Sierpień 1980 Polska, sierpień 2020 Białoruś

– 40 lat strategii chaosu.
Dwa dni temu związkowe kukły z „Solidarności”, na czele z Piotrem Dudą, oraz ich  PiSowscy protektorzy oraz tzw. kombatanci Sierpnia 1980, świętowali rzekomo demokratyczne i wolnościowe przemiany z lat 1980-81.
.
Jak pamiętamy, zaprojektowany przez  Departament Stanu USA i sfinansowany amerykańsko-żydowskimi pieniędzmi oraz poświęcony papieskim kropidłem i niemal sakralizowany przez Jana Pawła II, antypaństwowy chaos,  nazwany „rewolucją Solidarności” – zakończył się stanem wojennym, a następnie ośmioletnim „okresem kwarantanny”.
.
Po tych ośmiu latach, w 1989  wszystko było już na tyle przygotowane, że przy Okragłym Stole doszło do transakcji, w której skorumpowa i bezideowa część PZPR ( głównie niedobitki syjonistycznej prowokacji z 1968 r. i jej sojusznicy) zawarła mafijny układ z Żydami  z Solidarności.
.
Układ dotyczył sprzedaży ( a w zasadzie paserskiej wyprzedaży za bezcen) światowej anglosasko-żydowskiej oligarchii – majątku narodowego Polaków,  wypracowanego  głównie w latach 1945-1989. 
.
Pookrągłostołowa przestępcza, antypolska mafia – obecnie występująca w strojach PiS-PO i innych partyjnych, związkowych oraz państwowych przybudówek – przedstawia minione 40 lat jako marsz ku wolności, suwerenności i dobrobytowi.
.
W rzeczywistości minione 40 lat, to okres „aksamitnej likwidacji” Polski i ustanowienia w jej  miejsce postkolonialnego fantomu.
.
Przetrenowany w Polsce mechanizm dewastacji państwa i zniewolenia społeczeństwa anglosasko-żydowskie elity zastosowały następnie w pozostałych krajach postsocjalistycznych, wykorzystując do tego efektowne i kłamliwe hasło  integracji z Unią Europejską. Gdyż owa integracja oznacza w istocie likwidację własnej podmiotowości prawnej, ekspansję obcego kapitału, utratę kontroli nad własnym rynkiem, masową emigrację z powodów ekonomicznych, depopulację i dehumanizcję oraz demoralizację obyczajową.
.
W stosunku do krajów poradzieckich neokolonialny model ” demokratyczny i wolnorynkowy” zastosowano z różnym powodzeniem.
.
Dotychczas z porażką globalni manipulatorzy i kolonizatorzy spotkali się w zasadzie wyłącznie na Białorusi. Ten kraj wyciągnął słuszne wnioski z chaosu z początku z lat 1989-93 w kręgu krajów WNP i wybrał na urząd prezydenta kraju Aleksandra Łukaszenkę. 26-letnia prezydentura Łukaszenki oznaczała dla Białorusi likwidację struktur złodziejsko-mafijnych, okres funkcjonowania zreformowanego socjalizmu opartego na modelu gospodarki produkcyjnej i państwa opiekuńczego oraz proces budowanej konsekwentnie suwerenności.
.
Obecnie ten proces stanął w punkcie krytycznym wobec zmasowanego ataku polityczno-medialnego oraz prób szantażu ekonomicznego ze strony Zachodu, zgodnie ze schematem tzw. kolorowych rewolucji.
.
Jednocześnie suwerenny byt Białorusi został zagrożony przez wpływy rosyjskiej oligarchii. Bowiem majątek narodowy Białorusi nie poddaje się póki co tzw. „prywatyzacji”, czyli wrogiemu przejęciu, a poza tym stanowi niepokojący oligarchów przykład dla społeczeństwa rosyjskiego, że gospodarka i życie społeczne może być z sukcesami realizowane w ramach zupełnie odmiennego modelu ustrojowego i praktyki politycznej.
PZ
 

Wybrane Komentarze

@ Autor

“Układ dotyczył sprzedaży ( a w zasadzie paserskiej wyprzedaży za bezcen) światowej anglosasko-żydowskiej oligarchii – majątku narodowego Polaków, wypracowanego głównie w latach 1945-1989.”

