Po Kazachstanie era kolorowej rewolucji dobiegła końca

To, co wydarzyło się w Kazachstanie, coraz bardziej wygląda na amerykańsko-turecko-brytyjsko-izraelską próbę zamachu stanu udaremnioną dramatycznie przez ich euroazjatyckich przeciwników.

Przez Pepe Escobar

Styczeń 12 2022

https://media.thecradle.co/wp-content/uploads/2022/01/Unknown-1.jpeg

Wydarzenia w Kazachstanie w 2022 roku mają na sobie obce odciski palców i reprezentują rozwijającą się walkę w Azji Środkowej między dwoma różnymi przeciwstawnymi biegunami.

Zdjęcie: The Cradle

Rok 2022 rozpoczął się od pożaru Kazachstanu,poważnego ataku na jeden z kluczowych ośrodków integracji euroazjatyckiej. Dopiero zaczynamy rozumieć, co i jak to się stało.

W poniedziałek rano przywódcy Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) odbyli nadzwyczajną sesję w celu omówienia Kazachstanu.

Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev sformułował to zwięźle. Zamieszki były “ukryte za nieplanowanymi protestami”. Celem było “przejęcie władzy” – próba zamachu stanu. Działania były “koordynowane z jednego ośrodka”. A “zagraniczni bojownicy byli zaangażowani w zamieszki”.

Prezydent Rosji Władimir Putin poszedł dalej: podczas zamieszek “wykorzystano technologie Majdanu”, co jest nawiązaniem do ukraińskiego placu, na którym w 2013 roku protesty obaliły nieprzyjazny dla NATO rząd.

Broniąc szybkiej interwencji sił pokojowych OUBZ w Kazachstanie, Putin powiedział, że “konieczna jest natychmiastowa reakcja”. OUBZ będzie na miejscu “tak długo, jak to konieczne”, ale po zakończeniu misji “oczywiście cały kontyngent zostanie wycofany z kraju”. Oczekuje się, że siły wyjdą jeszcze w tym tygodniu.

Ale oto klincz: “Kraje OUBZ pokazały, że nie pozwolą na chaos i “kolorowe rewolucje” w swoich granicach.

Putin był w zgodzie z kazachstańskim sekretarzem stanu Erlanem Karinem, który jako pierwszy zastosował poprawną terminologię do wydarzeń w swoim kraju: to, co się stało, było “hybrydowym atakiem terrorystycznym”, zarówno przez siły wewnętrzne, jak i zewnętrzne, mającym na celu obalenie rządu.

Splątana hybrydowa sieć

Praktycznie nikt o tym nie wie. Ale w grudniu ubiegłego roku kolejny zamach stanu został dyskretnie udaremniony w stolicy Kirgistanu, Biszkeku. Kirgiskie źródła wywiadowcze przypisują inżynierię wysypowi organizacji pozarządowych powiązanych z Wielką Brytanią i Turcją.

To wprowadza absolutnie kluczowy aspekt Wielkiego Obrazu: powiązane z NATO informacje wywiadowcze i ich zasoby mogły przygotowywać jednoczesną ofensywę kolorowej rewolucji w całej Azji Środkowej.

Podczas moich podróży po Azji Środkowej pod koniec 2019 r., Przed Covidem, było jasne, jak zachodnie organizacje pozarządowe – hybrydowe fronty wojenne – pozostały niezwykle potężne zarówno w Kirgistanie, jak i Kazachstanie.

Jednak są one tylko jednym ogniwem w zachodniej mgławicy mgły Wojny Hybrydowej rozmieszczonej w Azji Środkowej i Azji Zachodniej. Tutaj widzimy CIA i amerykańskie Władze Realne przecinające MI6 i różne wątki tureckiego wywiadu.

Kiedy prezydent Tokajew odnosił się kodem do “jednego centrum”, miał na myśli jak dotąd “tajną” amerykańsko-turecko-izraelską salę operacyjną wojskowo-wywiadowczą z siedzibą w południowym centrum biznesowym Ałmaty, według wysoko postawionego źródła wywiadowczego Azji Środkowej.

W tym “centrum” było 22 Amerykanów, 16 Turków i 6 Izraelczyków koordynujących gangi sabotażowe – wyszkolonych w Azji Zachodniej przez Turków – a następnie skierowanych do Ałmaty.

Operacja zaczęła się rozpadać na dobre, gdy siły kazachstańskie – z pomocą rosyjskiego/OUBZ wywiadu – odzyskały kontrolę nad zdewastowanym lotniskiem w Ałmaty, które miało zostać przekształcone w hub przyjmowania zagranicznych dostaw wojskowych.

Wojna hybrydowa na zachodzie musiała być oszołomiona i wściekła na to, jak OUBZ przechwyciła kazachstańską operację z taką prędkością błyskawicy. Kluczowym elementem jest to, że sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Nikołaj Patruszew, widział Wielki Obraz eony temu.

Nie jest więc tajemnicą, dlaczego rosyjskie siły lotnicze i transportowe, a także ogromna niezbędna infrastruktura wsparcia, były praktycznie gotowe do pracy.

Już w listopadzie laser Patruszewa skupiał się na pogarszającej się sytuacji bezpieczeństwa w Afganistanie. Tadżycki politolog Parviz Mullojanov był jednym z niewielu, którzy podkreślali, że w dziczy północnego Afganistanu krąży aż 8000 imperialnych machin salaficko-dżihadystycznych, wysyłanych przez linię szczurów z Syrii i Iraku.

To większość ISIS-Khorasan – lub ISIS odtworzone w pobliżu granic Turkmenistanu. Część z nich została należycie przewieziona do Kirgistanu. Stamtąd bardzo łatwo było przekroczyć granicę z Biszekiem i pojawić się w Ałmaty.

Patruszew i jego zespół nie potrzebowali czasu, aby po cesarskim odwrocie z Kabulu dowiedzieć się, w jaki sposób ta dżihadystyczna armia rezerwowa zostanie wykorzystana: wzdłuż 7,500-kilometrowej granicy między Rosją a środkowoazjatyckimi “stanami”.

Tłumaczy to m.in. rekordową liczbę ćwiczeń przygotowawczych przeprowadzonych pod koniec 2021 roku w 210. rosyjskiej bazie wojskowej w Tadżykistanie.

James Bond mówi po turecku

Załamanie się niechlujnej kazachstańskiej operacji z konieczności zaczyna się od zwykłych podejrzanych: amerykańskiego Głębokiego Państwa, które prawie “śpiewało” swoją strategię w raporcie korporacji RAND z 2019 r., Rozszerzenie Rosji. Rozdział 4, dotyczący “środków geopolitycznych”, wyszczególnia wszystko, od “dostarczania śmiercionośnej pomocy Ukrainie”, “promowania zmiany reżimu na Białorusi” i “zwiększania wsparcia dla syryjskich rebeliantów” – wszystkie poważne porażki – do “zmniejszania rosyjskich wpływów w Azji Środkowej”.

To była główna koncepcja. Wdrożenie przypadło połączeniu MI6-Turk.

CIA i MI6 inwestowały w podejrzane stroje w Azji Środkowej od co najmniej 2005 roku, kiedy zachęcały Islamski Ruch Uzbekistanu (IMU), wówczas bliski talibom, do siania spustoszenia w południowym Kirgistanie. Nic się nie stało.

Zupełnie inną historią było w maju 2021 r., kiedy Jonathan Powell z MI6 spotkał się z przywódcami Jabhat al-Nusra – w którym przebywa wielu dżihadystów z Azji Środkowej – gdzieś na granicy turecko-syryjskiej w pobliżu Idlib.

