Rosja rozpoczyna “częściową” mobilizację do wojny! Putin potwierdza, że użyje broni nuklearnej, jeśli istnienie Rosji będzie zagrożone.

ŚWIATHAL TURNER 21 WRZEŚNIA 2022 HITS: 19757

Rosja rozpoczyna "częściową" mobilizację do wojny! Putin potwierdza, że użyje broni nuklearnej, jeśli istnienie Rosji będzie zagrożone.

Prezydent Rosji Władimir Putin zadekretował “częściową” mobilizację wewnątrz Rosji, aby poradzić sobie z agresywną antyrosyjską polityką i pełną siłą militarnego wsparcia NATO dla neonazistowskiej Ukrainy. Pobór do wojska rezerw wojskowych i osób z byłym szkoleniem wojskowym w określonych dziedzinach rozpoczyna się natychmiast dzisiaj, 21 września 2022 r.

W przemówieniu transmitowanym do całego narodu rosyjskiego Putin nakreślił historię podżeganego przez Zachód obalenia władz Ukrainy w 2014 roku oraz ataków ukraińskich neonazistów na obywateli Ługańska i Doniecka, ponieważ ludność jest rosyjskojęzyczna.

Następnie powiedział: “Zachód przekroczył wszystkie granice”. w działaniach, w które angażują się na Ukrainie, przeciwko Rosji.

Powołanych jest 300 000 rezerwistów.

Następnie opisał wysiłki Zachodu zmierzające do zniszczenia i rozpadu Rosji i wskazał, że Ukraina już stosuje SZANTAŻ NUKLEARNY, ostrzeliwując Zaporożską Elektrownię Jądrową.

Putin zwrócił uwagę, że Zachód publicznie powiedział, że jest gotów użyć broni jądrowej przeciwko Rosji w pewnych okolicznościach na Ukrainie, a on BEZ OGRÓDEK odpowiedział: “Rosja ma wyrafinowaną broń, z których wiele przewyższa Zachód, a Rosja UŻYJE JEJ do ochrony”. Powiedział: “JEŚLI ISTNIEJE ZAGROŻENIE DLA NASZEGO KRAJU, UŻYJEMY NASZEJ TECHNOLOGII NUKLEARNEJ, ABY NAS CHRONIĆ I NIE BLEFUJĘ“.

Po wyemitowaniu przemówienia prezydenckiego rosyjski minister obrony Szojgu pojawił się w rosyjskiej telewizji. Jego uwagi pojawiają się pod wideo z przemówienia Putina. . .

Oto wideo z odpowiednich części przemówienia prezydenta Putina:

MINISTER OBRONY SZOJGU

W telewizyjnym wystąpieniu po przemówieniu prezydenta rosyjski minister obrony Szojgu powiedział:

“Rosja jest w stanie wojny z kolektywnym Zachodem”

“SATELITY NATO PRACUJĄ PRZECIWKO SIŁOM ROSYJSKIM”

“JESTEŚMY ŚWIADKAMI ATAKÓW ZACHODNIEJ BRONI NA CYWILÓW”

O CZĘŚCIOWEJ MOBILIZACJI:

300 000 rezerwistów zostanie powołanych

To NIE jest jednorazowa akcja.

“DOTYCZY OSÓB Z WCZEŚNIEJSZYM DOŚWIADCZENIEM WOJSKOWYM” i “DOTYCZY 1% Z 25 MLN ZASOBÓW”

“OSOBY POWOŁANE PRZEJDĄ SZKOLENIE WOJSKOWE PRZED ROZMIESZCZENIEM”

Straty Rosji w “specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie to 5 937 zabitych.

Straty Ukrainy to “ponad 61 000 zabitych, ponad 100 000 rannych; to połowa armii kraju”.

Oto krótki fragment uwag Szojgu:

AKTUALIZACJA 09:09 EDT —

W ciągu minut od przemówienia prezydenta Putina rosyjska gazeta biznesowa RBC twierdzi, że wszystkie bilety na bezpośrednie loty dziś i jutro z Moskwy do Stambułu, Erywania, Taszkentu i Baku zostały wyprzedane. Ludzie uciekają z Rosji.

WIĘCEJ:

Minister Obrony Narodowej Litwy: Ponieważ rosyjska mobilizacja wojskowa odbędzie się również w pobliżu naszych granic (obwód kaliningradzki), litewskie siły szybkiego reagowania są stawiane w stan podwyższonej gotowości, aby zapobiec prowokacjom ze strony Rosji.

