Zapomniana przepowiednia amerykańskiego proroka o Rosji. Jest zaskakująca

Publikujemy kilka przepowiedni najwybitniejszych jasnowidzów z przed wielu lat, o tym co czeka świat, w tym o roli Rosji, w najbliższych kilkudziesięciu latach. Należy też wyraźnie zaznaczyć, że te straszne wizje, nie są nieuchronne, ponieważ były przepowiedziane na realizowanej wtedy innej linii czasowej. Natomiast jeżeli linia czasowa zmieniła się istotnie na bardziej pozytywną, to te wydarzenia nie muszą wystąpić. Wpływ na taką zmianę ma globalna świadomość ludzi. Jeżeli ta świadomość istotnie się pozytywnie zmieni, to możemy uniknąć tych zapowiadanych katastrof. Wiele aktualnych duchowych przekazów mówi, że zmiany na Ziemi weszły na bardziej pozytywną linię czasową. A więc przyszłość to zweryfikuje…

Redakcja KIP

——————————————

16 kwi 18 07:42 

Edgar E. Cayce, najsłynniejszy amerykański jasnowidz, pozostawił po sobie wiele przepowiedni, które dopiero mają się spełnić. Kilka z nich odnosi się do Rosji, mającej w przyszłości stać się “nadzieją świata” po tym, jak USA i Europa Zachodnia dotkliwie ucierpią wskutek kataklizmu.‹ wróć

  • Edgar E. Cayce był amerykańskim mistykiem i jasnowidzem. Z powodu udzielania odpowiedzi podczas transu, nazywano go “Śpiącym Prorokiem”
  • Według jego przepowiedni część USA i Północnej Europy zaleją wody potopu
  • Nadzieję dla świata widział w Rosji, gdzie narodzi się “ideologia przyszłości”.

Edgar Evans Cayce (1877-1945) to według niektórych jeden z najbardziej utalentowanych jasnowidzów wszech czasów. Posiadał zdolność do zapadania w szczególny rodzaj transu, w czasie którego uzyskiwał odpowiedzi na zadawane mu pytania. I choć swój dar wykorzystywał głównie do diagnozowania chorób i udzielania porad medycznych, pozostawił po sobie także kolekcję przepowiedni na temat różnych aspektów przyszłości: od zmian klimatycznych, po odkrycia naukowe oraz wydarzenia, jakie zmienią oblicze Ziemi. Zdaniem Caycego decydującą rolę w nadchodzących czasach odegrają… Rosjanie.

Caycego zwano Śpiącym Prorokiem

Jasnowidz urodził się w wielodzietnej rodzinie farmerów spod Hopkinsville (stan Kentucky). Z jego dzieciństwem związanych jest wiele opowieści o nadprzyrodzonych zjawiskach. Mały Edgar widywał duchy i spotykał swojego Anioła Stróża. Umiejętność wchodzenia w trans i sczytywania z planu astralnego potrzebnych mu informacji odkrył u siebie już jako młodzieniec. Przez długi czas dar ten wykorzystywał okazjonalnie, ponieważ sesje postrzegania pozazmysłowego wykańczały go psychicznie i fizycznie. Na życie zarabiał m.in. jako fotograf i agent ubezpieczeniowy.https://pulsembed.eu/p2em/v9suv8xEJ/

Z biegiem lat Cayce zyskał sławę oraz grono pacjentów. Profesjonalnie jasnowidzeniem i uzdrawianiem zajął się dopiero w latach 20. ub. wieku. W Virginia Beach stworzył nawet specjalistyczny szpital oraz ośrodek mający badać fenomen jego wizji lub “odczytów” (ang. readings), jak je nazywał. Cayce twierdził, że wchodząc w trans podłącza się do uniwersalnego pola świadomości i pozyskuje stamtąd różne informacje, np. o przyczynach chorób odwiedzających go ludzi (czasami doradzał im też w kwestiach biznesowych). Z racji tego, że stan, w jaki się wprowadzał przypominał sen, jasnowidz zyskał przydomek “Śpiący Prorok”.

