Poróżnienie Polaków z Rosjanami, to jest płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej.

” Syndrom polski” na Wschodzie

gotowe01

Poróżnienie Polaków z Rosjanami, to jest płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej.

Oglądając różnego rodzaju wywiady, czy polityczne talk show w mediach rosyjskich odnoszę często wrażenie, że Rosjanie cierpią na swego rodzaju syndrom, czy kompleks polski. Sami, pomimo dużo większych możliwości jeśli chodzi o zasoby i pozycję geopolityczną, nie zrobili wystarczająco dużo, aby pozbyć się własnych elit kompradorskich z lat 1990-tych, i żeby zrobić znaczący krok cywilizacyjny ( mam na myśli rezygnację z narzuconego Rosji modelu liberalno-kapitalistycznego, wypracowanie własnego społeczno-gospodarczego modelu rozwojowego, samodzielność technologiczną, suwerenność finansową itd.). Polska, pomimo trwającego ponad 30 lat drenażu jej potencjału gospodarczego – głownie dzięki przedsiębiorczości Polaków ( a także zapewne dzięki atrapom polskiego biznesu, a tak naprawdę krajowej przykrywki dla firm zagranicznego kapitału) zrobiła, zauważalny na tle Rosji, postęp. Znaczna część społeczeństwa rosyjskiego ( ale także białoruskiego) dostrzega to, i w pewien sposób to docenia – traktując Polską, jako punk odniesienia. Efektem tego jest niestety nie zawsze przemyślana reakcja władz państwowych na Wschodzie – czego wyrazem są oficjalne enuncjacje przedstawicieli najwyższych władz państwowych, ale głównie wyraźna antypolskość w publicystyce politycznej i gospodarczej głównego ( tj. prorządowego, pro prezydenckiego) nurtu informacyjnego.

Za wszelką cenę w oficjalnych mediach elektronicznych i publikacjach rosyjskich ( a ostatnio także w białoruskich) usiłuje się deprecjonować wszystkie osiągnięcia polskie – uznając je w całości za efekt nie pracy i przedsiębiorczości Polaków, ale wyłącznie ” uprzywilejowania Polski” w związku z jej wasalnym statusem wobec Zachodu, a głównie w stosunku do Ameryki. Ten kierunek w oficjalnej propagandzie, tak Moskwy, jak i ostatnio Mińska,  ma przykrywać własne zaniedbania i działania rodzimych kompradorów – jawnych – jak w Rosji, czy pozostających w cieniu- jak w Białorusi ( wydarzenia wokół wyborów prezydenckich wielu z ich ujawniły) .  Zjawisko to ( mówimy o eksploatowanym na wszystkich polach antypolonizmie) dotyczy przede wszystkim rzeczywistości rosyjskiej, gdzie wpływy Zachodu, głównie w środowisku biznesu rosyjskiego oraz strategicznej sfery państwowej polityki bankowo-finansowej,  są ogólnie znane. Można wymieniać całą paletę rosyjskiej oligarchii prowadzącej monokulturową ( wyłącznie surowcową) rabunkową działalność gospodarczą w Rosji. Bardziej niepokojącym ( głównie dla Rosjan) jest fakt, że od lat w elitach państwowych ( zarówno rządowych, jak w ośrodku prezydenckim) są wyraźnie zadeklarowani zwolennicy liberalno-kapitalistycznego, anglosasko-żydowskiego, modelu gospodarczego. We współczesnej wersji jest to model totalitaryzmu bio-technologicznego, który może być także nazwany neofeudalizmem, bądź „oświeconym niewolnictwem”  – wykorzystujący efektywne narzędzie cyfryzacji do pozbawienia ludzi duchowości i spersonalizowanej tożsamości kulturowej i ekonomicznej.

Ważnym powodem antypolskiej narracji rosyjskojęzycznej jest fakt, że poważną część komentatorów politycznych stanowią osoby pochodzenia żydowskiego.  Sztandarowym przykładem jest emitowane na antenie kanału Rossija 1, studio W. Sołowiowa, ale istnieją także inne programy, jak chociażby prowadzone przez Olgę Skabiejewą  z udziałem podobnego zestawu gości jak u W. Sołowiowa.

