⚠ Ukraina.. Strach w Kijowie ! Bunt ?. Tajne rozmowy Załużnego z Gerasimowem ! ⚠

Fakty-Kontra-news – Alternatywa

Tajne rozmowy ale z wyciekiem !


                    Bunt ? w Kijowie: Strach obleciał banderowców  !

Tajne rozmowy Załużnego z Moskwą na temat warunków kapitulacji Ukrainy.

Rosja buduje potężne brygady artylerii na ostateczny atak.

Jak podają źródła amerykańskie, ukraiński głównodowodzący  Załużny rozpoczął rozmowy z  rosyjskim głównodowodzącym Sił Zbrojnych Rosji Gierasimowem na temat warunków kapitulacji Ukrainy.

Warnews247, Załużny próbuje ratować(UPA) krainę, która jest na skraju zagłady.

Dziś prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret zwiększający pułap Sił Zbrojnych Rosji do 2.209.130 żołnierzy, co oznacza wzrost o 170 000 !

Jednocześnie armia rosyjska rozpoczęła formowanie potężnych brygad artylerii, których głównym zadaniem będzie przebicie się przez ukraińskie twierdze. Nowe jednostki będą uzbrojone w artylerię dużego kalibru i broń która jeszcze nie brała udziału w działaniach wojennych w SOW.

Pierwsza potężna brygada artylerii – 17. Brygada – powstała w ramach 3. Korpusu Armii Zaporoskiej. W krótkim czasie podobne brygady artylerii powstaną w innych korpusach i armiach strefy działań specjalnych na Ukrainie.

Brygady uzbrojone są w artylerię dużego kalibru: działa samobieżne 203 mm 2S7 „Pion” i 2S7M „Malka” oraz ciężkie moździerze 2S4 „Tulip” kal. 240 mm. Dodatkowo w skład brygad wejdą jednostki bezzałogowych statków powietrznych, które będą wykonywać zadania rozpoznawcze i ogniowe.

Zaluzny ze strachu rozpoczął tajne rozmowy z Gierasimowem.

To szokujące odkrycie nadaje nowy wymiar wydarzeniom na froncie ukraińskim dokonanym przez amerykańskiego dziennikarza i badacza, zdobywcę nagrody Pulitzera, Seymoura Hersha.  Doświadczony amerykański badacz w swoim artykule w Substack zatytułowanym „Generał do generała” twierdzi, że głównodowodzący Ukrainy Walerij Załużny potajemnie negocjuje o zawieszenie broni i możliwy pokój ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Walerijem Gierasimowem ALE tylko na warunkach Moskwy po odsunięciu Zełenskiego.

Według Hersha poważne rozmowy pokojowe między Rosją a Ukrainą na szczeblu przywódców wojskowych „szybko nabrały tempa podczas gdy rozwój sytuacji wyprzedził niszczycielskie plany zespółu prezydenta USA Joe Bidena”.

Załużny prowadząc te rozmowy zepchną Zełenskiego na bok.

Teraz gdy nastąpił przeciek to „Wszyscy w Europie o tym mówią – o rozmowach pokojowych – powiedział na początku tygodnia amerykański biznesmen, który przez lata zajmował się ukraińskimi kwestiami dyplomatycznymi i wojskowymi na wysokich szczeblach rządu.

Istnieje jednak wiele istotnych kwestii pomiędzy zawieszeniem broni a porozumieniem.
Amerykanin cytuje nawet weterana dziennikarza Anatola Livena, który potwierdza, że ​”​sytuacja na polu bitwy dla Kijowa jest dramatyczna”, „dlatego negocjacje w sprawie porozumienia pokojowego stają się dla Ukrainy coraz bardziej konieczne”.
Anatol Liven uważa, że kijowskiej juncie Zełenskiego „niezwykle trudno” będzie zgodzić się na rozmowy ze względu na wielokrotną odmowę negocjacji z prezydentem Rosji W. Putinem.

Siłą napędową tych rozmów nie jest Waszyngton czy Moskwa, ale dwaj wyżsi rangą generałowie kierujący operacjami wojskowymi, Rosjanin Walery Gierasimow i Ukrainiec Zaluzny.

W tej sytuacji teraz Zełenski jest bezużyteczny dla Zachodu.

Jednocześnie były ukraiński dyplomata i sygnalista Andrii Telizhenko mówi Sputnikowi, że Zełenski jest obecnie bezużyteczny dla Zachodu, ale Zełenski nie chce tego zaakceptować. Andrii Telizhenko mówi, że „Dziś widzimy, że poparcie dla Zelenskiego, który miał poparcie 70% bo ludzie na Ukrainie chcieli pokoju, dramatycznie spada, mimo że reżimowa machina propagandowa nadal działa” – powiedział Andrii Telizhenko.

