Jak oligarchowie i banksterzy skazali agendę Nowego Porządku Świata na zagładę

Opublikowano Lipiec 30, 2022, autor: State of the Nation


BANKSTERZY I OLIGARCHOWIE:
Historia


&


Uwaga redaktora SOTNPodczas gdy poniższa historyczna analiza retrospektywna dobrze oddaje kluczowe wspólne wątki, które przewijają się przez powstanie i upadek wszystkich imperiów w ciągu ostatnich 5000 lat, unika dyskusji na najważniejszy temat – banksterów inspirowanych Przez Czarne Bractwo Babilońskie. Ponieważ zawsze głównym celem każdego kolejnego pokolenia banksterów było całkowite posiadanie i eksploatacja planety Ziemia z absolutną władzą. W rzeczywistości historycznej, banksterzy zawsze stali za całym wielotysiącletnim planem prowadzącym do ich Nowego Porządku Świata i totalitarnego Jednego Rządu Światowego.


UPADEK WSPÓŁCZESNEJ CYWILIZACJI
I PRZYSZŁOŚĆ LUDZKOŚCI


Dlatego, ilekroć słowo “oligarcha”, “oligarchia” lub “oligarchia” pojawia się w poprzednim eseju, niezwykle ważne jest zrozumienie, że każdy oligarcha jest stworzonym człowiekiem. Bo bez całkowitego wsparcia ogromnych kwot finansowania i finansowania zapewnianego przez banksterów, żadna oligarchia nie może przetrwać… i z pewnością nie rozkwita tak, jak wiele oligarchii w ciągu ostatnich 50 stuleci.

To, czego cały świat jest teraz świadkiem, to przewidywalna kulminacja globalnej władzy i wpływów zgromadzonych przez hegemoniczną oligarchię podczas tej niezwykle szybko zmieniającej się, nieprzewidywalnej i apokaliptycznej Ery Informacji. W rzeczywistości stare imperia nigdy tak naprawdę nie umierają, po prostu przechodzą w wyłaniające się imperia rozwijającej się nowej ery. Jednak w końcu ten nieubłagany proces decentralizacji uderza w ścianę – TRUDNO!

Oczywiście najnowszym wcieleniem oligarchicznego globalnego imperium są Stany Zjednoczone Ameryki, które są tak naprawdę Imperium Amerykańsko-Brytyjskim. To jest naprawdę oś narodów Zio-Anglo-American. W rzeczywistości oznacza to, że kolektyw oligarchów, którzy zaludniają kraje G20 minus Chiny, ma luksus wykorzystywania NATO (aka Północnoatlantycka Organizacja Terrorystyczna) do wywierania swojej supremacji na całej planecie. Innymi słowy, Globalny System Gospodarczy i Finansowy był ich własnością, aby używać go tak, jak uznają to za stosowne, aby NATO, egzekutor, nie został wezwany do nadzorowania ich charakterystycznego drapieżnego kapitalizmu na całym świecie.

W świetle tej surowej rzeczywistości powinno być jasne, że Stany Zjednoczone są tylko najnowszym i największym imperium – obecnie dobrze znanym jako “Imperium Kłamstw” – które zostało poddane kontrolowanej burzy przez banksterów. Tak jak Imperium Egipskie, Imperium Greckie, Imperium Rzymskie, Święte Cesarstwo Rzymskie, Imperium Weneckie, Imperium Portugalskie, Imperium Hiszpańskie, Imperium Francuskie, Imperium Osmańskie, Imperium Rosyjskie i Imperium Brytyjskie przeszły ostateczny upadek przyspieszony przez banksterów, Imperium Amerykańskie zostało teraz zaplanowane na epicką implozję finansową i gospodarczą w tej dekadzie.

Nikt nie może wywołać załamań finansowych i depresji gospodarczych tak jak banksterzy, ponieważ pierwotni banksterzy mieli blisko 6000 lat doświadczenia (tj. Czas trwania kalendarza hebrajskiego). Ponieważ rok 2022 jest hebrajskim rokiem Szemity, a także Jubileuszem, wystarczy spojrzeć na wrak i ruiny, które systematycznie miały miejsce co 7 lat na przestrzeni wieków. Te globalne kataklizmy obejmują różne krachy rynkowe, które miały miejsce w 2015, 2008, 2001, 1994, 1987 itp., Ponieważ Shemitah występuje niezawodnie co 7 lat.


