PIENIĄDZ ETYCZNY ALBO NIE

Polecamy obejrzenie bardzo interesującego nagrania Andrzeja Bazgiera z Dariuszem Brzozowcem na temat pieniądza w sposób zrozumiały dla każdego, a nie tylko dla ekonomistów z wykształcenia, którzy i tak niewiele na temat pieniądza wiedzą, ponieważ w szkołach i na uczelniach  wgrano im program zaciemniający jego zrozumienie.

Dariusz Brzozowiec jest moderatorem i referentem na II Festiwalu historii alternatywnej w Zabrzu w dniach 5-6 września 2020 r. Program Festiwalu zamieszczony na naszej stronie na linku: II FESTIWAL HISTORII ALTERNATYWNEJ w dniach 5-6 września 2020 r. w ZABRZU w Kopalni „GUIDO”

Redakcja KIP

Opublikowano za: Efekt Setnej Małpy

Rozmowa z Dariuszem Brzozowcem o pieniądzu etycznym, pieniądzu nieetycznym i o tym, na ile pieniądz sam w sobie jest neutralny Jeżeli lubisz moje autorskie poczynania rozważ proszę, czy może: * wesprzeć czasami autora na Patronite: https://patronite.pl/andreas * zasubskrybować mój kanał Efekt Setnej Małpy * wrzucić “Uszy Duszy” gdzieś dalej do sieci, żeby były dostępne także dla Twoich znajomych i żeby Efekt Setnej Małpy rósł w siłę * dać łapkę w górę LINK DO USZY DUSZY NA KANALE BITCHUTE: https://www.bitchute.com/channel/kTJo… LINKI O KTÓRYCH ROZMAWIAMY Z DARKIEM: KSIĄŻKA Margrit Kennedy “Pieniądz wolny od inflacji i odsetek” (pdf): http://zb.eco.pl/bzb/39/pdf/ KONFERENCJA ROK 2013 PROJEKTOWANIE NOWEGO ŚWIATA (2009), wystąpienia Darka Brzozowca: https://www.youtube.com/watch?v=iq6HS… SPOTKANIE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ GRUPY WOLNYCH LUDZI (2013), wystąpienie Darka Brzozowca: https://www.youtube.com/watch?v=avPJ5… STRONA “ZIELONEGO” systemu waluty lokalnej, którego liderem jest Darek Brzozowiec: https://zielony.biz.pl/ STOP NWO – wystąpienie Darka Brzozowca w programie NTV (2012), gdzie w części jego wypowiedzi jest opowiedziana historia pieniądza z Wörgl: https://www.youtube.com/watch?v=Pt7Zl…

Wybrane komentarze

Justyna Pl.

https://youtu.be/ROL5u7d7PLM. Film zaczyna się od 3 minuty. Warto zobaczyć.

Ryszard Dominiak

Pieniądz to lipa. Ale nic wspólnego z drzewem nie ma. Odsetki służą jako narzędzie do kradzieży naturalnych i notarialnych aktów własności.

Leszek Krzekotowski

Fed w USA zostal przeciez znacjolizowany kilka miesiecy temu i to nie za zgoda jego wczesniejszych prywatnych wlascicieli. Czy wg Pana to nieprawda ?

Waldemar Szczudrawa

Odkładam pieniążki na starość (rentę), płacę przeróżne ubezpieczenia, już od lat ale w rzeczywistości jest tak jak pan powiedział nie ma tej kwoty pieniędzy co ja tam wpłaciłem, czy warto być w systemie, czy czas sie przebudzić?

Ryszard Dominiak

Naiwność ludzka nie zna granic. Zmieni się to tylko wtedy ,gdy zamiast pojawiać się w mózgu słowo “wiara” pojawi się słowo “sprawdzam”. Jako przykład wielokrotnego kłamstwa podam przykład POLISY POSAGOWE z lat 60/70… I zadam podstawowe pytanie. Ile razy ludzi trzeba okłamać,żeby w końcu zrozumieli ,że są okłamywani ????

brodafi

bardzo dziękuję za ten wykład

Marek Reontzki

Dzień dobry.

