Banki centralne wkrótce zaczną korzystać z walut cyfrowych i nie będzie miało znaczenia, czy ludzie są na to gotowi

Środa, Styczeń 18, 2023 przez: JD Heyes

Kopiuj adres URL

Wkrótce banki centralne zaczną korzystać z walut cyfrowych i nie będzie miało znaczenia, czy ludzie są na to gotowi

(Wiadomości przyrodnicze) Raport opublikowany w tym tygodniu mówi, że niezależnie od tego, czy kraje są gotowe na waluty cyfrowe, czy nawet rozumieją koncepcję, banki centralne wkrótce zaczną z nich korzystać, a niewiele można z tym zrobić.

Raport Wall Street Journal poruszył kwestię złożoności, zauważając, że cyfrowa waluta jest “przełomowym wydarzeniem, które może mieć głęboki wpływ na system bankowy”, pomimo faktu, że “niewielu ludzi nadal ją rozumie”.

Placówka odnotowała:

“Cyfrowa waluta banku centralnego” nie do końca zsuwa się z języka. Ale możesz chcieć przyzwyczaić się do mówienia tego. Te tak zwane CBDC lub cyfrowe wersje dolarów, juanów, euro, jenów lub jakiejkolwiek innej waluty, nadchodzą, mówią ci, którzy je badają. W zależności od tego, jak są zaprojektowane i wdrożone, ich wpływ na system bankowy może być głęboki.

“Sto czternaście krajów bada waluty cyfrowe, a ich zbiorowe gospodarki stanowią ponad 95% światowego PKB, zgodnie z trackerem cyfrowej waluty Banku Centralnego Rady Atlantyckiej” – podał WSJ. Niektóre kraje, w tym Chiny, Indie, Nigeria i Bahamy, już wprowadziły waluty cyfrowe. Inne, takie jak Szwecja i Japonia, przygotowują się do ewentualnego wdrożenia. Stany Zjednoczone badają tę kwestię i przeprowadziły testy różnych technologii, aby umożliwić cyfrową walutę, chociaż prezes Fed Jerome Powell wskazał, że amerykański bank centralny nie planuje go stworzyć i nie zrobi tego bez wskazówek Kongresu.

Ale oczywiście Stany Zjednoczone mogą być odstające; Być może jedyną korzyścią dla nas jest fakt, że na razie prawdziwy dolar (nie cyfrowy dolar) jest światową walutą rezerwową. Ale to raczej nie potrwa.

WSJ zauważył fakt, że kraje w pewnym sensie uskrzydlają go w tym czasie, rozwijając waluty cyfrowe na własną rękę bez rzeczywistej koordynacji wysiłków, co czyni sytuację jeszcze bardziej ryzykowną i mylącą. “Ogólnie rzecz biorąc, CBDC można z grubsza podzielić na dwa typy: te przeznaczone do użytku przez instytucje finansowe i te przeznaczone do użytku przez ogół społeczeństwa” – czytamy w raporcie.

Pierwszy typ będzie stosowany do przelewów między bankami centralnymi i komercyjnymi, więc powinien być dość łatwy do wykonania i zrozumienia. W końcu Amerykanie są “opłacani cyfrowo” – to znaczy płacą elektronicznie przekazywaną z firmy do banku pracownika, bez cięcia papierowego czeku lub przekazywania pracownikowi rzeczywistych pieniędzy, od dziesięcioleci.

Jednak “drugi rodzaj CBDC to cyfrowa wersja pieniądza fiducjarnego udostępniana ogółowi społeczeństwa za pośrednictwem rachunków prowadzonych przez bank centralny lub bank komercyjny” – czytamy dalej. “Z perspektywy zwykłej osoby lub firmy, ten rodzaj CBDC nie różni się od pieniędzy elektronicznych na ich kontach bankowych dzisiaj – to tylko cyfrowy dolar.

“To, co sprawia, że tego rodzaju CBDC są wyjątkowe, to fakt, że są one tworzone i przechowywane na kontach, do których bank centralny ma bezpośredni dostęp. Gdyby na przykład zdarzyła się kolejna pandemia, Fed mógłby po prostu zdeponować “czeki” stymulacyjne na koncie walutowym każdego obywatela USA.

Ale tutaj robi się trudno. W republice konstytucyjnej, w której władzę dzieli jednostka, następnie państwo, a następnie rząd federalny (w tej kolejności), rząd federalny jest jedynym podmiotem posiadającym bank centralny; Państwa ich nie mają. I oczywiście rząd USA jest odpowiedzialny za drukowanie pieniędzy, a także regulowanie ich. Tak więc w całkowicie cyfrowym świecie, w którym nie ma twardej waluty (fizyczny pieniądz, złoto, srebro, platyna itp.), Rząd centralny dosłownie kontroluje wszystkie pieniądze przez cały czas, a to jest przerażająca propozycja, biorąc pod uwagę, jak tyranicznie zachował się reżim Bidena w stosunku do byłego prezydenta, Donalda Trumpa i jego zwolenników.

Co się stanie, jeśli w przyszłości dojdzie do demonstracji pro-MAGA, która nie spodoba się rządzonemu przez Demów głębokiemu państwu? W świecie całkowicie cyfrowej waluty rząd mógłby dosłownie skonfiskować (lub wymazać) ich cyfrowe zasoby.

Nigdy nie jest dobrym pomysłem dawanie rządowi całkowitej kontroli nad czymkolwiek – zwłaszcza nad wszystkimi naszymi pieniędzmi.

Źródła obejmują:

WSJ.com

NaturalNews.com

Opublikowano za: Banki centralne wkrótce zaczną korzystać z walut cyfrowych i nie będzie miało znaczenia, czy ludzie są na to gotowi – NaturalNews.com

Wypowiedz się