Pamięci tych, którzy “umarli nagle”, we Francji, Belgii, Niemczech, Austrii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Polsce, Litwie, Hiszpanii, Węgrzech i Serbii, 21 listopada – 28 listopada

Niemiecka gwiazda reality show Lisa Marie (16); norweski dziennikarz Jan-Erik Lauré; Szwedzki hokeista Borje Salming; fiński rockman Teemu Ruokoski; duński aktor Jens Arentzen; hiszpański bokser Dacal; & więcej

Marek Crispin Miller3 grudnia 2022 r.224

FRANCJA
Pięciu zabitych w “vaxxidents”:
Vosges – Śmiertelny zawał serca podczas jazdy

23 listopada 2022 r.

We wtorek 22 listopada 2022 r. służby ratunkowe zostały wezwane o godzinie 18:03, po tym, jak samochód zjechał z drogi na rondzie Pierre Beregovoy w Moyenmoutier. Za kierownicą 46-letni kierowca właśnie doznał zatrzymania akcji serca. Niestety zmarła. Zaangażowanych było 13 strażaków.

News from Underground autorstwa Marka Crispina Millera jest publikacją wspieraną przez czytelników. Aby otrzymywać nowe posty i wspierać moją pracę, rozważ zostanie darmowym lub płatnym subskrybentem.Subskrybować

Lotaryngia. 45-letnia kobieta umiera po zawale serca w samochodzie

22 listopada 2022 r.

Do zdarzenia doszło we wtorek 22 listopada 2022 r. około godz. 18.00 na rondzie Pierre-Bérégovoy w Moyenmoutier w Wogezach. 45-letni kierowca podobno odczuwał dyskomfort. W zatrzymaniu krążenia i oddechu strażacy i zespół z SMUR próbowali ją reanimować. Ale pomimo ich wysiłków, aktywność serca kierowcy nie została wznowiona, a ona zmarła na miejscu interwencji. W pojeździe znajdowały się cztery inne osoby, którymi zaopiekowały się służby ratunkowe. Według straży pożarnej i ratownictwa departamentu Wogezy czterej pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Na miejsce wysłano łącznie 13 strażaków.

https://tinyurl.com/thjks32u
80-letni mężczyzna umiera na atak serca podczas jazdy samochodem w Pajay

24 listopada 2022 r.

Strażacy próbowali reanimować ośmiolatka w czwartek, 24 listopada rano w Pajay (Isère) w pobliżu Beaurepaire, ale nic nie mogli zrobić. 80-letni mężczyzna miał atak serca podczas jazdy samochodem na wydziale 519. Zjechał z drogi i uderzył w słup.

https://tinyurl.com/5duxddwz
Mężczyzna umiera podczas demonstracji na rzecz Telethonu w Saulxures-sur-Moselotte

26 listopada 2022 r.

Tradycyjna operacja zorganizowana przez Team Vibrations w ramach Telethonu została pogrążona w żałobie w tę sobotę pod koniec dnia. Podczas pokonywania okrążenia toru z małą prędkością, 69-letni mężczyzna z La Bresse doznał zawału serca.

https://tinyurl.com/4z8y59d3
70-letni kierowca ginie za kierownicą w Soule

22 listopada 2022 r.

70-letni mężczyzna zginął na drodze w Soule w poniedziałek po południu. Ten mieszkaniec Ordiarp zszedł z drogi w pobliżu miejsca zwanego Le Coucou des Bois. Jego pojazd jest jedynym, który brał udział w wypadku, według służb ratunkowych. Teoria niewydolności serca jest faworyzowana w tym wypadku, ponieważ kierowca był na prostym odcinku, gdy jego pojazd zjechał z drogi. Prawdopodobnie czuł się źle podczas jazdy. Samochód wylądował na dachu.

https://www.francebleu.fr/infos/faits-divers-justice/un-conducteur-de-70-ans-meurt-au-volant-en-soule-1669114022
BELGIA
Bjorn Demeulenaere zmarł niespodziewanie w ubiegłą niedzielę

23 listopada 2022 r.

W niedzielę 20 listopada zmarł Björn Demeulenaere. Jedyny 47-letni Roeselarenaar zmarł na nagłą niewydolność serca. Jego rodzina jest oczywiście w worze i popiele, ale Eendracht Hooglede jest również bardzo smutny. Son Wout gra z U12, a Björn często pomaga tam, gdzie jest to konieczne.

https://tinyurl.com/53td2r6t

Zabity w “vaxxident”:

53-letni Gürkan zginął w wypadku w Trivières: “Mój wujek musiał mieć atak serca podczas jazdy”

24 listopada 2022 r.

Według jego siostrzeńca, jest to z pewnością atak serca, który musi być przyczyną utraty kontroli nad Gürkanem.

Gürkan, 53-letni Louviérois, niestety uległ śmiertelnemu wypadkowi w tę niedzielę. Właśnie zabrał kuzyna do brata w Bracquegnies. 50-latek stracił panowanie nad pojazdem podczas jazdy drogą N55 w pobliżu Trivières. Zakończył swój wyścig w rowie koło Trivières w kierunku Rœulx. Musiała być wtedy 2:30 w nocy. Jednak nieszczęśnik został znaleziony dopiero kilka godzin później, około 8 rano. Na miejsce wysłano eksperta samochodowego. Jego wnioski nie są jeszcze znane. Według prokuratury w Mons ustalono jednak, że kierowca uderzył w środkową nabrzeże, zanim wylądował na poboczu.

https://tinyurl.com/mr23f7p8
HOLANDIA
Zmarł były bramkarz Willem II Samardzic: “Czarujący człowiek z odrobiną pracy na pokaz”

29 listopada 2022 r.

Dragan Samardzic zmarł nagle w poniedziałek w wieku 76 lat. Jugosłowianin grał cztery sezony w Willem II, od 1976 do 1980 roku. W tym okresie strzelił 140 razy.

Nie podano przyczyny zgonu.

Zmarł Harold Fentener van Vlissingen, przedsiębiorca

23 listopada 2022 r.

Przedsiębiorca Harold Fentener van Vlissingen zmarł w wieku 53 latJego śmierć przyszła nagle. Dokładna przyczyna śmierci przedsiębiorcy nie została ujawniona. Fentener van Vlissingen był potomkiem rodziny miliarderów. Miał własną firmę inwestycyjną, a w 2006 roku odziedziczył część rodzinnego majątku po zmarłym ojcu Fritsie. Magazyn biznesowy Quote oszacował aktywa Harolda Fentenera van Vlissingen na około 500 milionów euro. Przedsiębiorca lubił trzymać się z daleka i rzadko pojawiał się w centrum uwagi. Wiadomo, że na początku swojej kariery pracował dla Philipsa i KLM, gdzie działał jako inwestor.

