■ Klęska i bezwarunkowa kapitulacja Ukrainy to jedyne słuszne rozwiązanie problemu. ■

  • Alfax czwartek, 21 września 2023, 07:27:02

Chwila Prawdy i Sumienia

Ukraina musi oddać terytorium Rosji tym bardziej, że tereny te nigdy nie były ukraińskie., NATO przyznaje się do porażki: Ukraina musi oddać terytorium Rosji.

Upadek krainy ▪▪▪ Ukrainy ▪▪▪. Klęska i bezwarunkowa kapitulacja zbrodniczej junty w Kijowie. To tylko kwestia czasu.  

Rosyjskie media publikują ostateczną mapę pozostałości Ukrainy po bezwarunkowej kapitulacji Kijowa.


Tak będzie wyglądać to co pozostanie po bezwarunkowej kapitulacji Kijowa i banderowskiej Ukrainy.

To co dla kijowskiego zbrodniczego reżimu i neonazistowskiej Ukrainy jest nieuniknionym odbywa się w już w tym kraju. 

Według modelu żałoby Kueblera-Rossa który opisuje ludzki mechanizm radzenia sobie w niezwykle trudnych sytuacjach.

Składa się z pięciu faz .

1. Zaprzeczanie – „Nie, to nie ja, to nie może być prawda”
2. Złość – „Dlaczego ja ?”
3. Targowanie się – próba opóźnienia śmierci „dobrym zachowaniem”
4. Depresja–w reagowaniu na chorobę i przygotowywaniu się do zaakceptowania śmierci. 
5. Całkowita kapitulacja. The End istnienia, wieczny odpoczynek. 

Banderowska Ukraina w związku z ukraińską kontrofensywą wkroczyła w końcową fazę modelu żałoby.

Choć nie wszyscy politycy doszli jeszcze do tego punktu,  Natomiast odpowiednie wnioski wyciągnęli specjaliści wojskowi i wywiadu wchodzący w skład zachodnich jednostek propagandowych. Prawda spływa pomału ale coraz częściej z ich ubolewań i wynurzeń do mainstreamowych mediów. 

Choć poniższe nagłówki mogą tego nie odzwierciedlać, ale treści tych artykułów, zwłaszcza pierwszych czterech, w końcu potwierdzają  oczywistość.  Banderowska Ukraina jest skończona. Nie udało się za pomocą Stanów Zjednoczonych Ameryki i NATO strategii  zrealizować planów by pokonać i zniszczyć Rosję po przez potężne dostawy broni liczące dziesiątki miliardów dolarów i przywrócenie do życia nazistów i banderowców, …  bo udać się nie mogło tak więc dowodzona przez strategów, generałów ze Stanów Zjednoczonych i NATO kontrofensywa przeciwko Rosji nie powiodła się:

[[ Stormbreak: Fighting through Russian defenses during the 2023 Ukrainian offensive  – September 4. Perseverance and adaptation: Ukraine’s counteroffensive after three months – War on the Rocks – September 4. The Russians are getting better – What Moscow learned in Ukraine – Foreign Affairs , September 6. How the Pentagon Assesses Ukraine’s Progress – Economist – September 6.  US Intelligence Official: Media Misleads Americans About Ukraine’s Success on the Battlefield – Hersh via Scheerpost – September 7.
NATO Learns Hard Lessons About Its Future in Ukraine–Asia Times–September 7. How It Does Ukraine’s heroic stand against Russia could fail – 1945 – September 7. Ukrainian progress: a breach or a breakthrough of Russian lines ? – War on the Rocks – September 8.
How Russia Learned from Mistakes to Delay Ukraine’s Counteroffensive – Washington Post – September 8 ]]

Przełamanie burzy: Przełamanie rosyjskiej obrony podczas ukraińskiej ofensywy 2023 – 
Wytrwałość i adaptacja: Ukraińska kontrofensywa po trzech miesiącach – 
Wojna, Rosjanie stają się lepsi – Czego Moskwa nauczyła się na Ukrainie – 
Sprawy zagraniczne Wrzesień 6.
Jak Pentagon ocenia postęp Ukrainy – Ekonomista – 6 września. 
Urzędnik wywiadu USA: Media wprowadzają Amerykanów w błąd co do sukcesu Ukrainy na polu bitwy – Hersh za pośrednictwem Scheerpost – 7 września.
NATO wyciąga trudne wnioski na temat swojej przyszłości na Ukrainie – Asia Times – 7 września.
Jak to taka bohaterska postawa Ukrainy wobec Rosji i mogło się nie udać – 1945 – 7 września. 
Postęp ukraiński: przełamanie czy przełamanie rosyjskich linii ? – Wojna na skałach – 8 września. 
Jak Rosja nauczyła się na błędach, aby opóźnić kontrofensywę Ukrainy – Washington Post – 8 września.
________________________________________________________

Simplicius ocenił kilka z powyższych elementów i stwierdził, że w końcu przyznają, że cel reżimu bandery został utracony:

Dire New Western Reports wzywają do porzucenia taktyki NATO. 

Żadne z powyższych nie jest nowością dla czytelników Moon of Alabama. “Być może oszczędziłem ci smutku, nie trzymając się zmyślonej historii, ale realiów pola bitwy”

16 czerwca. O niepowodzeniu ukraińskiej kontrofensywy – 
23 czerwca “Ukraińska kontrofensywa nie miała szans. NATO nie wyjaśniło tego. –
18 lipca “Rzeczywistość przebija wojenną historię –
11 sierpnia “Ukraina SitRep: koniec kontrofensywy – “.
A we wrześniu ?  Dalszy ciąg klęsk ukraińskiej armii przy próbach przebicia się przez obronę Armii Rosyjskiej. 