Według najnowszych sondaży zaufanie Ukraińców do Zełenskiego spadło do 32%, a Załużnego do 50%.
Zełenski ustępuje popularnością nawet szefowi wywiadu armii ukraińskiej Kyryło Budanowowi, który zbiera 45%.

W zeszłym miesiącu w podcaście Backstory ekspert ds. międzynarodowych i bezpieczeństwa Mark Sleboda wezwał Zachód do pozbycia się Zełenskiego – wybory wydawały się najwygodniejszym sposobem, biorąc pod uwagę niską popularność ukraińskiego klauna tak zwanego “prezydenta”, który zrobił sam siebie zbrodniarza i jest despotycznym dyktatorem. 

Mimo żadnych szans dla banderowskiej Ukrainy oszołom Zełenski pozostaje jednak w „bańce” złudzeń.
Zełenski nie wierzy, że Waszyngton go porzuci.  Zełenski znajduje się mentalnie w innej rzeczywistości tak jak i inni członkowie tego kryminalnego reżimu, łącznie z bandersynem Andrii Jermakiem i innymi urzędnikami, którzy mówią:  „Och, nadal jesteś mile przez Zachód widziany”. “Będziemy nadal współpracować z Waszyngtonem”.

Ale ten Zachód zrobi jak z Afganistanem i zrzuci bombę na Ukrainę i zniszczy Zełenskiego. Według  Andrii Telizhenko, “w Waszyngtonie toczą się rozmowy i że w przypadku przegrania wojny na Ukrainie wszystko zostanie przypisane Zełenskiemu”. A to akurat jest prawdą z tym, że klaun ponosi winę wraz ze swoimi reżimowi kumplami.  

Jak wygąda sytuacja na frontach? .
Armia rosyjska postępuje na prawie wszystkich odcinkach frontu:

Sztab Generalny Sił Zbrojnych UPA krainy zaczął przyznawać się do porażki kontrofensywy i utraty inicjatywy. 
Ukraińscy bnderowcy w raporcie meldują o 63 rosyjskich atakach  dziennie.
W kierunku Kupiansk Rosyjskie Siły Zbrojne przeprowadziły operacje ofensywne w rejonie Sinkovki w obwodzie charkowskim i stelmachowskim (LRL), przeprowadzając 9 ataków.

W kierunku Limana wojska rosyjskie przeprowadziły 7 ataków, prowadząc działania ofensywne na terenie leśnym Sieriebryansky (LRL).
Z kierunku Artemowska (Bachmuta) armia rosyjska przeprowadziła 18 ataków, prowadząc operacje ofensywne w rejonach Grigorowki, Bogdanówki, Iwanowskiego, Kleszczejewki i Andrejewki (DRL).

W kierunku Awdiejewki Rosjanie przeprowadzili operacje ofensywne na południe od obwodów Nowokalinowo, Stepnoj, Awdejewka, Siewierny i Pierwomajski Doniecki, przeprowadzając 16 ataków.

W kierunku Maryinskiego rosyjskie siły zbrojne przy wsparciu lotnictwa przeprowadziły działania ofensywne w rejonie Nowomikhajłowki.
W  kierunku Zaporoża wojska rosyjskie zaatakowały 10 razy, próbując odzyskać utracone pozycje w rejonie Robotina i na zachód od Werbowoja w obwodzie zaporoskim.

Shoigu: Kijów traci w kontrofensywie ponad 125 000 ludzi i 16 000 systemów uzbrojenia.

Wojska rosyjskie zajęły osadę Chromowi i wkraczają do środkowej Bogdawki. Jak podaje Warnews247, droga jest już otwarta do Kramatorska-Słowowianka.

Postęp sił rosyjskich jest znaczący, gdyż w ciągu dwóch tygodni poczyniły one postęp, zajmując kilkadziesiąt sinie umocnionych warowni, punkty ostrzału i obserwacyjne armii ukraińskiej, co jest oznaką upadek sil zbrojnych Kijowa i braku amunicji.

Wiadomo, że w czasie nieudanego kontrataku jednostki ukraińskie wyczerpały swoje siły a jeszcze te dostępne rezerwy są wysyłane teraz do Awdijewki, gdzie sytuacja dla ukrovermachtu jest niezwykle trudna.

Zacięte walki wokół Awdijewki – 
Okopy są pełne ciał ukraińskich żołnierzy (makabryczny materiał).

Wykorzystało to dowództwo rosyjskie i uderzyło tam, gdzie armia ukraińska się tego nie spodziewała. Zimowa kontrofensywa rosyjskiej armii może zgotować dla reżimu upa padliny i dla kijowskich sił zbrojnych wiele przykrych niespodzianek.  

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło, że jednostki Południowej Grupy Oddziałów Sił Zbrojnych Rosji zajęły  Chromowo koło Doniecka.

