⚠ USA / ZACHÓD vs ROSJA – Ukraina ➖ 5 Wymiar ➖ Buta i fantazje osobników z piekła rodem ! ⚠

Fakty-Kontra-news – Alternatywa

Opinie z Zachodu na temat konfliktu na Ukrainie i komentarze from West, część tych kreatur jest z 5 wymiaru, czyli z równoległej rzeczywistości, którzy jeszcze nie zeszli na Ziemię.


USA – Zachód doszedł do punktu, z którego nie ma odwrotu w sprawie konfliktu ukraińskiego. Do jakich decyzji zachodni kuratorzy Ukrainy popychają banderowski Kijów.


Za śmierć dziesiątków tysięcy Ukraińców odpowiedzialny jest Waszyngton, stolice należące do NATO i wasal USA zbrodniarz Zełenski wraz ze swoją neobanderowską zbrodniczą kliką !!! 

To Waszyngton i kolektywny Zachód zainstalowały zbrodniczy reżim na Ukrainie i rozpoczęły mord i represje w stosunku do przeciwników nielegalnej neobanderowskiej junty w Kijowie i od 2014 roku bombardowania Donbasu siejąc śmierć tysięcy ludzi i zniszczenia, domów,  szpitali, szkół, infrastruktury jak zaopatrzenia w wodę i energię.
 _________________________________________________________________________________________

ZACHÓD ma fantazje osobników z 5 WYMIARU na temat zakończenia konfliktu na Ukrainie. 


O to głosy z piekła rodem, czyli związane z  kolektywnym Zachodem. 
Do jakich decyzji Zachód popycha Kijów ?  
W ciągu ostatniego miesiąca temat Ukrainy zaczął szybko opuszczać przestrzeń medialną zachodnich mediów. Jeśli politycy nadal starają się utrzymać dynamikę kijowskiej agendy, to co raz częściej na Zachodzie są  publikacje piszące o UKRO-LANDZIE w negatywny sposób i wzywają szefa reżimu do zaakceptowania rzeczywistości i zwycięstwa Rosji. 

W tej chwili głównym tematem w mafijnych mediach w USA i na Zachodzie jest konflikt na Bliskim Wschodzie, Ukraina zeszła na drugi plan. 

Oczywiście wynika to również z faktu, że wielu jest zmęczonych Ukrainą. Szczególnie po nieudanej kontrofensywie, w której na początku lata wypisywano i głoszono debilne oświadczenia, że ukro banderowska armia pokona potężną Rosje co dla każdego rozumnego człowieka było czystym idiotyzmem takim samym jak porwanie się kretyna z motyką na słońce. Po prostu S.F. 

W tym czasie w zachodnich  mediach i w prasie zachodniej ģłównego ścieku aktywnie dyskutowano o sukcesach, jakie Kijów może osiągnąć dzięki cudownej broni NATO wspomaganej jeszcze przez amerykańskie szpiegowskie satelity. Po sensacyjnym wywiadzie z naczelnym dowódcą Sił Zbrojnych UPA-krainy Walerym Załużnym, który stwierdził impas, pełna kłamstw na temat Rosji fikcji prasa zachodnia głównego ścieku zmuszona jest przyznać się do notorycznych kłamstw i porażki Ukrainy i całkowicie braku perspektyw na pokonanie Rosji.

Przyczyny porażki Ukrainy dostrzeżone przez Zachód.

Nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie pożegnały się z „magiczną wiarą” w porażkę Rosji i przystąpiły do innej ​​strategii, pisze były urzędnik Narodowej Rady Wywiadu USA Eugene Rumer i były urzędnik Białego Domu Andrew Weiss w felietonie dla „American Wall Street Journal”. Wcześniej ten sam WSJ, analizując wyniki ostatnich dni działań Armii Rosyjskiej w strefie SOW, doszedł do wniosku, że kolejna faza konfliktu będzie całkowitą porażką (banderowskiej) Ukrainy.

Francja także zaczyna ujawniać fakty.

“Na świecie widać negatywne tendencje dla Kijowa” – pisze francuski „Le Monde”. Według gazety porażka Ukrainy jest realna, gdyż brakuje ludzi i broni, a ponadto Kijów musi konkurować z Izraelem o wsparcie Zachodu. Teraz brakuje tylko Donalda Trumpa jako prezydenta Stanów Zjednoczonych by móc ujrzeć jak kolektywny Zachód skacze sobie do oczu i żre się między sobą. 

Dziennikarz Luke Harding mówi w podcaście dla The Guardian, że prawdopodobne zwycięstwo Trumpa w nadchodzących wyborach w USA jeszcze bardziej zwiększy przewagę strony rosyjskiej. Nagłówek mówi wszystko: „Putin zyskał przewagę na Ukrainie”. Według dziennikarza sytuacja na Ukrainie jest korzystna dla Moskwy. „Czas działa na korzyść Putina, czas jest po jego stronie, a nie Kijówa” – podkreślił.

Nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone i inne kraje Zachodu pożegnały się z „magiczną wiarą” w klęskę Rosji.

