ŚWIADECTWO PRAWDY: POLSKA MIAŁA SPŁYNĄĆ KRWIĄ – STAN WOJENNY OCALIŁ Naród i Polskę .

—przeklejam swój tekst wraz z bardzo dobrym komentarzem

nina 14 Grudzień 2016 o 00:20 ŚWIADECTWO PRAWDY !!!!!

Moja moralność nie pozwala mi zamilczeć tego, co usłyszałam . Pisze tutaj, bo nie mogę zalogować się na neonie – wyrzuca mnie. Jest chyba 2005 / 7 rok . Mam dostawę kilku tirów. Potrzebuję ludzi do rozładunku, jadę na tzw. ruski targ, nikogo prawie nie ma.

Patrzę na dwóch Panów stojących w miejscu, gdzie zawsze stoją ludzie chcący pracy. Inteligentne twarze, słuszny wzrost. Nie mam odwagi zapytać, nie wypada. Zamierzam już odejść, gdy słyszę ! Pani szuka ludzi do pracy ?! . Odwracam się i odpowiadam, że tak.

Uzgodniliśmy co i jak, jedziemy. Jest zima ! czekamy na transport, spóźnia się. Nadchodzi czas śniadania, jadę do sklepu, kupuję co trzeba i gazetę. Panowie już jedzą śniadanie, ja otwieram lokalną gazetę i ze zdumieniem stwierdzam, że właśnie dzisiaj jest 13 grudnia. Mówię na głos : boże ! dzisiaj 13 grudnia, a ja zapomniałam.

Odwracam się do Ukraińców, pytając czy wiedzą co wydarzyło się w Polsce 13 grudnia w 1981r ?. Panowie mówią, że wiedzą. Ja czytam, oni jedzą. Po chwili czytam na głos jakieś tam / nowości /z czasów stanu wojennego.

Zrobiłam kawę, pijemy, rozmawiamy .

Jeden z Panów mówi !!!! WYŚCIE KAMIENIEM Generała Jaruzelskiego potraktowali, a on wam Polskę ocalił. Nie zrozumiałam z początku, ale przypomniałam sobie, że ktoś uderzył Generała kamieniem w oko.

— Panowie popatrzyli na siebie wymownie …i jeden z nich mówi, jakby do siebie. …właściwie przysięga mnie nie obowiązuje .. ZSRR już przecież nie ma. I dalej prowadzi monolog .

Byłem Dowódcą ukraińskiej Dywizji RAKIET typu ZIEMIA -ZIEMIA / mogę przekłamać, nie znam się na formacjach wojskowych /. Staliśmy na granicy polskiej !. Miałem rozkaz zastosować technikę SPALONEJ ZIEMI – czekaliśmy tylko na ROZKAZ.

——mówi dalej : Niemcy stali na granicy ! Rosjanie przecież stacjonowali w Polsce, na Bałtyku była flota, Czesi zajęli już ! wszystkie domy wczasowe w KOTLINIE KŁODZKIEJ / zima, góry/. WOJSKO POLSKIE, MIAŁO BYĆ INTERNOWANE W SWOICH KOSZARACH – NIE DOWIERZANO IM !!!!!. — CZEKALIŚMY TYLKO NA !!! ; prośbę Jaruzelskiego wobec CAŁEGO ŚWIATA o POMOC … — były wojskowy mówi dalej … Pani wie ??? Polska miała SPŁYNĄĆ KRWIĄ .

Ps. opowiadam o tym zawsze, w rocznicę stanu wojennego NIKOGO TO NIE INTERESUJE. W TV mówią prawdę — i niestety NIE TYLKO w TV . —— Szanowny Panie Kosiur — proszę jednak założyć -MARGINES BŁĘDU ……. w myśleniu . Z SZACUNKIEM dla Pana .

jangryko 14 Grudzień 2016 o 00:52

Zgadza się…Polska miała spłynąć krwią…Nasza jednostka była wi za wi torów kolejowych . Pewnego dnia na rampie znaleźliśmy odciętą głowę naszego kuriera..

