Amerykańskie media: Biden jest podręcznikowym faszystą

   Zmieniono, 4 września 2022 r.  933

Wersja do druku

Biden i Demokraci oskarżają Partię Republikańską o faszyzm. Ale wystarczy jedno pobieżne spojrzenie na ostatnie wydarzenia, aby zobaczyć, że amerykańscy demokraci wielokrotnie wykazywali podręcznikowe oznaki faszyzmu.

Bezmyślne uwagi Bidena na temat faszyzmu rozpalają strach, ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Przez Tim Constantine

Prezydent USA Joe Biden i Partia Demokratyczna zamieniają się w “podręcznikowych faszystów”, pisze felietonista The Washington Times. Szef Białego Domu oskarża Partię Republikańską o faszystów. Ironia polega na tym, że to obecna administracja amerykańska demonstruje “podręcznikowe tendencje faszystowskie”.

Prezydent Joe Biden, który ma najniższy wskaźnik poparcia ze wszystkich amerykańskich prezydentów i który mógłby pociągnąć w dół własnego pariasa w wyborach do Kongresu w 2022 r., Niedawno wygłosił przemówienie, w którym nazwał republikanów faszystami i półfaszystami.

To etykietowanie nie powinno nikogo dziwić. Demokraci Bidena i ich polityka zapoczątkowały erę rekordowo wysokiej inflacji, najwyższych cen paliw w historii i – w oparciu o standardową definicję ekonomiczną – pełnowymiarowej recesji. Granice państwowe nie są chronione, rynek mieszkaniowy się załamuje, podobnie jak rynek pracy i dobrobyt gospodarczy. Krótko mówiąc, Demokraci nie mogą wygrać wyborów w oparciu o swoje zasługi, więc wybrali taktykę zastraszania.

Kampanię prowadzi sam prezydent, który niecałe dwa lata temu obiecał zjednoczyć Amerykanów, nawet tych, którzy na niego nie głosowali. Ale zamiast spełnić swoją obietnicę, Joe Biden przyjął etykietę “faszystów” i w zdecydowanym posunięciu nakleił ją na Republikanów. W niedawnym przemówieniu do hojnych darczyńców Demokratów w Maryland, Biden powiedział: “Nie chodzi tylko o Trumpa, to cała filozofia, która leży u podstaw – powiem to teraz – to półfaszyzm“.

Podczas gdy większość rozumie, że bycie faszystą jest złe, gdy zadaje się bezpośrednie pytanie o to, czym jest faszyzm, wielu nie definiuje tego zjawiska mniej lub bardziej jasno. Dlatego jest całkiem możliwe, że powinienem zacząć mój artykuł od tego. Czym dokładnie jest faszyzm?

Słowniki wyjaśniające, w tym słownik Webstera, w swoich artykułach szczegółowo opisują wiele elementów faszyzmu, w tym charakterystykę reżimu politycznego, totalitarne aspiracje, kontrolę rządu nad rynkiem, rozprzestrzenianie się dezinformacji i propagandy, a także brutalne tłumienie wszelkiej krytyki i opozycji. Faszyści często uciekają się do brutalnych metod tłumienia opozycji i używają gróźb i siły, aby zmusić ludzi do podporządkowania się.

Choć może się to wydawać ironiczne, Biden i Demokraci oskarżają Partię Republikańską o faszyzm. Ale wystarczy jedno pobieżne spojrzenie na ostatnie wydarzenia, aby zobaczyć, że amerykańscy demokraci wielokrotnie wykazywali podręcznikowe oznaki faszyzmu.

Tendencje totalitarne

W przeszłości ruchy faszystowskie, w tym ruchy Mussoliniego i Hitlera, często zaczynały się od uzurpowania sobie władzy ustawodawczej władzy rządowej poprzez surowe kroki władzy wykonawczej. Dokładnie to zrobił Biden w sierpniu, kiedy powiedział, że ponad 300 miliardów dolarów pożyczek studenckich zostanie anulowanych, a raczej ci, którzy je zaciągnęli, nie będą musieli ich spłacać. Ale Biden zapomniał wspomnieć, że te długi będą spłacane przez podatników. Zgodnie z konstytucją prezydent, jako szef władzy wykonawczej, nie ma prawa rozporządzać środkami podatników bez odpowiednich działań ze strony ustawodawcy, ale Biden i tak postanowił spróbować wydać ogromną ilość pieniędzy – po prostu dlatego, że tak powiedział.