KLUCZOWY PUNKT: Jest dość dyskusyjne, czy obecni zachodni oligarchowie zdają sobie sprawę, że doprowadzają do całkowitego zniszczenia systemu, który z wielkim sukcesem eksploatowali od pokoleń. Być może wszyscy są potajemnie prowadzeni do śmierci przez potężną szatańską siłę, która wie, jak nimi manipulować, tak jak manipulowali masami przez eony. W końcu, kto przy zdrowych zmysłach kiedykolwiek szturchnąłby niedźwiedzia w oko, który jest uzbrojony po rękojeści w broń nuklearną? Zobacz: OSTATNIA WOJNA ŚWIATOWA: Chazarowie kontra naród ruski


W rzeczywistości oznacza to, że cała cywilizacja planetarna wkrótce doświadczy ostatecznego rozpadu całego opuszczonego przez Boga Systemu Bestii. Bo ten fatalnie wadliwy paradygmat finansowy i ekonomiczny nie może być już praktycznie utrzymany. Nawet z najbardziej zaawansowanymi platformami AI kierowanymi przez Autonomous Superintelligence nie można sztucznie podeprzeć BESTII. Krótko mówiąc, obecne systemy monetarne, kontrole i regulacje fiskalne oraz międzynarodowe porozumienia handlowe nie są już zrównoważone. System BEAST jest w rzeczywistości podtrzymywany przez całe życie od dziesięcioleci, chociaż bardzo niewielu było tego świadomych.

Ale dlaczego system BEAST jest teraz skazany na śmietnik historii?

Ponieważ wielu z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych oligarchów na całym świecie nie śpiewa już tego samego arkusza muzycznego. I z powodu szybkiego pęknięcia globalizmu, szczególnie w następstwie specjalnej operacji wojskowej Rosji. A ponieważ oligarchiczny model rządzenia jest zasadniczo zorientowany na chciwość, niezwykle opresyjny i głęboko drapieżny, jak widać po niekończącym się podżeganiu do wojny na wszystkich kontynentach. Ilekroć gospodarki narodowe przekształcają się w gospodarki wojenne na całym świecie, jest tylko kwestią czasu, zanim nastąpi z góry ustalona implozja.

Ze względu na matematyczną pewność tej epokowej ewentualności, to znowu spadnie na banksterów, aby nacisnąć przycisk na nadchodzącej kontrolowanej rozbiórce; o ile, oczywiście, boska interwencja nie zapobiegnie temu całkowicie lub przyspieszy katastrofę. Wielką ironią jest to, że to sami globalistyczni oligarchowie zepchnęli cały świat na skraj przepaści. Ich legendarna chciwość, chciwość i zachłanność mogą być teraz obserwowane w czasie rzeczywistym, gdy wąż drapieżnego kapitalizmu pożera własną głowę.

Tak więc, czytając bardzo pouczającą rozprawę pod poniższym linkiem, pamiętaj, że wszyscy obserwujemy koniec oligarchii. Rzeczywiście, kleptokratyczna plutokracja wkrótce przejdzie swój koniec. Sama planeta Ziemia, wraz z rasą ludzką, nie może dłużej tolerować straszliwych wojen i konfliktów zbrojnych, plag i pandemii, a także finansowych i ekonomicznych nieszczęść zadawanych przez tych wiecznych pasożytów i krwiopijców, którzy tworzą oligarchię. Tak, ostateczny koniec oligarchów jest bliski!


UPADEK WSPÓŁCZESNEJ CYWILIZACJI
I PRZYSZŁOŚĆ LUDZKOŚCI


Oryginalni Banksterzy

Bardzo niewielu rozumie prawdziwe znaczenie Bożego “narodu wybranego”. Zarówno Żydzi sefardyjscy, jak i żydzi aszkenazyjscy są niezwykle plemienni w procesie akulturacji od kołyski do grobu. Rodzą się również i rozmnażają, aby czcić pieniądze, dlatego światowa społeczność narodów została celowo uwarunkowana przez amerykańskich banksterów, aby na zawsze czcić Wszechmocnego Dolara (zwłaszcza petrodolara).


KLUCZOWE PUNKTY: Wraz z uchwaleniem Ustawy o Rezerwie Federalnej w 1913 roku i ustanowieniem Systemu Rezerwy Federalnej w całych Stanach Zjednoczonych, los Republiki Amerykańskiej został przypieczętowany. To właśnie ta tragiczna seria bardzo istotnych wydarzeń pozwoliła TRIADZIE przejąć całkowitą kontrolę nad narodem poprzez fałszywą i niekonstytucyjną korporację amerykańską. Zobacz: Ukryte moce stojące za zniszczeniem Ameryki


To całkowita prawda: kantory i pożyczkodawcy starożytnego judaizmu byli rasą nasienną dla tych, którzy zostali wybrani przez Najwyższą Siłę do administrowania tą więzienną planetą. Jest to “planeta więzienna” przede wszystkim dlatego, że wszyscy jesteśmy uwięzieni finansowo i ekonomicznie uwięzieni w Systemie BESTII.

Podstawowym sposobem utrzymania “prawa i porządku” w tym planetarnym zakładzie karnym jest różnorodność zasad i przepisów finansowych, jak również zachęty ekonomiczne i czynniki zniechęcające, z których wszystkie zostały stworzone przez banksterów. Wystarczy wymienić dziś dowolną branżę, a książki historyczne pokażą, że to banksterzy wsparli ich na wyżyny ich sukcesów.

