Rosyjska jesień: Noworosja dokonała wyboru!

   Zmieniono, 29 września 2022 r.  1 329

Wersja do druku

Na wyzwolonych terytoriach Noworosji wyniki referendum zostały podsumowane całkowicie druzgocąco dla Kijowa: 9 na 10 mieszkańców głosowało za przystąpieniem do Rosji. Około 5 października będziemy świętować zjednoczenie ziem rosyjskich…

Rosyjska jesień: Noworosja dokonała wyboru!

Na wyzwolonych terytoriach Noworosji podsumowano wyniki referendum. Dość oczekiwane i absolutnie druzgocące dla Kijowa: 9 na 10 mieszkańców głosowało za przystąpieniem do Rosji. Teraz są formalności prawne, a około 5 października będziemy świętować zjednoczenie ziem rosyjskich, pozbawiając Zachód najmniejszych opcji “odzyskania” wszystkiego i przenosząc SVO do statusu wojny o Rosję, którą naprawdę jest od samego początku.

Oczywiście przyjęcie Noworosji do Rosji nie zatrzyma wojny i nie zatrzyma konfrontacji z Zachodem. Po jesieni, która stała się teraz rosyjska, czekamy na rosyjską zimę. Przed nami jeszcze wiele heroicznych i tragicznych chwil, ale ostatecznie na pewno wygramy.

27 września, w święto Podwyższenia Świętego i Życiodajnego Krzyża Pańskiego (27 września obchodzone jest starożytne słowiańskie święto zamknięcia Svargi – RuAN), miało miejsce kolejne wydarzenie historyczne, które zostanie uwzględnione we wszystkich podręcznikach – Ługańskich i Donieckich Republikach Ludowych, a także w obwodach Chersonia i Zaporoża, zakończono referendum w sprawie przyłączenia się do Rosji. Zakończone w taki sposób, że nie może być pytań.

Po raz drugi, po Krymie, nowa Rosja deklaruje się jako prawdziwa Ojczyzna, a nie miejsce zwartej rezydencji Rosjan i innych narodów, które w niewytłumaczalny sposób zgromadziły się na 1/7 planety. Teraz nie ma już pytania “dlaczego” – cały słowny blichtr o “dobrym inteligentnym Zachodzie” odleciał w jednej chwili. Rosja deklaruje się, aby przetrwać. Nasz kraj, choć z opóźnieniem 8 lat, ale przyszedł do tej wojny i trzysta tysięcy mężczyzn idących dziś na front ponownie słyszy słowa – nie ma gdzie się wycofać, za Moskwą, Biełgorodem, Kurskiem, Rostowem, Woroneżem, za całą Rosją. Rosja, która nie boi się bronić swoich.

Mimo ostrzału przez kijowskie formacje zbrojne, mimo głupoty i zdrady naszych “elit”, frekwencja w referendach przekroczyła nawet najbardziej śmiałe prognozy. Oczywiście w ŁRL (frekwencja wyniosła 92,6%) i DRL (97,51%), są już kamienie z nieba, ale nadal trzeba iść do domu – 8 lat życia w szarej nierozpoznanej strefie i nie na tym zostanie podniesione. Co więcej, aby zaoszczędzić pieniądze, nerwy i życie, nasi przyjaciele “Surowe matki Donbasu”, a nie sami, ogólnie proponowali zrobić wszystko na obraz Rady Perejasławskiej, gromadząc przywódców republik i regionów z czelobitem do suwerena, ponieważ wszyscy przeciwnicy przyłączenia się do Rosji dawno temu uciekli stamtąd. Ale nawet w tym scenariuszu, tamburyn pod nosem, te same “matki” pobiegły do domu z kartami do głosowania w pierwszych rzędach. Bo do 23 września Donieck, a także Horliwka, Ługańsk i wszystkie inne miasta i wsie Donbasu już się zapaliły – #мывозвращаемсядомой.