AKTUALIZACJA 09:47 EDT —

OFICJALNE TŁUMACZENIE PRZEMÓWIENIA PREZYDENTA PUTINA:

Prezydent Rosji Władimir Putin: Przyjaciele

Przedmiotem tego wystąpienia jest sytuacja w Donbasie i przebieg specjalnej operacji wojskowej mającej na celu wyzwolenie go spod neonazistowskiego reżimu, który przejął władzę na Ukrainie w 2014 roku w wyniku zbrojnego zamachu stanu.

Dzisiaj zwracam się do was – wszystkich obywateli naszego kraju, ludzi różnych pokoleń, grup wiekowych i etnicznych, ludzi naszej wielkiej Ojczyzny, wszystkich, których łączy wielka historyczna Rosja, żołnierzy, oficerów i ochotników, którzy walczą na froncie i pełnią swój obowiązek bojowy, naszych braci i siostry w donieckiej i ługańskiej republice ludowej, Regiony Chersonia i Zaporoża oraz inne obszary, które zostały wyzwolone od reżimu neonazistowskiego.

Kwestia dotyczy niezbędnych, niezbędnych środków ochrony suwerenności, bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Rosji oraz wspierania pragnienia i woli naszych rodaków, aby samodzielnie wybierać swoją przyszłość, a także agresywnej polityki niektórych zachodnich elit, które robią wszystko, co w ich mocy, aby zachować swoją dominację i w tym celu próbują blokować i tłumić wszelkie suwerenne i niezależne ośrodki rozwoju, aby nadal agresywnie wymuszać swoją wolę. i pseudo-wartości na innych krajach i narodach.

Zobacz też

Rozporządzenie wykonawcze w sprawie częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej21 września 2022 r

Celem tej części Zachodu jest osłabienie, podzielenie i ostateczne zniszczenie naszego kraju. Mówią teraz otwarcie, że w 1991 roku udało im się podzielić Związek Radziecki i teraz jest czas, aby zrobić to samo z Rosją, która musi zostać podzielona na wiele regionów, które byłyby ze sobą w śmiertelnym sporze.

Plany te opracowali dawno temu. Zachęcali grupy międzynarodowych terrorystów na Kaukazie i przenosili ofensywną infrastrukturę NATO blisko naszych granic. Używali masowej rusofobii jako broni, w tym pielęgnując nienawiść do Rosji przez dziesięciolecia, głównie na Ukrainie, która miała stać się antyrosyjskim przyczółkiem. Zamienili naród ukraiński w mięso armatnie i popchnęli ich do wojny z Rosją, którą rozpętali w 2014 roku. Użyli armii przeciwko cywilom i zorganizowali ludobójstwo, blokadę i terror przeciwko tym, którzy odmówili uznania rządu utworzonego na Ukrainie w wyniku państwowego zamachu stanu.

Po tym, jak reżim w Kijowie publicznie odmówił pokojowego uregulowania kwestii Donbasu i posunął się nawet do ogłoszenia ambicji posiadania broni jądrowej, stało się jasne, że nowa ofensywa w Donbasie – wcześniej było ich dwóch – jest nieunikniona i że nieuchronnie nastąpi atak na rosyjski Krym, to znaczy na Rosję.

W związku z tym decyzja o rozpoczęciu prewencyjnej operacji wojskowej była konieczna i jedyna. Główny cel tej operacji, jakim jest wyzwolenie całego Donbasu, pozostaje niezmieniony.

Ługańska Republika Ludowa została niemal całkowicie wyzwolona od neonazistów. Walki w Donieckiej Republice Ludowej trwają. W ciągu ostatnich ośmiu lat reżim okupacyjny w Kijowie stworzył głęboko zakorzenioną linię stałej obrony. Bezpośredni atak na nich doprowadziłby do ciężkich strat, dlatego nasze jednostki, a także siły republik Donbasu działają kompetentnie i systematycznie, wykorzystując sprzęt wojskowy i ratując życie, krok po kroku wyzwalając Donbas, oczyszczając miasta i miasteczka z neonazistów oraz pomagając ludziom, których reżim w Kijowie zamienił w zakładników i żywe tarcze.

Jak wiadomo, profesjonalny personel wojskowy służący na podstawie kontraktu bierze udział w specjalnej operacji wojskowej. Ramię w ramię walczą z nimi oddziały ochotnicze – ludzie różnych narodowości, zawodów i wieku, którzy są prawdziwymi patriotami. Odpowiedzieli na wezwanie swoich serc, by powstać w obronie Rosji i Donbasu.

W związku z tym wydałem już instrukcje dla rządu i Ministerstwa Obrony w celu określenia statusu prawnego ochotników i personelu jednostek wojskowych donieckiej i ługańskiej republiki ludowej. Musi być taki sam jak status wojskowych profesjonalistów rosyjskiej armii, w tym korzyści materialne, medyczne i społeczne. Szczególną uwagę należy zwrócić na organizację dostaw sprzętu wojskowego i innego sprzętu dla jednostek ochotniczych i milicji ludowej Donbasu.

