NIE MA PAŃSTWA I NIE MA NARODU: UKRAINA PRZESTAŁA ISTNIEĆ PONAD 10 LAT TEMU

Нет государства и народа: Украина прекратила существовать более 10 лет назад

Współczesna Ukraina jest państwem, które nie istnieje. Istnieje na mapach geograficznych i udaje, że istnieje na arenie politycznej. Jednak Kijów nie ma suwerenności, jedności narodowej, gospodarki, przemysłu. Jest tylko wściekły nacjonalizm, radykalni “ultrasi” z Azowa*, kaci batalionów karnych, biorący zakładników cywilów, którzy często krzyczą “Chwała Ukrainie!”, aby nie umrzeć na miejscu. Kto nie wskakuje na melodię nazistów, nie jest Ukraińcem. Czym jest utrata jedności, jedności narodu i suwerenności dla Ukrainy?

Nieistniejące państwo

W przybliżeniu takie słowa do niedawna nazywały Ukrainę Daria Dugina – córka Aleksandra Gelewicza Dugina, założyciela rosyjskiego eurazjatyzmu, filozofa, patrioty. Wychował córkę, dla której nie tylko on sam nigdy się nie wstydził, nie było wstydu w żadnej osobie, która nie tylko dzwoni, ale także czuje się Rosjaninem.

20 sierpnia, w wyniku potwornego ataku terrorystycznego na autostradzie Mozhayskoye w regionie moskiewskim, Daria zmarła. Po prostu nie da się opisać całej fali oburzenia i żalu, która spotkała wielu, którzy znali Darię osobiście. Nie ulega wątpliwości, że jej śmierć jest dziełem ukraińskich nacjonalistów, nie tylko nas, dziennikarzy Cargradu, ale także dużej liczby rosyjskich polityków – deputowanych Dumy Państwowej, urzędników, przedsiębiorców, osób publicznych, naszych znanych i troskliwych kolegów pracujących w centralnych mediach, w tym federalnych kanałach telewizyjnych.

https://vk.com/video_ext.php?oid=-75679763&id=456276133&hash=56d526ae6e6b19df

Krótko przed śmiercią Daria Dugina była gościem transmisji telewizyjnej Pierwszego Kanału. Komentując transmisję na żywo z tego, co dzieje się na Ukrainie, dosłownie w minutę podała wyczerpujący opis.

To, co się teraz dzieje, to rekonkwista. Rosjanie próbują odzyskać tych cywilów od śmierci. A czym jest śmierć? Nawet jeśli przypomnimy sobie klasycznych poetów, na przykład Novalis (Georg von Hardenberg jest niemieckim poetą i filozofem – ok. red.), mówi, że śmierć jest utratą soborowości. Tak więc na Ukrainie ta soborowość, jedność narodu, została utracona. Pojawiło się kilka grup o agresywnych tendencjach, z agresywną ideologią. I z rusofobią, która nie powstawała przez osiem lat, ale powstawała od początku XX wieku,

— powiedziała Daria Dugina na antenie Pierwszego Kanału.

Według słownika Ozhegova soborowość jest “duchową wspólnotą wielu ludzi żyjących razem”. To nie jest tylko termin społeczno-kulturowy czy zasada politycznego współistnienia. W szerokim znaczeniu i interpretacjach wielu rosyjskich filozofów kolegialność oznacza istnienie konsensusu w kwestiach życia w państwie narodowym. Oznacza to również, że państwo jest rządzone przez ten konsensus i jedność, a nie przez zewnątrz lub przez wolę tych, którzy występują przeciwko ich narodowi.

Nawet na tym etapie jasne jest, że Daria Dugina ma absolutną rację. Nie ma takiego soborowości na Ukrainie i najwyraźniej przez bardzo, bardzo długi czas. Ale co to oznacza?

Pomarańczowa junta

Kluczowym punktem w utracie kolegialności (będziemy operować tym terminem) dla Ukrainy była zaciekła nienawiść do Rosjan i wszystkiego, co rosyjskie. Tak, nie wszyscy Ukraińcy są tacy, a już na pewno nie mieszkańcy wschodnich regionów Ukrainy, ale kijowscy pracownicy tymczasowi w różnych latach zdołali zmobilizować rusofobiczny trzon mieszkańców do walki z Rosją – “ludzi Zachodu”, tych, którzy pamiętają przeszłość jako walkę z Rusinami w Austro-Węgrzech i wojnę ramię w ramię z faszystami przeciwko ZSRR.