Umowa polegała na tym, że ci “umiarkowani rebelianci” – w terminologii amerykańskiej – przestaną być nazywani “terrorystami”, dopóki będą podążać za antyrosyjską agendą NATO.

To był jeden z kluczowych posunięć przygotowawczych przed dżihadystyczną linią szczurów do Afganistanu – wraz z rozgałęzieniem Azji Środkowej.

Genezę ofensywy należy znaleźć w czerwcu 2020 r., Kiedy były ambasador w Turcji w latach 2014-2018, Richard Moore, został mianowany szefem MI6.

Moore może nie mieć ani centymetra kompetencji Kim Philby’ego, ale pasuje do profilu: wściekły rusofob i cheerleader fantazji Wielkiej Turanii, która promuje panturecką konfederację ludów tureckojęzycznych od Azji Zachodniej i Kaukazu po Azję Środkową, a nawet rosyjskie republiki w Wołdze.

MI6 jest głęboko zakorzenione we wszystkich “stanach” z wyjątkiem autarchicznego Turkmenistanu – sprytnie jadąc w ofensywie panturkistowskiej jako idealny pojazd do walki z Rosją i Chinami.

Sam Erdogan zainwestował w twardą ofensywę Wielkiej Turanii, zwłaszcza po utworzeniu Rady Tureckiej w 2009 roku.

Co najważniejsze, w marcu przyszłego roku w Kazachstanie odbędzie się szczyt Rady Konfederacji Państw Tureckojęzycznych – nowej nazwy Rady Tureckiej. Oczekuje się, że miasto Turkiestan, w południowym Kazachstanie, zostanie nazwane duchową stolicą świata tureckiego.

I tutaj “świat turecki” wchodzi w frontalne starcie z integrującą rosyjską koncepcją Partnerstwa Wielkiej Eurazji, a nawet z Szanghajską Organizacją Współpracy (SCO), która, co najważniejsze, nie liczy Turcji jako członka.

Krótkoterminowe ambicje Erdogana wydają się początkowo tylko komercyjne: po wygraniu przez Azerbejdżan wojny karabaskiej spodziewa się wykorzystać Baku do uzyskania dostępu do Azji Środkowej przez Morze Kaspijskie, wraz z turecką przemysłowo-wojskową sprzedażą technologii wojskowych do Kazachstanu i Uzbekistanu.

Tureckie firmy już teraz intensywnie inwestują w nieruchomości i infrastrukturę. Równolegle miękka siła Ankary jest na fali, w końcu zbierając owoce wywierania dużej presji, na przykład, aby przyspieszyć przejście w Kazachstanie z cyrylicy na alfabet łaciński, począwszy od 2023 roku.

Jednak zarówno Rosja, jak i Chiny są w pełni świadome, że Turcja zasadniczo reprezentuje NATO wchodzące do Azji Środkowej. Organizacja państw tureckich jest tajemniczo nazywana kazachstańską operacją “protestami paliwowymi”.

To wszystko jest bardzo mętne. Neoosmanizm Erdogana – który przychodzi wraz z masowym dopingiem ze strony jego bazy Bractwa Muzułmańskiego – zasadniczo nie ma nic wspólnego z panturańskim popędem, który jest ruchem rasistowskim nakazującym dominację stosunkowo “czystych” Turków.

Problem polega na tym, że zbiegają się, a jednocześnie stają się coraz bardziej ekstremalne, a prawicowe Szare Wilki Turcji są głęboko zaangażowane. To wyjaśnia, dlaczego ankaraska inteligencja jest sponsorem i, w wielu przypadkach, bronią zarówno franczyzy ISIS-Khorasan, jak i tych rasistów Turan, od Bośni po Sinciang przez Azję Środkową.

Imperium sowicie czerpie zyski z tego toksycznego związku, na przykład w Armenii. To samo stanie się w Kazachstanie, jeśli operacja zakończy się sukcesem.

Sprowadź konie trojańskie

Każda kolorowa rewolucja potrzebuje “maksymalnego” konia trojańskiego. W naszym przypadku wydaje się, że jest to rola byłego szefa KNB (Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego) Karima Massimova, obecnie przetrzymywanego w więzieniu i oskarżonego o zdradę.

Niezwykle ambitny, Massimov jest pół-Ujgurem, a to teoretycznie utrudniało to, co uważał za jego z góry ustalony wzrost do władzy. Jego powiązania z tureckim wywiadem nie są jeszcze w pełni szczegółowe, w przeciwieństwie do jego przytulnych relacji z Joe Bidenem i synem.

Były minister spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa państwowego, generał felix Kulov, utkał fascynującą splątaną sieć wyjaśniającą możliwą wewnętrzną dynamikę “zamachu stanu” wbudowanego w kolorową rewolucję.

Według Kułowa, Massimov i Samir Abish, siostrzeniec niedawno obalonego przewodniczącego kazachstańskiej Rady Bezpieczeństwa Nursułtana Nazarbayeva, byli po szyję w nadzorowaniu “tajnych” oddziałów “brodatych mężczyzn” podczas zamieszek. KNB była bezpośrednio podporządkowana Nazarbajewowi, który do zeszłego tygodnia był przewodniczącym Rady Bezpieczeństwa.

Kiedy Tokajew zrozumiał mechanikę zamachu stanu, zdegradował zarówno Massimova, jak i Samata Abisza. Następnie Nazarbajew “dobrowolnie” zrezygnował z dożywotniego przewodniczenia Radzie Bezpieczeństwa. Abish dostał to stanowisko, obiecując powstrzymać “brodatych mężczyzn”, a następnie zrezygnować.

To wskazywałoby bezpośrednio na starcie Nazarbayev-Tokayev. Ma to sens, ponieważ podczas swoich 29-letnich rządów Nazarbayev grał w wielowektorową grę, która była zbyt zachodnia i która niekoniecznie przynosiła korzyści Kazachstanowi. Przyjął brytyjskie prawo, zagrał paniercką kartą z Erdoganem i pozwolił tsunami organizacji pozarządowych promować program atlantycki.

Tokayev jest bardzo inteligentnym operatorem. Wyszkolony przez służbę zagraniczną byłego ZSRR, biegle posługujący się językiem rosyjskim i chińskim, jest całkowicie związany z Rosją i Chinami – co oznacza, że jest w pełni zsynchronizowany z głównym planem BRI, Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej i SCO.

Tokajew, podobnie jak Putin i Xi, rozumie, w jaki sposób ta triada BRI/EAEU/SCO reprezentuje ostateczny imperialny koszmar i jak destabilizacja Kazachstanu – kluczowego aktora w triadzie – byłaby śmiertelnym zamachem stanu przeciwko integracji eurazjatyckiej.

W końcu Kazachstan reprezentuje 60 procent PKB Azji Środkowej, ogromne zasoby ropy naftowej / gazu i minerałów, najnowocześniejsze gałęzie przemysłu zaawansowanych technologii: świecką, jednolitą, konstytucyjną republikę o bogatym dziedzictwie kulturowym.

Nie trzeba było długo czekać, aby Tokajew zrozumiał zalety natychmiastowego wezwania OUBZ na ratunek: Kazachstan podpisał traktat w 1994 roku. W końcu Tokajew walczył z zagranicznym zamachem stanu przeciwko swojemu rządowi.

Putin podkreślił m.in., że oficjalne kazachstańskie śledztwo jest jedynym uprawnionym do dotarcia do sedna sprawy.

Nadal nie jest jasne, kto dokładnie – i w jakim stopniu – sponsorował zamieszki motłochu. Motywy obfitują: sabotowanie prorosyjsko-chińskiego rządu, prowokowanie Rosji, sabotowanie BRI, grabież zasobów mineralnych, turbodoładowanie “islamizacji” w stylu House of Saud.

