TO DLATEGO ROSJA ZAATAKOWAŁA UKRAINĘ !!!

Amerykańskie laboratoria broni biologicznej na Ukrainie – co znajdzie Rosja?

Przez VT Editors

Rosyjska operacja wojskowa na Ukrainie wydaje się przebiegać bardzo pomyślnie. Oczywiście wstępne raporty należy traktować z przymrużeniem oka. Ale pojawia się pytanie, co Rosjanie znajdą na Ukrainie?

Raporty z pierwszego dnia rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie pokazują, że ukraińska armia nie ma wiele do przeciwstawienia się siłom rosyjskim. Ukraińska armia była silnie uzbrojona przez NATO, ale ponieważ większość ukraińskich żołnierzy została powołana do służby wbrew ich woli, ich duch walki wydaje się być zdecydowanie niski.

W wielu miejscach podaje się, że armia rosyjska nie napotkała oporu na granicy i została dosłownie przemachana przez siły ukraińskie. Tam, gdzie toczyły się walki, ukraińscy żołnierze wymachiwali białymi flagami. Nie wszędzie jest to prawdą, ale wydaje się, że zdarzało się to bardzo często. Jednak tak zwane bataliony ochotnicze, w szczególności złożone z ochotniczych ukraińskich nacjonalistów, prawdopodobnie stawiają zaciekły opór.

Rosja informuje, że na Ukrainie nie ma już funkcjonującego lotniska wojskowego i że w ciągu pierwszych kilku godzin zniszczono dużą część broni, zwłaszcza przeciwlotniczej i artyleryjskiej. Doniesiono również o zestrzeleniu kilku tureckich dronów Bayraktar. CNN sfilmowało rosyjskich żołnierzy rzekomo okupujących lotnisko w Kijowie.

Miałoby to sens, gdyż Rosja ogłosiła, że jednym z celów operacji wojskowej jest denazyfikacja Ukrainy. Najwyraźniej okupacja cywilnych lotnisk ma na celu ograniczenie możliwości ucieczki osób odpowiedzialnych na Ukrainie za  Amerykańskie laboratoria broni biologicznej na Ukrainie.

Często informowałem, że USA, a dokładniej Pentagon, prowadzą kilka laboratoriów broni biologicznej na Ukrainie. Ostatni raz informowałem o tym 27 stycznia. Stany Zjednoczone zawsze odmawiały międzynarodowych inspekcji swoich laboratoriów, więc nikt nie wie, co badają w tych laboratoriach. Ale możemy założyć, że rosyjskie siły specjalne przyjrzą się bliżej tym laboratoriom w najbliższych dniach.

A to wydaje się być dokładnie puszką robaków. Tweet został opublikowany na Twitterze na ten temat, a użytkownik został natychmiast zablokowany. Nie będę wchodził w treść tweeta, który nadal można znaleźć w archiwum internetowym. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz go zobaczyć tutaj [1].

Chodzi mi o to, że Twitter tak szybko usunął tweeta i jego autora tylko dlatego, że zwrócił uwagę, że na Ukrainie znajdują się amerykańskie laboratoria broni biologicznej i że wygląda na to, że ich przechwycenie jest jednym z ważnych celów rosyjskiej operacji wojskowej.

Kogo Rosja wciąż szuka na Ukrainie

Prezydent Rosji Putin powiedział w swoim przemówieniu do narodu w poniedziałek o tragedii w Odessie z maja 2014 roku, w której prawie 50 osób zostało spalonych żywcem przez radykalnych zwolenników Majdanu i która nigdy nie została rozwiązana na Ukrainie:

“Przestępcy, którzy popełnili to okrucieństwo, nie zostali ukarani i nikt ich nie szuka. Ale znamy ich imiona i zrobimy wszystko, aby ich ukarać, znaleźć i postawić przed sądem”.

Biorąc pod uwagę, że armia rosyjska jest również w drodze do Odessy, niektórzy ludzie mogą się teraz bardzo denerwować i próbować szybko opuścić miasto.

To samo dotyczy radykalnych neonazistów, którzy są u władzy na Ukrainie. W rosyjskiej telewizji rosyjscy urzędnicy mówią, że chcą również pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za inne zbrodnie, na przykład w Donbasie [2].

Wprowadzenie

Ten druzgocący artykuł z 2018 r., który doprowadził do represji FBI, daje tło tego, w jaki sposób badania z 2017 r. finansowane przez USAID / CIA na Uniwersytecie Północnej Karoliny, wykorzystujące wirusa Wuhan Horseshoe, mogły skończyć się skupieniem się na USA w okropnym rykoszecie lub celowym spisku Deep State przeciwko USA.

Wszystko zaczęło się od Projektu Clear Vision, który jest opisany poniżej. Badania z tym związane zostały oczyszczone i opublikowane przez akademików i naukowców”, którzy wzięli gotówkę CIA i wyłączyli swój zdrowy rozsądek i etykę zawodową, jeśli takie rzeczy już istnieją.


Dilyana Gaytandzhieva jest bułgarską dziennikarką śledczą i korespondentką na Bliskim Wschodzie. W ciągu ostatnich dwóch lat opublikowała serię ujawnionych raportów na temat przemytu broni.

W ubiegłym roku znalazła się pod presją bułgarskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego i została zwolniona z pracy w bułgarskiej gazecie Trud Daily bez wyjaśnienia. Mimo to Dilyana kontynuuje swoje śledztwo. Jej obecny raport zawiera przegląd wigoru Pentagonu w rozwoju broni biologicznej.

Twitter/@dgaytandzhieva


Armia amerykańska regularnie produkuje śmiertelne wirusy, bakterie i toksyny z bezpośrednim naruszeniem Konwencji ONZ o zakazie broni biologicznej. Setki tysięcy nieświadomych ludzi jest systematycznie narażonych na niebezpieczne patogeny i inne nieuleczalne choroby.

Naukowcy zajmujący się bronią biologiczną za pomocą dyplomatycznej osłony testują wirusy stworzone przez człowieka w laboratoriach biologicznych Pentagonu w 25 krajach na całym świecie.

Te amerykańskie laboratoria biologiczne są finansowane przez Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA) w ramach programu wojskowego o wartości 2,1 miliarda dolarów – Cooperative Biological Engagement Program (CBEP) i znajdują się w krajach byłego Związku Radzieckiego, takich jak Gruzja i Ukraina, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia i Afryka.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu
Centrum Lugar, Republika Gruzji
Broń biologiczna Pentagonu
Armia amerykańska została rozmieszczona w wojskowej bazie lotniczej Vaziani, 17 km od laboratorium biologicznego Pentagonu w The Lugar Center.
Gruzja jest poligonem doświadczalnym dla broni biologicznej

Lugar Center to laboratorium biologiczne Pentagonu w Gruzji. Znajduje się zaledwie 17 km od amerykańskiej bazy lotniczej Vaziani w stolicy Tbilisi. Zadaniem programu wojskowego są biolodzy z US Army Medical Research Unit-Georgia (USAMRU-G) wraz z prywatnymi wykonawcami. Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego poziomu 3 jest dostępne tylko dla obywateli USA z poświadczeniem bezpieczeństwa. Przyznano im immunitet dyplomatyczny na mocy umowy amerykańsko-gruzińskiej z 2002 r. o współpracy obronnej.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Umowa USA-Gruzja przyznaje status dyplomatyczny amerykańskiemu personelowi wojskowemu i cywilnemu (w tym pojazdom dyplomatycznym), pracującemu nad programem Pentagonu w Gruzji.

Informacje uzyskane z amerykańskiego rejestru kontraktów federalnych wyjaśniają niektóre działania wojskowe w The Lugar Center – wśród nich badania nad biobojami (wąglik, tularemia) i chorobami wirusowymi (np. Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska) oraz pobieranie próbek biologicznych do przyszłych eksperymentów.

Kontrahenci Pentagonu produkują biogenty pod przykrywką dyplomatyczną

Agencja Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA) zleciła znaczną część pracy w ramach programu wojskowego prywatnym firmom, które nie są odpowiedzialne przed Kongresem i które mogą działać swobodniej i poruszać się wokół rządów prawa.

Amerykański personel cywilny wykonujący pracę w Centrum Lugar również otrzymał immunitet dyplomatyczny, chociaż nie jest dyplomatą. W związku z tym prywatne firmy mogą wykonywać pracę, pod przykrywką dyplomatyczną, dla rządu USA, nie będąc pod bezpośrednią kontrolą państwa przyjmującego – w tym przypadku Republiki Gruzji. Ta praktyka jest często stosowana przez CIA w celu zapewnienia osłony swoim agentom.

Broń biologiczna Pentagonu

Trzy prywatne amerykańskie firmy pracują w amerykańskim laboratorium biologicznym w Tbilisi – CH2M Hill, Battelle i Metabiota. Oprócz Pentagonu, ci prywatni kontrahenci wykonują badania biologiczne dla CIA i różnych innych agencji rządowych.

CH2M Hill otrzymał kontrakty DTRA o wartości 341,5 miliona dolarów w ramach programu Pentagonu dla laboratoriów biologicznych w Gruzji, Ugandzie, Tanzanii, Iraku, Afganistanie, Azji Południowo-Wschodniej. Połowa tej sumy (161,1 miliona dolarów) została przeznaczona na The Lugar Center, w ramach gruzińskiego kontraktu.

