■ Początek końca ! Kapitulacja Ukraińców w Awdijiewce. ■

Chwila Prawdy i Sumienia

Najbardziej ufortyfikowane miasto w Europie Awdijewka kapituluje !. Armia ukraińska jest niszczona a część ucieka z Awdijewki. Nad Awdejewką podniesiona jest rosyjska flaga.


Kapitulacja Ukraińców w Awdijiewce.  To początek końca krwawego zbrodniczego reżimu na Ukrainie. 
Najbardziej ufortyfikowane miasto w Europie Awdijewka kapituluje !.

Armia ukraińska przegrywa i ucieka z Awdijewki. Nad Awdejewką powiewa rosyjska flaga

Na tym terenie junta na Ukrainie przy udziale specjalistów z NATO zbudowała podziemne bunkry, korytarze i nasyciła różnorodną ciężką bronią wraz z tysiącami neobanderowskimi bojówkami którzy od 2014 roku systematycznie ostrzeliwali ludność cywilną w Donieckiej Republice Ludowej a szczególnie ludność Doniecka.

[[  15 lutego oficjalny przewodniczący Ukraińskiej Operacyjno-Strategicznej Grupy Wojsk Tawria, odpowiedzialnej za utrzymanie Awdijwki, poinformował, że Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły wycofywanie jednostek z Awdijówki „na korzystniejsze pozycje”.  ]]

W ciągu ostatnich 24 godzin siły rosyjskie odniosły duże sukcesy i przejęły kontrolę nad strategicznie ważnymi ukraińskimi twierdzami w kilku częściach miasta –.

Rosyjska 1 Brygada Słowiańska zdobyła i wyzwoliła część terenu miasta i teraz powiewa tam rosyjska flaga właśnie nad główną fortecą ukraińskiej armii na południu Awdijiwki, obszaru silnie ufortyfikowanego “Zenith”. Upadł główny węzeł ukraińskiej obrony na południu. Była to południowo-zachodnia baza obrony powietrznej w Avdiivce, która została przekształcona przez AFU w prawdziwą ▪ fortecę ▪ z podziemnymi betonowymi fortyfikacjami. Twierdza ta łumiła ofensywę rosyjską w Awdijiwce. A teraz ta twierdza upadła. 

Ukraińska obrona południowego odcinka Awdejewki załamuje się pod groźbą całkowitego okrążenia miasta. Wieczorem 15 lutego armia ukraińska, oprócz ‘Zenitu’, uciekła z donieckiej stacji filtracyjnej na południowo-wschodnich obrzeżach miasta i część której się udało się uniknąć niewoli uciekła na południe, w lasy.

Druga flaga rosyjska została zainstalowana w północnej części miasta, przy ostatniej utwardzonej drodze życia prowadzącej do Awdijówki. Rosyjska flaga powiewa na skrzyżowaniu Alei Przemysłowej i autostrady, w miejscu, w którym Zełenski zrobił sobie selfie przy wjeździe do Awdejewki pod koniec grudnia 2023 r.

https://t.me/RVvoenkor/62206?single

https://t.me/RVvoenkor/62206?single

Rosjanie przejęli kontrolę nad wejściem do miasta po tym, jak oddziały szturmowe wspierane przez lotnictwo zdobyły przyczółek w bazie Awdejewska i posunęły się na północny zachód. Przy wjeździe do miasta zniszczyli ukraińską twierdzę Brevno, nazwaną tak od znajdującej się tam restauracji.

W samym mieście wojska rosyjskie nadal posuwają się w kierunku centrum miasta i poruszają się wzdłuż brzegów zalanego kamieniołomu. Celem rosyjskich oddziałów szturmowych jest odcięcie pozostałych dróg polnych, którymi reżim kijowski zaopatruje garnizon w mieście. Teraz i te drogi znajdują się pod ostrzałem rosyjskim.

