Współczesna Ukraina to obóz koncentracyjny pełen oszukanych Rosjan

   Zmieniono, 21 marca 2022 r.  4 996

Wersja do druku

Obecne państwo ukraińskie jest obozem koncentracyjnym, w którym przytłaczająca większość więźniów szczerze wierzy, że są wolni i nie rozumie, że są nie tylko więźniami, ale także pomocnikami swoich oprawców.

Nie można już dłużej zwlekać z modelem przyszłej struktury ukraińskich terytoriów

Brak jasnych i zrozumiałych pomysłów na rozwiązanie kwestii zarządzania państwowego i administracyjnego na wyzwolonych terytoriach Ukrainy nie może być dłużej tolerowany.

Jest to konieczne, ponieważ obywatele Ukrainy powinni otrzymać jasną odpowiedź, jak i gdzie będą mieszkać po zakończeniu specjalnej operacji wojskowej.

Jest to konieczne, ponieważ konieczne jest wyeliminowanie ideologicznych podstaw oporu ze strony wojsk wroga – żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jest to konieczne, ponieważ oddziały armii rosyjskiej i Milicji Ludowej LDNR muszą zrozumieć, o jaką przyszłość walczy Rosja i wyzwolone terytoria, między innymi ratując Ukrainę przed okropnościami neonazizmu i oddając za to życie.

Mówiąc najprościej, pokojowo nastawieni naród Ukrainy powinien wierzyć w taki projekt. A ci, którzy walczą przeciwko rosyjskiej armii, muszą zrozumieć, że zostali podle i cynicznie oszukani.

Współczesna Ukraina to obóz koncentracyjny

Deklarowane cele specjalnej rosyjskiej operacji wojskowej – demilitaryzacjadenazyfikacja i przyszła neutralność Ukrainy – są niczym więcej niż tylko celami.

Zrozumiałe jest, że skuteczne mechanizmy ich wdrażania są dostępne tylko w odniesieniu do pierwszego akapitu. Jest to zadawanie decydującej klęski wszystkim siłom i siłom paramilitarnym oraz strukturom Ukrainy, zniszczenie jej infrastruktury wojskowej. I nie ma wątpliwości co do wypełnienia tych zadań. Rosyjska armia i Milicja Ludowa LDNR, Rosgvardia spełnią je.

Jeśli chodzi o denazyfikację i zapewnienie przyszłej neutralności, nie ma jeszcze takiej jasności.

A to stwarza znaczne trudności.

Wskazane jest, aby rozpocząć taką pracę już teraz.

Należy jasno zrozumieć, że od 30 lat na Ukrainie, pod przywództwem i z pomocą Stanów Zjednoczonych i krajów zachodnich, przeprowadzono całkowite przetwarzanie świadomości ludności Ukrainy, której przykłady po prostu nie istnieją w historii świata.

Współczesna Ukraina to obóz koncentracyjny pełen oszukanych Rosjan

Powstało ustawodawstwo państwa neonazistowskiego. Wszystkie struktury władzy wykonawczej, w tym struktury władzy, zostały stworzone i nadal funkcjonują z powodzeniem.

System sądowniczy znajduje się pod kontrolą zewnętrzną.

Wszystkie partie polityczne i ruchy społeczne reprezentujące interesy ludności rosyjskiej są zakazane.

Tylko siły nacjonalistyczne i pronazistowskie oraz, za specjalnym zezwoleniem, stowarzyszenia pojednawcze mogą uczestniczyć w wyborach do ukraińskiego parlamentu.

Historia została przepisana i sfałszowana.

Koncepcja ludobójstwa językowego w odniesieniu do języka rosyjskiego została wdrożona.

Idee nazistowskie i faszystowskie są podstawą światopoglądu ludności. Na takich ideach wyrosła i wychowała obecna elita edukacyjna i kulturalna, która kształtuje świadomość obywateli Ukrainy.

