Historia manipulacji : Instytut Tavistock.

Motto:
CHCESZ BYĆ ZDROWYM ?
WYŁĄCZ TV i SMARTFONA, WYRZUĆ APARATY i WŁĄCZ MYŚLENIE !!!
WTEDY PLANDEMIA, COVID-19 I STRACH – ZNIKNĄ,
A UMYSŁ UWOLNI SIĘ OD ZMASOWANEJ KONTROLI, TAKŻE ELEKTRONICZNEJ !!!

Redakcja KIP

Historia manipulacji : Instytut Tavistock.
“Panowie” politycy, celebryci i kapłani, to że naród śpi nie oznacza, że my przestaliśmy was obserwować … 

Nowe metody manipulacji.

Tavistock Institute For Human Relations. Barany idą na śmierć.
Po opracowaniu zasad i celów rewolucji politycznej i kulturowej, mistycy z Frankfurckiej szkoły filozoficznej połączyli swoje siły z Tavistock, w celu opracowania nowych metod manipulacji opartych na nowych źródłach komunikacji.
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/rewolucja-deprawacji-kobiet-i-modziezy.html
” Widziałem zrównoważonego i pewnego siebie biznesmena, który wyszedł z laboratorium z szerokim uśmiechem na ustach.
W czasie ok. 20 minut, zaczął cierpieć na skutek samoistnych tików nerwowych i znalazł się na skraju załamania nerwowego.
To zachowanie zostało uruchomione przez kontrolowany dotyk płatka jego prawego ucha. W pewnym momencie opuścił głowę schował ją w dłoniach, mamrocząc : Boże, przestań! A mimo to, w dalszym ciągu wykonywał każdą dyspozycję eksperymentatora …. “
S. Milgram, 1963 r.

Fakt spisku.

Planetarny spisek jest przedmiotem fascynacji społecznej, choć większość ludzi jest biernymi ofiarami manipulacji medialnej i społecznej.
W ostatnich latach ujawniono wiele działań ludzi, podających się za nasze rządy, kapłanów, nauczycieli i celebrytów.
Przerażającą bronią w walce z ludzkością jest manipulacja ludzkimi umysłami, już dziś większość ludzi jest kroczącymi drogami obłędu wariatami wspierającymi religie, partie, celebrytów, psychologów i uzależniającą ich umysły technologie ...
Kontrola psychiczna rodzi się w jaźni kontrolowanego, jako element prawa społecznego i formę zachowania spokoju. Ci ludzie naprawdę w to wierzą, uważając wolność i równość za absurd.
Wiele osób wątpi w spisek elit, myśląc że przekracza to ich rozumowanie logiczne. Ludzie nauczyli się wierzyć katom w ich słodkie słowa, zapominając o wojnach, podatkach, rewolucjach i deprawacji społecznej.
Dobre słowa, w ustach uśmiechniętego  kapłana i polityka, to jak sztrzał gołą dupą w twarz.

Dowód

Wielu z was, wymaga dowodów, ale kiedy je znajduje zaprzecza istnieniu spisku lub traktuje go jako problem, przerastający możliwości zwykłego człowieka.
Oto dowód negatywnego działania nauki na wasz umysł, odebrano wam możliwość kreatywnego tworzenia form obrony przed niewolącym was systemem.
Najgłupsze pytanie świata : Kto to zrobi …?! Ty, ty, bo jesteś takim samym obywatelem polski i świata jak każdy inny człowiek, masz prawo głosu, protestu i działania.
Nikt za ciebie nie wywalczy prawa do wolności. Skoro się boisz, zadaj sobie pytanie : co zmieniono i co zniszczono w tobie przez proces edukacji i manipulacji. ?!
Społeczeństwo wykreowane na podobieństwo sportowej konkurencji, nie ma czasu na rozwiązywanie istotnych problemów własnej wolności.

Programowanie osobowe.

Paradoksalnie wszyscy dokładnie wiedzą, że są programowani, jednocześnie zaprzeczają istnieniu programowania osobowego.
Bernard Levin ujawnia w swojej książce “Czas Perspektywy i morale” :

“Profilowanie” mózgu, to skuteczna broń w wojnie psychologicznej.

W żargonie spiskowców, techniki wpływu i manipulacji nazywane są “profilowaniem”.
Kiedy zrozumiemy, jak jest to łatwe do osiągnięcia, każda forma indywidualna i grupowa na wszystkich poziomach hierarchii, poprzez indukcję odruchów warunkowych, zostanie zaprogramowana, a przecież nie jest to żadna wielka tajemnica.
Profilowanie, to technika opracowana w 1922 roku w Wielkiej Brytanii, na zlecenie Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
http://newspaper.hvs.pl/krolewski-instytut-spraw-miedzynarodowych/
Major John Rawlings Reese założył na bazie Uniwersytetu w Sussex, największą na świecie “pralnie mózgów” – Tavistock Institute of Human Relations.
Instytut ten, stał się później zalążkiem punktu dowodzenia Psychologicznej Wojny prowadzonej przez Wielką Brytanię.
Wszystkie badania były przeprowadzone nie na świnkach morskich, ale na osiemdziesięciu tysiącach żołnierzy wziętych do niewoli przez armię brytyjską.
W instytucie Tavistock, John Rawlings Reese opracował metody manipulacji masowej przeznaczone dla, ludności USA, metody te miały przekonać amerykańskich obywateli do wzięcia udziału w wykreowanej przez Wielką Brytanie i USA, II wojnie światowej.
Po sukcesie prac prowadzonych pod kierunkiem dr Kurta Lewina, ustalono, że Office of Strategic Services – OSS, poprzednik CIA (Central Intelligence Agency) musi uznać tego typu działania za “konieczność”, w czasach rozwijających się pod kierunkiem rządów – mediów.
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/podziekowanie-grupy-bilderberga-i.html
Podczas wojny Kurt Lewin został dyrektorem biura badań nad nalotami.  RAF jak psychodeliczny ludobójca skoncentrował się na bombardowaniu niemieckich dzielnic robotniczych, pozostawiając nienaruszone taktyczne cele wojskowe, czyli fabryki zbrojeniowe.
Należy tutaj zauważyć, że fabryki amunicji po obu stronach wymyślonego konfliktu należały do międzynarodowych banksterów.
Ideą bombardowania dzielnic nasyconych pracownikami cywilnymi było zniszczenie morale niemieckich robotników. Powtarzam nie rządu, nie wojska ale robotników.
http://czuwajacy.blogspot.com/2016/02/kapitalistyczna-utopia-dnia.html
Lewin i jego zespół stworzył plan  docelowy, twierdząc, że jeśli nocne bombardowania Royal Air Force zniszczą 65% niemieckich domów robotniczych, morale cywilów upadnie.
Niemcy realizowali ten sam plan niszcząc morale polskich robotników.
Dokument opisujący cały plan został przygotowany przez Prudential Assurance Company. Royal Air Force pod dowództwem marszałka Arthura Harrisa Traversa, zwanego także “Bomber” zrealizowała plany Lewina, zakończony terrorystycznym bombardowaniem Drezna, w którym zostało zmasakrowanych ponad 125 tysięcy ludzi, głównie osób starszych, kobiet i dzieci.
Prawda o nalotach grozy wywołanych przez “Bomber – Harrisa” na niemieckich cywilów pozostawała w ścisłej tajemnicy i wyszła na jaw wiele lat po zakończeniu II wojny światowej.
Później, po wojnie, NATO nakazało Sussex University na stworzenie  drugiego centrum “prania mózgu”, instytucji, która została zintegrowana z Psychological War Office w Wielkiej Brytanii.
Głównym celem tego środka było ukierunkowanie badań nad grupami społecznymi na potrzeby zastosowań wojskowych.