Ta kolorowa rewolucja, pośpieszna zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem rosyjsko-amerykańskich “gwarancji bezpieczeństwa” w Genewie, stanowiła rodzaj kontrultimatum – w desperacji – ze strony establishmentu NATO.

Azja Środkowa, Azja Zachodnia i przytłaczająca większość Globalnego Południa były świadkami błyskawicznej reakcji wojsk OUBZ – które, po wykonaniu swojej pracy, mają opuścić Kazachstan za kilka dni – i jak ta kolorowa rewolucja zawiodła, żałośnie.

Równie dobrze może być ostatni. Strzeż się wściekłości upokorzonego Imperium.

Poglądy wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy The Cradle.

Opublikowano za: https://thecradle.co/Article/columns/5668

Wojna na Ukrainie rozpoczyna się atakiem na rosyjskiego sojusznika Kazachstan

Autor: David Lifschultz, scenarzysta współpracujący

Pozdrowienia dla Organizacji Lifschultz założonej w 1899 r.

Amerykański plan polega na rozczłonkowaniu Rosji poprzez zwrócenie przeciwko nim wszystkich jej dawnych prowincji, a następnie przeniesienie w ich przestrzeń pocisków nuklearnych zgodnie z planem w Polsce (jest w trakcie budowy) i już istnieje w Rumunii. NATO mówi, że te pociski mają charakter defensywny, aby chronić przed irańskimi pociskami. To jest oczywiście absurdalne pod każdym względem. Po pierwsze, irańskie pociski na razie nie stanowią zagrożenia dla Polski i Rumunii, a te wyrzutnie pocisków radzą sobie zarówno z pociskami nuklearnymi, jak i obronnymi. Co więcej, nasze pociski obronne są stosunkowo bezwartościowe, co można było zaobserwować podczas ataku al Huti na Arabię ​​Saudyjską jakiś czas temu. W rzeczywistości Raytheon reklamuje je, aby robiły dokładnie to, co polega na radzeniu sobie z pociskami nuklearnymi, a także pociskami obronnymi. Rosja wielokrotnie groziła zniszczeniem tych ofensywnych obiektów rakietowych. Aby inwazja na Ukrainę nie była jedynym krajem, który został zaatakowany i może obejmować Polskę i Rumunię. Można to uznać za wymagające dotarcia do kanałów La Manche, ponieważ to, co zostało z NATO, może zostać aktywowane. W poprzednich artykułach wskazywaliśmy, że Rosja może zmobilizować 20 milionów żołnierzy. Odnotowujemy, że Chiny zaoferowały wojska do pomocy w Kazachstanie i są w stanie zmobilizować 100 milionów żołnierzy.

To zdumiewające, że po tym, jak latem 2019 r. spłonęło w USA 200 miast, a sam naród jest prawie w punkcie wojny domowej lub rewolucji według Raya Dalio, że USA pieniące się od niepokojów w kraju podsycają niepokoje. poza granicami kraju. Stany Zjednoczone mogą życzyć wojny w nadziei, że wszyscy zgromadzą się wokół flagi, ale nie zdarzyło się to podczas naszej ostatniej wojny w Wietnamie, w której prawie wybuchła wojna domowa między wojskami amerykańskimi w Wietnamie. Wojna wietnamska była poważną wojną zaopatrywaną przez Chiny i Rosję. Nie miała otwartych przestrzeni jak iracka pustynia, więc była idealna dla sił partyzanckich.

Wojna w Iraku toczyła się na otwartych przestrzeniach, a zaawansowana broń amerykańska zmieniła ją w Turcję.

Od naruszenia do zawieszenia broni bitwy w ramach Pustynnej Burzy trwały nieco poniżej stu godzin. Zginęło od 25 000 do 50 000 irackich żołnierzy, a 80 000 wzięto do niewoli. Spośród 219 amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli, 154 zginęło w bitwie, zbyt wielu z nich w przyjacielskim ogniu.

To nie była wojna, ale strzelanina do Turcji.

Kluczowym problemem, z jakim musiały się zmierzyć Stany Zjednoczone, była bitwa uliczna w Bagdadzie, która mogła kosztować nas tysiące istnień.

Spójrzmy teraz, co naprawdę wydarzyło się w Bagdadzie. Najpierw trochę historii.

George Bush i Dick Cheney zorganizowali 11 września, aby usprawiedliwić inwazję na Irak. Został spartaczony, ponieważ budynek numer 7 nie został trafiony przez samolot, a materiały wybuchowe zostały ułożone w jego piwnicy zaprojektowanej tak, jak inne budynki, tak aby miał wpaść we własny ślad. Nie można było ich usunąć, a tysiące ludzi na miejscu uciekało z innych budynków. Zwołano nadzwyczajne spotkanie głębokiego państwa, ponieważ ta akcja nie została zatwierdzona przez głębokie państwo i był bałagan. Gdyby było wiadome, że była to praca wewnętrzna, nie różni się zbytnio od Pearl Harbor, ponieważ Roosevelt miał w ręku japońskie deszyfratory na kilka dni przed atakiem, ale chciał przystąpić do wojny z opozycją w Kongresie, więc nie powiedział o tym Pearl Harbor dowodzącemu generałowi Kimmelowi że atak się zbliża. Japonia rozpoczęła wojnę z Rosją niespodziewanym atakiem na Port Arthur i Roosevelt obawiał się, że jeśli nie będzie zaskoczenia, nie zaatakują. Poświęcił mniej więcej taką samą liczbę ludzi jak w 9-11: 2403 zabitych w Pearl Harbor i 2977 zabitych w 9-11.

Głębokie państwo wezwało CIA, które powiedziało, że będą to ukrywać, dopóki narodem islamskim, który ma zostać napadnięty, będzie Afganistan. Szlachetny mułła Omar zamknął operację heroinową CIA, która dostarczyła światu 90% ich heroiny i chcieli, aby została dla nich ponownie otwarta, jak poprzednio. Byliśmy oślepieni i nie chciałem tego. Chciałem powiesić Busha i Cheneya. Podjęto decyzję numer jeden, aby CIA zatuszowała to, ponieważ zarówno Demokraci, jak i Republikanie byli zaangażowani, a rząd USA mógłby się rozpaść, gdyby było wiadomo, co faktycznie się wydarzyło, tak jak zrobił to Związek Radziecki w 1991 roku, kiedy stracili odwagę. Sfałszowali taśmy pokładowe samolotu z Arabami i obwinili Osamę bin Ladena, który nie miał z tym absolutnie nic wspólnego, jak ostatnio powtórzyli Talibowie.

Szczegółowo omówiliśmy wojnę w Afganistanie, więc przejdziemy do wojny w Iraku, której się sprzeciwiałem. Uzasadnieniem było to, że Irak miał broń masowego rażenia i musieliśmy ją wyczyścić. Co było w tym nielogiczne, to to, że gdyby mieli bomby atomowe, zgromadzenie siły uderzeniowej byłoby niemożliwe, jak zauważył generał Eisenhower lata temu, ponieważ bomba atomowa mogłaby zniszczyć setki tysięcy skoncentrowanych sił do ataku. Tak więc publiczne uzasadnienie inwazji było idiotyczne. To było wielkie kłamstwo.

Tutaj numer jeden posłuchał mojej rady i zdecydowano nie najeżdżać na Irak, ale negocjować strategię wyjścia dla Saddama Husajna i jego generałów z wielkimi zachętami i bezkarnością, która została zaakceptowana przez Saddama. Byliśmy zachwyceni, ale potem się wycofał, przez co podpisał akt zgonu. Bitwa o Bagdad tak naprawdę nie odbyła się, ponieważ generałowie odeszli zgodnie z ustaleniami, a armia w Bagdadzie rozwiązała się.