Robiliśmy też na słuchy w‚ eterze’ na radio ‚s’ olidarność’..radia te były rozlokowane w różnych miejscach.,windy, piwnice,..itp,..’słyszeliśmy rozmowy gdzie również ustalano sposoby zabijania ludzi…’Dzięki temu do wielu mordów nie doszło..,

Sam widziałem jak z kościoła Mariackiego wychodził tłum ‚naładowanych duchowo’ ludzi, a wśród tłumu ‚krzykacze’ w sutannach nawołujących do walki na śmierć…Po kilku minutach ‚krzykacze’ wymykali sie z powrotem do kościoła, a naładowany tłum z butelkami z benzyną szedł na odziały Zomo, jak mięso armatnie..

Ale to już było w trakcie.,. Plany i przygotowania były jednak skierowane na przelew krwi…..I o tym się niestety nie mówi..

 Odpowiedz zorbaG22 14 Grudzień 2016 o 01:19

Jaruzelski zrobił co mógł, żeby w Polsce nie polała się krew, gdyby miał Czechów, czy Rosjan w kraju pewnie zrobiłby więcej, ale miał co miał, zakręcony, skatoliczony i bezmózgi naród, który wylizywał wszystko, co mu szmul podsunął pod nos.

Czesi błyskawicznie rozliczyli parchatą, antyczeską rodzinę Havla, Węgrzy wykopali tych co chcieli niszczyć PGRy, Rosjanie pół roku pracowali za darmo byleby zachód nie dostał w łapy fabryki Łady i obronili, a Polacy co ?

Jedno powstanie „narodowe” tyle, że nie tego narodu, bo frankiści chcieli majątków, drugie powstanie, bo im było mało, po I wojnie Polacy wpuścili Selmana Piłsudskiego z jego bandą, plus 2 miliony pustynnych, po II wojnie, którą pomogli rozkręcić tym od Selmana, wpuścili kuzyna tegoż Selmana – Selmana Dzierżyńskiego i jeszcze pyskowali do Stalina, że chcą Bieruta no to dostali faworyta żydów Bieruta i kolejną dowózkę pejsów.

Kościół do lat 70-tych nie uznawał ziem zachodnich jako polskie, teraz dostał od Polaków niemieckie kościoły na Pomorzu. Tylko czekać jak Polacy będą płacili Niemcom odszkodowanie za to bezprawne rozporządzenie mieniem.

Z kim miała ekipa Gierka czy Jaruzelskiego bronić Polski, z tymi co się nawet nie zająknęli kiedy mordowano Jaroszewicza z żoną ?

Zamordowali, bo inaczej nie mogliby odpalić swojej wersji Katynia. Przez te lata wygoniono z Polski elity , zaszczuto wojskowych , milicjantów, prawników, lekarzy Polaków, ale włos z głowy nie spadł dziadkom Solidaruchów z UB.

Polacy w swojej inteligencji nie odróżniają UB od SB, jeszcze nie doczytali, bo na razie drążą encykliki.

Polacy nie odróżniają żydowskiej II RP do 1952 roku, od polskiego PRLu.

Dlaczego nikt nie rozlicza lat powojennych, tylko dopiero wolną od nich Polskę po 1956 roku ?

Solidarność stworzył programowo Kołakowski, kochanek bierutowskiej [ nie stalinowskiej jakby oni chcieli] morderczyni sądowej Wolińskiej-Brus [Fajga Mindla].

Wcześniej tę nazwę miała żydowska organizacja oczywiście antypolska, wydaliła kilku z późniejszego episkopatu Polski.

Historia Polski to historia ekspansji łacinników na wschód. Niemców wykończyli II wojną i wymordowali pod hasłem denazyfikacji jak bydło.

Została im Polska, już praktycznie połknięta i spacyfikowana, a Polacy jak to Polacy szukają winnych i znajdują akurat tych których im szmul wskaże.

Czytałem że Angole każą Polakom odbudowywać Syrię, chyba tylko we własnym mniemaniu Polacy są tacy niewinni i poszkodowani podczas, gdy od dawna są takim samym wrzodem Europy jak Ukraina.

Wystarczy poczytać jaka ziemia wydała obecnych ludobójców w rządach zachodnich państw, co druga kanalia wykluła się tutaj albo na Ukrainie.

Nie mogę się doczekać, jak mośki Kurscy, Modzelewscy, Kaczyńscy, Naimscy, Morawiecky zaczną odzyskiwać majątki po tatełe na Ukrainie.

Jaruzelski winny, że Polacy oddali im kraj, Wawel i jeszcze brawo bili, o miesięcznicach nie wspomnę?