1.Darek to najlepszy specjalista w Polsce od walut lokalnych, doskonale wie jak działa system finansowy oparty na odsetkowym środku płatniczym kreowanym z powietrza i tłumaczy to ludziom.

2.Gdyby wszyscy trzymali swoje oszczędności w fizycznym złocie w bezpiecznym miejscu, a środkiem płat-niczym rozliczali tylko bieżące transakcje to ten okradający ludzi system upadłby po roku.

3.”Tylko złoto jest pieniądzem, wszystko inne to dług” JP Morgan

4.W Polsce na banknotach jest napisane, że są prawnym środkiem płat-niczym a tylko dla zmylenia gawiedzi nazywane są pieniądzem.

5.Pomysł z trybunałem stanu za cel inflacyjny ( okradanie ludzi z owoców ich pracy ) genialny! Żeby tylko zrozumiało to 20% społeczeństwa!

6.Wytłumaczenie inflacji ze 100PLN w szufladzie, świetny.

7.Drzewo z zakończenia jest magiczne, przenosi w czasie i przestrzeni. Patrzcie z szerszej perspektywy! Pozdrowienia dla pana Andrzeja, Darka i wszystkich „nienormalnych”

Klara B.

PILNE : ODBYWA SIE KATASTROFALNY ATAK NA WASZ UMYSL !!!!! https://youtu.be/MFW-2xJlV7k

Efekt Setnej Małpy

Dziękuję Klaro, Twój filmik wielu ludziom już dał do myślenia i sądzę, że wielu jeszcze do myślenia da.

Klara B.

Efekt Setnej Małpy Dzieki, musimy dzialac, szerzyc informacje o tym co nam grozi i o koniecznosci przeciwdzialania. Prosze, przesylaj dalej 🙂

Magdalena Pabijanek

Świetna rozmowa, bardzo interesujące informacje. Dziękuję panie Andrzeju 😊Natrafiłam ostatnio na ten filmik i wprawił mnie w osłupienie : https://youtu.be/zVBCqVKWYSk

Magdalena Bik

Bardzo dziekuje za wykład, szalenie ciekawy ponad to uświadamia wyraźnie w którym miejscu jesteśmy i skłaniający do refleksji.

Ursula Sanders

Niezmiernie ubogacająca rozmowa, ważny temat przekazany w bardzo przystępny sposób, dziękuję

Jaroslaw Leszek

pieniądz dzisiaj jest brudnym narzędziem manipulacji i zubażania społeczeństw – drukują papier okradając tych co produkują i tych co oszczedzaja

Jack M.

Dziękuję , bardzo ciekawa audycja , człowiek nie jest nawet świadomy że zanim się urodzi jest już wpisany w system jako niewolnik

donat rademacher

Tamat bardzo ciekawy, ale i niezwykle wazny. Mozna powiedziec ze w bardzo prosty sposob zostala wylozona przyslowiwa kawa na lawe jak ci globalni “”pienieznicy””wplywaja na juz nie tylko szeroko rozumiana ekonomie, ale w ogole nasze zycie. Ten temat czesto poruszal David Icke, ale tu zostalo to precyzyjnie przedstawine w sposob ktory latwiej sobie to przyswoic. Tak, zniewolenie przez zadluzenie to juz nie teoria, a fakt i widac to na kazdym kroku. Zreszta cala ta wykreowana sytuacja powoduje to iz pieniadze nie sa dla ludzi, a ludzie sa przeznaczeni dla pieniadza i to sie przeklada na wiele poziomow naszej egzystencji. Dziwi mnie ze wiele srodowisk altrnatywnych unika tej tematyki, bo przeciez sprawa o ktorej mowa i w ktorej jestesmy “umaczani””wywiera olbrzymie reperkusje tak na jednostke, jak i cale spolecznosci.