Jak  widać plan Kremla dotyczący bitew o Awdiewkę działa, a bitwy te coraz bardziej przypominają bitwę o Artemowsk (Bachmut) bitwę którą wygrał Putin, pisze Bild (czyli sromotną klęskę banderowskiego ukrowehrmachtu). To prawda, że ​​jeszcze są na Zachodzie debile, którzy wierzą w pokonanie potężnej i samowystarczalnej Rosji tak jak ten niemiecki autor, który bredzi, że jedyną nadzieją ukraińskiego “prezydenta” Zełenskiego w walce z Rosją pozostaje broń Zachodu, w tym ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec. 

Tylko ten Niemiec przemilcza fakt, że Stany Zjednoczone i Niemcy nie mają wystarczająco dużo broni by tak ad hoc uzbroić banderowską Ukrainę. Zwłaszcza gdy z własnej głupoty w Niemczech gospodarka pogrąża się w recesji po kretyńskich sankcjach przeciwko Rosji a które bardziej uderzają w Niemcy i kraje Unii Europejskiej  i w następstwie tych sankcji to Niemcy utraciły dostęp do tanich rosyjskich surowców. Więc po całkowitym zerwaniu współpracy gospodarczej z Rosją z winy Stanów Zjednoczonych i wasala kanclerza Scholza i jego politycznego otoczenia, reżim w Berlinie musi teraz wybierać, czy ważniejszy jest interes Niemców czy banderowskiej junty na Ukrainie  ?.  Bo w każdej chwili może dojść do sytuacji takiej jak w Holandii, że ze względów na pogorszenie nastrojów z trwającej recesji i niezadowolenie z wysokich kosztów utrzymania do władzy dojdzie skrajna prawica … .

Mimo klęski kontrofensywy ukrowehrmachtu, felietonista „Washington Post”, Max Boot, opowiada się za dalszym dozbrajaniem Ukrainy i to za wszelką cenę. 

Nie mamy innego wyjścia, jak tylko dalej wspierać Ukraińców. … . Rosjanie będą próbowali rozbić Ukrainę zimą. … . Musimy temu zapobiec. … . W szerszym znaczeniu Zachód musi dać Załużnemu to, czego potrzebuje.

Urojenia i fantazje z głebi Science Fiction.

Ale z kolumny redakcyjnej tej samej grupy roboczej na pierwszy plan wysuwa się snucie planów by zawrzeć  umowę z Rosją.

Rusofoby tam ubolewają się, że (banderowska) „Ukraina może w końcu stanąć przed faktem, że będzie musiała negocjować z rosyjskim wrogiem, gotowym bez końca poświęcać skarby i życie na polu bitwy”. 

A jest jak najbardziej ordynarną formą nazistowskiej zbrodniczej dyktatury gdzie nie istnieje prawdziwa opozyvja i nie istnieją wolne media i nie istnieją prawa człowieka a nazistowskie formacje dokonują ulicznych łapanek i brutalnie katują ludzi zmuszając tych ludzi do wcielenia do ukrowehrmachtu !!!   

A o tym, że Ukraina to wasal Waszyngtonu rusofobiczne kreatury na Zachodzie całkowicie milczą  !

Właśnie tego typu rusofoby w dalszym ciągu bredzą (możliwe, że mają coś z głową po wielokrotnych szczepieniach trutkq Covid 19) bo są całkowicie oderwani od aktualnej rzeczywistości.  

Twierdząc, że :  “Ten punkt nie został jeszcze osiągnięty, więc Zachód musi zapewnić Ukrainie dźwignię, aby w odpowiednim czasie wynegocjowała najlepsze możliwe porozumienie”. A to oznacza według zwolenników nazizmu i banderyzmu  ” zachowanie szansy dla banderowskiej Ukrainy na przetrwanie i rozwój jako “zamożnej” “demokracji” europejskiej, a nie jako wasala Kremla”.

O ironio !!!
Proszę zwróci uwagę na to jak na Zachodzie używają całkiem świadomie oszukańcze zwroty, takie jak ➖ “zamożnej” ➖ “demokratycznej” ➖ w stosunku do Ukrainy rządzonej od 2014 przez nielegalny neobanderowski nazistowski reżim usadowiony przez USA,  banderowski reżim który faktycznie jest całkowicie uzależniony od Waszyngtonu i nie ma nic a nic kompletnie wspólnego z żadną demokracją ani z wolnością i dobrobytem.

Takich ocen, zawierających całkowicie irracjonalne (mimo oczywistej porażki sił zbrojnych Ukrainy) nawoływania do dalszego wspierania Kijowa, jest oczywiście wiele. Co to jest: desperacja ? czy dzieło lobbystów ?– producentów broni, którzy w istocie są jedynymi beneficjentami konfliktu !!!  W tym nawoływaniu do ciągłego zbrojenia ukrowehrmachtu  jest i rola żyda Zełenskiego, który stał się samozwańczym despotycznym dyktatorem i świadomym zbrodniarzem – z nagrabionym majątkiem ulokowanym w rajach podatkowych.

Ale są też tacy, którzy akceptują rzeczywistość i wzywają Kijów do jej zaakceptowania. Tym samym brytyjski „The Spectator” zauważa, że ​​na tle słabnącego poparcia ze strony krajów zachodnich Zełenski będzie musiał stanąć swoją gębą przed lustrem i zmierzyć się z prawdą i przyznać się do porażki. Zdaniem autora, kraje europejskie są już zmęczone konfliktem ukraińskim, którego nie da się rozwiązać nawet przy miliardowej pomocy Zachodu. Autor jest też przekonany, że Zełenski musi zejść na ziemię przyznać się do porażki  wobec obywateli, w przeciwnym razie grozi mu śmierć polityczna i utrata stanowiska prezydenckiego a nawet likwidacja jego i jego otoczenia .

