Imperium USA przyspiesza w kierunku globalnego konfliktu na dwóch frontach

Posłuchaj lektury tego artykułu:https://cdn.embedly.com/widgets/media.html?src=https%3A%2F%2Fw.soundcloud.com%2Fplayer%2F%3Furl%3Dhttps%253A%252F%252Fapi.soundcloud.com%252Ftracks%252F1348850872%26show_artwork%3Dtrue&display_name=SoundCloud&url=https%3A%2F%2Fsoundcloud.com%2Fgoing_rogue%2Fthe-us-empire-is-accelerating-toward-global-conflict-on-two-fronts&image=https%3A%2F%2Fi1.sndcdn.com%2Fartworks-WVeexW7y24TWZQEC-zfMazg-t500x500.jpg&key=a19fcc184b9711e1b4764040d3dc5c07&type=text%2Fhtml&schema=soundcloud

Władimir Putin zapowiedział, że referenda odbędą się w czterech regionach wschodniej części Ukrainy, których ludność będzie teraz głosować nad przystąpieniem do Federacji Rosyjskiej, podobnie jak referendum na Krymie w 2014 roku, które doprowadziło do aneksji tego terytorium przez Rosję. Putin zapowiedział, że do wojny zostanie zmobilizowanych 300 tys. dodatkowych żołnierzy, aby ułatwić tę akcję, która jest poważną eskalacją konfliktu pod każdym względem.

Putin wydał również surowe ostrzeżenie nuklearne, które jest histerycznie przedstawiane przez menedżerów imperium jako szokujące i bezprecedensowo wojownicze zagrożenie, ale jeśli przeczytasz to, co faktycznie powiedział, jasne jest, że naprawdę przypomina zachodowi te same zasady wzajemnie gwarantowanego zniszczenia, które obowiązują od pokoleń i nie wyraża żadnego stanowiska, którego zachodnie mocarstwa nuklearne również nie wyznają:

Rozpoczęto również szantaż nuklearny. Mówimy nie tylko o ostrzeliwaniu zaporoskiej elektrowni jądrowej, do czego zachęca Zachód, co grozi katastrofą nuklearną, ale także o wypowiedziach niektórych wysokich rangą przedstawicieli wiodących państw NATO o możliwości i dopuszczalności użycia broni masowego rażenia przeciwko Rosji – broni jądrowej.

Tym, którzy pozwalają sobie na takie wypowiedzi na temat Rosji, chciałbym przypomnieć, że nasz kraj ma również różne środki zniszczenia, a dla niektórych komponentów bardziej nowoczesne niż te z państw NATO. A jeśli integralność terytorialna naszego kraju będzie zagrożona, z pewnością użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, aby chronić Rosję i nasz naród. To nie jest blef.

Obywatele Rosji mogą być pewni, że integralność terytorialna naszej Ojczyzny, nasza niepodległość i wolność zostaną zapewnione, podkreślam to jeszcze raz, wszystkimi dostępnymi nam środkami. A ci, którzy próbują nas szantażować bronią nuklearną, powinni wiedzieć, że wiatr może również obrócić się w ich kierunku.

https://cdn.embedly.com/widgets/media.html?type=text%2Fhtml&key=a19fcc184b9711e1b4764040d3dc5c07&schema=twitter&url=https%3A//twitter.com/consortiumnews/status/1572643593755717632&image=https%3A//i.embed.ly/1/image%3Furl%3Dhttps%253A%252F%252Fabs.twimg.com%252Ferrors%252Flogo46x38.png%26key%3Da19fcc184b9711e1b4764040d3dc5c07

Tak więc, chociaż ta wojna jest rzeczywiście szalenie niebezpieczna, to nie z powodu któregokolwiek ze słów wychodzących z ust Władimira Putina.

Ludzie Zachodu, którzy wyrażają szok i zdumienie szczerym przyznaniem przez Putina tego, co jest stawką w coraz bardziej bezpośredniej konfrontacji Rosji z imperium USA, tak naprawdę przyznają, że nie zwracali na to uwagi. Ryzyko wojny nuklearnej jest powodem, dla którego rozsądni ludzie spędzili lata wzywając do deeskalacji i odprężenia między USA i Rosją, podczas gdy napięcia stale rosną na długo przed inwazją na Ukrainę. Teraz są zachodni urzędnicy, którzy twierdzą, że świat jest w rzeczywistości bardziej narażony na wojnę nuklearną niż kiedykolwiek podczas ostatniej zimnej wojny.

Konflikt nuklearny może zostać wywołany przez każdą ze stron podejmującą wyrachowaną decyzję o użyciu broni jądrowej (i oszukujesz się, jeśli uważasz, że Usa są pod tym względem mniej szczęśliwe niż Rosja), ale może być również wywołany przez każdą ze stron z powodu błędu wynikającego z awarii technologicznej, nieporozumień, nieporozumień lub błędnych obliczeń, jak to prawie zdarzyło się wiele razy podczas ostatniej zimnej wojny. Im więcej rzeczy eskaluje, tym bardziej prawdopodobne stają się obie takie możliwości.

I, oczywiście, sprawy się nasilają.https://cdn.embedly.com/widgets/media.html?type=text%2Fhtml&key=a19fcc184b9711e1b4764040d3dc5c07&schema=twitter&url=https%3A//twitter.com/antiwarcom/status/1572266029975482368&image=https%3A//i.embed.ly/1/image%3Furl%3Dhttps%253A%252F%252Fabs.twimg.com%252Ferrors%252Flogo46x38.png%26key%3Da19fcc184b9711e1b4764040d3dc5c07

A to tylko Rosja; Szybko nasilają się napięcia między scentralizowanym imperium USA a Chinami. W artykule dla Antiwar.com zatytułowanym “Niewiele więcej Waszyngton może zrobić, aby przekonać Chiny do inwazji na Tajwan“, Andrew Corbley opisuje przerażająco rozległe prowokacje, które USA wlewają w kolejną ogromną geopolityczną beczkę prochu w ciągu ostatnich kilku tygodni.