Dariusz Brzozowiec

Temat pieniądza nie jest tematem prostym. Największy problem polega na tym iż pod określonymi pojęciami rozumiemy zupełnie różne rzeczy. Tak wyglądają niektóre rozmowy ekonomistów i ciężko jest nam zrozumieć o co naprawdę chodzi… Srodowiska alternatywne też mają swoją wizję pieniądza przyszłości ale problem polega na tym że nikt i nigdy tej wizji nie zrealizował. Kluczem do nowej jakości pieniądza jest zrozumienie tego co się da zrobić i jak to bezpiecznie zrobić.

donat rademacher

@Dariusz Brzozowiec Tak temat nie jest prosty i przy tym bardzo rozlegly.Wypowiada sie na ten temat np.Ron Paul i wielu, ktory obnaza naduzycia FED.Mimo ze postac w USA znana i szanowana to tak naprawde przepraszam ze nieeleganckie stwierdzenie moze sobie tylko podyskutowac.Temat prosty nie jest,ale widac jak na dloni jaka role pieniadz odgrywa na wszystkich szczeblach ludzkiej i spolecznej egzystencji.Tak celnie Pan to ujal ze kluczem jest zrozumienie.Tylko zeby moc z tego klucza skorzystac to szajka trzymajaca pieniac w garsci,a co za tym idzie wladze, musi isc na kompromis.Takim kompromisem bylby reset zadluzenia panstw,podmiotow gospodarczych i ludzi.Takie prawo kiedys obowiazywalo,ze co piedziesiat lat wszelkie dlugi byly umarzane.Nie jestem pewien bo czytalem dawno,ale obowiazywalo to w starozytnej Judei.Jakies pare lat temu czytalem wywiad ze znanym bankierem Szwajcarii,w “”Polityce””i on mowil dobitnie o tym ze dzis tak sie system bankowy reguluje ze oni bankierzy nie potrafia sie z tym polpac,ze jest to poprostu czarna magia.To daje do myslenia.Pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow.

RR MM

https://youtu.be/RQeTjp3HgOY

Renata

Bardzo dziękuję za tą bardzo ciekawą dyskusję. Sama jestem z wyksztalcenia ekonomistką ale mój poziom zrozumienia materii, muszę z bólem przyznać, że jest “pożal się Boże” . Nie mniej swego czasu z zainteresowaniem słuchałam wspaniałych wykładów Pani Izabeli Litwin. Pieniądz i znaczenie jakie mu przypisujemy jest bardzo ciekawym zjawiskiem i jak to mówią, że “kiedy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze” . Myślę, że pieniądz, to jak nim zarządzamy na poziomie kraju czy globalnie odzwierciedla poziom swiadomosci nas jako ludzkości. W wymiarze jednostkowym może być katalizatorem różnych postaw. Pieniądz na naszym poziomie swiadomosci jest pieniądzem dłużnym. Już w momencie narodzin jestesmy zadłużeni. Znów przypomina mi się scena z filmu Zielona Planeta, w której bohaterka odwiedzająca Ziemię konstatuje, że dalej używa się tu pieniądza co niestety nie jest synonimem postępu. No ale jest jak jest i musimy sobie radzić z tym co wykreowaliśmy. Wiem, że po kryzysie w 2008 roku w różnych krajach regionalnie wprowadzono pieniądz równoległy. Pani Izabela fajnie tlumaczy jego istotę. Ponieważ pół na pół mieszkam w Italii, wiem że Sardynia ma swój pieniądz complementarny Sardex, nie wymienialny na euro i nie nadajacy się do oszczędzania na dłuższą metę ale stwarza wielkie korzysci ekonomiczne dla Sardów. A nasza złotówka, bogu dzięki, że jeszcze jest, nie mniej już nie jest w pelni pieniądzem suwerennym. Gdybyśmy Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie i czekam na następne inspirujące spotkania.