Beer van Arem zmarł niespodziewanie

24 listopada 2022 r.

Do wszystkich członków, w piątek rano, 24 listopada, nasz wszechstronny lider wyścigu i kapitan w kolejności patelni Sneker, Beer van Arem, zmarł zupełnie niespodziewanie. Mógł mieć tylko 60 lat. Jak będzie nam go brakowało i jak będzie za nim tęsknić Holandia. A przede wszystkim to, jak Carien, Arlette i Don będą za nim tęsknić. Z szacunku, Koninklijke Watersportvereniging Sneek odwoła wszystkie swoje działania i spotkania w nadchodzącym tygodniu.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.kws-sneek.nl/nieuws/mededelingen/beer-van-arem-onverwacht-overleden

Zgłoszone 20 listopada:

Właściciel Brasserie Hofackers zmarł

20 listopada 2022 r.

Właściciel Jan Ningbers z Brasserie Hofackers w Baarlo nagle zmarł. Koledzy poinformowali o jego śmierci na Facebooku. Platforma “Baarlo, razem dumni” jest również wstrząśnięta śmiercią przedsiębiorcy z Blerick. “Po ostatnim czwartku, kiedy mieliśmy przyjemny i zadbany wieczór z przedsiębiorcami Baarlose w Brasserie Hofackers, jest to niezrozumiałe. W imieniu OndernemersPlatform Baarlo i wszystkich przedsiębiorców Baarlo chcielibyśmy złożyć kondolencje rodzinie, przyjaciołom i znajomym z powodu tej wielkiej straty.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

https://www.omroeppenm.nl/eigenaar-brasserie-hofackers-overleden
Zmarła osoba znaleziona w parku rekreacyjnym Nieuw-Loosdrecht.

27 listopada 2022 r.

Zmarła osoba została znaleziona w niedzielę rano w domku w parku rekreacyjnym Boomhoek w Nieuw-Loosdrecht. “To naturalna śmierć, a nie przestępstwo” – powiedział po południu rzecznik policji.

Ciało znaleziono między domkiem a samochodem. Straż pożarna została wezwana tuż po godzinie 10 rano, aby pomóc policji w parku rekreacyjnym. Ofiara okazała się już martwa, po czym straż pożarna i karetki pogotowia ponownie odjechały. Zamiast tego przyszli detektywi kryminalistyczni. Stworzono miejsce zbrodni. Policja wszczęła śledztwo. Później okazało się, że była to śmierć naturalna.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

https://www.noordhollandsdagblad.nl/cnt/dmf20221127_48234887?utm_source=google&utm_medium=organic
NIEMCY
Lisa-Marie z “Hartz und Herzen”: 16-latka zmarła niespodziewanie.

29 listopada 2022 r.

Lisa-Marie z "Hartz und Herzen": 16-latka zmarła niespodziewanie.

Miała zaledwie 16 lat i stała się znana dzięki dokumentalnemu formatowi “Hartz and warmly”. Teraz Lisa-Marie z Mannheim nie żyje. Lisa-Marie, córka uczestników pokazu “Hartz und serdial” Mariny i Floriana z Mannheim, nie żyje. RTLzwei ogłosił w poście na Instagramie późnym czwartkowym wieczorem, że młoda dziewczyna “zmarła niespodziewanie” – i to w wieku zaledwie 16 lat. Do tej pory przyczyna śmierci nie jest znana. Nadawca nie podał żadnych szczegółów do wiadomości publicznej. “Z przerażeniem dowiedzieliśmy się dziś z Mannheim, że Lisa-Marie z ‘Hartz und Herzen’ zmarła niespodziewanie“, czytamy w poście, a dalej: “Nasze najgłębsze wyrazy współczucia kierujemy do jej rodziców Mariny i Floriana oraz jej rodzeństwa w szczególności”.

https://tinyurl.com/236kcskx
Zmarł były minister finansów Jens Bullerjahn

26 listopada 2022 r.

Jens Bullerjahn zmarł spokojnie w wieku 60 lat w obecności rodziny. Według informacji zmarł w sobotę po południu w klinice w Eisleben w wyniku ciężkiej choroby. Bullerjahn cierpiał na chorobę nerwową ALS. Socjaldemokrata był jednym z najbardziej wpływowych i znanych polityków w Saksonii-Anhalt. Był dwukrotnie głównym kandydatem w wyborach stanowych (2006 i 2011), a w latach 2006–2016 był ministrem finansów. W latach 2006-2007 Bullerjahn był zastępcą przewodniczącego federalnego. U Bullerjahna zdiagnozowano ALS w maju tego roku.

https://www.volksstimme.de/amp/sachsen-anhalt/ex-finanzminister-jens-bullerjahn-ist-verstorben-3493701
Zmarł ojciec rodziny: Sąsiad zbiera datki dla wdów i dzieci

25 listopada 2022 r.

Frankweiler – Thorsten Anton wyszedł z domu rano, szczęśliwie jak zawsze, ale nie wrócił. Jego droga zaprowadziła go do szkoły zawodowej w Mannheim, gdzie pracował jako nauczyciel. Silny ból spowodował, że Frankweilerer wezwał ratownika medycznego. Niedługo później Thorsten Anton zmarł nagle i niespodziewanie. Pozostawił 42-letnią kobietę i pięcioro dzieci.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

https://tinyurl.com/y7hkx8br
Trzech zabitych w “vaxxidents”:
Wiesenstraße: 83-latek umiera po wypadku samochodowym

21 listopada 2022 r.

Około godziny 16:45 w sobotę głośny huk zwrócił uwagę mieszkańca na wypadek drogowy na Wiesenstrasse w Heiligenhaus. Zobaczył VW Golfa, który zjechał z drogi w lewo i zderzył się z latarnią na poboczu. Siła uderzenia, według policji, spowodowała ogromne uszkodzenia latarni i przodu VW. Kierowca, 83-latek z Heiligenhaus, nie reagował za kierownicą swojego samochodu, jak zeznał 50-letni świadek. Mężczyzna natychmiast zainicjował akcję pierwszej pomocy, dopóki nie przybyli zaalarmowani ratownicy. Po otrzymaniu pomocy medycznej w nagłych wypadkach kierowca został zabrany do szpitala na leczenie szpitalne. Jednak zmarł w szpitalu tego samego wieczoru. Policja wszczęła dochodzenie w celu wyjaśnienia przebiegu wypadku. Zgodnie z obecnym stanem śledztwa, 83-latek doznał wewnętrznego zagrożenia, a następnie miał wypadek. VW Golf był totalną stratą.

https://rp-online.de/nrw/staedte/ratingen/tod-nach-alleinunfall-in-heiligenhaus_aid-80265315
Mężczyzna (71) zginął w wypadku z ciężarówką

25 listopada 2022 r.