Zełenski boi się „nowego Majdanu”.
Zełenskiego można obalić bez „Majdanów”.
Zadecyduje Waszyngton lub decyzję może podjąć wojsko. 

Sam Zełenski w rozmowie z Bloomber’giem twierdzi, że obawia się „nowego Majdanu.
Naturalnie on jak zwykle bredzi, że “majdan” planuje zorganizować Rosja. 

Ale należy założyć, że Zełenski nie jest jednak całkowitym głupcem przynajmniej gdy nie ćpa białego prochu i rozumie, że żadna Rosja nie będzie angażować się w jego obalenie. Jedynym, który może to zrobić, jest właśnie ten jego patron – Zachód, więc przesłanie tzw  ukraińskiego “prezydenta” jest skierowane właśnie do i na Zachód.

Oczywiście obawy te nie są bezpodstawne. Według felietonisty Telegraph Cona Coughlina zachodni politycy są zmęczeni żądaniami Kijowa, a co niektórzy spiskują przeciwko Zełenskiemu i chcą go zdradzić. Coughlin powiedział, że administracja Bidena nie jest zainteresowana kontynuowaniem konfliktu w przyszłym roku, w związku z wyborami prezydenckimi w USA.

Zapewne nie bez powodu amerykańskie media pisały już wcześniej o konflikcie Zełenskiego z Załużnym, zapewne przygotowując grunt informacyjny. A teraz były asystent zastępcy sekretarza obrony USA Stephena Bryana w artykule dla Asia Times twierdzi, że Zełenski przygotowuje się do wyeliminowania naczelnego dowódcy Załużnego, którego uważa za niebezpiecznego rywala politycznego.

Ten sam Brian już przedstawił wersję, jakoby realnym zagrożeniem dla klauna żyda Zełenskiego stwarzał także szef ukraińskiego wywiadu Cyryl Budanow, który mógłby poprowadzić spisek generałów przeciwko  narkomanowi dyktatorowi Zełenskiemu w celu zawarcia pokoju z Rosją.

Jednak inni bredzący i oderwani od realiów należący do głównego ścieku zachodni dziennikarze już piszą o pokoju z Rosją jako nieuniknionej i jedynej opcji, która może uniemożliwić Moskwie zdobycie jeszcze większych terytoriów Ukrainy. Na początku listopada amerykański kanał NBC poinformował, że urzędnicy amerykańscy i europejscy „zaczęli spokojnie” rozmawiać z Ukrainą o negocjacjach z Rosją i o tym, z czego może być Ukraina zmuszona zrezygnować, aby osiągnąć pokojowe rozwiązanie konfliktu.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

ALE UWAGA   !!! Rosja nie ma ochoty negocjować bo takie zamiary ma Zachód. 

Te nadęte na Zachodzie kreatury nie biorą pod uwagę, że żeby osiągnąć pokojowe rozwiązanie konfliktu to:
Po pierwsze :
Denazyfikacja, czyli neobanderowski reżim, który został stworzony przez USA musi zostać całkowicie zlikwidowany.
Po drugie :
Całkowita demilitaryzacja Ukrainy bez prawa do posiadania armii.
Po trzecie :
Wszelka obecność amerykańskiej i zachodniej agentury i jej wplywy i działalność musi być na Ukrainie zlikwidowana.
Po czwarte:
Ukraina nie może być ANTY Rosją i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji.
Po piąte:
USA i reżim stworzony na Ukrainie przez Waszyngton są odpowiedzialne za zbrodnie wojenne przeciwko ludzkości i zbrodniarze muszą zostać osądzeni i ukarani.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

NBC podkreśla, że ​​administracja Joe Bidena skupia się na kwestii zaopatrzenia armii ukraińskiej. Stany Zjednoczone i sojusznicy mogą dostarczyć Ukrainie broń, „ale jeśli nie będzie kompetentnych wyszkolonych sił, które mogłyby jej użyć, nie będzie to zbyt przydatne”. Ponadto NBC przyznaje, że jest spadek poparcia społecznego dla Ukrainy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie już 41% Amerykanów uważa, że ​​Stany Zjednoczone robią za dużo dla Ukrainy, podczas gdy trzy miesiące temu takich osób było 24%.

Kandydat nr 0: Kogo wybierze Zachód na miejsce Zełenskiego.

Świat zaczął być zmęczony wspieraniem Ukrainy i konfliktu ukraińskiego w ogóle, pisze „Financial Times” i już wątpi w celowość wspierania Kijowa w kontekście jego nieugiętego pragnienia kontynuowania walki z Rosją, nawet gdyby była ona zakończona. To dla wszystkich jest jasne, że odzyskanie kontroli nad utraconymi terytoriami jest niemożliwe, a działania wojenne nie mogą trwać w nieskończoność, tym bardziej, że na Ukrainie zasoby ludzkie są ograniczone. … .

