UPADEK IMPERIUM AMERYKAŃSKIEGO I ZEJŚCIE W NOWE CIEMNE WIEKI TAK JAK IMPERIUM RZYMSKIEGO

UPADEK IMPERIUM AMERYKAŃSKIEGO I ZEJŚCIE W NOWE CIEMNE WIEKI

Opublikowano Maj 31, 2023 by State of the Nation

Wysłane przez The Burning Platform

“Historia jego ruiny jest prosta i oczywista; i zamiast pytać, dlaczego Cesarstwo Rzymskie zostało zniszczone, powinniśmy się raczej dziwić, że istniało tak długo. Zwycięskie legiony, które w odległych wojnach zdobyły wady obcych i najemników, najpierw uciskały wolność republiki, a następnie naruszały majestat purpury. Cesarze, w trosce o swoje osobiste bezpieczeństwo i spokój publiczny, zostali zredukowani do podłych środków doraźnych, aby zepsuć dyscyplinę, która czyniła ich groźnymi zarówno dla ich suwerena, jak i dla wroga; wigor rządu wojskowego został złagodzony i ostatecznie rozwiązany przez częściowe instytucje Konstantyna; a świat rzymski został przytłoczony przez potop barbarzyńców”. — Edward Gibbon. Schyłek i upadek Cesarstwa Rzymskiego, rozdział 38 “Ogólne uwagi na temat upadku Cesarstwa Rzymskiego na Zachodzie”

Jak upadek Cesarstwa Rzymskiego utorował drogę do nowoczesności | Eseje Aeon

Po dokładnym zbadaniu mogę dostrzec cztery główne przyczyny ruiny Rzymu, która trwała przez ponad tysiąc lat. ISzkody czasu i natury. II. Wrogie ataki barbarzyńców i chrześcijan. III. Wykorzystanie i nadużywanie materiałów. Oraz, IV. Domowe kłótnie Rzymian”. — Edward Gibbon. Schyłek i upadek Cesarstwa Rzymskiego, rozdział 71 “Cztery przyczyny rozkładu i zniszczenia”.

Nazwa mojej strony internetowej pochodzi od cytatu Davida Walkera, ówczesnego Generalnego Kontrolera USA, w 2007 roku. Całym sercem poparłem punkt widzenia Walkera i stałem się aktywny politycznie, starając się o wybór Rona Paula na prezydenta w 2008 i 2012 roku. Był to bezowocny wysiłek, ponieważ jednopartyjna partia w Waszyngtonie, kontrolowana przez ciemne siły Władzy Realnej, nie pozwoliła mężczyznom i kobietom, którzy naprawdę chcą zmniejszyć rozmiar i zakres rządu, aby kiedykolwiek zostali wybrani. Jego ostrzeżenie sprzed szesnastu lat jest doskonałym przykładem tego, że ma rację, ale jest wcześnie. Mówiąc o upadku imperiów, tak naprawdę rozważasz proces, a nie wydarzenie. Cesarstwo Rzymskie nie upadło w określonym dniu z powodu konkretnej przyczyny. Zapadał się etapami przez setki lat z wielu powodów, z których każdy wyzwalał wydarzenia, które nasilały się nawzajem i ostatecznie doprowadziły do ostatecznego upadku.

Walker powiedział: “Rząd USA znajduje się na “płonącej platformie” niezrównoważonych polityk i praktyk z deficytem fiskalnym, chronicznym niedofinansowaniem opieki zdrowotnej, imigracją i zagranicznymi zobowiązaniami wojskowymi grożącymi kryzysem, jeśli wkrótce nie zostaną podjęte działania. Wierzył, że spoczywamy na laurach bycia jedynym supermocarstwem, ponieważ nasze imperium zbudowane na długu powoli i metodycznie się rozpadało. Przytoczył trzy powody upadku Republiki Rzymskiej, które odbiły się echem w 2007 roku w odniesieniu do Imperium Amerykańskiego (dawniej republiki):

 • Nastąpił spadek wartości moralnych i politycznej uprzejmości w kraju. Przykłady obejmują dewaluację życia, większy egocentryzm jednostek oraz zwiększoną partyjniactwo i podziały ideologiczne w Kongresie.
 • Mamy teraz przerośniętą armię na całym świecie. Podczas gdy armia amerykańska nie ma sobie równych pod względem swoich możliwości, jest pod wpływem stresu i jest bardzo cienka.
 • Mamy do czynienia z nieodpowiedzialnością fiskalną ze strony rządu centralnego. Nasze wskaźniki zadłużenia mają gwałtownie wzrosnąć, gdy pokolenie wyżu demograficznego przejdzie na emeryturę.

To niemal zabawne, że Walker wydawał te straszne ostrzeżenia, gdy roczny deficyt w 2007 roku wynosił 160 miliardów dolarów. Przy obecnym tempie akumulacji długu osiągnięcie 160 miliardów dolarów zajmuje tylko jeden miesiąc. W 2020 i 2021 roku zgromadzenie 20 miliardów dolarów zajęło tylko 160 dni. Dług publiczny w 2007 roku wyniósł 9 bilionów dolarów, w porównaniu z 5,6 biliona dolarów w 2000 roku. Dziś wynosi 31,8 biliona dolarów. Odsetki od długu publicznego zbliżą się w tym roku do 900 miliardów dolarów, przekraczając wydatki na obronę.

Walker ostrzegł, że nasze wskaźniki zadłużenia gwałtownie wzrosną, gdy pokolenie wyżu demograficznego przejdzie na emeryturę. Cóż, stosunek długu do PKB podwoił się z 62% w 2007 r. do 124% obecnie, a większość boomerów nie może sobie pozwolić nawet na emeryturę. Niesfinansowane zobowiązania USA wynoszą łącznie 188 bilionów dolarów. Długi osobiste wynoszą 25 bilionów dolarów, z czego 1,8 biliona dolarów zadłużenia z tytułu pożyczek studenckich i 1,3 biliona dolarów zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Fiskalna nieodpowiedzialność naszego rządu i jego obywateli zapiera dech w piersiach, jest nie do utrzymania i ostatecznie fatalna dla naszego imperium. Walker mógł być wcześnie, ale z pewnością się nie mylił.