Jak inaczej ogromny przemysł Covid mógł tak szybko przekształcić się w globalne przedsięwzięcie niezwykłego drapieżnictwa i wyzysku, gdyby nie został najpierw poparty przez pozbawionych sumienia banksterów?! Następujący sposób:


HISTORIA PIENIĄDZA,
BANKIERÓW WATAŻKÓW I
KULTU


Konkluzja

Gdy wybuchną wojny między oligarchami (np. Elonem Muskiem i Billem Gatesem), a banksterzy realizują konkurencyjne programy obracające się wokół czystej samozachowawczości, cały domek z kart z pewnością upadnie.

Chociaż przez tysiąclecia biegali po całym miejscu, nic nie trwa wiecznie. Działające makrokosmiczne siły są teraz po prostu zbyt wielkie, aby banksterzy i oligarchowie mogli skutecznie walczyć. Wraz z wszechobecnością Internetu, siły mikrokosmiczne są również zbyt liczne, szczególnie w sumie, aby mogły je skutecznie pokonać.

W rzeczywistości liczne siły wyrównawcze stanowią obecnie najpotężniejszego wroga, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia banksterzy i oligarchowie – WŁADZA LUDU. Każdy kraj wkrótce zobaczy eksplozję siły ludzi, gdy system BESTII stanie się coraz bardziej tyrański i barbarzyński.

Co ostatecznie prowadzi ciemną stronę do skorzystania z ostatniej i jedynej opcji – wyciągnięcia wtyczki z Globalnego Kasyna Hazardowego i poniesienia strat, zanim znikną w nocy.

To, co pozostaje do zobaczenia, to czy globalistyczne perpy NWO będą mogli uciec ze swoimi nieuczciwie zdobytymi zyskami … lub po prostu uciec do bezpiecznej przystani … lub nawet uciec z głową.

Stan narodu
29 lipca 2022 r

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=126499

Comments

 1. czystesale says:

  Mechianizm globalny

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/07/glob-i-globalizm/#BRVg

  Te wszystkie Bideny, Putiny, … funkcjonują w ramach tego mechanizmu, dobrze jest sobie to uświadomić.

  Jakiekolwiek zmiany, poprawę, w zakresie n.p. środowiska są jedynie możliwe przez wyłączenie tego mechanizmu, w ramach tego mechanizmu, jak dziś się to odbywa, nie można niczego zmienić. To ten mechanizm realizuje program “zrównoważonego rozwoju”

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/08/onz-swiatowe-forum-ekonomiczne-za-globalna-wojna-z-rolnikami-eksperci/

  który jest po prostu wojną najbogatszych przeciwko CAŁEJ LUDZKOśCI i to NA śMIERć i żYCIE. Ta wojna przyniesie nieowyobrażalną liczbę ofiar, jakiej doświadczenie ludzkości nie zna. Wojny światowe to był przysłowiowy pryszcz, ot taka próba w warunkach laboratoryjnych, zresztą tych samych zbrodniarzy wojennych. Zbrodniarzy wojennych, których nikt nie odważy się nazwać po imieniu. Ich media tłuką jedynie tłukom do łbów jedynie takie imiona jak Hitler, Himmler, Stalin, Mao-tse-tung, Trumann … ich podkomendnych.

 2. krnabrny1 says:

  Polecam artykuł, który wydaje się potwierdzać moje przypuszczenia co do genezy powstania postaci Jezusa Chrystusa.
  Choć autor tego nie zauważa zbytnio, jest to doskonały opis zwykłego przejęcia władzy i określić to można jako NWO!

  Zakładając, że historia na tej planecie zdaje się powtarzać, mamy jasny obraz tego, do czego to wszystko zmierza!

  Przyjemnej lektury!

  https://www.sott.net/article/470477-The-Gospel-of-Mark-Antony-2-Parallel-lives-parallel-cults

  Ewangelia Marka Antoniusza – 2 – Równoległe życia, równoległe kulty
  John Carter
  baroom.substack.com
  sob., 30 lip 2022 16:05 UTC
  Neokrystian

  Neocristo, autorstwa Carlosa Quevado
  W rozdziale 1 poruszyłem kwestię, czy Jezus z Nazaretu rzeczywiście istniał, i przedstawiłem bardzo dziwną hipotezę Francesco Carotty, że historycznym modelem stojącym za Barankiem Bożym był niejaki Gajusz Juliusz Cezar. Zakończyłem krótkim przeglądem charakteru i osiągnięć Cezara, którego celem było ustalenie, po pierwsze, że pamięć Cezara została splamiona przez jego wrogów i ich towarzyszy podróży na przestrzeni wieków; a po drugie, że jego charakter dzieli wiele cech osobowości związanych z Jezusem – w szczególności silny nacisk na miłosierdzie i nadrzędną troskę o dobro ubogich.