Były naczelny dowódca sił zbrojnych NATO w Europie admirał James Stavridis w swoim artykule dla Bloomberga bezpośrednio wzywa Zełenskiego do wyrażenia zgody na utratę terytoriów (choćby czasową), proponując zamrożenie konfliktu zgodnie z „koreańskim scenariusz.”  

Uwaga ℹ
I tu znowu ujawnia się debilizm tego byłego naczelnego dowódcy NATO, ponieważ on nie bierze pod uwagę stanowiska Moskwy, która wcale nie będzie zamrażać działań wyzwoleńczych Ukrainy od nazistowskiego kolektywnego Zachodu tylko dlatego bo tak sobe wydumali bandyci w Waszyngtonie i w NATO.
Dla Rosji nie będzie istnieć żaden scenariusz koreański ani Mińsk któryś z kolei. To po doświadczeniach z zachodnimi liderami  oszustami  dla Rosji po prostu nie mają prawa bytu. Rosja ze strony USA / Zachodu nie da się ponownie oszukać na tzw gwarancje.  Merkel i Macron tak jak i Waszyngton udowodnili ile są warte ich gwarancje i podpisy i papiery tyle co toiletowe !!!
Oszustwo, kłamstwo i zbrodnie to ich znak firmowy !!!.

 ℹ Tylko na warunkach Rosji będzie zakończenie konfliktu.

Magazyn Time donosi, że zachodni przywódcy po cichu ostrzegają Zełenskiego, że czas nie działa na korzyść jego kraju. Pomimo kontrowersji w Waszyngtonie wokół finansowania Ukrainy, Stany Zjednoczone prawdopodobnie będą w stanie jeszcze zapewnić większą pomoc, ale rośnie niepewność co do przyszłego wsparcia USA.

Jednocześnie, jak pisze autor w Time, sojusznicy Zełenskiego ostrzegają Zełenskiego przed przegraną Ukrainy, ale próby nakłonienia go do rozpoczęcia negocjacji z Putinem na razie nie prowadzą do niczego.

A raczej w oczywisty sposób prowadzą do odwrotnego rezultatu. We wspomnianym już wywiadzie dla Bloomberga Zełenski ponownie próbował okłamywać zachodnich sojuszników i wymusić konieczność dalszego wsparcia, mimo że konflikt „utknął w ślepym zaułku”, i zagroził im, że jeśli nie pomogą, to banderowskie “siły zbrojne zacznie się cofać”.

Wydaje się jednak, że Amerykanom nie zależy już zbytnio na Zełenskim, ponieważ dla Waszyngtonu głównym zadaniem jest uniemożliwienie Rosji dalszego postępu by Waszyngton miał na terenach, które Rosja jeszcze nie wyzwoliła w dalszym ciągu swoje bazy i  Ukrainę jako ANTY Rosję. A więc jeśli Zełenski nie podpisze porozumienia pokojowego, to zrobi to za niego ktoś inny.

Tu znowu naturalne należy przypomnieć, amerykanie mogą sobie chcieć ale nic poza tym,  bo o końcu konfliktu zadecyduje tylko Rosja i  tylko na warunkach Rosji, czyli po demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy więc bez obecności USA i NATO.

Zachód chce ocalić dla siebie resztki Ukrainy by mieć anty Rosję  !
Tak więc te osobniki z 5 wymiaru snują znowu plany poza realiami, które wywodzą się z Sciece Fiction.

Według emerytowanego kapitana piechoty morskiej USA Matthew Ho, mówił na YouTube że, po zakończeniu konfliktu Ukraina znajdzie się pod kontrolą dużych amerykańskich firm i przestanie istnieć jako suwerenne państwo.

„Widzimy, że ożywienie po konflikcie układa się w taki sposób, że będzie finansowane przez JPMorgan, Goldman Sachs, BlackRock. Wall Street one zawłaszczą Ukrainę” – powiedział, dodając, że wiele zachodnich firm już zwiększyło swoją obecność w ukraińskiej gospodarce. 

ℹ (Tylko tenże amerykański emerytowany kapitan udaje głupa albo jest mniej inteligentny niż można by przypuszczać !!! Ponieważ Ukraina od2014 roku NIE  ISTNIEJE JAKO SUWERENNE PAŃSTWO  !!!
Ukraina jest całkowicie zależna od USA !!!  O tym fakcie wie nawet mało inteligentny człowiek.) ℹ

W każdym razie oczywiste jest, że w najbliższej przyszłości nie będzie miejsca dla Zełenskiego ani na Ukrainie, ani na Zachodzie.  Został wykorzystany przez Waszyngton jak Bin Laden czy inny wasal i skończy jak śmieć  !.

Zelenskiemu, który z klauna stał się nagle “prezydentem” amerykańskiej koloni o nazwie Ukraina i samozwańczym dyktatorem uderzyła z całą siłą woda sodowa do głowy wraz z narkotykami czyniąc z niego zbrodniarza odpowiedzialnego za śmierć i kalectwo setek tysięcy ludzi na Ukrainie i zniszczenie kraju. On stał się zdrajcą Ukrainy i kolaborantem USA i kolektywnego Zachodu. 