Szok przyszłości.

O co tu chodzi.?!
O kreację “szoku przyszłości”, o psychologię naukową zaprojektowaną do manipulowania dużymi grupami ludzi poprzez ekspozycję na wstrząsające wydarzenia i szybkie zmiany sytuacji, mające na celu powodować panikę, dezorientację i niepewność wśród ludności.
Doskonale tutaj wpisują się zamachy fałszywej flagi, czyli kreacje sceniczne opisujące działania wymyślonych terrorystów.
SPRP Sprue Aegis – ćwiczenie ludzi w podejmowaniu właściwych decyzji.
Sprue było jedną z wielu wewnętrznych instytucji utworzonych w ramach działania instytutu Tavistock.
Tworzenie sztucznych kryzysów,  następnie “zarządzanie” nimi, czyli ćwiczenie ludzi w podejmowaniu “właściwych decyzji”, było wykreowaniem sztucznej rzeczywistości, w której ludziom wydaje się, że decydują o swoim losie, dzięki temu są łatwiejsi w obsłudze.
Zastanówcie się nad kolejnym szkoleniem, czy szkolisz się, czy jesteś szkolony i tresowany.

FEMA i sztuczne wstrząsy.

http://ligaswiata.blogspot.com/2016/02/fema-100-miast-ktore-zostana.html
W Stanach Zjednoczonych istnieje agencja zarządzania kryzysowego – Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego, w skrócie FEMA.
FEMA, odegrała ważną rolę w manipulowaniu opinią publiczną w czasie kryzysu stworzonego przez umyślną rozbiórkę w czasie rzeczywistym wież World Trade Center w dniu 11 września 2001 r.
Sztuczne kryzysy to : “Przyszłe wstrząsy”, opisane jako seria zależnych od siebie wydarzeń, które mają miejsce tak szybko, że ludzki mózg, nie może wchłonąć wszystkich zmian wpływających na sytuacje.
Nauka wykazała, że ​​istnieją jasno wyznaczone granice liczbowe wpływające na charakter zmian, do których ludzki umysł może sobie poradzić.
Zatem continuum wstrząsów, powoduje, że grupy docelowe muszą wybierać jeden wariant, zachodzących zdarzeń, odrzucając to co jest niepewne.

Strach

Umysł konfrontuje niejednoznaczne możliwości, i próbuje w całkowitej dezorientacji znaleźć sens bezsensownej przemocy.
To doprowadziło do medialnej ekspansji (realnych i filmowych) seryjnych morderców, gwałcicieli i porywaczy dzieci, co generuje uczucie strachu, bólu i rozpaczy.
Następnie zainstalowano proces ogólnej apatii, bezwładu i obojętności wobec wszelkich zmian.
Taka grupa staje się łatwa do kontrolowania i będzie posłusznie wykonywać rozkazy bez przeciwstawiania się władzy.
Prosty przykład : internauci.
http://depopulacja.blogspot.com/2016/02/czarna-psychologia-internetu.html

Przyszłe wstrząsy.

“Przyszłe wstrząsy”, i instrukcja obsługi, definiowane są jako:
“Zaburzenia fizyczne i psychiczne spowodowane przez nadmierne obciążenia nałożone na mechanizm decyzyjny ludzkiego umysłu.”
Podobnie jak przeciążenie obwodu elektrycznego spali bezpiecznik, tak ludzki umysł “spali bezpiecznik normalnego zachowania i ograniczeń”, nawet jeśli policjant, lekarz, orientują się, że morderstwo, samobójstwo, powstało na skutek manipulacji, nie ujawni tego w obawie przed śmiesznością.
Rozumiecie teraz dlaczego Kajetan.P, i kilka osób było tak silnie szukanych, choć sprawy innych podobnych osób są przemilczane przez media.
Eksperymenty tego typu są przeprowadzane od lat 20-tych XX wieku.
http://czuwajacy.blogspot.com/2016/02/pierwszy-rytua-medialny-era-psychologii.html

Marihuana i inne narkotyki.

Jednym z tematów badanych w Spruit jest wprowadzenie i rozpowszechnienie lekkich i ciężkich narkotyków poprzez medialną promocje, “zakazanych leków”. (Większość seriali i filmów dotyka problemu narkotyków, a problem eskalowany jest w wiadomościach … Nie ma was odstraszyć ale zachęcić … )
Ponieważ dana grupa docelowa była stosunkowo młoda, jest to najbardziej trudny do opanowania temat.

Cud Beatlesów.