  Samo to nie zbliża się nawet do ustalenia prawdopodobieństwa związku Jezusa z Cezarem. W tym celu musimy przyjrzeć się niektórym konkretnym wydarzeniom w biografii Cezara, co zamierzamy teraz zrobić. Większość z tego, co następuje, to destylacja pracy Francesco Carotty, która zawiera o wiele więcej szczegółów, niż jestem w stanie tutaj; innymi słowy, jest to lekki połysk, który pozostawia wiele. Pomijając to, zaczynamy.

  Cezar twierdził, że pochodzi z Wenus 1 , a jego boskie pochodzenie za pośrednictwem rzymskiego założyciela Eneasza. Podobnie mówiono, że Jezus pochodził z linii Dawida i był literalnym synem Jahwe. Warto również zauważyć, że gołąb był symbolem Wenus i odgrywa znaczącą rolę w chrześcijańskiej symbolice.

  Cezar wcześnie zetknął się z greckim królem Nikodemem, jako młody człowiek przebywający na misji dyplomatycznej 2 ; Jezus miał fatalne spotkanie z Nikodemem, członkiem rządzącego Sanhedrynu i jednym z pierwszych naśladowców Jezusa.

  Cezar w młodości został flamen dialis 3 , arcykapłanem Jowisza, a później został wyniesiony do pontifex maximus 4 , najwyższego urzędu religijnego w Rzymie; Jezus dość wyraźnie pełnił rolę nauczyciela religii, był określany mianem rabina i znany był z tego, że był przedwcześnie rozwiniętym uczniem, który regularnie zadawał cios swoim nauczycielom religijnym 5 .

  Cezar związany z plebsem i plebsem; Jezus poszedł wśród grzeszników.

  Cezar udał się na północ do Galii; Jezus udał się na północ do Galilei.

  Po powrocie z Galii Cezar przekroczył rzekę Rubikon; Jezus przekroczył rzekę Jordan. Obie przeprawy przez rzekę były fatalne.

  Po przekroczeniu Rubikonu Cezar przystąpił do oblężenia i zajął miasto Korfinium, rozpoczynając w ten sposób wojnę domową; po przekroczeniu rzeki Jordan udał się do Kafarnaum 6 i rozpoczął swoją posługę.

  Cezar popadł w konflikt z Pompejuszem Magnusem, jego dawnym przyjacielem i rywalem o uczucia ludu; Jezus popadł w konflikt ze swoim byłym przyjacielem i rywalem Janem Chrzcicielem, kaznodzieją, który przygotował drogę.

  Tak jak wsparcie Pompejusza służyło wyniesieniu Cezara na wyżyny rzymskiej polityki, tak samo chrzest Jana w Jezusie zapoczątkował posługę Jezusa.

  Po przegranej decydującej bitwie z Cezarem w wojnie domowej Pompejusz uciekł do Egiptu i został ścięty przez zbirów króla Ptolemeusza; Jan Chrzciciel spotkał ten sam koniec na rozkaz króla Heroda. Zarówno Jezus, jak i Cezar byli głęboko zasmuceni tym obrotem wydarzeń.

  W czasie wojny domowej doszło do incydentu, w którym Cezar usiłując przeprowadzić przez morze swoją armię ze zbyt małą liczbą statków, w desperacji Cezar ukrył się na pokładzie małego statku. Wiatr obrócił się przeciwko statkowi, a sternik rozpaczał; Cezar wtedy objawił się i kazał mu się pocieszyć, bo szczęście Cezara było z nimi. Istnieją paralele z incydentem, w którym Jezus chodził po wodzie: Jezus próbował odesłać ludzi; posłał swoich uczniów na małej łodzi, wiatr skierował się przeciwko nim, a oni rozpaczali; Wtedy Jezus pojawił się znikąd i kazał im się uspokoić 7 .

  Cezar miał niesławny romans z Kleopatrą, powszechnie uważaną przez Rzymian za nierządną uwodzicielkę 8 ; Jezus miał romans z prostytutką Marią Magdaleną.

  Cezar wkroczył do Rzymu w klasycznym rzymskim triumfie (w rzeczywistości cztery z nich, co było bezprecedensowe), z ludźmi stojącymi na ulicach i wiwatującymi go; Jezus wszedł do Jerozolimy w podobny sposób, a ludzie zwiastowali jego przybycie wymachując palmowymi liśćmi.