A za tego typu zdradę i zbrodnie Ukraińcy powinni wymierzyć jemu sprawiedliwą karę. Ale niestety jest to w obecnych realiach także  bardzo mało prawdopodobne. Bo Zełenski albo uvieknie do raju gdzie wraz z innymi koruptami i przestępcami nabył pałace albo zostanie zlikwidowany przez swoich kuratorów z Waszyngtonu i sponsorów lub przez jego ochronę rodem z Londynu.

Wybrane komentarze

Leonardo da Vinci112niedziela, 26 listopada 2023, 08:43:32
To dobry opis i obraz ludzi na Zachodzie ukazujący ich logiczne myślenie lub abstrakcyjne i sprzeczne z realem w kwestiach związanych z konfliktem na Ukrainie.

Ja trzymam kciuki za zwycięstwo Rosji nad ukro armią.
I wydaleniu yankeeskich bandytów z Ukrainy.

Monaco51niedziela, 26 listopada 2023, 14:58:28

“Ten Max Boot to intelektualny kuzyn Annaleny Baerbock. Trzeba być ciemniakiem, by wierzyć jeszcze w jakikolwiek sukces armii ukraińńskiej. Trzeba też nie wiedzieć, że w USA są setki tysięcy bezdomnych i są pilne wydatki społeczne i na odbudowę infrastruktury. A adłużenie państwa jest ogromne.”

Najwidoczniej tych wierzących w sukces armii upa padlińskiej jest jeszcze sporo, lub w mediach głównego ścieku robią to za srebrniki i piszą brednie o klęsce Rosji a bloger Jacek Boki je tu na NEONIE24 bezmózgowo popiera robiąc z siebie pośmiewisko i to w dodatku używając różnych epitetów.

Ale tym samym sam wydaje o sobie świadectwo jakim stał się degeneratem obrażając wszystkich dookoła.

kula Lis 7051niedziela, 26 listopada 2023, 10:04:46

W temacie „antyrosyjskich sankcji”

swojego rozgoryczenia nie kryje „rosyjski opozycjonista” przebywający w Londynie oligarcha Jewgienij Cziczwarkin, będący równiez sponsorem „opozycjonisty” Nawalnego. Cytat „Rosyjski opozycjonista Chiczwarkin uważa, że ​​Zachód nie podjął działań realnie osłabiających Putina…Zachód zrobił wszystko, aby zapewnić zwycięstwo prezydenta Rosji Władimira Putina…Oświadczył rosyjski biznesmen opozycyjny Jewgienij Cziczwarkin w radiu „Echo Moskwy” [złośliwi w Rosji nazywaja owe radio również „ECHEM MACY”]…”Patrzcie, jaka jest teraz Rosja. Zachód zbudował płot dla połowy kraju, z powodu którego (czyli z Federacji Rosyjskiej – przyp. red .) nie wolno wypuszczać ani ludzi, ani pieniędzy. Ale za ten płot (czyli do Federacji Rosyjskiej – przyp .) cały czas przekazują pieniądze za ropę, gaz i inne surowce. Ludzie tam wracają i pieniądze są przez nich wrzucane za płot. A za płotem jest juz mnóstwo pieniędzy i ludzi. IKEA odeszła, a firmy produkujące meble są w jak najlepszej formie. Właściwie wszystko jest w porządku. Przegraliśmy, przyznajmy to” – powiedział…Ponadto Cziczwarkin stwierdził, że w Federacji Rosyjskiej opozycja przestała istnieć, a Zachód nie podjął żadnych działań realnie osłabiających Putina…”Zachód w dalszym ciągu płaci Putinowi. Zachód miał okazję przejąć ponad 300 tysięcy rosyjskich specjalistów IT, aby wykrwawić Rosję z IT. Ale tego nie zrobili. Zrobili wszystko, aby Putin wygrał. I on wygrywa – stwierdził opozycjonista”

https://ctrana.news/news/451358-evhenij-chichvarkin-zajavil-chto-kollektivnyj-zapad-sdelal-vsjo-tak-chtoby-pobedil-putin.html

kula Lis 7041niedziela, 26 listopada 2023, 10:10:59

Rosjanie oficjalnie zaprezentowali

bezzałogowe helikoptery bojowe. Cytat „Rosjanie pokazali bezzałogowe helikoptery Termit, które są w stanie przenosić trzy rakiety naprowadzane laserowo…Według rosyjskich mediów zademonstrowano je zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrija Miedwiediewa podczas jego wizyty w parku przemysłowym Rudnewo…Ukraińska publikacja Defense Express pisze, że zostały opracowane jeszcze przed rosyjską inwazją i obecnie prawdopodobnie są już na dość wysokim poziomie gotowości…Według dostępnych informacji ich rakiety są w stanie wyprowadzać precyzyjne uderzenia na odległość do sześciu kilometrów, a sam dron osiąga prędkość 150 km/h i może pozostawać w powietrzu do sześciu godzin”

https://ctrana.news/news/451374-rossijane-pokazali-novyj-bespilotnyj-vertoljot-s-vysokotochnymi-raketami.html