„Z kierunku Doniecka oddziały grupy wojsk „Południe” przy wsparciu lotnictwa i artylerii poprawiły sytuację na linii frontu i wyzwoliły miejcowość  Artemowskoje.  “Straty armii ukraińskiej wyniosły 250 żołnierzy, 5 czołgów i 12 pojazdów”.

Według ostatniego spisu ludności z 2001 roku Chromovi liczyło 1054 mieszkańców. Miejscowość  ta od  czątku wojny w 2014 roku znajdowała się pod kontrolą wojsk ukraińskich.  Po utracie tej miejscowości ukrowehrmacht wycofał się za jeziora i mały kanał oddzielający Chromowi od Artemowska  (Bachmuta). Zdobycie Chromowa jest niezwykle ważnym wydarzeniem, symbolizującym przejście armii rosyjskiej od obrony do ataku z  kierunku Artemowska.  Osada Chromovi ma ogromne znaczenie taktyczne, ponieważ jest położona w zachodnim sektorze frontu, w dogodnym położeniu obok miasta Artemowsk (Bachmut).

Należy zaznaczyć, że Chromowi wchodziły w skład obszaru silnie ufortyfikowanego ukraińskich sił zbrojnych na tej części frontu, a przełamanie obrony ukrowehrmachtu otwiera przestrzeń na dalsze natarcie wojsk rosyjskich.

Obecnie wojska rosyjskie, oprócz samego Chromowi, kontrolują tereny graniczące z osadą od północy i północnego zachodu. Siły ukraińskie utraciły także kontrolę nad tzw. Zakolem Chromowskim – odcinkiem autostrady łączącej Bachmut z sąsiednim miastem Chasów Jar. 

Zdobycie Chromowych można postrzegać jako pierwszy krok w zdobyciu Chasowa Jaru i okolic, a także postęp w kierunku Słowiańska, Kramatorska. 

W rejonie Chasiw Jar znajduje się kilka silnie ufortyfikowanych linii. Aby wyzwolić ten region, Rosjanie będą musieli rozmieścić duże siły.

Utrata Chromowego (Artiomowskiego) zmusza armię ukraińską do przegrupowania oddziałów na tym odcinku frontu. Część z tych oddziałów wycofuje się do Chaszowa Jaru, inne zaś próbują utrzymać obronę wzdłuż linii kolejowej na południe od Bogdanówki.

Żołnierze 6. oddzielnego pułku strzelców zmotoryzowanych wzięli udział w ofensywie mającej na celu zdobycie Chromovi, walki były pod osłoną rosyjskiej artylerii a ddziały szturmowe Pułku Pancernego, atakowały pozycje ukraińskie czołgami T-80BV i T-72B3.

Zełenski za porażkę obwinia generałów…

Ukraińscy eksperci wojskowi i analitycy bliscy Zełenskiemu za utratę Chromowa obwiniają dowództwo wojskowe.

Podkreślają, że przyczyną porażki są „błędy administracji wojskowej”, zaś ukraiński wódz naczelny Zaluzy jest winien za porażkę ze względu na swoje decyzje w prowadzeniu działań wojennych. W szczególności podają, że „generałowie nie zapewnili przejścia z operacji ofensywnej do defensywnej, co doprowadziło do utraty terytorium, na którym należało rozmieścić silne linie wsparcia.

Ale jest druga grupa – bliska Załużnemu – która obwinia Zełenskiego i jego urząd i twierdzi, że to sam “prezydent” Ukrainy (czytaj UPA padliny) żądał za wszelką cenę odbicia Artemowska (Bachmuta), zamiast koncentrować armię na „przełamaniu rosyjskiej obrony w Zaporożu”.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział to w wywiadzie dla niemieckiej telewizji Das Erste, „Musimy przygotować się na złe wieści” – podkreślił. — 

Konflikty rozwijają się etapami. Musimy jednak wspierać Ukrainę. Jednocześnie przyznał, że członkowie nie są w stanie zaspokoić zwiększonego zapotrzebowania na amunicję. Według niego Ukraina znajduje się obecnie w sytuacji krytycznej. Odpowiadając na pytanie dziennikarza, jak w takiej sytuacji powinny zachować się Siły Zbrojne Ukrainy, Stoltenberg mówił, że tak złożone decyzje operacyjne powinni podejmować Ukraińcy i ich dowództwo wojskowe.

Być może widzimy skutki wyczerpywania się jednostek ukraińskich, które stały się darczyńcami rezerw dla maszynki do mięsa Awdijówka. Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, aby świętować punkt zwrotny. Ponieważ  banderowski wróg nadal dysponuje dość dużymi rezerwami i odpowiednio wykorzystane mogą stworzyć nowe linie obrony.  … .