Obecna farsa teatralna Kabuki dotycząca podniesienia limitu zadłużenia jest doskonałym przykładem tego, jak pozbawieni kręgosłupa politycy rażąco oszukują społeczeństwo, przy pełnym poparciu reżimowych mediów, ogłaszając cięcia wydatków i odpowiedzialność fiskalną, podczas gdy prognozy CBO pokazują, że dług publiczny wzrośnie do ponad 50 bilionów dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Ponieważ większość wydatków jest na automatycznym pilocie. I to zanim nadchodząca recesja/depresja wywoła zwykłą polityczną reakcję bodźca fiskalnego, który doprowadzi do wzrostu zadłużenia.

Groźby bankructwa rządu, histeryczne artykuły w mediach reżimowych i umowy w ostatniej chwili są niczym innym jak pokazem dla ignoranckich mas, podczas gdy prawdziwy globalistyczny program jednego porządku światowego, w którym chłopi nic nie posiadają i będą szczęśliwi, jest rozwijany w przyspieszonym tempie. Wiedzą, że stabilność fiskalna świata zachodniego jest tragiczna, dlatego działają w sposób lekkomyślny, który zagraża światu potencjalną globalną wojną.

Światowe Forum Ekonomiczne na Twitterze: "Pomimo pandemii niweczącej postęp, nadal możemy osiągnąć globalne cele - oto jak https://t.co/wowT3JWwLT #SDGs #covid19 https://t.co/u0m9jIFGhp" / Twitter

Pierwszy punkt Walkera o upadku wartości moralnych i nieuprzejmości politycznej osiągnął wojnę domową, wywołując poziomy degradacji, dewiacji i zdradzieckiej działalności politycznej. W najśmielszych snach Walker nie wyobrażał sobie uwodzenia i handlu dziećmi, godziny opowieści drag queen dla małych dzieci, popychania dzieci do okaleczania i propagandy, aby uwierzyły, że są płcią przeciwną, promowania dewiacji i tego zdegenerowanego zachowania wciśniętego nam do gardła przez rząd, korporacje i media.

Niszczenie naszej kultury, promowanie nienormalności i lenistwa, rozdzieranie tkanki naszego społeczeństwa na strzępy, zachęcanie do bezprawia, grabieży i mordów oraz prześladowanie normalnych białych Amerykanów, którzy się nie zgadzają, jest aktywnie promowane i finansowane przez Sorosa, Gatesa i resztę Davos – globalistycznych psychopatów WEF. Dewaluacja naszego życia nigdy nie była bardziej widoczna niż podczas covidowego plandemii, gdzie coroczna grypa została wykorzystana do zamknięcia świata, spowodowania spustoszenia i chaosu, ustanowienia totalitarnych środków, aby uciec z naszymi wolnościami i wolnościami, zniszczenia życia dysydentów vaxx i ostatecznie zniszczyć życie milionów, którzy byli posłuszni i zostali wstrzyknięci niesprawdzonym, zmiana genów, produkcja kolców, mikstura wzbogacająca Big Pharma.

Plandemic - Wikiwand

Aby nadać temu pogląd Imperium Rzymskiego, to, co zostało dokonane przez Clintona, Obamę, Comeya, Wraya, Brennana, Clappera, Pelosi i ich grupę zdradzieckich współspiskowców od 2016 r., Wyznaczyło nasze dzisiejsze przekroczenie Rubikonu. Polityka zawsze była brudną grą, ale machinacje mające na celu obalenie prawidłowo wybranego urzędującego prezydenta, które trwają do dziś pod kierownictwem mocodawców Bidena, przypominają spiski, zamachy stanu i morderstwa, gdy imperium rzymskie pogrążyło się w korupcji, szaleństwie i dewiacyjnym zachowaniu.

Raport z Durham udokumentował jednoznaczne fakty dotyczące nieustającej próby zamachu stanu przeciwko Trumpowi, ale całkowite tuszowanie przez media reżimowe i bezzębne, nieistniejące ściganie przestępczych postaci Deep State zaangażowanych w ten zdradziecki akt dowodzi, że nie ma już reprezentatywnego rządu troszczącego się o obywateli tego kraju. Jesteśmy korporacyjną faszystowską oligarchią, rządzoną przez nielicznych, dla nielicznych. Jesteśmy niczym więcej niż chłopami pańszczyźnianymi, chłopami i bezużytecznymi zjadaczami klasy rządzącej, ponieważ nadal plądrują i plądrują to, co pozostało ze Skarbca.

Walker uważał, że nasze wojsko było szczupłe w 2007 roku, kiedy neokonserwatyści kazali nam walczyć w wojnie na dwóch frontach w Iraku i Afganistanie, aby wzbogacić kompleks wojskowo-przemysłowy, oparty na fałszywych twierdzeniach o broni masowego rażenia i bezowocnych wysiłkach znalezienia naszego globalnego terrorysty – Osamy bin Ladena. Nie wiedział, że dwadzieścia lat po inwazji na Afganistan w celu zniszczenia talibów przeprowadzimy katastrofalny odwrót i oddamy kraj talibom, z darem w postaci około 10 miliardów dolarów w sprzęcie wojskowym.