Spośród kilkunastu tysięcy zachowanych odczytów niewielka część dotyczy przyszłości świata, nauki oraz religii, jaka pełniła w życiu Caycego bardzo ważną rolę i niekiedy rzutowała na interpretowanie przez niego wizji. Wiele z nich okazało się jednak zaskakująco trafnych. Śpiącemu Prorokowi przypisuje się m.in. przepowiedzenie wielkiego kryzysu z 1929 r., II wojny światowej, okoliczności śmierci Hitlera, prezydentów Roosevelta i Kennedy’ego, a także utworzenia niepodległych Indii i Izraela.

Według zwolenników jasnowidza najbardziej intrygujące są jednak te przepowiednie, które odnoszą się do niedalekiej przyszłości i czekających ludzkość zmian politycznych i klimatycznych, a także nadchodzącej globalnej transformacji.

Rosja nadzieją świata. USA zatoną

Jedna z najbardziej niepokojących przepowiedni Caycego dotyczy wielkiego potopu, który zmieni kształt Stanów Zjednoczonych i zepchnie kraj do roli drugorzędnego gracza na arenie międzynarodowej. Śpiący Prorok miał na ten temat kilka wizji. Jedna z nich odnosiła się do jego przyszłej inkarnacji, kiedy zobaczył siebie w ciele chłopca z Nebraski, leżącej w centralnej części USA. W wizji znajdowała się ona jednak nad brzegiem oceanu, ponieważ cała wschodnia część Stanów została zatopiona. W innym odczycie jasnowidz zapowiadał, że to samo czeka zachodnie wybrzeże, a początek tego procesu wiązał z liczbami “58” oraz “98”, choć nie podawał konkretnych dat.

“Ucierpi nawet środkowa część Stanów Zjednoczonych. Los Angeles, San Francisco w większości zostaną zniszczone jeszcze przed upadkiem Nowego Jorku (…). Tam jednak pojawią się nowe pokolenia ludzi, podczas gdy południowe partie Karoliny i Georgii znikną całkowicie”.

Katastrofa w USA otworzy drzwi nowym hegemonom – Chinom oraz Rosji, w której Cayce upatrywał zbawienia ludzkości. W jednym z readingów pisał, że jeśli za naszą wschodnią granicą zapanuje duchowa swoboda, “wyniknie z tego wielkie dobrodziejstwo dla świata”. O co chodziło, wyjaśnił w kolejnej kontrowersyjnej przepowiedni.

“Co dalej z narodami? W Rosji zrodzi się nadzieja dla świata, ale nie chodzi o komunizm (…), tylko o wolność. Wolność! Taką, gdzie każdy człowiek żyje dla bliźniego. Narodzi się tam jej zasada. Jej wykrystalizowanie zajmie lata, ale to stamtąd wyjdzie nadzieja”.

W kolejnej, równie problematycznej wizji zdradził kilka dodatkowych szczegółów:

“Zbliżają się zmiany, to pewne – ewolucja albo rewolucja w kwestii myśli religijnej. Proces ten rozpocznie się w Rosji. Nie chodzi o komunizm, raczej o coś o podobnych zasadach, zgodne z nauczaniem Chrystusa. To będzie Jego forma komunizmu!” – ogłosił.

O Chinach mówił z kolei, że zaczną zbliżać się do zachodniej cywilizacji i przyjdzie dzień, kiedy Państwo Środka stanie się ostoją chrześcijaństwa. Ale to nie koniec. Zapowiadany potop dotknie bowiem nie tylko Amerykę, ale też północną część Europy i Japonię, która w całości pogrąży się pod wodą. Oprócz tego dojdzie do anomalii klimatycznych wywołanych przebiegunowaniem i aktywnością wulkaniczną, konfliktów w Egipcie, Libii i Syrii oraz do zagadkowego, choć ważnego incydentu w Cieśninie Davisa (między Grenlandią a Ziemią Baffina).