Poniższe artykuły omawiają sytuację w Kazachstanie w przypisach od pierwszego do trzeciego:

Za: https://thecradle.co/Article/columns/5668

Analiza wojskowa ataków na Kazachstan

przez Valentina Vasilescu

Atak, którego właśnie doświadczył Kazachstan, 2 stycznia 2022 r., dotyczył dwóch głównych niezależnych grup powiązanych z tym samym zagranicznym dowództwem. Uczestniczyło w nim około 20 000 bojowników, zarówno zagranicznych, jak i kazachskich. Personel ten został przeszkolony w dżihadzie w Syrii lub Afganistanie, w zależności od przypadku. Armie kazachstańska i rosyjska zostały zaskoczone, ale w ciągu tygodnia zdołały odzyskać kontrolę nad sytuacją.

Tajemniczy Front Wyzwolenia Kazachstanu ogłosił, że chce wyzwolić kraj spod wpływów rosyjskich. Daleko nam do pokojowych demonstracji przeciwko 13-procentowemu wzrostowi cen gazu.

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu było zrozumienie, z jakimi siłami musiały się zmierzyć władze Kazachstanu.

Dauren Abaev, wiceszef administracji prezydenta Kazachstanu, powiedział, że protesty w kraju rozpoczęły się pokojowo i nagle wszystko znalazło się pod kontrolą prowokatorów. Wykorzystanie przez demonstrantów tajnej komunikacji było niezbędne do jednoczesnej koordynacji działań z użyciem przemocy, których celem było osiągnięcie wcześniej ustalonych celów. Oznacza to korzystanie ze stacji odbiorczych zarządzanych przez najnowocześniejsze serwery zlokalizowane poza Kazachstanem. Komunikaty, których służby specjalne i armia narodowa nie mogły przechwycić. Jedno centrum dowodzenia koordynowało przygotowanie i kierowanie wszystkimi działaniami terrorystycznymi. Przyznał to prezydent Kazachstanu Kassym Jomart Tokajew w przemówieniu do narodu 7 stycznia [  1] . Oświadczył, że „policja i wojsko nie dotrzymały obietnic”. „Stało się jasne, że brakuje nam sił specjalnych, specjalnego sprzętu i specjalnych środków”.

Wśród bojowników byli specjaliści od PsyOps (psychologicznych operacji wojennych), zdolni do manipulowania postawami ludzi. Dali pierwszeństwo transmisji na żywo dezinformacji przygotowanej już ze studiów telewizyjnych. Na szczęście dla władz terroryści, którzy zajęli budynek stacji telewizyjnej Mir, nie byli w stanie zapanować nad wieżą telewizyjną Koktobe w Ałmaty, gdzie znajduje się antena nadawcza. Podsumowując, niemożność przejęcia mediów w Ałmaty odegrała ogromną rolę w niepowodzeniu puczu.

PLANOWANIE DZIAŁAŃ BYŁO TYPOWE DLA OPERACJI JEDNEGO DOWODZENIA

Duża grupa (Alfa) złożona z kilku podgrup działała jednocześnie w Ałmaty oraz w miastach południowego i zachodniego Kazachstanu w celu sterroryzowania ludności cywilnej, rozproszenia jej i zapobieżenia interwencji. egzekwowanie prawa. Misja grupy Alfa zaowocowała okupacją i spaleniem budynków administracyjnych, plądrowaniem sklepów i banków, ustawieniem barykad we wszystkich dzielnicach oraz próbą zajęcia lotniska. „Ałmaty. Dauren Abaev zauważył, że wśród terrorystów wysokiego szczebla i brutalnych terrorystów, którzy zastrzelili członków sił bezpieczeństwa, byli snajperzy.

Celem taktycznym Grupy Alpha była w rzeczywistości krwawa dywersja, aby objąć Drugą Grupę (Bravo), która przeprowadziła ukierunkowane ataki na dziesiątki sklepów z bronią, składy broni i amunicji dla wojska, policję itp.

Były doradca prezydenta Nazarbajewa, Yermukhamet Yertysbayev, uważa, że ​​terroryści mieli wspólników w kraju. „Zdrada wielu urzędników i funkcjonariuszy organów ścigania uniemożliwiła udaremnienie planów terrorystów”. Według niego na 40 minut przed atakiem na lotnisko w Ałmaty wydano rozkaz usunięcia urządzenia zabezpieczającego. Pan Jertysbajew może mieć rację, zwłaszcza że kazachskie służby wywiadowcze nie odkryły dowodów na tajne przygotowania do ataków terrorystycznych, mimo że w samym mieście Ałmaty działało 20 tysięcy wyspecjalizowanych zamachowców.

KONSEKWENCJE

Dopiero po 3-4 dniach chaosu przywrócono w pewnym stopniu porządek konstytucyjny we wszystkich regionach, budynki administracyjne i infrastrukturę strategiczną zostały uwolnione i objęte ochroną wojskową. Granice zostały zamknięte, a w kraju ustawiono 70 blokad drogowych. Wielu urzędników z regionalnych administracji i organów ścigania zostało usuniętych ze swoich stanowisk. Jednak prezydent Kazachstanu Kassym Khomart Tokayev powiedział, że „bojownicy nie złożyli broni i nadal popełniają lub przygotowują się do zbrodni. Koniecznie trzeba położyć kres ich działaniom. Operacja bojowa mająca na celu pozbycie się terrorystów w Ałmaty jest prowadzona przez służby specjalne Kazachstanu”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kazachstanu poinformowało, że aresztowano 3811 brutalnych uczestników zamieszek, 26 osób, które zaatakowały organy ścigania z bronią palną, zginęło, a 26 innych zostało rannych. RIA Novosti powołała się na źródła z prokuratury Kazachstanu, według których „wśród terrorystów zatrzymanych w Kazachstanie jest wielu cudzoziemców opłacanych za popełnianie czynów przestępczych”.

Na prośbę prezydenta Kassyma Khomarta Tokajewa Rosja wysłała 3000 żołnierzy do Kazachstanu, Białorusi 500, Tadżykistanu 200 i Armenii 70. Ponad 70 samolotów Ił-76 i 5 An-124 przewiozło rosyjski kontyngent z sił pokojowych OUBZ w Kazachstanie. Są to pododdziały 45. brygady, 98. dywizji i 31. brygady specjalnej, wszystkie należące do sił powietrznodesantowych.

ROLA ARMII ROSYJSKIEJ

Mandat przyznany przez Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) nie przewiduje udziału w operacjach bojowych w Kazachstanie, do zadań sił pokojowych należy przede wszystkim ochrona ważnych instalacji. Pododdziały 98 Dywizji Powietrznodesantowej kontrolują międzynarodowe lotnisko w Nur-Sultan, siedzibę Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych oraz budynek centrum telewizyjnego Kazmedia.