Według CH2M Hill, amerykańska firma zabezpieczyła czynniki biologiczne i zatrudniła byłych naukowców zajmujących się bronią biologiczną w The Lugar Center. Są to naukowcy, którzy pracują dla innej amerykańskiej firmy zaangażowanej w program wojskowy w Gruzji – Battelle Memorial Institute.

Battelle jako podwykonawca o wartości 59 milionów dolarów w Lugar Center ma duże doświadczenie w badaniach nad bio-agentami, ponieważ firma pracowała już nad amerykańskim programem broni biologicznej w ramach 11 poprzednich kontraktów z armią amerykańską (1952-1966).

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: US Army Activities in the US, Biological Warfare Programs, vol. II, 1977, s. 82

Prywatna firma wykonuje prace dla laboratoriów biologicznych DTRA Pentagonu w Afganistanie, Armenii, Gruzji, Ugandzie, Tanzanii, Iraku, Afganistanie i Wietnamie. Battelle prowadzi badania, rozwój, testy i oceny przy użyciu zarówno wysoce toksycznych chemikaliów, jak i wysoce patogennych czynników biologicznych dla szerokiej gamy agencji rządowych USA. Otrzymał w sumie kontrakty federalne o wartości około 2 miliardów dolarów i zajmuje 23 miejsce na liście 100 najlepszych wykonawców rządowych USA.

Projekt CIA-Battelle Clear Vision

Projekt Clear Vision (1997 i 2000), wspólne dochodzenie CIA i Battelle Memorial Institute, w ramach kontraktu przyznanego przez Agencję, zrekonstruował i przetestował bombę wąglika z czasów sowieckich w celu przetestowania jej właściwości rozprzestrzeniania.

Deklarowanym celem projektu była ocena charakterystyki rozprzestrzeniania się bombletów na bioboje.

Tajna operacja CIA-Battelle została pominięta w deklaracjach amerykańskiej Konwencji o broni biologicznej przedłożonych ONZ.

Broń biologiczna Pentagonu
Zarodniki wąglika pod mikroskopem
Ściśle tajne eksperymenty

Battelle prowadził ściśle tajne laboratorium biologiczne (National Biodefense Analysis and Countermeasures Center – NBACC) w Fort Detrick w stanie Maryland w ramach kontraktu Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHSprzez ostatnią dekadę. Firma otrzymała kontrakt federalny o wartości 344,4 mln USD (2006-2016) i kolejny kontrakt o wartości 17,3 mln USD (2015-2026) przez DHS.

Broń biologiczna Pentagonu

NBACC jest klasyfikowany jako obiekt US Top Secret. Zdjęcie: DHS

Wśród tajnych eksperymentów, przeprowadzonych przez Battelle w NBACC, są Ocena technologii rozpowszechniania proszkuOcena zagrożenia stwarzanego przez toksyny w aerozolu oraz Ocena zjadliwości B. Pseudomallei (Melioidosis) jako funkcji cząstek aerozolu u naczelnych innych niż ludzie. Melioidoza ma potencjał do opracowania jako broń biologiczna, dlatego jest klasyfikowana jako kategoria B. Czynnik bioterrorystyczny. B. pseudomallei był badany przez USA jako potencjalna broń biologiczna w przeszłości.

Broń biologiczna Pentagonu

Oprócz eksperymentów wojskowych w Lugar Center w Georgii, Battelle wyprodukował już środki bioterrorystyczne w Biosafety Level 4 NBACC Top Secret Laboratory w Fort Detrick w USA. Prezentacja NBACC wymienia 16 priorytetów badawczych dla laboratorium.

Wśród nich scharakteryzować klasycznie, pojawiające się i genetycznie modyfikowane patogeny pod kątem ich potencjału BTA (biologicznego czynnika zagrożenia); ocenić charakter nietradycyjnej, nowej i nieendemicznej indukcji choroby z potencjalnego BTA i rozszerzyć zdolność testowania prowokacji aerozoli dla zwierząt z rzędu naczelnych.

Broń biologiczna Pentagonu
Naukowcy opracowują patogeny w laboratorium NBACC. Źródło: NBACC
Biolaba pentagonu w epicentrum kryzysu związanego z wirusem Ebola

Amerykańska firma Metabiota Inc. otrzymała kontrakty federalne o wartości 18,4 miliona dolarów w ramach programu DTRA Pentagonu w Gruzji i na Ukrainie na usługi doradztwa naukowego i technicznego.

Usługi metabioty obejmują globalne badania zagrożeń biologicznych w terenie, odkrywanie patogenów, reagowanie na epidemie i badania kliniczne.

Metabiota Inc. została zakontraktowana przez Pentagon do wykonywania pracy dla DTRA przed i podczas kryzysu Ebola w Afryce Zachodniej i otrzymała 3,1 miliona dolarów (2012-2015) za pracę w Sierra Leone – jednym z krajów w epicentrum epidemii Ebola.

Broń biologiczna Pentagonu

Metabiota pracowała nad projektem Pentagonu w epicentrum kryzysu Ebola, gdzie znajdują się trzy amerykańskie biolaby.

Broń biologiczna Pentagonu

Raport z 17 lipca 2014 r. opracowany przez Konsorcjum Wirusowej Gorączki Krwotocznej oskarżył Metabiota Inc. o nieprzestrzeganie istniejącej umowy w sprawie sposobu zgłaszania wyników testów i omijania pracujących tam naukowców z Sierra Leone.

Raport podniósł również możliwość, że Metabiota hodowała komórki krwi w laboratorium, co według raportu było niebezpieczne, a także błędnie diagnozowała zdrowych pacjentów. Wszystkie te zarzuty zostały odrzucone przez Metabiota.

Broń biologiczna Pentagonu

2011, The Lugar Center, Andrew C. Weber (po prawej) – asystent sekretarza obrony USA (2009-2014), zastępca koordynatora Departamentu Obrony USA ds. reakcji na ebolę (2014-2015), jest obecnie pracownikiem Metabiota (amerykański kontrahent).

Eksperymenty wojskowe na gryzących owadach

Wojna entomologiczna jest rodzajem wojny biologicznej, która wykorzystuje owady do przenoszenia chorób. Pentagon rzekomo przeprowadził takie testy entomologiczne w Gruzji i Rosji.

Broń biologiczna Pentagonu

Gryzące muchy w Gruzji

W 2014 roku Centrum Lugar zostało wyposażone w obiekt dla owadów i rozpoczęło projekt “Podnoszenie świadomości na temat barkodowania much piaskowych w Gruzji i na Kaukazie”. Projekt objął większy obszar geograficzny poza Gruzją – Kaukaz. W latach 2014-2015 zebrano gatunki muchy piaskowej Phlebotomine w ramach innego projektu “Surveillance Work on Acute Febrile Disease” i wszystkie (żeńskie) muchy piaskowe zostały przetestowane w celu określenia ich wskaźnika zakaźności. Trzeci projekt, obejmujący również zbieranie much piaskowych, badał charakterystykę ich gruczołów ślinowych.

Broń biologiczna Pentagonu

Gryząca mucha w łazience w Tbilisi. Muchy w Gruzji

W rezultacie Tbilisi jest zarażone gryzącymi muchami od 2015 roku. Te gryzące owady żyją w pomieszczeniach, w łazienkach, przez cały rok, co nie było typowym zachowaniem tych gatunków w Gruzji wcześniej (zwykle sezon muchowy Phlebotomine w Gruzji jest wyjątkowo krótki – od czerwca do września).

Miejscowi ludzie skarżą się na ugryzienie przez te nowo pojawiające się muchy, gdy są nago w swoich łazienkach. Mają również silną odporność na zimno i mogą przetrwać nawet w temperaturach poniżej zera w górach.

Gryzące muchy w Dagestanie, Rosja

Od początku projektu Pentagonu w 2014 roku muchy podobne do tych w Gruzji pojawiły się w sąsiednim Dagestanie (Rosja). Według miejscowej ludności gryzą i powodują wysypki. Ich siedliskami lęgowymi są drenaże domowe.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Leci w Gruzji (po lewej). Ta sama mucha w Dagestanie (po prawej)

Muchy z rodziny Phlebotomine przenoszą niebezpieczne pasożyty w ślinie, które przenoszą przez ukąszenie na ludzi. Choroba, którą te muchy przenoszą, jest bardzo interesująca dla Pentagonu. W 2003 roku podczas amerykańskiej inwazji na Irak amerykańscy żołnierze zostali poważnie ugryzieni przez muchy piaskowe i nabawili się leiszmaniozy. Choroba pochodzi z Iraku i Afganistanu, a jeśli nie jest leczona, ostra postać leiszmaniozy może być śmiertelna.

