Co ważniejsze, obca religia i jej instytucja, czy własne państwo?

Stowarzyszenie WPS. Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Trochę historii dla tych, którzy przedkładają wiarę w żydowskiego Jahwe nad historię własnego narodu i państwaRzeczpospolita (rzecz wspólna, republika) – taką nazwę przyjęto dla państwa powstałego z Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego w roku 1569, a dokładniej Rzeczpospolita Obojga Narodów. I takim państwem usiłowaliśmy być.

Ale żeby mogło ono przetrwać konieczne było stworzenie Rzeczpospolitej Trojga Narodów, a więc włączenie na równych prawach ludności ruskiej z terenów dzisiejszej Ukrainy.

Na przeszkodzie funkcjonowaniu RP Obojga Narodów (i niedupuszczniu do powstania RP Trojga Narodów) stały interesy Rzymu – Kościoła – czyli cywilizacji judeo-chrześcijańskiej lub wprost żydowskiej (a Kościół był i jest jej koniem trojańskim), które doprowadziły do ostatecznego upadku RP i RP jako państwo już nigdy się nie odrodziła.

To ta polityka żydo-katolickiego Kościoła w XVI i XVII wieku stanowiła także podłoże dla rodzącej się właśnie wtedy nienawiści do Polski i Polaków wśród ludów przyszłej Ukrainy.

RP Obojga Narodów jako państwo była ewenementem w skali ówczesnego świata (wybory króla, ustalanie podatków, tolerancja religijna – niestety, z premedytacją niszczona skutecznie przez Kościół, choć to katolicy stanowili wtedy mniejszość –!), została jednak ostatecznie pogrzebana wraz z upadkiem RP.

Ale jakoś modły nie wychodzą naszej ojczyźnie na dobre … nawet liderzy są bezsilni


I mimo, iż 14 lipca 2020 lider A. Duda na Jasnej Górze modlił się przed Cudownym Obrazem i zawierzył Królowej Polski wszystkie sprawy Ojczyzny i Narodu – nie mamy jednak jasności którego narodu – ?
https://czestochowa.naszemiasto.pl/andrzej-duda-na-jasnej-gorze-prezydent-zawierzyl-krolowej/ar/c1-7804532

Niektórym zapewne przyda się ociupinka historii ich własnego kraju, bo są z nią mocno na bakier.
Od kiedy to więc Polska jest „Królestwem Matki Boskiej Królowej Polski”, czyli żydowskiej matki rabina Jezusa, którą zapłodnić musiał sam Jahwe, no bo inaczej być przecież nie mogło, a nawet się nie godzi, bo to byłoby jakieś LGBT albo i co gorszego jeszcze?

Czy przypadkiem nie od 1656r., gdy król (wychowanek jezuitów) Jan II Kazimierz Waza, realizujący politykę Rzymu niesienia katolicyzmu do Szwecji, Rosji i do wschodniej RP Obojga Narodów, złożył śluby w katedrze we Lwowie?

A warto wiedzieć, że jeszcze w XVI i XVII wieku we wschodniej RP Obojga Narodów (na Litwie i na ziemiach dzisiejszej Ukrainy) kultywowano religie słowiańskie.

Czym skończyła się ta polityka Wazów niesienia żydo-katolicyzmu, czyli imperialna polityka Rzymu, dla RP wystarczy zajrzeć do naszej historii – 1772r. I rozbiór Polski.

I rzecz ciekawa, 26 sierpnia 1956r. prymas S. Wyszyński odnowił śluby lwowskie króla Jana II Kazimierza Wazy.

Sierpień 1956r. to był rok odsunięcia Żydów od władzy w PRL i prymas wezwał na pomoc Miriam.

Ale tym razem nie trzeba było czekać aż 120 lat na upadek Polski. Wystarczyło 14 lat, do grudnia 1970r., gdy podstępnie (za sprawą żydowskiej V kolumny i Kościoła) tzw. Zachód wymusił na PRL – za obietnicę kredytów ratujących nas przed bezrobociem, które było efektem celowych błędów kierowanej przez Żydów Komisji Planowania przy URM -, zalegalizowanie działalności „demokratycznej opozycji”, czyli syjonistycznej, żydowskiej V kolumny lub pokolenia marca’68.

W 1990r. było już po sprawie: PRL przetransformowano w IIIRP/Polin i zintegrowano z judeo-chrześcijańskim Zachodem, a także z Izraelem, bo to przecież bliskowschodnia rubież naszej judeo-chrześcijańskiej cywilizacji. A w procesie tej integracji niebagatelną rolę odegrał i w niej uczestniczył żydo-katolicki Kościół i osobiście św. JPII.

I cóż na to Wyznawcy żydo-katolicyzmu, nadal chcecie się radować z faktu, że Polska to przede wszystkim Królestwo żydowskiej Matki Boskiej, że gdyby nie żydo-chrześcijaństwo to nie byłoby Polski -? Toć przecie dzięki temu żydo-chrześcijaństwu i cywilizacji zwanej judeo-chrześcijańską Polska na naszych oczach znika.


Dariusz Kosiur

Opublikowano za: Opublikowano za: https://wps-neon24-pl.neon24.org/post/174241,co-wazniejsze-obca-religia-i-jej-instytucja-czy-wlasne-panstwo

Comments

 1. adamd says:

  “I cóż na to Wyznawcy żydo-katolicyzmu, nadal chcecie się radować z faktu, że Polska to przede wszystkim Królestwo żydowskiej Matki Boskiej, że gdyby nie żydo-chrześcijaństwo to nie byłoby Polski -? Toć przecie dzięki temu żydo-chrześcijaństwu i cywilizacji zwanej judeo-chrześcijańską Polska na naszych oczach znika.”

  Podrapałem się (delikatnie) w głowę i ….
  Robię w tzw. kulturze od bachora, moim pragnieniem było granie na instrumencie nad wyraz popularnym zwanym akordeon bądź harmonia, która to była trzyrzędowa lub guzikowa. Moją młodość wypełniała muzyka dla ludu. Wesela po wsiach, granie na tzw. dechach na powietrzu i w sali. Poznałem muzyków ludowych, organistów czyli elitę świata muzycznego, kompozytorów (od rozrywki) wszelkiej maści i rozmiarów mierzonych talentem. Jednym słowem folklor (kościelny też) nie miał dla mnie tajemnic i lubiłem grać to co podobało się ludziom w polskim plemieniu które śpiewać potrafiło całkiem dobrze, nawet po kiloneczku.
  W pewnym momencie zmieniłem instrument na dmuchany i to odmieniło moje życie..
  Muzyka klasyczna stała się moim domem.. który jest niszą kulturową w bezkresnym kosmosie dźwięków. Ludzie podziwiają ale nie wiedzą co z tym fantem robić bo wszystko jest “niezrozumiale”.
  Podobnie jest z religiami i wiarą w bóstwa.
  Można je obśmiać, wykpić, udowodnić, że są nic nie warte zakłamane i stanowią niewolnicze jarzmo na egzystencji ludzkiej. Ludzie lubią jednak pokładać wiarę w bóstwa.. tak jak lubią słuchać piosenek w wykonaniu artystów folkowych.
  Jak zabiera się jakąkolwiek religię to trzeba dać coś w zastępstwie..
  “Święto wiosny” Igora Strawińskiego ?
  https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/100-lat-swieta-wiosny-igora-strawinskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=n3hbU-UiPoY
  Zamiast Grzesiuka?
  Wszyscy go kochali.. Bal na Gnojnej
  https://www.youtube.com/watch?v=plACiIhRh44

Wypowiedz się