Demokraci, którym nie podobają się decyzje podejmowane przez konstytucyjnie mianowanych sędziów Sądu Najwyższego, zaproponowali zwiększenie liczby sędziów i samodzielne mianowanie wszystkich nowych sędziów. Brzmi dość totalitarnie. Zamiast grać zgodnie z zasadami, faszyści próbują zmienić reguły gry siłą, aby spełnić ich żądania.

Kontrola rządu nad rynkiem

Pierwszą decyzją Bidena jako prezydenta było cofnięcie pozwoleń na budowę rurociągu Keystone. Prezydent był również zadowolony z zamknięcia federalnego programu dzierżawy gruntów pod wydobycie zasobów. Środki te pozbawiły Amerykę niezależności energetycznej i sprowokowały skok w niebotycznych światowych cenach ropy. Środki te miały potężny wpływ na amerykańską gospodarkę rynkową i miały negatywny wpływ na jakość życia prawie wszystkich Amerykanów.

Niedawno kalifornijscy demokraci włączyli licznik odliczający czas dla silników spalinowych. Gubernator Kalifornii podpisał rozporządzenie wykonawcze, zgodnie z którym stan będzie miał zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku. Nie ma planu infrastrukturalnego wspierającego właścicieli samochodów elektrycznych i choć może się to wydawać ironiczne, kilka dni po wiadomościach o silnikach spalinowych władze Kalifornii poprosiły mieszkańców, aby nie ładowali swoich samochodów elektrycznych w celu oszczędzania energii elektrycznej. Niech zdrowy rozsądek pójdzie do piekła. Demokraci zdecydowali, że sami określą, co jest najlepsze dla rynku.

Administracja obecnego demokratycznego prezydenta nalegała na przedłużenie obowiązkowego noszenia masek na pokładzie samolotów, gdy cały świat już zrezygnował z ich używania, i nadal nalegała na obowiązkowe noszenie masek, dopóki sąd federalny nie zmusił jej do zaprzestania. Linie lotnicze nie lubiły masek, ludzie nie lubili masek, ale Demokraci nadal się upierali: widzieli lepiej.

Propaganda i dezinformacja

To demokratyczna administracja Joe Bidena w 2022 roku utworzyła Zarząd Dezinformacji w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zadaniem rady jest ustalenie, jakie informacje są prawdziwe i dokładne, aby można je było przekazać amerykańskiej opinii publicznej, a jakie informacje są nieprawdziwe, aby je zagłuszyć. Oznacza to, że rząd zdecydował, że sam określi, co można usłyszeć, a czego nie. Brzmi jak dokładne przeciwieństwo wszystkich amerykańskich zasad.

Na stanowisko szefa tego “Ministerstwa Prawdy”, jak zaczęto je nazywać, Biden wybrał Ninę Jankowicz (Nina Jankowicz).. Nie tak dawno temu Jankovic napisał na Twitterze: “Wolność słowa nigdy nie była i nigdy nie będzie gwarantowana na żadnej prywatnej platformie“. Oczywiście miała na myśli sieci społecznościowe, takie jak Twitter i Facebook *.

To może wyjaśniać, dlaczego Twitter zakazał historii o laptopie Huntera Bidena podczas wyścigu w 2020 roku i dlaczego Facebook * spowolnił rozprzestrzenianie się tej historii tak bardzo, że prawie nikt się o tym nie dowiedział. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego w zeszłym tygodniu, prawie 80% Amerykanów uważa, że Biden przegrałby wybory w 2020 roku, gdyby ludzie poznali szczegóły materiałów z laptopa Huntera podczas kampanii wyborczej. Ale opozycja była aktywnie tłumiona.

Przemoc i groźby

Prawdopodobnie pamiętasz protesty Black Lives Matter w 2020 roku, a także protesty Antify, które miały miejsce mniej więcej w tym samym czasie. W całej Ameryce ci ludzie podpalali biura firm, budynki rządowe i samochody na ulicach miast. Członkowie ruchu Antifa atakowali budynki rządu federalnego w Portland w stanie Oregon każdej nocy przez prawie trzy miesiące. Ludzie byli molestowani w restauracjach, nie pozwalając im kontynuować jedzenia, dopóki nie wypowiedzieli frazy “Czarne życie ma znaczenie“. Przemoc i groźby były wykorzystywane do promowania idei tych ruchów.