Panjshir_Province na Twitterze: "Nowy arsenał talibów, dzięki uprzejmości @POTUS https://t.co/m8sPfefGek" / Twitter

“Przeszłość była zmienna. Przeszłość nigdy się nie zmieniła. Oceania była w stanie wojny ze Wschodnią Azją. Oceania zawsze była w stanie wojny ze Wschodnią Azją”. – George Orwell, 1984

Budżet obronny w 2007 roku, podczas dwóch wojen, wynosił 700 miliardów dolarów. Dziś budżet zbliża się do 900 miliardów dolarów, podczas gdy rzekomo nie jesteśmy w stanie wojny z nikim. Z Władzą Realną mocno kontrolującą obie partie polityczne, handlarze bronią zawsze będą pływać za dolary z podatków, niezależnie od tego, czy wysyłają swoje mordercze towary do Zełenskiego, Izraela, Tajwanu, czy jakiegokolwiek innego kraju walczącego z naszymi obecnymi śmiertelnymi wrogami – Rosją, Chinami, Syrią i Iranem.

Pan Walker był naiwny w swojej ocenie siły armii amerykańskiej. Wygrywanie wojen w obronie Ameryki nigdy nie było celem. Wojna to wielki biznes i utrzymuje polityków po obu stronach nawy nasyconej darowiznami politycznymi (aka łapówkami). Klasa rządząca nie miała problemu z wykorzystaniem kilkuset tysięcy biednych, patriotycznych, bezużytecznych zjadaczy jako mięsa armatniego w Iraku i Afganistanie, aby jeszcze bardziej się wzbogacić. Ale o wiele łatwiej jest stworzyć chaos i wojnę w innych krajach i pozwolić ich biednym umrzeć za opuszczoną fałszywą sprawę, jednocześnie dostarczając broń obu stronom. Zastanawiam się, czy Walker był zaskoczony wywołaniem przez Obamę wojen zarówno w Libii, jak i Syrii w 2011 roku.

Zabiliśmy Kaddafiego i pozostawiliśmy Libię dymiącą chaotyczną ruiną, z szalejącymi islamskimi terrorystami. Obama stworzył ISIS, więc mieliśmy powód, by zniszczyć Syrię i Assada. Rosja zniszczyła ISIS i skutecznie utrzymała Asada u władzy, rozwścieczając neokonserwatystów i prowokując kolejny ruch na globalnej szachownicy. Wszyscy NPC wymachujący ukraińską flagą, którzy wierzą we wszystko, co reżimowe media powtarzają, zgodnie z instrukcjami swoich panów, nie mają pojęcia, dlaczego Biden i jego neokonserwatywni popchnęli nas w kierunku bezpośredniego konfliktu z Rosją. Obama, Clinton, Victoria Nuland, John Brennan, McCain, Graham i mnóstwo innych sługusów Deep State obaliło demokratycznie wybranego prezydenta Ukrainy w 2014 roku, ponieważ był przyjazny wobec Rosji, inicjując efekt domina na Ukrainie, który pozostawił nas u progu III wojny światowej.

Revolution of Dignity – Wikipedia, wolna encyklopedia

Gospodarka rzymska była w zasadzie gospodarką grabieży. Podobnie jak wszystkie społeczeństwa właścicieli niewolników, Rzym nie miał klasy średniej, zdewaluowanej waluty ani produkcji eksportowej – żył z podbojów, handlu niewolnikami i grabieży podbitych prowincji. Takie gospodarki mogą istnieć tylko tak długo, jak długo się rozwijają; Kiedy ekspansja się kończy, upadek jest nieunikniony. Widzisz jakieś podobieństwo do amerykańskiej gospodarki? Kiedy Fed przestaje drukować, wszystko się. W trzecim wieku ich waluta była bezwartościowa, a gospodarka barterowa ożyła.

Do 451 r. imperium zbankrutowało, podatki wynosiły od 40% do 60%, a w kasie nie pozostało nic, co pozwoliłoby na opłacenie wojska lub powstrzymanie infrastruktury przed rozpadem. Barbarzyńcy zadali ostateczny cios splądrowaniem Rzymu i narodziły się Wieki Ciemne. Niewolnictwo i poddaństwo były losem rzymskich chłopów. Upadek handlu śródziemnomorskiego oznaczał upadek importu papirusu, a środki pisma zniknęły. Umiejętność czytania i pisania rozproszyła się. Cywilizacja rzymska była utrzymywana przy życiu tylko w kościołach i klasztorach, które mogły sobie pozwolić na pergamin i welin. Co pociągnie za sobą bankructwo amerykańskiego imperium i jak poradzą sobie mieszkańcy miasta? Domyślam się, że nie jest zbyt dobrze.

Tak jak Rzymianie stali się grubi i szczęśliwi, ciesząc się owocami wysiłków, innowacji i poświęceń poprzednich pokoleń, Amerykanie uwierzyli, że są najbogatszym, najbardziej wolnym i najpotężniejszym narodem na ziemi. Wierzą, że ich przywilejem jest rządzenie światem. Tak jak Rzymianie wynajmowali armie najemników do prowadzenia wojen, ponieważ obrona ich rozległego imperium była poniżej ich obywateli, USA używały płatnych najemników (Blackwater) w Iraku i Afganistanie do prowadzenia wojen. Teraz po prostu zlecamy umieranie Ukraińcom, Libijczykom, Syryjczykom i Somalijczykom, zapewniając im broń, technologię i logistykę, aby prowadzić niekończącą się wojnę w naszym imieniu.

JK na Twitterze: "Bliski Wschód przed i po interwencji Zachodu #Libya #Syria #Iraq #Yemen https://t.co/T1POH3LwMN" / Twitter

Następni będą Tajwańczycy, którzy sprowokują Chiny do naszej następnej wojny. Jak udokumentowano wcześniej, trajektoria fiskalna naszego imperium zmierza ku Armagedonowi, a dziesiątki miliardów broni przekazywanej najbardziej skorumpowanemu narodowi na świecie – Ukrainie – jest po prostu szalone. Biden zachowuje się jak dyktator rzymskiego cesarza (z demencją) podczas końcowych etapów upadku Rzymu, podczas gdy nieudolni politycy w Izbie Reprezentantów i Senacie siedzą bezczynnie, kibicując naszemu staczaniu się w narodowe bankructwo.

