BIULETYN: WOJSKA POLSKIE WKROCZYŁY DO WOJNY NA UKRAINIE

Opublikowano Maj 24, 2022, autor: State of the Nation

Hal Turner Audycja radiowa

Pojawiają się oszałamiające doniesienia, że dwa (2) bataliony wojsk Wojska Polskiego potajemnie wkroczyły na Ukrainę. W nocy 2 bataliony polskiej piechoty wyprowadziły się z Kijowa dzień wcześniej i dotarły już do Pawłogradu.

Dwie lub więcej kompanii tworzą batalion, który liczy od 400 do 1 200 żołnierzy i jest dowodzony przez podpułkownika. Batalion jest najmniejszą jednostką, która ma sztab oficerów (odpowiedzialnych za personel, operacje, wywiad i logistykę) do pomocy dowódcy.

Mówi się, że każdy batalion na Ukrainie ma 4 działa przeciwpancerne Rapira, transportery opancerzone i amerykańskie transportery opancerzone.

Obecnie polska piechota jest przygotowywana do przeniesienia na front Awdejewski.

Czy mówimy o regularnych oddziałach, czy najemnikach, trudno teraz powiedzieć. Niektóre raporty twierdzą, że Polacy są najemnikami, którzy czekali na zatwierdzenie ukraińskiej “pomocy” w wysokości 40 miliardów dolarów, zanim przejdą do akcji. Zostało to formalnie zatwierdzone pod koniec ubiegłego tygodnia.

WIĘCEJ:

Dodatkowe raporty otwarcie mówią, że brytyjski SAS był na Ukrainie, przeprowadzając specjalne operacje komandosów przeciwko Rosjanom.

Co gorsza, raporty przyznają teraz, że USA są na ziemi we wschodniej Ukrainie, wykonując mapowanie celów i inne rzeczy.


AKTUALIZACJA 10:27 EDT —

SENATOR USA MÓWI NATO “PRZYGOTUJ SIĘ NA ROSYJSKĄ AKCJĘ NUKLEARNĄ”

USA i ich sojusznicy z NATO powinni przygotować “niszczycielską” odpowiedź na potencjalne rosyjskie działania nuklearne, powiedział w sobotę senator Mitt Romney.

Wezwanie do działania pojawia się po groźbach ze strony Kremla i ostrzeżeniach ze strony rosyjskich dyplomatów, że inwazja na Ukrainę może doprowadzić do ataku nuklearnego, napisał republikanin z Utah w artykule dla The New York Times.

“Użycie przez Rosję broni nuklearnej byłoby bezsprzecznie redefiniującym, reorientującym wydarzeniem geopolitycznym” – napisał 75-letni Romney.

“Powinniśmy wyobrazić sobie niewyobrażalne, w szczególności to, jak zareagowalibyśmy militarnie i ekonomicznie na taką sejsmiczną zmianę na globalnym terenie geopolitycznym”.

Były kandydat na prezydenta przedstawił kilka opcji dostępnych dla zachodnich sojuszników oprócz odpowiedzi nuklearnej, gdyby “osaczony i urojony” prezydent Rosji Władimir Putin rozmieścił broń jądrową.

(Uwaga HT: Romney jest w “Klubie”, jeśli robi to ostrzeżenie, na pewno coś się za tym kryje. Jego publiczne uwagi są sygnałem – przynajmniej dla mnie – że już WIEDZĄ, co nadchodzi. Myślę, że faceci tacy jak Romney zabiją nas mnóstwo. Wyborcy z Utah zrobiliby dobrze, gdyby ich senator odzyskał kontrolę, zanim spowoduje, że cała masa z nas zostanie znudzona.)

___
ZA: https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/bulletin-polish-troops-have-entered-ukraine-war

Wojna na Ukrainie: dwa bataliony najemników z Polski zniknęły bez śladu

    1 czerwca 2022 r  843

Wojna na Ukrainie: dwa bataliony najemników z Polski zniknęły bez śladu

Dzień wcześniej dwa bataliony polskiej PMC przybyły w rejon Pawłogradu w obwodzie dniepropietrowskim, aby udzielić pomocy wojskowej swoim ukraińskim kolegom w bitwie o Donbas. Opowiedział o tym korespondent wojenny z Rosji Jewgienij Poddubny.

Jednak obszar pobytu zagranicznych najemników został wykryty przez zwiadowców i został poddany potężnemu uderzeniu pocisków z armii rosyjskiej. Od tego momentu wszelki kontakt z polskimi najemnikami ustał.

Nie ma oficjalnych informacji o śmierci polskich prywatnych wojskowych, ale przyjmuje się, że myśliwce PMC z Warszawy zostały wyeliminowane w wyniku celnego trafienia pociskami w miejscu ich koncentracji.

Wywiad donosi, że bataliony najemników były uzbrojone w różnorodny sprzęt wojskowy, w tym artylerię polową i pojazdy opancerzone.

Trwa udana denazyfikacja białoruskich najemników

Białoruscy najemnicy nadal giną na Ukrainie w walkach z armią rosyjską.

Tak więc stało się wiadome o eliminacji kilku bojowników batalionu Malinovsky, korespondent raportów “PolitNavigator”.

Mówimy o 34-letnim najemniku, pochodzącym z Mohylewa Konstantin Dzyubailo o pseudonimie “Feniks”, który dołączył do batalionu w 2014 roku.

Dowódca kompanii batalionu Pavel Volat również został wyeliminowany. Miejsce i okoliczności śmierci bojowników nie są zgłaszane.

“Nasz batalion poniósł ogromne straty. Podczas operacji wyzwolenia ukraińskiej wsi z rąk rosyjskich okupantów dowódca kompanii, żołnierz naszego batalionu, Paweł Wołat, został śmiertelnie ranny. Próbowali zabrać go do szpitala w stanie krytycznym, ale nie mieli czasu, aby … Volat został pochowany pod biało-czerwono-białą flagą i ukraińską flagą. Jak przystało na prawdziwego bohatera, który oddał życie za naszą i waszą wolność” – głosi przesłanie.

Również publikacja “Nasha Niva”, która zapewnia wsparcie informacyjne białoruskim neonazistom, informuje, że od początku operacji specjalnej rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainie inni członkowie batalionu zostali wyeliminowani: Ilja “Litwin” Chrenow, Aleksiej “Tur” Skoblya, Dmitrij “Terror” Afanasevich i Dmitrij “Hans” Rubashevsky.

Opublikowano za: Wojna na Ukrainie: dwa bataliony najemników z Polski zniknęły bez śladu – RuAN News (ru-an.info)

Comments

 1. krnabrny1 says:

  …mało prawdopodobne. Przebyli niezauważeni 1200 km od granicy z ciężkim uzbrojeniem?;-)))

 2. adamd says:

  “Przebyli niezauważeni 1200 km od granicy z ciężkim uzbrojeniem?”
  …………………
  Ojtam – ojtam
  Polska on morza do morza, bez problemów stanie się..
  A co!… zawsze bylim spryciule..
  Bo taką naturę od Boga już mamy, że w dupę bierzemy i nic nie gadamy…
  Dawnych wspomnień czar.
  Pluton maszerował i w marszu skandował..
  …Pod au, pod au pod Au-ster-litz. Dostaliśmy w dupę nie mówiliśmy nic !
  Bo taką naturę itd.
  https://spiritolibero.nowyekran24.com/post/168066,nato-kontra-rosja-co-dalej

Wypowiedz się