Ekonomista przewiduje, że rok 2024 przyniesie “największy krach w naszym życiu” na rynkach amerykańskich

Autor: Ethan Huff // 25 grudnia 2023 r.

Prognozy końca świata są obecnie w dziesiątkę, ale Harry Dent z firmy HS Dent Investment Management jest prawie pewien, że rok 2024 w końcu będzie rokiem, w którym załamie się nadmiernie napompowana bańka spekulacyjna w Stanach Zjednoczonych.

Według Denta, który pojawił się w tym tygodniu w Fox Business, aby omówić swoje prognozy na 2024 rok, szaleństwo drukowania pieniędzy, które ma miejsce od 2009 roku, w końcu zbierze swoje żniwo jak nigdy dotąd w historii.

“Od 2009 roku jest to w 100 procentach sztuczne, bezprecedensowe drukowanie pieniędzy i deficyt: dokładnie 27 bilionów dolarów w ciągu 15 lat” – powiedział Dent. To jest poza schematami, w 100 procentach sztuczne, co oznacza, że jesteśmy w niebezpiecznym stanie”.

“Myślę, że rok 2024 będzie największym pojedynczym krachem, jaki zobaczymy w naszym życiu. Musimy wrócić do normalności i wysłać sygnał do banków centralnych. To powinna być lekcja, do której nie sądzę, że kiedykolwiek wrócimy. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek zobaczyli bańkę mydlaną w którymkolwiek z naszych wcieleń”.

(Powiązane: Aby mieszkania były bardziej przystępne cenowo dla zwykłych Amerykanów, niektórzy Demokraci chcą zakazać funduszy hedgingowych na rynku mieszkaniowym, ponieważ bogaci używają domów jako udziałów w akcjach, co powoduje wzrost cen i zwiększa bezdomność).

Wielki Kryzys 2.0, nadchodzi

Obecna bańka naprawdę zaczęła się rozkręcać pod koniec 2021 roku, gdy “pandemia” koronawirusa z Wuhan (COVID-19) zaczynała dobiegać końca. Gdy ta bańka pęknie, najprawdopodobniej przyćmi Wielki Kryzys.

“Sytuacja nie wróci do normy w ciągu kilku lat” – wyjaśnił Dent. “Być może już nigdy nie zobaczymy tych poziomów. I ten krach nie będzie korektą. Będzie to bardziej na poziomie ’29 do ’32. A każdy, kto by to przesiedział, zastrzeliłby swojego maklera giełdowego”.

Dent przewiduje, że do maja przyszłego roku opinia publiczna będzie w stanie wyraźnie zobaczyć, że coś jest bardzo nie tak. Do tego czasu Dent zaleca, aby ludzie wycofali się z rynków i czekali, ponieważ to, co wkrótce nadejdzie, będzie o wiele gorsze niż zwykła korekta.

“Jeśli mam rację, będzie to największy krach w naszym życiu, większość z nich wydarzy się w 2024 roku” – powiedział Dent. “Zobaczysz, jak to się zacznie i stanie się bardziej oczywiste w maju”.

“Tak więc, jeśli po prostu wyjdziesz na sześć do 12 miesięcy, a rzeczy pozostaną na najwyższym poziomie w historii, być może przegapisz trochę więcej [sic] zysków, jeśli się mylę. Jeśli mam rację, zaoszczędzisz ogromne straty i będziesz mógł reinwestować za rok lub półtora roku po niewiarygodnie niskich cenach i powiększyć swoje zyski ponad miarę.”

W 2009 roku Dent napisał książkę zatytułowaną “The Great Depression Ahead”, w której przewidział znaczący krach rynkowy, o którym teraz mówi, że rozpocznie się w 2024 roku. Wielu innych analityków dokonało podobnych prognoz w ostatnich latach, w tym prezes Hussman Investment Trust John Hussman, który dokładnie przewidział krach w 2008 roku.

“Opierając się na dominujących wycenach rynkowych, szacujemy, że w ciągu najbliższych 10-12 lat indeks S&P 500 prawdopodobnie osiągnie słabe całkowite zwroty, że zwroty z rynku akcji, w porównaniu z obligacjami, będą prawdopodobnie jednymi z najgorszych w historii, a strata rynkowa rzędu [minus] 63 procent w ciągu zakończenia tego cyklu byłaby zgodna z dominującymi wycenami i stuletnią historią rynku, cytuje się Hussmana.

Tymczasem Goldman Sachs przewiduje nowe rekordy wszech czasów dla rynków w przyszłym roku. Prognozy giganta bankowego na 2024 r. dla S&P 500 to ośmioprocentowy wzrost do 5 100.

Jak myślisz, co stanie się z rynkami w 2024 roku i później? Dowiedz się więcej na Collapse.news.

Źródła tego artykułu obejmują:

ZeroHedge.com

NaturalNews.com

Opublikowano za: https://www.newstarget.com/2023-12-25-economist-2024-biggest-crash-lifetime-us-markets.html

Wypowiedz się