  Podczas swoich triumfów Cezar obchodził epule , wystawne uczty publiczne, z których podobno na jednym z nich w całym mieście ustawiono 22 000 stołów, podczas których podano kilka tysięcy węgorzy wraz z hojnymi amforami wypełnionymi winem, a nie wodą; kiedy jakiś niewdzięcznik skarżył się, że epulazabrakło hojności Cezara, rzucił kolejny, większy bankiet, aby wyrazić swoją opinię. Zreformowanie zasiłku zbożowego poprzez ograniczenie uprawnień do naprawdę biednych (a tym samym uniemożliwienie przywłaszczenia zboża przez czarny rynek) było również jednym z jego celów politycznych. Cuda Jezusa polegały na nakarmieniu jego wyznawców bochenkami i rybami – nakarmienie 5000 i nakarmienie 4000.

  Cezar był błagany przez naród rzymski, aby został królem, i oskarżany przez senatorów o chęć zostania królem, jednak wielokrotnie odmawiał honoru, posuwając się nawet do zganienia Marka Antoniusza, gdy Antoniusz ofiarował mu królewski wieniec laurowy podczas święta; Jezus był błagany przez ludzi, aby został królem, i oskarżany przez uczonych w Piśmie o to, że chce zostać królem, jednak wielokrotnie odmawiał tego, twierdząc, że nie został królem Judei, i zganił swoich apostołów, gdy ci naciskał go na to.

  Cezar został zdradzony przez jednego z jego najbliższych przyjaciół, Marka Juniusza Brutusa; Jezus został zdradzony przez jednego ze swoich apostołów, Judasza. Zwróć uwagę, jak podobne są imiona Junius i Judas. Obie zdrady dotyczyły spisków rady rządzącej, senatorów z jednej strony i Sanhedrynu z drugiej; oba spiski były napędzane zazdrością ludzi o miłość i troską o utratę władzy i prestiżu na rzecz nowicjusza.

  Śmiertelny cios w senacką podłogę zadał senator Gaius Cassius Longinus; pozabiblijna tradycja chrześcijańska głosi, że Jezus został wybawiony z nędzy przez setnika Longinusa, który dźgnął go włócznią w bok, dając początek legendzie o Włóczni Przeznaczenia 9 .

  Ach-ha! Mówisz. Ale Cezar został zabity przez dziesiątki ciosów dźgniętych przez tłum rozwścieczonych senatorów, podczas gdy Jezus został ukrzyżowany. Gdzie jest korespondencja? I rzeczywiście, tak, Cezar zmarł, przeciekając po całym senacie. Jego pogrzeb był jednak dość interesujący. Marek Antoniusz kazał wykonać woskową podobiznę Cezara, w pozie, w której Cezara znaleziono martwego, z ranami i wszystkim, który dla celów pokazu został przytwierdzony do krzyża wraz z jego zakrwawionymi szatami. Podobizna została podniesiona przed tłumem, aby plebs mógł na własne oczy zobaczyć, co zrobiono ich mistrzowi. W ten sposób Antoniusz był showmanem. Od Appiana (zabawne, pod linkiem mówi, że tłumaczenie zostało wykonane przez nikogo innego niż Johna Cartera):
  Kiedy tłum znajdował się w tym stanie i był bliski przemocy, ktoś wzniósł nad marami woskową podobiznę Cezara – samo ciało, leżące na plecach na marach, niewidoczne. Podobizna została obrócona we wszystkich kierunkach za pomocą mechanicznego urządzenia i można było zobaczyć dwadzieścia trzy rany, które zostały okrutnie zadane każdej części ciała i twarzy. Ten widok wydał się ludziom tak żałosny, że nie mogli go dłużej znieść. Wyjąc i lamentując, otoczyli dom senatu, w którym zabito Cezara, spalili go i pospieszyli na polowanie na morderców, którzy jakiś czas temu wymknęli się.
  Wspomnianym mechanicznym urządzeniem było tropaeum, urządzenie w kształcie krzyża, na którym wieszano różne rzeczy do pokazania. Cezar był znany z tego, że prezentował swoje różne trofea wojenne na tropaea i często umieszczał to urządzenie na swoich monetach, do tego stopnia, że ​​tropaea stały się z nim symbolicznie związane.

  Wosk Cezara

  Rekonstrukcja woskowej podobizny Cezara, wiszącej na tropaeum, tak jak wyglądała na jego pogrzebie.
  Pogrzeb Cezara przerodził się w zamieszki. Ludzie byli wściekli i po prostu to stracili. W końcu ułożyli gigantyczny stos na środku Forum z każdego dostępnego kawałka drewna, jaki mogli znaleźć, i wysłali Cezara do bogów w ogromnej pożodze. Przez całą noc ludzie zbierali się, by płakać i rzucać kosztowności na stos, poświęcając biżuterię, złoto i piękne ubrania. To było coś w rodzaju odejścia od decorum; ciała nie miały być kremowane w granicach miasta (ani ciała tam chowane), ponieważ granice miasta wyznaczały wewnętrzną, świętą przestrzeń (jak to było w przypadku wszystkich starożytnych miast). Oczywiście w tym przypadku ludzie nie przejmowali się zbytnio świętokradztwem. Oprócz żałoby, jak nigdy wcześniej, byli zbyt zajęci spaleniem Senatu,

  Godne uwagi jest to, że delegacja żydowska specjalnie donosi, że czuwała przy stosie przez całą noc; Cezar najwyraźniej traktował ich dobrze i byli szczególnie pokrzywdzeni jego morderstwem. To dowodzi, że Cezar był nie tylko bohaterem dla obywateli Rzymu; co ważniejsze, pokazuje, że Cezar był wysoko ceniony w społeczności żydowskiej.