Aż ciężko uwierzyć, że można zbudować tak wiele.
Mi sama odbudowa Warszawy nie mieści się w głowie.

Bardzo dobre zestawienie zdjęć – ten w gajerku wygląda jak 3,14…a w podpasce 😉

Oczywiście 5*

Ukłony

Jasiek 02.09.2020 18:39:41

@Jasiek 18:39:41

“ten w gajerku wygląda jak 3,14…a w podpasce”

Duża 5* za świetne porównanie. – A wygląda właśnie tak dlatego, że to jest PiS-dzielec. Proszę tylko nie kojarzyć rzeczownika “PiS-dzielec” z nieprzyzwoitym wulgaryzmem, ponieważ jego źródłosłów powstał na tej samej zasadzie co rzeczownik “spół-dzielca” – i tego się trzymajmy.

Rzeczpospolita 02.09.2020 19:27:58

Przyczynek – kontekst historyczny

Nacjonalistyczna PRL vs żydowsko-katolicka IIIRP –
https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/155581,nacjonalistyczna-prl-vs-zydowsko-katolicka-iiirp

Rzeczpospolita 02.09.2020 19:32:02

WPS

Nieodpowiedzialna polityka rządu Morawieckiego prowadzi do takich reakcji w Rosji:

https://dentv.ru/video/komu-v-rf-meshaet-lukashenko-varianty-buduschego-dlya-belorussii.html

stanislav 02.09.2020 19:59:21

Opublikowano za: https://wps.neon24.pl/post/157375,sierpien-1980-polska-sierpien-2020-bialorus

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Nie w temacie.

  WOJNY NA MORZACH.

  Jeśli myślicie ze wojenki toczą się obecnie jedynie na lądach w formie propagandowej najczęściej, to się grubo mylicie.

  Nie mówię tutaj o incydentach typu ostrzelanie morza Południowo-Chińsckiego przez armię Chin aby odstraszyć amerykańskie okręty.

  Przytaczam przykład takiej wojny, to co poniżej jest opisywane dzieje się TERAZ i dzieje się JEDNOCZEŚNIE.

  Proponują zorientować się gdzie miało trafić bydło, a gdzie ropa. Zastanawiające jest że oba statki należą do jednego operatora i w obu wysiadł napęd, co oznacza dryf.

  Jeśli chodzi o bydło to z pewnością zginęło, ale na tankowcu znajdują się 2 miliony baryłek ropy, statek płonie, a jednocześnie jest w dryfie…jak myślicie, do kogo dopłynie ta bomba???

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.zerohedge.com/markets/crippled-supertanker-sri-lanka-could-explode-due-fire

  Okaleczony supertankowiec ze Sri Lanki może „eksplodować w wyniku pożaru”
  Pt., 09.04.2020 – 09:05

  New Diamond, bardzo duży nośnik ropy (VLCC) mierzący 333 metry, został pochłonięty przez płomienie około 20 mil morskich od wschodniego wybrzeża Sri Lanki, jak wykazały dane Refinitiv.

  Film pokazuje, jak Siły Powietrzne Sri Lanki upuszczają wodę do ognia przez wiadro z wodą helikoptera.

  Reuters zacytował komandora Ranjitha Rajapaksę, który powiedział, że wojsko wysłało samoloty i kilka statków, aby pomóc w opanowaniu pożaru. Powiedział, że jeden z członków załogi statku zginął, gdy w maszynowni zaobserwowano eksplozję.

  „Pożar wciąż szaleje” – powiedziała w piątek rzeczniczka marynarki Sri Lanki Indika Silva, dodając, że pożar jeszcze się nie rozprzestrzenił w części statku, w której znajduje się olej.

  Tankowiec jest bezsilny, dryfuje od wybrzeża Sri Lanki z prędkością 0,7 mili morskiej na godzinę i może przybyć na brzeg w niedzielę, powiedział w lokalnej telewizji Terney Pradeep, dyrektor generalny Urzędu Ochrony Środowiska Morskiego Sri Lanki.

  „Jeśli wyciek ropy nastąpi po dotarciu w pobliże wybrzeża, może dojść do ogromnych szkód na plaży.