Dariusz Brzozowiec

Sardex jest jednym z najlepiej rozwijających się systemów lokalnych walut. Dobrze zarządzany i dobrze zbudowany ochroni życie nie jednemu przedsiębiorcy. Wszystko zależy od cech które nadajemy pieniądzom lokalnym , najlepiej bazując na systemach funkcjonujących tu i teraz.

Dariusz Brzozowiec

Wynalezienie pieniądza było jednym z ważniejszych wydarzeń w rozwoju ludzkości. Niestety lichwiarze przejeli ten system tak by służył tylko nielicznej grupie a reszta ma na to pracować.

Renata

@Dariusz Brzozowiec Dziękuję. Nie jestem głęboko w temacie, ale wielokrotnie czytałam i słyszałam tu i tam o pieniądzu komplementarnym z Sardynii, w samych superlatywach. Czyli można…. Pozdrawiam.

Alutka 72

Bardzo ciekawy temat. W czasach komuny pieniądzem był towar, przysługa i usługa. Płaciło się wódką, koniakiem, mięsem, papierek nie miał znaczenia.

Max Siodmy

Ciekawy temat..fajnie i przystępnie podany..Warto posłuchać Pozdrawiam.

Gregory

Ze swojej strony polecam min. “Finansowy potwór z Jekyll Island” G. Edwarda Griffin’a oraz “Lobby izraelskie w USA” – którą z kolei napisali niezwykle zacni profesorowie, wykłady na yt (w języku angielskim)!

Bee Trice

Brawo ! Dobre miejsce na uswiadomienie nas co sie dzieje z tym ,,brudnym ” 😀 pieniadzem , a do tego podane w fajny sposob . Mysle ,ze wiele osob nie ma pojecia , ze ciagle produkowane i pozyczane sa pieniadze bez pokrycia . Pozdrawiam

Dariusz Brzozowiec

Zdecydowana większość społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia jak bardzo negatywnie działa taki nie etyczny pieniądz. Przyjdzie nam kiedyś za to zapłacić…. NIewiedza i ignorancja to zabójcze zestawienie i rodzi wiele ofiar.

Katut movie

Dziękuje za audycję, jak zwykle bardzo wartościowy materiał. Mój apel do Państwa, to mówcie więcej na ten temat. Ludzie nie mają pojęcia o tym jaką role pełni pieniądz, jak zbudowany jest rynek, musimy edukować wszystkich dookoła. Ja również to robię, na swoją małą skalę. Myślę ,że nadszedł czas aby wiedza ekonomiczna stała się wiedzą konieczną. To jedyna droga do zmian w naszym kraju. Proszę o więcej takich audycji.

Teresa Noras

Dziękuję za ten piękny i mądry wykład.W życiu nie ma nic za darmo W religii żydowskiej dla jej społeczności nie pobiera się żadnych procentów od pożyczek trzeba pożyczkę opracować.Na przykład imigranci dostają dach nad głową i wyżywienie i muszą pracować na polach przy uprawie żywności Takim przykładem są Kibuce.Za otrzymaną pożyczkę mogą realizować swoje życie na własny rachunek

Elżbieta Kubow

Bardzo ciekawy wykład. Ale mam pytanie: w jaki sposób pozyskuje się lokalną walutę? Czy zarabia się ją , pracując na rzecz społeczności, czy może wymienia państwową walutę? jestem laikiem, więc jeśli pytanie jest głupie- proszę wybaczyć:)

usque ad finem

NIGDY NIE DAJ SOBIE ZROBIĆ TESTUU NA KORONAWIRUS https://gloria.tv/post/6zNcTRVySCqzEXBi9g8yzJbsG?fbclid=IwAR2kELJQwFWSynwQBx4l2WjHO0joheMiCNxa

Opublikowany za: https://www.youtube.com/watch?v=MasqNF9Y_OY

Wypowiedz się