Zoltan Pozsar: Złoto poszybuje, zmiażdży zachodnie banki, gdy Putin odsłoni Petrogold

AUTOR: TYLER DURDENCZWARTEK, STY 19, 2023 – 12:05 PM

Wcześniej w tym miesiącu były guru repo Fed z Nowego Jorku, Zoltan Pozsar, napisał jeden ze swoich najważniejszych raportów z 2022 r., w którym opisał, jak Putin może rozpętać piekło na zachodnim systemie finansowym, żądając, aby zamiast dolarów rosyjscy eksporterzy ropy byli opłacani w złocie, skutecznie wiążąc ropę ze złotem i wprowadzając Petrogold.

W tym czasie Zoltan zachęcał czytelnika do zastanowienia się nad czasem tego oświadczenia w sensie dyplomatycznym:

“Prezydent Xi przekazał swoje przesłanie w sprawie “fakturowania renminbi” nie podczas pierwszego dnia wizyty – kiedy spotkał się tylko z przywódcami Arabii Saudyjskiej – ale podczas drugiego dnia wizyty – kiedy spotkał się z przywódcami wszystkich krajów GCC – aby zasygnalizować, co następuje:

Ropa GCC płynąca na wschód + fakturowanie renminbi = świt petrojuana.

A teraz, według Bloomberga, Arabia Saudyjska jest otwarta na dyskusje na temat handlu walutami innymi niż dolar amerykański, według ministra finansów królestwa.

“Nie ma problemów z dyskusją o tym, jak ustalamy nasze ustalenia handlowe, czy to w dolarze amerykańskim, czy w euro, czy w saudyjskim rialu” – powiedział Mohammed Al-Jadaan we wtorek w wywiadzie dla Bloomberg TV w Davos.

“Nie sądzę, abyśmy machali lub wykluczali jakąkolwiek dyskusję, która pomoże poprawić handel na całym świecie” – powiedział Al-Jadaan.

Powtarzając powyższe komentarze Poszara, Al-Jadaan zdawał się potwierdzać cel królestwa, jakim jest wzmocnienie relacji z kluczowymi partnerami handlowymi, w szczególności z Chinami:

Cieszymy się bardzo strategicznymi stosunkami z Chinami i cieszymy się tymi samymi strategicznymi relacjami z innymi narodami, w tym z USA, i chcemy je rozwijać z Europą i innymi krajami, które chcą i mogą z nami współpracować” Al-Jadaan powiedział.

Arabia Saudyjska współpracuje również z instytucjami wielostronnymi, aby zapewnić wsparcie Pakistanowi, Turcji i Egiptowi, w ramach hojności królestwa dla narodów, które uważa za “wrażliwe”, powiedział Al-Jadaan.

“Dostarczamy nawet ropę naftową i pochodne, aby zaspokoić ich potrzeby energetyczne” Al Jadaan powiedział.

“Jest więc wiele wysiłków, ale chcieliśmy, aby to zostało przeprowadzone.”

Obejrzyj cały wywiad poniżej:

https://www.bloomberg.com/media-manifest/embed/iframe?id=168067bc-e637-41a0-a711-5ba1904bc8a9

Nie wygląda na to, że administracja Bidena jest wysoko w planowaniu strategicznym Królestwa; a biorąc pod uwagę komentarze FinMina z The Kingdom, złowieszcze ostrzeżenie Zoltana wydaje się coraz bliższe rzeczywistości: “Zmierzch dla petrodolara… i świt dla petrojuana”.

Opublikowano za: https://www.zerohedge.com/energy/poszar-was-right-saudis-admit-non-dollar-oil-trade-plans-davos

Wypowiedz się