  „Szkody mogą wzrosnąć jeszcze bardziej, jeśli statek eksploduje w wyniku pożaru. Jeśli tak się stanie, mogą wystąpić ogromne szkody” – ostrzegł Terney.

  Oświadczenie ubezpieczyciela statku, West of England, widziane przez Bloomberga , mówi: „Możemy potwierdzić, że te dwa statki wpłynęły na zachód Anglii. Klub ściśle współpracuje z naszymi członkami i odpowiednimi władzami i byłoby to niestosowne dalsze komentowanie w tym czasie. ”

  Czytelnicy mogą pamiętać, że drugim wspomnianym statkiem jest Gulf Livestock 1 , wyspecjalizowany statek towarowy o długości 139 metrów, który wywrócił się obecnie u wybrzeży Okinawy, japońskiej wyspy na Morzu Wschodniochińskim, między Tajwanem a kontynentalną Japonią.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.zerohedge.com/commodities/cargo-ship-dozens-crew-6000-cattle-capsizes-japan-coast?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+zerohedge%2Ffeed+%28zero+hedge+-+on+a+long+enough+timeline%2C+the+survival+rate+for+everyone+drops+to+zero%29`

  Statek towarowy z dziesiątkami osób załogi, 6000 sztuk bydła, wywraca się u wybrzeży Japonii

  przez Tyler Durden
  Czw., 09.03.2020 – 07:00

  Jak podaje raport South China Morning Post, duży statek towarowy z Nowej Zelandii wywrócił się u wybrzeży Okinawy, japońskiej wyspy na Morzu Wschodniochińskim między Tajwanem a kontynentalną Japonią .

  Gulf Livestock 1, wyspecjalizowany statek towarowy mierzący 139 metrów z 5867 bydłem na pokładzie, płynął do portu Jingtang w Tangshan w Chinach, kiedy wysłał w środę wezwanie „mayday” z zachodu wyspy Amami Oshima w południowo-zachodniej Japonii.

  Kilka godzin po tym, jak załoga statku wysłała wezwanie pomocy, na miejsce zdarzenia przybyła japońska straż przybrzeżna i uratowała jedną osobę z 43 znajdujących się na pokładzie. Ocalały, 45-letni Sareno Edvarodo, starszy oficer statku, powiedział, że silnik statku zepsuł się, gdy fałszywa fala uderzyła w burtę statku we właściwy sposób. Gdy łódź zaczęła się wywracać, cała załoga została poinstruowana, aby założyć kamizelki ratunkowe i przygotować warunki zagrażające życiu, takie jak silny wiatr i ulewny deszcz od Typhoon Maysak.

  Edvarodo powiedział, że wyskoczył ze statku, ale nie widział żadnego ze swoich kolegów, zanim straż przybrzeżna go uratowała.

  Maysak spowodował w tym tygodniu zniszczenia w Korei Południowej, a wiatry osiągały prędkość 90 mil na godzinę. Korea Północna zgłosiła w czwartek powszechną powódź we wschodnim regionie hrabstwa. We wtorek na Okinawie doszło tylko do niewielkich uszkodzeń; to drugi tajfun, który uderzył w Półwysep Koreański w ciągu ostatnich kilku tygodni.

  Na szczęście burza nie stanowi zagrożenia dla kontynentu amerykańskiego, w przeciwieństwie do nowej, rekordowej burzy na Atlantyku.

 2. krnabrny1 says:

  W temacie Białorusi, nazistom, jak nazwał ich Pan Kennedy ostatnio w Berlinie, zaczyna brakować cierpliwości.

  https://fort-russ.com/2020/09/lukashenko-out-germany-flexes-its-imperial-muscle-in-calls-for-belarus-government-to-step-down/

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  ŁUKASZENKO WYPAD! Niemcy napinają swoje imperialne mięśnie wzywając rząd Białorusi do ustąpienia.

  Przez Joaquin Flores W dniu 7 września 2020 r

  BERLIN – niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas zapowiedział gotowość do wprowadzenia nowych sankcji wobec Białorusi i osobiście zagroził prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence dalszemu zaostrzaniu środków karnych w związku z jego rzekomą obsługą i odpowiedzią na protesty powyborcze. Protesty te były finansowane przez organizacje pozarządowe wspierane przez fundacje Open Societies.