Taki wynik kontrofensywy przeciwko zahartowanym rosyjskim liniom obronnym był do przewidzenia. !

W podręcznikach wojskowych nazywa się to „obroną szeregową” z trzema liniami dobrze przygotowanych pozycji oddalonymi od siebie o dziesięć kilometrów. Każda linia składa się z przeszkód czołgowych, pasów minowych, przygotowanych stanowisk przeciwpancernych do monitorowania i przeciwdziałania potencjalnym próbom przełamania oraz dobrze przygotowanego wsparcia artyleryjskiego zza kolejnej linii obrony.

Bez wsparcia powietrznego i bez znacznej przewagi artyleryjskiej rozbicie takiego twardego orzecha jest praktycznie niemożliwe.

Ale Ukraińcy poradzili sobie jeszcze gorzej, niż myślałem. Opóźniająca akcja armii rosyjskiej spowodowała ogromne straty Ukraińców,  straty w ludziach i sprzęcie i zatrzymała ich marsz zanim jeszcze dotarli do pierwszej linii obrony.

To, co może się wydarzyć dalej, przepowiadano już 5 czerwca, w dniu rozpoczęcia kontrofensywy:

Mocno podejrzewam, że Armia Rosyjska pozwoli, aby ukraińskie ataki dobiegły końca, przez wyczerpanie ogromnej ilości zdolnych do walki ludzi i utratę sprzętu a następnie Rosjanie przeprowadzą własną ofensywę i ataki na dużą skalę przeciwko osłabionej ukraińskiej obronie.

Jednak do dziś, pomimo ciężkich strat, armia ukraińska nadal stoi twarzą w twarz ze ścianą rosyjskiego ognia i betonowymi barierami. Może to trwać jeszcze kilka tygodni, aż do rozpoczęcia pory deszczowej. Zmniejsza to jednak też szansę na ponowny atak Rosji. Nie mam jeszcze wglądu co mogłoby przyśpieszyć działania Rosji. 

Naturalnie na Zachodzie widząc ogromne straty banderowskiej armii i klęskę panika wzrasta i aby uporać się z tą sytuacją i złymi wiadomościami, Stany Zjednoczone wyślą teraz nową cudowną broń, rakiety ATAMCS o zasięgu do 300 kilometrów (190 mil). Występują w kilku wariantach, ale armia amerykańska będzie skłonna przenieść tylko starsze warianty i tylko niektóre z nich. Pociski są naprowadzane przez GPS, co raczej nie będzie działać dobrze, ponieważ Rosja posiada wystarczające środki do walki elektronicznej, które zakłócają te sygnały. Niektóre z tych rakiet po prostu odejdą od celu. Niektóre zostaną zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą. Niektórzy to przeżyją. 230-kilogramowa głowica bojowa może spowodować śmiertelny cios i niezły bałagan, jeśli trafi w dużą kwaterę główną.

Ale pamiętajmy, że rosyjskie  siły zbrojne regularnie używają bomb szybujących FAB 500 zawierających prawie 500 kilogramów materiałów wybuchowych. Większy FAB 1500 również został już przetestowany i gotowy do wdrożenia. Nowe rakiety ATAMCS nie zmienią zatem układu sił. Szkoda tylko że po stronie rosyjskiej będzie więcej śmiertelnych ofiar gdy Kreml nie wyda polecenia całkowitego zniszczenia szlaków z dostawami amerykańskiej broni. 

Jednak już teraz w Stanach Zjednoczonych a szczególnie w  Waszyngtonie sponsorów tej zbrodniczej na Ukrainie wojny przeraża klęska ich własnego ukraińskiego Frankenschteina i ostatnio  wyczuwa się dyplomatyczne hałasy, które mogą wskazywać na zbliżające się rozmowy lub próby negocjacji z Rosją. Słychać więc trzaskanie lodu na zamarzniętym jeziorze stosunków amerykańsko-rosyjskich.

Całkiem możliwe, że nastąpią dyskusje, ale nie spodziewam się porozumienia. Strona rosyjska podtrzyma swoje żądania, a USA w dalszym ciągu nie będą skłonne do ich spełnienia. Nie będzie nawet zawieszenia broni.

■■■■■■■■■■

Przedstawiciele NATO próbowali zdementować twierdzenia, że ​​Ukraina mogłaby scedować część terytorium Rosji w zamian za członkostwo w sojuszu. W swoim najnowszym oświadczeniu stwierdzili, że wyłącznie od Kijowa zależy, kiedy i w jaki sposób można osiągnąć pokój.

Szef NATO Stoltenberg zaprzeczył wcześniejszym twierdzeniom swojego doradcy Stiana Jensena, mówiąc reporterom na konferencji prasowej w Oslo, że wsparcie NATO dla Ukrainy będzie kontynuowane aż do zwycięstwa tego kraju. Marzyć to… każdy może. … .

Nie wiadomo dokładnie, o jakich obszarach mówił Stian Jensen, ale wiązałoby się to z „oddaniem Rosji części terytorium utraconej przez Ukrainę w czasie wojny”.

To, co neokonserwatywny think tank ISW pokolorował na czerwono-różowo na przez siebie wymalowanej mapie.
To okruszki w porównaniu z tym, co można odzyskać utracone po dekretach Stalina i Chruszczowa i byłoby obraźliwe, gdyby była to oficjalna propozycja.