Raport armii amerykańskiej z 1967 roku “Stawonogi o znaczeniu medycznym w Azji i europejskim ZSRR” wymienia wszystkie lokalne owady, ich rozmieszczenie i choroby, które przenoszą. Gryzące muchy, które żyją w drenażach, są również wymienione w dokumencie. Ich naturalnymi siedliskami są jednak Filipiny, a nie Gruzja czy Rosja.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: “Stawonogi o znaczeniu medycznym w Azji i europejskim ZSRR“, raport US Army, 1967

Operacja Whitecoat: Zainfekowane muchy testowane na gryzienie ludzi

Broń biologiczna Pentagonu

W latach 1970 i 1972 testy na gorączkę muchy piaskowej przeprowadzono na ludziach zgodnie z odtajnionym raportem US Army – US Army Activities in the US, Biological Warfare Programs, 1977, vol. II, s. 203Podczas operacji Wolontariusze Whitecoat byli narażeni na ukąszenia przez zakażone muchy piaskowe. Operacja Whitecoat była medycznym programem badawczym w zakresie obrony biologicznej prowadzonym przez armię amerykańską w Fort Detrick w stanie Maryland w latach 1954-1973.

Pomimo oficjalnego zakończenia amerykańskiego programu broni biologicznej, w 1982 roku USAMRIID przeprowadził eksperyment na temat tego, czy muchy piaskowe i komary mogą być wektorami wirusa Rift Valley, dengi, Chikungunya i wschodniego końskiego zapalenia mózgu – wirusów, które armia amerykańska badała pod kątem ich potencjału jako broni biologicznej.

Zabójcze owady

Pentagon ma długą historię używania owadów jako wektorów chorób. Według częściowo odtajnionego raportu armii amerykańskiej z 1981 roku, amerykańscy naukowcy zajmujący się bronią biologiczną przeprowadzili szereg eksperymentów na owadach. Operacje te były częścią amerykańskiej wojny entomologicznej w ramach Programu Broni Biologicznej USA.

Pentagon: Jak zabić 625 000 ludzi za jedyne 0,29 USD za śmierć

Raport armii amerykańskiej z 1981 roku porównał dwa scenariusze – 16 jednoczesnych ataków na miasto przez komary A. Aegypti, zarażone żółtą febrą i atakiem aerozolu Tularemia, i ocenia ich skuteczność w kosztach i ofiarach.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Operacja Big Itch: Przeprowadzono testy terenowe w celu określenia wzorców pokrycia i przeżywalności tropikalnej pchły szczurzej Xenopsylla cheopis do wykorzystania jako wektor choroby w wojnie biologicznej.

Operacja Big Buzz: wyprodukowano 1 milion komarów A. Aegypti, 1/3 umieszczono w amunicji i zrzucono z samolotów lub rozproszono na ziemi. Komary przeżyły zrzut i aktywnie poszukiwały ludzkiej krwi.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: Ocena wojny entomologicznej jako potencjalnego zagrożenia dla USA i europejskich państw NATO, US Army, Raport z marca 1981 r.

Operacja May Day: Komary Aedes Aegypti zostały rozproszone metodami naziemnymi w Georgii w USA podczas operacji armii amerykańskiej o kryptonimie May Day.

Broń biologiczna Pentagonu

Części raportu armii amerykańskiej z 1981 roku, takie jak “Masowa produkcja Aedes Aegypti”, nie zostały odtajnione, co potencjalnie oznacza, że projekt jest nadal w toku.

Aedes Aegyptiznany również jako komar żółtej febry, był szeroko stosowany w amerykańskich operacjach wojskowych. Te same gatunki komarów są rzekomo wektorami dengi, chikungunya i wirusa Zika, który powoduje wady genetyczne u noworodków

Operacja Bellweather

Dowództwo Badań i Rozwoju Chemicznego Armii Stanów Zjednoczonych, Oddział Broni Biologicznej, badało aktywność gryzienia komarów na świeżym powietrzu w wielu testach terenowych na Dugway Proving Ground w stanie Utah w 1960 roku. Dziewicze samice komarów Aedes aegypti, które zostały zagłodzone, zostały przetestowane na żołnierzach na świeżym powietrzu.

Broń biologiczna Pentagonu

Dla odniesienia: Outdoor Mosquito Biting Activity Studies, Project Bellweather I, 1960, Technical Report, US Army, Dugway Proving Ground

Eksperymenty wojskowe z tropikalnymi komarami i kleszczami w Gruzji

Takie gatunki komarów i pcheł (badane w przeszłości w ramach amerykańskiego programu wojny entomologicznej) zostały również zebrane w Gruzji i przetestowane w The Lugar Center.

W ramach projektu DTRA “Wirus i inne arbowirusy w Gruzji” w 2014 r. po raz pierwszy wykryto nigdy wcześniej nie widzianego tropikalnego komara Aedes albopictus, a po dziesięcioleciach (60 lat) potwierdzono istnienie komara Aedes Aegypti w zachodniej Gruzji.

Broń biologiczna Pentagonu

Aedes Albopictus jest wektorem wielu patogenów wirusowych, wirusa żółtej febry, dengi, Chikungunya i Zika.

Te tropikalne komary Aedes Albopictus, nigdy wcześniej nie widziane w Gruzji, zostały również wykryte w sąsiedniej Rosji (Krasnodar) i Turcji, Według danych dostarczonych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, Ich rozprzestrzenianie się jest niezwykłe dla tej części świata.

Broń biologiczna Pentagonu

Komary Aedes Aegypti były dystrybuowane tylko w Gruzji, południowej Rosji i północnej Turcji. Po raz pierwszy wykryto je w 2014 roku po rozpoczęciu programu Pentagonu w The Lugar Center.

Broń biologiczna Pentagonu

W ramach innego projektu DTRA “Epidemiologia i ekologia tularemii w Gruzji” (2013-2016) zebrano 6 148 kleszczy gruntowych; Zebrano 5 871 sztuk bydła i złowiono 1 310 pcheł i 731 kleszczy. W 2016 roku w The Lugar Center zebrano i zbadano kolejne 21 590 kleszczy.

Epidemia wąglika w Gruzji i natowowskie badania na ludziach

W 2007 roku Gruzja zakończyła politykę obowiązkowego corocznego szczepienia wąglika zwierząt gospodarskich. W rezultacie wskaźnik zachorowalności na chorobę osiągnął swój szczyt w 2013 roku. W tym samym roku NATO rozpoczęło testy szczepionki przeciwko wąglikowi na ludziach w The Lugar Center w Gruzji.

Broń biologiczna Pentagonu

W 2007 roku, pomimo wybuchu epidemii wąglika, rząd gruziński zakończył obowiązkowe szczepienia na 7 lat, w 2013 roku NATO rozpoczęło badania na ludziach nad nową szczepionką przeciwko wąglikowi w Gruzji.

Broń biologiczna Pentagonu

Badania Pentagonu nad rosyjskim wąglikiem

Wąglik jest jednym z bioagentów uzbrojonych przez armię amerykańską w przeszłości. Pomimo twierdzeń Pentagonu, że jego program jest tylko defensywny, istnieją fakty przeciwne. W 2016 roku w The Lugar Center amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania nad “Sekwencją genomu radzieckiego /rosyjskiego szczepu szczepionki Bacillus anthracis Szczep 55-VNIIVViM”, który został sfinansowany przez Program Współpracy Biologicznej U.S. Defense Threat Reduction Agency (DTRA) w Tbilisi i administrowany przez Metabiota (amerykański kontrahent w ramach programu Pentagon w Gruzji).

W 2017 roku DTRA sfinansowała dalsze badania – Dziesięć sekwencji genomu ludzkich i zwierzęcych izolatów Bacillus anthracis z kraju Georgia, które zostały przeprowadzone przez USAMRU-G w The Lugar Center.

34 osoby umyślnie zakażone krymsko-kongijską gorączką krwotoczną (CCHF) w Gruzji

Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska (CCHF) jest spowodowana zakażeniem wirusem przenoszonym przez kleszcze (Nairovirus). Choroba została po raz pierwszy scharakteryzowana na Krymie w 1944 roku i otrzymała nazwę krymskiej gorączki krwotocznej. Następnie został uznany w 1969 roku za przyczynę choroby w Kongo, co spowodowało obecną nazwę choroby.

W 2014 roku 34 osoby zachorowały (w tym 4-letnie dziecko) CCHF. 3 z nich zmarły. W tym samym roku biolodzy Pentagonu badali wirusa w Gruzji w ramach projektu DTRA “Epidemiologia chorób gorączkowych wywołanych przez wirusy dengi i inne arbowirusy w Gruzji”. Projekt obejmował testy na pacjentach z objawami gorączki i zbieranie kleszczy, jako możliwych wektorów CCHV do analizy laboratoryjnej.

Broń biologiczna Pentagonu

33 osoby zaraziły się CCHF, 3 z nich zmarły w Gruzji.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: NCDC-Georgia

Przyczyna wybuchu CCHF w Gruzji jest nadal nieznana. Według raportu lokalnego Departamentu Weterynarii tylko jeden kleszcz ze wszystkich zebranych gatunków z zainfekowanych wiosek uzyskał pozytywny wynik testu na tę chorobę. Pomimo twierdzeń władz lokalnych, że wirus został przeniesiony na ludzi ze zwierząt, wszystkie próbki krwi zwierzęcej były również negatywne. Brak zakażonych kleszczy i zwierząt jest niewytłumaczalny, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby przypadków CCHF u ludzi w 2014 r., Co oznacza, że epidemia nie była naturalna, a wirus rozprzestrzeniał się celowo.