Tragiczny wypadek w Górnej Frankonii. 71-latek zderzył się czołowo z ciężarówką na drodze federalnej nr 173 w dzielnicy Kronach. Zmarł w piątek na miejscu wypadku w pobliżu Marktrodach w wyniku odniesionych obrażeń – poinformowała policja. Początkowo nie było jasne, dlaczego wjechał na nadjeżdżający pas. Dwa inne samochody zostały uszkodzone w wypadku. Wszyscy pasażerowie dwóch samochodów i ciężarówki nie ucierpieli.

https://tinyurl.com/ycktsv93
Ojciec (60) zginął obok syna (28) za kierownicą ciężarówki w Vaihingen an der Enz

27 listopada 2022 r.

Nagle stracił przytomność i ciężarówka uderzyła w otwarty garaż po przeciwnej stronie, gdzie się zatrzymała. 28-letni syn, który podróżował z nim, uwolnił ojca z pojazdu z pomocą innych ratowników. Natychmiast rozpoczęte działania reanimacyjne były następnie kontynuowane przez straż pożarną i lekarza pogotowia. 60-latek został następnie przewieziony do szpitala zmarł tam z przyczyn naturalnych. Członkowie rodziny byli pod opieką kapelanów ratunkowych ze służby ratowniczej.

Nie podano przyczyny zgonu.

Zmarł radny dzielnicy CSU Hermann Baumann (62)

25 listopada 2022 r.

Wiadomość rozeszła się jak pożar w północnej dzielnicy Pasawy późnym piątkowym popołudniem: Hermann Baumann, radny dzielnicy CSU i były burmistrz Hutthurm, zmarł nagle i niespodziewanie. [paywall]

https://www.pnp.de/lokales/stadt-und-landkreis-passau/csu-kreisrat-hermann-baumann-ist-gestorben-7635774
Wielki smutek dla przedsiębiorcy taksówkarskiego Silvii Strohmaier

25 listopada 2022 r.

Silvia Strohmaier, przedsiębiorca taksówkarski z Leibniz, zmarła niespodziewanie w środę na krótko przed swoimi 66. urodzinami. Każdego dnia Silvia Strohmaier była w drodze taksówką z wielkim zaangażowaniem i niesamowitym zaangażowaniem. W środę, 23 listopada, jej serce nagle przestało bić.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.meinbezirk.at/leibnitz/c-lokales/grosse-trauer-um-taxiunternehmerin-silvia-strohmaier_a5732236
“Różnica jest duża”

19 listopada 2022 r.

Są wiadomości, nie ma słów. Christoph Kunsmann zmarł nagle i nadal brzmi to bardzo nierealnie, nie tylko dla mnie. Cieszę się i z wielką wdzięcznością pamiętam o jego różnorodnym zaangażowaniu w naszą dzielnicę Bretzenheim. Kilka tygodni temu stowarzyszenie “Schönes Mainz-Bretzenheim” obchodziło w ZMO swoje 5. urodziny. Decyzja o założeniu stowarzyszenia zapadła pewnego wieczoru w ratuszu w Bretzenheim, kiedy zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy położyć akcenty na upiększanie dzielnicy, które są finansowane z darowizn, pomimo ciasnego skarbca miasta Moguncji w tym czasie. Kiedy pojawiło się to pytanie, Christoph Kunsmann powiedział bardzo spontanicznie, ale z głębokim przekonaniem: “Potrzebujemy stowarzyszenia wsparcia”. Narodził się pomysł, aby umożliwić projekty z nowym stowarzyszeniem, które w przeciwnym razie nigdy nie zostałoby wdrożone.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

Wielki smutek dla wpływowego szefa piłki ręcznej w Bielefeld

25 listopada 2022 r.

Rodzina piłki ręcznej Altenhagen poniosła wielką stratę wraz ze śmiercią Thorstena Heidemanna. Prezes TSV Altenhagen 03 i jednocześnie klubu piłki ręcznej TSG Altenhagen-Heepen zmarł nagle i niespodziewanie 19 listopada w wieku zaledwie 58 lat.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.nw.de/lokal/bielefeld/mitte/23417809_Grosse-Trauer-um-praegenden-Bielefelder-Handball-Chef.html
Były piłkarz i kierownik projektu Habib Kaya zmarł w wieku 39 lat

24 listopada 2022 r.

Czarno-biały obraz Habib Kaya

Habib Kaya nie żyje. W wieku 39 lat Kaya zmarła w środę wieczorem. Jako kierownik projektu w firmie deweloperskiej Ten Brinke był odpowiedzialny za przekształcenie dawnego supermarketu Real w Herten. Od 2015 do 2018 roku Kaya nosił koszulkę VfB Hüls i, zgodnie z postem na Facebooku, wraz z bratem Markusem, odegrał kluczową rolę w zapewnieniu, że klub nie spadnie w otchłań po wycofaniu się do ligi okręgowej.

Nie podano przyczyny zgonu.

Pierwszy ratownik “zmarł nagle”:
Straż pożarna w Ellbachtal opłakuje utratę aktywnego członka Kathariny Dietz (29)

24 listopada 2022 r.

Katharina Dietz zmarła zupełnie niespodziewanie 21 listopada 2022 roku w wieku 29 lat. Od najmłodszych lat jest ochotniczką w straży pożarnej. Katharina jest w straży pożarnej od 12 roku życia. Ukończyła wymagane kursy, aby zostać dowódcą drużyny i zawsze była bardzo pomocna. Podczas swojej krótkiej kadencji otrzymała kilka awansów. Latem 2022 roku Katharina Dietz została odznaczona brązowym medalem straży pożarnej przez kraj związkowy Badenia-Wirtembergia za 15 lat aktywnej służby.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.kfv-heilbronn.de/artikel/feuerwehr-ellbachtal-trauert-um-katharina-dietz/
Mężczyzna (83) umiera podczas przejażdżki rowerowej w pobliżu Sonthofen

23 listopada 2022 r.

83-letni mężczyzna zginął we wtorek w wypadku rowerowym w pobliżu Sonthofen. Przechodnie odkryli mężczyznę leżącego obok roweru na poziomie Oberzollbrücke. Jak poinformowała policja, mężczyzna został opatrzony przez ratowników i zabrany do szpitala z trwającą reanimacją. 83-latek zmarł tam nieco później. Aby wyjaśnić przyczynę wypadku, policja w Sonthofen pilnie poszukuje świadków, którzy zaobserwowali coś niezwykłego lub którzy mogą powiedzieć, czy mężczyzna jechał na rowerze przed wypadkiem, czy już go pchał.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.all-in.de/sonthofen/c-polizei/mann-83-stirbt-bei-radtour-bei-sonthofen_a5181971
Branża nieruchomości opłakuje Sabine Anhöck

24 listopada 2022 r.