  Teraz przeczytałem sporo historii. Zamordowanie przywódców politycznych jest dość powszechne. Podobnie jak wielkie pogrzeby państwowe.Jest to prawdopodobnie jedyny znany mi przykład, w którym całe miasto zostało tak rozpaczliwie oszalał z żalu po zamordowaniu ich przywódcy, że zbuntowali się, spalili miasto doszczętnie i wyrwali każdego, z kim myśleli, że ma cokolwiek wspólnego to kończyna z kończyny. Na wypadek, gdybyś się zastanawiał, jak kochany był Cezar.

  Po pogrzebie ludzie zaczęli już traktować Cezara jak boga – Divusa Juliusza. To samo w sobie było mniej lub bardziej standardową praktyką w starożytności: istniał od dawna zwyczaj ubóstwiania bohaterów, którzy mieli budować dla nich kapliczki, obchodzić święta na ich cześć i składać ofiary ku ich pamięci. Zwyczaj był tak podobny do beatyfikacji świętych, że jest prawie pewne, że praktyka katolicka jest adaptacją tradycji heroicznej. W pewnym sensie była to prawie podstawa europejskiego pogaństwa. Jak wykazał historyk klasyczny i filolog Numa Denis Fustel De Coulanges w swojej starannej rekonstrukcji religii starożytności Starożytne miasto, pogaństwo nie tyle było zorganizowane wokół kultu Jowisza i reszty panteonu olimpijskiego, ile opierało się na kulcie domowym duchów przodków lub larów – domowych bogów. Innymi słowy, było to podstawowe założenie, że kiedy ktoś umiera, staje się bogiem… było to tylko pytanie, jak wielkim bogiem się stanie.

  Możecie sobie przypomnieć, że śmierć Cezara miała miejsce w idy marcowe – 15 dnia miesiąca. Jego pogrzeb odbył się 17, co w Rzymie było świętem Liberalii, obchodzonym na cześć odpowiednika Bachusa Liber Pater, kojarzonego z roślinnością, płodnością i winem. Liberalia _było świętem corocznego zmartwychwstania natury, a symboliczne skojarzenie tego święta z pogrzebem Cezara nawiązuje do odrodzenia. Warto również zauważyć, że kobiety rozdawały specjalne ciasta i spożywano wino; jest tam podobieństwo do chleba i wina Eucharystii, a także sugeruje się, że istnieje związek między rzymskimi ciastami Liberalii a takimi wielkanocnymi słodyczami, jak gorące bułeczki z krzyżem.

  Warto zauważyć, że Wielkanoc przypada między końcem marca a końcem kwietnia, w zależności od tego, kiedy nastąpi pierwsza pełnia księżyca po wiosennej równonocy. Sugestywna jest zbieżność czasowa dat między Wielkanocą a Liberaliami . Wydaje się jednak, że idzie dalej. W swojej książce z 1957 r. Chrystus i Cezar, niemiecki teolog Eugene Stauffer zauważył, że
  Lud rzymski wychwalał zmarłego Cezara w wyjątkowej liturgii pasyjnej, która przypomina starożytne wschodnie lamenty nad śmiercią wielkich bogów błogosławieństwa, a wiele z nich wykazuje zdumiewający związek z liturgią wielkopiątkową mszy rzymskiej.
  Książka Carotty zadaje sobie trud zrekonstruowania liturgii cesarskiej męki, ukazując liczne paralele z chrześcijańską celebracją Wielkanocy, której elementy nie znajdują odzwierciedlenia w Ewangeliach.

  Cztery miesiące po śmierci Cezara, w miesiącu noszącym jego imię, odbywały się festiwalowe igrzyska upamiętniające jego pamięć. Podczas festiwalu pojawiła się niezwykle jasna kometa, Sidum Iulium lub Caesaris astrum . Było to widoczne gołym okiem przez cały tydzień, co jest po prostu niezwykłe. Był widoczny w ciągu dnia, co jest dość rzadkie; to jedna z zaledwie 5 znanych komet jaśniejszych niż jakakolwiek gwiazda na niebie. Rzeczywiście, mogła to być najjaśniejsza kometa w zapisanej historii.