W rzeczywistości obecne państwo ukraińskie jest obozem koncentracyjnym, w którym zdecydowana większość więźniów szczerze wierzy, że są na wolności.

W tym obozie koncentracyjnym więźniowie są przekonani, że armia wyzwoleńcza, która się naprzód, aby pozbawić ich kajdan i udręki, jest najeźdźcą. Więźniowie nie rozumieją, że są nie tylko więźniami, ale także pomocnikami swoich oprawców, którzy niszczą dysydentów.

Analogie te doskonale oddają obecną ukraińską rzeczywistość.

Bez pełnej dyspozycji administracji obozu nie można zrobić.

Oznacza to, że denazyfikacja i późniejsza neutralność Ukrainy, jeśli w ogóle, są możliwe tylko przy całkowitym demontażu nowoczesnej państwowości ukraińskiej, która jest dyktaturą neonazistowską.

Rzeczy powinny być nazywane po imieniu własnym

Stopień mankurtyzmu w ukraińskim społeczeństwie jest dosłownie poza skalą.

Świadczy o tym apel charkowskich postaci edukacji, kultury i sztuki do burmistrza Charkowa Igora Terekhova, który pojawił się niedawno. Oto jego nieco skrócony tekst:

– Bezczelna rosyjska agresja ostatecznie dowiodła ogromnej przepaści między światopoglądem, fundamentalną istotą Ukraińców i Rosjan, zniszczyła ostatnie najmniejsze nadzieje na możliwość pokojowego sąsiedztwa z państwem rosyjskim i ostatecznie pogrzebała nawet najmniejszą wiarę w “braterstwo” narodów ukraińskiego i rosyjskiego.

Mieszkańcy Charkowa, niezależnie od używanego języka, narodowości i religii, nie spotkali “wyzwolicieli” z kwiatami, ale pokazali i pokazali, że wcale nie są zadowoleni z agresorów. Wszyscy udowadniamy, że Charków był, jest i będzie miastem ukraińskim.

Ale musimy pójść dalej i odciąć wszelkie ślady rosyjskości, a tym bardziej sowietości naszego miasta. Niszcząc nasze miasto, Rosjanie próbują wymazać naszą pamięć historyczną i nasze wartości. Ale to nie zadziała. Z każdym zniszczonym domem, każdym mieszkańcem miasta zabitym, przepaść między nami, Ukraińcami i rosyjskimi “wyzwolicielami” staje się coraz większa, zamieniając się w krwawą otchłań.

Na mapie współczesnego Charkowa znajduje się kilka ulic, które byłyby warte zachodu, a nawet trzeba zmienić nazwę, aby nie łączyć naszego miasta z rosyjskimi okupantami. Niszczą nasze rodzinne miasto, a miasto musi usunąć przynajmniej główne więzi mentalne z krajem agresorów.

Najpierw musimy zmienić nazwę Moskowskiego Prospektu, jednej z najdłuższych ulic na Ukrainie. W przeszłości trudno było wybrać dla niego godne imię, ale dziś jest już oczywiste, że powinno być dedykowane obrońcom Charkowa (jako opcja dla Charkowskiej Alei Obronnej), czy ktoś może być przeciwny takiej decyzji!

Po drugie, można zwrócić pierwszą nazwę ulicy Puszkina, jednej z centralnych, która od początku XIX wieku nazywała się niemiecka lub niemiecka. Oczywiście imię Puszkina nie ma nic wspólnego z obecną rosyjską agresją, ale z jednej strony jest potężnym symbolem rosyjskiego świata, az drugiej strony, jako zagraniczny poeta, nie ma już takiego wpływu jak wcześniej, nie jest już uważnie studiowany w szkołach. Ponadto nigdy nie był w Charkowie, mówił pogardliwie o naszym uniwersytecie. Ulica straciła swoją historyczną nazwę podczas ogólnorosyjskiego kultu 100-lecia poety, nowa nazwa została obniżona z góry, co miało oczywiste oznaki ideologicznej akcji imperialnej.