Pod bronią was ktoś zgania na imprezy organizowane przez kahał z Wiejskiej ? jeszcze nie, więc hamujcie bo Kaczyński z Rabiejem i Kijowskim leją w pory patrząc na tę erupcję głupoty.

Wybrane komentarze

-ŻYDOSKIE NATO –KŁAMIE !!!!

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10807558,ZSRR_nie_przygotowywal_ataku_na_Polske_w_grudniu_1981.html

ninanonimowa 14.12.2016 07:24:14

–sponsor NATO

https://treborok.wordpress.com/george-soros-w-ss/?preview=true#jp-carousel-15985

ninanonimowa 14.12.2016 11:06:18

namieszane wszystkiego

Niech pani znajdzie wspomnienia żołnierzy służby zasadniczej z tamtego okresu i jak politruki – zastępca dowódcy d/s politycznych lasowały mózgi.

kfakfa 14.12.2016 11:11:47

@kfakfa 11:11:47

—proszę zostawić wspomnienia i popatrzeć na tamten czas Z PERSPEKTYWY dnia dzisiejszego . Detale zaciemniają obraz. I co z tego ,że coś tam w tamtym czasie przeżyłeś . Ja też przeżyłam , wszyscy Polacy coś przeżyli, ale to nie zwalnia od LOGICZNEGO MYŚLENIA . A wynik tego myślenia jest taki !!.
https://treborok.wordpress.com/george-soros-w-ss/?preview=true#jp-carousel-15985

SPONSORZY /naszej / solidarności i gry !! w którą MY NAIWNI graliśmy.

ninanonimowa 14.12.2016 11:47:01

 prawda jest jak dupa.każdy ma swoja

Politruki PZPR i co młodsze trepy z gwiazdkami na pagonach rwały się do „rozwałki” co bardziej krewkich solidaruchów podpuszczanych przez steropianowych „doradców” i agentów Mossadu.Powstrzymywało ich to ,że szeregowe wojsko obróci KBK AK Skoty i czołgi przeciw nim.
Wiedział o tym Jaruzelski i politbiuro -„ocalił od krwi”…

kfakfa 14.12.2016 13:54:53

wojna psychologiczna

Pamiętam jak dziś, ten wieczór po pacyfikacji Kopalni Wujek. Słuchałem w swoim pokoju Radia Wolna Europa i czułem jak w sercu powoli rośnie gniew połączony z nienawiścią. Na szczęście mieszkałem w małym miasteczku w którym nie było szansy na jakąkolwiek demonstrację. Gdyby pod moim oknem albo w okolicy przechodziła jakaś, byłem gotowy przyłączyć się i iść na całość. Po latach, kiedy już na chłodno analizowałem co się wtedy ze mną działo, dotarło do mnie, że tamten przekaz z RFE był nastawiony na wywołanie nastrojów wojennych w społeczeństwie. Ponieważ Solidarność nie była przygotowana do walki z systemem, takie nastroje w spontanicznie reagującym tłumie mogły mieć tylko jeden efekt – więcej ofiar. Na szczęście ktoś się przeliczył. Pozostaje tylko jedna wątpliwość? Komu zależało na ofiarach w Polsce?
Kruk63 14.12.2016 14:47:06

@Krzysztof Szotowicz 14:47:06

Tym samym, którzy podpuścili Węgrów w 1956r., Czechosłowaków w 1968., czyli tym, którzy maja dzisiaj pełnię władzy – Żydom.

Rzeczpospolita 14.12.2016 15:01:50

W grudni 1970r. MO i WP strzelało do stoczniowców idących do pracy. Posądzany o wydanie rozkazu użycia broni, I sek. KW PZPR w Gdańsku, S.Kociołek, zdążył jeszcze przed śmiercią w 2015r. wykazać przed sądem nieprawdziwość zarzutu. Kto więc wydał ten rozkaz? Do dzisiaj nie wiadomo! – Nie chcą tego ujawnić. W MO i WP taki rozkaz nie mógł być przypadkowy. – Nie chcą tego ujawnić dzisiejsze władze, władze żydowskiego reżimu IIIRP, które mają pełny wgląd we wszelką dokumentację.