Najbardziej skutecznym sposobem manipulacji było stworzenie : “Cudu Beatlesów”, to opatentowany wynalazek Instytutu Tavistock, oparty na “deficycie fragmentacji-adaptacyjnej”.
Ta opracowana przez profesora Willis Harmon metoda polega na umieszczeniu, “ciała” w dobrze działającej konspiracji, ta przeraźliwie wyniszczająca metoda, działa niezależnie od grupy społecznej, tworząc sztuczne wyobrażenie własnej woli.
W dużych grupach demograficznych dochodzi do niemoralnych zachowań antyspołecznych polegających na wyniszczaniu osobowym poprzez bierny lub aktywny udział w grupie przestępczej, formalnej, nieformalnej, grupie współuzależnienia …
To, co zaczęło się wraz z zaprogramowany sukcesem grupy The Beatles, było całkowitym sukcesem. W czasie występów grupy dystrybuowano próbki LSD, tworząc kontrolowany potok narkotyków zalewających koncerty, kluby, uzależniając coraz to nowe grupy społeczne …
Wszystko to nie byłoby możliwe bez współpracy z mediami, wszystko było pokazywane pod płaszczykiem “nowych pomysłów” i “nowej kultury”, które rozwijały się w świecie “sztuki”, nowych bogów -celebrytów i “muzyków” …
Dziś wykorzystano model nielegalnej konspiracji – medycyny alternatywnej, do wprowadzenia marihuany kontrolowanej przez główne firmy farmaceutyczne. Stworzyliście dzięki “własnej woli”, rynek zapotrzebowania przez kształtowanie pozytywnego obrazu narkotyków.
Zupełnie za darmo telewizja promowała LSD, kokainę, a teraz promuje marihuanę przez sitcomy i nadużywany wyraz : “nielegalna/e” (uprawa, zażywanie). Wszystko dzięki “nowej sztuce”, “nowej kulturze”, “nowej modzie”, wystarczy dodać do tego kontekst : rockowej muzyki, nocnych klubów, medycyny alternatywnej …
Wszystko stworzone w jednym laboratorium manipulacji. Jesteś cool, walczysz z systemem, kreujesz walkę z rakiem, zdrowo się odzywasz, aktywnie żyjesz, masz “wolną wolę” … 🙂 cool imbecylu, cool … Szukasz nieistniejącej nadziei w hierarchii kościoła, strukturze rządów, sadów i partii … będąc bardzo naiwnym niewolnikiem.
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/t-sprawiedliwosc-nieistnieje.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/protokoy-medrcow-syjonu-1896-r-zobacz.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/do-kogo-nalezysz-niewolniku.html
http://depopulacja.blogspot.com/2016/02/zabojcy-zrobia-wszystko-abys-uwierzy-w.html
Wystarczą tylko bodźce podprogowe, z dobrze dobranymi słowami kluczowymi, abyś robił to co ci każą …  Walczył z samym sobą.

Jeszcze człowiek, czy już pies.

Ekstrapolacja eksperymentów z ludźmi dokonanych przez Pawłowa na psach, doprowadziła do stanów nerwicowych.
Stary dowcip mówi, że jeśli ktoś zapytałby psa Pawłowa, co myśli o swoim panu, ten powie że :
“Oto, co stworzyłem – odruch warunkowy. Kiedy światło świeci głupi pan przynosi mi jedzenie.”
Badanie pokazuje, że negatywne warunki bytowe są często przedmiotem nierównowagi życiowej, które są trwale zainstalowane w systemie nerwowym.
Program przygotowany przez grupę Milnera i Fabian Society, prowadzony przez fundacje Sorosa, w tym fundacje Batorego :
http://nowy-porzadek-swiata.blogspot.com/2013/05/zabojstwo-biedoty-sposobem-na.html?m=1
https://newspapernwo.wordpress.com/2014/03/31/round-table-grupy-okraglego-stolu/
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/george-soros-caa-prawda-o-niszczycielu.html

Reklama

Opierając się na tej zasadzie wytworzono rynek reklamy psychologicznej.
Reklama ma na celu wpływania na zwykłego człowieka, nazwanego konsumentem. Odruch warunkowe są zależne od dobrze dobranej sugestii.
Reklama próbuje utworzyć jeden schemat myślowy, prowadzący do ukrytych schematów odruchów warunkowych.
Reklamy nie przekonują, one uderzają w system nerwowy, pozostawiając trwalszy obraz manipulacji niż zawarta w nich sugestia.
Częste powtarzanie kreuje obsesję i pilną potrzebę posiadania rzeczy, produktu której nie potrzebujemy : leku, partii, alkoholu …
Reklama, jest odbiciem politycznej propagandy, która wskazuje, że masy są na drastycznie niskim poziomie intelektualnym.
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/czestotliwosci-pracy-mozgu-czyli-jak.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/dowody-zastosowania-broni.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/bron-neuro-elektro-magnetyczna.html

Zasady posłuszeństwa

W związku z tym użycie dwóch ważnych zasad: niekończące się powtarzanie tych samych haseł, obrazów, prześladujących rytmicznych dźwięków tworzy zmęczenie umysłowe, które ma sprzyjać posłuszeństwu wobec woli tego, który zainicjował projekt.
Drugą zasadą jest to, że większość ludzi jest skłonna wierzyć w rzeczy, które lubi, nawet jeśli opierają się one na nierealnej motywacji, ważne że wpływają one pozytywnie na wykreowany stan emocjonalny.
Mamy więc do czynienia z prawdziwym parapsychicznym żartem, prawdziwym gwałtem psychicznym wywieranym na jednostki i masy. (Popatrz na działania NP i PiS, PO, farsa mająca przejąć całkowitą kontrolę nad ludzi, niewidzącymi faktu zabierania im wolności…)
Kiedy dziennikarz pisze artykuł polityczny, gdy polityk podpisał jakiś tam dokument czy dekret, gdy obywatel złoży swój głos do urny wyborczej, gdy przeciwnicy polityczni kłócą się i atakują siebie nawzajem …
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/protokoy-medrcow-syjonu-1896-r-zobacz.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/raport-nssm-200-charytatywne-zabojstwo.html
Tworzą wykreowane odruchy warunkowe, zaprogramowany teatr nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, wolnością i prawdą.
“Czym tak naprawdę charakteryzuje się nasza era, w której symulujemy realne procesy życia.?!
Życie i jego zasady zostały wykreowane, człowiek jako uległy instrument znalazł się w rękach hierarchicznych dyktatorów, a raczej uzurpatorów, którzy korzystając z wiedzy, mniej lub bardziej intuicyjnych praw psychologii, i niesamowitych osiągnięć technicznych, nie posiadając żadnych skrupułów moralnych sprawują władze nad narodami ubezwłasnowolnionych ludzi.
Ludzie ci codziennie dokonują działań będących formami prawdziwego gwałtu psychicznego. “
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/rewolucja-deprawacji-kobiet-i-modziezy.html

Odświeżanie odruchów warunkowych.

Odruchy warunkowe co pewien czas muszą być odświeżane, dlatego też kreuje się potrzebę negacji, a nawet protestów uwalniających siłę tkwiąca w bezradnym tłumie …
Jeżeli odruch warunkowy nie jest “odświeżany” od czasu do czasu, traci swoją skuteczność; gdy bunt przybiera  formę zdarzenia zewnętrznego (w tym celu został stworzony “Szok przyszłości”), należy przez “szok przyszłości”, stworzyć kreacje strachu, uniesienia lub dezorientacji.
(Patrz na spektakl smoleński wykreowanie zimnej wojny, sztuczną zmianę wart partyjnych …)

Łańcuch działań.