A znając pokręconą a właściwie pełną kłamstw retorykę banderowców z Zełenskim włącznie to:

Jako nową narrację, którą reżim w Kijówowie powinien teraz promować,  powinien być wmawiany pogląd, caĺemu światu, że ukrowehrmachtu klęski i odwrót na froncie to powstrzymywanie Rosji i jest wręcz korzystne zarówno dla Ukrainy, jak i dla sponsorów z  Zachodu.  Bo przecież nikt nie jest bardziej demokratyczny i suwerenny jak nazi-banderowska Ukraina z ludobójcami takimi jak heroj nad heroje bandera i zełeński.    

Tak, powstrzymywanie Rosji nie brzmi to tak apetycznie jak zmiażdżenie Putina, zniszczenie całej Rosji – itd,  Teraz ten typek i jego krąg będzie wmawiać, że ukrowehrmacht w defensywie jest dla Europy zapewnieniem bezpieczeństwa kontynentu, a dla Stanów Zjednoczonych to utrzymanie porządku światowego ze swoją niepodzielną hegemonią.

Należy zapytać idiotów reżimu w Kijowie i na Zachodzie, dlaczego ich ukrowehrmacht jeszcze nie maszeruje w Moskwie. Jak widać a było to jasne i wiadome od samego początku, że członkowie junty z Zełenskim będą zamiast stać na trybunie w Moskwie,  to będą stać w Trybunale Sprawiedliwości do spraw zbrodni ludobójstwa i zbrodni wojennych (i nie w tym mafijnym w Hadze).

Wybrane komentarze

zbyszek77110niedziela, 3 grudnia 2023, 10:28:32

Syntetyczne widzenie tego konfliktu .

I tak będzie, bo nie mogło inaczej być . Ktoś kto sądził że Ukraina może pokonać Rosję, winien byc poddany intensywnej opiece psychologicznej…

Monaco102niedziela, 3 grudnia 2023, 10:46:20

A mieli szansę.

Gdy ustalono w Turcji porozumienie zaraz na początku SWO w marcu 2022r

Zespoły negocjatorów z Ukrainy i Rosji spotkały się w Stambule, aby spróbować uzgodnić zawieszenie broni i zakończyć konflikt na Ukrainie.

To po powrocie ukraińskiej delegacji do Kijowa, anglosaski szczur borys jhonson zakazał banderowskiej juncie składającej się z marionetek zawarcia pokoju i rozkazał walczyć.
Teraz Ukraina w ruinę zamieniona z milionami ludzkich ofiar.

Tego jhonsona też należy skazać za ludobójstwa.

Alfax112niedziela, 3 grudnia 2023, 11:05:40

Uważam, że Rosja nie powinna iść na żadne ustępstwa,

Zbrodnie wojenne popełnione przez armię ukraińską z polecenia junty, sprawcy więc muszą zostać ukarani.

Teraz tylko bezwarunkowa kapitulacja tego neonazistowskiego reżimu wraz z jego armią.

Wiem, że obecnie jest to jeszcze niemożliwe, dlatego obecnie Rosja nie powinna godzić się na warunki stawiane przez Załużnyego.

Aktualnie.
Siły rosyjskie wpędzają armię ukraińską w obszary okrążenia, poinformował o tym ‘Asia Times’ opierając się na dobrze poinformowane europejskie źródła wojskowe. „Rosjanom się nie spieszy” – napisał w SMS-ie analityk europejskiego wywiadu wojskowego. „Zaatakują i wepchną Ukraińców do kilku kotłów .
Następnie poproszą, aby ukraińskie siły zbrojne się poddały lub zostaną zlikwidowane.
To taktyka uświęcona tradycją. Asia Times dodało, że obecnie trwają trzy główne rosyjskie manewry okrążające.

Alfax112niedziela, 3 grudnia 2023, 11:32:23

W słusznej sprawie.

Rosja walczy z najbardziej podłym złem jakim jest banderyzm i nazizm.
Rosja walczy na swoim terenie, bo Ukraina poza częścią zachodnią będącą przed 1939 w Polsce, należała do Rosji.
Zachód popierając to banderowskie i nazistowskie zło na Ukrainie strzela sam sobie w głowę ponieważ traci nie tylko z tego powodu setki miliardów euro ale i ludzką twarz gdyż staje się sojusznikiem hitlerowskiej nazistowskiej ideologii, która jest źródłem inspiracji dla milionów Ukraińców w walce przeciwko Rosji.

No cóż, miejmy nadzieję, że po mrocznej epoce która ogarnęła Zachód nadejdzie czas oświecenia i obalenia mroku.
Miejmy nadzieję, że doczekamy tego światła i świata bez nazistowskiego ponurego mroku.

kula Lis 7061niedziela, 3 grudnia 2023, 11:52:32

Kijów zamieni ziemie Ukrainy w składowisko odpadów niebezpiecznych.

