Zachód wzywa Ukrainę do negocjacji

Zygmunt Białas

Czy Rosja jest w ogóle na to gotowa?

W wyniku katastrofalnej sytuacji, w jakiej znalazła się Ukraina i jej siły zbrojne po prawie dwóch latach wojny z Rosją, nastąpił w USA i Europie zwrot w zakresie wsparcia dla kraju dotkniętego kryzysem. Gotowość Zachodu zarówno do finansowania ukraińskiego budżetu, jak i utrzymania dostaw broni znacznie spadła, zwłaszcza od czasu fiaska militarnego tzw. kontrofensywy, w której zginęły dziesiątki tysięcy ukraińskich żołnierzy, nie osiągając żadnego celu.
 
Niemniej jednak przywódcy Ukrainy w dalszym ciągu żywią nadzieję, że jeszcze większa pomoc Zachodu umożliwi szybkie i zdecydowane zwycięstwo nad Rosją. Coraz mniej Ukraińców zdaje się podzielać ten optymizm. Wyraźnie widoczna obecnie demoralizacja w kraju najwyraźniej skłania USA i państwa wasalne do poważnego rozważenia negocjacji z Rosją. Potwierdza to raport gazety ‘Bild’. Zgodnie z tym Waszyngton i Berlin zamierzają “skłonić rząd w Kijowie do podjęcia negocjacji z Moskwą”. 
 
Zachód zamierza dostarczać Ukrainie określonej broni w odpowiednich ilościach, aby jej siły zbrojne mogły utrzymać obecny front, ale nie mogły podejmować prób odbicia obszarów znajdujących się pod kontrolą Rosji. Bazując na obecnym przebiegu frontu, Kijów powinien następnie negocjować z władzami w Moskwie w sprawie swojej “suwerenności i integralności terytorialnej z dobrej strategicznej pozycji negocjacyjnej”.
 
Niemiecki urzędnik państwowy powiedział gazecie ‘Bild’: “Staje się coraz bardziej oczywiste, że urząd kanclerski nie wierzy w zwycięstwo Ukrainy i wcale go nie chce. Pakiet uzbrojenia, który Pistorius przywiózł na Ukrainę, nie jest wyrazem celu, że Ukraina musi wygrać. Oznacza raczej wpychanie Kijowa do negocjacji”.
 
W ostatnich tygodniach prasa zachodnia wielokrotnie zwracała uwagę, że to Rosja potrzebuje przerwy w działaniach wojennych i dlatego naciska na negocjacje. Ale czy rzeczywiście jest to prawdą, biorąc pod uwagę obecną sytuację na polu bitwy?
 
Niekoniecznie, ponieważ z militarnego punktu widzenia zawieszenie broni w obecnej sytuacji przyniesie Rosjanom efekt przeciwny do zamierzonego. Wreszcie udało im się odeprzeć trwającą kilka miesięcy poważną ofensywę i odzyskać inicjatywę na froncie. I to oni teraz regularnie zdobywają przewagę i najprawdopodobniej przygotowują strategiczną ofensywę.
 
Ponadto straty rosyjskie nie są tak wysokie jak straty Ukrainy. Coraz więcej ekspertów wojskowych podkreśla, że ​​armia ukraińska jest w niezwykle krytycznym stanie, gdyż w dużej mierze wyczerpała nie tylko siły zgromadzone przed wojną, ale także te jednostki bojowe, które z wielkim wysiłkiem stworzono przy udziale Zachodu. Szacuje się, że po ponad 21 miesiącach wojny i katastrofalnej kontrofensywie zginęło lub zostało rannych ponad 500 tysięcy ukraińskich żołnierzy.
 
Takie straty, a także masowa ucieczka mieszkańców z Ukrainy sprawiły, że obecnie w kraju nie ma już prawie żadnych młodych i zdrowych mężczyzn, których można by powołać do wojska. Dlatego obecnie do wojska wybiera się znacznie starsze osoby. W tym celu rząd zniósł pewne ograniczenia wiekowe dotyczące poboru do wojska – od tego czasu mobilizuje się mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat. Według amerykańskiego magazynu ‘Time’ ukraińscy żołnierze są obecnie średnio znacznie starsi niż na początku konfliktu. Zatem średni wiek wynosi 43 lata, a rok temu około 30 lat.
 