Łańcuch działań zawsze wiąże niewolników uzależnionych psychicznie od systemu. Nie wiecie, o co chodzi w manipulacji politycznej, religijnej, polityce finansowej, kreacji smoleńskiej …
Prowadzi ona do dezorientacji, bowiem tylko 5% ludzi jest wstanie obejść techniki manipulacji za pomocą własnego umysłu, nie ulegając procesom kłamstwa.
Większość społeczeństwa kształtuje swoje opinie powierzchownie i w sposób przemijający (ciągle powtarzacie te same brednie, nie potrafią odnaleźć niewygodnej prawdy – dajemy ją wam, docencie to…).
Akcja – reakcja, prawda mądrzy ludzie.?! Żyd – akcja, rząd, pieniądze – akcja, islam – akcja, prawda – bierność, potrzeba działania – bierność, walka – bierność, siła – strach…
Pojęcia niezgodne z fałszywym systemem pojęciowym.
Wszystkie prawdziwe problemy społeczne przechodzą bez zauważenia, w przeciwieństwie do kłamstwa i sensacji. Wszystko co jest prawdą i nie jest wam znane nie będzie rozpoznane przez was system odruchu warunkowego. Dlatego odrzucacie działania ligi świata, są niezgodne z systemem zniewolenia pojęciowego.
Wynika stąd, że irracjonalność jest głównym kreatorem świadomości publicznej.
Niewidzialne ręce psychologii w rękach hierarchii odciągają ludzi od spostrzegania prawdziwego stanu rzeczy.
http://ligaswiata.blogspot.com/2016/01/historia-rzadu-swiatowego-przyczynek-do.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/iluminaci-w-cieszy-i-cieniu.html
Wraz z coraz większą złożonością “problemów” współczesnego społeczeństwa przemysłowego, łatwiej jest wprowadzić działania doprowadzające do absurdalnej sytuacji działań polityków, grup i mas.
Większość z tych sytuacji kreowanych przez sprytnych manipulatorów oparta jest na pozorach rzeczywistości naukowej (nieistniejący problem co2, globalnego ocieplenia, nieistniejących wirusów kreowanych dopiero poprzez szczepionki …).
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/zika-wasnoscia-fundacji-rockefellera-od.html

Kontrola społeczna w mediach.

Pavlov przypisuje duże znaczenie w kształtowaniu i stymulacji odruchów  warunkowych przez słowa.
Wpływ propagandy odbywa się za pomocą odnoszącej oczywisty sukces kreacji medialnej.
Poprzez “Newsy” w telewizji, gazetach, czasopismach dla kobiet (bardzo skuteczne w prezentacji najbardziej dramatycznych rzeczy), … , wprowadzane są do domów, a tym samym do umysłów widza rzeczy, które ci się podobają lub spodobają.
(Zobacz co robi PiS, aby odsunąć Was od polityki, kładzie nacisk na media, odruch warunkowy pragnie znanych programów, tytułów … PO zatrzymał, a PiS odświeżył odruch warunkowy.)
Ale co zrobić aby coś się tobie spodobało, coś co jest mało popularne, a co musisz zaakceptować w imię tolerancji …?
https://mowanienawiscinieistnieje.wordpress.com/2016/03/01/antysemityzm-nie-istnieje/
https://mowanienawiscinieistnieje.wordpress.com/2016/02/27/mowa-nienawisci-nie-istnieje/
Najpierw grupka całkowicie “niezależnych” dziennikarzy osadzonych, w różnych ośrodkach dezinformacji prasowej, pisze teksty na temat wszystkich punktów spostrzegania danego najczęściej nieistniejącego wcześniej problemu, a nawet tworzy jego historyczne podwaliny pod kątem religijnym, politycznym …
Problem zaczyna żyć własnym życiem nabierając znaczenia w różnych grupach społecznych.
Następnie proces jest powtarzany, aż do pokonania oporu publicznego na wszystkich poziomach manipulacji, co może nawet wpłynąć na prawa narodowe i międzynarodowe – np. abstrakcyjny problem antysemityzmu, czy tzw. mowy nienawiści.
Dziennikarz musi być przede wszystkim “duchowym muzykiem”, musi wiedzieć jak śpiewać, zmieniać tonacje i wpływać na głębokie instynkty człowieka.
http://depopulacja.blogspot.com/2016/02/szczepienia-rzetelnosc-prasy.html
To on musi spowodować świadome masowe odruchy warunkowe, które kreują lub hamują pewne określone działania społeczne.
Prasa, poprzez dobrze ukształtowanego niewolnika i zbiór sprefabrykowanej informacji wytwarza tendencyjne stany emocjonalne.

Na żywo.

Inną metodą manipulacji jest organizowanie rozmów, konferencji, debat przekazywanych na żywo.
Grupa “ekspertów” promuje produkt, partie, pomysł … pod pozorami realnej “dyskusji”. (Dokładnie widać to na przykładzie polskich, rumuńskich, brazylijskich partii.)
To rekrutuje uczestników poprzez tezę i antytezę, za i przeciw, poprzez punkt i kontrapunkt dyskusji i zmusza do wyrażenia poparcia lub sprzeciwu.
Wszystko to kończy się bez osiągnięcia dowolnego wniosku, ponieważ nie chodzi o wykreowanie wniosku, ale o wykreowanie propagandy zamontowanej w umysłach widzów.
Ta praktyka, wykreowana na początku lat sześćdziesiątych, stała się standardową metodą kreowania manipulacji w polityce.
Oprócz mediów, innym ważnym obszarem manipulacji psychicznej jest program programowania eksperymentalnego oparty na, “sondażach”.