Niezależny pododdział rosyjskich sił specjalnych nadzoruje pałac prezydencki w Nur-Sułtanie, bank centralny i komitet bezpieczeństwa narodowego Kazachstanu. Pododdziały 45. brygady specjalnego przeznaczenia zostały rozmieszczone w południowo-wschodnim Kazachstanie w celu ochrony międzynarodowego lotniska Ałmaty, wspólnego centrum operacyjnego obrony powietrznej Federacji Rosyjskiej i Kazachstanu w Ałmaty. Inne pododdziały 45. brygady zostały rozmieszczone w Szymkencie, trzecim co do wielkości mieście liczącym 1,1 miliona ludzi, gdzie strzegą 602. bazy lotniczej i innych celów administracyjnych miasta. Pododdziały 31. Brygady Powietrznodesantowej zostały rozmieszczone we wschodniej części Kazachstanu, w mieście Ust-Kamenogorsk, centrum administracyjnym strefy przemysłu wydobywczego Wschodniego Kazachstanu.

gdzie transmisja jest chroniona przez budynki. Rosyjskie wojska powietrznodesantowe mają również inny system naziemny na pojeździe 8 × 8: RP-377LA Lorandit, który składa się z potężnych stacji wyszukiwania źródeł częstotliwości i stacji selektywnego zagłuszania, wszystko w zakresie 3 MHz. -3 GHz.

Inna rosyjska grupa specjalizuje się w rozpoznaniu specjalnym, prowadzonym przez wysoko wykwalifikowany personel wojskowy. W naszym przypadku rosyjski personel wojskowy jest szkolony w tajnej infiltracji terrorystów w celu zbierania informacji wywiadowczych HUMINT. Umożliwiają przewidywanie przyszłych działań, wykrywanie sieci lub sposobów przekazywania ustaleń hierarchicznych, monitorowanie przywódców terrorystycznych i umieszczanie stałych urządzeń śledzących.

Podobnie jak kontyngent w Syrii, kazachski kontyngent jest zintegrowany z sieciami scentralizowanego systemu MK VTR-016 Ministerstwa Obrony Rosji, który wykorzystuje system Auriga-1.2V. Setki przenośnych mobilnych ministacji wideo w obszarach odpowiedzialności rosyjskiej armii w Kazachstanie przesyłają do Moskwy tajne informacje w czasie rzeczywistym za pomocą rosyjskich wojskowych satelitów komunikacyjnych. Dzięki serwerowi Huawei, najpotężniejszemu na świecie, transmisje te są trudne do przechwycenia i zacięcia. Auriga-1.2V umożliwia wysoce doświadczonym oficerom optymalizację działań podwładnych w terenie z sali operacyjnej Sztabu Powietrznodesantowego FR, przy braku czynników zakłócających.

Po zajęciu Iraku amerykańskie oddziały okupacyjne musiały rozprawić się z sunnickimi grupami powstańczymi porywającymi zachodnich obywateli. Aby przeniknąć do tych grup, siły operacji specjalnych USA rozpoczęły ukierunkowaną operację, tworząc własną grupę „porywaczy”, w której „porywacze” byli agentami wywiadu infiltrowanymi w sojuszniczych mediach państwowych. Zjednoczony. Być może pamiętacie dziennikarki Marie Jeanne Ion (Prima TV, Rumunia) i Florence Aubenas (Wyzwolenie, Francja). Gdy grupa ta zyskała rozgłos dzięki nadawanym filmom wideo, które zostały podchwycone przez irackie i międzynarodowe media, zwróciła uwagę prawdziwych grup powstańczych, które oferowały przejęcie kontroli nad „uprowadzonymi”. W ten sposób,

Rosyjskie wojsko udowadnia, że ​​wyciągnęło wnioski z innowacji amerykańskich w walce z powstańcami w Iraku. Rosyjscy specjaliści od operacji psychologicznych doszli do wniosku, że łatwiej jest nękać komórki terrorystyczne niż je odnajdywać w celu ich zneutralizowania. W ten sposób, na wzór amerykański, utworzyli fałszywy „Front Wyzwolenia Kazachstanu”, który emituje filmy w mediach społecznościowych i zachęca komórki terrorystyczne, które uczestniczyły w powstaniu tego kraju, do przyłączenia się do niego.

Valentin Vasilescu

Waszyngton realizuje plan RAND w Kazachstanie, potem w Naddniestrzu

autorstwa Thierry’ego Meyssana

Wydarzenia, które od tygodnia rozgrywają się w Kazachstanie, to piąta część planu korporacji RAND, z której szósta niebawem odbędzie się w Naddniestrzu. Poprzednie cztery odcinki miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat na Ukrainie, Syrii, Białorusi i Górnym Karabachu. Ma to na celu osłabienie Rosji poprzez zmuszenie jej do nadmiernego rozmieszczenia wojsk.

SIEĆ WOLTAROWSKA  PARYŻ (FRANCJA)  |  11 STYCZNIA 2022


Oddziały OUBZ rozpoczęły rozmieszczanie w Chazachstanie.

© Ministerstwo Obrony Rosji

Ten artykuł jest następujący:

„   Rosja chce zmusić USA do przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych   ”, 4 stycznia 2022 r.

Prezydent USA Joe Biden odpowiedział na rosyjską propozycję traktatu gwarantującego pokój w oparciu o skrupulatne poszanowanie Karty Narodów Zjednoczonych i dane słowo [  1  ] podczas rozmowy telefonicznej ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Poutine, 30 grudnia 2021 r. Nic dziwnego , nie odpowiedział na treść rosyjskiego wniosku, zadowalając się wywołaniem ewentualnego wstrzymania operacji USA na Ukrainie.

Korporacja RAND opracowała plan spowodowania nadmiernego rozmieszczenia rosyjskich sił zbrojnych, a tym samym osłabienia kraju.

Jednocześnie Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA podjęła kilka działań przeciwko Rosji. Nie chodzi o obalanie rządów czy wszczynanie nowych wojen, ale o zmuszenie Moskwy do interwencji poza jej granicami w taki sposób, aby ją wyczerpać. Federacja Rosyjska ma już gigantyczne terytorium, którego nie może eksploatować, przy populacji liczącej zaledwie 150 milionów mieszkańców.

W maju 2019 r. Rand Corporation, think-tank amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, przedstawił sześć opcji w tej sprawie [  2  ]:

1. Uzbroić Ukrainę;
2. Zwiększenie wsparcia dla dżihadystów w Syrii;
3. Promować zmianę reżimu na Białorusi;
4. Wykorzystaj napięcia na Kaukazie Południowym;
5. Zmniejszenie wpływów rosyjskich w Azji Środkowej;
6. Rywalizuj z rosyjską obecnością w Naddniestrzu.

Podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland udała się do Moskwy w dniach 11-13 października 2021 r. na spotkanie z rosyjskim rządem. Ten ostatni wyjątkowo zniósł na tę okazję zakaz wyjazdu do Rosji [  3 ]. Rzeczywiście, pani Nuland nie jest urzędnikiem państwowym jak inni. Jest osobowością amerykańskiego głębokiego państwa, uczestniczącą we wszystkich administracjach, czy to republikańskiej, czy demokratycznej, z wyjątkiem administracji Jacksona prezydenta Donalda Trumpa. To ona w 2001 roku pokonała wezwanie aliantów do walki w Afganistanie pomimo sprzeciwu prezydenta Francji Jacquesa Chiraca i kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera. To ona uratowała Izrael pod koniec wojny z Libanem w 2006 roku, organizując jednostronne zawieszenie broni, aby oszczędzić mu upokorzenia militarną klęską. I to ona ponownie zorganizowała kolorową rewolucję Majdanu w 2014 roku, aby obalić ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza i zastąpić go w szczególności przez nazistów.

Podczas Rewolucji Kolorów na Ukrainie Victoria Nuland przyjechała rozdawać kanapki i napoje neonazistom na Placu Majdan.

