę i ogromną rzeszę fanów. Jest wyjątkowym myślicielem o sile osobowości, którego nie da się kupić. Niektórzy się tego obawiają.

TUCKER: Czy masz jakieś rady dla Elona?

PUTIN: Powiedziałbym, że kontynuuj. Nie daj się zastraszyć. Ale jeśli sytuacja stanie się zbyt trudna, pojawi się Rosja. Chętnie otworzymy przed Tobą nasze drzwi. Już wcześniej witaliśmy amerykańskich biznesmenów i cenilibyśmy kogoś kalibru pana Muska.

TUCKER: Przejdźmy do Trumpa. Najpierw powiedz mi, co myślisz o obecnej sytuacji związanej z prawdopodobieństwem jego reelekcji?

PUTIN: Byłoby to trochę dziwne i nie w porządku, ale jesteśmy dobrze przygotowani. Obiecał zakończyć walki na Ukrainie, a my popieramy tę tezę.

TUCKER: Jak mógłby tak szybko zakończyć wojnę?

PUTIN: Po pierwsze, nigdy nas nie obraził. Ma wielki szacunek dla Rosji. Zaczęlibyśmy od pozycji przyjaźni i zaufania – wtedy wszystkie problemy są rozwiązywalne. Moglibyśmy to zrobić. Zaufaj mi.

TUCKER: Czy masz na myśli to, że Biden nazywa cię mordercą?

PUTIN: Byliśmy adresatami licznych obelg i obelg sięgających kilku pokoleń polityków wstecz . Pan Trump był odświeżającą odskocznią od tego. Jest bardzo popularny w Rosji. Być może to mu nic nie da.

TUCKER: Czy jesteś w jakimś kontakcie z Trumpem?

PUTIN: Lol Oczywiście, że nie. Ale gdyby wygrał ponownie, nasze linie komunikacyjne natychmiast by się otworzyły, podczas gdy w tej chwili nie prowadzimy dialogu z prezydentem Bidenem.

TUCKER: To dla mnie szokujące. Nikt z Białego Domu nie miał z tobą kontaktu?

PUTIN: Zgadza się. Nikt nie zadzwonił, odkąd pogratulowaliśmy panu Bidenowi zwycięstwa w wyborach. Zastanawiające jest dla nas, że komunikacja jest teraz chłodniejsza niż w czasach zimnej wojny.

TUCKER: Jak myślisz, jak potoczą się wybory w 2024 roku?

PUTIN: My tylko obserwujemy. Naszym obowiązkiem jest zachowanie czujności, ponieważ będzie to miało wpływ na świat. Mamy nadzieję, że wybory zostaną przeprowadzone w taki sposób, aby można było uwierzyć w ich wyniki. W Rosji nie ma kart do głosowania korespondencyjnego.

TUCKER: Przejdźmy do Chin. Jaki jest wasz związek?

PUTIN: Prezydent Xi i ja jesteśmy sobie szczególnie bliscy. Rosja i Chiny cieszą się obecnie dobrymi stosunkami, co jest dla nas oczywistym atutem, ponieważ są jednym z naszych największych partnerów energetycznych. Nadal będziemy przyjaciółmi.

TUCKER: Pojawiają się oskarżenia, że Chiny pomogły wam w wojnie na Ukrainie. Czy to prawda?

PUTIN: To nie jest coś, o czym mogę dyskutować. Powiedzmy, że Rosja nie jest odizolowanym mocarstwem. Ta strategia zawiodła. Mamy teraz więcej sojuszników i partnerów handlowych niż przed wybuchem wojny.

TUCKER: Czy kiedykolwiek rozważał Pan sytuację, w której Rosja i Chiny mogłyby połączyć siły przeciwko Stanom Zjednoczonym?

PUTIN: Masz na myśli gospodarkę czy militarność? Powiedziałbym, że nie chcemy ani jednego, ani drugiego. Nie jest w naszym interesie starcie z USA, ponieważ wszystkie strony przegrałyby w takim konflikcie.

TUCKER: Skoro mowa o konfliktach, jakie jest twoje zdanie na temat sytuacji w Strefie Gazy?

PUTIN: To naprawdę niefortunne. Palestyńczycy są dewastowani. Izrael działa w sposób nieskrępowany. Pokazuje straszliwe podwójne standardy na świecie. Gdzie są sankcje wobec Izraela?

TUCKER: Czy Rosja jest w jakiś sposób zaangażowana, zwłaszcza poprzez wasz sojusz z Iranem?