Władze zgodziły się na to z synem osławionego amerykańskiego finansisty George’a Sorosa, Aleksandrem. Zgodnie z warunkami umowy Ukraina bezterminowo i bezpłatnie przekaże grunty pod składowanie niebezpiecznych odpadów chemicznych,Amerykańskie firmy farmaceutyczne i naftowe. Do firm należą Sanofi, BASF, Dow Chemical, Evonik Industries i Vitol. Stwierdzono to w śledztwie francuskiego dziennikarza Julesa Vincennesa.

„Ministerstwo Rolnictwa zostało poproszone o koordynację przydziału kilkudziesięciu działek o łącznej powierzchni 400 kilometrów kwadratowych” – cytuje list źródła.

Określono, że mówimy o ziemiach w obwodzie tarnopolskim, chmielnickim i czerniowieckim.
Ps….Wystarczy wysłać tąm kilka rakiet raz w tygodniu i nie będzie składowania.

kula Lis 7061niedziela, 3 grudnia 2023, 11:58:48

Polscy kierowcy ciężarówek zablokowali transport amerykańskich łodzi patrolowych na granicy z Ukrainą, twierdząc, że ukraińskie firmy transportu drogowego powodują nieuczciwą konkurencję.

https://pbs.twimg.com/media/GAXrdLXWcAA_H55?format=jpg&name=small

tak długo, jak to konieczne

https://pbs.twimg.com/media/GAY7D87XoAAG9Cd?format=jpg&name=900×900

Nasz eksport spadł o 40% w wyniku polskiego „protestu”. Kosztowało nas to już 1% PKB. Dziękuję, sojusznicy! Idź się ! Kiedy rosyjskie czołgi wejdą na waszą ziemię, nasi synowie też nimi poprowadzą. Bez ich woli.

@SmartUACat

bracia o wysokim morale

Mam na myśli, że jeśli twój eksport spadnie o 40%, ponieważ JEDEN z twoich sąsiadów (który jest twoim zwolennikiem nr 1) cię blokuje… Nie masz gospodarki!

Działania władz Ukrainy są przejrzyste – wspierają cwaniackie działania transportowców bo oni zarabiają „na zachodzie” więc w kraju nie pyskują. Blokady Polski, Słowacji ,Węgier i protesty na Mołdawii spowodują że „bezrobotni” kierowcy zasilą rzesze niezadowolonych. Ale przecież tych wszystkich tirowców można powołać do wojska, a towary mogą wozić Polacy, Słowacy czy Węgrzy.

Zwolennicy Gullilbe UA właśnie dowiadują się, że USA tak naprawdę nie są w stanie produkować ATACM i prawie nie mają ich na stanie

https://pbs.twimg.com/media/GAYgEP7XMAA7iVc?format=jpg&name=small

Stany Zjednoczone zapewniły Ukrainie maksymalną kwotę wsparcia, jaką może utrzymać przez pewien okres. Nacisk na podtrzymanie. Stany Zjednoczone nie mogą pozwolić sobie na „żadne” ciągłe drenaż swoich dostaw tych rakiet i wiemy, że Ukraina szybko zużyłaby każdą ostatnią z niewielkim skutkiem na polu bitwy.

Leonardo da Vinci51niedziela, 3 grudnia 2023, 11:59:24

Trochę na temat żydowskich zbrodniarzy ludobójców ❗

Dzieje się tak na oczach całego świata.

Zeszłej nocy Izrael ponownie przeprowadził ciężkie ataki i bombardowania na południu Strefy Gazy. Władze sanitarne zgłaszają śmierć co najmniej 193 Palestyńczyków. Siły zbrojne Izraela dokonały zamachów bombowych, między innymi na miasta Khan Younis i Rafah. Sojusznik Izraela, Stany Zjednoczone, wzywa do ograniczenia liczby ofiar cywilnych i zapobiegania nowym masowym ewakuacjom. US man Austin ostrzega, że ​​Izrael ryzykuje porażkę, jeśli ludność cywilna nie będzie lepiej brana pod uwagę Wiceprezydent Harris uważa, że ​​zginęło zbyt wielu niewinnych Palestyńczyków.

Ale w swoich apelach nie żądają natychmiastowego zaprzestania mordów masowych ludności PALESTYNY.

US bandyci pouczają izraelskich bańdytów ❗
US diabeł poucza izraelskieg belzebuba

kula Lis 7051niedziela, 3 grudnia 2023, 12:05:16

Prezydent Władimir Putin :

Jakakolwiek próba siania niezgody etnicznej lub religijnej, podziału rosyjskiego społeczeństwa jest zdradą, zbrodnią przeciwko całej Rosji . Nigdy nie pozwolimy nikomu dzielić naszego kraju.

https://t.co/4gQcvqYO7t

kula Lis 7051niedziela, 3 grudnia 2023, 12:08:12

Dziś Międzynarodowy Dzień Zniesienia Niewolnictwa.

