Dmitrij Miedwiediew opublikował wpis o Polsce. Ostrzega Polaków i przypomina historię “rosyjskich wyzwolicieli”

przez Maciej21 marca 2022, 23:02

fot. Miedwiediew i Putin / YouTube / Kremlin.ru via Wikimedia Commons

Dmitrij Miedwiediew, był prezydent Federacji Rosyjskiej, postanowił wyrazić swoją opinię na temat Polski, i jej polityki zagranicznej w ostatnim czasie. Polityk opublikował długi wpis, w którym między innymi oskarżył Polaków o rusofobię i przepisywanie historii.

Dmitrij Miedwiediew był prezydentem Rosji w latach 2008 – 2012. Sprawował on urząd w czasie katastrofy smoleńskiej, do której zresztą odniósł się w swojej odezwie. Polityk zamieścił kontrowersyjny wpis na swoim koncie w rosyjskim serwisie VKontakte.

Podczas gdy Europa boleśnie sobie uświadamia, jakie szkody wyrządzają na niej antyrosyjskie sankcje, przed rozpędzonym pociągiem, jak zawsze, biegnie nasz ukochany europejski kraj” – rozpoczyna swój wpis o Polsce Miedwiediew.

Były prezydent Federacji Rosyjskiej przytoczył niedawną wizytę Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie i ich spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim. Napisał o podróży strzeżonym pociągiem “Prawie jak Lenin w opancerzonym wagonie za niemieckie pieniądze”.

Rozmawiali z Zełenskim, obiecywali mu przyjaźń i pomoc. Oczywiście kłamali. Po powrocie Morawiecki uroczyście zapowiedział opracowanie programu “derusyfikacji polskiej i europejskiej gospodarki”. Odważnie precyzując, że ‘być może to i będzie drogo kosztować’. Absolutnie i całkowicie słusznie: jest to drogie i bezsensowne” – pisze polityk.

Dalej Miedwiediew ciągnie, że Polska straciła już wiele z powodu swojej “wieloletniej patologicznej rusofobii” i zarzuca Polsce “bóle fantomowe”.

[…] Polska dosłownie wije się z “fantomowych bólów”. Jej elitom bardzo trudno pogodzić się z tym, że Wielka Smuta prawie 400 lat temu zakończyła się wypędzeniem polskich najeźdźców z Kremla. Z tym że Rzeczypospolita nie zrealizowała się jako mocarstwo i później. Przyczyną tego były nie knowania Rosji, lecz wewnętrzne kłótnie, korupcja, niepowodzenia gospodarcze, przegrane bitwy. I tak – przez stulecia. Polska propaganda jest najbardziej złośliwym, wulgarnym i wrzaskliwym krytykiem Rosji. Wspólnota imbecyli politycznych” – atakuje Polskę Rosjanin.

Następnie Dmitrij postanowił przytoczyć historię z czasów drugiej wojny światowej i “wyzwolenie Polski przez sowietów”. Jednocześnie stwierdza, że w Rosji historia jest przedstawiana w rzetelny sposób “nawet jeśli dotyczy najciemniejszych stron”.

Przy tym, że w Rosji nie ma zwyczaju przemilczenia nawet najciemniejszych stron naszej wspólnej historii, w Polsce marzy się o zapomnieniu czasów II wojny światowej. Przede wszystkim, żeby zapomnieć o tych radzieckich żołnierzach, którzy pokonali nazizm, wypędzili okupantów z polskich miast i nie pozwolili im wysadzić w powietrze Krakowa, uwolnili więźniów z Auschwitz i Majdanka. Historia jest teraz przepisywana, pomniki są niszczone. Natomiast okupacja faszystowska jest otwarcie utożsamiana z “radziecką”. Trudno wymyślić bardziej zakłamaną i obrzydliwą retorykę, ale Polakom to się udaje” – czytamy we wiadomości.

Miedwiediew dalej tłumaczy, że w Rosji wcale nie ma antypolskich nastrojów i wspomina katastrofę w Smoleńsku. Były prezydent wspomina, że Rosjanie przynosili kwiaty do ambasady i składali kondolencje. “Jako głowa państwa ogłosiłem w Rosji dzień żałoby narodowej“.

Polityk pisze, że próbował poprawić relacje z Polską i Rosją, ale “jest to droga dwukierunkowa”. Miedwiediew oskarża Polskich polityków o bycie “marionetkami lalkarzy zza oceanu”.

