Wyciekł raport: Izrael uznaje Żydów w rzeczywistości za Chazarów; Tajny plan odwróconej migracji na Ukrainę

Publikujemy tekst sprzed ponad 8 lat o planie powrotu Chazarów/ kryptożydów z Izraela na Ukrainę, celem odtworzenia swojego państwa, które istniało na jej części obecnego terytorium. Plan ten zakłada pozbycie się różnymi sposobami dużej części Ukraińców, w tym emigracji na teren Polski, zwłaszcza ludności powiązanej ze środowiskami banderowskimi z Zachodniej Ukrainy. Natomiast projekt powrotu Chazarów z Izraela na tereny obecnej Ukrainy, po wejściu Rosji rozpada się. Pozostaje Polska, jako jeden z wariantów emigracji. To źle wróży Polakom w ich własnym kraju.
Redakcja KIP
———————–
Szlomo Ezagui

[Od redakcji: Chociaż zostało to pierwotnie opublikowane 18 marca 2014 r. (Jerozolima i Żytomierz, 16 marca/Adar II 14), jego zainteresowanie pozostaje aktualne w związku z wydarzeniami na Ukrainie.]

(Nasi rosyjscy i ukraińscy korespondenci Hirsh Ostropoler i I. Z. Grosser-Spass również przyczynili się do tej historii, opóźnionej z powodu kryzysu związanego z referendum krymskim.)

Szybkie zmiany

Zwolennicy spraw Bliskiego Wschodu wiedzą dwie rzeczy: zawsze spodziewaj się nieoczekiwanego i nigdy nie spisuj na straty premiera Benjamina Netanjahu, który ma więcej życia politycznego niż przysłowiowy kot.

Dopiero wczoraj nadeszła wiadomość, że syryjscy rebelianci planują oddać Izraelowi Wzgórza Golan w zamian za utworzenie strefy zakazu lotów przeciwko reżimowi Assada. W jeszcze śmielszym posunięciu, jak teraz ujawniono, Izrael wycofa swoich osadników ze społeczności spoza bloków osadniczych – i przeniesie ich przynajmniej tymczasowo na Ukrainę. Ukraina zawarła to porozumienie na podstawie historycznych powiązań i w zamian za rozpaczliwie potrzebną pomoc wojskową przeciwko Rosji. Ten zaskakujący obrót wydarzeń miał jeszcze bardziej zaskakujące pochodzenie: genetykę, dziedzinę, w której izraelscy uczeni od dawna przodują.

Wojowniczy lud turecki – i tajemnica

Powszechnie wiadomo, że gdzieś w VIII-IX wieku Chazarowie, wojowniczy lud turecki, nawrócili się na judaizm i rządzili rozległą domeną w tym, co stało się południową Rosją i  Rusią  ( obecna nazwana od ok. 150 lat – Ukrainą). To, co stało się z nimi po tym, jak Rusini zniszczyli to imperium około XI wieku, było tajemnicą. Wielu spekulowało, że Chazarowie stali się przodkami Żydów aszkenazyjskich.

Schnitzler1857.emp

Imperium Chazarskie, od M. J-H. Mapa Schnitzlera Cesarstwa Karola Wielkiego i Arabów, (Strasburg, 1857)

Arabowie od dawna cytują hipotezę chazarską, próbując zaprzeczyć żydowskim historycznym roszczeniom do ziemi Izraela. Podczas debaty ONZ na temat podziału Palestyny Chaim Weizmann odpowiedział sarkastycznie: “Lt jest bardzo dziwne. Przez całe życie byłem Żydem, czułem się jak Żyd, a teraz uczę się, że jestem Chazarem”. W bardziej ludowym tonie premier Golda Meir powiedziała: “Chazar, Schmazar. Nie ma Chazarów. Nie znałam Chazarów w Kijowie, albo Milwaukee. Pokaż mi tych Chazarów, o których mówisz”.

KhazAxe1

Wojowniczy lud: chazarski topór bojowy, ok. 7-9 wieku

Kontrariański węgierski były komunista i naukowiec Arthur Koestler przedstawił hipotezę chazarską szerszej publiczności w Trzynastym plemieniu (1976), w nadziei, że obalenie wspólnej żydowskiej tożsamości “rasowej” położy kres antysemityzmowi. Najwyraźniej ta nadzieja się nie spełniła.

