„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” – Jan Zamoyski

Przyszłe Elyty Czeciej Erpe – Polin

 Ten poziom “edukacji”, a tym samym ,,wiedzy”, implementowany od 34 lat kolejnym pokoleniom Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem obecnej, najmłodszej generacji Bolandy, zawdzięczamy herojom SOLIDARNOŚCI, której aktywiści przejęli władzę, by z wykształconych ludzi (potrafiących myśleć) uczynić kompletnych matołów, niezdolnych do jakiegokolwiek samodzielnego, logicznego myślenia, charakteryzującego się zdolnością do wiązania choćby nawet podstawowych faktów przyczynowo – skutkowych i rozróżniania pomiędzy tym co dobre i złe, oraz tym co właściwe, a co szubrawe.

Każda nowa władza, kolejnych, następujących po sobie Knsesejmowych przestępczych szajek, tylko pogłębiała analfabetyzm Polaków na wszystkich poziomach życia, doprowadzając go w polskim społeczeństwie, po ponad trzech dekadach swoich bandyckich nierządów, do stanu niemal doskonałego zidiocenia, w skali na dzień dzisiejszy praktycznie powszechnej.

Ale jak możemy to jeszcze dziś usłyszeć, od całej masy nieuleczalnie bezrefleksyjnych durni, i nie mam co do tego faktu absolutnie żadnych wątpliwości, ofiar tego systemu edukacji bantustanu Czeciej Erpe, opowiadających bez chwili jakiegokolwiek zastanowienia, nad bredniami, jakie wypowiadają na ten temat dosłownie na jednym wydechu, że to tym najgorszym systemem władzy nad Polską, jej zniewolenia, ogłupiania umysłowego Polaków, a tym samym złej, zafałszowanej edukacji, to był ten niesuwerenny i jakże mroczny PRL.

Za to teraz w tej arcysuwerennej, oświeconej Czarciej Polin, są oni wreszcie dopiero szczęśliwi, usatysfakcjonowani, dowartościowani i w końcu także wykształceni w ten najwłaściwszy sposób i to pod każdym względem, jak na prawdziwych jewropejczyków, a nawet światowców pełną gębą przystało, że poziomem swojej wiedzy i doskonałego systemu edukacji made in polin, mogliby podzielić się nie tylko z Europą, ale nawet i całym światem, żeby w ten sposób rozwiać nad nim te coraz większe mroki intelektualnego i naukowego wstecznictwa, które według nich, okryły już niemal cały ten najpiękniejszy ze światów i pchają go przez to, do czeluści otchłani, z której nie ma odwrotu i żadnego dlań ratunku, jeśli dalej będzie w tym stanie trwał i nie weźmie przykładu z edukacyjnego odrodzenia, które od 34 lat święci prawdziwe tryumfy w Czeciej Erpe i może przez to być przykładem dla wszystkich niedowiarków, że sukces w tej właśnie dziedzinie, wbrew wszelkim malkontentom, jest możliwy, a nawet przyniesie ratunek całemu światu, jeśli tylko ten wsteczny świat zechce skorzystać z naszych doświadczeń! A jak wyglądają te nasze polińskie doświadczenia i sukcesy na niwie naszej powszechnej krajowej edukacji, idącej od sukcesu do sukcesu, pokazują w całej krasie choćby te dwa filmy poniżej!

A to nasza największa Polska nadzieja i  przyszłość Bolandy


Zastanawiam się, kto ich wypuścił z podstawówki?

Tak jest, stocznia służy przeca już tylko do zwiedzania, przynajmniej w Bolandzie, Odra płynie przez Olsztyn, a sama Bolanda ma 20 tysięcy mieszkańców, no powiedzmy 70 tysięcy, ale na pewno nie więcej. Wrocław leży koło Szczecina, a Wisła to rozgwiazda, zaś Gdańsk znajduje się w prostej linii, pomiędzy Olsztynem a granicą obwodu Kaliningradzkiego, a właściwie tuż przy niej. Świetlana przyszłość przed nami z takim kwiatem młodego pokolenia, spośród którego bardzo wielu z nich, zasili za niewiele lat szeregi tej tzw… ELYTY BANTUSTANU CZECIEJ ERPE – POLIN.

Parafrazując słowa jednego z bohaterów filmu Miś – Stanisława Bareji, można już dziś śmiało stwierdzić i to bez żadnej przesady, że….

,,Słuszną linię mają od 34 lat nasze Knesejmowe partie”.