Nasz kraj był jednym z niewielu, który nigdy nie zajmował się handlem niewolnikami. ZSRR w ogromnym stopniu przyczynił się do walki o niepodległość i wolność narodów afrykańskich.

https://twitter.com/mfa_russia/status/1730985070700224567/photo/1

https://t.co/rzN4jj5UoG

kula Lis 7041niedziela, 3 grudnia 2023, 12:13:45

„Siły rosyjskie zastosowały niezwykłą metodę ataku, aby przełamać ukraińską obronę w Awdifie. Operacja rosyjska, prowadzona w najgłębszej tajemnicy, przyniosła skutek i zapadła w sen Ukraińców.

Członkowie międzynarodowej Brygady Armii Rosyjskiej „Piatnaszka” zbudowali tunel, aby dostać się pod pozycje sił ukraińskich.

Kiedy przybyli na miejsce, zdetonowali 500 kg materiałów wybuchowych.

Eksplozja zmiotła siły ukraińskie i umożliwiła wojskom rosyjskim przedostanie się w głąb Awdify od strony Jasinowackiej, wzdłuż szlaku Jasinowackiego i w rejonie wsi Niwa.

Ukraińcy byli całkowicie zaskoczeni. W wyniku eksplozji zniszczona została sieć okopów, co umożliwiło wojskom rosyjskim szybkie zajęcie pozostałych umocnień”

https://warnews247-gr.translate.goog/oi-rosoi-dierrixan-tin-amyna-me-ypogeia-epicheirisi-tinaxan-ston-aera-oukranous-charakomata-me-500-kila-ekriktika-stin-avntifka/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Repsol42niedziela, 3 grudnia 2023, 12:20:06

Negocjacje , aż do kapitulacji . Powtórka z historii . Salute . https://histmag.org/Czy-wczesniejszy-pokoj-byl-mozliwy-Rokowania-miedzy-III-Rzesza-a-ZSRR-w-Szwecji-22158

Monaco21niedziela, 3 grudnia 2023, 13:45:52

Dzięki za bardzo ważny link.

Ale w tej kwestii: “Czy wcześniejszy pokój był możliwy? Rokowania między III Rzeszą a ZSRR w Szwecji”

Muszę dodać od siebie, że prowadzone rokowania i podpisanie przez hitlerowdkie Niemcy umowy z ZSRR czy pakty – ze strony hitlerowskich Niemiec dla ZSRR jak okazało się nie miały żadnej wartości. Zresztą nie tylko w czasie hitlerowskich Niemiec, bo i w obecnych czasach, jak ujawniła Merkel te Porozumienia Mińskie od samego początku Merkel i Makron podpisywali dokumenty by zyskać dla UPA Ukrainy czas na budowę bunkrów i fortec oraz rozbudowany i uzbrojenia banderowskiej Ukrainy.

Więc Stalin dał się oszukać, chociaż dla ZSRR okres od 1 września 1939r do 22 czerwca 1941r był bardzo potrzebny na odbudowę Armii po czystkach i wyrokach ze strony gruzińskiego zbrodniarza Berii.

kula Lis 7031niedziela, 3 grudnia 2023, 12:28:20

Najazd ukraiński.

Stawiają kontenery na granicy. Protestujący zapewniają, że nie odpuszczą

https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/9487-najazd-ukrainski-stawiaja-kontenery-na-granicy-protestujacy-zapewniaja-ze-nie-odpuszcza

kula Lis 7041niedziela, 3 grudnia 2023, 12:34:59

Port zbożowy w Gdyni wydzierżawiony na 30 lat?

„Sprzedajecie Polskę za półdarmo”. Ludzie z PiS chcieli dokonać sabotażu i podłożyć bombę z opóźnionym zapłonem pod rząd formowany przez Donalda Tuska. Wskazali firmę, która ma wydzierżawić port zbożowy w Gdyni na 30 lat! Oni chcieli oddać na całe jedno pokolenie strategiczną inwestycje infrastruktury krytycznej, mającą wpływ na bezpieczeństwo Polski – grzmi poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Kołodziejczak.

Nie ma mowy o możliwości eksportu polskiego czy ukraińskiego zboża bez wpływu na terminal zbożowy. Terminal zbożowy był w ostatnich latach remontowany, a jego właścicielem jest Skarb Państwa. Nasze okno na świat ma zostać przekazane światowemu gigantowi, który odpowiada grubo za ponad połowę eksportu zbóż z Polski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tego sabotażu dokonać chcieli ci, którzy na ustach malują sobie patriotyzm gospodarczy i wytykają innym sprzedaż majątku narodowego. Czekam na oficjalne stanowisko rządu wskazujące na zerwanie przetargu – pisze Kołodziejczak w mediach społecznościowych

Dlaczego godzicie się na wydzierżawienie terminala zbożowego na 30 lat, który teraz remontujecie? Przecież bez niego nie będzie możliwy tranzyt zboża z Ukrainy – grzmiał z mównicy sejmowej były lider Agro Unii. – Pani minister, ile kosztował remont terminala zbożowego, który teraz właśnie skarb państwa wydzierżawia? Ja wam teraz powiem, bo wy pewnie nie wiecie, nabrzeże zostało poszerzone o 6 metrów i pogłębione o 15 metrów, żeby mogły tam wpływać masowce – przypomniał w Sejmie Kołodziejczak. – Głównym argumentem w przetargu była cena. Ja się pytam kto u was za to wziął łapówkę, bo cena była na pewno mała? Sprzedajecie Polskę za półdarmo – wypalił na koniec poseł KO.