W 2016 r. zebrano kolejne 21 590 kleszczy do bazy danych DNA do przyszłych badań w The Lugar Center w ramach projektu Pentagonu “Assessing the Seroprevalence and Genetic Diversity of Crimean-Congo Hemorrhagic Fever Virus (CCHFV) and Hantaviruses in Georgia”.

Broń biologiczna Pentagonu

Objawy CCHF

Wojskowe laboratorium biologiczne obwiniane za śmiertelną epidemię CCHF w Afganistanie

W Afganistanie zgłoszono również 237 przypadków gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej (CCHF), z których 41 było śmiertelnych w grudniu 2017 r. Według afgańskiego Ministerstwa Zdrowia większość przypadków zarejestrowano w stolicy Kabulu, gdzie zgłoszono 71 przypadków z 13 ofiarami śmiertelnymi, oraz w prowincji Herat w pobliżu granicy z Iranem (67 przypadków).

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Afganistan jest jednym z 25 krajów na całym świecie z laboratoriami biologicznymi Pentagonu na swoim terytorium. Projekt w Afganistanie jest częścią amerykańskiego programu obrony biologicznej – Cooperative Biological Engagement Program (CBEP), który jest finansowany przez Defense Threat Reduction Agency (DTRA). Wykonawcy DTRA, pracujący w The Lugar Center w Gruzji, CH2M Hill i Battelle, zostali również zakontraktowani do programu w Afganistanie. CH2M Hill otrzymał kontrakt o wartości 10,4 miliona dolarów (2013-2017). Kontrahenci Pentagonu w Afganistanie i Gruzji są tacy sami, podobnie jak choroby, które rozprzestrzeniają się wśród miejscowej ludności w obu krajach.

Dlaczego Pentagon zbiera i bada nietoperze

Nietoperze są rzekomo rezerwuarami wirusa Ebolabliskowschodniego zespołu oddechowego (MERS) i innych śmiertelnych chorób. Jednak dokładne sposoby przenoszenia tych wirusów na ludzi są obecnie nieznane. W ramach DTRA Cooperative Biological Engagement Program (CBEP) przeprowadzono liczne badania w poszukiwaniu śmiertelnych patogenów o znaczeniu militarnym u nietoperzy.

Broń biologiczna Pentagonu

221 nietoperzy zostało poddanych eutanazji w Lugar Center w celach badawczych w 2014 roku.

Broń biologiczna Pentagonu

Nietoperze zostały obwinione za śmiertelną epidemię Eboli w Afryce (2014-2016). Jednak nigdy nie dostarczono rozstrzygających dowodów na to, w jaki sposób wirus “przeskoczył” na ludzi, co budzi podejrzenia o celową, a nie naturalną infekcję.

Inżynieria śmiertelnych wirusów jest legalna w USA

Uważa się, że MERS-CoV pochodzi od nietoperzy i rozprzestrzenia się bezpośrednio na ludzi i / lub wielbłądy. Jednak, podobnie jak Ebola, dokładne sposoby rozprzestrzeniania się wirusa są nieznane.

Zgłoszono 1 980 przypadków z 699 zgonami w 15 krajach na całym świecie (stan na czerwiec 2017 r.) spowodowanych przez MERS-CoV.

Broń biologiczna Pentagonu

3 do 4 na 10 pacjentów zgłaszanych z MERS zmarło. Źródło: WHO

MERS-CoV jest jednym z wirusów, które zostały zaprojektowane przez USA i zbadane przez Pentagon, a także grypa i SARS. Potwierdzeniem tej praktyki jest tymczasowy zakaz Obamy z 2014 r. dotyczący finansowania przez rząd takich badań “podwójnego zastosowania”. Moratorium zostało zniesione w 2017 r., a eksperymenty są kontynuowane.

Eksperymenty z ulepszonymi potencjalnymi patogenami pandemicznymi (PPP) są legalne w USA. Takie eksperymenty mają na celu zwiększenie zdolności przenoszenia i/lub zjadliwości patogenów.

Tularemia jako broń biologiczna

Tularemia, znana również jako gorączka królika, jest klasyfikowana jako środek bioterrorystyczny i została opracowana w przeszłości jako taka przez USA. Jednak badania Pentagonu nad tularemią trwają, a także nad możliwymi wektorami bakterii, takimi jak kleszcze i gryzonie, które powodują chorobę.

DTRA uruchomiła szereg projektów dotyczących Tularemii wraz z innymi szczególnie niebezpiecznymi patogenami w Gruzji. Szczególnie niebezpieczne patogeny (EDP) lub wybrane czynniki stanowią poważny problem dla zdrowia publicznego na całym świecie.

Te wysoce patogenne czynniki mogą być uzbrojone w dowód ich znaczenia militarnego w następujących projektach Pentagonu: Epidemiologia i ekologia tularemii w Gruzji (2013-2016) (zebrano 60 000 wektorów do badań szczepów i genomu); Epidemiologia ludzkiej tularemii w Gruzji i epidemiologia chorób ludzkich i nadzór nad szczególnie niebezpiecznymi patogenami w Gruzji (badanie wybranych czynników wśród pacjentów z niezróżnicowaną gorączką i gorączką krwotoczną / wstrząsem septycznym).

Broń biologiczna Pentagonu

F. Tularensis jest wysoce zakaźną bakterią i może być uzbrojona do użycia poprzez ataki aerozolowe.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Tularemia jest jedną z broni biologicznych, które armia amerykańska opracowała w przeszłości.

Źródło: Raport armii amerykańskiej z 1981 roku

Laboratoria biologiczne Pentagonu rozprzestrzeniają choroby na Ukrainie

Broń biologiczna Pentagonu

DoD Defense Threat Reduction Agency (DTRA) sfinansowała 11 bio-laboratoriów w byłym Związku Radzieckim na Ukrainie, graniczącym z Rosją.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Amerykański program wojskowy to poufne informacje

Ukraina nie ma kontroli nad wojskowymi bio-laboratoriami na własnym terytorium. Zgodnie z umową z 2005 roku między Departamentem Obrony USA a Ministerstwem Zdrowia Ukrainy ukraiński rząd ma zakaz publicznego ujawniania wrażliwych informacji na temat programu USA, a Ukraina jest zobowiązana do przekazywania Departamentowi Obrony USA (DoD) niebezpiecznych patogenów do badań biologicznych.

Pentagon uzyskał dostęp do niektórych tajemnic państwowych Ukrainy w związku z projektami w ramach ich umowy.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Naukowcy zajmujący się bronią biologiczną pod przykrywką dyplomatyczną

Wśród umów dwustronnych między USA a Ukrainą jest utworzenie Centrum Nauki i Technologii na Ukrainie (STCU) – międzynarodowej organizacji finansowanej głównie przez rząd USA, której przyznano status dyplomatyczny.

STCU oficjalnie wspiera projekty naukowców wcześniej zaangażowanych w radziecki program broni biologicznej. W ciągu ostatnich 20 lat STCU zainwestowało ponad 285 milionów dolarów w finansowanie i zarządzanie około 1 850 projektami naukowców, którzy wcześniej pracowali nad rozwojem broni masowego rażenia.

Broń biologiczna Pentagonu

Personel amerykański na Ukrainie pracuje pod przykrywką dyplomatyczną.

364 Ukraińców zmarło na świńską grypę

Jedno z laboratoriów Pentagonu znajduje się w Charkowie, gdzie w styczniu 2016 roku co najmniej 20 ukraińskich żołnierzy zmarło z powodu wirusa grypopodobnego w ciągu zaledwie dwóch dni, a 200 kolejnych zostało hospitalizowanych. Ukraiński rząd nie poinformował o zabitych ukraińskich żołnierzach w Charkowie.

Do marca 2016 r. na Ukrainie odnotowano 364 zgony (81,3% spowodowane przez świńską grypę A (H1N1) pdm09 – ten sam szczep, który spowodował światową pandemię w 2009 r.).

Broń biologiczna Pentagonu

Według informacji wywiadu DRL, do amerykańskiego laboratorium biologicznego w Charkowie wyciekł śmiertelny wirus.

Policja bada zakażenie nieuleczalną chorobą

Wysoce podejrzana infekcja wirusowym zapaleniem wątroby typu A szybko rozprzestrzeniła się w ciągu zaledwie kilku miesięcy na południowo-wschodniej Ukrainie, gdzie znajduje się większość biolab Pentagonu.

Broń biologiczna Pentagonu

37 osób zostało hospitalizowanych z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu A w ukraińskim mieście Mikołajów od stycznia 2018 roku. Lokalna policja wszczęła dochodzenie w sprawie “zakażenia ludzkim wirusem niedoboru odporności i innymi nieuleczalnymi chorobami”. Trzy lata temu ponad 100 osób w tym samym mieście zaraziło się. Obie choroby rzekomo rozprzestrzeniły się poprzez skażoną wodę pitną.

Latem 2017 roku 60 osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu A zostało przyjętych do szpitala w mieście Zaporoże, przyczyna tej epidemii jest nadal nieznana.

W regionie Odessy 19 dzieci z sierocińca było hospitalizowanych z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu A w czerwcu 2017 r.