Działając na rzecz realizacji głównych celów obrony Donbasu zgodnie z planami i decyzjami Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego, nasze wojska wyzwoliły znaczne obszary w obwodach chersońskim i zaporoskim oraz szereg innych obszarów. Stworzyło to przedłużającą się linię kontaktu o długości ponad 1000 kilometrów.

To właśnie chciałbym dziś po raz pierwszy upublicznić. Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej, w szczególności po rozmowach w Stambule, przedstawiciele Kijowa wyrazili dość pozytywną odpowiedź na nasze propozycje. Propozycje te dotyczyły przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa i interesów Rosji. Ale pokojowe rozwiązanie oczywiście nie odpowiadało Zachodowi, dlatego po skoordynowaniu pewnych kompromisów Kijów otrzymał rozkaz zniszczenia wszystkich tych porozumień.

Więcej broni zostało wpompowane na Ukrainę. Reżim w Kijowie wprowadził do gry nowe grupy zagranicznych najemników i nacjonalistów, jednostki wojskowe wyszkolone zgodnie ze standardami NATO i otrzymujące rozkazy od zachodnich doradców.

Jednocześnie reżim odwetu na całej Ukrainie wobec własnych obywateli, ustanowiony bezpośrednio po zbrojnym zamachu stanu w 2014 roku, został ostro zintensyfikowany. Polityka zastraszania, terroru i przemocy przybiera coraz bardziej masowe, przerażające i barbarzyńskie formy.

Chcę podkreślić, co następuje. Wiemy, że większość ludzi żyjących na terytoriach wyzwolonych od neonazistów, a są to przede wszystkim historyczne ziemie Noworosji, nie chce żyć pod jarzmem reżimu neonazistowskiego. Ludzie w obwodach zaporoskim i chersońskim, w Ługańsku i Doniecku widzieli i widzą teraz okrucieństwa popełniane przez neonazistów na okupowanych przez [ukraińców] obszarach obwodu charkowskiego. Potomkowie banderowców i członkowie nazistowskich ekspedycji karnych zabijają, torturują i więzią ludzi; wymierzają rachunki, biją i popełniają okrucieństwa wobec pokojowo nastawionych cywilów.

Przed wybuchem działań wojennych w donieckich i ługańskich republikach ludowych oraz w obwodach zaporoskim i chersońskim żyło ponad 7,5 miliona ludzi. Wielu z nich zostało zmuszonych do zostania uchodźcami i opuszczenia swoich domów. Ci, którzy zostali – jest ich około pięciu milionów – są teraz narażeni na ataki artyleryjskie i rakietowe przeprowadzane przez neonazistowskich bojowników, którzy strzelają do szpitali i szkół oraz przeprowadzają ataki terrorystyczne na pokojową ludność cywilną.

Nie możemy, nie mamy moralnego prawa pozwolić, aby nasi krewni i kith zostali rozdarci na kawałki przez rzeźników; nie możemy nie odpowiedzieć na ich szczere dążenie do samodzielnego decydowania o swoim losie.

Parlamenty republik ludowych Donbasu oraz administracje wojskowo-cywilne obwodów chersońskiego i zaporoskiego przyjęły decyzje o przeprowadzeniu referendów w sprawie przyszłości ich terytoriów i zaapelowały do Rosji o ich poparcie.

Chciałbym podkreślić, że zrobimy wszystko, co konieczne, aby stworzyć bezpieczne warunki dla tych referendów, aby ludzie mogli wyrazić swoją wolę. I poprzemy wybór przyszłości dokonany przez większość ludzi w donieckiej i ługańskiej republice ludowej oraz w obwodach zaporoskim i chersońskim.

Przyjaciele

Dzisiaj nasze siły zbrojne, jak już wspomniałem, walczą na linii kontaktu o długości ponad 1000 kilometrów, walcząc nie tylko z jednostkami neonazistowskimi, ale właściwie z całą machiną militarną kolektywnego Zachodu.

W tej sytuacji uważam za konieczne podjęcie następującej decyzji, która jest w pełni adekwatna do zagrożeń, przed którymi stoimy. Dokładniej rzecz ujmując, uważam za konieczne poparcie wniosku Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego w sprawie częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej w celu obrony naszej Ojczyzny oraz jej suwerenności i integralności terytorialnej, a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszemu narodowi i narodowi na wyzwolonych terytoriach.