DR  Madame Nuland należy do znakomitej rodziny neokonserwatywnej. Jej mężem jest nikt inny jak Robert Kagan, jeden z założycieli Project for a  New American Century  (PNAC), który zbierał fundusze na przystąpienie George’a W. Busha (syna) do Białego Domu i życzył sobie „nowej Perły Port”, którą osiągnęły ataki z 11 września. Jego szwagier, Frederick Kagan, jest filarem  American Enterprise Institute  . Był inspiracją dla amerykańskiej polityki okupacyjnej Afganistanu i Iraku. Jej szwagierka, Kimberly Kagan, jest prezesem  Instytutu Studiów Wojennych ). Odegrała wiodącą rolę we wszystkich wojnach „szerszego Bliskiego Wschodu”, zwłaszcza w polityce wzmocnień (  wzrost  ) w Iraku.

Victoria Nuland wyjaśniła swój sposób radzenia sobie z Rosją w prowokującym  artykule do Spraw Zagranicznych  w lipcu 2020 r. „Pin Putin” [  4 ] ]. Neokonserwatywna autorka pracowała następnie dla byłej demokratycznej sekretarz stanu Madeleine Albright i przedstawiła, co następny prezydent powinien zrobić wobec Moskwy. Po przedstawieniu zrujnowanej Rosji i oblężonego Putina zaproponowała negocjowanie nowego traktatu START, walkę z wykorzystaniem Internetu przez Rosjan, wsparcie przystąpienia Ukrainy do UE (a następnie do NATO) i zbrojnej opozycji w Syrii. Wyobraziła sobie amerykańskie inwestycje w Rosji w celu modernizacji tego biednego kraju w zamian za jego polityczne przymierze z „zachodnimi demokracjami”. Kreml, który nie rozpoznaje niczego ze sporządzonego przez siebie raportu, przyjął go jednak tak, jak zaakceptował organizację szczytu Biden-Poutin w Genewie po tym, jak prezydent USA obraził w telewizji swojego rosyjskiego odpowiednika.

Nic nie przefiltrowało się z tych spotkań za zamkniętymi drzwiami. Ale jest bardzo prawdopodobne, że Madame Nuland po raz kolejny zagroziła Rosji, robiąc to nieprzerwanie od dwudziestu lat. W każdym razie minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow potwierdził, że nie jest gotowa poprzeć stosowania porozumienia mińskiego w celu rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Gdy tylko skończyła swoją podróż do Moskwy, Victoria Nuland udała się do Bejrutu, aby spotkać się z nowym rządem Najiba Mikati, a następnie do Londynu, by wszcząć alarm. Zapowiedziała, że ​​Moskwa gromadzi wojska na granicy z Ukrainą i przygotowuje się do inwazji na kraj.

Trzy tygodnie później dyrektor CIA William Burns pośpieszył do Moskwy, aby naprawić to, co zniszczyła Victoria Nuland. Próbował być ugodowy i został przyjęty przez samego prezydenta Putina.

Jednak Waszyngton właśnie przestał wiać gorąco i zimno. Po (1) uzbrojeniu Ukrainy, (2) wsparciu dżihadystów w Syrii, (3) próbie zmiany reżimu na Białorusi [  5  ] , (4) wykorzystaniu napięć na Kaukazie Południowym w związku z atakiem Azerbejdżanu na Armenię [  6  ] , Waszyngton (5) stara się zmniejszyć wpływy Moskwy w Kazachstanie i powinien wkrótce (6) konkurować z Rosją w Naddniestrzu. Krótko mówiąc, realizuje plan Rand Corporation.

KAZACHSTAN

W kulturze środkowoazjatyckiej wódz jest rodzajem Kubilaj-chana i jego rodziny, zarówno poddanych, jak i uprzywilejowanych. Kazachstan jest narodem dopiero od kilku lat. Zawdzięcza to prezydentowi Nursułtanowi Nazerbajewowi, który potrafił zjednoczyć różne plemiona. Jego następca, prezydent Kassym-Jomart Tokayev, zdemokratyzował kraj, ale na zachowanie nadal ma wpływ kultura turecko-mongolska.

2 stycznia 2022 r. protesty przeciwko 13% podwyżce cen gazu przerodziły się w zamieszki. Skoordynowane grupy atakowały budynki publiczne i często lokalne firmy. Snajperzy strzelali z dachów, zarówno do protestujących, jak i do policji. Zaatakowano zbrojownie wojskowe. Łup został rozdzielony wśród atakujących grup. Zjawisko to powtórzyło się w całym kraju. Zaatakowano także więzienie Taldykorgan, w którym przetrzymywani są islamiści.

Operacją kierują dżihadyści, którzy walczyli w Syrii, oraz byli afgańscy kolaboranci z CIA. Kierowane przez nich grupy składają się z kazachskich islamistów.

Prezydent Kassym-Jomart Tokajew uznał zasadność protestów i stłumionych ataków terrorystycznych. Ogłosił stan oblężenia i aresztował przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Karima Masimowa, byłego bankiera, dwukrotnego premiera i szefa administracji prezydenckiej. Obecnie jest oskarżony o zdradę stanu. Następnie Tokajew mianował swojego następcę i zwołał Radę Bezpieczeństwa.

Raporty z jego administracji podają liczbę powstańców na około 20 000, w tym zarówno zagranicznych dżihadystów i buntowników, jak i kazachskich islamistów. Kraj utrzymywał serdeczne stosunki z Izraelem przez wiele lat, na długo przed planem normalizacji Kushnera. Podczas gdy były prezydent Nazerbajew zajmował antyreligijne stanowiska w czasach sowieckich, później nawrócił się i odbył pielgrzymkę do Mekki. Kościoły były autoryzowane, pod warunkiem rejestracji. Szczyt międzyreligijny, porównywalny do tego, który Watykan organizuje w Asyżu, odbywa się co roku.

Kazachstan rozróżnia religie, jakiekolwiek by one nie były, od islamu politycznego, który jest zabroniony. Jednak Bractwo Bractwa Muzułmańskiego i Hizb ut-Tahrir (Partia Wyzwolenia) rozrosły się w całej Azji Środkowej z pomocą brytyjskiego MI6. Ponadto w celu zwalczania tego separatyzmu powstała Szanghajska Organizacja Współpracy.

Rada Bezpieczeństwa przekazała Kremlowi elementy, które już ma na działce, której ofiarą jest kraj. Zwrócił się o pomoc do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) w walce z dżihadystami. Prezydent Tokajew natychmiast rozkazał swoim siłom bezpieczeństwa strzelać bez ostrzeżenia i zabijać wszystkich znalezionych dżihadystów [  7  ] .

Odpowiedzią OUBZ było natychmiastowe rozmieszczenie 2500 żołnierzy, Ormian, Białorusinów, Rosjan i Tadżyków, pod rozkazami generała Andrieja Sierdiukowa, naczelnego dowódcy spadochroniarzy Federacji Rosyjskiej. Chińska Republika Ludowa zapowiedziała, że ​​w razie potrzeby jest gotowa przyjść z pomocą.

Turcja udzieliła poparcia prezydentowi Tokajewowi, tym samym dając do zrozumienia, że ​​nie jest zamieszana w islamistyczny spisek. Afganistan zrobił to samo, co jest mniej zaskakujące, ponieważ z jednej strony Talibowie to Deobandis, az drugiej Afgańczycy, którzy uczestniczą w ataku dżihadystycznym, to byli kolaboranci CIA, którzy uciekli z kraju [  8  ].

Szybko dowiedzieliśmy się, że National Endowment for Democracy [  9  ] , którego Victoria Nuland jest byłym administratorem, przekazał miliony dolarów od czasu przybycia Joe Bidena do Białego Domu na „rozszerzenie demokracji” w Kazachstanie.

 


Kilka lat temu Dariga Nazarbayeva wręczył Thierry’emu Meyssanowi nagrodę za pracę dziennikarską.