■■■■■■■■■■

▪ Prawda ▪ przedstawiła opinie szeregu rosyjskich ekspertów i doradców wojskowych na temat eksplodowanego balonu testowego doradcy Stoltenberga, drukując coś, co moim zdaniem jest realistyczną mapą. (Umieściłem ją we wcześniejszej części tekstu).

NATO w dalszym ciągu wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Sojusz próbował zdystansować się od niedawnej wypowiedzi szefa sztabu NATO Stiana Jensena, który publicznie przyznał, że taka decyzja jest możliwa.

Wyrażony pomysł wywołał spore zamieszanie.

Kijów bardzo wrogo zareagował na uwagi Jensena. Doradca Zełenskiego Michaił Podolak uważał, że taka „dziwna” sugestia doprowadzi do „klęski demokracji”.

Rosyjscy urzędnicy odpowiedzieli, że nie mają zamiaru podpisywać żadnych porozumień z NATO. 

Dmitrij Miedwiediew, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, uznał pomysł za „interesujący”, ponieważ wszystkie obszary Ukrainy można uznać za sporne. Władze Ukrainy musiałyby wówczas oddać Kijów, stolicę dawnej Rosji, i przenieść się do Lwowa, powiedział Miedwiediew.

NATO powinno pamiętać, że Rosja rozpoczęła specjalną operację wojskową po tym, jak sojusz zignorował ultimatum Rosji z 2021 r. skierowane do Zachodu, nakazujące powrót bloku do granic z 1997 r.

Rzeczywiście to właśnie powiedział Putin w swoim przemówieniu na 3 dni przed rozpoczęciem SMO:

I wreszcie przywrócenie potencjału wojskowego i infrastruktury bloku w Europie do poziomu z 1997 r., kiedy podpisano Akt: NATO-Rosja.

To jest dźwięk, który coraz częściej słyszymy z Rosji; Wcale nie musimy negocjować. 
NATO przegrało i do nas należy ustalenie wszelkich warunków.

Ekspert wojskowy i emerytowany pułkownik Wiktor Litowkin, szef redakcji wiadomości wojskowych TASS, uważa, że ​​takiej propozycji [Jensena] nie należy akceptować.

„Przecież gdy Ukraina nie zostanie zdemilitaryzowana w swoich pozostałych granicach. W rezultacie bezpieczeństwo Rosji również nie będzie zapewnione. W rzeczywistości wrogowie sugerują raczej poddanie się niż terytorium. Przynajmniej niewygodnie jest mieć tak szalonego sąsiada jak nazistowski Kijów. Ten problem trzeba raz na zawsze rozwiązać” – mówi Wiktor Litowkin.

Morze Czarne stanowi odrębną kwestię. Konieczne jest, aby Rosja odcięła Ukrainę od Morza Czarnego.

Historyk Igor Pycałow uważa, że ​​wszystkie kraje świata opierają swoją politykę dotyczącą swojego bezpieczeństwa na własnych interesach, a Rosja nie jest wyjątkiem.

Stany Zjednoczone odebrały połowę Meksyku i nie mają zamiaru niczego oddać. W takiej sytuacji Rosja musiałaby zająć całe terytorium Ukrainy aż do granic istnienia Związku Radzieckiego.

Według niego jest istotne, że powojenna zachodnia granica ZSRR historycznie pokrywała się z zachodnią granicą starej Rosji, a sam Kijów był centrum starego państwa rosyjskiego.

Zdaniem ekspertów nie ma sensu pozostawiać części Ukrainy w NATO, bo Rosja musiałaby wtedy zmagać się z przemocą przez wiele dziesięcioleci.

“Mówię to od wieków. NATO zawsze będzie dostarczać ukraińskiemu państwu w jakiejkolwiek formie broń do następnej próby ataków na Rosję.”

„Musimy wykorzystać sytuację i kontynuować działania wojenne aż do ostatecznego zwycięstwa. NATO nie powinno nic uzyskać od Ukrainy” – podsumowują.

Politolog wojskowy Andriej Koszkin uważa, że ​​konflikt zakończy się tylko na warunkach rosyjskich.

„Niedopuszczalne jest zakładanie, że każdy może decydować o wszystkim za Rosję. Były to kraje zachodnie – główni wrogowie Rosji jak Wielka Brytania i USA – które wciągnęły Rosję w konflikt z Ukrainą i z pewnością nie powinny otrzymać prawa do podejmowania decyzji. Zdecydowali wystarczająco dużo i stworzyli mnóstwo problemów na następne stulecie. Rosja musi przeprowadzić operację specjalną do końca i zwyciężyć” – podsumował.

W Rosji rozpoczęła się debata na temat tego, jaka część Ukrainy powinna zostać wyzwolona od nazistowskich w Kijowie zbrodniarzy, aby zagwarantować bezpieczeństwo Rosji. 

Wybrane komentarze

KST czwartek, 21 września 2023, 08:25:06

Czyli jednak będzie UKROPOL …

.. ze stolicą we Lwowie czyli w mateczniku banderssyństwa.
Taka będzie właśnie ZEMSTA Rosji na doszczętnie durnych polaczkach, którzy swoją politykę bezpieczeństwa opierają nie na własnych interesach narodowo-państwowych, ale na “służbie upadlinie” i ratowaniu banderssyństwa.
A co na to Polacy ?
Ano NIC – a nawet jak skończy sie to Wołyniem-2 na całym już terytorium JESZCZE formalnie polskim to Polacy “się pocieszą” – NIC SIĘ NIE STAŁO !
KST

Monaco143czwartek, 21 września 2023, 09:03:32

Obecny spór w ukropolin

o tylko sprzeczkia w rodzinie żydoukropolin !.
Między ukropolniakiem a ukrożydem !!!