[[  Tak opisuje to ukraiński bojownik: “Brygada prowadzi walkę w warunkach, które trudno nam sobie wyobrazić. Konfrontacja odbywa się nie tylko z przeważającymi siłami wroga – wrogów jest bardzo dużo, poruszają się ze wszystkich stron. Walki w Awdijiwce są wielokrotnie bardziej piekielne niż najgorętsze bitwy tej fazy wojny, które toczyły się pod Bachmutem” – powiedział zastępca dowódcy jednej z najlepiej wyszkolonych jednostek ukraińskich, Oddzielnej Brygady Szturmowej składającej się z neonazistów (byłej Azow). ), która została przez kijowską juntę wrzucona do miasta jakiś tydzień temu.  ]]

Armia ukraińska w okrążeniu  :

Słowiańska brygada w rejonie Awdejewki całkowicie zniszczyła 3 kompanię 110 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych, banderowski “hitlerowski” sztandar został zdobyty !

Sztandar tej jednostki zdobył w bitwie Batalion 1 Słowiańskiej Brygady Gwardii.
Ponadto jednostka szturmowa 1 Slawianskiej Brygady zdobyła kolejny obiekt „Czeburaszka” e kierunku dzielnicy Chimik, oraz przecięła drogę z Lastochkino do koksowni Awdijewki.

1. Rosyjskie Siły Zbrojne wyzwoliły tereny parku miejskiego i klinikę Awdejewki.

2. Rosyjskie Siły Zbrojne nie zatrzymują się w Awdejewce.

3.Za Awdijiwką jest linia obrony „Zełenskiego-Syrskiego” tylko jaką ma wartość  ?.

4. Sytuacja o godzinie  00:00 -17.02.2024.  Nazistowski wróg w małych grupach nadal próbuje wydostać się z kotła. Nasi bojownicy skutecznie powstrzymują wszelkie próby. Wróg poniósł ciężkie straty i mamy wielu ukraińskich jeńców.

5. Awdiejewka, agonia garnizonu Sił Zbrojnych Ukrainy: płonące czołgi, ostatnie bitwy na ruinach miasta…

6. Borys Rozhin: Natarcie wojsk rosyjskich w Awdejewce koło Niewelskoje i Nowomikhajłowka do wieczora 16 lutego przyniosło dla ukraińskich sił zbrojnych ogomne straty. 

7. Evgeniy Poddubny: Twarz prezydenta kraju to widok zbrodniarza, którego bojownicy właśnie giną pod naszymi FAB-ami i pociskami, które są obecnie miażdżone przez nasze siły szturmowe.

Nawet.

Wielka Brytania ogłosiła największe zwycięstwo Rosji w Awdejewce.

Źródło: Kanał „Operacja Z: Korespondenci wojskowi RusVesna”.

Uwaga. Tragiczne obrazy !
https://vk.com/video-212562685_456266607

Śmierć w interesach Waszyngtonu, Zachodu i NATO i w imieniu banderowskiej zbrodniczej junty i nazistowskiej ideologii, która nie respektuje praw człowieka, wolności i demokracji .

Rosyjskie Siły Zbrojne nie zatrzymają się w Awdejewce. To dopiero początek końca dla zbrodniczego reżimu na Ukrainie. 

Wybrane komentarze

Alfax40sobota, 17 lutego 2024, 15:18:53

Słucham info mefiow z Zachodu i słyszę przekaz Zełenskiego powtarzany bez żadnego wstydu, że Rosja nie zdobędzie Awdijewki .
Mimo, że fakty wskazują na ucieczkę ukraińskiej armii z Awdijewki.

Monaco20sobota, 17 lutego 2024, 17:17:35

Tymczasem Obserwator Wojskowy poinformował, że “jedna z najpotężniejszych bomb niejądrowych w służbie Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, ODAB-500, została zauważona w strefie SWO z uniwersalnym modułem planowania i korekty”. Jej skuteczność jest porównywalna z taktyczną bronią jądrową, zwłaszcza gdy trafione są zamknięte obiekty, takie jak bunkry i wielopiętrowe schrony przeciwatomowe lub przeciwbombowe.