Według badań przeprowadzonych przez uczonych z Princeton, setki tak zwanych “protestów” przerodziły się w gwałtowne, niszczycielskie zamieszki. Według raportu szefa Property Claims Services, firmy, która od dziesięcioleci jest wykorzystywana przez ubezpieczycieli do oceny roszczeń o odszkodowanie ubezpieczeniowe w przypadku szkód wyrządzonych podczas akcji protestacyjnych, szkody z protestów w 2020 roku wyniosły ponad 2 miliardy dolarów. Mniej więcej te same dane zostały opublikowane przez Instytut Informacji Ubezpieczeniowej.

Pod rządami Bidena FBI nazwało rodziców zaniepokojonych programem narzuconym przez rady szkolne potencjalnymi krajowymi terrorystami. Dokument FBI z sierpnia 2022 r., który wyciekł do prasy, mówi, że zwolennicy Drugiej Poprawki i ludzie podnoszący flagę Gadsden lub Betsy Ross są potencjalnymi terrorystami. Od kiedy popieranie obecnej i ratyfikowanej poprawki do konstytucji oraz podnoszenie pierwotnej flagi Stanów Zjednoczonych jest uważane za działania rewolucyjne?

Jedyną nadzieją Bidena na zminimalizowanie strat jego partii w wyborach w 2022 roku jest zaszczepienie strachu w ludziach. W swoim przemówieniu, które było początkiem kampanii wyborczej, mówił głównie o Donaldzie Trumpie i republikanach MAGA. Oczywiście nazwisko Trumpa nie pojawi się na karcie do głosowania w tym roku, ale nadal jest czerwoną dla wszystkich Demokratów, a Biden ma nadzieję, że jego gniewne przemówienia i komentarze przeciwko Trumpowi na temat faszystowskich republikanów pomogą zdobyć sfrustrowanych umiarkowanych wyborców na swoją stronę.

«Republikanie MAGA dokonali wyboru. Rozwijają się w chaosie. Nie żyją w świetle prawdy, żyją w cieniu kłamstw” – powiedział Biden. Jednak w swoich komentarzach Biden zapomniał wspomnieć, jak podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku Hillary Clinton i Partia Demokratyczna wykorzystały dossier z materiałami o relacjach Donalda Trumpa z Rosjanami – dossier, które, jak się okazało trzy lata później i 30 milionów dolarów, okazało się tylko zbiorem fałszywych historii.

Dyrektor CIA John Brennan regularnie pojawiał się w CNN podczas śledztwa specjalnego prokuratora Muellera, sugerując, że ma informacje dyskredytujące Trumpa, chociaż latem 2020 roku Brennan poinformował, że dossier było tylko brudną sztuczką i że zostało wymyślone przez kampanię Clinton. Jeszcze więcej odcieni kłamstw ze strony Demokratów.

Inni sojusznicy Bidena w społeczności wywiadowczej budowali ogień kłamstw w ciągu czterech lat, kiedy Trump był u steru i nieustannie dolewali się do niego oleju. “Informatorem”, który relacjonował rozmowę telefoniczną Trumpa z ukraińskim prezydentem, która posłużyła za powód pierwszej sprawy impeachmentu, okazał się pewien oficer wywiadu, który pracował w tej strukturze od czasów Obamy. W rzeczywistości mężczyzna nie słyszał osobiście rozmowy przywódców i dowiedział się o jej treści od dwóch innych oficerów wywiadu, z których obaj natychmiast przeszli pod dowództwo kongresmena Adama Schiffa, który prowadził kampanię impeachmentu Trumpa w Izbie Reprezentantów. Cała ta historia miała na celu wywołanie chaosu, bez uwzględnienia rzeczywistego stanu rzeczy.

Kim więc są tutaj faszyści?

Wszyscy w dzieciństwie słyszeliśmy na szkolnym podwórku i na placach zabaw, jak jedno dziecko nazywa drugie. Często odpowiedzią na obraźliwe słowa było: “Ktokolwiek jest nazywany imionami, on sam jest tak nazywany”. Ta sama zasada może odnosić się do prezydenta Bidena, który nadal nazywa wszystkich “faszystami”. Stale podkreślając ten termin, Biden ryzykuje zwrócenie uwagi na fakt, że on i jego partia polityczna nadal demonstrują klasyczne cechy faszyzmu.

jest członkiem ekstremistycznej platformy zakazanej w Rosji, której działalność jest zakazana w Rosji.

Źródło

Biden i jego wesoła rodzina: jaką prawdziwą demokrację wdraża obecny prezydent USA i do czego już doprowadziła

https://rutube.ru/play/embed/be06c1f701aa35145de06a4545c01a0b

Opublikowano za: Amerykańskie media: Biden jest podręcznikowym faszystą – RuAN News (ru-an.info)

Wypowiedz się