Rosja-Chiny-Islam: nowe supermocarstwo?

Kevin Barrett
Ramadan 10, 1444

W 1993 roku amerykański politolog Samuel Huntington przewidział, że przyszłe wojny będą miały miejsce między cywilizacjami, a nie narodami. Huntington przewidział pokaźną listę możliwych starć cywilizacyjnych.

Trzydzieści lat później jest jasne, że Huntington nie mylił się całkowicie. Ale z perspektywy czasu jego artykuł The Clash of Civilizations nie był tak naprawdę prognozą nadchodzących konfliktów między wszystkimi cywilizacjami świata. Zamiast tego zapowiadał tajne wypowiedzenie wojny przez kierowany przez USA świecko-humanistyczny neoliberalny Zachód przeciwko innym wiodącym cywilizacjom świata. Dzisiaj te cywilizacje jednoczą się, aby walczyć.

Zderzenie cywilizacji często kontrastowało z Końcem historii i ostatnim człowiekiem Francisa Fukuyamy, który ukazał się rok wcześniej. Ale w rzeczywistości oba odzwierciedlały ten sam arogancki, arogancki program amerykańskich decydentów po zakończeniu zimnej wojny. Fukuyama bezmyślnie twierdził, że zachodni neoliberalizm już podbił świat. Huntington, ze swej strony, zaproponował ramy koncepcyjne, które przekształciłyby się w zakamuflowaną deklarację wojny, aby ludobójczo wytępić wszystkie inne cywilizacje i narzucić fałszywy raj Fukuyamy całemu światu, nawet jeśli oznaczało to zredukowanie większości z nich do tlących się radioaktywnych popiołów.

Zachodni “cywilizacyjny wojownicy” rozpoczęli swoją krucjatę w 2001 roku, wysadzając World Trade Center i fałszywie obwiniając muzułmanów w celu prowadzenia permanentnej wojny z islamem. Trzydzieści lat później prawie 30 milionów muzułmanów zostało zamordowanych, według australijskiego eksperta Gideona Polyi, a historyczne serca islamu doznały straszliwych zniszczeń z rąk najeźdźców i okupantów.

Następnie w 2014 roku zachodni cywilizatorzy rozpoczęli wojnę z Rosją, obalając legalny rząd ukraiński i instalując hybrydowy reżim neoliberalno-nazistowski. Okupowana przez USA Ukraina została uzbrojona po zęby i poddana morderczemu antyrosyjskiemu praniu mózgów, prowokując “wojnę domową” – w rzeczywistości wojnę eksterminacyjną przeciwko prawie 50% Ukraińców, którzy są etnicznie rosyjskimi. Po długiej serii skandali USA udało się sprowokować rosyjską odpowiedź, która obecnie służy jako pretekst do niekończącej się eskalacji, której ostatecznym celem jest zniszczenie i rozczłonkowanie Rosji oraz zniszczenie rosyjskiej kultury i jej głównego filaru, prawosławnej wiary chrześcijańskiej.

Amerykanie, kierowani przez neokonserwatywnych fanatyków, nie zadowalają się wojną z 1,8 miliarda muzułmanów i największą potęgą nuklearną na świecie, którzy pod koniec 2019 r. zaatakowali Chiny i Iran bronią biologiczną COVID-19. Głównym celem geostrategicznym tajnego bio-strajku COVID byłoby zmniejszenie różnicy w stopach wzrostu między gospodarkami USA i Chin poprzez zmuszenie Chin do trybu blokady. Strajk COVID i wynikający z niego cios spowodowały również ruch w kierunku rozdzielenia gospodarek USA i Chin, co było niezbędnym wstępem do gorącej wojny USA z Chinami. (Aby zapoznać się z dowodami potwierdzającymi te twierdzenia, przeczytaj bezpłatny ebook Rona Unza Our Covid-19 Catastrophe lub obejrzyj mój krótki film “COVID-19 Bio-Attack Smoking Gun“).

Tak więc należące do banksterów Stany Zjednoczone i ich wasale zasadniczo wypowiedziały III wojnę światową przeciwko Rosji, Chinom i światu islamskiemu. Ich celem jest narzucenie wszędzie neoliberalizmu w amerykańskim stylu. Tradycyjne religie i wartości rodzinne są w ich celowniku, podobnie jak zapewnienia o autonomii w ekonomii i sprawach wojskowych. Agresorzy neokonserwatystów i neolib chcą, aby cały świat odpowiedział na dyktat zdominowanych przez syjonistów banków centralnych USA, powitał inwazję i okupację przez amerykańskie bazy wojskowe oraz wykorzenił tradycyjne normy kulturowe na rzecz dekadencji i deprawacji w zachodnim stylu. I oczywiście chcą, aby świat przeprowadzał międzynarodowe transakcje w dolarach amerykańskich, tworząc sztuczny popyt na dolara, który pozwala amerykańskiemu bankowi centralnemu drukować nieograniczone ilości, aby zapłacić za wszystkie te bazy wojskowe, wojny i wysiłki wywrotu kulturowego.

