Wojna na Ukrainie budzi “trzecią siłę” w postaci byłych kolonii Zachodu

Wojna na Ukrainie wywróciła do góry nogami obecny porządek świata i oznaczała koniec globalizacji. Na świecie powstaje “trzecia siła” w postaci byłych kolonii Zachodu, które mają wielkie pragnienie odzyskania wszystkich zbrodni pasożytów …

Kryzys ukraiński i “trzecia siła“. Kto i jak ocenia politykę Rosji w świecie niezachodnim

Autor – Siergiej Fiłatow 2 kwietnia 2022 r 

Świat jest podzielony. Obiektywnie.

Niedawno Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, największej na świecie firmy zarządzającej aktywami o wartości 10 bilionów dolarów, napisał w liście do akcjonariuszy, że konflikt na Ukrainie oznaczał “koniec globalizacji” i “wywrócił do góry nogami obecny porządek świata”.

Wojna na Ukrainie budzi "trzecią siłę" w postaci byłych kolonii Zachodu

Mapa pokazuje na czerwono te kraje kolektywnego Zachodu, które nałożyły sankcje na Rosję, wspierając Stany Zjednoczone. Biel jest znakiem rozpoznawczym krajów – przytłaczającej większości – które nie wykazały agresji sankcji wobec Moskwy.

A jeśli Stany Zjednoczone i kraje europejskie z sojusznikami w obliczu Japonii, Australii i innych Anglosasów, a także szereg mniejszych państw, jednogłośnie stanęły po stronie nazistowskich władz Kijowa przeciwko Rosji, to około połowa państw świata zareagowała na kryzys ukraiński w zupełnie inny sposób.

Nie, nie wspierali Moskwy hasłami. W większości milczeli, ale zaczęli demonstrować swój stosunek do tego, co dzieje się z czynami, a nie słowami. W tej serii są Chiny, Indie, członkowie ASEAN, Pakistan i Iran, Brazylia i Argentyna, monarchie Zatoki Perskiej, Egipt i cała grupa krajów na Bliskim Wschodzie. Prawie 4 miliardy mieszkańców Ziemi.

Zwróćmy więc uwagę na pewne szczegóły, które manifestują się z dnia na dzień w stosunkach tych państw z Moskwą, a od razu zauważymy, że mamy przed sobą zbiorową Frondę byłych kolonii Zachodu przeciwko ich dawnym metropoliom.

Tak, chociaż nie mówią otwarcie z mównicy ONZ, ale już działają. A potem nadejdzie godzina, a byłe europejskie kolonie w Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej, które cierpiały przez wieki, powiedzą tak ważkie słowo, że niewiele pojawi się ani w Londynie, który zawsze wyprzedzał wszystkich innych zaangażowanych w kolonialną grabież i terror (pamiętaj o zniszczeniu Zulusów i sepoyów), albo w innych stolicach Zachodu.

Historyczny bumerang powraca. I właśnie ten proces mamy okazję obserwować w świecie wraz z całą podziwiającą publicznością z, jak mówili w XX wieku, “trzeciego świata”. Ale ten dawny “trzeci świat” zamienia się teraz w “trzecią siłę” w sprawach międzynarodowych, jeśli Rosja i kolektywny Zachód są uważane za pierwsze dwa.

Istnieje wiele tekstur. Wyobraźmy to sobie. Nie trzeba nawet wiele szukać – wszystko wychodzi na powierzchnię i, jak lubię mówić, MANIFESTUJE.