Ostatnio lewicowy izraelski historyk Shlomo Sand w książce  “Kiedy i jak wynalaleziono naród żydowski” rozwinął tezę Koestlera w kierunku, którego nie zamierzał, argumentując, że ponieważ Żydzi byli wspólnotą religijną wywodzącą się od nawróconych, nie stanowią narodu, ani nie potrzebują własnego państwa.

Naukowcy odrzucili jednak hipotezę chazarską, ponieważ dowody genetyczne nie sumowały się. Aż do teraz. W 2012 roku izraelski badacz Eran Elhaik opublikował badanie, w którym twierdzi, że chazarskie pochodzenie jest największym pojedynczym elementem w puli genów Aszkenazyjczyków. Sand ogłosił się usprawiedliwiony, a postępowe organy, takie jak Haaretz i The Forward, trąbiły o wynikach.

Wydaje się, że Izrael w końcu rzucił ręcznik. Zespół naukowców z wiodących instytucji badawczych i muzeów wydał właśnie tajny raport dla rządu, przyznając, że europejscy Żydzi są w rzeczywistości Chazarami. (Czy spowoduje to kolejną propozycję zmiany słów na “Hatikvah”, dopiero się okaże.) Na pierwszy rzut oka wydaje się to najgorszą możliwą wiadomością, biorąc pod uwagę nieustanne naleganie premiera na potrzebę palestyńskiego uznania Izraela za “państwo żydowskie” i stagnację rozmów pokojowych. Ale inni nie docenili go na własne ryzyko. Pomocnik zażartował, kiedy życie daje ci etrog, budujesz skręt.

Mówiąc nieoficjalnie, wyjaśnił: “Najpierw pomyśleliśmy, że przyznanie się, że naprawdę jesteśmy Chazarami, było jednym ze sposobów obejścia nalegań Abbasa, że żaden Żyd nie może pozostać w państwie palestyńskim. Może czepialiśmy się słomek. Ale kiedy nie chciał tego zaakceptować, zmusiło nas to do zastanowienia się nad bardziej kreatywnymi rozwiązaniami. Ukraińskie zaproszenie Żydów do powrotu było darem niebios. Przeniesienie wszystkich osadników z Izraela w krótkim czasie byłoby trudne ze względów logistycznych i ekonomicznych. Z pewnością nie chcemy kolejnego fashlanu, takiego jak wypędzenie osadników w Gazie Hitnatkut [wycofanie się].

“Nie mówimy o wszystkich Żydach aszkenazyjskich wracających na Ukrainę. Oczywiście nie jest to praktyczne.”

Wypowiadając się na głębokim tle, dobrze umiejscowione źródło w kręgach wywiadowczych powiedziało: “Nie mówimy o wszystkich Żydach aszkenazyjskich wracających na Ukrainę. Oczywiście nie jest to praktyczne. Prasa jak zwykle przesadza i robi sensacje; dlatego potrzebujemy cenzury wojskowej”.

Khazaria 2.0?

Wszyscy Żydzi, którzy chcą wrócić, zostaną powitani z powrotem bez warunków jako obywatele, tym bardziej, jeśli wezmą udział w obiecanym zastrzyku ogromnej izraelskiej pomocy wojskowej, w tym żołnierzy, sprzętu i budowy nowych baz.

Jeśli początkowy transfer się powiedzie, inni osadnicy z Zachodniego Brzegu również zostaną zachęceni do przeniesienia się na Ukrainę. Po tym, jak Ukraina, wzmocniona tym wsparciem, przywróci kontrolę nad całym swoim terytorium, obecna Autonomiczna Republika Krymu ponownie stanie się autonomiczną domeną żydowską. Mały następca średniowiecznego imperium Chazarii (jak kiedyś nazywano również półwysep) byłby nazywany w jidysz Chazerai.

SprunerCarl.det.1000

Imperium Chazarskie, mapa Europy w epoce Karola Wielkiego, od Karla von Sprunera, _Historisch-geographischer Hand-Atlas (Gotha, 1854)

Chazarowie nie musieli mieszkać w “granicach Auschwitz”.

“Jak wiecie”, kontynuował rzecznik, “premier wielokrotnie powtarzał: jesteśmy dumnym i starożytnym narodem, którego historia sięga 4000 lat wstecz. To samo dotyczy Chazarów: po prostu z powrotem do Europy i nie tak długo. Ale spójrzcie na mapę: Chazarowie nie musieli mieszkać w “granicach Auschwitz”.