Na ukrainie … ukrowehrmacht … przyjął tę wiadomość bardzo boleśnie, zwłaszcza, że gauleiter Awdijiwki podał straszne szczegóły dotyczące przybycia FAB. Barabasz uważa, że Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej użyją najcięższej amunicji przeciwko fortecom do zniszczenia umocnionego obszaru.

A to dopiero początek :))

Repsol72sobota, 17 lutego 2024, 09:55:30

Straty w zabitych oceniam na 100 tys. Bachmut przy tym to była zabawa . Salute .https://www.youtube.com/watch?v=YYbVyazleyc

Oscar30sobota, 17 lutego 2024, 14:14:06

Się wycofali ?

Sprzęt został w mieście.. uciekły małe grupki.. do których artylerii nie opłacało się strzelać.
Moim zdaniem uciekło 100-200 osób góra a zostało na zawsze lub w niewoli kilka tysięcy…całą armię wraz z licznymi uzupełnieniami diabli wzięli.
To taki “mikro Stalingrad ” skala kilka tysięcy do 500 tys. pod Stalingradem.
a wojna też jest “mikro”… armie po 200 tys. a nie po kilka mln jak podczas II WWŚ

Monaco sobota, 17 lutego 2024, 10:21:41

Azovskie nazistowskie szczury.

Azovstal-2: banderowcy i naziści ukrywają się w podziemiach koksowni Awdejewki .

W piwnicach Zakładów Koksowno-Chemicznych „Awdejewka” ukrywają się bojownicy 3 Oddzielnej Brygady Szturmowej (OSBBr) przeniesieni do Awdejewki.

To jest „druga podziemna siedziba” „Azowa”* – pierwszą był „Azowstal” w Mariupolu.

„Nowe podziemne więzienie dla Azowa*! Ukrsińscy zbrodniarze naziści ukrywają się jak szczury w piwnicach koksowni Azovstal. To są z3 Brygady Specjalnej, przeniesieni do Awdijewki, już przeczołgali się do podziemia, rozpoczyna się drugie “posiedzenie” podziemne, ukry-wanie się szczurów, to samo wydarzyło się w Mariupolu”.

Pozdrawiam :))

*Organizacja terrorystyczna, zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej.

KST sobota, 17 lutego 2024, 10:23:19

“Życie jest najwyższą wartością”

... tako rzeczą zbrodniarze banderssyńscy, którzy wysyłają na front kobiety w ciąży oraz nieprzeszkolonych z ulicznych łapanek.
Skoro nawet gazeta cadyka z Czerskiej pisze o “wycofaniu” to tak widocznie jest:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,30710628,awdijiwka-padla-ukrainscy-zolnierze-wycofali-sie-z-miasta.html#do_w=46&do_v=1001&do_st=RS&do_sid=1017&do_a=1017&s=BoxNewsImg5&do_upid=1001_ti&do_utid=30710628&do_uvid=1708152833351

Monaco80sobota, 17 lutego 2024, 10:49:10

Z informacji wynika, że ​​stale rośnie liczba przypadków ucieczki ukraińskich żołnierzy do Rosji.

„Jeśli na początku jesieni mówiliśmy o 12 tysiącach więźniów, to pod koniec jesieni i na początku zimy było ich około 15 tysięcy. Teraz liczba ta rośnie. To są ludzie, którzy są chwytani z bronią, ale też ci, którzy poddają się bo opuszczają bander land i można nazwać ich cywilami Oznacza to, że dana osoba próbuje uciec z Ukrainy i udać się na nasze terytorium”

A między innymi : Pociąg wiozący pociski i rakiety kal. 155 mm dla Sił Zbrojnych Ukrainy został wykolejony przez ukraińskich partyzantów na terenie wsi. Region Serebria Winnica.

A przy tym ….