Nawiasem mówiąc, z mobilizacji nie są wyłączeni mężczyźni z problemami zdrowotnymi, w tym także ci, którym brakuje np. ręki lub nogi. Ponadto można wezwać wiele kobiet, które pracują w sektorze medycznym i szpitalnym i od dawna są uważane za podlegające służbie wojskowej. Nowo werbowani żołnierze nie zawsze charakteryzują się wysokimi zdolnościami bojowymi i morale, przez co spada zdolność bojowa całego oddziału. Ogólnie rzecz biorąc, coraz więcej Ukraińców uchyla się od walki i woli iść do niewoli. Według rosyjskich informacji tylko od lata poddało się ponad 10 tysięcy ukraińskich żołnierzy.
 
Rosyjskie siły zbrojne są daleko od takiej sytuacji i nie można zakładać, że Moskwa chce, aby ta wywalczona przewaga poszła na marne. Dlatego Rosjanie raczej nie będą prowadzić negocjacji z Ukrainą. Były oficer piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych i były inspektor ONZ ds. broni Scott Ritter również podziela ten pogląd. Ponadto negocjacje nie interesują już strony rosyjskiej, gdyż okoliczności zmieniły się znacząco na jej korzyść.
 
Zdaniem eksperta Rosja faktycznie chciała przyspieszyć negocjacje pokojowe wiosną 2022 roku i na początku tego roku, ale Zachód namówił Ukrainę do rozszerzenia walk miliardową pomocą finansową i wsparciem politycznym. Aż do masowej ofensywy latem i jesienią włącznie, która doprowadziła Kijów do niewyobrażalnych strat. Dlatego Kijów znajduje się obecnie w sytuacji, w której nie ma innego wyjścia, jak tylko zaakceptować swoją klęskę, a co za tym idzie, warunki Kremla.
 
http://eurobrics.de/?module=articles&action=view&id=2292
 
Napisał: Alexander Männer
 
Opracował: Zygmunt Białas

Wybrane komentarze

Repsol70środa, 29 listopada 2023, 22:02:44

Tu Kadyrowa odpowiedż . Salute . https://rutube.ru/video/e6cdf5b2d9a10792ba1d5bffdc26a1ad/

Wieści z frontu . Salute .https://www.youtube.com/watch?v=8DXhn2h9Igc

Leonardo da Vinci110środa, 29 listopada 2023, 23:57:19

To nie są przywódcy Ukrainy.
To są marionetki USA NATO i wasale a przy tym parchate wrogowie Ukrainy.

Na Ukrainie jest dyktatura junty która wykonuje rozkazy z Waszyngtonu. Ten reżim o ideologii nazistów zrujnował kraj i unicestwił może już nawet miliony mieszkańców w celu realizacji amerykańskich planów utworzenia z Ukrainy ogromnej amerykańdkiej bazy przeciwko Rosji.

zygmuntbialas70czwartek, 30 listopada 2023, 00:09:12

“To nie są przywódcy Ukrainy. To są marionetki USA NATO i wasale a przy tym parchate wrogowie Ukrainy”. –

— Tak, racja. Nie zrobili nic dobrego dla Ukrainy. Wręcz odwrotnie, rozwalili ją, skzując ludzi na wygnanie i na śmierć.

Alfax70czwartek, 30 listopada 2023, 00:56:42

To jest komentarz Ukrainki, który jest na Rusvesna.

Ja się całkowicie z nim zgadzam.
To bardzo dobra wiadomość dla Ukrainy, Rosji i dla Polski.

“”Jest już za późno… Rosja dojdzie do końca” – była ukraińska dziennikarka wyjaśnia wszystko swoim rodakom.. 29.11.2023.

Ukraińska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Diana Panczenko, która przyjechała do Donbasu w 2022 roku, aby rozmawiać z ludźmi po drugiej stronie frontu, nie wracając już na Ukrainę, pisze o tym, dlaczego Rosja się nie zatrzyma.

“Późno… Ciekawie jest obserwować, jak zmieniają się nastroje ludzi, z którymi komunikuję się na Ukrainie. Rok temu wszyscy byli pewni, że Krym wkrótce zostanie zwrócony, a Rosja jest na skraju upadku. Na odbudowę pójdą setki miliardów.”

“Kiedy powiedziałam, że to nie do końca prawda, uśmiechnęli się i opowiedzieli mi o planach niektórych generałów…
Dziś te same osoby już sugerują, że Ukraina jest popychana w stronę kompromisu. Będzie mroźno.”