EmpCharlMonin.1841.500

Brak “granic Auschwitz”: wielki zasięg Imperium Chazarskiego (różowy, po prawej) jest łatwo widoczny na tej mapie Europy około 800 roku, autorstwa Monina (Paryż, 1841). Porównaj z imperium Karola Wielkiego (różowy, po lewej)

Jak powiedział premier, nikt nie powie Żydom, gdzie mogą, a gdzie nie mogą żyć na historycznym terytorium ich istnienia jako suwerennego narodu. Jest gotów dokonać bolesnych poświęceń dla pokoju, nawet jeśli oznacza to rezygnację z części naszej biblijnej ojczyzny w Judei i Samarii.

Ale wtedy trzeba oczekiwać, że będziemy korzystać z naszych historycznych praw gdzie indziej. Zdecydowaliśmy, że będzie to nad brzegiem Morza Czarnego, gdzie byliśmy autochtonicznym narodem przez ponad 2000 lat. Nawet wielki niesyjonistyczny historyk Simon Dubnow powiedział, że mamy prawo skolonizować Krym. Jest we wszystkich książkach historycznych. Możesz to sprawdzić”.

Stary-Nowy Ląd?

Morze Czarne, pokazujące obecność Chazarów na Krymie i w regionach przybrzeżnych: Rigobert Bonne, Imperii Romani Distracta. Pars Orientalis, (Paryż, 1780). Zwróć uwagę na Ukrainę i Kijów w lewym górnym rogu. Po prawej: Morze Kaspijskie, również oznaczone, jak to było w zwyczaju, jako Morze Chazarskie

“Chcielibyśmy myśleć o tym jako o ojczyźnie z dala od domu” – dodało anonimowe źródło wywiadowcze. – Albo ten oryginalny – powiedział z przymrużeniem oka. W końcu Herzl pisał o Starej-Nowej Krainie, prawda? A przejście nie powinno być zbyt trudne dla osadników, ponieważ, wiecie, nadal będą czuć się jak pionierzy: doświadczać niebezpieczeństwa, budować nowe mieszkania, nosić broń. Kobiety mogą nadal nosić szaliki na głowach, a jedzenie nie będzie się zbytnio różnić od tego, co już jedzą. ”

Z perspektywy czasu powinniśmy byli to widzieć, powiedział czcigodny arabista z Departamentu Stanu, odhaczając znaki na palcach: mało zauważony raport, że Rosja rozprawia się z izraelskim przemytem chazarskich artefaktów, decyzje zarówno Hiszpanii, jak i Portugalii o nadaniu obywatelstwa potomkom ich wypędzonych Żydów, a także dowody, że byli żołnierze IDF już przewodzili milicjom wspierającym ukraiński rząd. . A teraz być może także możliwość, że zaginiony malezyjski odrzutowiec został przekierowany do Azji Środkowej.

Doświadczony dziennikarz z Bliskiego Wschodu powiedział: “To problematyczne, ale w przewrotny sposób, genialne. Za jednym zamachem Bibi zdołała zmylić zarówno przyjaciela, jak i wroga. Postawił piłkę z powrotem na boisku Palestyńczyków i złagodził presję ze strony Amerykanów, nie robiąc żadnych realnych ustępstw. Tymczasem, ustawiając się w szeregu z syryjskimi rebeliantami i Ukrainą, a także Gruzją i Azerbejdżanem, rekompensuje utratę tureckiego sojuszu i wywiera presję zarówno na Assada, jak i Na Iran. A nowa cypryjsko-izraelska umowa gazowa wspiera Ukrainę i osłabia ekonomiczną dźwignię zarówno Rosjan, jak i państw naftowych Zatoki Perskiej. Po prostu genialne.”

Reakcje z całego świata

Biorąc pod uwagę zbieg weekendu oraz święta Purim i Dnia Świętego Patryka, reporterzy starali się uzyskać odpowiedzi. Napływały reakcje z całego świata.

• Członkowie Rady Osadników YESHA, niektórzy z nich najwyraźniej gorzej się czuli, po zbyt dużej ilości festiwalowego slivovitz, zostali całkowicie zaskoczeni. Zawsze nieufni wobec Netanjahu, którego uważają za zręcznego oportunistę, a nie wiarygodnego sojusznika ideologicznego, odmówili komentarza, dopóki nie ocenią sytuacji.