Ostateczny upadek Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego był spowodowany głównie słabością jego późnych cesarzy, niepowodzeniem jego administratorów cywilnych, chorobami, epidemiami i nieustanną inwazją na jego ziemie przez barbarzyńskich Wizygotów i Wandalów. Militarna porażka i słabość monetarna były ostatnimi gwoździami do trumny. Podobieństwa z późnymi etapami amerykańskiego imperium są niesamowite.

Przerażający Joe Biden pochyla się, chwytając nastolatkę za ramię, aby powiedzieć jej: "żadnych poważnych facetów, dopóki nie skończysz 30 lat" | Daily Mail Online

Czy ktoś może sobie wyobrazić słabszego cesarza niż demencja Joe Biden? Jest niskim IQ, kłamiącym, skorumpowanym do szpiku kości, bełkotliwym, węszącym dzieci głupcem, działającym na żądanie Władzy Realnej i ich globalistycznej kabały. Jego administracja jest pełna dewiantów, narkotyków i tych, którzy dążą do zniszczenia naszego kraju. Hordy barbarzyńców napływają przez naszą południową granicę i są wprowadzane do społeczności w całym kraju przez usankcjonowane przez rząd loty i przejażdżki autobusami. Ci głównie męscy Latynosi, Haitańczycy, Somalijczycy, muzułmańscy terroryści i Chińczycy nie wzmocnią naszego kraju, ale w znacznym stopniu przyczynią się do jego upadku. Ale przynajmniej klasa rządząca będzie miała pokojówki i ogrodników, podczas gdy Big-Agra będzie miała tanią siłę roboczą do zbierania plonów.

Rozeznanie Edwarda Gibbona, że główną przyczyną ruiny Rzymu były “szkody czasu i natury”, jest głębsze, niż mogłoby się wydawać. Jego zdolność do podtrzymywania przez prawie tysiąc lat jest niezwykła, ale jak w przypadku wszystkich dużych jednostek, uległ entropii, dewaluacji waluty, dewiacji, skorumpowaniu klasy rządzącej i apatii obywateli. Wszystko zmierza w kierunku nieporządku, chaosu i ostatecznie upadku. Przyjemność bez bólu, chwała bez poświęcenia, lenistwo bez pracy, degeneracja przebrana za kreatywność i zdrada przedstawiana jako polityka, doprowadziły do powolnej, spiralnej dezintegracji ich społeczeństwa i kultury na przestrzeni wieków.

Te same cechy podnoszą swoją brzydką głowę w późnych stadiach upadku Imperium Amerykańskiego. Fascynujące jest to, że rzymski historyk Tacyt dokumentował cechy schyłkowego państwa narodowego w pierwszym wieku, podczas gdy dopiero w piątym wieku Zachodnie Cesarstwo Rzymskie ostatecznie upadło. Czas upadku jest zawsze wątpliwy, ponieważ ziarna piasku są dodawane do stosu, aż entropia wygrywa i wszystko się.

“Nie zakosztowaliście niewoli. Nie ma lądu poza nami, a nawet morze nie jest bezpiecznym schronieniem, gdy zagraża nam rzymska flota. Jesteśmy ostatnimi ludźmi na ziemi i ostatnimi, którzy są wolni: nasze oddalenie w krainie znanej tylko z plotek chroni nas do dziś. Dziś najdalsze granice Wielkiej Brytanii są otwarte – a wszystko, co nieznane, ma zawyżoną wartość. Ale teraz nie ma ludzi poza nami, nic poza przypływami i skałami i, bardziej zabójczymi niż te, Rzymianami. Nie ma sensu próbować uciec od ich arogancji poprzez uległość lub dobre zachowanie. Splądrowali świat: kiedy ziemia nie ma już nic dla ludzi, którzy wszystko pustoszą, przeszukują morze. Jeśli wróg jest bogaty, są chciwi, jeśli jest biedny, pragną chwały. Ani Wschód, ani Zachód nie są w stanie zaspokoić ich apetytu. Są jedynymi ludźmi na ziemi, którzy pożądają bogactwa i ubóstwa z równym pragnieniem. Plądrują, zarzynają, rabują i nazywają je kłamliwą nazwą “imperium”. Dokonują spustoszenia i nazywają to “pokojem” – Tacyt

Koniec amerykańskiego imperium nie będzie ładny - Truthdig

To tak, jakby Tacyt żył dziś wśród nas. Jego opis doskonale pasuje do opisu psychopatów kontrolujących Imperium USA, wraz z większością świata zachodniego, którzy gwałcą, grabią, plądrują i pustoszą obce ziemie w imię wolności i nazywają to utrzymywaniem pokoju. Imperium USA jest gotowe walczyć z Putinem, dopóki ostatni Ukrainiec nie zginie na polu bitwy. Jakie to szlachetne. Rzeź i przejmowanie zasobów naturalnych pod fałszywym pretekstem (BMR) są uznawane za szerzenie demokracji w krajach trzeciego świata.

Upadek Imperium Rzymskiego trwał około 1 lat. Imperium Brytyjskie upadło w ciągu około 000 lat. Stany Zjednoczone istnieją od 300 lat jako naród, ale tylko imperium od 234 roku, zaledwie 1946 lat. Czy postęp technologiczny, szybkość komunikacji, manipulacje monetarne i poziom siły ognia wojskowego połączyły się, aby przyspieszyć upadek imperiów? Z pewnością tak się wydaje, ponieważ Imperium Amerykańskie jest na dobrej drodze do upadku pod koniec tego Czwartego Zwrotu, w ciągu najbliższych dziesięciu lat.reklama natywna

Powszechnie uważa się, że Wieki Ciemne rozpoczęły się wraz z upadkiem Cesarstwa Rzymskiego. Oczywiście definicja ciemnych wieków była dyskutowana od wieków, z ramami czasowymi czasami ustalanymi od 500 AD do 1000 AD, a czasami do 1500 AD. Pokrywały się one ze średniowieczem, a niektórzy uczeni twierdzą, że nie były nawet tak mroczne. Uważam to za interesujące, gdy wkraczamy w nowe ciemne wieki, media reżimowe są zajęte pisaniem artykułów twierdzących, że poprzednie ciemne wieki nie były wcale takie złe.