Więc jak zawsze zresztą niestety trafnie uważają, że ludek – głupi i ich obłudny spektakl odgrywany w spalonym teatrzyku i te fałszywe teatralne gesty i gierki kupi,

A po pseudo wyborach wszystko wróci po staremu do oplatania się w banderowskich usciskach.

Andrzej Obserwator102czwartek, 21 września 2023, 10:41:58

Dokładnie tak!

W końcu ludziska zasługują na igrzyska. A igrzyska jak igrzyska; tu liczą się emocje a nie myślenie.
A swoja drogą, gdy zaobserwujemy wzmożoną działalność amerykańskich służb w państwach sąsiadujących z Rosją, być może spojrzymy na Ukrainę jako na jeden z elementów całości. Myślę że tak ukierunkowane myślenie i spojrzenie przez ten pryzmat na konflikt ukraiński otwiera dość ciekawą perspektywę potencjalnego ogromnego żerowiska dla wybranych z wykorzystaniem ludności tubylczej, chwilowo zbałamuconej „dobrodziejstwem zachodu”. Dzięki temu procesowi może w Polsce zrozumiemy, jak zostaliśmy wydymani jako Naród, choć po mojemu to tylko moje pobożne życzenie.

KST124czwartek, 21 września 2023, 10:51:44

może w Polsce zrozumiemy, jak zostaliśmy wydymani jako Naród

Tak samo “zrozumiemy” jak szczepany “zrozumiały” swoje wydymanie przez Big Pfarmę i jak tylko za parę już tygodni ogłoszona zostanie kolejna plandemia to natychmiast polecą sie po raz kolejny wydymać
KST

Alfax32czwartek, 21 września 2023, 16:50:11

Juz kombinują

Duda ma być tym miękkim i dobrym który szuka kompromisu między Polską a Ukrainą. Morawiecki ma odgrywać role złego, twardego.
Taką opinie słyszę w zachodnich mediach i że działanie Dudy ułatwi Ukrainie eksport przez polskie porty na Bałtyku.

Monaco114czwartek, 21 września 2023, 09:14:00

Dobrze by w Rosji też o tym szczególnie i ciągle pamiętali.

“NATO powinno pamiętać, że Rosja rozpoczęła specjalną operację wojskową po tym, jak sojusz zignorował ultimatum Rosji z 2021 r. skierowane do Zachodu, nakazujące powrót bloku do granic z 1997 r.
Rzeczywiście to właśnie powiedział Putin w swoim przemówieniu na 3 dni przed rozpoczęciem SWO:
I wreszcie przywrócenie potencjału wojskowego i infrastruktury bloku w Europie do poziomu z 1997 r., kiedy podpisano Akt: NATO-Rosja.
To jest dźwięk, który coraz częściej słyszymy z Rosji; Wcale nie musimy negocjować.
NATO przegrało i do nas należy ustalenie wszelkich warunków.”

Powtórzę jeszcze raz.
Dobrze by w Rosji też o tym szczególnie i ciągle pamiętali,

Alfax czwartek, 21 września 2023, 18:16:40

Z pamięcią różnie bywa, jednak Rosjanie pamiętają o czym mówił w Monachium prezydent Rosji Władimir Putin i na kilka dni przed rozpoczęciem SWO skierowanym głównie do Waszyngtonu i Kijowa i Brukselii oraz paktu NATO.

Że jak nie spełnia żądań Rosji to Rosja weźmie sprawy w swoje ręce i sama zadba o swoje bezpieczeństwo.

Maur82czwartek, 21 września 2023, 09:49:10

Ciekawa jest ta mapa jednak mocno niepewna.

ZSRR w swojej końcówce, a i Rosja kilka razy później, wyraziły publicznie gotowość zwrotu Kresów Polsce. Z Wilnem i Lwowem. Teraz szanse na podtrzymanie tamtych propozycji już są wielokrotnie mniejsze.
—-
Pierwsza propozycja skierowana do władz Polski, to akceptacja przez ONZ faktycznego przebiegu tzw. linii Curzona wobec jej akceptacji pierwotnej na podstawie pomyłki w końcowym jej wytyczeniu.
To jest bardzo ciekawy wątek już kilkakrotnie pokazywany publicznie. Po prostu zespół pracujący nad tą granicą opracował inne wnioski niż przedstawił jako końcowe Churchillowi. Chodzi o dane na jakich oparł się Churchill, a których autorem był niejaki Lewi Bernstein Namierowski. Namierowski to polskie nazwisko widzimy kogo. Tak samo sądził Churchill. Przy okazji antenat Kurskich, którzy dla Polski nigdy niczego dobrego nie zrobili. Wobec “Namierowskiego” do dzisiaj w wiki funkcjonuje zarzut o fałszowanie statystyk etnicznych na Kresach.
Druga oferta została złożona przez Gorbaczowa. Świat usłyszał jej zapowiedź po wydarzeniach w Wilnie w 1991 roku. Jaruzelski ponoć miał to już wcześniej uzgodnione z Gorbaczowem. Oficjalnie brak zainteresowania Kresami wyraził Mazowiecki po naradzie z Michnikiem, Kuroniem, Lityńskim, Bonim, Suchocką i być może innymi.