Większość pospiesznie oferowanych reakcji mieściła się w przewidywalnych kategoriach.

Prawicowe grupy antysemickie rzuciły się na tę historię, jako potwierdzenie swoich teorii spiskowych, twierdząc, że była to kulminacja wielowiekowego planu Żydów, aby pomścić klęskę Chazarii spowodowaną przez Rosjan w średniowieczu, powtórkę poparcia Izraela dla Gruzji w 2008 roku. “Żydzi mają wspomnienia tak długie, jak ich nosy”oświadczył jeden z nich.

Kontinuum podboju i okrucieństwa?

Z Ramallah rzecznik Fatahu powiedział, że oferta była początkiem, ale nie poszła wystarczająco daleko w kierunku zaspokojenia palestyńskich żądań. Trzymając wizerunek chazarskiego wojownika z artefaktu archeologicznego, wyjaśnił:

Istnieje kontinuum podboju i okrucieństwa. To bardzo proste, genetyka nie kłamie. Widzimy dziś rezultaty: reżim syjonistyczny i brutalne siły okupacyjne wywodzą się od wojowniczych barbarzyńców. Palestyńczycy pochodzą od pokojowych pasterzy, w rzeczywistości od starożytnych Izraelitów, których fałszywie uznaliście za swoich przodków. Nawiasem mówiąc, nie jest jednak prawdą, że twoi przodkowie kiedykolwiek mieli świątynię w Jerozolimie.

475px-Khazar_1
Następnie: chazarski barbarzyńca. Wojownik z więźniem, obraz z obiektu archeologicznego.
[źródło: Wikimedia Commons]
Członek sił izraelskich ciągnie Palestyńską kobietę podczas protestu w Sheikh Jarrah, okupowanej Jerozolimie Wschodniej [Ammar Awad/Reuters]

• Słynna wiarygodna nieoficjalna strona wywiadowcza DAFTKAfile przyznała:

Chłopcze, nasze twarze są czerwone. Zostaliśmy przyłapani na płaskostopiu i myśleliśmy, że powrót do Hiszpanii i Portugalii to prawdziwa historia. Oczywiście był to nienagannie zaplanowany i sprytny wyczyn mający na celu odwrócenie uwagi od nadchodzącej rewolucji na Ukrainie. Ładnie zagrany, Mossad.

• Płodny bloger Richard Sliverstein, którego znajomość kultury żydowskiej i niesamowita umiejętność odkrywania tajemnic wojskowych regularnie wywołują zdumienie nawet wśród jego krytyków, skomentował:

Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, że moje źródła Mossadu nie dotarły do mnie jako pierwsze. Ale czekał mnie termin na esej na temat kabalistycznego znaczenia nasion sezamu, głównego składnika hummusu, więc nie nadrobiłem zaległości w moim e-mailu. Ale czy czuję się usprawiedliwiony? Cóż, tak, ale to niewielka satysfakcja. Od lat mówię, że Żydzi pochodzą od mongolsko-tatarskich Chazarów, ale ledwo zrobiło to wgniecenie w propagandowej zbroi tych syjonistycznych hasbaroidalnych doltów.

• Urzędnik wiodącej organizacji pozarządowej zajmującej się prawami człowieka powiedział:

Ewakuacja nielegalnych osiedli musi być częścią każdego porozumienia pokojowego, ale najpierw zmuszenie osadników do opuszczenia Palestyny, a następnie przesiedlenie ich na Ukrainę może być naruszeniem Czwartej Konwencji Genewskiej. Zobaczymy, co MTK ma do powiedzenia na ten temat. A jeśli myślą, że mogą być jeszcze bardziej szczęśliwi na Ukrainie niż na Zachodnim Brzegu, nadchodzi jeszcze jedna rzecz.

• Ultra-Ultra-ortodoksyjny rzecznik Menuchem Yontef (dawniej Inowraclaw) z zadowoleniem przyjął tę wiadomość:

Odrzucamy państwo syjonistyczne, które jest bezprawne, dopóki nie przyjdzie Mesjasz. Nie obchodzi nas, gdzie mieszkamy, dopóki możemy studiować Torę i być w pełni posłuszni jej przykazaniom. Odmawiamy jednak służby wojskowej zarówno tam, jak i tutaj. I – chcemy też dotacji. Taka jest wola B-ga.

