Zachodni “idioci” chcą III wojny światowej – były prezydent Rosji

Rośnie liczba wysoko postawionych “kretynów” w państwach NATO, mówi Dmitrij Miedwiediew

Autor: Jonas E. Alexis, starszy redaktor -13 listopada, 2023


VT potępia czystki etniczne Palestyńczyków przez USA/Izrael280 MILIARDÓW DOLARÓW AMERYKAŃSKICH PODATNIKÓW ZAINWESTOWANYCH od 1948 roku w amerykańsko-izraelską operację czystek etnicznych i okupacji; 150 mld USD bezpośredniej “pomocy” i 130 mld USD w kontraktach
“ofensywnych” Źródło: Ambasada Izraela w Waszyngtonie i Departament Stanu USA.


Konflikt na Ukrainie może doprowadzić do III wojny światowej z powodu “idiotów” zajmujących czołowe role na Zachodzie – ostrzega były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

“Liczba wysoko postawionych kretynów rośnie w państwach członkowskich NATO” – napisał w niedzielę na Telegramie. Miedwiediew, który obecnie pełni funkcję wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Rosji, odpowiadał dzień wcześniej na oświadczenia z Londynu i Berlina.

Były prezydent nazwał nowo mianowanego sekretarza obrony Wielkiej Brytanii Granta Shappsa “świeżo upieczonym kretynem” w związku z jego pomysłem wysłania brytyjskich instruktorów wojskowych na Ukrainę, aby szkolili lokalne oddziały na konflikt z Rosją.

Jeśli tak się stanie, brytyjscy żołnierze staną się “uzasadnionym celem” dla sił rosyjskich – ostrzegł Miedwiediew.

https://h5.vdo.ai/media_file/v-vtforeignpolicy/source/uploads/thumbnails/1695794424506513c4f8aa480.png

Shapps zaproponował wysłanie instruktorów na Ukrainę, “wiedząc doskonale, że zostaną bezlitośnie zniszczeni, i to już nie jako najemnicy, ale właśnie jako brytyjscy specjaliści NATO” – napisał rosyjski urzędnik.

Szef obrony Wielkiej Brytanii otwarcie chce wysłać brytyjskie wojska na Ukrainę

Czytaj więcej

Szef obrony Wielkiej Brytanii otwarcie chce wysłać brytyjskie wojska na Ukrainę

Miedwiediew określił również szefową komisji obrony niemieckiego parlamentu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann, jako “kolejnego głupca” po tym, jak wezwała Berlin do dostarczenia Kijowowi pocisków manewrujących dalekiego zasięgu Taurus. Stwierdziła również, że ukraińskie ataki na cele w Rosji przy użyciu amunicji produkcji niemieckiej będą w pełni zgodne z prawem międzynarodowym.

“W tym przypadku [rosyjskie] ataki na niemieckie fabryki, w których te pociski są produkowane, byłyby również w pełni zgodne z prawem międzynarodowym” – powiedział.

“Mimo to ci idioci aktywnie popychają nas w kierunku III wojny światowej” – podsumował były prezydent.

W poprzednim poście w sobotę Miedwiediew podkreślił, że operacja wojskowa Moskwy na Ukrainie będzie kontynuowana, dopóki obecny reżim w Kijowie nie zostanie “zniszczony, a historyczne terytoria rosyjskie nie zostaną wyzwolone od wroga”.CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraina może użyć niemieckich rakiet do ataku na Rosję – Bundestag

Moskwa wielokrotnie ostrzegała, że dostawy broni na Ukrainę przez państwa zachodnie tylko przedłużają walki i zwiększają ryzyko bezpośredniej konfrontacji militarnej między Rosją a NATO. Rosyjscy urzędnicy przekonują też, że dostawy broni, wymiana informacji wywiadowczych i szkolenie wojsk kijowskich już teraz oznaczają, że państwa zachodnie de facto stały się stronami konfliktu.

Opublikowano za: https://www.vtforeignpolicy.com/2023/11/western-idiots-want-world-war-iii-ex-russian-president/

Wypowiedz się