W przeszłości były minister energetyki, oligarcha Mukhtar Ablyazov, utworzył (nieuznaną) partię opozycyjną Demokratyczny Wybór Kazachstanu (QDT) z zięciem prezydenta Nzerbajewa, Rakhatem Aliyevem. Razem próbowali go obalić z pomocą George’a Sorosa. Aliyev zmarł w 2015 roku w więzieniu w Austrii, a Ablyazov udał się na wygnanie do Wielkiej Brytanii, a następnie do Francji. Kilkakrotnie aresztowany w Unii Europejskiej za morderstwo w Rosji, nigdy nie został poddany ekstradycji. Uzyskał azyl polityczny we Francji i od ponad roku mieszka w Paryżu. Od pierwszego dnia zamieszek wzywał do obalenia reżimu, to znaczy nie tylko prezydenta Kassym-Jomarta Tokajewa, ale także byłego prezydenta Nursułtana Nazarbajewa, obecnie oficjalnie emerytowanego, ale wciąż bardzo wpływowego.

Według niektórych niepotwierdzonych źródeł Mukhtar Ablyazov jest powiązany z bratankiem prezydenta Nazerbayeva Samatem Abishem, byłym wicedyrektorem służb specjalnych. Podobno został aresztowany 7 stycznia za zdradę stanu. Wiemy, że jest bojownikiem politycznego islamu, tak jak jego ojciec, który zbudował gigantyczny meczet w Ałmaty.

Były prezydent Nursułtan Nazerbajew (81) powrócił do stolicy. Jeśli jego stan zdrowia na to pozwala, mógłby wziąć sprawy w swoje ręce, w szczególności z pomocą swojej córki Darigi Nazarbayevej.

Dolinę Dniestru (Naddniestrze) reprezentuje mały czerwony pas, wciśnięty między Mołdawię na zachodzie a Ukrainę na wschodzie. Nie ma ujścia do Morza Czarnego i dlatego nie może przyłączyć się do Krymu.

Naddniestrze

Zgodnie z planem RAND, po Kazachstanie przyjdzie kolej na Naddniestrze.

Stany Zjednoczone zmobilizowały Unię Europejską do przeprowadzenia blokady ekonomicznej tego nieuznanego państwa, którego ludność oddzieliła się w referendum od Mołdawii podczas rozpadu ZSRR. Urzędnicy Misji Granicznej Unii Europejskiej dla Mołdawii i Ukrainy – EUBAM, pod przewodnictwem Stefano Sannino (byłego przedstawiciela OBWE w Serbii), nadzorują mołdawskie i ukraińskie służby celne (niebędące członkami UE) od 1 stycznia , 2022 do blokady tego kraju. Rosja będzie zmuszona do rozbudowy byłej sowieckiej bazy kosmicznej i stworzenia mostu powietrznego, by nakarmić 500 tysięcy mieszkańców tej enklawy.

Unia Europejska organizuje blokadę Naddniestrza, powołując się na Ukrainę i Mołdawię, dwa państwa, które nie przystąpiły do ​​UE.
© Unia Europejska

Obywatele Unii Europejskiej o tym zapomnieli, ale w 1992 r. Stany Zjednoczone na próżno próbowały militarnie zmiażdżyć Naddniestrze (obecnie Mołdawską Republikę Dniestru) za pomocą armii rekrutowanej z rumuńskich więzień[  10  ]. Odwaga tej populacji, wiernej sowieckiemu modelowi, a zwłaszcza jej kobiet, pogrążyła projekt CIA w chaos.

Na marginesie należy zauważyć, że chociaż ludność Naddniestrza mówi po rosyjsku, trzy wsie nadal mówią po francusku. Zamieszkują je potomkowie grognardów Napoleona, którzy się tam ożenili i osiedlili w czasie kampanii rosyjskiej.

Podsumowując, jeśli odpowiedzią Waszyngtonu na proponowany traktat moskiewski w celu zapewnienia pokoju był oficjalnie zatrzymanie postępów na wschód, to nieoficjalnie nadal ma on zdolność wyrządzania szkód.

Thierry Meyssan

David Lifschultz
ORGANIZACJA
LIFSCHULTZ DAVID@LIFSCHULTZORGANIZATION.COM

Czy Rosja rozumie, że ma do czynienia z szaleńcami?

VIA PAUL CRAIG ROBERTS

Przed spotkaniem 10 stycznia sekretarz stanu Blinken i funkcjonariusz NATO Stoltenberg głupio zredukowali opcje Rosji do dwóch: kapitulacji lub użycia siły.

https://www.globalresearch.ca/blinken-stoltenberg-unleash-unprecedented-diktat-ultimatum-russia-following-nato-fm-meeting/5766645

Jeśli te oskarżenia nie były wystarczające, Blinken oskarżył Putina o zamiar przywrócenia Związku Radzieckiego. Nie można zrozumieć, jak osoba tak została potwierdzona przez Senat USA jako sekretarz stanu. Ostatnią rzeczą, jakiej chce Kreml, są wszystkie problemy wszystkich tych krajów. Kreml chce tylko, aby były niepodległymi krajami, a nie marionetkowymi państwami USA uzbrojonymi przeciwko Rosji. https://www.rt.com/russia/545516-russia-us-ukraine-ussr/

Moje podejście do sytuacji jest takie, że z wypowiedzi, takich jak powyższe Blinkena i Stoltenberga oraz innych nieprzemyślanych uwag Białego Domu i mediów, Kreml doszedł do wniosku przed poniedziałkowym spotkaniem (10 stycznia), że Waszyngton nie potraktuje poważnie obaw Rosji o bezpieczeństwo. Myślę, że Rosjanie doszli do wniosku, że Zachód nie potraktuje ich poważnie, dopóki Kreml nie zademonstruje zdecydowanych działań. Rosjanie dają dyplomacji ostatnią szansę, zanim zniszczą instalacje wojskowe, które USA zbudowały na Ukrainie.

Natknąłem się na ten raport z pravda.ru datowany około miesiąc temu (26 listopada), że rosyjskie atomowe okręty podwodne zostały pilnie wysłane na morze w stanie gotowości bojowej. Nie oznacza to, że Kreml przygotowuje atak nuklearny. Ma to na celu zapobieżenie jakiejkolwiek reakcji Waszyngtonu na rosyjskie usunięcie postrzeganych zagrożeń, tak jak robią to Izraelczycy rutynowo w swoich atakach na terytorium Iraku, Syrii i Libanu.
https://english.pravda.ru/news/russia/149739-russian_submarine/

Jak już przy okazji informowałem, Rosjanie wypełnili Waszyngton i nie zamierzają już więcej brać.

Rosjanie doszli do wniosku, że tylko zdecydowane działania z ich strony mają szansę na otrzeźwienie Waszyngtonu z jego pychy i przywrócenie poczucia odpowiedzialności w Waszyngtonie co najmniej równego poczuciu odpowiedzialności, które utrzymywało pokrywę nad napięciami zimnowojennymi. Jeśli Waszyngton nie będzie w stanie odzyskać poczucia odpowiedzialności, możliwość Armagedonu znów zawisnie nad naszymi głowami.

Obawiam się, że w reżimie Bidena ani w zdziesiątkowanych szeregach oficerskich amerykańskiej armii nie ma nikogo, kto miałby pięć centów wartości wywiadowczej. Ludzie, którzy trzymają ręce na amerykańskiej polityce zagranicznej, są rusofobami z urojeniami amerykańskiej wszechmocy. Co więcej, wierzą we własną propagandę, co uniemożliwia im zrozumienie rosyjskiego poglądu. Nie wiem, czy Kreml jest w stanie wyobrazić sobie rząd tak szalony jak amerykański. Jeśli Kreml nie zrozumie, że mają do czynienia z szaleńcami, sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli.