Cayce przepowiadał też dziwne rzeczy

Śpiący Prorok miał, tak samo za życia, jak i dziś, równą liczbę zwolenników i wrogów. Zarzucano mu szarlatanerię, a profetyczne transy wiązano ze zwyczajną autohipnozą. Jego przepowiednie krytykowano za zbytnią ogólnikowość oraz podejrzaną zbieżność z pismami Heleny P. Bławatskiej (zm. 1891). W latach 20. Cayce, pod wpływem znajomego, zaczął zwracać się ku takim tematom jak Atlantyda czy nadciągająca epoka zmian – nowa era w dziejach człowieka.

Amerykański ekstrasens twierdził, że na Ziemi rozpocznie się proces, który doprowadzi do wyewoluowania nowej formy Homo sapiens. W imponującym tempie rozwijać będzie się też nauka i technika, powstaną nowe typy napędu, a medycyna da człowiekowi możliwość regeneracji narządów i odwracania skutków starzenia:

“Ludzie powinni żyć dłużej, niż jest to im wyznaczone. I będą tyle żyć!” – zapowiadał.

Cayce mówił sporo na temat odkryć archeologicznych, także tych “z pogranicza”. Jego zdaniem u progu wielkich przemian, na płaskowyżu Giza (między łapami Sfinksa albo w okolicach Piramidy Cheopsa) zostanie odnaleziona “Komnata Zapisków” – biblioteka Atlantów. Jasnowidz poruszył ten temat w readingu z 1933 r.: “Dojdzie do otwarcia świątyni Komnaty Zapisków w Egipcie. Złożone niegdyś w sercu Atlantydy, zostaną znalezione w tym samym miejscu”. Co więcej, Śpiący Prorok zapowiadał, że archeologom uda się natrafić na fragment zatopionego kontynentu w pobliżu archipelagu Bimini.

W przeciwieństwie do wielu innych jasnowidzów (m.in. ojca Czesława A. Klimuszko), Cayce nie zapowiadał końca świata czy cywilizacji. O apokalipsie i Antychryście mówił raczej jako o symbolach walki dobra ze złem, światła z ciemnością, prawdy z fałszem. Po trudach transformacji ma czekać nas z kolei “złota era”. Nim jednak się to stanie, musi nastąpić duchowa odnowa, a ta ponoć zbliża się wielkimi krokami – twierdził.Autor: Piotr Cielebiaś

Data utworzenia: 16 kwietnia 2018 07:42

Opublikowano za: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/edgar-cayce-spiacy-prorok-przepowiednia-jasnowidza-dotyczaca-rosji/he37yxf

Baba Wanga: Putin i Rosja zmienią świat

20 mar 18 12:49 

Nazywana Bałkańskim Nostradamusem Baba Wanga była skuteczną wieszczką. W 1979 roku zapowiedziała, że Rosja pod przewodnictwem “Władimira” stanie się mocarstwem, które obejmie duchowe władanie nad światem do 2040 roku.‹ wróć

  •  Baba Wanga trafnie przewidziała dojście Hitlera do władzy, drugą wojnę światową czy zamachy z 11 września 2001 roku.
  • Badacze jej przepowiedni twierdzą, że sprawdzały się one w 85 proc.
  • Pod koniec lat 70. wieszczka przepowiedziała, że Rosja stanie na czele Europy.

Baba Wanga przyszła na świat 31 stycznia 1911 roku w Strumicy na terenie obecnej Macedonii. Jak głosi niepotwierdzona historia, jako dziecko zgubiła się trakcie huraganu, podczas którego jej oczy zostały zaklejone przez ziarnka piasku. Od tego czasu, do końca swojego życia Baba Wanga nie uniosła powiek i nie spojrzała na otaczający ją świat. Zamiast tego skupiła się na odbieraniu wewnętrznych przekazów. Niedługo później Wanga zaczęła bowiem przewidywać przyszłość.