W listopadzie 2017 r. w Charkowie zgłoszono 29 przypadków zapalenia wątroby typu A. Wirus został wyizolowany w skażonej wodzie pitnej. Jedno z laboratoriów biologicznych Pentagonu znajduje się w Charkowie, który został obwiniony o śmiertelną epidemię grypy rok temu, która pochłonęła życie 364 Ukraińców.

Ukraina i Rosja dotknięte nową wysoce zjadliwą infekcją

W 2011 roku Ukrainę dotknęła epidemia. 33 pacjentów było podobno hospitalizowanych z powodu ciężkiej biegunki. Druga epidemia nawiedziła kraj w 2014 roku, kiedy ponad 800 osób na całej Ukrainie zachorowało na tę chorobę. W 2015 roku w samym Mikołajowie zarejestrowano co najmniej 100 nowych przypadków.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Nowy, wysoce zjadliwy wariant czynnika Vibrio cholera, o wysokim podobieństwie genetycznym do szczepów zgłaszanych na Ukrainie, uderzył w Moskwę w 2014 roku. Według badań genetycznych Rosyjskiego Instytutu Badań Antypłytkowych z 2014 roku, szczep wyizolowany w Moskwie był podobny do bakterii, które spowodowały epidemię na sąsiedniej Ukrainie.

Southern Research Institute, jeden z amerykańskich wykonawców pracujących w bio-laboratoriach na Ukrainie, ma projekty dotyczące, a także grypy i Zika – wszystkich patogenów o znaczeniu wojskowym dla Pentagonu.

Wraz z Southern Research Institute, dwie inne prywatne amerykańskie firmy prowadzą wojskowe laboratoria biologiczne na Ukrainie – Black& Veatch i Metabiota.

Broń biologiczna Pentagonu

Black & Veatch Special Project Corp. otrzymała kontrakty DTRA o wartości 198,7 mln USD na budowę i eksploatację bio-laboratoriów na Ukrainie (w ramach dwóch 5-letnich kontraktów w 2008 i 2012 r. o łącznej wartości 128,5 mln USD), a także w Niemczech, Azerbejdżanie, Kamerunie, Tajlandii, Etiopii, Wietnamie i Armenii.

Metabiota otrzymała kontrakt federalny o wartości 18,4 miliona dolarów w ramach programu w Gruzji i na Ukrainie. Ta amerykańska firma została również zakontraktowana do wykonywania pracy dla DTRA przed i podczas kryzysu Ebola w Afryce Zachodniej, firma otrzymała 3,1 miliona dolarów (2012-2015) za pracę w Sierra Leone .

Południowy Instytut Badawczy jest głównym podwykonawcą w ramach programu DTRA na Ukrainie od 2008 roku. Firma była również głównym wykonawcą Pentagonu w przeszłości w ramach amerykańskiego programu broni biologicznej w zakresie badań i rozwoju bio-agentów z 16 kontraktami w latach 1951-1962.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: US Army Activities in the US, Biological Warfare Programs, tom II, 1977, s. 82

Radziecki uciekinier wyprodukował wąglika dla Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Southern Research Institute był również podwykonawcą programu Pentagonu do badań nad wąglikiem w 2001 roku. Głównym wykonawcą jest Firma Advanced Biosystems, której ówczesnym prezesem był Ken Alibek (były radziecki mikrobiolog i ekspert od broni biologicznej z Kazachstanu, który uciekł do USA w 1992 roku).

Bacillus anthracis, powiększony ponad 12 000 razy

Broń biologiczna Pentagonu

Ken Alibek

Ken Alibek był pierwszym zastępcą dyrektora Biopreparat, gdzie nadzorował program dla obiektów broni biologicznej i był głównym ekspertem Związku Radzieckiego w dziedzinie wąglika. Po ucieczce do USA był zaangażowany w projekty badawcze Pentagonu.

250 000 dolarów na lobbing Jeffa Sessionsa na rzecz “badań dla amerykańskiego wywiadu”

Southern Research Institute ostro lobbował w Kongresie USA i Departamencie Stanu USA w “kwestiach związanych z badaniami i rozwojem dla amerykańskiego wywiadu” oraz “badaniami i rozwojem związanymi z obronnością”. Działalność lobbingowa zbiegła się z rozpoczęciem przez Pentagon projektów dotyczących laboratoriów biologicznych na Ukrainie i w innych byłych państwach radzieckich.

Firma zapłaciła 250 000 dolarów za lobbing ówczesnego senatora Jeffa Sessionsa w latach 2008-2009 (obecnie prokurator generalny USA mianowany przez Donalda Trumpa), kiedy instytut otrzymał szereg kontraktów federalnych.

Broń biologiczna Pentagonu

Prokurator generalny USA Jeff Sessions, amerykański senator z Alabamy (1997-2017)

Broń biologiczna Pentagonu
Watson Donald

Przez 10 lat (2006-2016) Southern Research Institute zapłacił 1,28 miliona dolarów za lobbing w Senacie USA, Izbie Reprezentantów, Departamencie Stanu i Departamencie Obrony (DoD). Asystent senatora Jeffa Sessionsa na Kapitolu – Watson Donald, jest obecnie starszym dyrektorem w Southern Research Institute.

Policja bada zatrucie toksyną botulizmu na Ukrainie

W 2016 r. na Ukrainie odnotowano 115 przypadków zatrucia jadem kiełbasianym, z 12 zgonami.

Broń biologiczna Pentagonu

W 2017 roku ukraińskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 90 nowych przypadków, z 8 zgonami, zatrucia toksyną botulinową (jedną z najbardziej trujących znanych substancji biologicznych). Według lokalnych władz sanitarnych przyczyną wybuchu epidemii było zatrucie pokarmowe, w sprawie którego policja wszczęła dochodzenie.

Ukraiński rząd przestał dostarczać antytoksyny w 2014 r., A podczas epidemii w latach 2016-2017 nie było dostępnych szczepionek przeciwko zatruciu jadem kiełbasianym.

Zatrucie jadem kiełbasianym jest rzadką i niezwykle niebezpieczną chorobą wywoływaną przez toksynę wytwarzaną przez bakterię Clostridium botulinum.

1 gm toksyny może zabić nawet 1 milion ludzi

Broń biologiczna Pentagonu

Neurotoksyna botulinowa stanowi poważne zagrożenie dla broni biologicznej ze względu na swoją ekstremalną moc, łatwość produkcji i transportu. Powoduje paraliż mięśni, niewydolność oddechową, a ostatecznie śmierć, jeśli nie jest natychmiast leczona. Pojedynczy gram krystalicznej toksyny równomiernie rozproszonej i wdychanej może zabić ponad milion ludzi. Może być rozprowadzany przez aerozol lub przez zanieczyszczenie wody i / lub zapasów żywności.

Pentagon produkuje żywe wirusy, bakterie i toksyny

Toksyna botulinowa była testowana jako broń biologiczna przez armię amerykańską w przeszłości, a także wąglika, brucelozy i tularemii. Chociaż amerykański program broni biologicznej został oficjalnie zakończony w 1969 roku, dokumenty pokazują, że eksperymenty wojskowe nigdy się nie zakończyły. Obecnie Pentagon produkuje i testuje żywe bio-agenty w tym samym obiekcie wojskowym, co w przeszłości – Dugway Proving Ground.

Aktualne testy terenowe

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: Raport o możliwościach 2012, West Desert Test Center

Wcześniejsze testy terenowe

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: Raport armii amerykańskiej z 1977 r., s. 135

Fabryka broni biologicznej w USA

Armia amerykańska produkuje i testuje bio-agenty w specjalnym obiekcie wojskowym zlokalizowanym w Dugway Proving Ground (West Desert Test Center, Utah), jak udowodniono w raporcie armii amerykańskiej z 2012 roku. Obiekt jest nadzorowany przez Army Test and Evaluation Command.

Dział Nauk Przyrodniczych (LSD) w Dugway Proving Ground ma za zadanie produkcję bio-agentów. Według raportu armii, naukowcy z tego działu produkują i testują aerozolowe bio-środki w Lothar Saloman Life Sciences Test Facility (LSTF).

Broń biologiczna Pentagonu

Zdjęcie: Dugway Proving Ground

Lothar Saloman Life Sciences Test Facility (LSTF), w którym produkowane są i rozpylane środki bioterrorystyczne.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: Raport o możliwościach 2012, West Desert Test Center

Środki biologiczne produkowane przez armię amerykańską w Dugway Proving Ground, Utah, USA

Dział Nauk Przyrodniczych składa się z oddziału Technologii Aerozolowej i Oddziału Mikrobiologii. Oddział Technologii Aerozoli rozpyla środki biologiczne i płyny modelowe. Dział mikrobiologii produkuje toksyny, bakterie, wirusy i organizmy agentopodobne, które są wykorzystywane w testach komorowych i terenowych.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Laboratoria fermentacyjne w Life Sciences Test Facility hodują bakterie w fermentorach od małego systemu 2 L do dużego systemu 1500 L. Fermentory są specjalnie dostosowane do wymagań mikroorganizmu, który jest projektowany – pH, temperatura, światło, ciśnienie i stężenia składników odżywczych, które zapewniają mikroorganizmowi optymalne tempo wzrostu.

Broń biologiczna Pentagonu

Duży fermentator o pojemności 1500 l. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Laboratorium poprodukcyjne suszy i frezuje materiały testowe. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Po wyprodukowaniu bio-środków naukowcy rzucają im wyzwanie w komorach aerozolowych.