Plus do dzisiejszego zmasowanego ataku na Kijów (70-80 dronów) Rosjanie mieli użyć po raz pierwszy „czarnych dronów’. Cytat ‚Rosja użyła nowych modyfikacji dronów do uderzenia na terytorium Ukrainy. Pojawiły się zdjęcia czarnych „Shahedów”, które wykorzystano podczas zmasowanego ataku Rosjan…Odpowiednie zdjęcia szczątków dronów publikują kanały Telegramu…Zdaniem ekspertów czarny kolor utrudnia namierzanie dronów w ciemności”

https://ctrana.news/news/451363-foto-novoj-modifikatsii-rossijskikh-shakhedov-iz-chjornoho-uhleplastika-.html

kula Lis 7040niedziela, 26 listopada 2023, 10:19:09

Kalifat Europa

kula Lis 7051niedziela, 26 listopada 2023, 10:27:16

”Hegemonia”, czyli Stany Jeszcze Zjednoczone…

Irańskie spojrzenie na USA z U’Krainą w tle

https://parstoday.ir/ru/radio/world-i193270

Amerykańscy partyzanci w Birmie zaczynają antychińskie akcje. Wszystko idzie zgodnie z planem.

https://t.me/codziennik_BK/14224

kula Lis 7061niedziela, 26 listopada 2023, 10:58:15

Na tle gigantycznych strat Sił Zbrojnych Ukrainy:

„Kijów chce, aby więcej kobiet dowodziło kompaniami na pierwszej linii frontu” – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Ukrainy Ukraina ma „dość postępowe ustawodawstwo”, ale stereotypy dotyczące płci nadal się

▪️utrzymują działają lokalnie – stwierdził L. Daragan
▪️Minęliśmy już stereotyp, że kobieta nie może walczyć. Teraz trzeba przełamać stereotyp, że „kobieta nie może rozkazywać”.
▪️Podała także najnowsze statystyki dotyczące liczby kobiet w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy. Według stanu na październik 2023 r. jest to ponad 62 000 = 7% całkowitej liczby.
▪️Wcześniej „New York Times” opublikował artykuł, w którym stwierdzono, że Ukraina bardzo stara się przyciągnąć do wojska dużą liczbę kobiet. Bojownicy Kadyrowa na TG.

Przyjazne przypomnienie dla wszystkich głupców, którzy jeszcze tego nie zrozumieli. Prowadzona przez USA wojna zastępcza NATO przeciwko Rosji na Ukrainie jest także wojną USA z europejską gospodarką. Wystarczy spojrzeć na najnowsze dane. Zapraszamy.

https://twitter.com/RaggedTP/status/1728057924096823361/photo/1

kula Lis 7051niedziela, 26 listopada 2023, 11:19:59

Amerykański konserwatysta:

nasza narodowa hańba w Iraku i Syrii. Wojska amerykańskie niepotrzebnie ryzykują życie i zdrowie z powodu paraliżu politycznego i braku odwagi politycznej. „Trzymanie wojsk amerykańskich w Iraku i Syrii bez wyraźnej misji wojskowej nie czyni Ameryki bezpieczniejszą, ale zamiast tego stwarza ryzyko katastrofalnej utraty życia wśród Amerykanów, która może przerodzić się w poważną wojnę. Fakt, że wielu naszych decydentów wydaje się być zdecydowanych na utrzymanie tej polityki, jest hańbę narodową.” „Obecnie około 3500 żołnierzy amerykańskich jest rozmieszczonych w przeważnie małych, odsłoniętych placówkach w Syrii i Iraku. W wielu z tych baz stacjonuje tylko garstka personelu amerykańskiego i często polegają na niewiarygodnych lokalnych partnerach w zakresie dodatkowej ochrony. To sprawia, że ​​są one odizolowane tworzy miękkie cele dla irańskich bojówek i innych złych aktorów w regionie, którzy chcą ukarać USA lub potencjalnie wciągnąć siły amerykańskie w szerszą konfrontację”.

https://pbs.twimg.com/media/F_0p76uWoAAy_Mm?format=jpg&name=900×900

Monaco61niedziela, 26 listopada 2023, 15:04:20

Okupacja Iraku i Syrii przez USA ma związek z amerykańską rabunkową eksploatacją złóż ropy i gazu.

Zajęli tereny bogate w surowce i czerpią ogromne zyski rabując cudzą własność.

kula Lis 7041niedziela, 26 listopada 2023, 11:26:47

Jeden z czołowych ukraińskich kanałów TV „1+1”

(dawniej należący do Kołomojskiego) opublikował liczbę „poległych i zaginionych” wojskowych od początku rosyjskiej inwazji. Według ujawnionych przez kanał danych ma to być…1.126.652 żołnierzy!!!.

https://m.vk.com/wall-211990026_262534

Pilnie potrzebne mięso na front: Zełenski obiecuje przyspieszyć mogilizację, komisarze wojskowi będą mogli chwytać ludzi na ulicy, sprawdzać ich dokumenty i wręczać wezwania. Teraz tylko policja ma takie prawo.

▪️ Zełenski już zapowiedział zmiany w przebiegu mobilizacji w kierunku zaostrzenia poboru.

▪️ Roman Kostenko, sekretarz Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Rady, powiedział:
„Teraz jest wiele pytań ze strony TCC i ze strony tych obywateli, których próbują zmobilizować. W rzeczywistości TCC nie ma prawa do zatrzymania osoby, wręczenia jej wezwania, żądania od niej dokumentów. Policja czasami wycofuje się z tego, aby nie znaleźć się w centrum skandalu, aby nie przyciągać ludzi” – powiedział Kostenko w Radio NV.

