Jaki jest powód, że Donbas jest jeszcze nie wyzwolony ?.

  • Monaco środa, 27 lipca 2022, 00:45:02

Na początku tego tygodnia oficjalny przedstawiciel Armii Ludowej DRL Eduard Basurin zapowiedział, że wyzwolenie Donbasu zakończy się przed końcem roku. Ale może to być i wrzesień.

Wyjaśnia się sytuacja dlaczego walka i wyzwolenie Donbasu jest takie trudne.

Gęstość miast i osiedli jest tam większa niż na Górnym Śląsku. To ogromne zagłębie węglowo-przemysłowe.


Na początku tego tygodnia oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin zapowiedział, że wyzwolenie Donbasu zakończy się przed końcem roku. Chociaż nie wykluczone, że może to być i wrzesień. 

Teraz w rejonie Siewierska, Soledaru i Awdijwki odnotowuje się różne stopnie postępu, działania ofensywne odbywają się również na obrzeżach Słowiańska, ale na razie nie ma co mówić o szybkim wyzwoleniu pozostałych miast Donbasu .

Jurij Knutow, ekspert wojskowy i dyrektor Muzeum Sił Obrony Powietrznej, wyraził swój punkt widzenia w rozmowie z agencją informacyjną Noworosja. „Jeśli mówimy o ogólnej sytuacji w Donbasie, to po tym, jak Naczelny Dowódca Władimir Putin wyznaczył zadanie przegrupowania sił i przygotowania do dalszego wyzwolenia Donbasu, zakończył się etap przygotowawczy, a wojska rozpoczęły specjalną operację pokonania i wyzwolenia drugiej linii obrony – to Siewiersk, Soledar i Artemowsk.

Teraz toczą się bitwy o Siewiersk, jest informacja, że ​​specyfika obrony tego miasta polega na tym, że Siewiersk znajduje się na nizinie, a wokół niego dominują wzgórza. Miasto można uznać za całkowicie zajęte i mniej lub bardziej kontrolowane tylko wtedy, gdy wszystkie wysokości znajdują się pod kontrolą sił rosyjskich i D/ŁRL (alianckich). Wtedy nie będzie pułapki, którą często wykorzystują Siły Zbrojne Ukrainy, poddając małe miasta i miasteczka. Wchodzą tam nasze wojska a artyleria banderowców wykorzystuje już zauważone punkty, otwiera ogień, wyrządza szkody naszym oddziałom i w dużej mierze niszczy infrastrukturę i budynki. Dlatego przede wszystkim zawsze należy przejąć kontrolę nad sąsiednimi osadami lub tymi wysokościami, które pozwalają obserwować sytuację w mieście i prowadzić odpowiedni ostrzał artyleryjski nawet z zamkniętych pozycji, zgodnie z informacjami od obserwatorów lub bezzałogowych statków powietrznych. W Soledar są też pozytywne momenty, które wskazują, że miasto powinno zostać zdobyte w najbliższym czasie. Po jego zwolnieniu, podobnie jak Seversk, możliwe stanie się przejęcie Artemowska. To niezwykle ważne, bo wojska będą mogły dotrzeć do linii słowiańsko-kramatorskiej ze wschodniej flanki” – wyraził swoją opinię Jurij Albertowicz.

Tu należy przypomnieć i podkreślić, że banderowskie wojsko już od 2014 roku zbudowało potężną frontową linię obrony, z dużymi zapasami ciężkiej broni i amunicji i zaopatrzenia w żywności. To wyjaśnia trudny marsz wojsk rosyjskich na północnym kierunku DRL. Jeśli skieruje się uwagę na Rosyjskie i sojusznicze zgrupowanie, które posuwa się od Izium do Słowiańska, to porusza się niezwykle wolno.

Armia koalicji musi pokonać najpotężniejszą linię fortyfikacji zbudowanych przez 8 lat, w tym betonowe podziemne schrony, bunkry, pola minowe i inne poważne konstrukcje oraz zneutralizować broń umieszczoną celowo między cywilnymi blokami tak by Rosja nie atakowała tych rejonów. Czynić manewry objazdowe, czyli możliwość poruszania się z linii Siewiersk-Soledar-Artemowsk oszczędzając ludność więtą przez nazistów i banderowców za zakładników. Tak długoterminowe fortyfikacje będą tam punktowo likwidowane.

Dzięki temu możliwe staje się wycięcie tych banderowskich umocnień od strony wschodniej i stopniowe rozdrobnienie.

Dlaczego krok po kroku?

Ponieważ broniący fortyfikacji zawsze mają przewagę w starciu z atakującymi a przy tym po stronie banderowców według różnych szacunków w rejonie sławiańskim i kramatorskim liczebność ich waha się od 30 do 50 tysięcy osób. Większość z nich to dobrze uzbrojony personel wojskowy, który wie, jak walczyć”.