Z głębokim przerażeniem dowiedzieliśmy się, że nasza wieloletnia członkini zarządu Sabine Anhöck zmarła nagle i niespodziewanie 22 listopada 2022 roku. Urodzona w 1960 roku przedsiębiorca pozostawiła charakterystyczne ślady w życiu zawodowym dziełem swojego życia. Jako partner zarządzający od 1996 roku buduje Anhöck & Kellner Massivhaus GmbH w Turyngii. Ukształtował rozwój miast – zwłaszcza w Erfurcie i Lipsku – w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w środkowych Niemczech.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.konii.de/news/die-immobilienwirtschaft-trauert-um-sabine-anhock-202211245423
DJK Patriching w szoku: 1. członek zarządu Josef Ziegler zmarł niespodziewanie

24 listopada 2022 r.

Sepp Ziegler, który pełnił funkcję drugiego członka zarządu w latach 1992-2002 i nieprzerwanie sprawuje urząd prezesa klubu od 2002 roku, zmarł niespodziewanie we wtorek wieczorem w wieku zaledwie 65 lat. Oprócz rozległych działań sportowych zawsze bardzo ważne było dla niego utrzymanie i dalszy rozwój własnych boisk sportowych klubu w Patriching.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://tinyurl.com/w28hwrss
AUSTRIA
Zabity w “vaxxident”:
Pogotowie medyczne: kierowca umiera podczas jazdy

26 listopada 2022 r.

72-letni kierowca samochodu nagle doznał fizycznego dyskomfortu podczas jazdy w Paternion w sobotnie popołudnie. Jakakolwiek pomoc przyszła dla mężczyzny za późno. 72-latek poruszał się wraz ze swoim przyjacielem na Kreuzner Straße w sobotę, gdy nagle doznał nagłego wypadku medycznego około 13:15 w rejonie Paternion. “77-letni pasażer zauważył incydent i był w stanie zatrzymać pojazd bez uszkodzeń, naciskając hamulec ręczny i dźwignię zmiany biegów” – podała policja. Inni użytkownicy dróg i ratownicy medyczni, którzy akurat mijali miejsce wypadku, natychmiast udzielili pierwszej pomocy. Załoga śmigłowca ratowniczego RK1 również przeprowadziła działania reanimacyjne, ale niestety bez powodzenia. W Spittaler można było ustalić tylko śmierć.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.krone.at/2867274
Dwóch lekarzy “zmarło nagle”:
Pionier urologii Marcus Riccabona zmarł na atak serca w Erytrei

25 listopada 2022 r.

Primar Marcus Riccabona z małymi pacjentami.

Znany Marcus Riccabona (76zmarł w piątek w Erytrei – w afrykańskim kraju, w którym od 2005 roku prowadzi wielokrotnie nagradzany projekt pomocy urologicznej dla dzieci. Riccabona doznał zatrzymania akcji serca podczas porannego joggingu z kolegami. paywall]

https://tinyurl.com/5x44c674
Wielki smutek z powodu nagle zmarłego ortopedy z Klagenfurtu

24 listopada 2022 r.

Głęboka konsternacja dla specjalisty ortopedii w prywatnej klinice Marii Hilf. Günther Pörtsch zmarł niespodziewanie w wieku 63 lat. Pörtsch pracował jako asystent lekarza na oddziale ortopedycznym prywatnej kliniki w Althofen od 1997 roku. We wrześniu 2010 roku ostatecznie zdał egzamin na specjalistę ortopedii i chirurgii ortopedycznej. “Günther był bardzo sympatyczną osobą, która czasami ukrywała się pod szorstką powierzchnią. Był też doskonałym lekarzem, o którym dziś można tylko marzyć – mówi Georg Lajtai, szef prywatnej kliniki w Klagenfurcie.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.kleinezeitung.at/kaernten/klagenfurt/6219664/Nachruf_Grosse-Trauer-um-ploetzlich-verstorbenen-Klagenfurter
Dziennikarz “zmarł nagle”:
Josef Christelli zmarł niespodziewanie

24 listopada 2022 r.

nagle wszystko inne schodzi na dalszy plan: 23 listopada nasz długoletni kolega Josef Christelli z Dörfles w Ernstbrunn zmarł niespodziewanie w wieku 73 lat. “Sepp”, jak nazywali go przyjaciele, pracował niestrudzenie dla NÖN od 1973 roku. Był uosobieniem lokalnego dziennikarza, był naszym “wściekłym reporterem”, który był zawsze i wszędzie na miejscu. W ostatnich dziesięcioleciach w jego obszarze działalności nie było prawie żadnego wydarzenia, w którym by nie uczestniczył.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://tinyurl.com/2p8rzpxj
NORWEGIA
Jan-Erik Lauré nie żyje

21 listopada 2022 r.

Lauré zmarł w sobotę 19 listopada, po ataku serca, dowiaduje się Medier24. Rodzina potwierdziła również śmierć na Facebooku. “Mało która osoba znaczyła więcej dla rozwoju VG niż Janik”, pisze dzisiejszy redaktor naczelny VG, Gard Steiro, w memoriale. Jan-Erik Lauré (1951 – 2022) rozpoczął karierę jako posłaniec prasowy, zanim został praktykantem w lokalnej gazecie Varingen. Kiedy miał 19 lat, dostał pracę w Aftenposten i został zarówno redaktorem, jak i szefem zespołu reporterskiego. W 1981 roku rozpoczął pracę w VG, gdzie pracował aż do przejścia na emeryturę w 2015 roku.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://m24.no/gard-steiro-jan-erik-laure-vg/jan-erik-laure-er-dod/553941
Policja zamyka sprawę, w której mężczyzna (65) został znaleziony martwy na Torstrand

27 listopada 2022 r.

Mężczyzna, który został znaleziony martwy na Torstrand, był w drodze do domu po spotkaniu emerytów na Fram. Mężczyzna został znaleziony w Ryesgate 28, budynku z czerwonej cegły, w którym znajduje się kilka firm, niedaleko przejścia podziemnego w Torstrand. Znaleziono go leżącego na chodniku wewnątrz zaparkowanych samochodów. Prawdopodobnie dlatego widziano go dopiero w sobotę rano. O wpół do dziewiątej w sobotę rano, 29 października, mężczyzna został znaleziony przez młodego mężczyznę i młodą kobietę. Powiadomiono służby ratunkowe i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, ale było już za późno. Mężczyzna miał 65 lat. Policja twierdzi, że doszła do wniosku, że nic przestępczego się nie stało. Wstępny raport z autopsji pokazuje, że zmarł na niewydolność serca. Mieszkał niedaleko miejsca, w którym go znaleziono, a ponieważ poprzedniej nocy był na randce u Fram, istnieją powody, by przypuszczać, że był w drodze do domu, kiedy poczuł się źle i przewrócił się.

https://www.op.no/politiet-avslutter-saken-der-mann-65-ble-funnet-dod-pa-torstrand/s/5-36-1342559
Noreen Mjaatvedt (z domu Howlin)

26 listopada 2022 r.