___
https://www.theburningplatform.com/2022/01/12/does-russia-understand-she-is-dealing-with-lunatics/#more-256475

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Stara, dobra robota dziennikarska, obecnie to już perełki.
  Satysfakcjonujące jest, że bez szerszej wiedzy doszliśmy tu w sumie do tego samego:-)

 2. krnabrny1 says:

  Panu Turnerowi, zaczynają puszczać nerwy i obawia się inwazji Rosjan. Boi się, że trafi go głowica, albo będzie musiał pić spirytus zagryzając kawiorem…. co w sumie nie jest taką złą opcją:-)

  To normalne zachowanie w takich wypadkach, Pan Turner odsuwa od siebie te najgorsze scenariusze. A najgorszym scenariuszem dla USA będzie taki że,……. nie stanie się NIC!

  Wówczas okaże się, że kasa i zaangażowane zasoby oraz czas szlag trafił, a wszyscy wracają do punktu wyjścia czyli …… do bankructwa USA oraz niespłacalnych długów, do oszustwa wyborczego, do defraudacji pieniądza, do udawanych misji kosmicznych na Marsa oraz fałszywki w postaci teleskopu Webba, Dojdzie do tego jeszcze wiele spraw dodatkowych, jak manipulacje w celu wywołania kolejnej wojny z Rosją czy ciemne interesy Clintonów na Ukrainie…. TO DLA AMERYKI NAJGORSZY SCENARIUSZ!

  Gdyby Rosja zaatakowała USA było by to z korzyścią dla USA (w sensie władzy), takie uderzenie bowiem AUTOMATYCZNIE niszczy wszelkie dowody przestępstw.
  Pocisk może wpaść nawet do Oceanu a i tak zniszczy STRATEGICZNE DANE FINANSOWE, WYWIADOWCZE i POLITYCZNE!:-))

  A teraz, już przedstawiam Pana Hala Turnera!!!:-))))

  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/uh-oh-u-s-gov-t-now-talking-false-flag-by-russia-to-justify-invasion-likely-means-u-s-going-to-attack-and-call-it-false-flag-by-russia

  UH OH – Rząd Stanów Zjednoczonych mówi teraz „fałszywa flaga (przez Rosję)”, aby usprawiedliwić inwazję – prawdopodobnie oznacza, że ​​USA zamierzają zaatakować i NAZYWAĆ TO „fałszywą flagą Rosji”

  13 STYCZNIA 2022

  Senator Stanów Zjednoczonych Chris Murphy (D-CT) mówi, że ostrzeżenie podsekretarz stanu Glorii Nuland o planowaniu przez Rosję „fałszywej flagi” w celu usprawiedliwienia inwazji na Ukrainę powinno wywołać dzwony alarmowe. To Stany Zjednoczone używają „fałszywych flag”, takich jak Zatoka Tonkińska, do wszczynania wojen. . .

  Oto tweet senatora Murphy’ego z CT, powołujący się na podsekretarz stanu Gloria Nuland. Kiedy słuchasz Nuland, pamiętaj, że SHE odegrała kluczową rolę w podżeganiu, podżeganiu i finansowaniu zamieszek i protestów, które ostatecznie doprowadziły do ​​obalenia rządu Ukrainy w 2014 roku.

  HAL TOKARKA UWAGI

  Moje osobiste podejście do tego jest takie, że tworzą narrację, ponieważ ONI (USA/UE/NATO) faktycznie zamierzają zaatakować Rosję, a następnie twierdzą, że Rosja zrobiła to sama sobie, aby stworzyć pretekst do rozpoczęcia wojny.

  Fakt, że Rosja mówi już „fałszywa flaga”, powinien wyzwalać wszelkiego rodzaju błyski czerwonych świateł. Wydaje mi się, że USA/UE zamierzają celowo rozpocząć wojnę z Rosją.

  Należy pamiętać, że negocjacje między USA/NATO i Rosją załamały się w tym tygodniu.

  Rosja przedstawiła dwie Propozycje Traktatów, jedną do USA, a drugą do NATO, w celu rozwiązania problemów bezpieczeństwa Rosji. Zarówno USA, jak i NATO stanowczo odrzuciły propozycje Rosji.

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział dziś publicznie, że Rosja oczekuje pisemnych odpowiedzi na swoje propozycje traktatowe, które muszą być dostarczone „w przyszłym tygodniu”. Uznałem, że oznacza to koniec przyszłego tygodnia.

  Tak więc dla mnie, mieszkającego na obrzeżach Nowego Jorku, które prawdopodobnie zostanie trafione przez rosyjskie pociski, gdy ta wojna się rozpocznie, myślałem, że mam trochę wytchnienia przez około tydzień przed ewakuacją. Teraz nie jestem taki pewien.

  Jeśli Stany Zjednoczone mówią, że będzie fałszywa flaga Rosji, aby rozpocząć wojnę, a ponieważ myślę, że to Stany Zjednoczone wywołają „fałszywą flagę”, to moje przekonanie, że mogę się ewakuować za tydzień, jest nieprawdą. już stabilne założenie.

  Musimy zwracać bardzo baczną uwagę na to, co się dzieje, ludzie. Stoimy nad przepaścią, z widokiem na przepaść. Trzecia wojna światowa może być już za kilka dni.

  Jeśli wybuchnie wojna, nie ograniczy się ona do Ukrainy. Naprawdę wierzę, że trafimy TUTAJ, w USA.

  Przygotowanie

  I módl się.

 3. krnabrny1 says:

  Pan Jim Stone z kolei zwrócił również uwagę na ścianę budowaną wokół Białego domu i ma podobne odczucia o których niedawno tu pisałem:

  http://82.221.129.208/1/.tr0.html

  “Ludzie, ta ściana NIE JEST PRZYPADKIEM. Coś się dzieje. Wydaje mi się, że zrobią kawał, który sprawia, że ​​bardzo boją się konsekwencji.

  A co do tego niedoboru krwi: powiem ci, dlaczego tak się dzieje i NIGDY nie zobaczysz, że jest to nigdzie wpuszczane. W rzeczywistości tuszowanie jest tak ogromne, że wciąż pozwalają vaxxed na darowiznę. Ale wątpię, żeby krew się przyzwyczaiła, a teraz muszą żyć z 40 procentami tego, co mieli wcześniej, 40 procentami dostarczanymi przez tych, którzy nie mieli ani jednego zastrzyku.
  Nie czekaj, aż ktoś się do tego przyzna, nigdy nie zostanie stwierdzone, że zaszczepiona krew trafia prosto do kosza. Wolałbym umrzeć na drodze, niż dostać zaszczepioną krew, i możesz się założyć, że cały rząd federalny siedzący w Waszyngtonie, który jest magicznie zwolniony z szczepu, też czuje to samo. Cholernie dobrze wiedzą, co robią.

  Nowa ściana wokół białego domu jest złowieszcza –
  To nie jest wojna. To nie jest dobre. Ta ściana jest dla Amerykanów, oni nie chcą, aby Biały Dom został zaatakowany przez Amerykanów. Jakie bzdury zamierzają wyciągnąć??”

 4. krnabrny1 says:

  Dodam na marginesie, że w Polsce rząd również przegłosował ustawę zwalniającą od szczepienia posłów, senatorów itp..

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/skandal-poslowie-chca-szprycowac-polakow-pod-przymusem-ale-sami-zalatwili-sobie-brak

 5. adamd says:

Wypowiedz się