—————-
W tamtym czasie istniała szansa na powrót przedwojennej wschodniej granicy w całości. Na Białorusi jeszcze wiele lat później ta granica była wyznaczona w terenie i jakoś respektowana.
Nie oceniam, czy byłoby to dla Polski dobrze, czy niekoniecznie. W każdym razie byłem gotów do powrotu w swoje rodzinne strony na Wileńszczyznę i akurat zdobyłem dyplom, jak raz przydatny do pracy w Puszczy Rudnickiej.
Czy ZSRR/Rosja kierowała się jakimś poczuciem przyzwoitości?
Raczej priorytetem było dla nich zachowanie własnego interesu. Mieli, jak czas pokazał, słuszne obawy o eksplozji rusofobii u Bałtów i na Ukrainie.
Ciąg dalszy znamy i obecnie obserwuj
emy.

fiesta piątek, 22 września 2023, 19:09:28

Rosja kieruje się swoimi interesami w pierwszej kolejności

Rosji chodzi glownie o ladowe polaczenie z Krymem.
Natomiast sprawa granic pomiedzy UPA-ina i Polska oraz Litwa i Polska to kwestie drugorzedne i malo znaczace dla Rosji, poniewaz ZYDY przejma kontrole nad Polska, UPA-ina i Litwa, a byc moze nawet nad Bialorusia, poniewaz ZYDOSTWO i Putin sa w stanie dogadac sie miedzy soba tak, jak dogadali sie w sprawie przeniesienia zydow z Izraela na UPA-ine w 2012r.
Problem dla Polakow jest tego rodzaju, ze dostana sie pod bezposrednie rzady ZYDOW i nie wykluczam, ze jezykiem urzedowym w Polsce moze byc j.hebrajski.
W ten sposob Rosja bedzie miala zabezpiecznie swoich granic zachodnich od NATO , ktore wlasciwie bedzie malo potrzebne w Europie , poniewaz ZYDY po obydwu stronach tej samej barykady dojda do porozumienia.
Wtedy Polacy odczuja zydowski bat na swojej skorze i nie ma sie co oszukiwac, poniewaz PiS (partia interesow syjonistycznych) u wladzy w Polsce wykonuje polecenia ZYDOW z Waszyngtonu w pierwzej kolejnosci – Joe Biden to taka sama zydowska marionetka jak pozostali prezydenci USA od chwili powstania FRB w 1913r.
Zydy nie po to zaprowadzili nowy podzial swiata na 2 strefy wplywow (amerykanska i sowiecka) po zakonczeniu II w.s. w/g wczesniej sporzadzonej MAPY GOMBERGA w 1941r , zeby goje robily co chcialy, wiec USA i Rosja pilnuja , zeby nikt nie wychylil sie z ustalonego porzadku przez ZYDOW.
….
Jak pisal znany wloski filozof, kosmolog i matematyk Giordano Bruno w drugiej polowie XVI wieku:
“Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego nie zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych. (…) To zawsze czolgajace sie i zamkniete w sobie plemie nieznosne dla innych narodów, zwierzeco je nienawidzi i jest slusznie przez nich nienawidzone”.

Francuski filozof Voltaire pisal z kolei:
„Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość (…) Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom; zawsze zabobonny, zawsze zawistny za wszelkie dobro należące do innych, zawsze barbarzyński – pozorny w nieszczęściu i zuchwały w powodzeniu (…)
Znajdziecie w Żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których Żydzi się bogacą (…)
Wszyscy oni mają wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzący się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości.”

Ks. Stanisław Staszic:
„Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju… (…) Żydzi byli zarazą wewnątrz, zarazą ciągle polityczne ciało słabiącą i nędzniącą.”

demonkracja czwartek, 21 września 2023, 10:07:40

Zgoda z artykułem w ogólnym zarysie –

ale pamiętajmy, że wydarzenia na banderlandzie to tylko jeden z bardzo wielu frontów na tej wojnie czarcich ssynów z ludzkością.
Wniosek?
Z logicznego punktu widzenia – aby zapanował spokój i niezbędna równowaga sił – jest taka oto alternatywa:
albo rozwiązanie NATO albo stworzenie z Rosją na czele nowego paktu obronnego – jakim kiedyś był Ukaład Warszawski. Wtedy jednak Rosja musi ponownie przyjąć pod swoje skrzydła wielu tych, którzy spod tych skrzydeł bezmyślnie wyszli – wystawiając się na pastwę satanistycznego, spedalonego Zachodu
.

Alfax czwartek, 21 września 2023, 17:01:30

“Nie oceniam bo to absurd “

to jest bez znaczenia co uważa W.b.s.

To nie istotne jaką ocenę chce wystawić @W.B.S.
Nie istotne są też dywagacje przeróżnych wszelkich specjalistów czy ma być bezwarunkowa kapitulacja junty w Kijowie czy nie.
Tylko rządzący na Kremlu w Moskwie zadecydują o ostatecznym losie Ukrainy.

A gdy oni zadecydują to nie będzie mowy o absurdalnych celach.

Ja zwrócę uwagę, że w tych przewidywaniach wypowiadają się ludzie z poza kręgów władzy.
Miedwiediew nie wypowiedział się w imieniu władzy.
Natomiast sama logika podpowiada, że jeżeli Rosja chce mieć raz na zawsze od strony Ukraińców spokój to musi SOW a w tym denazyfikację i demilitaryzację na całej Ukrainie doprowadzić do dla Rosji pozytywnego końca. Jak to zrealizuję to leży tylko i wyłącznie w gestii Kremla.

zygmuntbialas czwartek, 21 września 2023, 10:29:45

“Mocno podejrzewam, że Armia Rosyjska pozwoli, aby ukraińskie ataki dobiegły końca, przez wyczerpanie ogromnej ilości zdolnych do walki ludzi i utratę sprzętu a następnie Rosjanie przeprowadzą własną ofensywę i ataki na dużą skalę przeciwko osłabionej ukraińskiej obronie”.