22 listopada niespodziewanie w swoim domu w Asker w Norwegii. Ukochana żona Reinharda i kochająca matka Desmonde’a, Katherina (Morrissey, Rostellan) i Thomas Andre, troskliwa teściowa Davida i wspaniała Nana z Hannah, Ava i Ben, siostra zmarłego Mikołaja.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

https://rip.ie/death-notice/noreen-mjaatvedt-campile-wexford/515527
SZWECJA
Obrońca Hall of Fame Borje Salming zmarł w wieku 71 lat po walce z ALS

24 listopada 2022 r.Toronto Maple Leafs @MapleLeafsOświadczenie prezesa Maple Leafs i zastępcy gubernatora Brendana Shanahana w sprawie śmierci Börje Salminga: 17:54 ∙ 24 listopada 2022 r.34,382Lubi6,636Tweety dalej

Obrońca Hall of Fame Borje Salming, który występował w Toronto Maple Leafs przez 16 sezonów NHL i był pionierem dla Europejczyków, którzy później odcisnęli swoje piętno w najlepszej na świecie profesjonalnej lidze hokeja, zmarł w wieku 71 lat po walce ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Maple Leafs potwierdzili śmierć Salminga w czwartek w oświadczeniu. W sierpniu Salming ogłosił, że zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne, znane również jako ALS lub choroba Lou Gehriga.

https://www.sportsnet.ca/nhl/article/maple-leafs-legend-borje-salming-dies-at-age-71/
Śmierć Salminga nastąpiła “niezwykle szybko”:
Hokej wielki Salming uległ niezwykle szybko ALS, mówi lekarz

25 listopada 2022 r.

Sztokholm – Wielki Toronto Maple Leafs Borje Salming, który zmarł w czwartek z powodu choroby nerwowej stwardnienia zanikowego bocznego (ALS), zmarł niezwykle szybko na chorobę niecałe cztery miesiące po diagnozie, jego lekarz powiedział szwedzkiemu nadawcy SVT. Salming zmarł w wieku 71 lat i stał się pierwszym szwedzkim graczem wprowadzonym do Hockey Hall of Fame. W sierpniu ogłosił, że zdiagnozowano u niego ALS. “Postawiliśmy diagnozę tego lata, więc minęły tylko cztery miesiące. To było niezwykle szybkie “- powiedziała Caroline Ingre, badaczka ALS w Karolinska Institutet i lekarz Salminga.

https://tinyurl.com/hbtjcwwf
FINLANDIA
Muzyk Teemu Ruokoski, lat 45, zmarł

26 listopada 2022 r.

Teemu Ruokoski oli tunnettu porilainen muusikko. Hän oli säveltänyt muun muassa Porin Ässien kannatuslaulun Isomäen legenda.

Teemu Ruokoski, muzyk znany z zespołu Remixi, zmarł w wieku 45 lat. Zespół ogłosił stratę na swojej stronie na Facebooku. “Przeżyliśmy najtrudniejszą trasę w naszej karierze. Wieloletni basista Remix, nasz drogi przyjaciel Teemu Ruokoski, nagle nas opuścił” – pisze zespół. “Trudno znaleźć słowa. Odejście Teemu wzrusza wielu i życzymy jego rodzinie i bliskim siły. Przyczyna śmierci Ruokoskiego jest wymieniona jako pierwsza wiadomość o chorobie w artykule Satakunta Kansan. Grupa musiała odwołać wczorajszy występ w Jyväskylä z powodu choroby. Lehti skontaktował się z perkusistą Remix, Juhą Jokinenem, aby skomentować nagłą utratę kolegi z zespołu. “Wszystko działo się szybko. Wyciągaliśmy rzeczy z samochodu w sali koncertowej Jyväskylä, kiedy uderzyła choroba. Grupa odwołała również dzisiejszy występ w Vaasa. Jednak w następny weekend Remix znów zobaczymy na scenie”, mówi Jokinen. “Przemyśleliśmy sprawy i wszyscy zgadzamy się, że właściwą drogą jest iść pełną parą do przodu. Postrzegamy to jako osobisty hołd dla Teemu. Wierzymy, że chciałby tego w ten sposób – uzasadnia. Grając muzykę rozrywkową, Remix wydał zarówno własny materiał, jak i covery utworów.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.is.fi/musiikki/art-2000009228850.html
DANIA
Nagła śmierć z powodu raka – “Ulrik” z “Matador” nie żyje

22 listopada 2022 r.

Jens Arentzen, er død 64 år gammel.

Aktor, scenarzysta i reżyser Jens Arentzen zmarł we wtorek w wieku 64 lat. Był chory na raka. Arentzen naprawdę stał się znany, gdy przyjął rolę młodego Ulrika Varnæsa w klasycznym filmie telewizyjnym “Matador”. Po “Matadorze” Jens Arentzen stał się wielkim hitem dzięki roli młodego partnera Jensa Okkinga, asystenta kryminalnego Steena Dahla, w serialu “Een gang strømer …”. W latach 1980. i 90. miał silne role drugoplanowe, między innymi w “Midt om natten”, “Ballerup Boulevard” i “Hip, Hip Hurrah!”. Później Jens Arentzen odważył się na rolę reżysera, gdzie zadebiutował w 1995 roku filmem telewizyjnym “Lille John”, aw 2000 roku otrzymał Roberta za swój film krótkometrażowy “Solen er so rød”.

https://newsbreak.dk/navne/pludselig-dod-af-kraeft/941908!/
Ostatnie pożegnanie Thomasa Kienke Højagera – 31-letniego mężczyzny rodzinnego, który niespodziewanie został oderwany od rodziny

21 listopada 2022 r.

Dziś żegnamy 31-letniego Thomasa Kienke Højagera, który zmarł nagle i niespodziewanie w ostatnią sobotę października. Thomas Kienke był dawniej gimnastykiem i bardzo aktywną i lubianą osobą. Przede wszystkim jednak był człowiekiem rodzinnym.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://tinyurl.com/y4vcwfna
Zabity w “vaxxident”:
Mężczyzna zginął w swoim samochodzie

26 listopada 2022 r.