“Nonsens. Przestańcie słuchać Arakhamii i jego opowieści, że Rosja zasiądzie do stołu negocjacyjnego, gdy tylko Ukraina tak powie.”
“Spójrz na liczby. Rosja zwiększa swój budżet wojskowy o kolejne 70%. Choć zdaniem ukraińskiej armii Rosjanie od dawna nie odczuwają niedoborów zaopatrzenia…”

“Spójrzcie na wielkość produkcji pocisków w Rosji i na Zachodzie…”

“Kochani, najmądrzejszą decyzją, jaką może teraz podjąć rząd Zełenskiego, jest zaproszenie Rosji do stołu negocjacyjnego. Bez żadnych warunków ze strony kijowskiej junty.
Tylko po to, żeby to wszystko zatrzymać. W przeciwnym razie odmowa negocjacji będzie końcem tej postaci Ukrainy.”

“Ale pozwólcie, że powiem za siebie – Rosja nawet jak USA będzie chcieć zachować wpływ na Ukrainę dla siebie to Rosja odmówi.

“Już jest za PÓŹNO”.
“Wszelkie możliwe sankcje i groźby ze strony wrogów Rosji zostały już zastosowane – rosyjska gospodarka rośnie i rozwija się.
Kiedy zostaje uruchomiony tak ogromny kolos kompleksu wojskowo-przemysłowego, trudno go zatrzymać.”

“Rosja pójdzie do końca”. “”.

A teraz moje ‘trzy’ słowa.
Jak bardzo ludzie na Ukrainie dali się omamić i okłamywać przez okres od rozpadu ZSRR.

Dzisiaj w rosyjskiej TV pokazali zwodowanie największego na świecie okrętu podwodnego zbudowanego z tytanu, który będzie mógł przemieszczać się na do tej pory dla innych podwodnych okrętów na świecie nie dostępnych głębokościach i będzie wyposażony w różne rodzaje hipersoniczej broni w tym podwodne atomowe drony. A tego rodzaju podwodnych okrętów Rosja uzyska jeszcze kilka.

Przedstawiciel stoczni oznajmił, że cały okręt zbudowany jest od A do Z na podstawie rosyjskiej myśli technicznej i z rosyjskich materiałów oraz wyposażenia i oprogramowania. Stratedzy z USA i z NATO postradali zmysły knując chore plany pokonania Rosji. W Rosji dzięki sankcjom nastąpiło przyspieszenie i konsolidacja w opracowaniu swoich technologii i wynalazków i produktów.

zygmuntbialas50czwartek, 30 listopada 2023, 10:24:49

Diana Panczenko: “Rosja pójdzie do końca”.

— Pójdzie 🙂
Co najmniej dwukrotnie tak poszła: pogoniła Napoleona aż do Paryża, pogoniła i Hitlera do Berlina. I teraz może pogonić Zachód, który ciągle sobie igra. Trzymam kciuki za Rosję i Polacy powinni tak czynić, bo są ogromne plusy, m.in. przestaną wisieć na nas żydowskie roszczenia w kwocie 300 mld dolarów. I wiele więcej materialnego i niematerialnego jest do zyskania.

I drobne uwagi a propos: Rosja nie będzie pertraktować z Zelenskim co najmniej z dwóch powodów: władze Ukrainy po 24.02.2022. są nielegalne, a poza tym jest ustawa Wierchownej Rady o tym, że nie wolno z Rosją pertraktować. Z wypowiedzi Ławrowa wynika ponadto, że nie będzie pertraktować z Europą, tylko z USA, które są faktycznym napastnikiem.

KST70czwartek, 30 listopada 2023, 08:11:53

Tymczasem poliniacka propaganda tak odmóżdża Polaków …

. “udowadniając”, że “Rosjanie są już w agonii”, a “pod Adwijiwką codziennie tysiącami giną”, natomiast po stronie “naszych ukochanych bratobójców” giną jedynie niewinne dzieci, bo Rosjani nikogo innego trafić już nie potrafią:
https://wiadomosci.wp.pl/cmentarzysko-rosyjskiego-sprzetu-juz-sa-w-agonii-relacja-na-zywo-6968480232303104l
Tu już nie ma co dalej komentować ..

KST80czwartek, 30 listopada 2023, 09:32:59

polskojęzyczni popierając banderland … (patrz wyżej wspomnianej alternatywa) – jednocześnie skazują atrapę Polski na LIKWIDACJĘ i muszą być i są – tego świadomi.”