  O żądaniach Heiko Maasa poinformował 5 września Frankfurter Allgemeine Zeitung , powołując się na wywiad z szefem niemieckiej dyplomacji w gazecie Bild am Sonntag.

  „Jako Unia Europejska nie uznajemy wyborów i zdecydowaliśmy o sankcjach. Teraz to wdrażamy. Jeśli Łukaszenka nie zareaguje, nastąpią dalsze sankcje ”- powiedział Maas.

  Jednocześnie szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec w dość niedyplomatycznej formie skierował swoje żądania do głowy Białorusi.

  „Domagam się od Łukaszenki negocjacji z opozycją, powtórzenia wyborów, natychmiastowego zaprzestania przez Łukaszenkę więzienia i brutalnego traktowania pokojowych demonstrantów, poszanowania praw człowieka i wolności prasy” – dodał Maas.

  Fakt, że niemieckie kierownictwo, idąc za przywództwem UE, stanęło po stronie opozycji w konflikcie na Białorusi, nie jest sam w sobie nowością.

  „Zamknij nas! Poddaj nas kwarantannie! ”

  Ton i charakter demonstracji finansowanej przez Otwarte Towarzystwa były ewidentnie dziwaczne. Podczas gdy na całym świecie toczyły się protesty, w tym w Niemczech, domagające się zniesienia przepisów Covid-19, takich jak kwarantanna, zamykanie firm, blokady oraz obowiązkowe zdystansowanie się i noszenie masek – protestujący w Mińsku domagali się zamknięcia ich – oskarżenie Łukaszenki o ignorowanie zaleceń WHO, aby to zrobić.

  Były one częścią oskarżeń, że system głosowania został sfałszowany, aby przynieść wynik korzystny dla Łukaszenki.

  Warto jednak zwrócić uwagę na zmianę retoryki – wypowiedzi Maasa brzmią teraz imperatywnym tonem. Dosłownie nakazuje Łukaszence przekazanie władzy „rewolucjonistom”.

  Można się tylko domyślać, dlaczego niemiecki minister nagle zdecydował, że ma prawo wydawać rozkazy głowie obcego państwa. Chociaż sojusz NATO nadal formalnie istnieje, stosunki między Niemcami a Stanami Zjednoczonymi – podstawowymi potęgami sojuszu – uległy znacznej erozji od 2017 r. Wydaje się, że spory te toczą się wokół budżetu Niemiec przeznaczonego na NATO oraz twierdzeń strony amerykańskiej, że finansują one Niemcy. obrony przed Rosją, podczas gdy Berlin prowadzi jednocześnie zakupy energii z Rosji na dużą skalę ze szkodą dla amerykańskiego szczelinowania.

  Kiedy Stany Zjednoczone zmniejszyły swoją presję na historycznego wroga NATO – Rosję – Niemcy zaczęły przejmować się realizacją swoich hegemonicznych interesów pod sztandarem UE.

  5 września Aleksander Łukaszenko na spotkaniu w Mińsku za główne zadanie władz Białorusi nazwał stabilność gospodarczą .

  FRN poinformował w 2018 r., Że opozycja wspierana przez USA / Sorosa i UE zaimportowała ukraińską strategię odrodzenia nazizmu w swoim gambicie Color Revolution.

 3. krnabrny1 says:

  Słowem komentarza, oczywiście nie chodzi o imperialne zapędy Niemiec.
  Niemcy obecnie znalazły się w próżni i starają się zachować twarz.

  Świadczy o tym właśnie ton wypowiedzi który jest niedopuszczalny u polityka.
  Nie chodzi mi jednak o to że ten człowiek obraził głowę innego , niezależnego Państwa.

  Chodzi mi o to że niedopuszczalne jest takie odsłanianie swojej bezsilności.
  Bo ten człowiek zachował się jak małe dziecko co zobaczyło lizaka na wystawie i ono krzyczy i wali w szybę JA CHCĘ LIZAKA!