Zacznijmy od “atutów”, czyli od zamanifestowanych stanowisk dwóch światowych gigantów – Chin i Indii. Oto, co znany indyjski obserwator międzynarodowy, ambasador Indii w Rosji na początku 2000 roku, a następnie sekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych tego kraju, Kanwal Sibal, pisze na ten temat:

“W dniach 24-25 marca w Indiach odbyła się nieoczekiwana wizyta chińskiego ministra spraw zagranicznych Wang Yi. Inicjatywa wizyty wydaje się pochodzić ze strony chińskiej, co może wskazywać, że Chiny są gotowe do współpracy z Indiami. Kolejna uwaga stojąca za tą wizytą może być związana z pozytywnym zrozumieniem przez Chiny neutralności indii wobec kryzysu ukraińskiego, pomimo otwartych nacisków ze strony USA, aby potępić Rosję. W tym kontekście dialog Rosja-Indie-Chiny (RIC) i grupa BRICS mogą zyskać większe znaczenie dla Indii. Będzie to tym ważniejsze, że Chiny będą przewodniczyć RIC, a także BRICS w 2022 r., A przeprowadzenie tych szczytów wzmocni przywództwo Chin w grze o władzę z Waszyngtonem. Podczas rozmów poruszono kwestię Ukrainy, a obie strony, które były po tej samej stronie w niektórych przypadkach głosowania w ONZ, zgodziły się, że dyplomacja i dialog powinny być priorytetem (bez potępienia Rosji – SF). … Interakcja w procesach wielostronnych jest możliwa w ramach BRICS, Grupy Dwudziestu i Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Ogólnie rzecz biorąc, wizyta Wang Yi, która wyraźnie nie była zaimprowizowana, zawiera subtelne sygnały polityczne o niestabilności geopolitycznej wywołanej konfliktem między NATO a Rosją o Ukrainę. Zapowiada to próby ożywienia zachodniej hegemonii, przynajmniej w krótkim okresie, która nie powinna być tolerowana i z którą Chiny i Indie, jako główne kraje azjatyckie, muszą się zmagać.

Wszystko to mówi się bardziej niż szczerze, choć dyplomatycznie – “próby ożywienia zachodniej hegemonii, z którą Chiny i Indie muszą walczyć…”

Wojna na Ukrainie budzi "trzecią siłę" w postaci byłych kolonii Zachodu

Jeśli dodamy do tego, że Chiny wspierają Rosję na poziomie politycznym i opierają się Stanom Zjednoczonym, które domagają się, aby Pekin przyłączył się do sankcji wobec Moskwy, a Indie rozszerzają handel z Rosją zarówno pod względem zakresu towarów, jak i przejścia do rozliczeń w walutach narodowych – rubli i rupiach, to opcja wzmocnienia trójkąta azjatyckiego – RIC, wskazana powyżej, nie staje się już projektem, i rozwój w jego realizacji. Tutaj całkowity rynek wynosi prawie 3 miliardy ludzi, a ten czynnik będzie decydujący w najbliższej przyszłości.

Nic dziwnego, że Anglosasi przenoszą swoje “Centrum Władzy” do Australii, tworząc AUKUS , blok wojskowy, który obejmuje Stany Zjednoczone, Australię i Wielką Brytanię. Podkradają się do Azji od południa, która ma wszelkie możliwości, aby stać się światowym liderem w gospodarce, nauce i kosmosie w dającej się przewidzieć przyszłości. A Rosja jest tutaj w czołówce.

A potem Bliski Wschód zacieśnia się, nagle odwracając się plecami do amerykańskich “partnerów”, którzy od wielu dziesięcioleci manipulują tym naftowym regionem. Na przykład związki z Rosją pomagają Arabii Saudyjskiej zrównoważyć wpływy Stanów Zjednoczonych, a ogólnie pozycja monarchii naftowych jest obecnie zdeterminowana przez fakt, że są one rozczarowane polityką Waszyngtonu i nie postrzegają go jako gwaranta bezpieczeństwa w regionie, zauważa lokalna prasa.

Zarówno Arabia Saudyjska, jak i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) są dwoma największymi państwami OPEC+, które mogą szybko wprowadzić dodatkowe dostawy ropy na rynek na prośbę Stanów Zjednoczonych, jednak teraz “nie są w nastroju do wyświadczania Waszyngtonowi żadnych przysług”. Przeciwnie, oba kraje są zdenerwowane, że administracja Bidena była “obojętna” na niedawne ataki rakietowe jemeńskich Hutich na terytoria Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto Arabia Saudyjska uważa Rosję za kluczowego partnera w OPEC+ i nie chce rezygnować ze współpracy z Rosją i ignorować jej interesów.