▪️ Według niego taka innowacja pojawi się w projekcie ustawy, który zostanie opracowany do końca roku. Wcześniej zapowiedział to szef frakcji „Sługa Ludu” David Arahamiya.

▪️ Również pracownicy wojskowego biura rekrutacyjnego będą mogli przechowywać nagrania audio i wideo z komunikacji z ludźmi.

https://t.me/dvesti22/33073

kula Lis 7051niedziela, 26 listopada 2023, 12:05:32

Dokąd jedzie i płynie ukraińskie zboże?

Oj, nie do “biednych murzynków”…
Ukraińskie zboże ratuje świat przed głodem? Prawda jest inna
25 listopada 2023 ukrainskie-zboze Jeszcze niedawno władze naszego kraju mydliły nam oczy, że zboże z Ukrainy chroni kraje potrzebujące przed klęską głodu, a przez Polskę odbywa się jedynie tranzyt tych towarów. Tymczasem okazało się, że ukraińskie zboże zalało polski rynek.
Ukraińskie zboże nie ratuje świata przed głodem. Dane za okres 1.08.2022 – 17.07.2023 pokazują, że na 31 mln ton wyeksportowanego ziarna z Ukrainy 8 mln ton trafiło do Chin, 6 mln ton do Hiszpanii, 3,2 mln t do Turcji, 2,1 mln t do Włoch i 2 mln ton do Holandii. – Czy to są kraje zagrożone głodem? – dopytuje Karol Olszanowski, prawnik i ekonomista związany z branżą rolną. Odpwiedź jest oczywista.

-W Afryce największym importerem jest Egipt 1,6 mln t. Dalej Libia 0,5 mln – informuje Olszanowski w publikacji na portalu X (dawny Twitter). –Celem mojego wpisu nie jest pokazanie, że inicjatywa czarnomorska nie jest potrzebna. Jest wręcz niezbędna dla prawidłowego handlu. Moim celem jest zwrócenie uwagi, że duża część medialnego przekazu jest po prostu niezgodna z faktami.

Argumenty jakoby w Afryce i Azji miała się rozlać fala głodu wobec braku dostaw ziarna z Ukrainy, są w świetle tych danych nierzetelne, ponieważ to ziarno i tak nie trafia (a przynajmniej w swojej masie i nie bezpośrednio) do odbiorców zagrożonych głodem – wskazuje prawnik.

– Dane dot. eksportu proszę połączyć z poprzednimi moimi wpisami, gdzie pokazywałem kraje rejestracji największych producentów rolnych na Ukrainie, połączonych z mechanizmem offshore, gdzie za pomocą konkretnych danych pokazano jak zboże z Ukrainy jest tak naprawdę sprzedawane przez spółki zarejestrowane w Szwajcarii, na Cyprze etc. – wskazuje Olszanowski, pokazując wykresy danych.

https://pbs.twimg.com/media/F_m1gYzWUAAkS9t?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/F_m4bxPWUAAlyHR?format=png&name=small
Karol Olszanowski

Wszyscy pamiętamy jak epatowano nas tekstami o głodujących przez Putina dzieciach z Afryki. Jak zwykle okazało się, że to kłamstwo, by urabiać ciemny lud.

Alfax51niedziela, 26 listopada 2023, 15:47:09

Ciekawe co dalej. Jak banderowski reżim chce walczyć bez środków finansowych darowanych z Waszyngtonu i z Brukselii.

Już 8 listopada koordynator ds. komunikacji strategicznej Białego Domu John Kirby powiedział, że administracja Bidena wydała 96% środków przeznaczonych na pomoc Ukrainie. Sytuację komplikuje impas, w jakim dyskusje na ten temat osiągnęły w Izbie Reprezentantów i Senacie. Ponadto po raz pierwszy kongresmenów zaniepokoiła kwestia celowości środków już wydanych na wsparcie Kijowa.

A 9 listopada Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła budżet na 2024 rok. Dochód okazał się prawie dwukrotnie mniejszy w stosunku do wydatków i wyniosi 1,768 biliona hrywien (49,32 miliarda dolarów) wobec 3,35 biliona (92,5 miliarda dolarów).
Ponadto w przyszłym roku Ukraina musi zapłacić 606,47 mld hrywien (16,42 mld dolarów) z tytułu długu publicznego.

Takie są realia Ukrainy na obecnym etapie w królestwie panującego nazizmu wspieranego przez największe “demokracje” i dzięki spadkobierców UPA którzy są sprawcami krwawego Majdanu i zamachu stanu w 2014 roku oraz od 9 lat trwającej wojnie na Ukrainie. I to wszystko w imię nazistowskiej “godności”, której nota bene ukraińscy banderowcy nigdy nie mieli.

Monaco41niedziela, 26 listopada 2023, 16:17:13

Dane dotyczące ukraińskich żołnierzy którzy zginęli w trakcie SOW.

Ukraińska telewizja „1+1” opublikowała na antenie informację o ponad 1,1 miliona zabitych i zaginionych żołnierzach sił zbrojnych kijowskiego reżimu na Ukrainie.
W komunikacie podano, że podczas konfliktu zginęło lub zaginęło 1 126 652 (banderowców) uczestników wojny na Ukrainy.