79-letni mężczyzna przyjechał we wtorek rano o 11.20 samochodem na Ørbækvej w Ferritslev, kiedy nagle zatonął i wjechał w zaspę. Wezwano karetkę pogotowia i lekarza, którzy bezskutecznie próbowali reanimować mężczyznę. “Prawdopodobnie jest to zatrzymanie akcji serca, które uderzyło mężczyznę podczas prowadzenia samochodu”, mówi Leon Sørensen z lokalnej policji w Faaborg-Midtfyn. 79-letni mężczyzna z Ørbæk był sam w samochodzie, gdy wypadek wydarzył się o 11.20. W wypadku nie brały udziału inne osoby ani samochody.

https://www.tv2fyn.dk/fyn/mand-dode-i-sin-bil
Ikona klubu odeszła – miał zaledwie 52 lata

24 listopada 2022 r.

Hokej na lodzie w Frederikshavn stracił jedną ze swoich ikon we wtorek, gdy Peter Glad zmarł w wieku zaledwie 52 lat. Frederikshavn White Hawks opublikował śmierć na swojej stronie internetowej, gdzie dyrektor klubu René Jørgensen napisał słowa pamięci dla Petera Glada, któremu prawie udało się zakwestionować wszystkie role w klubie Północnej Jutlandii. “Naszego drogiego przyjaciela nie ma już z nami. Z nieskończonym smutkiem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że Peter Glad zmarł we wtorek 22 listopada” – pisze klub.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.tv2nord.dk/frederikshavn/klubikon-er-gaaet-bort-blev-kun-52-aar

POLSKA

Magdalena Czarkowska, dyrektor Lubelskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, nie żyje. Zmarła nagle

30 listopada 2022 r.

Magdalena Czarkowska, dyrektor Lubelskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, nie żyje. Zmarła nagle

Lublin – Magdalena Czarkowska zmarła niespodziewanie we wtorek, 29 listopada. O jej śmierci poinformowali pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia w LubliniePrzyczyna śmierci 51-letniej kobiety nie została ujawniona. “Dziś w szpitalu nagle zmarła dr Magdalena Czarkowska. Jej niespodziewana nieobecność pogrąża nas w niedowierzaniu i głębokim smutku. Łącząc się w bólu i żałobie, pragniemy okazać bliskość i wyrazić współczucie rodzinie, bliskim i wszystkim dotkniętym tą stratą” – napisali pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie. Magdalena Czarkowska od marca br. jest dyrektorem Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Miała doktorat z nauk o zdrowiu. Była pełnomocnikiem Wojewody Lubelskiego ds. organizacji szpitala tymczasowego dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Od 9 lutego 2022 r. była członkiem Rady ds. Covid-19, która działa przy premierze Mateuszu Morawieckim.

https://tinyurl.com/3kfv2u99
LITWA
Po krótkiej przerwie upadł na oczach kolegów: śmierci nie można było przegonić

30 listopada 2022 r.

Grauminė – Funkcjonariusze policji rejonowej w Kłajpedzie i inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy badają okoliczności tragicznego zdarzenia w nadmorskiej firmie. Podczas pracy życie mężczyzny w średnim wieku nagle umarło. Dochodzenie przedprocesowe w celu ustalenia przyczyny śmierci rozpoczęło się w poniedziałek (28 listopada) w Komisariacie Policji Rejonowej w Kłajpedzie. Wypadek z najsmutniejszymi konsekwencjami wydarzył się w firmie znajdującej się we wsi Grauminė (około 16 kilometrów od miasta portowego). Około godziny 8:25 na terenie tego ostatniego znaleziono ciało martwego 55-letniego mężczyzny. Według “Vakaru ekspreso” wielu pracowników firmy widziało tragedię na własne oczy. Mężczyzna, który pracował tego dnia, poprosił o krótką przerwę, a potem, wracając do pracy, nagle zemdlał na oczach kolegów. Podjęto próby ożywienia osoby, ale bez powodzenia. Wezwana na miejsce brygada ratownictwa medycznego (EMS) nie zrobiła tego – osoba została uznana za zmarłą.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://tinyurl.com/4a6863cv
HISZPANIA
Zgłoszone 20 listopada:
Nadmiar zgonów GWAŁTOWNIE ROŚNIE na Balearach o 400% w 2022 roku

20 listopada 2022 r.

Baleary doświadczyły ogromnego wzrostu nadmiaru zgonów w tym roku, o 398,6 procent, w porównaniu z pierwszym rokiem pandemii i o 92,49 procent w porównaniu z drugim, potwierdziło MoMo. Joan Carles March, specjalista ds. Zdrowia publicznego i medycyny prewencyjnej, powiedział, że w 2020 r. odnotowano 288 więcej zgonów niż oczekiwano ze wszystkich powodów, z których 28 można przypisać temperaturze. W 2021 r. odnotowano 746 nadmiernych zgonów ze wszystkich przyczyn, z których 60 można przypisać upałowi lub zimnu. W 2022 r., tylko do listopada, odnotowano już 1 436 kolejnych zgonów z jakiejkolwiek przyczyny, z czego 72 z powodu upałów. “Od 1 stycznia 2020 r. MoMo zidentyfikowało 2 469 więcej zgonów na Wyspach niż oczekiwano ze wszystkich przyczyn i 161 zgonów związanych z ekstremalnym upałem lub zimnem” – powiedział March.

Wskazał również, że “jeśli spojrzymy szczegółowo na rok 2022, miesiące sierpień i lipiec są miesiącami o najwyższym nadmiarze zgonów ze wszystkich przyczyn: odpowiednio 228 i 216″. March powiedział, że “bardziej zaskakująca i niepokojąca jest liczba za 2021 r., W której według Instytutu Zdrowia Carlosa III w Hiszpanii odnotowano nadwyżkę zgonów wynoszącą prawie 25 000 osób, których pochodzenie nie jest szczegółowe. Liczba ta rośnie w 2022 r., ponieważ według Eurostatu (inny system pomiaru inny niż MoMo), Hiszpania była – z 48 000 zgonów – krajem Unii Europejskiej o najwyższej nadmiernej śmiertelności między marcem a czerwcem tego roku, w porównaniu ze średnią dla tego samego okresu w poprzednich czterech latach.

Hiszpański ekspert ds. zdrowia publicznego zauważył, że “jedna z teorii uważa, że zwiększona śmiertelność ma związek ze zdolnością infekcji wirusem SARS-CoV-2“. Powiedział jednak, że “nadmiar zgonów w 2021 i 2022 roku będzie przede wszystkim spowodowany wzrostem udarów, zawału mięśnia sercowego, płucnej choroby zakrzepowo-zatorowej i samego zakażenia koronawirusem“. March zauważył, że “istnieją pewne teorie – bardzo rozpowszechnione na niektórych forach i w które nie wierzę – które sugerują, że przyczyną nadmiernej śmiertelności są powikłania wynikające z masowych szczepień przeciwko COVID-19″.