— Tak prawdopodobnie będzie, to pozostaje już kwestią czasu. Zapewne Rosjanie zajmą Charków i Odessę – są to rosyjskie miasta, pozbawią Ukrainę dostępu już nie tylko do Morza Azowskiego, ale też do Morza Czarnego. A jak wielki to będzie obszar? – Kiedyś widziałem mapkę z wyszczególnieniem ilości głosów na Janukowicza i Tymoszenko podczas wyborów prezydenckich. Na tej mapce widać bardzo wyraźnie, na których obszarach mieszkają etniczni Rosjanie.

Alfax czwartek, 21 września 2023, 17:24:13

Oby nasze ziemie odzyskane

Już nigdy nie były utracone na rzecz Niemiec.
Wrocław to stare POLSKIE miasto założone przez PIASTÓW.

Niemcy zajęli te tereny po przez ciągłą ekspansję na Wschód, ich ten Drang nach Osten doprowadził do próby podboju Rosji i klęsk armii niemieckiej pod Moskwą Stalingradem, Leningradem i ostatecznie klęską Hitlera w Berlinie i bezwarunkową kapitulacją Niemiec.

Jwu piątek, 22 września 2023, 09:10:42

Niemcy zajęli te tereny na wschód od Odry i Nysy ,tylko

dlatego , że naszym również marzyła się ekspansja na wschód i dlatego odpuszczali sobie ,to co już mieli na zachodzie. Co skrzętnie wykorzystywali ci pierwsi.

Alfax czwartek, 21 września 2023, 17:15:04

Życzymy Rosji pomyślnego uporania się z kryminalnym reżimem na obecnej Ukrainie.
Likwidacji nazizmu i banderyzmu.

Tak by już nigdy z tego terenu nie było zagrożenia ani dla Polski ani dla Rosji.

Pedant czwartek, 21 września 2023, 18:12:19

Charkow i Odessa wystarczą

Dlaczego? Bo im dalej na zachód tym ludność jest bardziej roszczeniowa oraz nierealistyczna i nic jej nie zadowoli.

Jeśli nawet Ormianie w Armenii zaczynają obwiniać o wszystko Rosjan, to tym bardziej będą zachodni Ukraińcy.

Alfax czwartek, 21 września 2023, 18:27:50

Ormianie już po raz drugi wybrali na stanowisko rusofoba.

Obecny prezydent Paszynian to wróg Rosji.
Własnie udostępnia Armenie armii USA w celu wspólnych ćwiczeń na terenie kraju.

Poza tym za jego pomocą w Armenii działają amerykańscy agenci i tzw instytucje pozarządowe Sorosa szkolace przyszłe rusofobiczne elity.

A teraz domaga się by Rosjanie bronili Armenii.
Tak okazują Ormianie wdzięczność dla Rosjan, którzy uratowali Ormian, Armenie przed ludobójstwem ze strony Turcji.

ikulalibal czwartek, 21 września 2023, 18:47:57

//Obecny prezydent Paszynian to wróg Rosji.//

Paszynian to przede wszystkim i nade wszystko, wróg Armenii i Ormian.
Temat jest na tyle ważny i mało u nas znany z uwagi na blokady informacji, że wymagałby osobnego bardziej szczegółowego omówienie niż jeden tylko komentarz.

Na przykład kto u nas wie że Paszynian już zeszłego roku wyrzekł się Nagornego Karabachu a w tym roku w maju podczas wizyty w Pradze potwierdził, że między Armenią, a Azerbejdżanem nie ma konfliktu terytorialnego.
Na szczęście mieszkańcy Karabachu zdradzeni przez Paszyniana znają prawdę.
Paszynian były opozycyjny bloger wyniesiony do władzy na fali erewańskiego majdanu reprezentuje interesy Waszyngtonu-to po pierwsze.
A po drugie Paszynian przynależy do klanu który od stulecia rywalizuje z klanem związanym z Nagornym Karabachem.
To Kaukaz, a tu klanowość wciąż jeszcze ma duży wpływ na mechanizmy działania aparatu państwa.
Poza tym należy pamiętać, że w Rosji żyje więcej Ormian niż w Armenii i oni nie posiadają się ze wściekłości na działania Paszyniana.

//A teraz domaga się by Rosjanie bronili Armenii.//

“Rosja nie może być bardziej ormiańska niż Armenia”-powiedział Putin
Obowiązek obrony Armenii ma Armenia zaś umowa ODKB przewiduje pomoc i współpracę a nie działanie “zamiast”.

ikulalibal czwartek, 21 września 2023, 11:17:45

Ta istota o nazwie Sarah Ashton-Cirillo

będąca rzecznikiem ukraińskich sił zbrojnych jest najlepszym dowodem na to jak widzą to Amerykanie.

Kilka dni temu ów zboczeniec publicznie zapowiedział uprowadzenie i tortury jakim zostanie poddany
“najważniejszy kremlowski propagandysta” (szło o Sołowiowa), jak mu będą oczy wychodziły z oczodołów, jak się będzie dławił własną krwią i jak cały świat zobaczy co będzie ze wszystkimi kremlowskimi propagandystami.