Teraz odnotowuje się niewielki postęp wojsk sojusznicych w kierunku Avdeevki z której każdego dnia trwa ostrzał Doniecka i Gorłowki i innych osiedli. – Aktywacja sił alianckich w tym kierunku pozwoli na pogorszenie pozycji banderowskiej armii, która regularnie atakuje Donieck i sąsiednie miasta.
Wojskom alianckim udało się przegryźć linię obrony w Awdijewce, teraz Awdijewka brana jest w półkole.
To jest bardzo ważne, bo Donieck i inne miasta republiki były od dłuższego czasu ostrzeliwane właśnie z terytorium Awdijewki i częściowo z region Marinka.
Minister Obrony Szojgu poinstruował wojska rosyjskie, aby jak najskuteczniej stłumiły wrogie punkty ostrzału, z których ostrzeliwują DRL. W tym celu pododdziały zostały dodatkowo wyposażone w broń o wysokiej precyzji. Dzięki temu istnieje nadzieja, że ​​wyrzutnie HIMARS, stanowiska artylerii samobieżnej PzH 2000, haubice Cezar i inne działa dalekiego zasięgu strzelające na Donbas zostaną w porę wyśledzone i zniszczone. Niestety całkowite zatrzymanie ostrzału nie będzie możliwe, dopóki linia frontu nie zostanie przesunięta co najmniej o 100-150 km od miasta.

Więc teraz jest tendencja do dość zdecydowanej ofensywy sił sojuszniczych w dwóch kierunkach. To Avdiivka i co najważniejsze, Slavyansk-Kramatorsk.
Na początku banderowska grupa w Słowiańsku zostanie zniszczona i zostanie odcięta droga z Charkowa. Pozwoli to również wkroczyć na potężnie ufortyfikowane tereny i tym samym spróbować zaatakować banderowskie ugrupowania od strony północno-zachodniej. Ponadto ataki będą dokonywane z Seversk i Soledar. Równolegle alianckie sojusznicze wojska z Izyum będą powstrzymywać ciosy. Ten układ sił jest najbardziej optymalny i pozwala z nadzieją patrzeć na perspektywy wyzwolenia Słowiańska a następnie Kramatorska.

Teraz każdy ma odpowiedź dlaczego tak a nie inaczej ?.

Operacja.
” Akcja nie będzie szybka, natychmiastowa i brawurowa. To będzie żmudna operacja, wojska rosyjskie wraz z sojusznikami D/Ł RL będą musiały odgryźć te banderowców umocnione w bunkrach potężne siły kawałek po kawałku. Tym sposobem wrogie umocnienia i grupy zostaną faktycznie rozbite w taki sposób, że w niedalekiej przyszłości pojawi się perspektywa całkowitego wyeliminowania głównego trzonu okupantów Donbasu” – podsumował Jurij Knuto.LINK  ➖  M a p a   W a l k.  ➖ 

Teraz jest już dla każdego sceptyka jasne, że dla wyzwoleńczej sojuszniczej armii ważne jest by wyzwalając Donbas głównie oszczędzać życie mieszkańców miast, które leżą tak blisko siebie, że między nimi nie ma nawet 100 m odległości.
Cel to wyzwolić Donbas z banderowców i nazistowskiej zarazy niszcząc ich punktowo i definitywnie. 

                                       ●●●Z●●●

Monaco

Opublikowano za: https://fakty-kontra-news.neon24.info/post/168817,jaki-jest-powod-ze-donbas-jest-jeszcze-nie-wyzwolony

Ministerstwo Obrony Rosji: USA odpowiedzialne za masakrę w Jeleniwce i ataki na Nową Kachowkę

02.08.2022 – 14:59

Ministerstwo Obrony: Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za masakrę w Jeleniwce i ataki na Nową Kachowkę | Rosyjska wiosna

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że departament zarejestrował i uwzględnia w przyszłości oficjalne wyznanie zastępcy szefa Głównego Zarządu Wywiadu Departamentu Wojskowego Ukrainy, generała Skibitsky’ego, o bezpośredniej koordynacji przez Waszyngton każdego celu dla Kijowa przed atakami z amerykańskich systemów rakietowych WIELOKROTNEGO STARTU HIMARS.

Zwracając się do brytyjskich dziennikarzy The Telegraph, Skibitsky przyznał, że “przed wystrzeleniem rakiety odbywają się konsultacje między przedstawicielami służb wywiadowczych obu krajów, które pozwalają Waszyngtonowi powstrzymać wszelkie potencjalne ataki, jeśli są niezadowoleni z zamierzonego celu”.

Wszystko to niezbicie dowodzi, że Waszyngton, wbrew deklaracjom Białego Domu i Pentagonu, jest bezpośrednio zaangażowany w konflikt na Ukrainie.

To administracja Bidena jest bezpośrednio odpowiedzialna za wszystkie zatwierdzone przez Kijów ataki rakietowe na obszary mieszkalne i infrastrukturę cywilną w osiedlach Donbasu i innych regionów, które doprowadziły do masowej śmierci cywilów.

Nikt inny na Ukrainie i na świecie nie powinien mieć wątpliwości, że ataki rakietowe HIMARS na Nową Kachowkę 12 lipca, Stachanow 17 lipca, Krasny Łucz 24 lipca, dziesiątki ataków rakietowych na Donieck i oczywiście atak 29 lipca na areszt śledczy w Jeleniwce, w którym zginęło 50 osób i okaleczono 73 ukraińskich jeńców wojennych, zostały zaplanowane przez reżim Zełenskiego i zatwierdzone przez Waszyngton.

Polityczna, kryminalna i moralna odpowiedzialność za masakrę w Jeleniwce i inne zbrodnie wojenne na Ukrainie, wraz z Zełenskim, ponosi bezpośrednio administracja Bidena.

Za: Ministerstwo Obrony: Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za masakrę w Jeleniwce i ataki na Nową Kachowkę | Rosyjska wiosna (rusvesna.su)

Wypowiedz się