Kobieta parała się ziołolecznictwem, pomagała też w poszukiwaniu zaginionych osób. Nigdy nie zgadzała się na udzielanie porad ludziom, których uważała za złych. Wypędzała ich ze swojego domu tuż po tym, jak wyliczyła im wszystkie złe uczynki.https://pulsembed.eu/p2em/6_RxcOByv/

Baba Wanga w swoich wizjach obserwowała losy całego świata, nie tylko Bałkanów. Przewidziała w nich dojście Adolfa Hitlera do władzy, wybuch drugiej wojny światowej, katastrofę w elektrowni atomowej w Czarnobylu, zatonięcie okrętu podwodnego Kursk czy zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku. Z kolei w rozmowie z Valentinem Sidorovem w 1979 roku oznajmiła, że podczas gdy wszystko wokół będzie się kruszyć niczym lód tylko jedno pozostanie niewzruszone: “Chwała Władimira, chwała Rosji, która zów stanie się imperium”. Wieszczka oznajmiła, że nie ma takiej siły, która mogłaby złamać lub powstrzymać Rosję. Jej przywódca będzie usuwać wszystko, co stanie na drodze do chwały. Kraj ten będzie się rozwijać, rosnąć w siłę, aż nikt nie będzie w stanie powstrzymać jego potęgi.

Zdaniem wieszczki Europa zacznie się rozpadać, słabnąć, podczas gdy “Władimir” przejmie władzę nie tylko na Starym Kontynencie, ale też wstrząśnie posadami świata. Zdaniem wieszczki ok. 2040 roku Rosja stanie się mocarstwem, które obejmie “duchowe” przywództwo.

Niektórzy łączą przepowiednie Wangi z 1979 roku z reelekcją Władimira Putina, Brexitem oraz napięciem na linii Rosja – Wielka Brytania po sprawie otrucia czołowego rosyjskiego szpiega i jego córki w Salisbury. Czy i tym razem wieszczka przewidziała przyszłość?

Data utworzenia: 20 marca 2018 12:49

Opublikowano za: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/baba-wanga-wladimir-putin-i-rosja-zmienia-swiat/50g4sgd

Koniec Europy – pojawia się w wielu przepowiedniach

15 lip 20 09:13 

Według przepowiedni przyszłość Europy rysuje się w czarnych barwach. Wielu jasnowidzów ostrzega przed kataklizmem, który zmieni kształt naszego kontynentu, a także przed wojnami i nieuchronną konfrontacją z islamem.

Jasnowidze zapowiadają "koniec Europy"
Jasnowidze w przepowiedniach zapowiadają “koniec Europy”

  • Wielu jasnowidzów przepowiada, że w przyszłości część naszego kontynentu zostanie zatopiona wskutek podnoszącego się poziomu mórz
  • Chaos pogłębią perturbacje polityczne i konflikty, a kumulacja problemów sprawi, że Europa, jaką znamy obecnie, przestanie istnieć
  • Takie wizje odnaleźć można u najpopularniejszych i najbardziej trafnych proroków

Edgar Cayce: “Europa zmieni się w mgnieniu oka”

Edgar Cayce (1877-1945) – amerykański jasnowidz, słynął z tego, że wizje spływały na niego w transie przypominającym sen. Uzyskiwane w ten sposób przekazy nazywał “odczytami” (ang. readings), a za życia podyktował ich kilkanaście tysięcy. Cayce swoim darem służył potrzebującym, rozwiązując ich problemy życiowe lub zdrowotne (potrafił bowiem “przewidzieć chorobę” i zasugerować lekarstwo), a do jego klientów należeli m.in. Woodrow Wilson oraz Thomas Edison.

Entuzjaści “Śpiącego proroka”, jak nazywa się Caycego twierdzą, że przewidział on wielki kryzys, wybuch II wojny światowej, zamach na Kennedy’ego, upadek ZSRR, a nawet globalne ocieplenie. Rzeczy, które zapowiedział, a które jeszcze nie miały miejsca, obejmują z kolei odkrycie mitycznej Atlantydy, podniesienie się poziomu wód i zatopienie obszarów nadbrzeżnych oraz zniszczenie przez kataklizm Wschodniego Wybrzeża USA.

Zdaniem Cayce’a zmiany dotkną także Europę:

“Ziemia rozstąpi się w zachodniej części Ameryki. (…) Północna część Europy zmieni się w mgnieniu oka” – zapowiadał. Najbardziej zaskakuje jednak to, że zbawienie Europy i świata Cayce widział… w Rosji: “To stamtąd nadciągnie nadzieja dla ludzkości, ale nie od komunistów czy bolszewików. Nie! Będzie to wolność i życie obywatela dla obywatela. Wykrystalizowanie się tej sytuacji zajmie lata, ale Rosja znowu stanie się nadzieją świata”.