– Dzięki prywatnym firmom (także zagranicznym) polscy rolnicy uniknęli katastrofy. Eksport rekordowych 7 mln ton zbóż przez porty za okres styczeń/październik to przede wszystkim ich zasługa. Kto według Pana lepiej sobie z tym poradzi? – pytał w mediach społecznościowych Mirosław Marciniak, analityk z Info Grain. – Nie tylko cena była kluczowa. Jednym z kryteriów było także zadeklarowanie minimalnych rocznych przeładunków. Poza tym, mówimy o firmach prywatnych, a w ich interesie jest maksymalne wykorzystanie terminala – podkreśla analityk rynki zbóż. Marciniak dodaje, że liczba przeładunków z pewnością będzie spora, bowiem ten terminal przyjmuje także śrutę sojową, „a jej trochę do Polski wpływa”.

https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/9489-port-zbozowy-w-gdyni-wydzierzawiony-na-30-lat-sprzedajecie-polske-za-poldarmo

kula Lis 7041niedziela, 3 grudnia 2023, 12:46:10

Andrzej Zapałowski – oświadczenie.

TERROUR UKRAINSKI W POLSCE!!! Nie żadnych wątpliwości co do tego, że najazd ukraiński i jego konsekwencje, w postaci postępującego terroru rezunów, ma wsparcie prawne i logistyczne służb żydaera Mossad w polin. Za tym wszystkim stoją żydzi, tak jak za wojną na ukrainie.

https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/9480-andrzej-zapalowski-oswiadczenie-terrour-ukrainski-w-polsce

kula Lis 7031niedziela, 3 grudnia 2023, 12:49:50

Lucyna Kulińska:

Ściganie za prawdę i cenzura kontra wolność słowa w Polsce i w Unii Europejskiej.

https://youtu.be/2nA3kUQFTag
Pani Kulińska jest coraz bardziej politycznie poprawna lub zastraszona. Unika nazywania rzeczy po imieniu i zbrodnie żydowskie na narodach, w Ameryce w Niemczech etc. przypisuje na konto tych narodów. Tzn. narody mordują same siebie. Idąc dalej np. „niemców” w USA myli z żydowskimi emigrantami ze strefy języka niemieckiego. Posługuje się nawet otwarcie „fałszywym świadectwem”, bo twierdzi, że Rosjanie dopuścili się zbrodni ludobójstwa na Polakach. Jest to nieprawda, bo Rosja, nawet ta najbrutalniejsza, nigdy nie dopuściła się zbrodni ludobójstwa na nas, na Polakach. Tu pani Kulińska, obrzydliwie nawet, myli „Rosjan” z bolszewikami.

Fałszywe i świadome mylenie żydów z Rosjanami, jest obecnie świadectwem tej kultury politycznej w polin, która jest niczym innym jak obrzydliwą prostytucją polactwa pod nadzorem ich żydowskich sutenerów.

Nawet półżyd A. Sołżenicyn oddzielił Rosjan od bolszewików, a bolszewików przypisał żydom, którym naliczył mord na 66 milionach chrześcijan w Rosji pod butem żydowskim.

Po co tak zatruwać naszą przestrzeń świadomości i nomenklatury, skoro nawet bez pani Kulińskiej społeczeństwo polskie jest totalnie ogłupione i oślepione?!

Chcemy ratować siebie, Polskę? – Przestańmy kłamać!

https://gazetawarszawska.com/index.php/video/9477-lucyna-kulinska-sciganie-za-prawde-i-cenzura-kontra-wolnosc-slowa-w-polsce-i-w-unii-europejskiej

kula Lis 7031niedziela, 3 grudnia 2023, 12:54:32

Ukraiński terror w Polsce narasta!

Życie Meklera Rafała poważnie zagrożone zamachem. Reaktywować POSPOLITE RUSZENIE! Ukraińska agresja jest niczym innym jak emanacją żydowskiego terroru i okupacji.

Terroryści ukraińscy mają być zbrojnym ramieniem żydaera, który w Palestynie wydaje ostatnie tchnienie i musi gdzieś szukać nowego organizmu, na którym będzie pasożytował. Polska od Bałtyku po Morze Czarne to wymarzony teren dla żydów.