Niektórzy twierdzą z przekonaniem, że gen.W.Jaruzelski uratował Polaków od przelewu krwi. Że gotowe do wkroczenia do Polski były wojska ZSRR, Czechosłowacji, NRD. Pojawiają się także opinie, że WP mogło opowiedzieć się po stronie społeczeństwa.
Czy jednak możemy przyjąć, że jakiekolwiek prezentowane nam dokumenty dotyczące tych kwestii, a na ich podstawie formułowane opinie jak wyżej, są wiarygodne?
Dlaczego wiele „dokumentów” z okresu 1980-1989 pogrąża tzw. komunę, czyli aparat państwa PRL, ale z grudnia 1970 nie ma żadnych dokumentów obciążających „komunę”?

Analogia historyczna. Majowy zamach Piłsudskiego z 1926r. był pierwotnie planowany na 1922r., – wykonano tylko jeden z jego elementów, zastrzelono prezydenta. Zamachowcy doszli do wniosku, że mogą szybko utracić zdobytą władzę w zbliżających się wyborach z powodu gospodarczego kryzysu. Przytoczyłem ten przykład jako taktyczne posunięcie zamachowców, którym zależało na skuteczności zamachu, czyli na trwałym przejęciu władzy.

Czy dzisiaj możemy zaufać publikowanym dokumentom dotyczącym wprowadzenia stanu wojennego i ewentualnego wkroczenia wojsk UW? Mam poważne wątpliwości. Jednak znając historię po 1989r. – znając rzeczywisty cel „przemian” – możemy podjąć próbę logicznej analizy wydarzeń 1980-1989.

Wszyscy znamy chyba daty 1956, 1968, 1970, 1976 i 1980. Wszyscy chyba także zgodzimy się, że każda data symbolizuje ścieranie się w PRL w walce o władzę dwóch obozów, polskich socjalistów (oczywiście z PZPR) i antypolskich syjonistycznych Żydów (także z PZPR) – tzw. żydo-bolszewi, która dzisiaj w IIIRP jest demokratyczną władzą i opozycją. Żydzi przegrali w 1956, 1968, 1970, 1976. A kto wygrał w 1980? Chyba łatwo na to pytanie odpowiedzieć, wiedząc, że ci, którzy obalili ekipę E.Gierka w sierpniu 1980r. w 1989r. doprowadzili do likwidacji PRL (samą nazwę PRL zmieniono na III RP w 1990r.). Skoro dzisiaj wiemy, że żydostwo ma IIIRP pełnię władzy, to odpowiedź na pytanie, kto wygrał w 1980r. jest oczywista.
W 1980r. junta Jaruzelski-Kiszczak dokonała zamachu stanu – był on o tyle łatwy, że w istocie był to przewrót pałacowy. Opanowano najwyższe stanowiska w państwie.

Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego rozpoczęto już w sierpniu 1980r. Zmasowana propaganda w WP skutecznie obezwładniła polityczną świadomość żołnierzy. W stanie wojennym dodatkowo za niewykonanie rozkazu groziła żołnierzowi kara śmierci (było kilka przypadków jej wykonania) – skuteczny straszak. Armia była gotowa do wprowadzenia stanu wojennego już po kilku miesiącach. Skąd zatem zwłoka? Było kilka powodów: ujawnienie się polskich przywódców związkowych (potem łatwiejsza ich eliminacja), zdobycie popularności społecznej przez żydowskich agentów V kolumny (udało się znakomicie). Niestety sprawy zaszły zbyt daleko i zachodziła obawa, że Żydzi utracą władzę w „Solidarności” – następuje decyzja (nielegalna według prawa PRL) o wprowadzeniu stanu wojennego.
Nie można wykluczyć, że żydowska V kolumna razem z Kościołem dążyła do przelewu krwi. Wtedy i tylko wtedy prawdopodobnie mogłyby wkroczyć wojska UW. Ale mogłoby stać się coś gorszego, junta Jaruzelskiego-Kiszczaka z pewnością straciłaby władzę. Zniknęłaby także żydowska „Solidarność”. A ponieważ I sek. KC PZPR był nadal L.Breżniew (zmarł w listopadzie 1982r.) władzę w PRL ponownie mogłyby dostać się w polskie ręce. Zatem gen. Jaruzelski okazał się dobrym taktykiem i politykiem (podobnie jak zamachowcy Piłsudskiego) i uchronił żydowską solidarnościową rebelię przed całkowitym upadkiem. Przy okazji być może uchronił Polaków przed ewentualnym przelewem krwi.

25 wrzesnia 1985 Jaruzelski spotkał się z Rockefellerem. Serdecznością ich rozmowy (a była to pierwsza rozmowa) był zdumiony nawet syjonista Z.Brzeziński, któremu Jaruzelski podarował zestaw dokumentów rodziny Brzezińskich.