Sondaże

Badania (sondaże) zostały przeznaczone do tworzenia nieistniejącej lecz dopiero kształtowanej opinii mającej zaistnieć w głowach mas.
Po co kreować reklamę, skoro badania wykreują opinie poprzez wskazanie wam wyników wyborów, wybór przekonania, opcji, zdania …
Wiele z tego, co czytamy w gazetach czy zobaczymy w telewizji po raz pierwszy, zatwierdzone zostało w ramach kampanii wyborczych. Schemat kampanii NP, PiS, PO został przywieziony w teczce przez członka komitetu 300.
https://newspapernwo.wordpress.com/2014/03/31/komitet-300-u-olimpians/
Procedura ta nazywana jest “budowaniem opinii publicznej.”
Jest to pełna manipulacji, bo za pomocą tysięcy specjalistów, ofiar nauk społecznych, kreowane są opinie według własnego uznania, podawane później przez agencje informacyjne.
Ludzie, ci mogą tworzyć nowe opinie publiczne na każdy potrzebny im temat, wystarczą dwa tygodnie, aby informacje zostały rozpowszechniane na całym świecie.
Proste idee tej metody kreacji uwarunkowań społecznych, sprawdzają w pierwszym etapie jak otwarta jest publiczność na wytyczne polityczne wysyłane w świat przez komitet 300-tu.
(Komitet 300-tu,  jest organizacją zarządzającą strukturą hierarchii władzy w świecie. Organizacja ta transcendentuje granice ludzkiego bytu. Wszystkie rządy i osoby prywatne, będą wierzyły tej silnej i pewnej siebie organizacji.
Działania tej sitwy obejmują swym zasięgiem finanse, obronę, religię, prowadzenie partii politycznych wszystkich kolorów i opcji.)
Ludzie są nazywani : “grupami docelowymi ludności”. Sondaże rzeczywiście mierzą ich odporność na to, co podawane jest w wiadomościach – a są to odbijające ludzkie samopoczucie dyrektywy, wysyłane z najwyższych szczebli niewidzialnej władzy, do rządów narodowych.
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/rosja-ukraina-i-syndykat-zbrodni-unii.html
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/czy-putin-wciaz-jest-masonem-i.html
http://ligaswiata.blogspot.com/2016/01/beata-szydo-agent-nr33.html
W zależności od wyników uzyskanych przez zastosowaniem barometru opinii społecznej, wprowadzane są poprawione metody programowania i odpowiednie odchylenia manipulacji skierowane w kierunku grup docelowych.
Ludzie żyją z przekonaniem, że są dobrze poinformowani, ale nie zdają sobie sprawy, że ich opinie, są rzeczywistością stworzoną przez grupy instytucji badawczych.
Myślenie wydaje się znajdować na właściwym miejscu, co daje nierzeczywiste poczucie kreowania własnego zdania, mogącego wpłynąć na społeczne sankcjonowanie pewnych narzuconych rozwiązań.
W procesie wszyscy kreatorzy “wolnego zdania” korzystają z mediów, gazet i sondaży. Nikt nie pokłada wiary we własny umysł, w kreowanie własnego osądu pozbawionego idei hierarchizacji, wpadając w krąg manipulacji i propagandy.

Proces klimatyzacji

” Wiadomość osiągnęła umysł człowieka znajdującego się pod wpływem programowania osobowego, to nie jest normalna, rzeczywistość, lecz klimatyzowane pomieszczenie dające poczucie zimnego dnia … “
To wszystko jest częścią skomplikowanego procesu wpływania na opinię wyprodukowaną przez instytut Tavistock.
Jednym z ekspertów sondażowych jest Daniel Yankelovich, członek Komitetu 300 i patron firmy Yankelovich, Skelly, & White, Inc.
(https://en.m.wikipedia.org/wiki/Daniel_Yankelovich)

Yankelovich nie boi się powiedzieć, że sondaże są narzędziem do zmiany myślenia opinii publicznej.

Pomysł zainspirowany był książką “Trend Report”  Daniela Naisbitta, napisaną na zamówienie Klubu Rzymskiego. W tej książce opisane są wszystkie techniki budowania opinii publicznej wykreowanych przez komitet 300.
http://ligaswiata.hvs.pl/rzad-globalny/
Naukowcy uczestniczący w procesie warunkowania są szumnie nazywani “inżynierami społecznymi” czy “nowymi uczonymi nauk społecznych” i odgrywają kluczową rolę w tym, co możemy zobaczyć, przeczytać i usłyszeć.
Inżynierami społecznymi “starej szkoły” byli m.in.: K. Kurt Lewin (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kurt_Lewin), Hadley Cantril (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hadley_Cantril , ten od inwazji z Marsa),  Margaret Mead (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Margaret_Mead), Derwin Cartwright, Stanisław Mika (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Mika) i Lipssitt Lewis, który wraz z Johnem Rawlingsem Reesem, utworzył trzon nowych specjalistów nauk społecznych w Tavistock Institute.
W czasie II wojny światowej, setki naukowców pracujących pod kierunkiem Kurta Lewina, kopiowało metody przyjęte przez Reinharda Heydricha z S.S.
Jak wiemy, OSS (Office of Strategic Services), było prekursorem CIA i jej działanie zostało oparte na metodologii  Hetdricha (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Heydrich).

Maszyna

Rządy Wielkiej Brytanii i USA mają już gotową maszynę, która przyniesie nam nowe otwarcie New World Order.
“Maszyna”, to sposób symbolicznego przekształcenia ludzkości w mega rój. Ta maszyna działa i jest rozwijana od 1946 roku.
http://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/htranshumanizm-ostateczna-rewolucja.html
https://dydymusteorie.wordpress.com/2016/02/20/mega-roj-proces-przeksztalcania-ludzkosci/
Na przykład Niemcy i Japończycy, wielcy przyjaciele Amerykanów przed drugą wojną światową stali się w ciągu niespełna dwóch lat ich śmiertelnymi wrogami.
http://ligaswiata.blogspot.com/2016/02/amerykanski-holokaust.html
Uwarunkowanie nienawiści, strachu i zagrożenia przerodziło się w panikę, doprowadzając ludzki umysł do wyrażenia opinii o przyłączeniu się do wojny.
Opierając się na informacjach, które zostały podane Amerykanom, ci byli przekonani, że wrogami są naprawdę Niemcy i Japonia, to najpewniejszy sposób, aby zignorować prawdziwego wroga, którym był ich własny rząd.
Stosunkowo niedawno przeprowadzono dwa inne proces klimatyzacji stworzone pod czujnym okiem specjalistów z instytutu Tavistock.
Ukierunkowano Amerykanów i cały świat na zagrożenie płynące z bliskiego wschodu, w ciągu dwóch tygodni, za pośrednictwem środków masowego przekazu cała opinia publiczna wyrażała swoje poparcie dla USA i Francji. We Francji i USA użyto metody szoku przyszłości do stworzenia postterrorystycznej wizji świata.
Główny wariant zastraszenia został zasiany 11.września.2001 roku, natomiast powtórzono odruch warunkowy, we Francji poprzez wielopoziomowy proces manipulacji…
Tak jak w przypadku inwazji na Japonię, tak teraz wytworzono pretekst inwazji na Irak …

Stary wymyślony wróg.