Później, podczas moich wizyt w Polsce, przekonałem się: nic nie stoi na przeszkodzie dla poprawy stosunków między naszymi krajami, ale jest to droga dwukierunkowa. Jednak elity polityczne na czele z partią PiS Pana Kaczyńskiego nr 2, kontrolowane przez amerykańskich gospodarzy, zrobiły wszystko, by normalną drogę zablokować. Obecnie interesy obywateli Polski padły ofiarami rusofobii tych nieudolnych polityków i sterujących marionetkami lalkarzy zza oceanu o wyraźnych oznakach starczego marazmu.”

Były prezydent Rosji następnie rozpisuje się na temat rosyjskich surowców oraz Nord Steam 2 i próbuje udowodnić, że Polska poniesie wielkie szkody gospodarcze ze względy na swoją politykę.

Decyzja o rezygnacji z zakupów rosyjskiego gazu, ropy i węgla, sprzeciw wobec “Nord Stream 2” spowodowały już poważne szkody dla gospodarki tego kraju. Teraz one tylko się pogorszą. To samo dotyczy wielu innych kroków, których podstawą nie jest gospodarka, lecz politykierstwo pod pretekstem “derusyfikacji”. Teraz zaś o wiele ważniejszy dla zwasalizowanych polskich elit jest hołd wierności swemu zwierzchnikowi – Ameryce, niż pomaganie własnym obywatelom, więc płomień nienawiści wobec przeciwnika w osobie Rosji te elity będą stale podtrzymywać.”

Na koniec Miedwiediew pisze o tym, że współpraca z Rosją byłaby korzystna dla Polski i Polaków.

[…] Współpraca gospodarcza z naszym krajem jest korzystna dla Polaków, więzi międzyludzkie są niezastąpione, a wymiana kulturalna i naukowa pomiędzy ojczyznami Puszkina i Mickiewicza, Czajkowskiego i Chopina, Łomonosowa i Kopernika jest żywotnie potrzebna. I najprawdopodobniej wówczas dokonają słusznego wyboru – samodzielnie, bez wskazówek i nacisku ze strony osób zza oceanu cierpiących na demencję.” – kończy swój przydługi wpis polityk.

Co sądzicie o punkcie widzenia Miedwiediewa?https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X3NrZWxldG9uX2xvYWRpbmdfMTMzOTgiOnsiYnVja2V0IjoiY3RhIiwidmVyc2lvbiI6bnVsbH0sInRmd19zcGFjZV9jYXJkIjp7ImJ1Y2tldCI6Im9mZiIsInZlcnNpb24iOm51bGx9fQ%3D%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1505901473112145920&lang=pl&origin=https%3A%2F%2Fpantofelek.pl%2Fdmitrij-miedwiediew-opublikowal-wpis-o-polsce-ostrzega-polakow-i-przypomina-historie-rosyjskich-wyzwolicieli%2F&sessionId=c03ed3c53ac13ec0ead21fe0933b9871a00a1127&theme=light&widgetsVersion=2582c61%3A1645036219416&width=550px

Źródło: Newsweek ; VKontakte ; Twitter

Comments

 1. jedensam says:

  Bliżej Polsce do Rosji niż do Ameryki. To nie Rosjanie wywołali Rewolucję Październikową i nie oni byli inspiratorami Zbrodni Katyńskiej. USA i UK ZAWSZE działały na naszą niekorzyść. Wiele można na ten temat mówić. MĄDRA współpraca z Rosją byłaby korzystna dla Polski i Polaków.

 2. czystesale says:

  Kiedy podłość jest jedyną motywacją

  Miedwiediew przytacza jedynie wieści, które jako tako wykształconej osobie, powinny być znakomicie znane. Obalanie pomników poświęconych żołnierzom armii sowjeckiej nie jest do pogodzenia z etyką polska czy chrześcijańską, jest to może zgodne ze sposobem myślenia osoników żydowskich czy ukraińskich, z polskością nie ma to nic wspólnego. Jest to dla mnie przejaw moralnej degenracji.

  Wobec takiej moralnej degeneracji, szczególnie w kręgach tzw “elity” politycznej, zachowanie i zbydlęcenie polityków jest zrozumiałe, degeneracja imprezy o nazwie IPN też.