Podobno śmiertelny przypadek “udaru cieplnego” (mimo że temperatura – 26 stopni C – nie była bardzo wysoka):
Zgłoszone 18 listopada:
La Behobia pokazuje niebezpieczeństwa związane z popychaniem ciała do granic możliwości w sporcie: “Ważne jest, aby słuchać ostrzeżeń”

18 listopada 2022 r.

Behobia-San Sebastián to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych wyścigów w Hiszpanii, Europie i na świecie. Jest to nie tylko jeden z najtrudniejszych testów z tych, które składają się z dystansu podobnego do półmaratonu, ale jest to również jedno z wydarzeń, które mają największą historyczną symbolikę. Niezrównane wyzwanie dla tysięcy biegaczy, którzy spotykają się każdego roku w wyścigu, który ma niezrównaną mistykę i magię.

Jednak, i niestety, test ponownie dał więcej do powiedzenia ze względu na problemy zdrowotne, które zostały zarejestrowane niż z powodu wydarzenia sportowego. Podobnie jak w poprzednich latach, Behobia-San Sebastián stał się jednym z najlepszych przykładów tego, jak niektórzy biegacze nie doceniają twardości tego typu imprez, narażając na szale swoją integralność fizyczną w wyniku utraty przytomności i braku przygotowania.

W teście, w którym wzięło udział 30 000 uczestników, odnotowano 3 przypadki zawału serca i 125 pomocy medycznych, prawie wszystkie z powodu udarów cieplnych wynikających z niezwykłych 26 stopni, które zostały zarejestrowane podczas wyścigu. Po raz kolejny poruszono tragedię, coś, co wydarzyło się w 2021 r., Kiedy biegacz stracił życie, oprócz zarejestrowania dwóch innych zatrzymań krążeniowo-oddechowych. W ciągu ostatnich 20 lat liczba ofiar śmiertelnych wynosi sześć. Dane, które przeniosły debatę na ulice i sieci społecznościowe.

https://tinyurl.com/2p8665uf
Enrique Rodríguez Cal “Dacal”, bokser, który przerwał 40-letnią olimpijską suszę, nie żyje

23 listopada 2022 r.

Dies-Enrique-Rodriguez-Cal-'Dacal',-Bokser-który-złamał-olimpijską-suszę-40-kwietnia

Asturyjski bokser Enrique Rodríguez Cal, znany jako Dacal, zmarł w Avilés, ofiara ALS, choroby, z którą walczył w ostatnich miesiącach, źródła rodzinne poinformowały EFE. 71-letni Dacal został zdiagnozowany z amyotroficzną chorobą wspomagającą (ALS) na początku tego roku, w którym nadal brał udział w popularnym wyścigu, ponieważ do tego czasu był sportowcem. Dacal był jedynym bokserem gachupin, który zdobył medale w trzech głównych amatorskich turniejach bokserskich: Igrzyskach Olimpijskich (brąz w 1972), Mistrzostwach Świata (brąz w 1974) i Mistrzostwach Europy (brąz w 1973 i srebro w 1975). Ale był, co bardzo znaczące, pierwszym od 20 lat indywidualnym dumnym medalistą Gachupina. Od czasu medalu strzeleckiego Cielo Bizarro w Helsinkach w 1952 roku, żaden gachupin nie wspiął się na podium samotnie aż do niego, z brązem w 1972 roku.

https://tinyurl.com/2923e5fv
José Antonio Moya, korespondent LA VERDAD, zmarł w tę niedzielę w wieku 69 lat

27 listopada 2022 r.

Jose Antonio Moya. / MARTINEZ BUESO

Ofiara okrutnej choroby zmarł José Antonio Moya, który przez wiele lat był korespondentem LA VERDAD w Calasparra. 69-letni Moya zmarł w niedzielę w szpitalu Virgen de la Arrixaca, gdzie był hospitalizowany. Przez cztery lata był romantycznie związany z Fuensantą Valerą Sánchezem, który podkreśla, że “bardzo kochał swoich ludzi, a jego pasją były walki byków i piłka nożna, gdzie był kibicem Realu Madryt”. Mariano Caballero, były zastępca dyrektora LA VERDAD, pamięta swoją postać. “Moya był niestrudzonym pracownikiem i robił wszystko, co mógł, aby ulepszyć gazetę i swoje miasto”, wspominał po usłyszeniu wiadomości.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://www.laverdad.es/murcia/otros-municipios/fallece-jose-antonio-20221127195628-nt.html
Rowerzysta umiera z powodu zatrzymania akcji serca w Cortados Rivas

21 listopada 2022 r.

Rowerzysta zmarł w niedzielę rano z powodu zatrzymania akcji serca podczas jazdy w rejonie przecięć El Piul, w Rivas Vaciamadrid. Mężczyzna był mieszkańcem gminy Mejorada del Campo. Agenci lokalnej policji stosowali odpowiednie manewry reanimacyjne, dopóki helikopter Summa 11 2 nie przybył na miejsce zdarzenia. Personel medyczny kontynuował próby reanimacji mężczyzny, który nie zareagował na nie.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

https://www.diarioderivas.es/ciclista-fallece-cortados-rivas/
Szok w Maladze po nagłej śmierci 20-letniego piłkarza

22 listopada 2022 r.

Ezequiel Gálvez, piłkarz Malagi, zmarł z “przyczyn naturalnych” w wieku 20 lat 15 listopada 2022 roku. Jego śmierć wywołała wielki szok w prowincji. Młody człowiek był delegatem drużyny Benjamina z Malagi CF, a także grał w seniorskiej drużynie Atlético Estación de Cártama. Ten klub pamięta Ezechiela jako “wzorowego gracza, dobrego partnera do garderoby i wspaniałego człowieka w zieleni”.

Nie podano przyczyny zgonu.

Policjant “zmarł nagle”:
Aktywna Gwardia Cywilna stacjonująca w San Martín de Valdeiglesias niespodziewanie umiera

21 listopada 2022 r.