Jak już powiedziałem, mówimy o częściowej mobilizacji. Innymi słowy, powołani zostaną tylko rezerwiści wojskowi, przede wszystkim ci, którzy służyli w siłach zbrojnych i mają określone wojskowe specjalności zawodowe i odpowiednie doświadczenie.

Przed wysłaniem do swoich jednostek osoby powołane do czynnej służby przejdą obowiązkowe dodatkowe szkolenie wojskowe w oparciu o doświadczenia ze specjalnej operacji wojskowej.

Podpisałem już rozporządzenie wykonawcze w sprawie częściowej mobilizacji.

Zgodnie z ustawodawstwem, domy Zgromadzenia Federalnego – Rada Federacji i Duma Państwowa – zostaną dziś oficjalnie powiadomione o tym na piśmie.

Mobilizacja rozpocznie się dzisiaj, 21 września. Instruuję szefów regionów, aby zapewnili niezbędną pomoc w pracy wojskowych biur rekrutacyjnych.

Chciałbym zwrócić uwagę, że obywatele Rosji powołani zgodnie z rozkazem mobilizacyjnym będą mieli status, płatności i wszystkie świadczenia socjalne personelu wojskowego służącego na podstawie umowy.

Ponadto rozporządzenie wykonawcze w sprawie częściowej mobilizacji przewiduje również dodatkowe środki w celu wykonania rozkazu obrony państwa. Szefowie przedsiębiorstw przemysłu obronnego będą bezpośrednio odpowiedzialni za realizację celów zwiększenia produkcji broni i sprzętu wojskowego oraz wykorzystania w tym celu dodatkowych obiektów produkcyjnych. Jednocześnie rząd musi niezwłocznie zająć się wszystkimi aspektami wsparcia materialnego, finansowego i finansowego dla naszych przedsiębiorstw obronnych.

Przyjaciele

Zachód posunął się za daleko w swojej agresywnej antyrosyjskiej polityce, grożąc niekończącymi się groźbami naszemu krajowi i narodowi. Niektórzy nieodpowiedzialni zachodni politycy robią coś więcej niż tylko mówią o swoich planach zorganizowania dostaw ofensywnej broni dalekiego zasięgu na Ukrainę, która mogłaby zostać wykorzystana do przeprowadzenia ataków na Krym i inne rosyjskie regiony.

Takie ataki terrorystyczne, w tym z użyciem zachodniej broni, są przeprowadzane na obszarach przygranicznych w obwodach biełgorodzkim i kurskim. NATO prowadzi rozpoznanie przez południowe regiony Rosji w czasie rzeczywistym i z wykorzystaniem nowoczesnych systemów, samolotów, statków, satelitów i strategicznych dronów.

Waszyngton, Londyn i Bruksela otwarcie zachęcają Kijów do przeniesienia działań wojennych na nasze terytorium. Otwarcie mówią, że Rosja musi zostać pokonana na polu bitwy wszelkimi środkami, a następnie pozbawiona suwerenności politycznej, gospodarczej, kulturalnej i jakiejkolwiek innej oraz splądrowana.

Uciekają się nawet do szantażu nuklearnego. Mam na myśli nie tylko zachęcany przez Zachód ostrzał Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, który stwarza zagrożenie katastrofą nuklearną, ale także wypowiedzi niektórych wysokich rangą przedstawicieli czołowych państw NATO na temat możliwości i dopuszczalności użycia broni masowego rażenia – broni jądrowej – przeciwko Rosji.

Chciałbym przypomnieć tym, którzy wygłaszają takie stwierdzenia dotyczące Rosji, że nasz kraj ma również różne rodzaje broni, a niektóre z nich są bardziej nowoczesne niż broń państw NATO. W przypadku zagrożenia integralności terytorialnej naszego kraju oraz w obronie Rosji i naszego narodu, z pewnością wykorzystamy wszystkie dostępne nam systemy uzbrojenia. To nie jest blef.

Obywatele Rosji mogą być pewni, że integralność terytorialna naszej Ojczyzny, nasza niepodległość i wolność będą bronione – powtarzam – przez wszystkie dostępne nam systemy. Ci, którzy używają szantażu nuklearnego przeciwko nam, powinni wiedzieć, że róża wiatrów może się odwrócić.

Naszą historyczną tradycją i przeznaczeniem naszego narodu jest powstrzymanie tych, którzy są zainteresowani globalną dominacją i grożą podziałem i zniewoleniem naszej Ojczyzny. Zapewniamy, że zrobimy to również tym razem.

Wierzę w państwa poparcie.

Opublikowano za: https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/russia-begins-partial-mobilization-for-war-putin-affirms-will-use-nuclear-weapons-if-existence-of-russia-is-threatened

Wypowiedz się