Do końca swoich dni Jaruzelski był bardzo zaprzyjaźniony z A.Michnikiem i redakcją jego żydowskiej gadzinówki – wspaniały polski bohater, który na tacy dostarczył Żydom Polskę.

Rzeczpospolita 14.12.2016 19:16:16

@Rzeczpospolita 19:16:16

Prosze nie nobilitowac chazaröw. Wystarczy spojrzec na face Michniika: toz to klasyczny mongol.

morgan 14.12.2016 19:35:28

Oplakatujmy Polskę plakatami Tadeusza Cichockiego !

Piaseczno dn. 26 lutego 2017 r.
Czy wyrażacie zgodę na fałsz, obłudę i hipokryzję, na okradanie Was, Waszych rodzin, Waszej Ojczyzny, na niszczenie i zadłużanie Polski, niesprawiedliwe wyroki sądowe, służenie „dobrym” „panom”, …?
Jeśli Wasza odpowiedź brzmi „NIE!”, to Waszym obowiązkiem jest podjęcie czynnych działań zgodnie z:
– (http://www.tcichocki.pl/20141102_Proklamacja_przejecia_wlad…),
– (http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstw…), – (http://www.tcichocki.pl/20151113_ULTIMATUM_Zwierzchnika_Wla…).
Jeśli wasza odpowiedź brzmi „TAK”, to powinniście liczyć się z tym, że wasze działania podlegać będą orzeczeniom Trybunałów Narodu Polskiego (art. 8 Dekretu Zwierzchnika Władzy w RP – „Wypowiedzenie posłuszeństwa organom państwa”).
Jeżeli sami jeszcze nie wiecie – najwyższy czas, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie.
c.d.n.
Tadeusz Cichocki www.tcichocki.pl w zakładce do pobrania pliki oznaczone na czerwono…
Proszę – tu plakaty którymi Polacy winni oklejać Polskę sami i suwerennie … informując się wzajemnie … Jedna informacja , jeden cel , jedna idea , jedna sprawiedliwa suwerenna Ojczyzna …
https://plus.google.com/…/107440…/album/6391690963414728993…

riama 28.02.2017 20:49:54

Opublikowano za: https://ninanonimowa.neon24.pl/post/135667,swiadectwo-prawdy

Od Redakcji KIP:

Syntetyczne porównanie dokonań PRL-u i III RP można znaleźć w komentarzach KIP do głównego tekstu, na linku:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/11/page/5/

Apel 212 generałów i admirałów w stanie spoczynku oraz refleksje na temat owoców transformacji ustrojowej. ZAKTUALIZOWANY.

Comments

 1. krnabrny1 says:

  To doskonale na czasie umieszczony artykuł. Ludzie którzy nie żyli wówczas nie mają innej perspektywy na tamte czasy niż ta oficjalna. Ja miałem wówczas zbyt mało lat aby uczestniczyć w tym od środka, ale nie raz słyszałem takiego typu właśnie relacje.

  One wydają się znajdować potwierdzenie w rzeczywistości ponieważ stan wojenny został wprowadzony zupełnie niespodziewanie i nieadekwatnie do sytuacji, jakby zmontowano go w przeciągu jednej nocy.

  Służby zdawały się zupełnie nie przygotowane na taką sytuację, momentalnie skończyło się jedzenie i opał, a mróz siarczysty.

  Do całości dodam od siebie że nadawanie ludzim łatek, ten z ZOMO ten z Solidarności bardzo utrudnia zrozumienie tamtych czasów. To były organizacje które zrzeszały różnych ludzi, o różnych intencjach. Jednak większość była wówczas po prostu zagubiona, nie wiedzieli co się dzieje, tak należy pojmować te czasy.

  Kilka dni temu napisałem zresztą w kwestii USA, że tam dzisiaj, dzieje się dokładnie to samo co u nas w latach 80-tych, kiedy pisałem, że „myśmy już to przeżyli”, to było właśnie wtedy. Dlatego przewiduję w USA jakiś rodzaj wojny z nadzieją, że będzie minimalna w stratach. Teraz USA są rozmontowywane analogicznie jak próbowano zrobić to z nami. Widać wyraźnie, że w tym starciu rolę KATA, ktoś przydzielić chce Chinom, ale Chińczycy jakoś opornie przyjmują to zlecenie.

