Uh Oh! Przeszukanie szpitala Al-Shifa w Gazie zostało zakończone; ŻADNYCH TUNELI HAMASU ani CENTRUM DOWODZENIA

ŚWIATHALA TURNERA 16 LISTOPADA 2023 

Izrael ma teraz naprawdę duży problem. Ich żołnierze wdarli się do szpitala Al-Shifa w Strefie Gazy i przeszukali go od góry do dołu w poszukiwaniu rzekomych tuneli i centrum operacyjnego Hamasu. Nie było żadnych.

Przez wiele tygodni Izrael twierdził, że Hamas “wykorzystuje szpitale, szkoły, obozy dla uchodźców jako sieć tuneli do przeprowadzania ataków na Izrael”. Twierdzenia te pojawiły się po publicznym oburzeniu, ponieważ Izrael zbombardował szpitale, meczety, kościoły, szkoły, uniwersytety, obozy dla uchodźców, a nawet konwój karetek pogotowia, twierdząc, że to wszystko jest “związane z Hamasem”.

Otóż wczoraj wieczorem przeszukanie szpitala Al-Shifa przez uzbrojone oddziały IDF zostało zakończone. Czego się dowiedzieli? Nic.

Żadnych tuneli. Brak operacyjnego stanowiska dowodzenia.

Cóż, to spory problem! Więc…. Kłamstwa zaczęły wychodzić, i to szybko.

Izraelskie media, donosząc, że nie znaleziono żadnych tuneli ani centrum operacyjnego w szpitalu Al-Shifa ani pod nim, podjęły nadzwyczajny krok, twierdząc, że “szpital Al-Shifa opóźnił wejście IDF na poszukiwania o trzy dni. W ciągu tych trzech dni pomogli Hamasowi “pozbyć się dowodów” i… poczekaj na to . . . . Uszczelnij wejścia do tuneli i płytkami ceramicznymi! Tu. Zobacz, jak opowiadają tę historię:

https://twitter.com/i/status/1725075000108224665

Ale te doniesienia medialne najwyraźniej nie są wystarczająco dobre, więc IDF zaczęło opowiadać własne historie. Na krótkim filmie poniżej zobaczysz uzbrojonego żołnierza IDF, wskazującego na kartkę na ścianie z arabskimi napisami i twierdzącego: To jest lista terrorystów, którzy pilnowali (izraelskich) zakładników. Nazwiska terrorystów, napisane pismem arabskim, pojawiają się każdego dnia. Obejrzyjcie przez chwilę:

Studnia… Internetowi detektywi przetłumaczyli obraz na ścianie i, jak się okazało, rzekome “nazwiska terrorystów w piśmie arabskim” nie były czymś takim. Papier na ścianie, to ręcznie robiony KALENDARZ. Pismo arabskie, przetłumaczone maszynowo, powróciło jako “niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota”.

Oto tłumaczenie maszynowe pisma arabskiego:

Kłamali.

Znów.

. . . . . i zostali przyłapani na kłamstwie . . . . . znów.

Na początku tego tygodnia Siły Obronne Izraela pokazały zdjęcia ze szpitala Al-Shifa i powiedziały światu, że poniższe zdjęcie przedstawia “wejście do tunelu” używane przez Hamas.

Okazało się, że był to wjazd serwisowy do szpitalnych szybów windowych. Jest to wejście służące do dostania się do tłoków hydraulicznych pod każdą windą, które powodują jej ruch w górę i w dół. Umożliwia również dostęp do pomp ściekowych w szybach, które wypompowują wodę gruntową, która nagromadziła się w szybach.

Tak więc Izrael i jego IDF zostali przyłapani na kłamstwie… znów.

Opublikowano za: https://https//halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/uh-oh-the-search-of-al-shifa-hospital-in-gaza-is-done-no-hamas-tunnels-or-command-centerhalturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/israel-blows-up-gaza-parliament-building

Wypowiedz się