Poziom gaslightingu produkowany codziennie przez handlarzy propagandy wykonujących powierzone im zadanie utrzymywania mas w ignorancji i dezorientacji, jest poza zrozumieniem przeciętnych Amerykanów próbujących zarobić na życie i ufających swojemu rządowi. W rzeczywistości Średniowiecze zbiegło się z kulturowym upadkiem i dekadencją Rzymu w jego późnych stadiach, gdy wady obżarstwa, żądzy i chciwości stały się korzeniem ich cywilizacji i funkcjonowały jako łańcuchy zniewalające i obciążające ich kulturę.

The Dark Ages autorstwa JonasDeRo na DeviantArt

Podczas dni świetności Cesarstwa Rzymskiego osiągnęli ogromne postępy w dziedzinie nauki, literatury, filozofii, rządu i architektury. Upadek imperium pozostawił próżnię na tych terenach na wieki. Śmierć kultury nie jest łatwym wydarzeniem do odzyskania. Prowadzenie rejestrów w średniowieczu było minimalne, pozostawiając historyków w niewiedzy na temat tego, co się stało. Po upadku pojawił się feudalizm, a Kościół katolicki zyskiwał coraz większą władzę.

Przenikanie się kościoła i państwa przyczyniło się do braku postępu kulturalnego. Niewykształceni chłopi byli bojaźliwi i przesądni, żyjąc na własne potrzeby i niedostatku. Wiek renesansu oświecenia, który nastąpił po wiekach ciemnych, zapewnił odwrotny paradygmat do wieków ciemnych. Włoski uczony Petrarka, który żył w 14Th Century określał ten okres jako “ci ludzie o intelektualnej waleczności, żyjący w ciemności”.

Twierdzę, że już weszliśmy w nowe ciemne wieki, oparte na upadku naszej kultury, ignorancji mas, niepowodzeniu naszego systemu edukacyjnego, celebrowaniu dewiacji, braku uprzejmości i bezprawiu w naszych miastach. Większość Amerykanów szydziłaby z poglądu, że już weszliśmy w nowy ciemny wiek. Wszyscy (w tym rozpaczliwie “biedni” nielegalni imigranci rojący się przez naszą granicę) mają w rękach super-telefon komputerowy 24/7. Każda wiedza, jaką kiedykolwiek wymyśliliśmy, jest dostępna na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem Internetu.

Wydajemy dziesiątki tysięcy dolarów na ucznia rocznie w naszych szkołach publicznych, aby kształcić nasze dzieci. Nasze uniwersytety są znane na całym świecie. Jesteśmy najbogatszym narodem w historii. Mamy dziesiątki tysięcy praw, regulacji i zasad, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. I podobno amerykański sen jest osiągalny dla każdego urodzonego w tym kraju. Wygląda na to, że powinniśmy żyć w nowej erze oświecenia. Ale nic bardziej mylnego. Mylenie postępu technologicznego i uchwalania praw z postępem kulturowym i społecznym jest kompletnym błędem, jak opisali Albert Einstein i Aldous Huxley prawie sto lat temu:

Poison Apple: Mody technologiczne sprawiają, że Twoje dzieci są głupsze | Psychologia dzisiaj

“Postęp technologiczny zapewnił nam jedynie skuteczniejsze środki do cofania się”. ― Aldous Huxley, Cele i środki

Na wypadek, gdybyście nie zauważyli, nasza kultura zeszła do rynsztoka, normy społeczne, które utrzymywały kraj względnie spójny od samego początku, są atakowane i niszczone przez dewiantów i degeneratów, a wszelkie pozory jednolitej wizji tego, co reprezentuje Ameryka, są aktywnie niszczone przez globalistyczny tłum Davos, który stara się wdrożyć swój Wielki Reset Program technokratycznej kontroli nad skromnymi chłopami, podczas gdy oni ucztują, plądrują i plądrują planetę – prawdziwa psychopatyczna horda barbarzyńców, miliarderów.

Wypaczenie normalności w gloryfikowanie pedofilów, drag queens, transpłciowych dziwaków, narkomanów, naciągaczy rasowych i organizacji promujących bezprawie, grabieże i zabijanie, podczas gdy prześladowanie i ściganie normalnych, ciężko pracujących, cywilizowanych białych ludzi pozostawiło kraj na krawędzi chaosu. Technologia nie zrobiła nic poza tym, że uczynili nas głupszymi, rozproszonymi i łatwymi do manipulowania przez berneńskich mistrzów manipulacji.

Wiele pokoleń zostało teraz społecznie zindoktrynowanych przez szkoły rządowe, aby były posłuszne, emotować, wierzyć i bać się wszystkiego (Covid) i kogokolwiek (Putina) nakazano im się bać. To, czego się ich nie uczy, to krytycznego myślenia, kwestionowania wszystkiego i podejmowania własnych decyzji w oparciu o rzeczywiste fakty. Wyniki testów z czytania, pisania i matematyki są najniższe w historii. Rozwiązaniem jest ciągłe obniżanie standardów i nigdy nie pociąganie nikogo do odpowiedzialności za wyniki.

Jesteśmy narodem kretynów kierowanym przez kadrę psychopatów. Dzieci są zachęcane przez rodziców i lekarzy do odcinania piersi i penisów z powodu presji rówieśników i dewiantów kontrolujących szkoły i media. Groomerzy sprawiają, że maluchy oglądają transpłciowych maniaków wykonujących akty seksualne na scenie. Książki biblioteczne dla 8-latków opisują seks analny, masturbację i inne perwersyjne akty.