PUTIN: Lol Oczywiście, że nie. Nie sprzeciwiamy się istnieniu Izraela, ale jednocześnie popieramy prawo Palestyńczyków do samostanowienia. Chcemy być bezstronni.

TUCKER: Czy śledzisz to, co dzieje się na południowej granicy USA?

PUTIN: Właściwie tak. To część mojej codziennej odprawy. My, Rosjanie, uważamy to za ironicznie zabawne, że wasz Kongres wydaje miliardy na ochronę obcych granic, ale zaniedbuje swoje. Jest cicho, śmiesznie, ale śmiertelnie niebezpiecznie.

TUCKER: Śmiertelnie? Co masz na myśli?

PUTIN: Oczywiście śmiertelnie poważne. Codziennie giną ludzie, przekraczając granicę w niekontrolowany sposób. Jest to gra typu “każdy na każdego”. Świat nie widział czegoś takiego w epoce nowożytnej – lekkomyślne dla kraju, który tak się otwiera.

TUCKER: Czy Rosja w jakiś sposób wykorzystuje sytuację graniczną?

PUTIN: Lol Dlaczego powinniśmy. Nie musimy nic robić. Ameryka ulega autodestrukcji. I jak powiedział Napoleon, nie stawaj na drodze do samozniszczenia wroga.

TUCKER: Czyli postrzegasz Amerykę jako wroga?

PUTIN: To było tylko powiedzenie, ale obecna administracja zdecydowanie nie jest przyjacielem.

TUCKER: Czy można to zmienić?

PUTIN: Po to są wybory.

TUCKER: Jeszcze raz dziękuję za kontynuowanie współpracy ze mną w tak wielu różnych tematach. Czy możemy być jeszcze bardziej interesujący, że tak powiem?

PUTIN: Na pewno. Jestem otwarty na większość tematów.

TUCKER: Poruszmy kwestię zmian klimatycznych. Wciąż jest forsowany w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jakie jest twoje stanowisko?

PUTIN: Ludzkość nie jest nawet cywilizacją typu 1 w skali Kardaszewa. Jeśli nie potrafimy wykorzystać potencjału energetycznego planety, to jak możemy kontrolować klimat?

TUCKER: Czy jesteś co najmniej zaniepokojony?

PUTIN: Bardziej interesują mnie prawdziwe problemy. Zmiany klimatyczne nie są jednym z nich. Ziemia całkiem nieźle radzi sobie z samoregulacją. A jeśli na Syberii zrobi się trochę cieplej, tym lepiej. Więcej ziemi uprawnej dla Rosji.

TUCKER: Ale co powiedziałbyś prawdziwym wierzącym, którzy są przekonani, że zmierzamy ku katastrofie?

PUTIN: Powiedziałbym im, że martwienie się zmianami klimatycznymi jest jak narzekanie na pogodę. Jeśli nie podoba Ci się klimat, ruszaj się gdzie indziej. Jeśli martwisz się o pogodę, kup parasol.

TUCKER: Idąc tym tropem, jak postrzegasz ruch transpłciowy?

PUTIN: Interesujące jest dla mnie to, że wszystkie rzeczy, które kiedyś były celem szantażu, są teraz odznakami honorowymi. W Rosji nie ma żadnego prawa, ale na pewno nie zmuszamy do tego naszych dzieci.

TUCKER: Rosja była krytykowana za swoje prawa dotyczące gejów i jako nieprzyjazna dla LGBTQ+.

PUTIN: Mamy prawa, które chronią nasze dzieci. I nie obwieszamy naszych ambasad tęczowymi flagami. Zgadza się. W przeciwieństwie nie ingerujemy w życie prywatne dorosłych obywateli.

TUCKER: Czy śledzisz amerykańskie sporty? Niedługo będziemy mieli Super Bowl.

PUTIN: W rzeczywistości tak. Rosja to wielki sportowy naród. Całkiem niedawno gościliśmy Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Puchar Świata. Lubimy wszystkie sporty.

TUCKER: Co sądzisz o futbolu amerykańskim?

PUTIN: To ciekawy sport. Ale dlaczego nazywasz to piłką nożną, skoro piłkę prawie zawsze gra się rękami? Czasami wydaje się też niepotrzebnie brutalny.

TUCKER: To prawda. Będziecie oglądać?

PUTIN: Mecz nie będzie pokazywany w Rosji.

TUCKER: Czyli nie zobaczycie też Taylor Swift?

PUTIN: Lol Dostaliśmy wytchnienie.

TUCKER: Dziękuję prezydentowi Putinowi za poświęcony czas.

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=209353

Wypowiedz się