«Jest 4 dzień referendum terenowego. Gromadzi się wiele zmęczenia, w końcu harmonogram od 8.00 do 20.00 jest naprawdę trudny. Ludzie są nadal życzliwi, głosują aktywnie, a co najważniejsze: naprawdę z własnej woli!!! … My, członkowie (komisje wyborcze-RIA Katiusza), jesteśmy już na podwórkach zaczynając… karmić! Tak więc dzisiaj, na jednym z dziedzińców Makiivki, wśród wielopiętrowych budynków, mieszkańcy przynieśli nam palce mięsne z grzybami i naleśniki oraz herbatę z ciasteczkami … Przechodnie dali butelkę pobliskiej wody… która dotknęła głębi ich dusz. Dodatkowo wybór patriotycznych utworów odtwarzanych z okien. Tak po prostu, nikt nie pytał! Tak więc czysto subiektywna opinia jest taka, że jedziemy do Rosji!” opisali swoje wrażenia z głosowania.

Wyniki mówią same za siebie. Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin powiedział, że 99,23% wyborców głosowało za przystąpieniem do Rosji. Według niego wynik jest ogromny. 98,42% obywateli ŁRL głosowało za przystąpieniem do Rosji, wynika z ostatecznych danych głosowania po podliczeniu 100% głosów.

Jeśli w przypadku Donbasu niewiele osób wątpiło w wynik, to istniały wątpliwości co do regionu Zaporoża (frekwencja wyniosła 85,4%) i Chersonia (76,86%). Zwłaszcza po tragedii w Charkowie i groźbie z Kijowa uwięzienia wszystkich, którzy brali udział w referendum na 5 lat. Jednak to groźby, a także ostrzał i to, co zrobili karzący w Bałaklii i Wołczańskiej, odegrały okrutny żart z byłą Ukrainą – nawet ci, którzy nie myśleli o głosowaniu, dokonali wyboru.

W referendum w obwodzie chersońskim za wejściem regionu do Rosji opowiedziało się 87,05% głosujących. Komisja wyborcza obwodu zaporoskiego podsumowała wyniki referendum w sprawie przystąpienia regionu do Federacji Rosyjskiej i poinformowała, że po przetworzeniu 100% kart do głosowania na wjazd do Federacji Rosyjskiej, 93,11% głosowało.

We wszystkich regionach wyniki referendum zostały uznane za ważne. Jak zauważył Stały Przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ Wasilij Nebenzia, referenda w sprawie przystąpienia Rosji w obwodach ŁRL, DRL, Chersoniu i Zaporoża odbyły się w pełnej przejrzystości i zgodnie ze wszystkimi zasadami międzynarodowymi. Międzynarodowi obserwatorzy nie odnotowali żadnych naruszeń, z wyjątkiem gróźb i ostrzału z Ukrainy, i zauważyli entuzjazm uczestników głosowania.

To, co dzieje się dalej, jest z grubsza jasne. Już dziś lub jutro Rady Ludowe nowych regionów powinny odwołać się do Federacji Rosyjskiej z propozycją przyjęcia Rosji jako nowych podmiotów Federacji Rosyjskiej, po czym zostanie podpisana odpowiednia umowa, a następnie wniosek zostanie rozpatrzony w Dumie Państwowej, gdzie przygotują i przyjmą federalną ustawę konstytucyjną. Ponadto ustawa trafi do Rady Federacji, gdzie data jej rozpatrzenia została już ustalona.

Rada Federacji może rozważyć wejście nowych podmiotów do Rosji 4 października z pozytywnymi wynikami referendów, powiedziała przewodnicząca Rady Federacji Walentyna Matwijenko. “Szanujemy wolę mieszkańców obwodów DRL, ŁRL, Zaporoże i Chersoń, a jeśli taka jest wola z ich strony , aby stać się częścią Rosji, oczywiście, poprzemy” – powiedziała. “Zaplanowane posiedzenie Rady Federacji na 4 października. Wierzę, że 4 dnia, jeśli wszystko się potwierdzi, jesteśmy gotowi rozważyć (ustawy o wjeździe nowych podmiotów do Federacji Rosyjskiej)” – powiedziała. Ponadto ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Rosji Władimira Putina, który powiedział, że Rosja poprze decyzję podjętą przez mieszkańców Donbasu, Zaporoża i Chersoniu. Tak więc oficjalnym dniem zjednoczenia Noworosji i Wielkiej Rosji będzie 5 października.