Broń biologiczna Pentagonu

Technicy rozpowszechniają żywe czynniki biologiczne w celu identyfikacji testów wrażliwości. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Technicy rozpowszechniają żywe czynniki biologiczne w celu identyfikacji testów wrażliwości. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Technicy rozpowszechniają żywe czynniki biologiczne w celu identyfikacji testów wrażliwości. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Eksperymenty aerozolowe z neurotoksyną botulinową i wąglikiem

Dokumenty dowodzą, że us army produkuje, posiada i testuje aerozole najbardziej śmiercionośnej toksyny na świecie – neurotoksyny botulinowej. W 2014 roku Departament Armii zakupił 100 mg toksyny botulinowej od Metabiologics do testów na Dugway Proving Ground.

Eksperymenty sięgają 2007 roku, kiedy to nieokreślona ilość toksyny została przekazana do Departamentu Armii przez tę samą firmę – Metabiologics. Według raportu West Desert Test Center z 2012 r., placówka wojskowa wykonuje testy z aerozolem neurotoksyny botulinowej, a także z aerozolowym wąglikiem, Yersinia pestis i wenezuelskim wirusem końskiego zapalenia mózgu (VEE).

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: Raport o możliwościach 2012, West Desert Test Center

Programy testów terenowych na terenie dugway Proving Ground

Dokumenty i zdjęcia armii amerykańskiej pokazują, że Pentagon opracował różne metody rozpowszechniania ataków bioterrorystycznych, w tym materiałów wybuchowych.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: Raport o możliwościach 2012, West Desert Test Center

Broń biologiczna Pentagonu

Rozpowszechnianie zanieczyszczeń do badań biologicznych/chemicznych. Zdjęcie: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Rozpowszechnianie zanieczyszczeń do badań biologicznych/chemicznych. Zdjęcie: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Płynne rozpowszechnianie. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Rozpowszechnianie proszku. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Rozpowszechnianie na siatce testowej. Zdjęcia: Dugway Proving Ground

Raport US Army wymienia liczne techniki rozpowszechniania, w tym opryskiwacze bio-aerozolowe. Takie opryskiwacze zwane rozpraszaczami Micronair zostały już opracowane przez armię amerykańską i przetestowane na Dugway Proving Ground. Zgodnie z dokumentami mogą być montowane w pojeździe lub noszone jako plecak, z systemem pomp, który można zamontować na urządzeniu, aby zwiększyć dokładność zwolnienia. Opryskiwacze Micronair mogą uwalniać od 50 do 500 ml biopłynnego płynu modelowego na minutę ze zbiorników 12 L.

Broń biologiczna Pentagonu

Opryskiwacze aerozolowe. Zdjęcie: Dugway Proving Ground

Stany Zjednoczone ukradły bakterie z fabryki broni biologicznej Saddama Husajna

Bacillus thuringiensis jest patogenem owadów, który jest szeroko stosowany jako bio-pestycyd. B. thuringiensis (BT) Al Hakam został zebrany w Iraku przez Specjalną Komisję ONZ pod przewodnictwem USA w 2003 roku. Nazwa pochodzi od Al-Hakam – irackiego zakładu produkcji broni biologicznej.

Oprócz testów terenowych Pentagonu, bakteria ta jest również wykorzystywana w USA do produkcji kukurydzy GMO, odpornej na szkodniki. Zdjęcia opublikowane przez CIA dowodzą, że bakterie zostały zebrane przez USA w Iraku. Według CIA fiolki zawierające bio-pestycydy zostały odzyskane z domu naukowca Al-Hakam.

CIA: W sumie 97 fiolek – w tym te z etykietami zgodnymi z historiami okładki al Hakam o jednokomórkowych białkach i bio-pestycydach, a także szczepy, które można wykorzystać do produkcji środków BW, zostały odzyskane z rezydencji naukowca w Iraku w 2003 roku.

Broń biologiczna Pentagonu

Zdjęcie: CIA

Broń biologiczna Pentagonu

Bacillus thuringiensis

Informacje z amerykańskiego rejestru kontraktów federalnych pokazują, że Pentagon przeprowadza testy z wykorzystaniem bakterii skradzionych z fabryki broni biologicznej Saddama Husajna w Iraku.

Broń biologiczna Pentagonu

Federalny projekt Defense Threat Reduction Agency (DTRA) dotyczący analizy laboratoryjnej i testów terenowych z udziałem bakterii. Źródło: govtribe.com

Testy są przeprowadzane w bazie sił powietrznych Kirtland (Kirtland jest siedzibą Centrum Broni Jądrowej Air Force Materiel Command). Tutaj testowana jest broń, co oznacza, że testy terenowe z biologicznymi płynami modelowymi (bakteriami) również należą do tej grupy.

Wykonawca DTRA tego projektu – Lovelace Biomedical and Environmental Research Institute (LBERI), prowadzi laboratorium Animal Bio-safety 3 Level (ABSL-3), które ma status Select Agent. Obiekt przeznaczony jest do prowadzenia badań bioaerozolu. Firma otrzymała 5-letni kontrakt na testy terenowe z biologicznymi płynami modelowymi w bazie sił powietrznych Kirtland.

Broń biologiczna Pentagonu

Zdjęcie: Kirtland Air Force Base. Zdjęcie: Dugway Proving Ground

Broń biologiczna Pentagonu

Niektóre testy są wykonywane w tunelu aerodynamicznym. Zdjęcie: Dugway Proving Ground

Badania terenowe z biologicznymi płynami modelowymi (bakteriami)

To, co Pentagon robi teraz, jest dokładnie tym, co robił w przeszłości, co oznacza, że jego program broni biologicznej nigdy nie został zakończony. Armia amerykańska przeprowadziła 27 testów terenowych z takimi biologicznymi płynami modelowymi, obejmującymi domenę publiczną od 1949 do 1968 roku, kiedy prezydent Nixon oficjalnie ogłosił zakończenie programu.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: US Army Activities in the US, Biological Warfare Programs, tom II, 1977, s. 125-126

Testy terenowe w Czeczenii

Agencja Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA), która prowadzi amerykański program wojskowy w Lugar Center w Gruzji, rzekomo przeprowadziła już testy terenowe z nieznaną substancją w Czeczenii w Rosji. Wiosną 2017 roku miejscowi mieszkańcy donieśli o dronie rozprowadzającym biały proch w pobliżu rosyjskiej granicy z Gruzją. Ani gruzińska policja graniczna, ani personel amerykański działający na granicy gruzińsko-rosyjskiej nie komentowali tych informacji.

Amerykański projekt wojskowy o wartości 9,2 mln USD na granicy rosyjsko-gruzińskiej

DTRA ma pełny dostęp do granicy rosyjsko-gruzińskiej, przyznany w ramach programu wojskowego o nazwie “Georgia Land Border Security Project”. Działania związane z projektem zostały zlecone prywatnej amerykańskiej firmie Parsons Government Services International. DTRA wcześniej zleciła Parsonsowi podobne projekty bezpieczeństwa granic w Libanie, Jordanii, Libii i Syrii. Parsons otrzymał kontrakt o wartości 9,2 miliona dolarów w ramach projektu bezpieczeństwa granic Pentagonu na granicy rosyjsko-gruzińskiej.

Broń biologiczna Pentagonu

Lokalni mieszkańcy Czeczenii zauważyli opryskiwacz UAV w pobliżu rosyjskiej granicy z Gruzją w 2017 roku.

Amerykańska Agencja Obrony testuje owady GM pod kątem przenoszenia wirusów GM

 Pentagon zainwestował co najmniej 65 milionów dolarów w edycję genów. Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) przyznała 7 zespołom badawczym nagrodę za opracowanie narzędzi do inżynierii genomu u owadów, gryzoni i bakterii w ramach programu DarPA Safe Gene, przy użyciu nowatorskiej technologii CRISPR-Cas9.

Broń biologiczna Pentagonu

Broń biologiczna Pentagonu

W ramach innego programu wojskowego – Insect Allies, owady GMO są projektowane w celu przenoszenia zmodyfikowanych genów na rośliny. Projekt DARPA o wartości 10,3 miliona dolarów obejmuje zarówno edycję genów u owadów, jak i w wirusach, które przenoszą. Ecological Niche-preference Engineering to trzeci trwający program wojskowy inżynierii genomu u owadów. Deklarowanym celem Pentagonu jest zaprojektowanie organizmów GMO, aby mogły oprzeć się pewnym temperaturom, zmienić swoje siedliska i źródła pożywienia.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło:fbo.gov

Genetycznie zmodyfikowani ludzie

Oprócz edycji genów u owadów i wirusów, które przenoszą, Pentagon chce również zaprojektować ludzi.

DARPA Advanced Tools for Mammalian Genome Engineering Project ma na celu stworzenie platformy biologicznej wewnątrz ludzkiego ciała, wykorzystując ją do dostarczania nowych informacji genetycznych, a tym samym zmieniając ludzi na poziomie DNA.

