Dlaczego kryzys na Ukrainie jest winą Zachodu

“Korzeniem problemu jest rozszerzenie NATO, centralny element większej strategii wyprowadzenia Ukrainy z orbity Rosji i zintegrowania jej z Zachodem”.

Autor: Jonas E. Alexis, starszy redaktor -3 luty 2024 r


VT potępia czystki etniczne Palestyńczyków przez USA/Izrael280 MILIARDÓW DOLARÓW AMERYKAŃSKICH PODATNIKÓW ZAINWESTOWANYCH od 1948 roku w amerykańsko-izraelską operację czystek etnicznych i okupacji; 150 mld USD bezpośredniej “pomocy” i 130 mld USD w kontraktach
“ofensywnych” Źródło: Ambasada Izraela w Waszyngtonie i Departament Stanu USA.


Od połowy lat dziewięćdziesiątych rosyjscy przywódcy stanowczo sprzeciwiali się rozszerzeniu NATO, a w ostatnich latach dali jasno do zrozumienia, że nie będą stać z boku, gdy ich strategicznie ważny sąsiad zamienia się w bastion Zachodu. Johna J. Mearsheimera

“Dla Putina nielegalne obalenie demokratycznie wybranego i prorosyjskiego prezydenta Ukrainy – co słusznie nazwał “zamachem stanu” – było ostatnią kroplą, która przelała czarę. Odpowiedział zajęciem Krymu, półwyspu, na którym obawiał się, że będzie gospodarzem bazy marynarki wojennej NATO, i pracą nad destabilizacją Ukrainy, dopóki nie porzuci ona swoich wysiłków na rzecz przyłączenia się do Zachodu.

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że spostrzeżenie Putina dotyczące dużej części zachodnich elit jest słuszne.

Jonas E. Alexis, starszy redaktor

Jonas E. Alexis ma dyplomy z matematyki i filozofii. Studiował pedagogikę na poziomie magisterskim. Do jego głównych zainteresowań należy polityka zagraniczna USA, historia konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz historia idei. Jest autorem książki Kevin MacDonald’s Metaphysical Failure: A Philosophical, Historycal, and Moral Critique of Evolutionary Psychology, Sociobiology, and Identity Politics. Uczy matematyki w Korei Południowej.

Najnowsze posty >>> Archiwum Jonasa (2016-2022) >>> Archiwum Jonasa (2004-2015) >>>

Opublikowano za: https://www.vtforeignpolicy.com/2024/02/why-ukraine-crisis-is-the-wests-fault/

Comments

 1. czystesale says:

  “Fuck UE !”V. Nuland z MSZ USA

  w ten prosty sposób zdefiniowała politykę zagraniczną USA wobec UE, co się łatwo przekłada na politykę wobec Polski:

  Fuck Poland !

  muster polityki USA jest prosty “Fuck …. !”, w miejsce kropek należy wstawić nazwę odpowiedniego członka, jakież pasujące słowo, Uni Europejskiej. Nie wykłuczam, że w miejsce kropek możn by też wstawić “Ukraine”

  “Dla Putina nielegalne obalenie demokratycznie wybranego i prorosyjskiego prezydenta Ukrainy – co słusznie nazwał “zamachem stanu” – było ostatnią kroplą, która przelała czarę.”

  Taż pani Nuland potwierdziła, że był to zamach stanu zorganizowany przez USA, co kosztowało podatnika 5 miliardów dolarów. Ja wiem, to nie jest już ten dolar co niegdyś, kiedy Polak miał rozkoszne sny z zielonymi banknotami, ale była to kwota dość pokaźna, skoro na instalację rządu PiSu w wolnych i niezależnych wyborach w Polsce przed bez mała dekadą, wystarczyło USA zainwestować 50 milionów dolarów, tzn. 1% tego, co USA wydały na instalację żydobanderowców w Kijowie. Ostatnie wybory dowiodły, że USA równie dobrze potrafią kontrolować tzw. rząd warszawski złożony z bandy PO i band pomniejszych, nazywanych też partiami.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  Z tą “przelaną czarą” to trochę przesada, 8 (slownie osiem) lat tolerowała Moskwa, że żydobanderowcy mordowali Rosjan w Donbasie, ale być może musieli czekać na odpowiednią zgodę swych partnerów z BRICS i osłabienie USA. Redukcja pogłowia Rosjan a szczególnie ludności z terenów krainy oznaczanej literą “U” jest bezspornie dla niektórzych celów pożądana

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2023/12/syryjczyk-wyjasnia-zyda-z-rmf-fm-niech-sie-doszkoli/comment-page-1/#comment-16612

  żydostwo może znowu powtórzyć formułę: “ziemia bez ludu, dla ludu bez ziemi”

Wypowiedz się