Następny Polak w więzieniu za słowa!… i zwolniony…

89a449d25f

70-letni działacz kresowy i organizator Marszu Wołyńskiego trafił do więzienia. To efekt skargi ZWIĄZKU UKRAIŃCÓW w POLSCE.

„Andrzej Łukawski, 70-letni działacz kresowy i organizator Marszu Pamięci o Ofiarach ukraińskiego Ludobójstwa idzie do więzienia. Donos na Polaka założył Związek Ukraińców w Polsce. Oskarżycielem publicznym był znany z nękania ocalałych z kresowego ludobójstwa Maciej Młynarczyk z Prokuratury Rejonowej Praga-Północ.

W 2019 roku prokurator Maciej Młynarczyk z Prokuratury Rejonowej Praga-Północ oskarżył Łukawskiego, redaktora naczelnego Kresowego Serwisu Informacyjnego, o zamieszczenie kontrowersyjnych komentarzy na Facebooku, takich jak „bandersyny”, „swołocz banderowska”, „dzicz stepowa”. Prokurator sugerował, że przeprosiny i wyrażenie skruchy mogłyby wpłynąć na łagodniejsze potraktowanie oskarżonego. Łukawski ostatecznie został skazany, m.in. za słowa „znajdzie się kij na banderowski ryj”, otrzymując wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Dodatkowo sąd nakazał Łukawskiemu „zaniechanie publikowania w Internecie wypowiedzi znieważających i zawierających treści dyskryminujące z uwagi na przynależność narodową i etniczną” oraz przeczytanie książki Witolda Szabłowskiego, „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”.

Pierwsze działania zmierzające do odwieszenia wyroku, którego zawieszenie powinno się skończyć na początku przyszłego roku, wykonał kurator sądowy, twierdząc, że Andrzej Łukawski nie przeczytał książki Szabłowskiego. Sąd oddalił jednak jego wniosek. Następnie Związek Ukraińców w Polsce złożył wniosek do sądu o wykonanie kary pozbawienia wolności oraz zakaz publikowania na Facebooku. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zgodził się na to w sierpniu 2023 roku, a w październiku tego samego roku Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok w mocy.

Sąd uzasadnił swoją decyzję, twierdząc, że Łukawski nie przeczytał wymaganej książki i nadal używał obraźliwych terminów w swoich wpisach na Facebooku, co świadczyło o braku pozytywnej zmiany. Mimo podeszłego wieku i leczenia onkologicznego, sąd nie uznał tych okoliczności za wystarczające powody do zawieszenia wyroku.

W rezultacie 70-letni Łukawski zostanie skierowany do więzienia na 7 miesięcy”.

Źródło: https://legaartis.pl/blog/2023/11/12/znany-dzialacz-kresowy-skazany-na-kare-7-mc-wiezienia-za-przypominanie-niewygodnej-prawdy-o-ludobojstwie-wolynskie/

Pana Andrzeja Łukawskiego działacza kresowego zamknięto dzisiaj w areszcie

za: https://ewinia-nowyekran-pl.neon24.org/post/174222,nastepny-polak-w-wiezieniu-za-slowa

_____________________________

Aneks:

PORA NA POZWANIE PROKURATORA MACIEJA MŁYNARCZYKA

WPS ma mocne podstawy ku temu. Oczekujemy na kontakt z osobami i środowiskami nękanymi, zarówno w przeszłości, jak i obecnie przez prokuratora Macieja Młynarczyka. Kontakt z WPS na stronie tytułowej WPS: wiernipolsce1.wordpress.com

_____________

Oto przykład kuriozalnej ekwilibrystyki niejakiego Młynarczyka:

Żydowskie gadzinówki i antypolskie gadziny w obronie Młynarczyka:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1971884,1,prokurator-mlynarczyk-karcony-za-skutecznosc.read

https://wpolityce.pl/polityka/599139-gw-placze-nad-losem-prok-mlynarczyka

Interpelacja posła Adama Szłapki

Na zdjeciu A.Szłapka (nowoczesna.pl), odznaczony Białym Krzyżem „Honor et Gloria” – Ukraina, 2023; z małżonką Galyną Chyzh

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BTJCZ5

Opublikowano za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/11/23/nastepny-polak-w-wiezieniu-za-slowa/#more-37253

Od Redakcji KIP:

W piątek Andrzej Łukawski został zwolniony z aresztu, poniższy komentarz:

Keri 23:10 on 25 Listopad 2023Bezpośredni odnośnik | Odpowiedz

Grzegorz Braun z Konfederacji Korony Polskiej wyciągnął z więzienia działacza kresowego Andrzeja Łukawskiego.
„Pan Andrzej Łukawski ZWOLNIONY – oskarżony o „mowę nienawiści” przez Związek Ukraińców w Polsce i skazany przez pro-banderowski sąd na 7 miesięcy więzienia, dziś opuścił mury warszawskiego aresztu – po interwencji posłów Konfederacji” – napisał w piątek wieczorem na portalu X poseł Grzegorz Braun.”
Doszło do nieprawdopodobnej sytuacji, a mianowicie Związek Ukraińców w Polsce [kultywujący banderyzm – red.] w oskarżeniu Pana Łukawskiego zrównał słowo Ukrainiec jako synonim banderowca tzn. zgodnie z Kodeksem Karnym art. 256 z nazizmem, czyli banderowiec jest dla nich synonimem Ukraińca. Coś nieprawdopodobnego. To będzie miało daleko idące konsekwencje” – ocenił prof. Zapałowski.
Grzegorz Braun domagał się od Dudy ułaskawienia redaktora naczelnego Kresowego Serwisu Informacyjnego i Duda go posłuchał.
Dlaczego Duda wbrew sobie i swym wcześniejszym działaniom posłuchał posła G. Brauna?
Bo nie będzie PISu w rządzie bez Konfederacji. 
Konfederacja mogłaby dużo dobrego zrobić wchodząc do rządu z PISem i zmieniając kierunek rządu na dobro POLSKI.
Ryży zdrajca z Partii Odpadów liżący dupska hujni jewropejskiej pokazał jak mu łatwo było działać na szkodę Polski i Polaków, głosować przeciwko Polsce, napuszczać na Polskę to, co ją zniszczy. Precz ze zdrajcą. Niech Trzecia Droga zostawi zdrajcę i pomoże utworzyć rząd bez tfuSSka.

Comments

  1. czystesale says:

    Demontaż żydobanderowskiego zarządu w Kijowie

    jest najważniejszym celem, w tym przypadku jest rzczą niezbędną ścisła współpraca ze Rosją, która swą ograniczoną operacją wojskową przyczyniła się do poważnego osłabienia bandy żydobanderowskiej dominującej na ziemiach pomiędzy Dnipro, Kijowem i Lwowem i zmierzającej do wymordowania w działaniach wojennych miejscowej ludności, szczególnie męskiej. Ten zbrodniczy reżym żydobanderowski, wspierany przez zdradzieckie elementy we władzach Polski PiSu i innych band politycznych, musi zostać zlikwidowany. Polityczny interes Rosji jest w znacznym stopniu zbieżny z interesem Polaków.

    W Dnipro (Dniepropietrowsk) stworzono żydowkie centrum “Menora”, które jest największym tego rodzaju centrum w Europie.

    Bandom żydobanderowców udało się wprowadzić do polskich organów wielu swoich agentów w rodzaju Macieja Młynarczyka czy Adama Szlapki. Pomocnym byłoby sporządzenie list tego rodzaju agentów i podjęcie kroków do eliminacji takich elementów z życia publicznego, począwszy od eliminacji z życia społecznego i sąsiedzkiego.

Wypowiedz się