Broń biologiczna PentagonuDARPA chce wstawić dodatkowe 47th sztuczny chromosom w komórkach ludzkich. Ten chromosom dostarczy nowych genów, które zostaną wykorzystane do inżynierii ludzkiego ciała. SynPloid Biotek LLC otrzymał dwa kontrakty w ramach programu o łącznej wartości 1,1 miliona USD (2015-2016 – 100 600 USD na pierwszą fazę badań; 2015-2017 – 999 300 USD na prace, które nie są określone w federalnym rejestrze kontraktów. Firma zatrudnia tylko dwóch pracowników i nie ma wcześniejszych osiągnięć w zakresie badań biologicznych.

Ściśle tajne badania nad syntetycznymi wirusami

W latach 2008-2014 Stany Zjednoczone zainwestowały około 820 milionów dolarów w badania biologii syntetycznej, a obrona była głównym wkładem. Wiele projektów wojskowych dotyczących biologii syntetycznej jest utajnionych, wśród nich szereg tajnych badań tajnej grupy JASON amerykańskich doradców wojskowych – np. Emerging Viruses and Genome Editing dla Pentagonu i Synthetic Viruses dla National Counterterrorism Center.

JASON jest niezależną naukową grupą doradczą, która świadczy usługi doradcze dla rządu USA w sprawach nauki i technologii obronnej. Została założona w 1960 roku i większość wynikających z nich raportów JASON jest utajniona. Do celów administracyjnych projekty JASON są prowadzone przez MITRE Corporation, która ma umowy z Departamentem Obrony, CIA i FBI. Od 2014 roku MITRE otrzymał kontrakty o wartości około 27,4 miliona dolarów z Departamentem Obrony.

Chociaż raporty JASON są utajnione, inne badanie Sił Powietrznych USA zatytułowane Biotechnology: Genetically Engineered Pathogens, rzuca nieco światła na to, co badała tajna grupa JASON – 5 grup genetycznie modyfikowanych patogenów, które można wykorzystać jako broń biologiczną. Są to binarna broń biologiczna (śmiertelna kombinacja dwóch wirusów), choroby zamieniające gospodarzy (wirusy zwierzęce, które “przeskakują” na ludzi, takie jak wirus Ebola), wirusy stealth i choroby projektantów. Choroby projektantów mogą być zaprojektowane tak, aby celowały w określoną grupę etniczną, co oznacza, że mogą być używane jako etniczna broń biologiczna.

Etniczna broń biologiczna

Etniczna broń biologiczna (broń biogenetyczna) jest bronią teoretyczną, która ma na celu przede wszystkim zaszkodzenie ludziom określonych grup etnicznych lub genotypów.

Chociaż oficjalnie badania i rozwój etnicznej broni biologicznej nigdy nie zostały publicznie potwierdzone, dokumenty pokazują, że USA zbierają materiał biologiczny od pewnych grup etnicznych – Rosjan i Chińczyków.

Siły Powietrzne USA zbierają rosyjskie próbki RNA i tkanki maziowej, budząc w Moskwie obawy przed tajnym amerykańskim etnicznym programem broni biologicznej.

Broń biologiczna Pentagonu

Źródło: fbo.gov

Oprócz Rosjan, Stany Zjednoczone zbierają materiał biologiczny zarówno od zdrowych, jak i chorych na raka pacjentów w Chinach. Narodowy Instytut Raka zebrał próbki biologiczne od 300 osób z Linxian, Zhengzhou i Chengdu w Chinach. Podczas gdy inny projekt federalny, zatytułowany Badanie biomarkerów metabolicznych w surowicy raka płaskonabłonkowego przełyku w Chinach, obejmuje analizę 349 próbek surowicy, które zostały pobrane od chińskich pacjentów.

Broń biologiczna Pentagonu

Amerykański Narodowy Instytut Raka zbiera materiał biologiczny od pacjentów Chińskiego Szpitala Onkologicznego w Pekinie.

Chiński materiał biologiczny został zebrany w ramach szeregu projektów federalnych, w tym śliny i tkanki nowotworowej. Wśród nich: Genotypowanie próbek DNA z przypadków chłoniaka i z grupy kontrolnej (zdrowi pacjenci), bloki tkanek raka piersi od pacjentów z rakiem piersi, próbki śliny 50 rodzin, które mają 3 lub więcej przypadków raka UGI, Genotyp 50 SNP dla próbek DNA ze Szpitala Onkologicznego w Pekinie, Genotypy z 3000 przypadków raka żołądka i 3000 kontroli (zdrowi pacjenci) w Pekinie.

Szczepionki tytoniowe

Jak Pentagon pomógł firmom tytoniowym czerpać zyski z Eboli

Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) zainwestowała 100 milionów dolarów w produkcję szczepionek z roślin tytoniu.

Firmy, zaangażowane w projekt, są własnością największych amerykańskich koncernów tytoniowych – Mediacago Incjest współwłasnością Philip Morris i Kentucky BioProcessing, spółki zależnej Reynolds American, która jest własnością British American Tobacco. Obecnie produkują szczepionki przeciwko grypie i eboli z roślin tytoniu.

Program Blue Angel o wartości 100 milionów dolarów został uruchomiony w odpowiedzi na pandemię H1N1 w 2009 roku. Medicago otrzymuje 21 milionów dolarów na wyprodukowanie 10 000 milionów dawek szczepionki przeciw grypie w ciągu jednego miesiąca.

Kierownik programu Blue Angel, dr John Julias, wyjaśnia: “Chociaż istnieje wiele gatunków roślin i innych organizmów badanych jako alternatywne platformy produkcji białka, rząd USA nadal inwestuje w produkcję na bazie tytoniu”.

Broń biologiczna Pentagonu

Zdjęcia: DARPA

Metoda produkcji szczepionek roślinnych działa poprzez izolowanie specyficznego białka antygenowego, które wyzwala ludzką odpowiedź immunologiczną od docelowego wirusa. Gen z białka jest przenoszony do bakterii, które są wykorzystywane do infekowania roślin. Rośliny zaczynają wtedy produkować białko, które zostanie wykorzystane do szczepień.

Nie jest jasne, dlaczego Pentagon decyduje się inwestować w szczepionki produkowane z roślin tytoniu wśród wszystkich innych gatunków roślin, które badali. Medicago, którego współwłaścicielem jest Philip Morris, zapłacił 495 000 USD za lobbing w Departamencie Obrony, Kongresie i Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej w celu “finansowania rozwoju technologii w celu wsparcia aplikacji gotowości zdrowia publicznego”. Pentagon finansował firmy tytoniowe w celu opracowania nowych technologii i czerpania zysków ze szczepionek.

Eksperymenty biologiczne to zbrodnie wojenne

Artykuł 8 Rzymskiego Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) definiuje eksperymenty biologiczne jako zbrodnie wojenne. Stany Zjednoczone nie są jednak stroną traktatu międzynarodowego i nie mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za swoje zbrodnie wojenne.

Linki:

https://seemorerocks.is/the-secret-us-biolabs-in-ukraine/

___
https://www.veteranstoday.com/2022/02/24/us-bioweapons-labs-in-ukraine-what-will-russia-find-in-the-labs/

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=107821

W uzupełnieniu w tym temacie, aktualne wiadomości ze strony Bacologii:

2. Wątek Jima Stone, z laboratoriami broni biologicznej – okazał się w pełni prawdziwy. Ukazało się na ten temat mnóstwo źródeł niezależnie potwierdzających akcję policyjną Rosji żeby zlikwidować te zagrożenie. Oto kwintesencja owych źródeł:
Do dziś zniszczono już 13 laboratoriów na terenie całej Ukrainy – w niektóre walono kilka razy, bo znajdowały się głęboko pod ziemią. Putin skwitował to krótko „To nie inwazja, my tylko palimy śmieci”.
To „ukraiński prezydent” za łapówki pozwolił im na działalność. Putin już kilka lat nakazywał Zelenskiemu rozmontować to gówno, ze względu na oczywiste zagrożenie dla ludności Rosji i Ukrainy. A tymczasem żydowski klaun brał więcej łapówek i wydawał więcej pozwoleń na zabójcze laboratoria. Izraelskie ministerstwo zdrowia oraz mossad utworzyły na przykład kolejne laboratorium broni biologicznej na Wyspie Węży na Morzu Czarnym. Rosyjski krążownik w czwartek je zlikwidował. Podpłynął do wyspy – przekazał żydom zwięzły komunikat: „Jesteśmy rosyjskim okrętem wojennym, proponujemy złożenie broni, aby uniknąć rozlewu krwi i nieuzasadnionych śmierci. W najgorszym wariancie zostaniecie trafieni bombą.” Toksyczne żydy odpowiedziały: „Pierdol się, rosyjski okręcie wojenny”.
Krążownik Sława otworzył ogień niszcząc struktury wyspy, aż po fundamenty i walił aż po biolabie pozostał tylko kurz i gruz. Nie było ocalałych.
Materiał wideo jest tu ale jako, że to ścierwomedia to nie mówią o likwidacji żmijowego plemienia z toksycznego biolabu, lecz „symbolu oporu Ukraińców” – no kurwa, zamiast nory trucicieli, drugie Westerplatte wyrodziło się na tefałenach !!!
https://tvn24.pl/swiat/rosja-ukraina-wyspa-wezy-symbol-oporu-ukraincow-przed-rosjanami-5612906
Żydowskie biolabolatorium z Wyspy Węży było najgroźniejsze – ono jedno mogło po prostu wytruć całą ludzkość i w świetle tego akcja policyjna Władimira Putina plasuje się gdzieś pomiędzy działaniami Supermana a Jezusa. Serio.
Putin najprawdopodobniej po prostu ocalił ludzkość – a na pewno tę naszą słowiańską część która jest solą w oku żydostwa i która jest wszędzie wokół Ukrainy.
Dlaczego?
Ponieważ te żydowskie biolabolatorium pracowało na Wyspie Węży nad naprawdę poważnym patogenem – nad uwaga, uzbrojoną wścieklizną, która się przenosi nie poprzez ugryzienie lecz drogą powietrzną. Po rozpyleniu jej z areozolów (na przykład smug chemicznych) ten rodzaj wścieklizny posiada potencjał w 100 procentach zniszczyć całą ludzkość!
Do likwidacji tej broni o 100 procentowej śmiertelności użyto najprawdopodobniej broni termobarycznej żeby mieć pewność że wszystkie toksyczne żydy razem ze swoją trucizną się upieką.