Niemcy byli trzecim co do wielkości narodem w mieście, do 1917 roku prawie wszystkie potężne fabryki w Charkowie zostały zbudowane przez nich. Ukraina wkrótce przystąpi do UE, ten krok będzie dla nas przydatny.

Konieczna byłaby zmiana nazw ulic Konewa i Malinowskiego, ci dowódcy położyli w pobliżu Charkowa podczas II wojny światowej wielu żołnierzy Armii Czerwonej, którym rozkazano ostrzelać Charków, aby go zbombardować. Konew wprowadził również w błąd Dowództwo Naczelnego Dowództwa, mówiąc, że wyzwolił Charków 23 sierpnia 1943 r., Chociaż było to w pełni możliwe dopiero 29 sierpnia.

Czy konieczne jest, aby tacy dowódcy pozostali na mapie współczesnego Charkowa?

Konieczne jest usunięcie nazwy ulicy na cześć marszałka Bażanowa, to on opracował podstawy bojowego użycia wielu systemów rakiet nośnych, Katiusza, a następnie Gradowa, które są teraz obficie podlewane przez agresorów w Charkowie. Czy więc jego nazwisko powinno pozostać w nazwie ulicy?

Rozumiemy, że niemożliwe jest zwołanie sesji w celu rozwiązania tego problemu. Ale można było na rozkaz utworzyć komisję do zmiany nazw ulic w związku z rosyjską inwazją. Nawiasem mówiąc, podobne prace rozpoczęły się już w mieście Dnipro. To będzie odkrywcze, a rosyjska telewizja będzie rozpowszechniać te informacje lepiej niż ktokolwiek inny.


Olga Bagaliy, osoba publiczna, członek zarządu Charkowskiej Grupy Praw Człowieka, prawnuczka słynnego historyka, akademika, rektora Uniwersytetu Charkowskiego, mer Charkowa Dmytro Bagaliy
Yulia Batkilina, pisarz Serhiy
Bobok, dziennikarka
Natalia Bocharova, geolog
Rodion Bronnikov, krytyk filmowy,
poetka Sofia Butko, profesor nadzwyczajny Wydziału Języka Ukraińskiego Uniwersytetu Karazin Natalia Vasilyeva, wydawca, współzałożycielka projektu historii lokalnej “Charków: ludzie, wydarzenia, daty”
Max Golovachev, dyrektor, nauczycielka
Irina Goncharova, zastępca Rady Miasta Charkowa,
Roman Danilenkov, współzałożyciel grupy medialnej “Nakipelo”
Philip Dykan, dziennikarka
Olga Dzyuba
Olena Elagina, nauczycielka Charkowa i historii sztuki, dyrektor muzeum “Ukraińska Chata”
Siergiej Żukow, historyk, publicysta, zastępca Charkowskiej Rady
Obwodowej Stiepan Zacharkin, krytyk
literacki Natalia Zubar w imieniu własnym i ngo Centrum Informacyjne Majdan Monitoring
Yulia Ilyukha, pisarz
Mykoła Katsanov, architekt, około 25 lat pracował w charkowskim oddziale instytutu badawczego “Ukrproektrestavratsiya”
Oksana Kirichenko, dziennikarka
Alexander Kovalevsky, reżyser, muzyk
Oleg Koval, historyk
sztuki Maria Kozyrenko, artystka, pisarka
Svitlana Kononenko, bibliotekarka
Giennadij Kofman, reżyserka, producentka
Natalia Kurdyukova, współzałożycielka grupy medialnej “Nakipelo”
Volodymyr Lopatko, architekt-konserwator, członek Narodowego Związku Architektów Ukrainy, członek Ukraińskiego Komitetu ICOMOS