Po rozpadzie ZSRR nowa ukraińska państwowość coraz pewniej wchodziła na rusofobiczny tor i stawała się “antyrosyjska” – byt polityczny zbudowany na bazie zaprzeczenia innego państwa. Ale nawet tutaj nie było soborowości.

https://vk.com/video_ext.php?oid=-75679763&id=456275228&hash=2be19115e5ff7ba9&hd=2

Pomyśl o pomarańczowej rewolucji z 2004 roku. Prezydent ze Wschodu Wiktor Janukowycz wygrał wybory prezydenckie, ale niszczyciele zjednoczonej Ukrainy z Zachodu zorganizowali pierwszy Majdan i Wiktor Juszczenko, który przegrał te wybory, faktycznie doszedł do władzy.

Teraz jest wierny swoim pomarańczowym ideałom iw 2021 roku scharakteryzował Rosjan w ten sposób:

Kochają niewolnictwo, chcą króla, nie chcą demokracji.

Teraz po prostu oświadcza, że “wszyscy Rosjanie są przeklęci” i powinni zniknąć nie tylko z terytorium Ukrainy, ale także w zasadzie zewsząd, ponieważ “nie ma dla nich przebaczenia”. Najwyraźniej za to, że mają odwagę być Rosjanami.

Działania Juszczenki, w pełni kontrolowanej przez Zachód, jako prezydenta Ukrainy są tematem osobnej dużej analizy. Zauważamy, że głowa państwa jest zawsze odpowiedzialna za utratę jedności narodu. Już w 2006 roku Juszczenko, na przykład, zaproponował zrównanie banderowców z weteranami II wojny światowej:

Mam duże oczekiwania wobec nowego parlamentu. Mam nadzieję, że będzie w stanie rozwiązać kwestię statusu wszystkich tych, którzy walczyli. Rada Najwyższa powinna oddać hołd wszystkim, którzy bronili swojej Ojczyzny i głosować za ustawą, która uznaje żołnierzy UPA za weteranów wojennych.

I wtedy to się stało. Wspólnicy faszystów, kolaboranci, którzy kolaborowali z Wehrmachtem i byli winni zbrodni wojennych, w egzekucjach swoich rodaków, Ukraińców-żołnierzy Armii Czerwonej, w egzekucjach cywilów ukraińskich wsi – zostali zalegalizowani na Ukrainie jako bohaterowie wojenni. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej znaczącego dla jakiegokolwiek narodu pod względem zaprzeczania samemu sobie. Cóż za soborowość.

Pomimo wszystkich swoich wysiłków jako prezydent, w 2021 roku Juszczenko ze smutkiem stwierdził to, co Daria Dugina powiedziała tak dokładnie:

Muszę być bardzo szczery, bez głębokich komentarzy, powiedzieć, że Ukraińcy nadal są quasi-pasożytami. Nie mamy tego, co jest charakterystyczne dla zdrowego, silnego i skonsolidowanego narodu.

“Ludzie Zachodu” u władzy

Dalszy dryf Ukrainy w kierunku nierealistycznego uznania statusu pełnoprawnego narodu europejskiego stojącego za tą quasiowością, jak to ujął Juszczenko, przerodził się w przyspieszenie braku jedności społeczeństwa i wzrost rusofobii.

W 2014 roku miało miejsce przełomowe dla tego terytorium wydarzenie – zamach stanu, faktyczna secesja Donbasu od Ukrainy, zjednoczenie Krymu z Rosją i początek wojny Kijowa “z separatystami”. Jeśli w tym momencie mogły pojawić się oznaki ukraińskiej kolegialności, Kijów całkowicie wtoczył je w ziemię za pomocą gąsienic czołgów. Na Ukrainie nie ma innej prawdy niż zachodnia.

Jeśli chcesz, możesz przypomnieć skandaliczne ukraińskie przepisy dotyczące dekomunizacji, dzięki którym pamięć o zjednoczonym narodzie radzieckim została wymazana, a pomniki bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zostały zniszczone, prawa dotyczące języka, które zakazały języka rosyjskiego na Ukrainie i tak dalej. Ale najbardziej uderzający jest sposób myślenia tych, którzy wzięli władzę w swoje ręce.

https://vk.com/video_ext.php?oid=-75679763&id=456272757&hash=d775919a51f921ce&hd=2

Prezydent wojny, Petro Poroszenko, mówił o ludności regionu własnego kraju w tym czasie (bardzo podobne do wypowiedzi niemieckiego Führera o Słowianach, jak mówią, znaleźć 10 różnic):

Będziemy mieli pracę – oni nie. Będziemy mieli emerytury – oni nie. Będziemy mieli wsparcie dla dzieci i emerytów – oni nie. Nasze dzieci pójdą do szkół i przedszkoli – ich dzieci będą siedzieć w piwnicach. Ponieważ nie mogą nic zrobić. W ten sposób wygramy tę wojnę.