Relacja z dnia 27/28 lutego w tym temacie:

3. Kilkuset zabitych w eksperymentach medycznych ofiar wśród nieświadomych ukraińskich żołnierzy, dziesiątki zabitych bronią biologiczną sierot z domów dziecka i tysiące cywilnych ofiar amerykańskich biolabów z bronią biologiczną rozlokowanych przez Pentagon na terenie Ukrainy – nigdy jednak ich nie obchodziły. Media „nasze” wszystkie o tym milczą zupełnie jakby nie były z Polski tylko Sycylii. A przecież jeszcze wczoraj wszystko ujrzało światło dzienne. I ujrzał światło fakt, że Ukraina nie posiadała nawet prawa do kontroli amerykańskich biolabów na swoim własnym terytorium, bo „prezydent” – komik się na to (zapewne za łapówkę/łapówki) zgodził.
https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/02/to-dlatego-rosja-zaatakowala-ukraine/
Skoro Ukraińcy nie mogli tego zrobić, nie ma się co dziwić, że Rosjanie wpadli to skontrolować, jako że u nich też wybuchały przecież epidemie egzotycznych gorączek krwotocznych – identyczne jak na Ukrainie. Im nikt kontroli nigdy nie zabronił…
Zaszli więc tam, będąc akurat w okolicy, wyjaśnić setki ofiar śmiertelnych wśród obywateli Rosji. Jestem pewny, że Prezydent Putin podzieli się ze światem dowodami jakie na ten temat uzyska, bo już zapowiedział że tak zrobi i pokaże dowody każdemu kto tylko będzie chciał je oglądać. Czekamy zatem spokojnie, bo Putin raczej do słownych ludzi należy.
Dzięki Axel za linka.

Opublikowano za: https://bacologia.wordpress.com/2022/02/24/szybkie-wiesci-z-szybkiej-wojny/#more-1553

 

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Powodów dla których Rosja wkroczyła do Ukrainy jest niezmiernie wiele, ponieważ nazbierało się tego przez lata.

  Trzeba jednak abyście wiedzieli, że CZAS został wybrany przez inne kraje niż Rosja.
  Problem Ukrainy był od lat, Pan Putin jasno informował od początku jaki ma cel.

  Zmiana nastąpiła niedawno, kiedy okazało się że Pan Putin nagle “oszalał” i wyprowadził swój arsenał nuklearny. A to już jest dziwne.
  Jeszcze dziwniejsze jest wykluczenie ze SWIFT i wiele dziejących się od tamtej chwili spraw.

  Według mojej opinii, jest to kolejna “ustawka”, nie wymieniając z nazwiska, napiszmy zachodu. Wiele czynników na to wskazuje. Głównym jest oczywiście powiązanie czasowe z eliksirami. Wielu już mówiło o tym, że kwiecień będzie początkiem masowych reakcji na ten specyfik.

  Wielu też pamięta, że już rok temu odwoływani wiele międzynarodowych konferencji które są później niż kwiecień tego roku.

  Wszystko to składa nam się w obraz, który przedstawia nam złą Rosję, która wytoczyła wojnę całemu światu, a w konsekwencji wywołało to śmierć milionów ludzi.

  Biorąc pod uwagę, że broń nuklearna jest ostatnim klawiszem na fortepianie, w najwyższej oktawie, prawdopodobne jest, że zbliżamy się już definitywnie do końca GRY. To tak na pocieszenie dla wszystkich którzy się tym martwią.

  Jak pisałem wielokrotnie, czas wyborów zaczyna się kończyć, przychodzą konsekwencje, dla każdego inne, ale co się miało stać, to wszystko JUŻ SIĘ STAŁO!

  Zatem, nie przejmujcie się, pamiętajcie to jednak ZAWSZE TYLKO GRA. Gra na emocjach, na myślach, na uczuciach, na poczuciu odpowiedzialności. Bardzo sugestywna i realistyczna, ale jednak GRA!

  Pozdrawiam Was wszystkich kochani!
  Trzymajcie się ciepło….JEST DOBRZE!:-))))

 2. czystesale says:

  Znamiennym jest

  że na błagalne prośby Rosji pod adresem USA o zapewnienie gwarancji bezpieczeństwa, USA wielokrotnie potwierdziły, że Rosja przygotowuje wkroczenie na Ukrainę, odpowiedział komediant USA w Kijowa tylko, że Ukraina będzie się starała o wyposażenie w broń jądrową, wskazano na możliwość wykorzystania materiału z Czernobylu. To było gwarancją dla USA, że Rosja nie ma innego wyjścia, jak tylko wkroczyć na Ukrainę, uznajmy przeto, że USA tę akcję Rosji w Ukrainie całkiem świadomie sprowokowały.

  Ktoś może zgłosić zastrzeżenie, że USA przegra, być może, w ten sposób inwestycję 5 miliardów dolarów, jakie kosztowała operacja na Majdanie i późniejsze na Ukrainie. Słusznie.

  Tu warto zwrócić uwagę na interesujący fakt:

  1. która z operacji wojskowych, a nawet innych, zakończyła się zwycięstwem USA ? Nieprawdaż, nie łatwo coś takiego znaleźć. USA wcale nie zamierzają cokolwiek zwyciężać, wystarczy jeśli osiągną odpowiedni stan destrukcji, co pozwoli taki czy inny kraj rzucić z powrotem w rozwoju i zdolnościach, otwierając znakomity punkt wyjścia dla eksploatacji ludności. Przykład Wietnam.

  Zwycięstwo, podbicie trwale jakiegoś kraju wymaga sił okupujących kraj, n,p. jedynie okupacja RFN wiąże siły rzędu 50-60 tys. i całą masę broni. Nie, USA nie są zainteresowane jakimś zwycięstwem, szczególnie pyrrusowym.

  2. znaczna część tej inwestycji już się zwróciła, pierwszą rzeczą jak USA zrobiły, była rekwizycja złota Ukrainy, ale 8 lat eksploatacji przyniosło niemało, włącznie z badaniami i testami, o których mowa w artykule. Ale to nie wszystko, operacja Rosji pozwoliła narzucić UE niebywałe koszty, jedynie RFN musi zaciągnąć kredyt 100 miliardów na finansowanie armii, u kogo zaciągnąć ? W sumie po wszystkich krajach UE uzbiera się przynajmniej pół biliona euro szkód, jakie udało się USA wyrządzić UE jedynie za skromne 5 miliardów, profit z tej inwestycji byłby 10 000%. Przy okazji przerwano na jakiś czas tzw. „jedwabny szlak”, tym nie mniej wzmocnią USA poważnie ChRL.

  Trudno tu omówić wszystkie aspekty operacji, ale na ogół są one z góry przetestowane.

  Reżym USA jest tak dalece zbrodniczy, że trudno znaleźć źródło tej zbrodniczości, chyba że

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  ale czy tego rodzaju ideologia wystarczy ? Przecież inicjatorzy wojny biologicznej musieli by sobie zdawać sprawę z tego, że także oni mogą zostać dotknięci zarazą. Być może, że koczownicy wierzą w swe doświadczenie, że zawsze są w stanie przenieść swe namioty tam, gdzie zaraza jeszcze nie doszła.

  „zabić … za jedyne 29 centów”

  I po co wojny, skoro można ludzi zmusić do przyjmowania preparatów genetycznych ? Wystarczy prosta strategia:

  Puszczę ci muszkę !

  Obawiam się, że większość mieszkańców Polski nie jest w stanie pojąć sytuacji jaka jest punktem wyjścia do postawionego świetlanego celu:

  https://de.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones#Inschriften

  Nic nie przynosi takiego zysku jak zbrodnia, nasz system opiera się na zysku, dlatego jest zbrodnia wszechobecna, nieważne co: medycyna, środowisko naturalne, przemysł, rolnictwo, polityka, zbrodnia jest wszechobecna. Jakież to musi być nęcące: „zabić … za jedyne 29 centów”, zabić za 1,20 zł, to jest dopiero interes.

  Zbrodnia jest głównym źródłem każdego większego kapitału i z kolei kapitał jest źródłem zbrodni. Niestety, mało kto ma odwagę coś takiego pomyśleć.

Wypowiedz się