Czasami trudno obudzić starego wroga, jednak wystarczy obudzić odruch warunkowy, aby odżyła idea zimnej wojny. Idea niebywale realnego spektaklu smoleńskiego i inwazji na Krym, wykreowała idee nowej zimnej wojny.
Od lat kłócicie się o coś, nigdy nie miało miejsca, zapominając o tym co jest najważniejsze o przyszłości polskiego obywatela. Jesteście nic nie wartym tworem własnego strachu i własnej głupoty.
Nie widzicie nic, co jest ważne, prawdziwe i realne. Żyjecie światem wymyślonych postaci i tytułów .
Zachowujecie się tak, jak ludzie kreujący sobie w głowie obraz drugiej wojny światowej:  trzy niszczące siebie roje, nie dostrzegają udziału USA, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii, zamiast nazwać ich okupantami nazywamy ich bohaterami. I nie chodzi tutaj o narody lecz o ich kryjące fikcje rządy.
Widzimy więc, jak historia się powtarza, a ludzie zaślepieni programowaniem indywidualnym i zbiorowym odgrywają rolę nieświadomych niczego marionetek.
Wraz z dniem odtajnienia rządu światowego, realizowany będzie program dalekiego zasięgu ( programy krótkiego zasięgu, są tak podobne, że jest zakaz przekazywania informacji na temat kroków innych państw, dlatego piszę wam o Rumunii i Brazylii, dwie partie, te same problemy, ci sami wrogowie, identyczni ludzie na prawicy i lewicy, tak samo wyglądające wybory, wypowiedzi, te same marionetki, problemy z przeszłością, i nikomu nie wydaje się to podejrzane … ), mający za zadanie wyeliminowanie ludzkiego umysłu, ciała i duszy oraz ostatnich pragnień wolności.
https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/11/26/faszysta-mason-johannis-prezydentem-rumunii/
https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/11/09/ponta-johannis-masonskie-marionetki/
https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/10/13/rumunii-wladze-uprawiaja-soje-genetycznie-zmodyfikowana/
Atak na duszę, składa się z serii eksperymentów wchodzących w ramy etapów planowanych, stosowano je do tej pory, na małą skalę, w takich miejscach jak Bethseda Naval Hospital i więzieniu Vacaville w Kalifornii.
Wolność jest podstawowym prawem kreowanym przez Boga, została ona osłabiona przez religijną i świecką hierarchie, jednak teraz dochodzimy do punktu zwrotnego do wytworzenia trzech kast społecznych : religijnej, świeckiej i niewolniczej.
Tęsknota do wolności leży w duszy i sercu każdego człowieka, jednak zabrano wam rozum, przez co nie rozumiecie już prawdziwej idei wolności, czego dowodem jest bierna zgoda na działanie hierarchii.
https://www.facebook.com/Liga.Swiata.Polska/posts/822575524519261:0
https://www.facebook.com/DydymusCytaty/posts/476264995898445:0
Eksperymenty miały i mają miejsce w ZSRR, Wielkiej Brytanii, Chinach i USA, próbowano zagłuszyć pragnienie wolności, doprowadzając do stworzenia tępego, bezdusznego, zagubionego społeczeństwa, to poczucie zagłuszenia wolności, ogarnia cały świat …
Kreujemy nowy świat, nowe idee, nowe pojęcia i nowy obraz wolnego społeczeństwa.
My – ludzie, czy oni i ich hierarchie.
Liga Świata
Dydymus
Opublikowano 9th March 2016, autor:

Comments

 1. alru says:

  Gdzie się podział Krnąbrny1? Brakuje jego realistycznych opinii i realnego opisu sytuacji.
  Ciekawe co widać w przestrzeni i jak kreuje się najbliższa przyszłość

 2. ewa11 says:

  Przyłączam się do pytania. Krnąbrny proszę wróć! Dziękuję za wszystkie Twoje komentarze, dzięki nim łatwiej łączyć kropki i zachować spokój. To niesamowite móc widzieć rzeczy z Twojej perspektywy.

 3. krnabrny1 says:

  Cóż przyjaciele , nie sądziłem że ktokolwiek to czyta.

  Jak wygląda sprawa na dzisiaj.
  Przede wszystkim nie ma znaczenia kto wygra wybory.
  Droga Pana Bidena od drogi Pana Trumpa różni się tym, że droga pierwszego jest dłuższa i bardziej zawiła, a tego drugiego krótsza i prostsza…ale obie kończą się w tym samym punkcie.

  Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że do zdarzenie wydaje się być SPUSTEM, na który już od jakiegoś czasu czekałem. Zatem możecie sobie wyobrazić jak duże zdarzenie związane z fałszerstwem może wygenerować gigantyczną falę.

  Być może to nie przypadek że firma obsługująca wybory ma nazwę Dominium, DOMINO.

  Wygląda na to że nazwa jest adekwatna do roli jaką odegra to zdarzenie, a konsekwencję tego jakie widzę dla świata są niewyobrażalnie większe od samych wyborów, wprost nie do opisania w krótkiej wypowiedzi.

  Przede wszystkim trzeba Wam wiedzieć że w wielu, bardzo wielu krajach czekano na decyzję w sprawie wyboru Prezydenta w USA, z BARDZO wieloma ukrytymi sprawami, które już zostały przygotowane, a czekały jedynie na ZNAK do startu którym miało być wybranie Pana Bidena.

  Dla przykładu Polska. Pan Prezydent Duda podpisał ustawy o maseczkach, ustawy o aborcji, ale dziwnym trafem ani jedna z nich nie trafiła do DZIENNIKA USTAW, zatem nie została ogłoszona, a jest to wymóg aby ustawa nabrała mocy prawnej.

  To oczywiście nie przypadek, politycy wyrazili swoją wolę działania wbrew oczywistym sprzecznością z Konstytucją, ale nie wyłożyli żetonów na stół w tym rozdaniu pokera, ponieważ tego nie ogłosili, postanowili czekać, zatem zawsze mogą się jeszcze wycofać.

  To oznaka zdrowego rozsądku z ich strony, bowiem znaczy to że i oni nie byli wcale zbyt pewni wyników tych wyborów i postanowili wstrzymać się z wyłożeniem tych żetoników oficjalnie.

  Jeśli Pan Trump dowiedzie tego wszystkiego oczywistym jest że zmieni to diametralnie postępowanie Polskiego Rządu, ponieważ nie dość, że plany ulegną zmianie to skończy się wsparcie dla nieuczciwych działań również tutaj, w Polsce.

  Ale jak pisałem to domino, być może ktoś się zainteresuje tym że głosowanie akcesyjne do Unii Europejskiej które odbyło się w Polsce też nosi znamiona przestępstwa ponieważ sam Rząd zdecydował się spalić wszystkie dowody na jakieś pół roku po głosowaniu, a zostawiono jedynie ogólne wyniki.

  Sami rozumiecie że teraz wszystko zależy jak wiele ta sytuacja SPUSTOWA będzie miała energii kinetycznej w sobie. Im więcej, tym więcej klocków się przewróci.

  Wiem, że Pan Biden związany był z wprowadzeniem waluty cyfrowej, i mam pewność że to było zapięte na ostatni guzik. Skąd to wiem?