  Kometa Cezara przypieczętowała umowę. Ludzie to widzieli, nie tylko w Rzymie, ale w całym cesarstwie rzymskim, bo jak moglibyście nie, i biorąc pod uwagę czas, doszli do wniosku, że obserwowali, jak duch Cezara wznosi się do niebios, gdy zajmuje jego miejsce w Panteonie. Upadł, umarł i zmartwychwstał.

  Sidum Iulium stał się symbolem Cezara, pojawiał się na monetach przez jakiś czas później, gdy następni cesarze starali się skojarzyć swoje imię z jego 10 . Początkowo przedstawiano ją jako siedmioramienną gwiazdę, z ósmą szprychą z rozmytą głową wskazującą na ciało komety. Z biegiem czasu stało się to bardziej stylizowane, ewoluując w symetryczną, sześcioramienną gwiazdę z głową komety na szczycie. Było to niezwykle podobne do chrześcijańskiegoChi Rho , który pochodzi z pierwszych dwóch liter greckiego Christosa, ΧΡΙΣΤΟΣ .

  Kometa Cezara Divus Julius

  Po prawej: kometa Cezara, ozdobiona tytułem Divus Julius; po lewej, chi-rho.
  Z narracją Jezusa wiąże się również zjawisko astronomiczne, choć trzeba przyznać, że Gwiazda Betlejemska pojawia się podczas narodzin Jezusa, a nie jego śmierci. Sugeruje się, że Gwiazda Betlejemska mogła być planetą Wenus, supernową, kometą, a nawet ustawieniem planet. Jest mało prawdopodobne, aby astronomicznie wyrafinowani magowie znaleźli coś niezwykłego na temat Wenus, więc można to wykluczyć. Dopasowanie Jowisza i Saturna miało miejsce mniej więcej w czasie rzekomych narodzin Jezusa, ale dla mnie to po prostu nie wydaje się wystarczająco niezwykłe 11. Nie ma historycznych dowodów na to, że supernowa (lub „gwiazda gościnna”, jak nazywają ją Chińczycy) pojawiła się w okolicach 1 Anno Domine; ani współcześni astronomowie nie znaleźli żadnych pozostałości po supernowych, które pasują do ram czasowych. Więc to idzie. Jeśli chodzi o komety, najbardziej zbliżona do komet jest „gwiazda miotła” w chińskich zapisach, która pojawiła się w 5 rne, co nie do końca pasuje. Jak wszystko inne w historii Jezusa, Gwiazda Betlejemska wydaje się nie odpowiadać niczemu, co możemy zidentyfikować w rzeczywistości, przynajmniej jeśli weźmiemy mit za dobrą monetę.

  W następnych latach kult Divusa Juliusa rozwinął się dość organicznie w całym imperium rzymskim. Weterani legionów Cezara nieśli ten kult wszędzie i wydaje się, że spotkało się to z entuzjastycznym przyjęciem, biorąc pod uwagę sławę Cezara, miłość, jaką darzyli go ludzie, i pamiętne wydarzenia związane z jego śmiercią. Kult ten nie cieszył się popularnością wśród rzymskiej elity, która początkowo próbowała go siłą stłumić, ale zrezygnowała po tym, jak Oktawian i Antoniusz, przywódcy frakcji Cezarów, zastosowali naciski polityczne. Kult stał się podstawą rzymskiego kultu cesarskiego, który stopniowo rozszerzał swój panteon, wynosząc po jego śmierci Cezara Augusta do rangi boskiej, apoteozując późniejszych cesarzy, a ostatecznie przekształcił się w kult obecnego, żyjącego cesarza jako żywego boga.

  Mamy więc dwie postacie, które bardzo do siebie pasują pod względem szczegółów biograficznych i cech charakteru. Jeden z nich, o którym wiemy na pewno, istniał; istnienie drugiego jest bardziej dyskusyjne. Co więcej, określona postać historyczna została uznana za ukochanego zbawiciela i czczona jako dosłowny bóg w całym znanym świecie, w kontekście politycznym, w którym jego kult był ściśle spleciony ze wszystkimi aspektami życia państwowego i publicznego. Zostawił ślad tak głęboko w historii, że jego imię oznacza „władca”, a my odmierzamy czas według jego schematu. Jego śmierci towarzyszyło gwałtowne uwolnienie emocjonalne, jakiego świat nigdy nie widział po śmierci jednego człowieka.Drugi, dla kontrastu – jeśli założymy, że różne cuda były jedynie baśniowością, a nie faktycznymi przykładami załamywania się fizyki – był w najlepszym razie wędrownym kaznodzieją ulicznym w kolonialnym zakątku, który, należy podkreślić, był zamieszkany przez lud, który był okrągły pogardzany przez wszystkich w pozostałej części imperium … innymi słowy, nie grupę ludzi, z której każdy prawdopodobnie przyjmie religię.

  Co więcej, mniej więcej w III lub IV wieku mamy do czynienia ze stosunkowo nagłym zniknięciem imperialnego kultu, któremu towarzyszy równie gwałtowny wzrost do dominacji kościoła chrześcijańskiego, który… został po prostu przyjęty przez imperium jako, w rzeczywistości, nowy imperialny kult.