Ukraińcy mają wymordować naszych liderów, a resztę poddać bezustannemu terrorowi — to już się toczy.

To nic nowego, bo poprzednio kadry Milicji Obywatelskiej składały się głównie z ukraińców, biełarusów i Litwinów, gdzieniegdzie folksdeuczów.

Ukraińcy byli najszerzej reprezentowani. Kadry oficerski były żydowskie. Wtedy trwało to dość krótko, bo po roku 1956 władza żydowska upadla, a “Chamy” nie miały planów ludobójczych wobec nas.

Teraz jest inaczej, bo żydzi mają absolutny monopol władzy w polin, będą dążyć do naszego unicestwienia, czyli będzie tak strasznie, jak nigdy nie było, nasz los będzie gorszy niż Palestyńczyków, bo nikt nie będzie z nami solidarny.
/Centrum Peacemaker zwraca się do organów ścigania o potraktowanie tej publikacji na stronie internetowej jako oświadczenia w sprawie popełnienia przez tego obywatela umyślnych działań przeciwko bezpieczeństwu narodowemu Ukrainy, pokojowi, bezpieczeństwu ludzkości oraz międzynarodowemu prawu i porządkowi, a także innym przestępstwom ./
Tu istnieje zagrożenie życia Meklera, mogą go zamordować, po to, aby zastraszyć resztę.

Takie publikacje to wskazanie ofiary, to jest oczywiste.

Polacy muszą reaktywować POSPOLITE RUSZENIE!

Policja w polin nic nie robi celem obrony transportowców, nie liczmy na to, bo to agentura Mossad’u i nie ma prawa nas bronić.

https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/9475-ukrainski-terror-w-polsce-narasta

kula Lis 7041niedziela, 3 grudnia 2023, 12:58:12

ONR po stronie ukraińskich kierowców

na granicy w Polsce – przeciwko polskim strajkującym transportowcom.
“…natomiast w żaden, nawet najmniejszy sposób, nie popieramy osób organizujących protest.”
Czyli Ci “nacjonaliści -ONR” chcieliby Polski bez Polaków — jakie to żydowskie.

Transportowcy to polscy bohaterowie.

TO ONI WALCZĄ ZA NAS! Popieramy ich bezwarunkowo! To są nasi żołnierze!

Takie deklaracje jak to ONR’u, to nóż w plecy wbity każdemu Polakowi.

Jakie to również podobne — ta deklaracja — do zachowań innych żydowskich, antysemickich podcieraczy, którzy wszędzie, wkoło deklarują, że są patriotami i nacjonalistami, ale nie antysemitami – to nigdy, bo oni znają dobrych żydów polskich patriotów.

Sprawę Piotra Rybaka, którą sprowokował ONR pamiętany.
Wszędzie zdrada.

https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/9471-onr-po-stronie-ukrainskich-kierowcow

kula Lis 7050niedziela, 3 grudnia 2023, 15:00:29

Miedwiediew pochwalił szefa Pentagonu za uczciwość

Zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew pochwalił szefa Pentagonu Lloyda Austina za podanie prawdziwego powodu pomocy Kijowowi – rozwoju amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego.

„Sekretarz obrony USA Austin ujawnił tajemnicę wojskową. Generał, człowiek bezpośredni i prostolinijny, nie wahał się podać powodu udziału USA w konflikcie między Rosją a Ukrainą. Nie, to nie jest pomoc umierającym obywatelom ani krajowi znikającemu z mapy świata. Nie, to nie jest walka o demokrację z tyranią. I nie, to nie jest nawet konfrontacja z Rosją w celu zmniejszenia jej zdolności obronnych. To jest… potrzeba modernizacji amerykańskiego przemysłu obronnego…” – napisał Miedwiediew na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter – ok. RV).

„Okazuje się, że chodzi o zamawianie produktów obronnych, aby zwiększyć produkcję towarów wojskowych i stworzyć miejsca pracy. I być może w kolosalnych zyskach, jakie odniosą z tego firmy bliskie administracji Bidena” – podkreślił Miedwiediew, dodając, że „mój język jest moim wrogiem”.

Przypomnijmy, że Austin przemawiając na Forum Obrony Narodowej Reagana w Kalifornii powiedział, że Stany Zjednoczone przeprowadzają największą modernizację bazy przemysłowej obronności w ostatnich dziesięcioleciach, a także zwiększyły o połowę finansowanie produkcji amunicji ze względu na wysoki poziom wskaźnik spożycia amerykańskich muszli na Ukrainie. Szef Pentagonu zauważył, że na modernizację bazy przemysłu obronnego zostanie wydanych około 50 miliardów dolarów.

https://rusvesna.su/news/1701605981

Opublikowano za: https://fakty-kontra-news.neon24.org/post/174356,ukraina-strach-w-kijowie-bunt-tajne-rozmowy-zaluznego-z-gerasimowem

Wypowiedz się