Anty-trans-prawicowy ekspert Matt Walsh mówi, że afirmacja płci jest zła

Posągi przedstawiające naszą historię są burzone przez motłoch, podczas gdy to, co dziś uchodzi za sztukę i architekturę, jest wypaczone, niepoważne i nieistotne. W naszym gnijącym społeczeństwie nie ma arcydzieł literatury. Jedyne, co się liczy, to zarabianie na treściach i liczbie gałek ocznych. Jakość nie istnieje, jest nadrzędna przez ilość i zastępowalność. Filmy i programy telewizyjne są tworzone przez nieutalentowanych hakerów, reagujących na grupy fokusowe i wymaganych do wstawienia wymaganych rasowych i homoseksualnych wątków do każdego programu.

Nie ma Ojców Chrzestnych ani Casablanki. Nie ma powieściopisarzy piszących arcydzieła na równi ze Steinbeckiem czy Hemingwayem. Ale mamy Cardi B śpiewającą swoją najlepiej sprzedającą się piosenkę WAP (skrót od Wet-Ass Pussy) i Sports Illustrated z transseksualnymi i otyłymi modelami kostiumów kąpielowych. Na podstawie reklam telewizyjnych 90% Amerykanów jest czarnych, w związku międzyrasowym, gejów lub transseksualistów. Jesteśmy epicko niepoważnym społeczeństwem. Każdy, kto obserwuje Amerykę i większość zachodniego świata w sposób bezstronny, musiałby dojść do wniosku, że już żyjemy w nowym ciemnym wieku ignorancji, przesądów i degradacji, nawet przed ostatecznym upadkiem imperium.

Patrzymy na przeszłość jako bramę do przyszłości": Hank Willis Thomas o swoim nowym pomniku Martina Luthera Kinga Jr

Prowadząc badania nad średniowieczami, ze zdziwieniem natknąłem się na pewne informacje związane z klimatem, które stawiają obecną histeryczną narrację o zmianach klimatu w perspektywie. Obecna wojna z CO2, krowimi bąkami, pojazdami napędzanymi ropą naftową, rolnikami i ludźmi żyjącymi w pokoju, jest niczym więcej niż planem wyludnienia planety, uprzykrzenia nam życia i dalszego wzbogacenia tych, którzy kontrolują narrację, latają prywatnymi odrzutowcami, spędzają wakacje na ogromnych jachtach i mieszkają w 50-pokojowych rezydencjach w Hamptons.

Zielona agenda opiera się na opodatkowaniu cię bardziej, przy zerowym wpływie na klimat, a jednocześnie sygnalizowaniu sukcesu. Tymczasem słońce i moc w jądrze naszej Ziemi będą dyktować nasz klimat, pomimo wszystkich bezowocnych wysiłków człowieka, aby wywrzeć wpływ. Diatryba George’a Carlina “The Planet is Fine” oddaje hipokryzję ludzi, którzy myślą, że w ogóle mają znaczenie, jeśli chodzi o planetę.

“Planeta jest w porządku; Ludzie są pojebani! Planeta nigdzie się nie wybiera; Jesteśmy! Wyjeżdżamy! Spakujcie swoje gówno, ludzie! Odchodzimy i nie zostawimy po sobie zbyt wiele śladu, dzięki Bogu za to”. – George Carlin

Jak można zauważyć, Rzym rozkwitał w okresie ocieplenia, a ciemne wieki zbiegły się z okresem ochłodzenia. Ani jedno, ani drugie nie było spowodowane działalnością człowieka, produktami ropopochodnymi, niewystarczającym recyklingiem lub krowimi bąkami. Było to spowodowane aktywnością słoneczną i wulkaniczną, która mogła iść w parze w tworzeniu dynamiki, która sprawiła, że ciemne wieki były ciemne. Mała epoka lodowcowa zbiegła się z Minimum Maundera od 1645 do 1715 roku, kiedy plamy słoneczne były minimalne. Główne erupcje wulkaniczne w 13Th Stulecie, przyciemniające światło słoneczne na całej planecie również przyczyniło się do ochłodzenia planety.

Wydaje się, że ostatnie badania rdzeni lodowych przeprowadzone przez prawdziwych naukowców potwierdzają, że okres około 536 roku n.e. mógł być najgorszym okresem życia na naszej planecie w historii. Katastrofalna erupcja wulkanu na Islandii w 536 r. n.e. wyrzuciła popiół na półkulę północną, wytwarzając tajemniczą mgłę pogrążając Europę, Bliski Wschód i części Azji w ciemności, dzień i noc – przez 18 miesięcy. Latem w Chinach spadł śnieg. Nastąpiły dwie inne masywne erupcje, w 540 i 547. Powtarzające się ciosy, a następnie dżuma dymienicza, pogrążyły Europę w stagnacji gospodarczej, która trwała do 640 roku.

Ludzie zawsze będą na łasce Matki Natury, słońca i aktywności wulkanicznej w trzewiach naszej planety. Podatki, recykling i samochody elektryczne nie będą miały najmniejszego wpływu na przyszłość planety. Wpływ niewielkiego słońca lub jego braku na przestrzeni lat doprowadził do nieurodzaju, głodu i zarazy, kąpiąc Europę VI wieku w ciemności i rozpaczy. Uprawy nie mogą rosnąć bez słońca. Głód i brak witaminy D sprawiły, że populacje były podatne na choroby. Dżuma dymienicza zabiła połowę mieszkańców Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego w tych mrocznych dniach, przyspieszając jego upadek.

Bez pszenicy nie było chleba, podstawowego elementu diety w tamtych czasach. Mieszkańcy Europy byli zajęci przetrwaniem, prowadząc brutalne życie, pozostawiając niewiele czasu na rozwój kulturowy. Próby i udręki udokumentowane w historii są zdeterminowane przez kombinację kontrolowanych ludzkich działań i niekontrolowanych przyczyn naturalnych.