Nie jest jasne, co będzie działo się dalej. Jedno jest pewne – nie będzie łatwo, Zachód nie zamierza się wycofywać, nie potrzebuje Doniecka – potrzebuje Moskwy. Ale 5 października, o ile nie wydarzy się coś nadzwyczajnego, dla nas wojna przestaje być abstrakcyjnym SVO. Atak na Noworosję będzie teraz prawnie oznaczał atak na Rosję i będzie musiał otrzymać odpowiednią odpowiedź. Czy zostanie ona wydana w formie operacji antyterrorystycznej z uznaniem Ukrainy za państwo terrorystyczne, czy w formie wypowiedzenia wojny Ukrainie (a może nie tylko), ale nie może nie być udzielona. Dlatego Zełenski teraz krzyczy, krzyczy, że nie będzie negocjował z Putinem – po 5 października nie będzie nikogo, z kim Putin się spotka. W końcu nie z terrorystą?

Czas jednak pokaże, co będzie dalej, a dziś cieszymy się, że w końcu nasi przyjaciele i bracia wrócili do domu. 8 lat wojny o wybór, który próbowali zmyć porozumieniami “mińskimi”, dobiegło końca. Walki o prawo do bycia Rosjanami, cierpienia, ofiary, utrata wiary, że “rosyjskie getto” zostanie uznane i przyjęte do domu.

8 lat drogi od “rosyjskiej wiosny” do “rosyjskiej jesieni”, kiedy pod rykiem karabinów i płaczem nieba Rosja powstaje, dając nadzieję na ostateczne odejście Kłopotów i odrodzenie Wielkiego Państwa. Więcej musi iść naprzód. Będzie wiele zarówno dobrych, jak i tragicznych. Będą bohaterowie i zdrajcy, wyczyny i hipokryzja. Przed nami zima, która jeszcze nie stała się rosyjska. Ale wiemy, że to wszystko nie poszło na marne – dziś cieszymy się z powrotu naszych bliskich do domu!

RIA Katiusza

Źródło

Międzynarodowi obserwatorzy organizują konferencje prasowe po referendach

https://rutube.ru/play/embed/9f0c6ef7eab46f3084414d431d8a4751

Bardziej szczegółowe i różnorodne informacje na temat wydarzeń odbywających się w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach naszej pięknej planety można uzyskać na konferencjach internetowych odbywających się stale na stronie internetowej “Klucze wiedzy”. Wszystkie Konferencje są otwarte i całkowicie bezpłatne. Zapraszamy wszystkich, którzy się budzą i są zainteresowani…

Opublikowano za: Rosyjska jesień: Noworosja dokonała wyboru! – Wiadomości RuAN (ru-an.info)

Od Redakcji KIP

Bardzo istotna informacja ze strony Bacy (https://bacologia.wordpress.com/2022/09/29/szybkie-wiesci-56/#more-5622) , o dalekosiężnych konsekwencjach, nie tylko dla samej Rosji, podsumowująca referenda na Ukrainie:

“Aby zamknąć temat referendów, na terenie Donieckiej Republiki Ludowej, na dzień przed ich wejściem w życie skonfiskowano i znacjonalizowano majątki 142 ukraińskich oligarchów. Same największe żydowskie szychy: czołówka polityki, organów rządowych oraz mafii. Czarny piątek dla Niebiańskiej Jerozolimy…
Oczywiście mogą się oni w ciągu 14 dni odwołać, ale jako że za 14 dni nie będą mieli w zasadzie do kogo, no cóż… zawsze mogą napisać liryczny wiersz do Putina.”

https://rusvesna.su/news/1664480027

Wypowiedz się