Idąc na wojnę przeciwko trzem najpotężniejszym tradycyjnym cywilizacjom świata jednocześnie, imperium USA przypieczętowało swój los. Rosja nie może zostać pokonana ze względu na jej ogromny odstraszacz nuklearny. Populacja i zdolności produkcyjne Chin czynią je prawdopodobnym zwycięzcą w każdej poważnej gorącej wojnie z USA. A świat islamski ma najbardziej żywą religię na świecie (opartą na ostatnim i najlepiej zachowanym Boskim objawieniu), a także najbardziej strategiczne położenie i najobfitsze zasoby energii.

Te trzy czcigodne cywilizacje są zmuszone zjednoczyć się w samoobronie przed kierowanym przez USA neoliberalnym atakiem. Razem są czymś więcej niż tylko równaniem się z samozwańczym amerykańskim “jedynym supermocarstwem”.

W następstwie daremnych wojen Ameryki z Azją Zachodnią i Rosją, Chiny wkraczają jako rozjemca i uczciwy pośrednik, który zapoczątkuje wielobiegunowy świat. Na początku marca chiński przywódca Xi Jinping ułatwił zawarcie ententy między Iranem a Arabią Saudyjską, która obiecuje zakończyć wojny w Jemenie i Syrii, jednocześnie przesuwając muzułmańską Azję Zachodnią do obozu wielobiegunowego.

Następnie 20 marca Xi poleciał do Moskwy z 12-punktowym planem pokojowym dla Ukrainy, który został przyjęty z zadowoleniem przez Putina, ale odrzucony jako “irracjonalny” przez prezydenta USA Joe Bidena. Rzeczywiście, Amerykanie próbowali wylać zimną wodę na chińskie wysiłki pokojowe z wyprzedzeniem, organizując sfingowany nakaz aresztowania Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny, który został wydany “zaledwie kilka godzin po tym, jak Moskwa i Pekin potwierdziły podróż pana Xi“. (Z jakiegoś powodu MTK zapomniał o aresztowaniu Bidena za najgorszy akt terroryzmu gospodarczego i ekoterroryzmu w historii, zniszczenie gazociągu Nordstream.)

Also, on the eve of Xi’s trip, Putin published an op-ed in the People’s Daily, China’s most influential newspaper, stating that “Russia-China relations have reached the highest level in their history and are gaining even more strength.”

A key element in the Chinese peace proposal is the lifting of unilateral sanctions. The US has imposed more than 2500 sanctions against Russia since the Russia-Ukraine war erupted last year, and forced many of its vassal states to comply with them. But most of the world beyond Europe, Japan, and South Korea is rejecting or evading the anti-Russia sanctions. Russia’s trade with China, India, and heavily-sanctioned Iran, among other countries, has blossomed since the sanctions were implemented. If the Americans were intending to destroy Russia’s economy, the result has been quite the opposite, as Europe and perhaps even the US have suffered more damage from their own sanctions than Russia has.

The contrasting responses of Putin and Biden to the Chinese peace plan will likely give China an excuse to provide increasing support to Moscow. The Americans, China has always insisted, started this war. Now the US is completely rejecting a moderate and constructive peace proposal supported by most of the world. Under such circumstances, why should China obey US-imposed constraints on the help it can offer Russia?

China, like Russia, recognizes that the Wolfowitz-doctrine-crazed US empire is waging a covert war against the world’s remaining independent countries, and that if Russia falls, China will be next. So just as Russia stepped in to help Iran save Syria from the western warmongers and regime-changers, China is ensuring that Russia maintains its sovereignty and territorial integrity in the face of the western imperial onslaught.

Potężny sojusz rosyjsko-chiński przedstawia mniejszego partnera, Rosję, grającego “twardego glinę”, gotowego użyć swojej potęgi militarnej, podczas gdy większy kraj, Chiny, gra “miłego glinę”, który dostaje to, czego chce, będąc przyjaznym i rozsądnym. Tymczasem Iran niesie sztandar pryncypialnego oporu w imieniu całej muzułmańskiej Ummy, która stopniowo podąża za przykładem Teheranu, opowiadając się za wielobiegunowym projektem światowym.

Czy obudzimy się pewnego dnia i odkryjemy, że żyjemy w nowym, w pełni wielobiegunowym świecie – takim, w którym cywilizacja islamska może odrodzić się bez ingerencji wrogów? A może konające imperium zaatakuje w swoich śmiertelnych spazmach, niszcząc ze sobą resztę świata, aby zapobiec takiej ewentualności?

ŹRÓDŁO Crescent International

Wypowiedz się