Ojciec Klimuszko: “Wody sięgną Polski”

Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko (1905-80) – słynny polski zielarz i ekstrasens miał dysponować uzdolnieniami parapsychicznymi od dziecka, ale w pełnej skali aktywowały się one u niego dopiero podczas II wojny światowej, kiedy został skatowany przez Niemców podczas pacyfikacji jednej z podradomskich wsi. Jakiś czas później zorientował się, że dostrzega towarzyszące ludziom “filmy z życia”, z których mógł czytać jak z otwartej książki.

Zakonnik miewał także wizje przyszłości Polski i świata, choć z racji tego, że nie napawały go optymizmem, niechętnie o nich opowiadał. Dla Europy wieszczył niszczycielski “potop” i konfrontację ze światem islamu:

“Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i włoskie dzieci, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy” – mówił.

Klimuszko, podobnie jak Cayce, zapowiadał też podniesienie się poziomu mórz:

“Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą. Morze pokryje archiwa, wszystkie dokumenty opatrzone pieczęcią tajności już będą na zawsze utracone. (…) Te wody szły przez Niemcy aż tutaj. Sięgnęły Polski. Tu, gdzie jesteśmy dziś, będzie morze. Woda pokryje mój cmentarzyk” – zapowiadał.

Alois Irlmaier: Śmierć ze Wschodu

Alois Irlmaier (1895-1959) – bawarski jasnowidz z Freilassing zasłynął tym, że pomagał policji w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, a po wojnie, dzięki swojemu darowi, lokalizował zaginionych. Oprócz tego miewał wizje przyszłości świata, które przelatywały mu przed oczyma niczym “filmowe klatki”. Centralne miejsce w przepowiedniach Irlmaiera zajmowała Europa, która, jego zdaniem, upadnie w wyniku konfliktu ze Wschodem.

“Do okien i drzwi Bawarczyków będą zaglądać dziwni żołnierze. Ze wschodu nadejdzie ich czarna kolumna. Wszystko będzie się działo szybko. (…) Jadą czołgi, a ci, którzy nimi kierują, są pokryci śmiercią. Tam, gdzie się pojawią, nie ma nic: drzew ani ptaków, kwiatów, zwierząt czy trawy. Sama ziemia. Wiatr nawiewa od wschodu śmiercionośną chmurę. Nagle wschodnie armie upadają. Rzucają wszystko i uciekają na północ, ale stamtąd nie wracają. Nad Renem wszystko będzie miało swój finał. Będzie tak wielu zabitych, tysiące poczerniałych ciał” – przepowiadał.

Baba Wanga: Wyludniona Europa

Wanga – czyli Wangelia Pandiewa Guszterowa (1911-96), wizjonerka z Petricza, była w ojczystej Bułgarii, jak i w ZSRR prawdziwą celebrytką. Była niewidoma od młodych lat, gdy rzekomo została porwana przez trąbę powietrzną. Kiedy ją znaleziono, jej oczy były poranione – pełne piachu i pyłu, a przeprowadzona niedbale operacja nie pomogła w przywróceniu jej wzroku.

Przepowiednie Wangi są bardzo kompleksowe i rozciągają się na kilka stuleci w przód (choć problemem pozostaje, ile z nich rzeczywiście wypowiedziała, a ile jej przypisano). Są też bardzo pesymistyczne, szczególnie dla Europy. Twierdziła ona przykładowo, że w drugiej połowie XXI w. wybuchnie kolejny ogólnoświatowy konflikt, w wyniku którego Stary Kontynent wyludni się. Bezpośrednim powodem upadku Europy będzie atak krajów arabskich, a do lat 40. ob. wieku nasz kontynent ma znaleźć się – zdaniem Wangi – pod całkowitym panowaniem muzułmańskim.