  U polityka jest to KARYGODNE zachowanie nie mające nic wspólnego z próbą imperialnego zachowania, a raczej jest wyrazem bezsilnej złości, że NIE UDAŁO SIĘ.

  Na dodatek jego pogróżki są niezwykle zabawne bo jakie sankcje mogą narzucić Niemcy Białorusi?

  Przecież ten kraj głównie trzyma się dzięki Rosji a tam wstępu nie mają. Mogą próbować coś robić przy pomocy Polski, ale Polska też nie ma zbyt wielkich zależności z Białorusią, może Litwa, tutaj się nie znam, ale nie sądzę aby miało to jakieś strategiczne znaczenie dla Białorusi.

  Zatem nawet ta groźba jest oznaką całkowitej bezsilności.

  Tak jak wspomniałem na początku wynika to z próżni w jakiej znalazły się Niemcy.
  Tam wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna.

  Zobaczmy, Ameryka dała już jasno do zrozumienia że nie chce się bawić z Niemcami. Zaczęło się to faktycznie od przepychanek o budżet NATO, potem oczywiście o handel z Rosją..a skończyło na WYCOFANIU WOJSK USA Z NIEMIEC.

  To dość jasne i klarowne przesłanie które na dodatek zdradza swoim scenariuszem chęć zakończenia współpracy.

  Nie lepiej jest też w Unii. Przecież wszyscy już wiemy że COVID stał się dziś NAJWIĘKSZĄ PORAŻKĄ UNII…. kto wie czy właśnie COVID nie przypieczętuje jej rozpadu?

  W tej chwili kluczowe kraje jak Francja , Włochy dają jasno znać że nie otrzymały odpowiedniej pomocy od Unii, a na dodatek wywołują ciągłe protesty niezadowolenia. Nie da się tego zamieść już pod dywan jak BREXITU.

  Niemieckie protesty mimo liczebności nie zrobiły na mnie wrażenia zbyt autentycznych, natomiast autentyczne były zeszłoroczne protesty rolników które rozpędzano przy pomocy armatek wodnych, kiedy to traktorami zajechali pod bramę Brandenburską.

  Zatem widać wyraźnie że sojusznik zza oceanu przestaje być sojusznikiem,a Niemcy zostają SAME z sypiącą się Unią.

  Co więcej nie można liczyć na pomoc Żydowską ponieważ sam Izrael także nękany jest protestami wewnętrznymi, Pan Netanjahu podejmuje coraz to bardziej szalone przedsięwzięcia, wczoraj wprowadził godzinę policyjną. Ekonomicznie to Państwo słabnie, militarnie również, przypomnę że ostatni Izraelski F35 został zestrzelony w zeszłym roku nad Syrią, obecnie Izrael dysponuje jedynie starymi F16 i boryka się z Palestyńskimi prezerwatywami które Palestyńczycy dmuchają helem, podwieszają koktajle Mołotowa i robią desanty na ziemie Izraela podpalając zbiory.

  To oczywiście dziecinada, ale skuteczna broń propagandowa, z którą Izrael nie może sobie poradzić.

  Wracając do Niemiec, widać wyraźnie że ten kraj pozostał całkowicie osamotniony, na dodatek nawet nie wiadomo kto tam rządzi, Pani Merkel zdaje się że wycofała się już zupełnie z jakiejkolwiek aktywności politycznej, jak coś już powie to na zasadzie sekretarki której dano tekst do przeczytania, nie wiemy jak to wygląda wewnątrz.

  W zasadzie Białoruś to próba RATOWANIA , przynajmniej tymczasowego NIEMIEC. Ponieważ rozkradzenie kolejnego kraju dało by im nieco więcej czasu, to właśnie stąd ta wściekłość i zajadłość…. oni wiedzą że tu gra o ich stołki idzie, a nie o stołek Pana Łukaszenki.

  Unia się rozpadnie, to pewne, ale przyznam się że nie mam koncepcji dla kraju zwanego Niemcy. Nie mam pojęcia co oni zrobią jak Unia się rozpadnie ponieważ nie dość że zawalili sprawę na całej linii to pozostawią po sobie w zasadzie tylko i wyłącznie SPALONE MOSTY.

Wypowiedz się