Pod ciemnym niebem św. Augustyn przynosi przesłanie chrześcijańskiej nadziei 6-wiecznemu królowi Ethelbertowi z Kentu. Zdjęcie: Popperfoto / Getty Images

Nasza bezradność z rąk natury zdarza się codziennie na całym świecie, a trzęsienie ziemi i tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku oraz trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii w 2011 roku przypominają o naszej bezbronności i bezsilności. Wiemy już, że Schwab, Soros, Gates, Tedros i reszta kabały Wielkiego Resetu Nowego Porządku Świata aktywnie próbują obalić Imperium Amerykańskie i zastąpić je globalną oligarchią, w której my nic nie posiadamy, a oni posiadają wszystko. Używając zmian klimatycznych jako pałki, już prowadzą wojnę z rolnikami, celowo ograniczając produkcję żywności dla mas.

W połączeniu z szalejącym bankiem centralnym spowodowały inflację na całym świecie, wojny prowadzone w spichlerzu na całym świecie i ekstremalne warunki suszy w kluczowych regionach rolniczych, krajobraz już znajduje się w strefie zagrożenia. Z meksykańskim wulkanem Popocatépetl wykazującym oznaki poważnej erupcji i setkami innych uśpionych wulkanów na całym świecie zdolnych do erupcji na równi z erupcją 536 AD, to tylko kwestia kiedy, a nie czy. Wielu naukowców postuluje, że Słońce weszło we współczesne Wielkie Minimum Słoneczne (2022-2053), które doprowadzi do znacznej redukcji pola magnetycznego Słońca i aktywności podczas minimum Maundera, prowadząc do zauważalnego obniżenia temperatury Ziemi. Nie mamy żadnej kontroli ani wpływu na te wydarzenia.

Wulkan Popocatépetl w pobliżu Mexico City wyrzuca popiół, gdy ustalane są plany ewakuacji: NPR

Cytaty z Tacyta sprzed prawie 2 lat są dowodem na to, że natura ludzka nigdy się nie zmienia, a cykle historii powtarzają się w różnych imperiach. Nielegalne zarządzenia wykonawcze Bidena, lekceważenie konstytucji i rażąca korupcja, wraz z mediami reżimowymi tłumiącymi uzasadniony sprzeciw wobec kłamstw Fauciego, fałszowanie danych z badań przez Pfizera i zmowę FDA z Twitterem w celu cenzurowania lekarzy, idealnie pasują do poglądu Tacyta na świat.

“Im bardziej skorumpowane państwo, tym liczniejsze prawa”.  Tacyt

“Gdybyś wiedział, kto kontroluje, widzisz, kogo nie możesz krytykować”. ― Tacyt

Fauci łagodzi deklarację Bidena, że pandemia się "skończyła" | The Seattle Times

Zdradzieckie czyny Obamy, Bidena, Clintona, Comeya, Brennana i całego kompleksu FBI i CIA w przeprowadzeniu zamachu stanu przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi, a następnie ukryciu ich zdrady przy pełnej współpracy z mediami reżimowymi, były i nadal są zuchwałą zbrodnią. Te zbrodnie są w pełni szczegółowo opisane w Raporcie Durham i na laptopie Huntera Bidena, ale nikt nie pójdzie do więzienia, ponieważ połowa kraju popiera zbrodnię, druga połowa jest apatyczna i niezainteresowana, a nasi wybrani przywódcy są w to zaangażowani. Dwa tysiące lat i nic się nie zmienia.

“Zbrodnia, raz zdemaskowana, nie ma schronienia, ale w zuchwałości.” ― Tacyt

“Najgorsze zbrodnie zostały odważone przez nielicznych, chciane przez więcej i tolerowane przez wszystkich”. ― Tacyt

Eksperci wywiadu odmawiają przeprosin za oczernianie historii Huntera Bidena

Imperium Amerykańskie wykazuje wszystkie najgorsze cechy Rzymu w agonii, podczas gdy oligarchia staje się coraz bardziej zuchwała, wiedząc, że są bezprawni, ale nie przejmując się postawieniem przed sądem, ponieważ kontrolują władzę wykonawczą, sądowniczą i ustawodawczą. Nie boją się nikogo i ośmielają się wieśniaków, aby próbowali ich powstrzymać. Oligarchowie wywołują kryzys, chaos, strach i konflikty. Ukrywają się w cieniu, funkcjonując jako niewidzialna siła rządząca, manipulując umysłami mas, w swoim psychotycznym przekonaniu, że mogą kontrolować i rządzić światem, ponieważ są lepsi pod względem intelektu, uczciwości i zdolności do wyobrażania sobie przyszłości.

Ten stosunkowo niewielki krąg psychopatów, którzy wpędzili imperium w ten bałagan, staje się coraz potężniejszy, gdy prowadzą nas drogą do katastrofy. Ich pycha i aroganckie lekceważenie życzeń ludu, wiara we własną niezwyciężoność i brak strachu przed żadną zemstą za zbrodnie zdrady, pozostawiają ich na szczycie rozpadającego się imperium – więc będą mieli najdalej do upadku.

Wszystko w naszym imperium jest nie do utrzymania. Ostatecznie upadnie finansowo pod ciężarem swoich niespłacalnych długów. Z psychopatami prowadzącymi show, którzy wierzą, że mogą wygrać wojnę na dwa fronty z Rosją i Chinami, będziemy mieli szczęście, jeśli nasze imperium nie będzie tylko stertą tlących się ruin, kiedy skończą z tym. Nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby przegłosować się z tego, ponieważ Władza Realna liczy głosy.

Dysydenci nie są wystarczająco zjednoczeni, aby wydostać się z tego. Możesz uciekać, ale nie możesz ukryć się przed skutkami nadchodzącego upadku. Nieznanym składnikiem tej toksycznej mieszaniny śmierci jest wpływ natury. Gdyby erupcja wulkanu lub kilka erupcji wulkanicznych na równi z 536 r. n.e. miało nastąpić jednocześnie z załamaniem gospodarczym, populacja Ziemi wynosząca 8 miliardów zostałaby drastycznie zmniejszona w krótkim czasie.