Z podobną ewolucją mamy do czynienia w programach białoruskich mediów ogólnokrajowych, a te, ze względu na dotychczasowy autokratyczno-prezydencki system władzy w Republice Białoruś, mają niekwestionowanie status oficjalnej polityki informacyjnej państwa. Obecne programy mediów białoruskich mają charakter nie tylko reakcji na wydarzenia sprzed roku  związane z wyborami prezydenckimi, ale także nadrabiają ” zaległości z lat ubiegłych” kiedy nieco zbyt biernie przyglądały się agenturalnej działalności wielu środowisk wewnątrz swego kraju, a także jawnie wrogich ośrodków informacyjno-propagandowych, takich jak np. afiliowana przy państwowej telewizji w Polsce telewizja Biełsat,- funkcjonująca dzięki wydatkom z polskiego budżetu oraz współfinasowana z  funduszy Unii Europejskiej.

Z przykrością, ale zgodnie z prawdą trzeba powiedzie, że teren Polski i jej infrastruktura informacyjna zostały oddane do pełnej dyspozycji zagranicznym  ( anglosasko-żydowskim) ośrodkom wojny informacyjnej,  prowadzonej przeciwko białoruskiemu systemowi społeczno-politycznemu i prezydenckiemu ośrodkowi władzy. Skandalem politycznym z naruszeniem zasad konstytucyjnych RP należy nazwać fakt, że w tę działalność zostały włączone także zasoby techniczne i kadrowe wojska polskiego i polskich służb.

Efektem wspomnianej wyżej reakcji Białorusi, a także przyjęcia bardzo ofensywnej strategii informacyjno-propagandowej i politycznej  jest niestety fakt, że obecnie białoruskie kanały informacyjne i programy publicystyczne pełne są antypolskości, nie tylko przekłamującej lub nadinterpretując pewna fakty historyczne, ale niejako zapominając, że bardzo duża rzesza Polaków nie tylko nie utożsamia się z obecną polityką rządową, ale nie ma w ogóle reprezentacji parlamentarnej  oraz odcięta jest finansowo, organizacyjnie i technicznie od możliwości przedstawiania własnych poglądów politycznych i społeczno-gospodarczych, w tym poglądów na kształt stosunków ze Wschodem , tj. z Rosją , Białorusią oraz Ukrainą. Przy czym w wypadku tej ostatniej ze względu na całkowitą marionetkowość obecnych władz trudno określić docelowego partnera politycznego ( postbanderowskie i quasi kryminalne struktury oligarchiczne należy wykluczyć niemal a priori).

Poróżnienie Polaków z Rosjanami ( a przy okazji z Białorusinami ), to jest główna płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a także w wymiarze ponadregionalnym.

PZ

Dodatek medialny:
Rosja

Jakow Kedmi – o odrodzeniu faszystowskiej Polski. Niedzielny wieczór z Władimirem Sołowjowem od 14.11.21

Przykład ingerencji USA w sprawy innych ludzi. 60 minut po gorących tematach 19.11.21

Białoruś:

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Co do Rosji i Białorusi to trwa gra. Nawzajem obrzucamy się błotem i … bardzo dobrze! Ale nie napiszę dlaczego dobrze:-)

  Inna sprawa, że dzieją się jakieś inne rzeczy, ale za bardzo jeszcze nie zorientowałem się o co chodzi. Cytując Hala Turnera, znanego mnie jako histeryk, zatem należy nie brać zbyt poważnie tego co opisuje, choć wydaje się że coś takiego miało miejsce:

  Coś poważnego się dzieje: rosyjski prezydent Putin wygłasza „Pilne” oświadczenie 14:00 czasu moskiewskiego

  HAL TURNER
  30 LISTOPADA 2021

  Dzieje się coś BARDZO dziwnego i wydaje się to złowieszcze. 30 listopada o godzinie 23:00 czasu lokalnego w Moskwie Kreml ogłosił, że prezydent Putin wyda „Pilne” oświadczenie o godzinie 14:00 czasu moskiewskiego 1 grudnia.

  Moskwa jest siedem (7) godzin przed strefą czasową wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

  Dla Kremla wydanie tego oświadczenia o godzinie 11:00 w nocy to BARDZO. . . . BARDZO . . . . niezwykły.