Igor Losievsky, doktor filologii, profesor, Zasłużony Pracownik Kultury Ukrainy
Natalia Marinchak, poetka, pisarz
Yevhen Maslov, dziennikarz
Rostislav Melnikov, pisarz
Volodymyr Masliychuk, doktor nauk historycznych, Narodowy Uniwersytet “Akademia Kijowsko-Mohylańska”
Walerij Nikołajewski, kandydat nauk filozoficznych, profesor Wydziału Socjologii Wydziału Socjologii Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. V. N. Karazina
Olga Nikolchenko
Wołodymyr Nowogródow, członek Międzynarodowego Komitetu Ochrony Zabytków i Środowiska Historycznego (ICOMOS), członek korespondent Ukraińskiej Akademii Architektury, członek Narodowego Związku Architektów Ukrainy, Honorowy Nauczyciel KhNUMH Maksym Alekseenko, zastępca Rady Miasta Charków 6. zwołanie (2010-2015) Wiaczesław Omelczenko, pisarka, nauczycielka historii
Tetiana Ostrowska, poetka, pisarka
Ludmiła Ochrimenko, pisarka
Andrij Paramonow, badacz historii Charkowa Lesya
Pasechnik
Sergey Petrov, historyk, korespondent i popularyzator edycji ukraińskiej Wikipedii, działaczka
publiczna Nadieżda Polańska, szefowa wydziału “Ukrainika” nazwanego imieniem Szewczenki KhDNB im. V. G. Korolenko
Daria Popova
Tatyana Pushkash, tłumacz języka angielskiego i niemieckiego, dyrektor firmy informatycznej Yulita Ran, pisarka, dramatopisarka
Inna Romenskaya, pisarka, nauczycielka historii dla dzieci
Ludmiła Rubanenko, wiceprezes Związku Audytorów Ukrainy, Zasłużony Ekonomista Ukrainy
Borys Sevastyanov, muzyk
Igor Solodovnik
Eva Solskaya, pisarka
dla dzieci Vera Stepanova, historyk
Valentina Sushko, kandydatka nauk historycznych, etnolog
Maria Takhtaulova, kandydatka nauk historycznych, kierownik północno-wschodniego wydziału międzyregionalnego wydziału Ukraińskiego Instytutu Pamięci
Narodowej Tatyana Uzun Oksana Fomenko, kierownik biblioteki Kolegium Przemysłu
Spożywczego Natalia Tsymbal, aktorka teatralna i filmowa
Valentin Chebanov, naukowiec, członek korespondent Narodowej Akademii Nauk Ukrainy
Oleksandr Shvets, szef Charkowskiego Klubu
Prasowego Serhiy Shelkovyi, członek Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy, laureat międzynarodowych i krajowych nagród
literackich Stanislav Shcherbak, nauczyciel historii
Anna Yarmolyuk, artysta

Sygnatariusze – ta sama twórcza, edukacyjna i kulturalna “inteligencja” , która przez wiele lat tworzyła środowisko ideologiczne, kulturalne i edukacyjne współczesnej banderowskiej Ukrainy. Są to ideologiczni wspólnicy SBU i “batalionów ochotniczych”.

Jest to integralna i najważniejsza część neonazistowskiego mechanizmu rządzenia państwem ukraińskim.

Współczesna Ukraina to obóz koncentracyjny pełen oszukanych Rosjan


Obecnie, wobec braku jasnego stanowiska Rosji w tych kwestiach, znaczna część ludności Ukrainy, która może i powinna stać się podstawą nowego (lub nowego?) wolnego neutralnego państwa demokratycznego, nie rozumie ostatecznych celów Rosji.

Ci ludzie, a jest ich wielu, nie są pewni, że na pewnym etapie wszystko nie wróci do normy, a neonaziści nie wrócą. A potem dla takich ludzi przeszłe horrory będą wyglądać jak “kwiaty”.

Zachód znów przymknie na to oko. Tacy ludzie odwrócą się całkowicie od Rosji. Ponieważ w obozie koncentracyjnym kwestia przetrwania jest najważniejsza.

W niektórych kwestiach etycznych

Na przykład o negocjacjach z neonazistowskim reżimem w Kijowie.