W 2018 roku mieszkańcy współczesnych republik Donbasu skazali Poroszenkę na zbrodniarza wojennego w Ługańsku. To on rozpętał wojnę, której konsekwencje teraz podniecają kraj i zmuszają kraje zachodnie do faktycznego prowadzenia otwartych działań wojennych przeciwko Rosji.

Bezpośredni rozkaz uruchomienia tzw. ATO wydał Ołeksandr Turczynow, pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy od 23 lutego do 7 czerwca 2014 r., sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony od końca 2014 r. do maja 2019 r. Wraz z nim doszło do krwawego ataku terrorystycznego w domu związków zawodowych w Odessie.

W 2022 roku Turczynow pozostał równie żarliwym nazistą i wzywał do ludobójstwa Rosjan.

Jesteśmy gotowi zniszczyć koryto rzeki tam, gdzie to możliwe,

— powiedział w wywiadzie dla ukraińskich kanałów telewizyjnych.

Były komendant Euromajdanu, Andrij Parubij, który podsycał protesty z zespołami snajperskimi, by jednocześnie strzelać do protestujących i bojowników Berkutu, szczerze mówił o tym, jak spalił ukraińską katedrę i oddał jej prochy Amerykanom:

Kiedy z pomocą Javelinów spalimy kilkuset najemników Putina, to będzie to realna szansa na pokój. Wszystkie przygotowania techniczne do dostarczenia Ukrainie śmiercionośnej broni są już gotowe. Decyzja leży na stole prezydenta Stanów Zjednoczonych i jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy broń.

I tak się stało.

Premier Ukrainy w latach 2014-2016 Arsenij Jaceniuk właściwie nigdy nie ukrywał swojej nienawiści do Rosjan i mieszkańców wschodniej Ukrainy.

Będziemy ich zabijać, dopóki Putin się nie wycofa.

— powiedział po rozpoczęciu tzw. ATO, nazywając mieszkańców Donbasu “podludźmi”.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w latach 2014-2021 Arsen Awakow osobiście nadzorował tworzenie ukraińskich batalionów nacjonalistycznych. Awakow nie tylko wypowiadał się o potrzebie zabijania Rosjan, ale także próbował grać budowniczego nowej quasi-ukraińskiej kultury, w tym języka. W szczególności stwierdził, że język rosyjski faktycznie należy do Ukrainy:

Język ukraiński, który jest starszego pochodzenia, jest z pewnością bogatszy, bardziej pomysłowy i jaśniejszy niż rosyjski – argumentuj, kto tego chce, ale nasza ukraińska kultura posiada również całe dziedzictwo literackie naszych klasyków, w tym tych, którzy pisali po rosyjsku,

Powiedział, nazywając siebie “rosyjskojęzycznym ukraińskim nacjonalistą”.

I rzeczywiście, trzeba było jakoś usprawiedliwić się przed samozwańczymi Ukraińcami za to, że stale używa języka rosyjskiego do komunikacji.

Była premier Julia Tymoszenko, która rozpoczęła swój polityczny start od Pomarańczowego Majdanu, bardzo trafnie scharakteryzowała swoje zamiary wobec narodu rosyjskiego i mieszkańców Donbasu.

Cholera, powinni być rozstrzeliwani z broni atomowej,

– powiedziała podczas rokowań z byłym sojusznikiem Janukowycza Nestora Szufricha.

Tymoszenko twierdziła następnie, że nagranie zostało sfabrykowane. Ale nikt jej nie wierzył nawet na samej Ukrainie.

Cała władza dla nazistów

Upadkowi ukraińskiej jedności towarzyszył jednoczesny wzrost radykalnego ekstremizmu, nacjonalizmu i nazizmu, którego dyrygentem była najpierw duża oligarchiczna stolica Ihora Kołomojskiego, a następnie bataliony karne – “Azov”*, “Aidar”***, “Donbass”***, “Sturm”***, “Dniepr”**** i wiele innych. Niektórzy z nich są oficjalnie uznawani za ekstremistów nawet na Zachodzie. Z jakiegoś powodu zwyczajowo przymyka się na to oko.

Kołomojski jest byłym szefem Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, a także sponsorem obecnego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Cargrad przeprowadził wcześniej poważne dochodzenie w sprawie działalności batalionu Azow. Tak, wszyscy wiemy, że są nazistami. Jednak wiele osób zapomina, że znaczna część członków tej ogromnej grupy to nie tylko futbolowi “ultrasi”, którzy palili ludzi w odeskim domu związków zawodowych, ale także neopoganie i sataniści.