  Kościół, którego bliźniacze siedziby znajdują się w Rzymie i Bizancjum… które również, dość przypadkowo, były centrami politycznymi zachodnich i wschodnich imperiów rzymskich. Warto zauważyć, że w Jerozolimie nie ma siedziby.

  Kościół, którego święte pisma są w całości po łacinie i grecku, a nie, powiedzmy, po aramejsku. Mimo że aramejski był nominalnym językiem ojczystym postaci założyciela i większości jego uczniów i naśladowców.

  Kościół, który wciąż nazywa swoją głowę Pontifex Maximus , tym samym tytułem, którym posługiwali się Rzymianie… i tym samym urzędem zajmowanym przez niejakiego Gajusza Juliusza Cezara.

  Wszystko to wydaje mi się trochę zbyt wygodne. Pasuje trochę zbyt ciasno, by być jednym wielkim, niezwykłym zbiegiem okoliczności.

  Nasuwa się zatem pytanie: jak to się stało? W jaki sposób religia oparta na postaci mitycznej całkowicie wyparła szeroko rozpowszechnioną religię opartą na kimś, o kim wszyscy wiedzieli, że rzeczywiście istniał?

  Tu rozstaję się z Francesco Carottą.
  To było wtedy dość powszechne. Prawie wszyscy, którzy się liczyli, pochodzili od Zeusa, Herkulesa, Perseusza lub kogokolwiek innego. Nie sądzę nawet, że ogólnie kłamali; prawdopodobnie w to uwierzyli, w ten sam sposób, w jaki wielu Amerykanów naprawdę myślało, że mieli tę praprababkę Cherokee, która potem w tajemniczy sposób nie pozostawiła żadnego śladu w ich 23 i Ja.
  Krążyły pogłoski, że Cezar dał się uwieść i zbezcześcić przez Nikodemesa, plotki, które krążyły wokół niego przez całą jego karierę i którym głośno zaprzeczał. Biorąc pod uwagę, że Cezar był znanym kobieciarzem, wątpię w prawdziwość tej historii, ale co ważniejsze, zawsze czułem, że sam fakt, że polityczni wrogowie Cezara uważali to za amunicję przeciwko niemu, stanowi przekonujący dowód na to, że starożytny świat nie był taki otwarci na homoerotyzm, jak chcieliby wszyscy wierzyć współcześni aktywiści.
  Ten, który przynosi ofiary,
  Najlepszy budowniczy mostów
  Tak, to trochę za mało w porównaniu, ale założę się, że nie wiedziałeś, że Cezar był arcykapłanem, a ja chciałem to gdzieś popracować.
  W języku angielskim ta wioska jest pisana Capernaum, ale Carotta tłumaczy Capernaum jako „Cafarnaum”, co znacznie bardziej przypomina Corfinium. Myślę, że może to być problem językowy: Kafarnaum to angielska pisownia, ale wydaje się, że w języku włoskim (oryginalny język Carotty) i hiszpańskim jest to pisownia Cafarnaum. Oryginalna wymowa wydaje się być podobna do „Kfar Nahum”, więc nie jestem pewien, dlaczego angielski brzmi „Caper” zamiast „Cafer”, ponieważ ten ostatni brzmi bliżej „Kfar”.
  Carotta wskazuje również, że większość Ewangelii odnosi się w tym fragmencie do morza , podczas gdy geografia wskazuje, że musiało to być jezioro.
  Jej późniejsze uwiedzenie Marka Antoniusza niewiele zmieniło to postrzeganie.
  Nawiasem mówiąc, Longinus najwyraźniej nie był zbyt popularnym rzymskim imieniem.
  Związek ten był tak głęboki, że imię Cezara stało się synonimem Cesarza. Przetrwał do dziś u cesarza i cara . Nawiasem mówiąc, Kaiser jest bliższy poprawnej wymowie jego imienia.
  Nastąpiła koniunkcja Jowisz-Saturn 21 grudnia 2020 r.; czy pamiętasz to jako szczególnie godne uwagi?

  • krnabrny1 says:

   Moja uwaga do powyższego jest jedna.
   Mało prawdopodobne jest, aby Żydzi płakali bardzo po Cezarze.
   Biorąc pod uwagę, że Żydzi napisali biblię, a w biblii zamieścili personifikację Cezara w postaci Jezusa, to łatwo się domyślić, że prawdę napisali mówiąc, że to właśnie naród żydowski doprowadził do śmierci Jezusa/Cezara.

   Pokrętne, ale jednak przyznanie się do winy, choć oni raczej pojmują jako rozdaj, pochwalenia się mówiąc metaforycznie: “Jam to nie chwaląc się sprawił” :-))))

Wypowiedz się