  Zapowiedź nadeszła, gdy w Izbie Rządu Federacji Rosyjskiej kończyły się spotkania na najwyższych szczeblach rosyjskiego rządu, co jest kolejną osobliwością.

  Wysocy rangą urzędnicy rządowi zwykle nie spotykają się późno w nocy, chyba że dzieje się coś bardzo ważnego.

  Niezależnie od tego, jakie będzie oświadczenie Putina, zostanie ono wyemitowane w środę o 7:00 czasu wschodnioamerykańskiego.

  Mogliśmy obudzić się do bardzo wielkiego dnia i to nie w dobry sposób.

  AKTUALIZACJA 18:00 EST —

  NATO wydało aktualizację NIEJAWNĄ dziewięć minut temu wszystkim członkom NATO. Ujawnię tę aktualizację w moim programie radiowym dziś wieczorem o 21:00 czasu wschodniego. Dołącz przez

  WBCQ krótkofalówka na 7,490 lub 6,160

  LUB

  WRMI krótkofalówka na 5.950

  LUB

  Tu w sieci pod tym linkiem: http://stream.halturnerradioshow.com:8000/

  (Pamiętaj, że powyższy link NIE jest aktywny do około 1 godziny przed rozpoczęciem pokazu. W ciągu tej godziny odtwarza muzykę wolną od reklam do momentu rozpoczęcia pokazu.)

 2. krnabrny1 says:

  Tak przedstawiają temat media zachodnie:

  https://abcnews.go.com/Politics/russia-planning-significant-aggressive-moves-ukraine-blinken-warns/story?id=81490273

  Rosja planuje „znaczące agresywne ruchy przeciwko Ukrainie”, ostrzega Blinken
  Dodał, że Stany Zjednoczone nałożyłyby koszty „wysokiego wpływu”, gdyby Rosja dokonała inwazji.

  autorstwa Conora Finnegana
  1 grudnia 2021, 16:58

  Stany Zjednoczone są „głęboko zaniepokojone dowodami, że Rosja planowała znaczące agresywne posunięcia wobec Ukrainy”, powiedział w środę sekretarz stanu Antony Blinken.

  W najpilniejszym jak dotąd ostrzeżeniu Blinken powiedział, że USA i ich sojusznicy z NATO nałożyliby na Moskwę wysokie koszty, gdyby zaatakowała sąsiada.

  Ale ten koszt byłby ekonomiczny i polityczny, a czołowy dyplomata USA groziłby „szeregiem środków ekonomicznych o dużym wpływie, których powstrzymaliśmy się od zastosowania w przeszłości”. Ale on i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg nie wspomnieli o użyciu siły w obronie Ukrainy, która nie jest członkiem sojuszu wojskowego.

  „Nie wiemy, czy prezydent Putin podjął decyzję o inwazji. Wiemy, że w krótkim czasie tworzy zdolność do tego”, powiedział Blinken. Rosja gromadzi około 100 000 żołnierzy wraz z ciężkim sprzętem w pobliżu granicy z Ukrainą.

  Sekretarz stanu Antony Blinken przemawia na szczycie ministrów spraw zagranicznych NATO w… Czytaj więcej
  Blinken spotka się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem na marginesie czwartkowego szczytu na temat bezpieczeństwa europejskiego, a także z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

  Będzie to najnowsze zaangażowanie na wysokim szczeblu między USA a Rosją w obliczu zwiększonego zaniepokojenia tym, że Rosja zagraża Ukrainie. Prezydent Joe Biden wysłał w zeszłym miesiącu swojego dyrektora CIA, Billa Burnsa, do Moskwy, aby osobiście przekazać obawy USA, powiedział Blinken, odmawiając sprecyzowania, czy dokładnie określi, jakie „poważne” sankcje byłyby dla Ławrowa.

  Rosja zaprzeczyła, że ​​przeprowadza jakikolwiek atak na Ukrainę, a zamiast tego oskarżyła Ukrainę, USA i NATO o groźne siły w pobliżu jej granic. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że jego rząd szuka gwarancji na Zachodzie, że nie będzie przemieszczał wojsk ani systemów uzbrojenia „w bliskim sąsiedztwie terytorium Rosji”, podczas gdy Ławrow nazwał obecność wojsk ukraińskich „alarmującą”.