• Rzeczniczka delegacji episkopalnych działaczy pokojowych, do której dotarła po Chrystusie na konferencji Checkpoint w Betlejem, powiedziała ze łzami w oczach:

Pochwalamy na tę spójność zasad. Gdyby tylko wszyscy Żydzi myśleli jak Menuchem Yontef – w rzeczywistości chciałbym ich nazywać “Menuchem Yontef Jews”: “M. Y. Żydzi”, w skrócie – wtedy antysemityzm zniknąłby, a członkowie wszystkich trzech wyznań Abrahamowych ponownie żyliby razem w pokoju, tak jak to robili przed pojawieniem się syjonizmu. Państwo narodowe jest reliktem XIX wieku, który spowodował niewypowiedziane cierpienia. Najpilniejszym zadaniem dla pokoju na świecie jest natychmiastowe stworzenie wolnej i suwerennej Palestyny.

• Znana akademiczka i teoretyczka Judith Buntler zastanawiała się:

Może wydawać się paradoksem ustanowienie odmienności lub “przerwy” w sercu relacji etycznych. Ale wiedzieć, że musimy najpierw zastanowić się, co oznaczają takie terminy. Można argumentować, że charakterystyczną cechą chazarskiej tożsamości jest to, że jest ona przerywana przez odmienność, że stosunek do goja określa nie tylko jego sytuację diasporyczną, ale jedną z najbardziej podstawowych relacji etycznych. Chociaż takie stwierdzenie może być prawdziwe (co oznacza, że należy do zbioru stwierdzeń, które są prawdziwe), udaje mu się zachować zmienność jako orzeczenie poprzedniego podmiotu. Stosunek do odmienności staje się jednym z predykatów “bycia Chazarem”. Zupełnie inną rzeczą jest rozumienie tego związku jako podważającego ideę “chazarskiego” jako statycznego rodzaju istoty, która jest odpowiednio opisana jako podmiot. Projekty koegzystencji mogą rozpocząć się tylko od demontażu politycznego syjonizmu.

Nie “rozwiązanie dwupaństwowe”, którego oczekiwali?

• Antyizraelski przywódca BDS (Bojkot, Dywestycja, Sankcje) Ali Abubinomial ujął to prościej, wykładając na stół i dymił: Więc, Izrael i Chazaria? To właśnie syjoniści rozumieją przez “rozwiązanie dwupaństwowe”?! Zrób matematykę! Czy nikt nie czytał mojej książki?”

Studenci na rzecz Sprawiedliwości w Palestynie (SJP) zwołali nadzwyczajne spotkanie w celu nawiązania więzi z Organizacją Wyzwolenia Pieczynga (OWP), mówiąc: “Pieczyngowie nie powinni płacić ceny za europejski antysemityzm”. Nowa grupa solidarnościowa “Studenci dla Pieczyngów na Ukrainie” (SPUK) ogłosiła jako swoje motto: “Od Czarnego do Morza Kaspijskiego, znajdziemy kogoś, kto będzie wolny!”

Ze swojej strony działacz pokojowy i były administrator Wschodniej Jerozolimy Myron Benvenuti odpowiedział ze spokojem: “Nie mam się czym martwić: jestem Sefardyjczykiem, a moja rodzina mieszka tu od wieków. W każdym razie, jeśli będę musiał udać się gdzie indziej, to będzie to Hiszpania, a nie Ukraina: więcej słońca, mniej wystrzałów.”

Konsensus zdecydowanej większości “środkowego Izraela”, który uważa, że Netanjahu nie robi wystarczająco dużo dla pokoju, ale także kwestionuje szczerość Palestyńczyków, jest sceptyczny i rozpaczliwy. Pewna kobieta powiedziała sfrustrowana: Wszyscy tęsknimy za porozumieniem, ale po prostu nie widzimy, jak je osiągnąć. Na razie wszystko, co widzimy, to chazerai.

* * *

Aktualizacja z 17 marca (2014):

Najnowsze doniesienia, w tym uznanie Przez Władimira Putina Krymu za “suwerenne i niepodległe państwo” oraz szacunki, że relokacja izraelskich osadników w jakimkolwiek porozumieniu pokojowym kosztowałaby 10 miliardów dolarów, potwierdzają szczegóły powyższej historii. Ed.

Opublikowano za: https://jamesfetzer.org/2022/02/leaked-report-israel-acknowledges-jews-in-fact-khazars-secret-plan-for-reverse-migration-to-ukraine/

Wypowiedz się