A więc oby tak dalej! I jak mawia padre dyrektor… Alleluja i do przodźka! Pokażemy i udowodnimy bez cienia wątpliwości wszystkim niedowiarkom, że wcale bynajmniej i na tym odcinku, to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo! A co! Da się? Jak najbardziej! Sami popatrzcie i posłuchajcie, jaki kwiat inteligencji nam dorasta, który zamiast mózgów, ma pod zrytymi beretami kogel – mogel. I o to właśnie nam chodziło. Można powiedzieć pełen sukces!
A tak swoją drogą, to wysłałem dziś rano te dwa filmiki do trzech koleżanek, nauczycielek mojej śp. małżonki, która była również nauczycielką. Odpowiedzi poza jedną, od pozostałych dwóch nie otrzymałem żadnej. Ale ta jedna, która przyszła, choć ograniczyła się tylko do jednego słowa – sentencji… MASAKRA!, powiedziała na ten temat właściwie wszystko. Ale z tego co kiedyś opowiadała mi małżonka i te jej koleżanki również, to poziom edukacji w polskich szkołach, poczynając od podstawówki, był obniżany, począwszy od roku 1989 standardowo rok po roku, tak, że już dwa lata temu, powszechne praktycznie zidiocenie uczniów na poziomie szkół podstawowych było niemal standardem, a w szkołach średnich było pod tym względem już wtedy, nawet jeszcze gorzej, a dziś to po prostu jedna wielka katastrofa! I tylko od pojedynczych nauczycieli, tak jak robiła to moja małżonka, olewała w większości podstawę programową i przekazywała, na tyle, na ile mogła tą prawdziwą i właściwą wiedzę, a nie programową propagandę dla idiotów, wychodzącą z MEN, pod kierunkiem kolejnych partyjnych ministrów bęcwałów z obecnym ministrem Czarnkiem włącznie. Więc dziwić się raczej nie ma czemu. 
Mnie zastanawia z kolei co innego, a mianowicie rola rodziców, a nawet i dziadków, którzy są tymi pierwszymi osobami, które stoją w tym łańcuchu nauczania, choćby własnych dzieci i wnuków w pierwszej linii. I jeśli nie spełnia swojej roli szkoła, to oni sami powinni starać się właściwie pod tym względem ukierunkowywać własne pociechy. A z tego co widać sami mają to w dupie i zadowala ich, że ich własne dzieci czeka i to w całkiem już niedalekiej przyszłości rola i los Elojów z powieści ,,Wehikuł Czasu” – Herberta George’a Welles’a, czego im w żadnym razie nie życzę, ale najwidoczniej rodziców tych wszystkich dzieci, to najzupełniej zadowala. Idiokracja święci dziś swoje największe triumfy, co jeszcze kilkanaście lat temu wielu ludziom wydawało się nie tylko nie do pomyślenia, ale co najwyżej jakąś chorą fikcją, zrodzoną w czyjejś poronionej wyobraźni przeniesioną jedynie na kinowy ekran, co niestety dziś, czego wszyscy jesteśmy świadkami, stało się tragiczną w skutkach rzeczywistością i zarazem zupełną normą naszych czasów nad którą wszyscy, zupełnie bezrefleksyjnie przechodzą do porządku dziennego, a tym samym całkowitym upadkiem człowieczeństwa i stworzonej przez niego cywilizacji.
Jacek Boki – 13 Wrzesień 2023 r.

Opublikowano za: https://kresywekrwi.blogspot.com/2023/09/przysze-elyty-czeciej-erpe-polin.html?m=0

Comments

 1. adamd says:

  Idiokracja?
  Ano.. jest… i ma się coraz lepiej.
  I będzie mieć się jeszcze lepiej..
  Scenka..
  Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście.
  Pod budynkiem dwie młode panie, jedna trzyma Pracę Magisterską druga uwiecznia w telefonie koleżankę na tle wejścia do wydziału..
  Nie zdzierżyłem, złożyłem gratulacje.. okazało się że ta z telefonem ma pod pachą też oprawioną pięknie pracę… mialem aparat i po krótkiej wymianie zdań uwieczniłem obie panie, pochwaliłem za fakt, że nie poprzestały na tak modnym obecnie licencjacie i podjęły trud wspięcia się na poziom magistra.
  Podziękowały a ja nie wiedzieć czemu zadałem pytanie, co znaczy tytuł magister .
  Chwila konsternacji i odpowiedź, jest to udokumentowanie, że ma się ukończone pełne studia. Potwierdziłem ale powtórzyłem pytanie, co znaczy słowo magister?
  Nie wiedziały! Powiedziałem że objaśnię na przykładzie.. W licem na lekcję łaciny wchodziła nauczycielka, wstawaliśmy a ona mówiła “salvete discipuli”a my odpowiadaliśmy “salve magistra” co znaczyło, witajcie uczniowie! witaj nauczycielko ! Gdyby to był mężczyzna odpowiedź by brzmiała, “salve magister”
  Zaskoczenie na twarzach obu pań.. a ja im powiedziałem, od tego momentu otrzymania tytułu magister macie zezwolenie na nauczanie innych…
  Na UW kilka lat wstecz powstał wydział “ARTES LIBERALES” ale studenci z innych kierunków nie są nim zaineresowani, mają mgliste pojęcie co tam się wykłada.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrz_rzemiosła

  “Mistrza dawniej nazywano z niemiecka majstrem (łac. magister, niem. Meister, ang. master, fr. maitre, wł. maestro).
  Dyplom mistrzowski (niem. Meisterbrief) potwierdza najwyższe kwalifikacje zawodowe w rzemiośle, uzyskane po zdaniu egzaminu zawodowego teoretycznego i praktycznego przed komisją egzaminacyjną w izbie rzemieślniczej.”

  Za czterdzieści pare lat .. jak dobrze pójdzie ..
  odkręcimy..
  Ale wcześniej trzeba zdepopulować pospólstwo do “złotego miliarda”.
  Howg …
  ps.
  Licencjat to odpowiednik dawnego czeladnika zgodnie z hierarhią.
  Uczeń.. czeladnik.. mistrz (magister)

 2. adamd says:

Wypowiedz się