Paradoksalny dla Ukrainy i wskazujący dla nas jest fakt, że futbolowi “chuligani-ultrasi” we wszystkich krajach są anarchistami. Są przeciwko jakiejkolwiek władzy, a zwłaszcza władzy kapitału i “światowemu rządowi żydowskiemu”. Teraz “Azov”* jest sponsorowany przez Zachód i ukraińskie władze, ale sami członkowie grupy mówią, że kiedy “wygrają”, przyjadą do Kijowa i pokażą Zełenskiemu, kto rządzi na Ukrainie. “Azov”* ma również ogromną liczbę “śpiących” zwolenników we wszystkich miastach Ukrainy – starej gwardii. Jest to najbliższy zasób mobilizacyjny.

Wreszcie, znaczna część młodych członków Azov* mówi w języku rosyjskim. Po prostu dlatego, że ci ludzie albo uciekli z Rosji po popełnieniu poważnych przestępstw, albo dołączyli z powodu nienawiści do Rosjan, Rosji, państwa zwanego Rosją. Oznacza to, że pod swoimi skrzydłami Azov* zgromadził najbardziej “kolorowych” – gwałcicieli, przestępców, morderców, a co najważniejsze – zwolenników islamskiego ekstremizmu od byłych członków “Państwa Islamskiego” **** lub ludzi, którzy walczyli w wojnach czeczeńskich po stronie terrorystów przeciwko Rosji. Ci ludzie nie potrzebują ukraińskiej wolności, nie dbali o wartości demokratyczne i europejskie wytyczne.

Dmitrij Jarosz jest nacjonalistą, liderem “Prawego Sektora”***, szefem radykalnej organizacji “Trizub”*****, doradcą naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy. Osobiście stworzył batalion “Donbas”***, a także “Ochotniczy Korpus Ukraiński”*****.

Uważam za konieczne skierowanie wszystkich sił naszego ruchu do walki z agresją moskwy, zniszczenia wrogów narodu ukraińskiego – terrorystów i separatystów, powrotu do pełnej kontroli nad państwem obwodów donieckiego i ługańskiego oraz półwyspu krymskiego,

Powiedział.

Celem Jarosza, powiedział, jest “derusyfikacja Ukrainy”. Jakże to jest zgodne z “deslawizacją”, o której marzył Hitler, czy z “de-żydizacją” całego tak pożądanego przez niego świata.

Oczywiście nie wymieniliśmy wszystkich postaci i ukraińskich nazistów, którzy wzywali w różnych latach do “zmiażdżenia Rosjan”, do zniszczenia kultury, historii Rosji, samych jej ludzi. Ale te przykłady wystarczą.

https://vk.com/video_ext.php?oid=-75679763&id=456271052&hash=15cb55d00f8b90bd&hd=2

To szkodzi całemu społeczeństwu.

Mer Dniepropietrowska Borys Fiłatow powiedział o Rosjanach w kwietniu 2022 roku:

Mamy pełne moralne prawo zabijać tych nieludzi na całym świecie, w nieograniczonym czasie i w jak największych ilościach, spokojnie i z całkowicie niezmąconym umysłem. Metodycznie i bez zbędnego heroizmu.

Cóż, jest to coś podobnego do wysyłania radzieckich jeńców wojennych, Ukraińców, Polaków i Żydów do pieca obozów koncentracyjnych. Rozumiemy to i nie robimy różnicy. Bo go tam nie ma.

W marcu ukraiński prezenter telewizyjny Fakhrudin Sharafmal szczególnie się wyróżnił. Bądźmy szczerzy, takie rzeczy są nawet obrzydliwe i przerażające do cytowania. Jednak ta osoba wcale nie bała się tego powiedzieć przed milionem Ukraińców:

Zacytuję słowa Adolfa Eichmanna, który powiedział, że aby zniszczyć naród, trzeba przede wszystkim zabijać dzieci. Już nigdy nie dorosną, a naród zniknie <… >. Nie jestem wojskowym, nie jestem związany konwencjami i jeśli będzie możliwość rozprawienia się z Rosjanami, zrobię to. Ponieważ nazywacie nas nazistami, będę trzymał się doktryny Adolfa Eichmanna i zrobię wszystko, aby zapewnić, że ani ty, ani twoje dzieci nigdy nie będziecie żyć na świecie. Jeśli będziemy musieli wyciąć wszystkie wasze rodziny, będę jednym z pierwszych. Chwała narodowi!