Ukraiński sztab choć to swołocze, ale nawet oni zorientowali się że coś z ta wypowiedzią jest nie tak i wydali oświadczenie o odsunięcie “rzecznika” od funkcji na czas śledztwa.

Incitatus czwartek, 21 września 2023, 21:56:41

Czerwone chmury

Nie wiesz jak to działa z tamtej strony. Nie wiesz, jaki jest przekaz oficjalnych źródeł w-ukrainy.
Spora część tzw. “polskich polityków” ma wyraźne sympatie pro-ukraińskie i mam wrażenie, iż wynikają one bezpośrednio z ukraińsko- żydowskiego pochodzenia tegoż właśnie, podlanego graniem na empatii Polaków i odwoływaniem się do trendów tzw. wolnościowych.
Ukraina nie zasługuje na posiadanie samodzielnego państwa. To jest zlepek najgorszych cech kultury państw ościennych!
Wolę graniczyć z Rosją , którą mogę jasno określić wróg-przyjaciel, niż graniczyć z państwem nieprzewidywalnym.
Ukraina nie powinna nigdy powstać! Amen.

rumpelsiltskin50czwartek, 21 września 2023, 14:55:44

Rola Zełeńskiego

Im dłużej trwa konflikt na Ukrainie, tym bardziej dochodzę do wniosku, że Zełeński wypełnia rolę Konrada Wallenroda – jest tak ‘zaangażowany” i “oddany” sprawie, że doprowadzi to do fizycznej eksterminacji wszystkich Ukraińców.

Już głośno mówi się na Zachodzie, że straty sił zbrojnych Ukrainy przekroczyły pół miliona zabitych. Coraz częściej podnosi się też sprawę całkowitego wyginięcia zdrowej dorosłej męskiej populacji tego państwa. Przy tym, coraz częściej słychać też głosy ukraińskich żołnierzy wziętych do niewoli przez Rosjan, że dowództwo ukraińskie stara się w działaniach bojowych chronić sprzęt kosztem ludzi. Czołgi są ważniejsze niż ludzie. Jeśli do tego dodać, że prowadzone są na Ukrainie działania mające na celu powołanie do wojska kobiet i młodocianych, to dopełnia obraz ginącego społeczeństwa Ukrainy.

Jeżeli się do tego weźmie pod uwagę, że Rosja mogłaby szybciej zakończyć ten konflikt, uderzając całą swoją potęgą, a nie ograniczać się do ram “specjalnej operacji wojskowej”. Z kolei Zachód bardzo długo podejmuje strategiczne decyzje, daje czas Rosjanom na oswojenie się z nowoczesną zachodnią techniką wojskową, co niewątpliwie wydłuża konflikt. Im dłużej będzie trwała ta wojna, tym wyginie więcej Ukraińców, będzie zapewne trwać do ostatniego Ukraińca.

Wszystko wskazuje na spisek, który ma doprowadzić do fizycznego wyludnienia Ukrainy. Pod kogo robiona jest ta czystka?

Ukraińcy dowodzą w tym konflikcie, że nie dorośli do niepodległości. Zachowują się, jak Polacy z czasów upadku Rzeczypospolitej. Niepodległość to nie umiejętność walki z sąsiadami, a umiejętność współżycia z nimi w sposób pokojowy. Ukraińcy, jak pokazuje obecna wojna, walczyć umieją, ale to doprowadzi ich tylko do upadku… Oni inaczej nie potrafią…

Oscar czwartek, 21 września 2023, 17:41:46

Rosja ma szerszą perspektywę.

Tu nie chodzi o Ukrainę…tu chodzi o Rosję…
a szerzej tu nie chodzi o Rosję a o Euro Azję.
Ukraina to od wieków strefa Rosyjska…. i pewnie wróci do “macierzy”…
Dawne KSy do bufor między NATO a Rosją… i to też musi Rosja odtworzyć…
czyli NATO won z otoczenia Rosji… czyli z KSów, z Norwegii, Finlandii Szwecji..
To drugi cel…Rosji…
Trzeci cel to rozwiązanie NATO i wywalenie USA z Europy… a szerzej z Euro Azji…
Kolejne cele to wywalenia USA z Afryki, Ameryki Pd i w ogóle z każdej zagranicy…
USA ma stać się normlanym krajem jednym z wielu a nie globalnym bandytą.
Długa droga ale moment teraz jest dogodny do wykonania kilku pierwszych kroków.
NATO zostało rozbrojone przez wojnę na Ukrainie…i już nie może przeciwdziałać Rosji bo całkiem się rozbroi. Wszystkie testy broni zachodniej wypadły negatywnie…NATO nie ma żadnego wunderwaffe…
USA ma kryzys finansowy na głowi e… i oddolną rewolucję głodnych i bezdomnych Amerykanów.
A Chiny i Korea Pn. jeszcze nie przystąpiły do aktywnych działań…
(wyzwolenie Tajwanu i zjednoczenie Korei Pn i Pd pewnie na wzór Chiński
jeden kraj dwa systemy…)
Afryka już powstaje… Syria z Chinami gada o rozwoju, odbudowie, wsparciu..
Iran dostaje swoje zamrożone miliardy…i zdjęcie lub ograniczenia embarga na wszystko..
Już widać że Rosja i Chiny (BRICS) zaczynają układać świat na nowo a USA podkula ogon .. bo ni e ma “armat”.
Nawet Polska (solidaruchów) odwraca się od banderowców (o ile nie jest to bezczelna “ustawka” wyborcza…) sądzę że nie… to raczej rozeznania w sytuacji.. i ucieczka z tonącego okrętu…

ale.. jest wersja bardzo paskudna…
Banderowcy przegrywają … ale mogli dostać broń atomową (pewnie taktyczną)
od kogo ? od NATO .. i NATO w związku z tym robi wszystko by się oczyścić …
na wypadek wielkiego Bum… Polska być może ma ten sam motyw… kto to wie..
Sprawa się szybko wyjaśni … bo jak banderowcy mają “wielkie bum” to go użyją…
(dawno już były przecieki o brudnej bombie..)