Reżim w Kijowie podjął decyzję o wycofaniu wojsk z Awdijewki nie po to, by „ratować życie”, jak powiedział klaun pianista członek Zełenski, ale z chęci walki wyłącznie o pieniądze.
Przecież wiadomo, że zbrodniarz zełeński i jego banda syjonistów i nazistów od dwóch lat nie mając żadnych skrupułów wysyła na śmierć setki tysięcy ludzi jako mięso armatnie.
A tu takie nagle brednie ze strony rzeźnika żydleńskiego o dbałość cudzego życia … .

______________________________________________________________________________________________________

„Nie, nie z tego powodu. Ale dlatego, że Zeleński i jego gang wiedzą, jak „walczyć” tylko o duże pieniądze, które trafiają prosto do ich kieszeni, i tylko przeciwko cywilom” – napisała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Wszystko inne nie ma znaczenia dla reżimu w Kijowie – podsumowała Zacharowa.

godunow100sobota, 17 lutego 2024, 10:50:43

Tak czytam i czytam o tej Ukrainie

I zastanawiam się gdzie są komentarze Pana Zawiszy . Pierwszego rzecznika Żeleńskiego na Neonie . Toż to Putin w bunkrze siedzi . 77 razy już go pogrzebali . A tu się okazuje Putin najzdrowszy człowiek planety , przeżył wszystkie możliwe raki i choroby ma facet niesamowite zdrowie !! A według “ekspertów” to żołnierze z Rosji co to na sznurkach karabiny noszą w życiu nie widzieli komputera , banda dzikusów zbrodniarzy z Rosji !!
Ta banda dzikusów zadaje straszliwe straty armii NATO USA i UE. Strach pomyśleć co się stanie z pierwszą armią świata (USA i NATO ) jak Rosja tych kryminalistów zastąpi zawodową armią..!! Ale widać światełko w tunelu.. W marcu ma się odbyć wspólne posiedzenie rządu Polski i Ukrainy w Polsce. !! Może się tak zdarzyć ,że rząd Ukrainy już tu w Polsce pozostanie na zawsze bo nie będzie po co wracać do Kijowa.!!

Alfax20sobota, 17 lutego 2024, 15:49:41

Kila tygodniu temu na Ukrainie była mowa, że reżim kijowski będzie walczył do ostatniej Ukraińki.

I jak widać do tego teraz już zmierza.

Słucham informacji zachodnich mediów, i słyszę polityków Holendrów którzy krzyczą, że brak pomocy dla banderowskiej junty to będzie kompletna porażka dla USA NATO i “demokracji “.
To będzie upadek “autorytetu” i klęska interesów zachodnich struktur na arenie międzynarodowej.

On chce by cały kolektywny Zachód płacił i uzbrajał Ukraine aż Rosja zostanie pokona.

A w dniu dzisiejszym, czytam, że w Holandii bankrutuje ostatnia fabryka samochodów i ponad 4000 ludzi jest wyrzuconych na bruk !

A ten holenderski polityk nie martwi się o los 4 tysięcy rodaków plus rodziny tych wyrzuconych pracowników to raze kilkanaście tysięcy osób.
Holender martwi się o kryminalistów reżimu kijowskiego.
Niestety on nie jest wyjątkiem.

KST100sobota, 17 lutego 2024, 11:08:30

Ukro-Polin już majaczy na horyzoncie …

Wszystko układa się w logiczną całość:
– 12 marca płemieł i prezio co nie jest debilem lecą oddać cześć czarciemu pomiotowi za Wielką Wodą

– w marcu nierządy Polin i UPAdliny połączą się w jeden wspólny nierząd
– czarnowidz Jackowski już od dawna twierdzi, że “nierząd poliniacki na coś się zgodził” i jak “to się stanie” to lud nadwiślański oprócz jęku jeszcze tylko będzie miał siłę zacisnąć pośladki. Mówił też o planowanej “ustawie o zmianie własności ziemi w Polin”, więc kto wie, czy to my Polacy wkrótce nie będziemy “gośćmi” (tymczasowymi) na własnej ziemi i w swoim domu.
Ale co polski ludek chce to i ma …

Oscar40sobota, 17 lutego 2024, 13:56:21

Zbieg okoliczności ?