Don Francisco J. Soria Sánchez, agent Gwardii Cywilnej przydzielony do interwencji zbrojnej na posterunku San Martín de Valdeiglesias (Madryt). Wiadomość została opublikowana w ostatnią niedzielę, 20 listopada 2022 r., Za pośrednictwem różnych kont sieci społecznościowych związanych z Gwardią Cywilną, oczywiście wiadomości nie zostały opublikowane na żadnym oficjalnym koncie Benemérity, ani w żadnych mediach. Przyczyny śmierci nie wypłynęły, ale z komentarzy znajomych i bliskich przyjaciół zaskoczenie tragiczną wiadomością wyróżnia się nieoczekiwanością. Paco, jak znali go koledzy, był przykładem profesjonalisty, dobrego partnera i bardzo dobrego człowieka. Nagłe i niespodziewane zgony w siłach i organach bezpieczeństwa całej Hiszpanii już znacznie przewyższają liczbę zgonów spowodowanych plagą samobójstw w ubiegłym roku.

Nie zgłoszono wieku.

https://tinyurl.com/y4n9ueww
Obsługa pociągu Sóller sparaliżowana, gdy pasażer umiera na atak serca

23 listopada 2022 r.

Wszystko wskazuje na to, że z powodu zawału serca śmierć pasażera, który podróżował pociągiem el Sóller, zmusiła obsługę do sparaliżowania w piątek po południu na kilka minut. Jeden z pasażerów pociągu poczuł się źle, a reszta osób, które dzieliły wagon, natychmiast powiadomiła jednego z pracowników o tym, co się stało. Konwój zatrzymał się do czasu przybycia służb medycznych. Na miejsce przyjechała zmedykalizowana karetka, która mimo prób nie była w stanie nic zrobić, aby uratować życie mężczyzny.

Nie podano wieku ani przyczyny zgonu.

https://www.ultimahora.es/sucesos/ultimas/2022/11/18/1831349/tren-soller-paralizado-servicio-fallecer-pasajero-infarto.html
Martwy stevedore został znaleziony w porcie La Caruna

21 listopada 2022 r.

Jak publikuje La Voz de Galicia, w tę niedzielę w obiekcie portu La Coruña znaleziono martwego stevedora. Wydarzenia miały miejsce na statku firmy Galicyjskie Terminale Morskie (TMGA) na molo w San Diego. Pracownik był w strefie warsztatowej i poszedł do serwisu. Zauważywszy, że potrzebuje czasu, jego towarzysze poszli go szukać i znaleźli go martwego. Źródła Policji Narodowej potwierdziły, że była to śmierć naturalna. Zmarły miał 58 lat i był pracownikiem z kilkuletnim doświadczeniem w portowym magazynie A Coruña.

Nie podano przyczyny zgonu.

https://tinyurl.com/ksr5m6y7
Zgłoszone 20 listopada:
Mężczyzna umiera podczas treningu na siłowni w Albacete

20 listopada 2022 r.

52-letnia ofiara zaczęła źle się czuć i upadła w ciągu kilku sekund. Smutne wydarzenie miało miejsce po południu w ubiegłą środę, 16 listopada 2022 r., W znanej siłowni w stolicy Albacete znajdującej się na stacji AVE. Pomimo prób reanimacji, nic nie można było zrobić, aby uratować życie tej osoby, która niestety zmarłaAutopsja ustali przyczynę śmierci. Na miejsce zdarzenia przesiedlono służby zdrowia, policję i personel sądowy, który przystąpił do usuwania ciała. Zdarzenie wywołało wielki szok w tym miejscu, ponieważ jest to obszar o dużym natężeniu ruchu i obecności licznych świadków.

WĘGRY
Gábor Csapó nie żyje

27 listopada 2022 r.

Gábor Csapó był węgierskim piłkarzem wodnym, który brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 i Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980. Zmarł na niewydolność oddechową 27 listopada 2022 roku w wieku 72 lat

https://hu.wikipedia.org/wiki/Csap%C3%B3_G%C3%A1bor
SERBIA
Belgrad: Młody mężczyzna zmarł nagle w wieku 32 lat w wyniku udaru mózgu

24 listopada 2022 r.

Serbią wstrząsnęła historia Ivana S., młodego człowieka z Belgradu, który niestety zmarł nagle w wieku 32 lat w wyniku udaru mózgu. Jego rodzina nie miała nawet pogrzebu, ale mieszkańcy Borčy, gdzie mieszkał ten młody człowiek, zjednoczyli się i zebrali pieniądze, aby pomóc chorej matce Ivana zorganizować ostatnie pożegnanie jej syna. To tragiczne, jak młode życie zakończyło się z powodu choroby, która nie jest typowa dla młodych ludzi. Z drugiej strony, udar mózgu jest główną przyczyną śmierci zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w Serbii, a każdego roku około 28 000 osób w naszym kraju cierpi na udar.

Opublikowano za: Pamięci tych, którzy “umarli nagle”, we Francji, Belgii, Niemczech, Austrii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Polsce, Litwie, Hiszpanii, Węgrzech i Serbii, 21 listopada – 28 listopada (substack.com)

Comments

 1. czystesale says:

  RFN: śmiertelność nadmiarowa

  Wiele przykładów są z RFN. Urząd Statystyczny RFN prowadzi ewidencję przypadków śmierci dla każdego tygodnia, patrz n.p.

  https://www.destatis.de/DE/Themen/Gesellschaft-Umwelt/Bevoelkerung/Sterbefaelle-Lebenserwartung/sterbefallzahlen.html

  Z tego portalu zaczerpnięto wykres

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2023/01/rfntod22kw42.png

  W 42. tygodniu 2022. roku median przypadków śmiertelnych z 4 lat (w tym 2 lata covid-19) wynosił 17.734, w roku 2022. zmarło 21.569 ludzi, śmiertelność nadmiarowa, ponad median, wynosiła 3.835 ofiar, w stosunku do medianu stanowi to wzrost o 22%. Inne tygodnie nie są na szczęście tak dramatyczne, acz wzrost śmiertelności po intensywnej realizacji plandemii jest widoczny i porównywalny ze śmiertelnością przypisywyną, nierzadko błędnie, covid-19.

  O ile śmiertelność przypisywana covid-19 spowodowała natychmiastową reakcję pełniących funkcje władzy w RFN, co spowodowało miliardowe (euro) straty, o tyle podobna śmiertelność bez covid-19 nie wywołała żadnego zainteresowania ze strony pełniących funkcję władzy. Przyczyna nadmiarowej śmiertelności nie jest im znana i nie podjęto żadnych kroków, aby ją wyjaśnić.

  Z powyższego można wnioskować, że nadmiarowa śmiertelność, którą nie sposób uzasanić covidem, aby wywołać nakaz wstrzykiwania preparatów genetycznych, zapewniającego niebywałe zyski koncernom farmaceutycznym, jest dla pełniących funkcję władzy w zakresie zdrowotności zupełnie bez znaczenia.

  Czy czytelnik słyszy też ten skowyt o zysk, skowyt-19 ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi

Wypowiedz się