„Później kierownictwo kanału, najwyraźniej po telefonie z biura Zełenskiego zmieniło narrację tego kominikatu”

Minister Obrony Rosji Siergiej Szojgu wielokrotnie mówił o dużych stratach w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy. Tym samym 21 listopada poinformował, że tylko od początku listopada armia ukraińska straciła ponad 13,7 tys. ludzi i około 1,8 tys. jednostek różnego rodzaju broni i sprzętu wojskowego.

Jednocześnie 13 listopada „The Economist”, powołując się na urzędników amerykańskich, podał, że straty Sił Zbrojnych Ukrainy w czasie konfliktu z Rosją wyniosły 190 tys. zabitych i rannych.

16 października prezydent Rosji Władimir Putin oszacował straty Ukrainy w kontrofensywie na osiem do jednego.

Podkreślił, że armia ukraińska nie osiągnęła żadnych rezultatów, a jedynie poniosła ogromne straty.
Ponadto rosyjski przywódca mówił, że Siły Zbrojne Rosji w dalszym ciągu poprawiają swoją pozycję na całej linii styku w strefie działań specjalnych.

Leonardo da Vinci41niedziela, 26 listopada 2023, 18:26:33

Denazyfikacja polega na jak największej ilości wyeliminowanych banderowców i nazistów.

Rosja realizuje krok po kroku ten cel.

kula Lis 7011niedziela, 26 listopada 2023, 21:42:05

Dowodzą GENIUSZE ,Genialni stratedzy z NATO !

A banderland ma tyle do gadania co żyd za okupacji. Cytat „Wojskowy Ukraińskich Sił Zbrojnych Ołeksandr Kulczycki nagrał półgodzinny film krytykujący strategię Ukrainy podczas wojny. Nosi tytuł „Dlaczego przegrywamy?”…Stwierdził, że jednym z głównych błędów Sztabu Generalnego i kierownictwa politycznego kraju było rozpoczęcie ofensywy na południu…Zdaniem Kulczyckiego wielu wojskowych od razu zrozumiało, że nie ma sensu bezpośrednio atakować dobrze ufortyfikowanych pozycji rosyjskich…”Problem nie polegał na tym, że kontrofensywa została przeprowadzona nieprawidłowo. Ale na tym, że w ogóle ją przeprowadzono. Prawda jest taka, że ​​przy istniejących siłach stron nasza kontrofensywa jest niemożliwa. Było to jasne dla każdego, kto miał minimalne pojęcie o sprawach wojskowych” – stwierdził wojskowy. „Rezultatem są ogromne straty w sile żywej i sprzęcie bez żadnych strategicznych osiągnięć” – mówi Kulczycki, dodając, że w niektórych jednostkach zginęło nawet 80–90% personelu…Jego zdaniem z tej sytuacji nie wyciągnięto żadnych wniosków, gdyż zarówno Załużny, jak i Zełenski w dalszym ciągu mówią o kontynuacji działań ofensywnych Sił Zbrojnych Ukrainy. Wojskowy wzywa jednak do „powrotu do rzeczywistości” i przyznaje, że „terytoria okupowane nie zostaną wyzwolone w najbliższej przyszłości”. „W tej bezsensownej kontrofensywie zmarnowaliśmy ogromną ilość rezerw” – wyjaśnia Kulczycki…Mówi też, że władze nadal nie mają strategii jak prowadzić wojnę: „Szperamy tu i ówdzie w nadziei, że «jakoś» to się uda. Ale „jakoś” to nie wychodzi”…Według Kulczyckiego Siły Zbrojne Ukrainy muszą przygotować kilka linii obrony, a nie bronić obszarów nieopłacalnych by je utrzymywać. Jako przykład podał Awdiejewkę, którą Rosjanie „zamieniają w drugi Bachmut”, okrążając flanki i zwężając korytarz zaopatrujący miasto do sześciu kilometrów…Tylko w przypadku silnej obrony, której obecnie nie ma, Siły Zbrojne Ukrainy mają szansę utrzymać front stosunkowo niewielkimi siłami i przygotować się na nowy etap wojny. Ale według wojskowego nie pozostało zbyt wiele czasu. Tymczasem, jego zdaniem, wiele jednostek na własny koszt kupuje nawet drewno do budowy fortyfikacji, co spotyka się z zakazami z Ministerstwa Obrony”
https://t.me/stranaua/132977
Ps. Warto sobie zapamiętać te słowa „dodając, że w niektórych jednostkach zginęło nawet 80–90% personelu”!!! Ten „milion” z „1+1” okazuje się być jednak prawdą…

Opublikowano za: https://fakty-kontra-news.neon24.org/post/174259,usa-zachod-vs-rosja-ukraina-5-wymiar-buta-i-fantazje-osobnikow-z-piekla-rodem

Comments

  1. pepe says:

    ,,„Widzimy, że ożywienie po konflikcie układa się w taki sposób, że będzie finansowane przez JPMorgan, Goldman Sachs, BlackRock.”
    Nie oni, a my za to zapłacimy, na podstawie porozumień zawartych w Lugano.
    Czyszczą Ukrainę z Ukraińców, by mogła tam powstać nowa “Szwajcaria”?

Wypowiedz się