  Jak pisałem również wcześniej, dowodzi to że arsenał nuklearny USA został w jakiś sposób zneutralizowany, ponieważ teraz mieli byśmy już czasy post-atomowe, przynajmniej na terenie USA. To co obserwujemy obecnie, natomiast, jest jedynie słabą próbą dokonania czegokolwiek, mam na myśli takie sprawy jak WTC, ostatni wybuch w Bejrucie i kilka innych. Ktoś po prostu musiał wybrać „LEPSZE ZŁO”.

  Dlaczego miało się tak stać?

  Trochę znam już psychikę ludzi którzy tym wszystkim orkiestrują. Oni mają specyficzny sposób myślenia, uważają na przykład ,że oni NIGDY NIE PRZEGRYWAJĄ. Kiedy dochodzi zatem do takiej sytuacji, gdzie wiedzą, że MOGĄ PRZEGRAĆ, stosują metodę spalonej ziemi, czyli, wojna na pełną skalę, katastrofa ekologiczna niszcząca pół świata itp., oni wówczas myślą ,że NIE PRZEGRALI, tylko SKOŃCZYLI ROZGRYWKĘ:-)

  To smutne, ale tak właśnie myślą CI ludzie, są niezdolni do jakiejkolwiek nauki na własnych błedach, nie potrafią WYCIĄGAĆ WNIOSKÓW, są UŁOMNI pod tym względem. To ich znak rozpoznawczy.

  Mam w życiu zasadę którą się posługuję od dawna i sprawdza się.
  Sprowadza się ona do maksymy życiowej:
  WIERZ WE WSZYSTKO
  KWESTIONUJ WSZYSTKO
  NIE KRYTYKUJ NICZEGO.

  Co to daje?

  Wybierzcie sobie jeden z tych „trudnych” dni, kiedy macie sporo roboty, spotkania z ludźmi i starajcie się przez jeden dzień stosować te zasady. Wieczorem zauważycie ILE DZIĘKI NIM UDAŁO WAM SIĘ NAUCZYĆ PRZEZ JEDEN DZIEŃ!:-)

 2. adamd says:

  quote;…stan wojenny został wprowadzony zupełnie niespodziewanie i nieadekwatnie(?) do sytuacji, jakby zmontowano go w przeciągu jednej nocy….
  _ _ _ _ _ _ _ _
  Adekwatnie, adekwatnie.. wiem coś na ten temat bo PAGART (tam była rzetelna informacja z całego świata) był moim chlebodawcą i pobierał procent od mojego zagranicznego uposażenia. Dostałem kontrakt do Ameryki Pd. W grudniu po świętach miałem samolot do Londynu i dalej do pracy. WSZYSCY w Pagarcie robili zakłady od listopada czy zdążę wylecieć.
  Czekałem na paszport i Generał zatrzymał mnie w kraju za co jestem Jemu wdzięczny do dzisiaj.
  Byliśmy otoczeni przez „przyjaciół” którzy stali na granicach i czekali z niecierpliwością aby przywrócić porządek w „najweselszym baraku RWPG”.
  Bolek od września groził że nie poprzestanie tylko na szarpaniu za pejsy, miał być krajowy strajk generalny aby zmieść władzę i wprowadzić „dyktaturę proletariatu”.
  I to mruganie oczkiem „socjalizm tak, wypaczenia nie!”
  Jest znakomicie, bezrobotni własnymi gruchotami jeżdżą po kraju szukając pracy.
  Ale to mój ogląd przeszłości…

 3. krnabrny1 says:

  O, Drogi Panie Adamie, to Pan miał zupełnie inną perspektywę. Wówczas PAGART to była INSTYTUCJA! Dla muzyka to pewnie jak „stanąć u raju bram”:-)

  Wierzę, że część ludzi zdawała sobie sprawę z pewnych rzeczy, nie da się uniknąć przecieków. Moja perspektywa wówczas była jednak zupełnie inna. Byłem przeciętnym obywatelem którego jedynym źródłem informacji było radio i telewizor oraz to co mówiło się przy stołach:-)

  Myślę jednak że decyzja o stanie wojennym była dość szybka, wydaje się że były plany ale na inne rozwiązania.

  Rozumiem Pańskie zadowolenie z tego że generał Pana zatrzymał, ja chyba też bym się cieszył:-)))

Wypowiedz się