  Blinken dosłownie zaśmiał się z tego ostatniego komentarza, mówiąc dziennikarzom po dwudniowym szczycie NATO na Łotwie, że był on „zagadkowy”, „głęboko błędny” i „błędny”.

  „Pomysł, że Ukraina stanowi zagrożenie dla Rosji, byłby kiepskim żartem, gdyby sprawy nie były tak poważne” – dodał, ostrzegając, że Rosja może „oskarżyć się o prowokację do czegoś, co planowała zrobić przez cały czas”.

  W tym celu, powiedział Blinken, Rosja nie tylko zmasowała siły bojowe, ale także „zintensyfikowała dezinformację, aby przedstawić Ukrainę jako agresora” – zwiększając propagandę antyukraińską ponad dziesięciokrotnie do poziomu nienotowanego od czasu inwazji z 2014 r.

  Dodał, że „plany Rosji obejmują wysiłki na rzecz destabilizacji Ukrainy od wewnątrz, a także operacje wojskowe na dużą skalę” – dodał – to pierwsze, co jest możliwym odniesieniem do twierdzenia ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że Rosja stoi za potencjalną próbą zamachu stanu w celu obalenia jego rządu. Czołowy dyplomata USA ds. Europy powiedział w zeszły piątek, że USA są w kontakcie z władzami ukraińskimi „w celu uzyskania dodatkowych informacji” i zweryfikowania oświadczenia Zełenskiego.

 3. krnabrny1 says:

  Moim zdaniem sprawa wygląda inaczej. Ukraina znana jest z tego, że sprzymierza się zawsze z silniejszym i często zmienia te przymierza zawsze na tym tracąc, ponieważ wcześniej czy później zawsze staje się jedynie narzędziem silniejszego.

  Tak działo się od dawna, nie trzeba czytać nawet historii wystarczy poczytać „Ogniem i mieczem”. Wówczas kozactwo i czerń w zasadzie bez większego sensu oddała się pod rozkazy Chmielnickiego, który to oczywiście wiele mówił o tym, że robi bunt aby walczyć o prawa kozackie. Prawda jednak była całkiem inna.
  Nie czas o tym pisać tutaj, jak było w szczegółach ponieważ posługuję się tym jedynie jako przykład.

  Obecnie Ukraina stała się jednym wielkim adwokatem USA i innych podmiotów, których nie będę tutaj wymieniał z imienia. Faktem jest jednak fakt, że tak jak kiedyś taki i teraz zostanie ona w podobny sposób wykorzystana i najprawdopodoniej zaanektowana, ponieważ Ukraina politycznie nie potrafi jeszcze stworzyć Państwa które było by stabilne, a poprzez swoje działania utraciła już zaufanie.

  Ukraina to trudna sprawa dla Rosji. Tak naprawdę działa na szkodę jednak wszyscy wiedzą ,że jest wykorzystywana…jak to się skończy?

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Przemilczana historia przyczyn powstania kozackiego Chmielnickiego jest w dużym skrócie następująca. Kozacy w porozumieniu z Polską robili wyprawy na Turków i Tatarów. W czasie jednej z takich wypraw, polskie możnowładztwo wraz z Kościołem i żydami wpuścili chyba Tatarów, którzy wzięli do niewoli rodziny kozaków, będących na wyprawie. To skutkowało największym w dziejach powstaniem kozackim przeciw I RP, w którym wymordowano dużo możnowładców, kleru katolickiego i ok. 100 tysięcy żydów, którzy stali za tym niecnym procederem… niestety historia prawdziwa wygląda inaczej niż spisana…

 4. Ja tam nie mam żadnego kompleksu, swego czasu oglądałem dużo filmików rosyjsko-języcznych z polskimi napisami z tzw. „ruską propagandą”

  Postaci Fomienko i Nosowski, Trehlebov – jak dla mnie to „legendy internetowe” od ruskich

  ten blog i wpis o Zapomnianej Jerozozolimie:
  https://treborok.wordpress.com/2014/03/12/zapomniana-jerozolima/

  Ten użytkownik dużo ma przetłumaczonych filmików Trehlebov-a:

  https://michalxl600.blogspot.com/

  https://www.youtube.com/user/michalxl600

Wypowiedz się