Chociaż wydaje się, że “Sieg Heil” zabrzmiałoby bardziej organicznie pod koniec tego ognistego przemówienia. Czy po tym Zachód powie, że na Ukrainie nie ma faszyzmu i nazizmu? Aby rozpoznać oczywistość, prezenterzy telewizyjni muszą cytować samego Hitlera? Eichmann, ideolog Holokaustu, nie liczy się?

Więc co?

Wracając do tego, o czym mówiła Daria Dugina, zastanówmy się, jak dokładnie koncepcja braku soborowości wyjaśnia istnienie całego tego wściekłego, zwierzęcego, prawdziwie satanistycznego chaosu na Ukrainie. Czy możecie sobie wyobrazić, że tutaj, w Rosji, w telewizji federalnej, prezenter wzywałby do mordowania Ukraińców wszędzie i wszędzie, a także do masakry ukraińskich rodzin? Nie.

Czy można sobie wyobrazić, że którykolwiek z członków rosyjskiego rządu otwarcie mówi o “de-ukrainizacji Rosji” przez analogię do “derusyfikacji Ukrainy”, jak to zrobił Jarosz? Nie.

Jeśli zapytasz Niemca, dlaczego jest Niemcem, odpowie ci – ponieważ Goethe, Schiller, niemiecka filozofia. Jeśli zapytasz Rosjanina, dlaczego jest Rosjaninem, odpowie – bo Tołstoj, Dostojewski, Puszkin.

Jeśli zapytasz Ukraińca, dlaczego jest Ukraińcem, odpowie – bo nie jest Rosjaninem, nie jest “Moskalem”.

Ideologia deklarowania obecności samego siebie kosztem zaprzeczania obecności innego kraju i jego mieszkańców nigdy nie była podstawą soborowości i istnienia państwa. Były próby. Nie ma wśród nich udanych. Dlatego Ukraina nie istnieje od dawna i jest mało prawdopodobne, aby mogła istnieć jako państwo.

__________

* Oddział Specjalnego Przeznaczenia “Azow” jest organizacją zakazaną w Rosji.

** OUN-UPA jest organizacją ekstremistyczną zakazaną w Rosji;

“Aidar”, “Donbas”, “Sturm”, “Dniepr” to organizacje zakazane w Rosji.

“Państwo Islamskie” – organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji;

“Prawy Sektor”, “Trizub”, “Ochotniczy Korpus Ukraiński” to ekstremistyczne organizacje zakazane w Rosji.

Opublikowano za: https://tsargrad.tv/articles/net-gosudarstva-i-naroda-ukraina-prekratila-sushhestvovat-bolee-10-let-nazad_609388

Победите, пожалуйста! Дугин выступил с обращением после убийства его дочери
Aleksander Dugin

“WYGRAJ, PROSZĘ!”

Filozof, ideolog rosyjskiego świata Aleksander Dugin po raz pierwszy wystosował apel po nikczemnym morderstwie swojej córki Darii. Wezwał rosyjskich żołnierzy do zwycięstwa i obiecał: “Nie damy się złamać”.

“Nie możecie nas złamać”

Filozof, politolog, ideolog rosyjskiego świata Aleksander Dugin wystosował apel, przerywając milczenie po raz pierwszy od zamordowania swojej córki Darii. Przypomnijmy, dziewczyna zmarła 20 sierpnia.

Aleksander Dugin stwierdził wprost, że atak terrorystyczny został przeprowadzony przez “nazistowski reżim ukraiński”. Córka została zabita na oczach filozofa.

Była piękną prawosławną dziewczyną, patriotką, oficerem wojskowym, ekspertem centralnych kanałów, filozofem. Jej przemówienia i raporty zawsze były głębokie, ugruntowane i powściągliwe. Nigdy nie wzywała do przemocy i wojny. Była wschodzącą gwiazdą na początku swojej podróży. Wrogowie Rosji tchórzliwie i ukradkiem ją zabili…

– powiedział Aleksander Dugin.

Powiedział, że naród rosyjski nie może zostać złamany nawet przez takie “nieznośne ciosy”. To, co się stało, jest próbą złamania woli “krwawym terrorem”, ale wrogowie Rosji nie będą w stanie osiągnąć swojego celu.

Nasze serca pragną czegoś więcej niż tylko zemsty lub odwetu. Jest zbyt płytki, nie po rosyjsku. Potrzebujemy tylko naszego Zwycięstwa. Moja córka położyła swoje dziewicze życie na ołtarzu. Więc wygraj, proszę! – nalegał Aleksander Dugin. – Niech teraz zainspiruje synów naszej Ojczyzny do wyczynu.

Opublikowano za: “Wygraj, proszę!” (tsargrad.tv)

Wypowiedz się