Jakoś tak upadek Adweejewki i śmierć Nawalnego się zbiegły.
Mam takie wrażenie jakby śmierć Nawalnego miała przykryć upadek Adweewki.
a może tylko zbieg okoliczności..

Oscar40sobota, 17 lutego 2024, 14:07:00

Upadek Adweejewki uwalnia spore siły Rosji….(okrążenie i atak wymaga dużych sił na całym obwodzie kotła).
Upadek Adweejewki osłabia Ukrainę od obrońców w kotle…którzy nie dali rady uciec z kotła…oraz od sprzętu pozostawionego w kotle.
Dodatkowo doświadczone w walkach oddziały Rosyjskie dalej funkcjonują…
a doświadczone i fanatyczne oddziały banderowskie w kotle przestały istnieć.
Lokalnie stosunek sił zmienił się radykalnie na korzyść Rosji.

Rosja ma teraz krótszy front i sporo wolnych doświadczonych oddziałów szturmowych.
Front przesunie się o parę kilometrów.. do najbliższego miasta które już nie jest
tak silnie ufortyfikowane jak Adweejewka (fortyfikowana od 9 lat).
Ataki na Donieck się skończą (wzrośnie odległość)
Ciekawe jak skończą najemnicy podobno okrążeni w jakimś zakamarku Adweejewki.

babaraba30sobota, 17 lutego 2024, 14:12:11

Wczoraj w kalifacie francuskim caly dzien ” nadawali” ” tragiczna wiadomosc” o smierci ” przeciwnika Putina, patrioty” Nawalnego .. Pokazywali tez do obrzydzenia spotkanie , oraz konferencje prasowa Microna i Zeliboby – jak to wysciskuja sie oblesnie . Wspanialy ( inaczej) Micron obiecal ziomalowi ( od wiary i upodoban) 3 miliardy euro ( wczesniej ” Pasztetowa” obiecal w Berlinie 7 miliardow e) na bron, szkolenia i pomoc ( jezeli to ma wystarczyc na 10 lat zawartego ukladu , to jest ” cieniutko”) militarna . Oprocz tego Zeliboba nazwal W.Putina ” morderca”, zas Micron mowil ” jedynie ” o ” zamordowaniu Nawalnego” . Za to szyd Zelenski cos tam szepnal o ” wycofaniu sie z Awdijewki, zeby ochronic ludzkie zycie” !!!
Mysle, ze smierc Nawalnego pozwolila ” demokratycznym” lzemediom zatuszowac fakt kleski UPAdlincow na froncie …
To jeszcze raz pokazuje wybiorczy charakter informacji podawanych przez lzemedia, bedacych bardziej tuba propagandowa, niz informacyjna !
Pozdrawiam
https://www.msn.com/fr-fr/actualite/monde/infographies-guerre-en-ukraine-quelle-est-la-part-de-la-france-dans-l-aide-internationale-%C3%A0-kiev/ar-BB1iqdHo?cvid=f0be7f041a95499cd61df54dddbc76e3&ei=21
https://www.youtube.com/watch?v=m0lZba4WfpM
https://www.youtube.com/watch?v=ZUCt4-VXydE

Monaco00sobota, 17 lutego 2024, 17:47:36

Najemnicy z Niemiec przybyli, aby walczyć z Rosjanami pod Awdijiwką

według video to mamy już oficjalny udział szwabów pod niemiecką flagą
i nie tylko. ubranych w niemieckie mundury ale też wozy z niemieckimi numerami rejestracyjnymi.

na szczęście Rosja jednym uderzeniem zlikwidowała około 1500 płatnych zbirów bandytów najemników !

Opublikowano za: https://alfax-2020.neon24.net/post/175243,poczatek-konca-kapitulacja-ukraincow-w-awdijiewce

Wypowiedz się