Oto krótki bieg:

– Indie są gotowe kupić ropę z Rosji za rupie;

Arabia Saudyjska jest gotowa sprzedać chińską ropę za juana;

Iran i Wenezuela już handlują ropą z Rosją za ruble;

– Chiny nawiązują handel z Rosją w parze rubel-juan;

Rosja zawarła ważne umowy handlowe z Pakistanem (220 mln osób) i Mjanmą (kolejne 50 mln);

– Rosja ma coraz szersze związki z Ameryką Łacińską (Brazylia prosi o budowę dla niej atomowych okrętów podwodnych) i z Afryką.

Ważne jest również to, że żaden z ponad 120 krajów na świecie, w których dominuje ludność muzułmańska, nie przyłączył się do sankcji przeciwko Rosji.

Podsumowując, o Afryce.

Pewnego dnia były prezydent Beninu, Lionel Zinsou, przemawiając w Paryżu, powiedział dosłownie: “Teraz wszyscy słyszymy o tym kryzysie, o antyrosyjskich sankcjach, o ropie i gazie. Rosja zaopatruje nas w zboże i kukurydzę. Cała logistyka przechodzi przez Morze Czarne. A afrykański świat jest zamrożony w przerażeniu tym, co się dzieje. Przerażony działaniami Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Nie kupisz Afrykanów z opowieściami o demokracji. To tylko twoje bajki do konsumpcji domowej. Większość afrykańskiej elity powstała w Związku Radzieckim – lekarze, inżynierowie, piloci, nauczyciele, naukowcy. Rosjanie są jedynymi Europejczykami, którzy zdekolonizowali Afrykę, a Afryka pamięta o tym, tak jak Afryka pamięta europejskie okrucieństwa. Jeśli zauważyłeś, kraje afrykańskie nie poparły rezolucji ONZ potępiającej Rosję. I nigdy nie poprą żadnych rezolucji przeciwko Rosji. Jest wszyta w subkorę każdego Afrykańczyka: Rosja jest dobra, bez względu na to, co myślisz. To stała.”

Tak więc “świat zachodni” nie jest całym światem.

I, powtarzamy, “trzecia siła” rośnie w postaci byłych kolonii Zachodu, które mają wielkie pragnienie odzyskania w XXI wieku wszystkich zbrodni eurometropolii popełnionych na przestrzeni wieków kolonialnego terroru i handlu niewolnikami. A indyjscy sepoyowie nie zapomnieli, jak ich przodkowie zostali zastrzeleni z armat przez angielską bestię.

Dlatego ta “trzecia siła” wciąż po cichu, ale pokazuje swoje poparcie dla Rosji. Doskonale wiedzą, co to jest – ta zachodnia opinia publiczna, co rzuciło wyzwanie naszemu krajowi i przeciwko komu Rosja poszła do tej decydującej bitwy.

Źródło

O roli Rusi w odrodzeniu Rosji i całej planety

Bardziej szczegółowe i różnorodne informacje na temat wydarzeń odbywających się w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach naszej pięknej planety można uzyskać na konferencjach internetowych odbywających się stale na stronie internetowej “Klucze wiedzy”. Wszystkie Konferencje są otwarte i całkowicie bezpłatne. Zapraszamy wszystkich, którzy się budzą i są zainteresowani…

Opublikowano za: Wojna na Ukrainie budzi “trzecią siłę” w postaci byłych kolonii Zachodu – RuAN News (ru-an.info)

Comments

  1. doran65 says:

    jednym slowem Ta mapa klarownie pokazuje obszary Antysemickie / antychrystusowe DEMON,kratyczne. ( BIALY KOLOR ) i obszary ..ANTYDEMON,kratyczne, terorystyczne , niepostepowe , Bialych rasistow Bialych nacjonalistow ,i oszolomow ( czerwony kolor)

Wypowiedz się