“W ciągu ostatnich 50 dni władza wykonawcza i ustawodawcza w Waszyngtonie zrobiła więcej niż w ciągu ostatnich 50 lat, aby przekonać Chiny, że imperialna polityka Ameryki jest po prostu nieustępliwa i musi spotkać się z siłą” – pisze Corbley. “Nie oznacza to, że jest w jakikolwiek sposób pewne, że Chińska Republika Ludowa zaatakuje swojego sąsiada z Tajwanem, ale to znaczy, że gdyby planiści strategiczni w Waszyngtonie usiedli i stworzyli wypunktowaną listę, jak ułatwić taką inwazję, prawdopodobnie przeszliby już przez wszystkie kule”.

Corbley odnotowuje zapalającą wizytę Nancy Pelosi na Tajwanie (po której od tego czasu nastąpił zalew dodatkowych urzędników amerykańskich), powtarzające się i coraz wyraźniejsze zobowiązanie prezydenta Bidena do pogrążenia USA w bezpośredniej gorącej wojnie z Chinami, jeśli dojdzie do ataku na Tajwan, oraz szalenie eskalującą ustawę Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych o polityce tajwanu . Kiedy spojrzysz na bezczelność, okrucieństwo i agresję tych prowokacji między dwoma narodami, które logicznie nigdy nie powinny iść ze sobą na wojnę, naprawdę wygląda na to, że imperium naciska pedał na metal w przyspieszeniu w kierunku globalnego konfliktu.

Na papierze wygląda to całkowicie irracjonalnie, że imperium amerykańskie zwiększa agresję przeciwko dwóm potężnym siłom militarnym i gospodarczym jednocześnie, ale w tym momencie nie można zaprzeczyć, że tak właśnie się dzieje. Najwyraźniej nasi władcy mają jakąś strategię, w jaki sposób zamierzają to zobaczyć, choć dopiero okaże się, czy ta strategia jest rozpaczliwym przejściem Zdrowaś Maryjo umierającego imperium, czy potencjalnie bardzo skutecznym planem wykorzystującym narzędzia, które nie są obecnie widoczne dla opinii publicznej.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że jest to prawdopodobnie dobry czas, aby rozkoszować się ludzkim życiem na tej planecie, podczas gdy jest tutaj, aby się nim rozkoszować.

Opublikowano za: Imperium USA przyspiesza w kierunku globalnego konfliktu na dwóch frontach | Autor: Caitlin Johnstone | Wrz, 2022 | Średni (medium.com)

Comments

 1. doran65 says:

  aby nie daj bozenie doszlo do Antysemityzmu i Antychrzescijanstwa w dorzeczach Orinoko i Amazonki.

 2. jedensam says:

  “Wojna Rosji z Ukrainą, to – według opinii większości specjalistów – kolejny etap konfrontacji tzw. Zachodu (krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych) z blokiem kontestującym obecny system międzynarodowy. Ten blok nie obejmuje – wbrew pozorom – tylko Rosji. Głównym rozgrywającym są Chiny, które zintensyfikowały działania na rzecz przyciągania do tego bloku kolejnych państw. Już teraz możemy mówić o szeroko zakrojonej współpracy gospodarczo-politycznej z Indiami, Brazylią i RPA.

  Oczywiście, USA nie zamierzają się biernie przyglądać procesowi destrukcji swojej pozycji na światowej arenie i różnymi metodami starają się ukrócić poczynania chińskie: od propagandy, przez naciski dyplomatyczne i ekonomiczne, po “operacje pokojowe”. Pomimo to świat wielobiegunowy, który ma zastąpić obecny układ, gdzie to Waszyngton odgrywa rolę “światowego żandarma”, zaczyna się powoli kształtować.

  Powstaje przy tym pytanie o to, jaką rolę odegra w “wojnie hegemonicznej” (jak to określają niektórzy komentatorzy) nasz rejon świata? Czy Polska znowu stanie się zderzakiem dla ścierających się ze sobą sił? I przede wszystkim: kto i kiedy te zmagania ostatecznie rozstrzygnie? O tym w kolejnym odcinku cyklu “Dokąd Zmierzamy?”, w którym gościem Kamila Klimczaka będzie Marcin Hagmajer z Narodowej Akademii Informacyjnej.”

  https://youtu.be/AkJ6BvNZcAU

 3. doran65 says:

  nawet porzyczkobiorca ze sladami po mozgu powinien wiedziec ! ze naipoterzniejsza bronia GLOBALNEGO RARZENIA sa GLOBALNE MEDIA !!!! krore sa TOTALNIE w raczkach : wybrancow Boga Ojca ( yahvego) a MY jestesmy pod ” opieka ” Syna Ciesli z Betlejem

 4. adamd says:

  Strach się bać..
  Proponuję wysłuchania wykładu (RIP) doc. Józefa Kosseckiego o Chinach.
  Zgodnie z cybernetyką społeczną Chiny są na pierwszym miejscu na świecie jako niekwestionowany lider swojego rozwoju.
  Osiągnęli już to do czego inni się dopiero przymierzają.
  https://www.youtube.com/watch?v=vi4dVvyvgrw
  Komentarze też są ciekawe..

Wypowiedz się