Benjamin Solari Parravicini: “Schyłek Europy”

Benjamín Solari Parravicini (1898-1974) był argentyńskim malarzem, który w 1932 r. odkrył w sobie zadziwiające zdolności mediumiczne. Mieszkańcy “innego wymiaru” przekazywali mu krótkie wiadomości, które artysta utrwalał w postaci charakterystycznych “psychografii” – sporządzanych naprędce rysunków, którym towarzyszyły notki o nadchodzących wydarzeniach.

Zwolennicy Parravicineigo twierdzą, że już pod koniec lat 30. otrzymał on przekazy zapowiadające upadek Hitlera, zimną wojnę, lot człowieka w kosmos, a nawet pojawienie się “latających talerzy” (zdaniem Argentyńczyka, kontakt z obcymi ma być jednym z przełomowych wydarzeń nadchodzącego okresu). Z rzeczy, które dopiero mają się wydarzyć, Parravicini przewidywał m.in. wielki kataklizm, który “był zapowiadany, ale w który nie wierzono” oraz “ostateczny konflikt”, który rozpętają Chiny i Rosja.

Także dla Europy Parravicini nie miał dobrych wieści. W swoich krótkich i zwięzłych przepowiedniach zapowiadał, że “schyłek Europy rozpocznie się w 75” (jeśli miał na myśli rok 1975, wtedy miało miejsce w Wielkiej Brytanii pierwsze referendum nt. “Brexitu” – wyjścia kraju ze struktur europejskich). W przekazie z 1951 r. czytamy z kolei: “Upadek Europy. 66. Początek”, a przepowiednia z 1968 wieszczy, że po nadejściu “godziny” rozpoczną się deszcze, które sprawią, że podniesie się poziom wód. Całości nieszczęść ma według jasnowidza dopełnić upadek papiestwa.

Nostradamus: Wojna cywilizacji

Aptekarz i matematyk Michel de Nostradame (1503-66) zwany Nostradamusem jest autorem słynnych “Centurii” – zbioru wierszowanych przepowiedni, w których opisał plagi, wojny i katastrofy czekające Europę. Swoje dzieło stworzył na podstawie analizy astrologiczne wspomagane podpowiedziami nadnaturalnego “instynktu” – przyznawał w liście do swojego mecenasa, króla francuskiego Henryka II.

Głównym tematem “Centurii” jest konflikt Zachodu z islamem. Nostradamus pisze w nich m.in. o “wielkim Arabie maszerującym naprzód” oraz “człowieku wschodu, który ruszy do Galii i za Apeniny”. Choć francuski profeta wspomina też o powodziach, suszach i dziwacznych bitwach, w których jego interpretatorzy dopatrują się opisu futurystycznych broni, nie wyznacza on daty końca świata. Jego zdaniem Ziemia będzie istniała co najmniej do roku 3797, który stanowi datę końcową jego przepowiedni mających jednak charakter uniwersalny i dających dopasować się do różnych sytuacji.

Autor: Piotr Cielebiaś

Data utworzenia: 15 lipca 2020 09:13

Opublikowano za: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/jasnowidze-zapowiadaja-koniec-europy/sqc6mxk

Trackbacks

  1. […] Publikacja kilku przepowiedni najwybitniejszych jasnowidzów z przed wielu lat, o tym co czeka świat, w tym o roli Rosji, w najbliższych kilku latach. Uważano też, że są złe, że te straszne wizje, nie są nieuchronne, ponieważ zostały przedstawione na podstawie tej innej linii czasowej. A skoro linia czasowa została istotnie na podwyższonym poziomie, to te czynności nie muszą istnieć. Wpływ na inną zmianę ma globalną liczbę ludzi. Jeśli ta istotnie się zmieni, to może pomóc w tych przewidywanych sytuacjach. Wiele aktualnych duchowych przekazów mówi, że zmiany na Ziemi weszły na wyższy poziom rzeczywistej czasu. A więc przyszłość do zweryfikuje…StowarzyszenieKlubu Inteligencji PolskiejLinkhttp://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/03/zapomniana-przepowiednia-amerykanskiego-proroka-o-ros… […]

Wypowiedz się