  Prosta sprawa, jakieś 2 tygodnie temu zadzwonił do mnie gość z banku w którym mam konto z pytaniem czy czegoś nie potrzebuje, może kredyt?

  Podziękowałem mu, ale oczywiście zagadałem, że różnica oprocentowania pomiędzy lokatą, a kredytem jest skandaliczna. On mi na to odpowiada że “Lokaty i kredyty to nie banki, banki zajmują się innymi narzędziami finansowymi”

  Pożegnałem się, bo dowiedziałem się WSZYSTKIEGO w jednym zdaniu.
  Przede wszystkim jeśli banki już ogłaszają że lokaty i kredyty to nie ich działka, zatem należy sobie zadać pytanie jak zamierzają przyciągnąć do siebie klientów aby trzymali u nich gotówkę i mogli korzystać z tych ich “innych narzędzi finansowych”?

  Odpowiedź jest prosta, nie zamierzają…..a dlaczego?
  Ano odpowiedź może być tylko jedna, JUŻ WIEDZĄ ŻE MAJĄ TO ZAGWARANTOWANE!

  A co może dać taką gwarancję?

  JEDYNIE WALUTA CYFROWA która ZMUSI ludzi do korzystania z banków!

  Jeśli Pan Biden przepadnie, przepadnie i cyfrowa waluta, przynajmniej w takiej postaci jak zamierzano ją wprowadzić, banki się wściekną, ponieważ zorientują się, że obiecano im gruszki na wierzbie.

  Kolejna kwestia Polska.
  Już w tej chwili w koszarach znajduje się w Polsce około 20 tysięcy świeżo powołanych rezerwistów. Jak czytujecie Fulforda to wiecie, że nie tylko u nas to się dzieje, facet prorokuje rychłą napaść Polski, Czech, Ukrainy i kogo tam jeszcze na Białoruś…. z ukierunkowaniem na Rosję.
  Tutaj jestem skłonny zgodzić się z Panem Fulfordem, takie działania mogły już być zaplanowane, ponieważ nawet stan wyjątkowy nie tłumaczy, aż takiej koncentracji wojsk.

  Jeśli wygra Pan Trump, te plany wezmą również w łeb.

  Kolejna sprawa w Polsce.
  Polski Rząd zdradził podczas ostatniej zawieruchy związanej z aborcją swoje intencje, o czym tutaj pisałem. Przemówienie Pana Kaczyńskiego było jasne i klarowne. “Kochane kobiety, bardzo bym chciał Wam pomóc, ale nie mogę bo to wbrew konstytucji”….między wierszami można wyczytać….”ale jeśli pozwolicie nam na ZMIANY W KONSTYTUCJI…wszystko DA SIĘ ZAŁATWIĆ”

  Ta sytuacja wyraźnie wskazuje na to że Polski Rząd otrzymał zlecenie “DOSTANIA SIĘ DO KONSTYTUCJI”, oczywiście zmiany proaborcyjne były by wówczas najmniej istotne.

  Konstytucja jest jak złota skrzynka stojąca w sejmie, a w niej znajduje się zapisany papier. Pomimo tego że stoi w Sejmie, jest dla rządzących NIEDOSTĘPNA, ponieważ KLUCZE POSIADA NARÓD. Rząd może zmienić Konstytucje tylko wówczas gdy dostanie uprawninia od narodu, czyli na WYRAŹNE RZĄDANIE WIĘKSZOŚCI.

  Jeśli wygra Pan Trump ze swoimi oskarżeniami, te plany również stracą wsparcie.

  Zobaczcie, opisałem tylko kilka kluczowych spraw dotyczących TYLKO NASZEGO KRAJU, a ile to zajęło.

  Mogę tylko ogólnie napisać, że Polska nie jest wyjątkiem, duża ilość krajów miała już ustawione podobne plany lub nieco inne.

  Podsumowując, do czego to wszystko zmierza?
  Obecnie jesteśmy już na etapie FIZYCZNEGO ROZPADU STRUKTUR. To najcięższy okres z powodu tego, że NIKT NIC NIE WIE!

  Niewiedza będzie budzić nasz niepokój. Oprócz tego będzie też ZEMSTA. Zupełnie próźna zemsta , tylko za to że się nie udało. Zatem należy być nastawionym na to, że będą groźby wojen lub inny rodzaj szantażu, jednakże nie przewiduję większych konfliktów zbrojnych, jak bardzo by o tym nie trąbiono….już za późno. To co się może zdarzyć to jakieś lokalne sprawy, na przykład w USA.

  W każdym razie teraz jest czas na obserwowanie, ale nie tego co się dzieje w USA.
  Obserwować należy co się dzieje tu, blisko nas, zobaczycie niezwykłe zmiany, które mogą się wydawać jakby pojawiły się znikąd….na przykład DYMISJA RZĄDU:-)

  RADA:

  Każdy naród lub grupa etniczna ma swoje “fetysze”.
  Dla Amerykanów na przykład fetyszem jest PRZETRWANIE, oni uważają że nic nie jest tak ważne jak przetrwanie, fizycznie, żeby było co jeść, gdzie mieszkać i co wlać do baku…tak zostali zaprogramowani.

  Dla Niemców z kolei “fetyszem” jest PORZĄDEK. u nich wszystko musi być KLAR!
  Nie można sobie zbyt wiele wymyślać, tworzyć samowolek, prywatne koncepcje nie są tak dobrze widziane, a PORZĄDNE załatwienie sprawy zawsze bierze górę nad intuicją.

  Dla Polaków z kolei “fetyszem” jest ZBAWIENIE. Przeciętny Polak nie musi mieć takiego KLARU w szafie czy w mieszkaniu albo w warsztacie. Przeciętny Polak nie jest też zainteresowany tak bardzo tym aby PRZETRWAĆ. Traktuję życie jak dopust boży. Przeciętny Polak liczy jednak na ZBAWIENIE…. że jakaś Deus ex machina przybędzie i “naprawi zło wyrządzone jemu, przez innych”.

  Oduczcie się tego, są istoty które nam pomagają , ale niczego za nas nie załatwią.
  Wierzcie w Boga lub jakakolwiek inną siłę sprawczą na tym świecie, która jest ponad Wami…..ale NIE MACIE PRAWA OBARCZAĆ TEJ ISTOTY ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZA WŁASNE ŻYCIE!:-)

  To WASZE ŻYCIE, jest takie lub owakie, ale ZMIENIĆ TO MOŻECIE TYLKO WY SAMI (MY SAMI), jak wykażecie taką intencję, pomoc się znajdzie.:-)))

  • wiktoria77 says:

   Witaj Krnabrny. Napisales, ze nie sadziles aby ktos czytal Twoje komentarze. Ja po kazdym nowym materiale na stronie KIP, ponownie wchodze aby sprawdzic czy jest juz Twoj komentarz. Kazda publikacja bez Twojego komentarza, jest jak przyslowiowa zupa bez soli. Pisz jak najwiecej i jak najczesciej. Goraco pozdrawiam.