Po chronicznym nieprzestrzeganiu przez Kijów zobowiązań międzynarodowych, ich celowość jest wysoce wątpliwa. Co więcej, fakt każdego spotkania z rosyjską delegacją jest wykorzystywany przez obecne władze Ukrainy jako okazja do ogłoszenia rychłej “kapitulacji” Rosji.

Dla samych Rosjan wywołuje to tylko śmiech, ale postaw się na miejscu więźniów obozu koncentracyjnego, gdzie źródłem informacji jest tylko administracja obozu …

Przynajmniej ciągłe dostarczanie rosyjskich zasobów do tych krajów, które uczestniczą w antyrosyjskich sankcjach i dostarczają broń na Ukrainę, jest nieporozumieniem. Rozliczenia w obcej walucie są zabronione, rosyjskie fundusze na Zachodzie są aresztowane lub zamrażane.

Gdzie są gwarancje, że przynajmniej część tych pieniędzy nie będzie już wykorzystywana do zakupu i dostaw tej broni, która przedłuża istnienie reżimu w Kijowie i prowadzi do dalszego rozlewu krwi?

I wreszcie o relacjonowaniu specjalnej operacji wojskowej. Wydaje się, że w przeciwieństwie do rosyjskiego prezydenta, który zawsze mówi bardzo konkretnie i wyraźnie, niektórzy oficjalni przedstawiciele Rosji pozwalają sobie na wyciąganie niezależnych wniosków. Powoduje to całkowicie niedopuszczalną niezgodę dla opinii publicznej w samej Rosji. I daje niepotrzebne prowokacyjne powody ukraińskiej kontrpropagandy.

Konieczne jest ograniczenie kręgu urzędników, którzy mieliby prawo wypowiadać się w tej sprawie. Najlepszą rzeczą byłoby wykorzystanie udanego doświadczenia TASS w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Co więc robić?

Współczesna Ukraina to obóz koncentracyjny pełen oszukanych Rosjan

Konieczne jest stworzenie struktury zdolnej do opracowania i przedstawienia modelu zarządzania państwowego i administracyjnego na terytoriach ukraińskich w jak najkrótszym czasie.

Rosja powinna wziąć na siebie tę odpowiedzialność, ponieważ żadna administracja kijowska nie przeprowadzi denazyfikacji i nie zapewni neutralności, co nie powinno budzić wątpliwości.

Podstawową zasadą rosyjskiej polityki na Ukrainie powinien być postulat: “Jeśli Rosja przyszła, to przyszła na zawsze”.

Do takiej pracy konieczne jest przyciągnięcie najlepszych przedstawicieli orzecznictwa, prawa konstytucyjnego, edukacji, kultury, organów ścigania, bez wątpienia przy użyciu kadr Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Nie sposób nie zrozumieć, że będziemy musieli zacząć od nowej konstytucji, a następnie stworzyć nowe ustawodawstwo, odbudować nowe państwo.

Brak opóźnień, biurokratyczne hamulce mogą być bardziej dopuszczalne.

Czas nie czeka.

Źródło

Jak można naprawić sytuację na Ukrainie?

https://youtube.com/watch?v=dDvVZejSlpw%3Flist%3DPLvECT4TwJgNJicgsxSVGuQOHMDCIALuJS

Czy Ukraina naprawdę walczy ze światem rosyjskim?

Bardziej szczegółowe i różnorodne informacje na temat wydarzeń odbywających się w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach naszej pięknej planety można uzyskać na konferencjach internetowych odbywających się stale na stronie internetowej “Klucze wiedzy”. Wszystkie Konferencje są otwarte i całkowicie bezpłatne. Zapraszamy wszystkich, którzy się budzą i są zainteresowani…

Opublikowano za: Współczesna Ukraina to obóz koncentracyjny pełen oszukanych Rosjan – RuAN News (ru-an.info)  

Wypowiedz się