  Co prawda procentowo ludność Polski poniosła największe straty ludzkie w II. Wojnie, ale sowjeckie, nie tylko rosyjskie, stanowią ok. 50% wszystkich ofiar II. Wojny.

  Rosjanie są przy tym może jednym z najtragiczniejszych społeczeństw świata w XX. wieku:
  1914 – I. Wojna
  1917 – rewolucja i kontrrewolucja
  1932 – Chołodomor, głównie Ukraina
  1937 – czystki stalinowskie
  1942 – II. Wojna
  1985 – Pieriestrojka
  1991 – rozpad ZSRR i rozkład gospodarki z rabunkiem majątku przez oligarchów i obcy kapitał

  Być może będzie to dla mniej zorientowanych zaskoczeniem, że USA przyczyniły się do uwikłania Europy w dwie wewnętrzne wojny, nazwane później światowymi. Dziś usiłują rozpalić kolejną taką wojnę na kontynencie i spadkobiercy II. Rzeczpospolitej znowu zabiegają o to, aby odbyła się w naszym kraju.

  Aby zrozmieć intencje USA wskazówka:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Ta wojna została przygotowana przez USA w 2014 przy użyciu nazistowskich band banderowców, kongres zatwierdził na ten pucz w Kijowie 5 miliardów dolarów.

  Ile kosztowało Europę utrzymanie tej fikcji państwa nazistowskich bandytów i żydowskich oligrachów, a teraz utrzymania wielu milionów Ukraińców przesiedlonych do Europy, jak też prowadzenie tzw. sankcji i wojny ? Jaka jest to wielokrotność tych nędznych 5 miliardów dolarów ?

  Dla USA jest to interes stulecie, a jeśli uda się Europę uwikłać w wojnę, może nawet z użyciem broni atomowej, to będzie w Waszyngtonie frajda.

  Ze wszystkich wrogów Europy są USA chyba najbardziej zawziętym, no ci z tego małego kraiku na BW, a może jest to to samo ?

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

 3. quasar says:

  Prawda to fakty, prawdziwa nie przepisywana historia, nigdy nie jest czarna, ani biała… i najczęściej jest po środku.

  Polska w całej swojej ponad tysiącletniej historii nigdy nie miała prawdziwych przyjaciół, ale przez wiele wieków miała wielu śmiertelnych wrogów, Chazaria, Mongołowie, Krzyżacy, Szwecja, Prusy, Niemcy, Rosja, Związek Sowiecki, i wewnętrznie chazarskie żydostwo.

  Wszyscy popełniali fatalne błędy, i Polska I Rzeczpospolitej i jej “elity”, szlachta, II Rzeczpospolita, jak i III pookrągłostołowa “Polin” również

  W dzisiejszych czasach, w obecnej sytuacji, ponownie znaleźliśmy się po złej stronie, i niech Bóg broni by skorumpowani zdrajcy czy to z PO, KO, PSL czy PiSu próbowali nas wepchnąć w wojnę, która nas tylko wyniszczy, ale jeśli już do niej by na nas wszystkich nieszczęście doszło, będziemy bezwzględnie i bezlitośnie walczyć z każdym wrogiem, do ostatniego tchu, z zdrajcom, którzy nas wyniszczają od wielu lat wystawimy najwyższy i bezlitosny rachunek.

  Nikt i żadna ze stron nie mówi prawdy, i całej prawdy, ani USA, NATO i UE ze swoim NWO i wielkim resetem, covid-19, satanizmem, pedofilią, trans-humanizmem, i globalną depopulacją, ani Rosja post-sowiecka, której nie można wierzyć, dopóki naprawdę się nie nawróci, i ostatecznie odrzuci wszystko to co sowieckie, komunistyczne, KGB-owskie, i stanie się naprawdę narodem prawdziwie chrześcijańskim.

  Ukraina, to pradawna Chazaria, kraj odwiecznych zbrodniarzy i złodziei nazwisk, przyjęli judaizm, ale nigdy nie byli i nie są żydami, w historii zapisali się podle i zbrodniczo, wystarczy trochę poszukać w niezależnych źródłach i porównać fakty, kraje ze wschodu od Chazarii (Chiny, Indie), jak i kraje z zachodu (Polska, Niemcy) wieki temu ostrzegali przed tymi zbrodniarzami.

 4. czystesale says:

  Miedwiediew: Dlaczego są nieskuteczne jakiekolwiek kontakty z obecnym polskim kierownictwem

  całość artykułu

Wypowiedz się