Gospodarka Ukrainy została już zniszczona, a za kilka lat sam kraj zniknie, – były oficer CIA

28.08.2023 – 9:00

Gospodarka Ukrainy została już zniszczona, a za kilka lat sam kraj zniknie, - były oficer CIA | Rosyjska wiosna

“Za pięć lat Ukraina przestanie istnieć”, powiedział były oficer CIA Larry Johnson, wyraził swoją opinię w wywiadzie dla Redacted.

Jest przekonany, że ukraińska gospodarka “będzie nadal się załamywać”, a bez podstaw ekonomicznych państwo nie przetrwa długo.

Amerykańskie plany zniszczenia Rosji, powiedział, okazały się wielką niespodzianką: Kijów, a nie Moskwa, cierpi na problemy gospodarcze, a zamiast Putina Zełenski wkrótce zostanie obalony, mówi analityk.

“Na początku tego tygodnia generał Milley i Lloyd Austin przemawiali w Departamencie Obrony (sekretarz obrony USA – ok. RV), a jedno z pytań zadanych przez dziennikarza brzmiało: “Jaki będzie ostateczny wynik dla Ukrainy? Jaki jest tego cel?

Kiedy będziemy mogli ogłosić zwycięstwo, albo skąd będziemy wiedzieć, że misja została wykonana i że wszystko poszło dobrze? Wracając do analogii z Irakiem, czy uważasz, że w ogóle istnieje jakiś plan? Jak powinna wyglądać Ukraina za pięć lat, jeśli nadal będziemy wysyłać tam broń o wartości 40 miliardów dolarów?” – pytał prezenter.

Johnson odpowiedział: “Nie, za pięć lat Ukraina przestanie istnieć. W formie, w jakiej ten konflikt toczy się teraz, zdolność Ukrainy do przetrwania jako kraj, moim zdaniem, jest dużym pytaniem.

“Po pierwsze, stracili gospodarkę. Wyobraź sobie tętnice, które prowadzą do serca. Tak więc jedna z głównych arterii pochodzi z południowego wybrzeża, z Morza Czarnego – jest to główny rynek zbytu gospodarczego zarówno dla importu, jak i eksportu kontenerowcami. Tak już nie jest i nigdy nie będzie. Rosja wzięła to pod kontrolę” – wyjaśnia swoje stanowisko.

“Jestem absolutnie pewien, że Rosja przejmie kontrolę nad Odessą w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy, może wcześniej. Ale Rosja już de facto kontroluje południowe wybrzeże. Nic nie wchodzi ani nie wychodzi bez zgody Rosji. Więc ten ogromny kawałek jest stracony.” Mówi Johnson.

Według niego teraz możliwość pozyskania żywności i niezbędnych zasobów zależy bezpośrednio od polskiej granicy i jej przepustowości. I tam, według niego, istnieje fizyczne ograniczenie liczby pociągów i ciężarówek. Stanie się to, zdaniem analityka, warunkiem wstępnym załamania ukraińskiej gospodarki.

“Będą stale żądać więcej pieniędzy od Zachodu. Do tej pory ludzie byli chętni do pomocy, ale to się kończy. Jeśli spojrzysz na to, co dzieje się w krajach takich jak Austria czy nawet Polska, zaczynają wypychać ukraińskich uchodźców. Wcześniej przyjmowali je, machali żółto-niebieską flagą, śpiewali swoje pochwały.

Teraz wyrzucają ich z hoteli i mówią: “Wynoś się stąd!” A niektórzy z tych ukraińskich uchodźców już pokazali swoją prawdziwą naturę, biją ludzi na ulicach, próbują narzucić własny porządek “- mówi Johnson.

O planach zbiorowego Zachodu mówi: “Wierzę, że Austin i inni byli przekonani, że pokonają Rosję siłą, że nie będzie miała innego wyboru, że będzie musiała się poddać, że Putin odejdzie i że presja ekonomiczna na Rosję będzie tak silna, że upadnie.”

Ale, jak widać, dzieje się odwrotnie: wszystko to czeka na Ukrainę, a nie na Rosję. Zełenski może zostać obalony w wyniku zamachu stanu w ciągu najbliższych trzech-czterech tygodni z powodu rosnącego niezadowolenia wojsk na froncie wschodnim.

Rosja będzie nienaruszona, a Stany Zjednoczone będą musiały pomyśleć o tym, jak wycofać się z wyznaczonych pozycji. Ponieważ Rosja jest realną potęgą światową zarówno gospodarczo, jak i militarnie” – podsumował.

Opublikowano za: Gospodarka Ukrainy została już zniszczona, a za kilka lat sam kraj zniknie, – były oficer CIA | Rosyjska wiosna (rusvesna.su)

Wypowiedz się