Amisze Kobiety pracujące u boku Amisze mężczyźni na polach ~ Sarah's Country Kitchen ~ | Kultura Amiszów, farma Amiszów, społeczność Amiszów

W tym momencie najlepsze, na co możemy liczyć, to stosunkowo pokojowy upadek, w którym krytycznie myślący, samowystarczalni ludzie wyemigrują do obszarów wiejskich i ponownie nauczą się żyć z ziemi. Proste życie kwitnącego z dnia na dzień w oparciu o własne wysiłki, wraz z wysiłkami twojej małej, jednorodnej społeczności, jest prawdopodobnym przeznaczeniem dla milionów. Nikt nie przychodzi, aby nas uratować. Będziemy musieli się ratować. Tak się złożyło, że urodziliśmy się w takim momencie historii, w którym kryzys Czwartego Zwrotu zakończył imperium. Nie wybraliśmy naszego losu, ale musimy się przygotować i jak najlepiej wykorzystać naszą sytuację.

Nie uważam nic bardziej odpowiedniego do wizualnego przedstawienia naszego upadającego imperium klaunów niż zdjęcie krasnoludzkiego klauna, palącego papierosa, trzymającego bukiet zwiędłych kwiatów w strugach deszczu przed nieczynnym namiotem cyrkowym. Jeśli but klauna pasuje, noś go. Sezon się zmienia.

Czas narodzin, czas umierania
Czas sadzenia, czas zbierania Czas
zabijania, czas uzdrawiania
Czas śmiechu, czas płaczu

Do wszystkiego się obracaj, obracaj, obracaj się,
obracaj się, jest pora roku, zwrot, zwrot
I czas na każdy cel pod Niebem

– Byrdowie

Czwarty zwrot może oznaczać koniec nowoczesności. Zachodni rytm saecular – który rozpoczął się w połowie XV wieku wraz z renesansem – mógł nagle dojść do końca. Siódme współczesne saeculum byłoby ostatnim. To także może pochodzić z wojny totalnej, strasznej, ale nie ostatecznej. Może dojść do całkowitego upadku nauki, kultury, polityki i społeczeństwa. Tak tragiczny wynik prawdopodobnie nastąpi tylko wtedy, gdy dominujący naród (jak dzisiejsza Ameryka) pozwoli, aby czwarty obrót ekpyrosis pochłonął planetę. Ale ten wynik jest w zasięgu przewidywalnej technologii i wrogości.” – Strauss & Howe – The Fourth Turning

___
https://www.theburningplatform.com/2023/05/31/fall-of-american-empire-and-descent-into-a-new-dark-ages/

Comments

 1. czystesale says:

  Fikcja jest bazą funkcjonowania imperium

  które się rozpada.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Także tzw. “sztuczna inteligencja” jest taką fikcją parobków imperium: Sorosa, Schwaba i tylu innych. Fikcja CO2 i jej zjawiska towarzyszące, jest jedynie przejawem rozkładu i degeneracji umysłowej dzisiejszego centrum globalnego imperium.

  Innym filarem dzisiejszego globalnego imperium jest wszelkiego rodzaju zbrodnia, wojny rabunkowe czy plandemia są w tym zbrodniczym systemie czymś oczywistym, zbrodnicze ONZ czy WHO są ważnymi tego instrumentami.

  Przypomnijmy, zastąpienie W.Brytanii przez USA w globalnym imperium wymagało dwóch wojen, które nazwano światowymi, choć były to de facto wojny o następstwo w globalnym imperium. USA chciałoby chętnie spowodować trzecią taką wojnę na terenie Europy, gdyż dwie poprzednie wygrały, ale to nie jest w stanie wstrzymać procesów gnilnych, jakie dokonały się i pogłębiają w USA.

  Kolejne podniesienie stanu zadłużenia USA pozwala jedynie zakamuflować fakt, że USA nigdy nie będą w stanie spłacić swych stale i coraz szybciej rosnących długów, ustawa o wroście zadłużenia służy jedynie temu, że USA mogą zaciągać nowe kredyty aby zwrócić terminowo długi i spłacić stale rosnącą lichwę od kredytów, gdyż o własnych siłach nie są w stanie tego dokonać.

  Tworzenie imperium jest dość typowym zjawiskiem w naszej cywilizacji, co wynika zresztą z systemu pieniądza lichwiarskiego, nie wiedzieć czemu, jest ten fakt chętnie ignorowany.

 2. adamd says:

  Dobry tekst.
  quote; Może dojść do całkowitego upadku nauki, kultury, polityki i społeczeństwa. Tak tragiczny wynik prawdopodobnie nastąpi tylko wtedy, gdy dominujący naród (jak dzisiejsza Ameryka) pozwoli, aby czwarty obrót ekpyrosis pochłonął planetę. Ale ten wynik jest w zasięgu przewidywalnej technologii i wrogości.”
  ………………………………………
  Ach ci amerykanie, multikulti..
  Megalomania do potęgi.
  Może dojść do całkowitego upadku nauki, kultury, polityki i społeczeństwa. Tak tragiczny wynik prawdopodobnie nastąpi tylko wtedy, gdy dominujący naród (jak dzisiejsza Ameryka) pozwoli, aby czwarty obrót ekpyrosis pochłonął planetę.
  No proszę, ocalą planetę!
  Dominujący “naród” w każdej dziedzinie?
  https://www.youtube.com/watch?v=xgf4xH3eonM
  ……………………………

 3. adamd says:

  Proszę o zamieszczenie tego adresu.
  Czym jest KOBIETA.
  https://wolnemedia.net/czym-jest-kobieta-2/

Wypowiedz się