   • krnabrny1 says:

    Droga Wiktorio, dziękuję Ci za to że czytasz z nadzieją że przyniesie Ci to korzyści!:-)

    Jednak konieczne jest abyś zrozumiała że pisuję tutaj od kilku ładnych lat i ANI RAZU nikt nic takiego nie napisał. Jeśli bywały jakieś komentarze to jedynie ze strony redakcji:-)

    Naturalnym jest że doszedłem do wniosku takiego jaki przedstawiłem:-)

    • wiktoria77 says:

     Witaj Krabrny. Trafilam na strone KIP jakies 3 lata temu. Pomimo mozliwosci komentowania, nie widzialam (oprocz komentarzy Twoich i KIP) zadnych innych komentatorow. Sadzilam, ze szerszego komentowania na stronie sie nie praktykuje. Dopiero Twoje zwatpienie co do celowosci komentowania tutaj, zmusilo mnie wczoraj, do zarejestrowania i zalogowania aby moc Ci powiedziec, jak bardzo cenie Twoje komentarze. Nikt tak jak Ty, nie potrafi pomoc np. mnie, w prawidlowym ogladzie swiata. Bardzo Ci dziekuje i goraco pozdrawiam.

    • kefir says:

     Nie wypowiadać się to nie znaczy, że się czyta. Wyjaśniasz swoimi postami tak wiele, że zwykły człek nie wie co napisać i o co się zapytać. Kiedyś myślałem, że jestem bystry ale okazuje się, ale poczytałem Toje posty i okazało się, że jestem tak bystry jak woda w klozecie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i jak najwięcej wypowiedzi z Twojej strony dla tej strony. 🙂

     • krnabrny1 says:

      Dla Ciebie to nie znaczy, oczywiście, ale dla mnie który pisze sam, na pustym forum, przez kilka lat… może to sprawiać takie wrażenie chyba się zgodzisz ze mną?

      Nie chcę skończy jak człowiek co pije do lustra:-)

    • kefir says:

     Oczywiście że masz rację. Pomyśl, że nie pisząc przez tyle czasu jednak kilka osób zaczęło pisać. Może to jest to przebudzenie o którym tyle pisałeś.

     • krnabrny1 says:

      Słuszne spostrzeżenie, i ja tak myślę. Chociaż trzeba będzie napisać co to jest przebudzenie, tak aby wszyscy konkretnie wiedzieli o co chodzi, a nie jedynie w postaci metafory, ale to wymaga dłuższego opisu.

  • alru says:

   Ja podobnie jak reszta WYCZEKUJĘ twoich komentarzy.
   Pomagają mi się uspokoić, ale też zobaczyć dobitnie jak długa droga jeszcze przede mną do oświecenia… I jak trudno mi pokonać własne lęki. Choć każdego dnia się staram.
   Ps. Alru jest kobietą;)

   • krnabrny1 says:

    Droga Arlu, pokonać własny strach to rzecz NIEWYKONALNA.
    Opowiem Ci jak to działa.
    Twój strach to wielki czarny pies z brązowymi podpalanymi plamami, spotykasz go idąc nocą ulicą, warczy na ciebie, ślina cieknie mu z pyska kiedy pokazuje swoje długie białe zęby świecące w ciemności, powodując wrażenie że Twoje serce zatrzymuje się.

    Oczywiście możesz rzucić się do walki, może jakimś cudem wijąc się wyjmiesz pilniczek do paznokci i przebijesz mu tętnicę szyjną, ale wygrana będzie tylko pozorna, ponieważ za jakiś czas znów się pojawi, może w innej formie ale to będzie ten sam strach.

    Znam tylko jedną metodę na poradzenie sobie z tym potworem.
    Jest to droga uświadomienia sobie skąd ta bestia ma tyle energii i władzy nad Tobą, dlaczego jest tak wielka i spasiona że musisz się jej bać?

    Kiedy zdasz sobie sprawę że to TWÓJ PIES, zrozumiesz że on jest tak silny ponieważ SAMA CODZIENNIE DAJESZ MU JEŚĆ I PIĆ NA ZŁOTYCH PÓŁMISKACH, SAMA WYCZESUJESZ MU ŚIERŚĆ CODZIENNIE, SAMA PROWADZASZ GO ZE SOBĄ WSZĘDZIE GDZIE ON ZECHCE.

    Pojmiesz wówczas że jedyną metodą na tego psa jest NIE DOKARMIAĆ bo on żyje TYLKO DZIĘKI TWOJEJ ENERGII, a dokładnie dzięki temu że chcesz być dobra dla niego, FOLGUJESZ SOBIE!

    Kiedy przestaniesz go dokarmiać zwierz zmarnieje, straci swoją moc, a Ty pojmiesz że to TY MASZ NAD NIM ABSOLUTNĄ WŁADZE.

    PS> Już wiem że jesteś kobietą, ale to nie jest takie oczywiste, o czym później:-)

  • jerzy1980 says:

   Ja też zawsze wyszukuje Twoich komentarzy. Powiedz skąd popierasz informacje, może jakieś strony www czy grupy na pejszbuku

   • krnabrny1 says:

    Jerzy miło Ciebie poznać!
    Niestety nie posiadam nawet kont na takich portalach jak Facebook czy Twitter. Wynika to z faktu że wolę chodzić głodny, z burczącym brzuchem, niż napchać się zepsutego lub trującego jedzenia, tylko po to aby upozorować sytość:-)

 4. krnabrny1 says:

  Aha, jeszcze rada OSOBISTA na te dni.

  Wyobraźcie sobie, że właśnie teraz galopujecie na karym koniu przez równinę porośniętą zieloną trawą, w plecy świeci Wam jasne, zachodzące słońce, jest ciepło i pogodnie. W uszach słychać tylko wiatr, trzaskanie koszuli i tętent kopyt.

  Obejmujecie gorącego i spoconego konia mocno swoimi udami, a lejce trzymacie w dłoni.

  Teraz nadszedł czas żeby wyobrazić sobie że PUSZCZACIE TE LEJCE i pozwalacie PONIEŚĆ SIĘ TAM GDZIE CHCE KOŃ…

  Rozkładacie ręce na boki, wiatr rozwiewa włosy….

  Jak zwalczycie strach, koń pogalopuje dokładnie tam gdzie powinniście teraz być!

 5. krnabrny1 says:

  Tego konia, ktoś, kiedyś nazwał ŻYCIE.

Wypowiedz się