Ależ oni są nie tylko tego świadomi, lecz już wręcz absolutnie przekonani, że wykonali swoje zadanie skazania atrapy Polski na likwidację, a samych Polaków na unicestwienie !
Wspomina o tym – na razie bardzo oszczędnie w słowach – nasz czarnowidz Jackowski i to już od dość dawna. Wczoraj w swojej wizji ponownie o tym przypomniał:

https://www.youtube.com/watch?v=KTNIZs1ZEsU
Z jego wielu wizji będących spojrzeniem w Przestrzeń Wariantów wynika, że najbardziej prawdopodobny scenariusz dla Polski i Polaków na najbliższe kilka miesięcy – tak do kwietnia czyli Wielkanocy 2024 – jest taki:
– kolejny nierząd poliniacki rodzi się w ciężkich bólach i jego poród jest przedłużany
– odchodzący nierząd DOKONAŁ JUŻ AKTU ZDRADY NARODOWEJ i POPEŁNIŁ ZBRODNIE NA PAŃSTWIE i NARODZIE POLSKIM przy czym “naród” w swojej całkowitej ciemnocie umysłowej jest trzymany w stanie absolutnej NIEŚWIADOMOŚCI, co też dnia 15.10.2023 udowodnił biorąc masowy udział w farsie wyborczej tym samym AKCEPTUJĄC i LEGITYMIZUJĄC Zbrodnię na nim popełnioną !

Na czym polega ta ZBRODNIA nierządu kaczystowskiego dokonanej przy PEŁNEJ KOLABORACJI ŁŻE-OPOZYCJI to już się wkrótce dowiemy i TEN FAKT będzie właśnie powodem, dla którego poród kolejnego nierządu zostanie “przesunięty w czasie” a właściwie do tegoż porodu już nie dojdzie.
A nie dojdzie dlatego, że po FAKTYCZNEJ i już NIEODWRACALNEJ utracie suwerenności żaden już nawet poliniacki nierząd nowemu (a właściwie staremu) faktycznemu właścicielowi Polski zza granicy – jak powiadał w chwili szczerości sam “Naczelny Kłamca RP” – do niczego potrzebny nie będzie !!!
Z kolei cadyk z Czerskiej już dawno temu pochwalił się, że jego plemieniu “napuszczenie uroińców na Polaków zajmnie góra dwa miesiące”, więc już mija prawie miesiąc blokady przejścia granicznego między uroiną a Polin, no to za góra miesiąc zacznie się “Wołynka-2”.
Oczywiście żaden wariant w Przestrzeni Wariantów nie jest ostatecznie zdeterminowany, sam czarnowidz Jackowski na nasze szczęście co jakiś czas się myli, ale LOGIKA DZIEJÓW wybiera ze wszystkich wariantów ten, o który naród poliniacki tak naprawdę się wręcz prosi.
A kto prosi ten dostaje to o co się sam prosi ..
.

Monaco70czwartek, 30 listopada 2023, 09:39:28

“Ponadto negocjacje nie interesują już strony rosyjskiej, gdyż okoliczności zmieniły się znacząco na jej korzyść”

Tak okoliczności zmieniły się z winy Zachodu a wtym brytola Johnsona i junty na Ukrainie którzy porozumienie zawarte w Turcji po powrocie do Kijowa wyrzucili do kosza.
A celem Rosji wówczas było, spełnienie przez Ukrainę wszystkich wymagań jak demilitaryzacja i neutralności oraz opuszczenie przez Zachód Ukrainy w sensie militarnego wsparcia a to mialo zapobiec wojnie i unikniecie po obu stronach strat.

Teraz Rosja będzie dyktować swoje warunki na Ukrainie z pozycji siły i osiągnie ten obrany cel ponieważ nie może już ufać zachodnim politycznym śmieciom i oszustom.

zygmuntbialas40czwartek, 30 listopada 2023, 10:47:26

“Teraz Rosja będzie dyktować swoje warunki na Ukrainie z pozycji siły”. –

— Nie ma innej opcji. I trzeba czekać, aż Amerykanie zrozumieja, że z każdym dniem pogarsza sie ich siła negocjacyjna. Rosjanie, ich służby i władza wiedzą doskonale, co czynią.

Opublikowano za: https://zygumntbialas.neon24.org/post/174308,30-11-2023-zachod-wzywa-ukraine-do-negocjacji

Wypowiedz się