NATO może zechcieć sprawdzić taktykę i reakcję Rosji na taktyczną broń atomową… Rosja już warczy że w takim wypadku uderzy mocno…tylko gdzie ?
jak NATO już krzyczy nie damy broni… to nie nasza wojna….
po swoich Ukraińcach uderzy ? .. bo banderowcy jak uderzą to albo w Donieck (łatwy zasięg) albo na Krym (trudniej dosięgnąć)
Rosja w odpowiedzi nie uderzy na miasta… a uderzenie w rozproszone jednostki nic nie daje…(zabiją kilkuset banderowców i tyle..) a w Doniecku ofiar mogą być grube tysiące…

może tylko tak kraczę…
Rosja ma dobry wywiad i wie dużo więcej…. i gdyby było takie zagrożenie to już by grzmiała… o przygotowaniach.

Alfax czwartek, 21 września 2023, 18:10:58

Globalne cele.

Każdy ze swojej perspektywy ocenia działanie Rosji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, NATO.

Rosji celem jest likwidacja zagrożenia ze strony USA/ NATO i obecnie realizuje swoje cele.
Jednocześnie Rosja w swoim interesie bezpieczeństwa ma za cel powołanie do aktywnego udziału jak największą liczbę państw, które zrezygnują z dominacji dolara i służenia interesom Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Rosja to właśnie realizuje i przyciąga państwa Azji, Afryki i Ameryki Północnej do BRICS tworząc w ten sposób potężną przeciwwagę tzw krajom kolektywnego Zachodu.

To jest długotrwały proces, wię nie należy do ad hoc (doraźnie, bez przygotowania). Te państwa które chcąc przystąpienia także muszą być na ten krok gotowe.

Alfax czwartek, 21 września 2023, 22:01:45

W tym to czasie

Tworzenia radzieckiej Ukrainy jako Ukraińskiej Socjalistycznej Rapubliki Radzieckiej władzę sprawowali nie tylko Rosjanie.
Lenin dał Donbas i południową część Rosji, Stalin Gruzin przyłączył do socjalistycznej republiki najwięcej ziem w tym część która należała do 1939 roku do Polski.
Chruszczow Ukrainiec podarował Ukrainie Krym, więc proszę nie pisać, że wszystkiemu winna jest Rosja bo dla ścisłości to po obaleniu w Rosji caratu Rosja przestała oficjalnie istnieć jako państwo.

Rosja była tylko jedną z 16 republik radzieckich a później po zmianie statusu Kareofinskiej socjalistycznej republiki radzieckiej na autonomiczą republikę w składzie ZSRR Rosja była jedną z 15 radzieckich republik.

W ZSRR żyło ponad 100 rożnych narodów.
Ale ja rozumiem, już tak się utarło, że jak coś złego to Rosja mimo, że w składzie aparatu władzy w czasach ZSRR byli Ukraińcy, Gruzini, Żydzi i inni przedstawiciele z różnych republik ówczesnego ZSRR. Marszałek Rokossovski był w Armii Czerwonej pochodzenia polskiego i przyczynił się do zwycięstwa nad hilerowskimi Niemiecami ale w Armii Czerwonej byli przedstawiciele wszystkich żyjących tam narodowości tak więc dzisiaj nie możemy mówić, że tylko Rosja to i tamto. Pomijając fakty, że w tak ogromnym kraju z ponad 100 narodami Rosjanie byli jedną z grup więc nie są wszystkiemu winni. A tego rodzaju oskarżenia pod adresem Rosji są używane zwlaszcza gdy nam tak to pasuje bo mamy osobisty uraz do Rosjan a nasza opinia mija się z faktami i prawdą.

libero piątek, 22 września 2023, 04:12:58

Rosja zajmie całą UPAinę

– w przeciwnym wypadku pozostała część zostanie włączona do NATO, na tym terytorium NATO zamontuje rakiety z atomem i UPAina będzie niezatapialnym lotniskowcem-straszakiem z bronią atomową na pokładzie na co Rosja sobie nie pozwoli, podobnie jak USA nie pozwoliły sobie na broń atomową na Kubie na początku lat 60′. Amen.

Bodek1971 niedziela, 24 września 2023, 12:37:27

jeżeli Rosja zostawi nawet

1 km kwadratowy Ukrainy to z tego kawałka ziemi NATO pod płaszczykiem Sił Zbrojnych Ukrainy nadal będzie prowadziło ostrzał terytorium Rosji twierdząc że to Ukraińcy strzelają. Rosja musi graniczyć z Polską. Wtedy każdy pocisk wystrzelony w kierunku Rosji będzie mógł być uznany za atak NATO na Rosję i zrodzić adekwatną odpowiedź. A że tym sposobem poliniaki dostaną kilkumilionowego ukraińskiego “farba”? No cóż – chyba zasłużyliśmy na to swoją postawą.

Opublikowano za: https://alfax-2020.neon24.org/post/173427,kleska-i-bezwarunkowa-kapitulacja-ukrainy-to-jedyne-sluszne-rozwiazanie-problemu

Wypowiedz się