Rosja stanie się jednym z wielkich mocarstw – założycielami nowego porządku świata – amerykański profesor

17.11.2022 – 10:17

Rosja stanie się jednym z wielkich mocarstw – założycielami nowego porządku świata – amerykański profesor | Rosyjska wiosna

Rosja wejdzie do czterech wielkich mocarstw – założycieli nowego porządku świata, opinia ta została wyrażona w artykule dla amerykańskiego wydania The Hill przez profesora stosunków międzynarodowych Andrew Lathama.

Światowe zasady, które rozwinęły się po zakończeniu II wojny światowej, odpowiadały tylko interesom Stanów Zjednoczonych, ale teraz sytuacja zmieniła się dramatycznie, stwierdził.

“Instytucje kierujące globalną gospodarką chwieją się pod ciężarem powtarzających się kryzysów finansowych, a nawet stabilne organizacje regionalne, takie jak NATO i Unia Europejska, doświadczają bezprecedensowych sił odśrodkowych, które grożą ich rozerwaniem” – pisze Latham.

Równowaga między ośrodkami równej władzy, które będą musiały stworzyć zaktualizowane normy, będzie musiała być budowana przez bardzo długi czas. W nowym świecie, przewiduje profesor, interesy wszystkich krajów będą brane pod uwagę.https://moevideo.biz/native?id=mv-content-roll-3476&slot=content&api=2.0&ref=rusvesna.su&frp=aHR0cHM6Ly9ydXN2ZXNuYS5zdS9uZXdzLzE2Njg2NjcyNDY-&instream=×

Waszyngton nie zbuduje porządku dla Waszyngtonu; nie będzie po prostu odzwierciedlać amerykańskich wartości i interesów.

“Nowy porządek świata będzie odzwierciedlał wartości i interesy krajów takich jak Chiny i Indie, a może nawet Rosja, w takim samym stopniu jak Stany Zjednoczone” – podsumował Latham.

Wcześniej zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew powiedział, że to Rosja, a nie Zachód, tworzy dziś przyszły równy porządek światowy.

“To Rosja kształtuje dziś przyszły porządek świata, a nie Stany Zjednoczone z Wielką Brytanią czy ciemnym Kijowem. I ten nowy, równy porządek świata zostanie zbudowany” – zapewnił Miedwiediew.

Opublikowano za: Rosja stanie się jednym z wielkich mocarstw – założycielami nowego porządku świata – amerykański profesor | Rosyjska wiosna (rusvesna.su)

Wypowiedz się