Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw!

Niszczenie polskiego rolnictwa przybiera na sile.

Agencja Restrukturyzacji informuje o pieniądzach dla rolników, którzy zdecydują się zlikwidować swoje gospodarstwo. To przykład jak unijna kasa i urzędnicze machiny niszczą polskich rolników.

To nie pierwsza tego typu akcja. Jest też dofinansowane za to, że zrezygnujemy z hodowli trzody chlewnej na rzecz innej działalności i obiecamy, że przez lata nie będziemy zajmować się świniami. Jest też dofinansowanie dla tych, którzy chcą założyć pozarolniczy biznes. Kto steruje gospodarką? Komu zależy na tym, żeby polscy rolnicy nie hodowali świń?

„Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata 2014-2020. ” – czytamy na stronie Agencji Restrukturyzacji o najnowszym projekcie.

Warunkiem otrzymania pieniędzy jest przekazanie przez rolnika posiadanego gospodarstwa, gruntów i zwierząt na powiększenie innego gospodarstwa lub innych gospodarstw. Przekazanie gospodarstwa musi być trwałe czyli na podstawie umowy sprzedaży albo umowy darowizny.

Brzmi to tak, jakby programy były pisane pod duże korporacje, które chcą skupować małe, rodzinne gospodarstwa. Jeszcze państwo przykłada do tego rękę.

Nie mówimy, żeby z tego nie korzystać, ale nie dajcie się zwieść i bądźcie rolnikami jak długo tylko się da. Jest dużo problemów, ale nie poddawajcie się, walczcie do końca. Będziemy razem – macie problem piszcie kontakt@agrolajt.pl

K.M

źródło: https://agrolajt.pl/felieton-3/rzad-daje-rolnikom-pieniadze-za-likwidacje-gospodarstw-121

Rząd nakłaniając i zachęcając rolników poprzez nagrody pieniężne do rezygnacji z własnych gospodarstw rolnych, potencjalnie łamie Konstytucję Rzeczpospolitej, która mówi:

Art. 21.

Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia.
Art. 22.

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.

Art. 23.

Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne.

Zgodnie z konstytucją, obowiązkiem polskiego rządu jest dbałość o gospodarstwa rodzinne, ich działalność, sukces i ciągłość poprzez dziedziczenie przez następne pokolenia, a nie niszczenie polskiego rolnictwa, co ma miejsce od wielu lat – poprzez zakaz zakupu ziemi rolnej Polakom, którzy nie mogą się wykazać, że są rolnikami, wprowadzanie tylnymi drzwiami upraw GMO, likwidację punktów skupu i przetwórstwa, blokowanie zagranicznych rynków zbytu, wybijanie stad trzody chlewnej pod pozorem chorób zakaźnych, dotacji za nieuprawianie roli, czy nagród pieniężnych za zrzeczenie się własnego gospodarstwa rodzinnego.

Polski (?) rząd nie utożsamia się z narodem polskim; wręcz przeciwnie: działa na jego szkodę wszelkimi sposobami eliminując możliwość samowystarczalności żywnościowej Polaków. Kolejne rządy okrągłostołowe działają na korzyść zagranicznych korporacji, które najczęściej są korporacjami „międzynarodowymi”, czyli żydów zamieszkałych w wielu różnych państwach; korporacji, które przejmując kontrolę nad ziemią rolną i żywnością, przejmują ostatni bastion własności i wolności Polaków.

WYBRANE KOMENTARZE

Tak jest od samego wstąpienia do UE

wystarczy prześledzić, na jakich zasadach i komu przyznawane były dopłaty, od początku chcieli ekonomicznie wydusić małe gospodarstwa.

Chcieliście, drodzy rodacy, do uni, to macie.

Dobrze, że jeszcze nie jest, jak niegdyś w stanach, gdzie drobnych farmerów po prostu mordowano.

Ale przecież teraz chcemy do stanów, ba, nawet chcemy, aby stany przyszły do nas.

No to będziemy mieli się z pyszna, przynajmniej ci przeznaczeni do odstrzału, jako nie wyznający amerykańskiego stylu życia.

interesariusz z PL 06.09.2019 21:07:53

Oni niszczą polską gospodarkę w każdej dziedzinie.

Działają na rzecz obcych korporacji (kapitał nie ma narodowości? Ma, tylko nie polską). Kiedyś z racji prywatno-zawodowych interesowałam się krakowskim developerem Leopard, który zatajając przed nabywcami lokali, którzy mu wpłacili zaliczki mniej więcej równe cenie mieszkań, zaciągnął kredyt w amerykańskim funduszu Manchester należącym do najbardziej drapieżnego funduszu Eliot z NY. Manchester wpisał hipoteki jako zabezpieczenie kredytu. Firma Leopard została postawiona w stan upadłości, deweloper prysnął a przyszli nabywcy dowiedzieli się, że muszą spłacać amerykańskie fundusze.

Poszli do sądu, a ten zdjął hipoteki kierując się dobrem nabywców i zasadami współżycia społecznego. Amerykański fundusz wystąpił do prywatnego sądu arbitrażowego w Hadze przeciwko Polsce i tam wygrał ponad 37 mln zł plus odsetki (chciał 100mln). Wyrok zapadł niedawno po dwóch latach procesu.

Okazało się, że Polska miała podpisaną z USA umowę o ochronie inwestycji zagranicznych BIT. Co ciekawe takie umowy USA zawierała tylko z krajami d. bloku wschodniego. Orban nie podpisał i co również interesujące, to na Węgrzech najwięcej ulokowano amerykańskich inwestycji.

O tej umowie BIT Polacy nie wiedzieli oczywiście, teraz zastąpiła ją TIPP zawarta pomiędzy USA a Unią. Armia urzędników skarbowych ściga ledwo dyszących, małych przedsiębiorców, a kolejne rządy różnym formami wspomagają kapitał obcy. Tzw. patrioci.

W Polsce zaaranżowano choroby świń, by je przymusowo rolnikom odebrać a warchlaki sprowadzać z Holandii. Te warchlaki są dostarczane z baterią antybiotyków, pozostają pod kontrolą weterynarza, rolnicy je hodują za wynagrodzeniem i pod nadzorem dla zakładów mięsnych. To jest “tucz nakładczy”. Opowiadał o tym Tołwiński (Konfederacja), który alarmuje o truciu Polaków żywieniem.

wercia 06.09.2019 21:48:25

@wercia 21:48:25

Dziękuję za wartościowe uzupełnienie. Przecież podpisanie takiej umowy to kryminał i zdrada stanu! Czy ci ludzie, którzy wpłacili zaliczki – dostali zwrot?
Zadziwia mnie postawa Polaków, których kluczowe sprawy zdają się nie interesować, a zamiast tego toczą spory o trolle i agenturę.

Lotna 06.09.2019 22:17:19

@ Autorka

Jak mówię ludziom, że popieranie “magdalenki” to robienie z Polski Palestyny to mi nie wierzą. Zasłaniają się 500+….

Jest źle.

Jasiek 06.09.2019 22:21:54

@Lotna 22:17:19

Bo ważne sprawy Polacy mają w tyle. Na ustach jest tylko to, czym można się popienić przy piwie.

interesariusz z PL 06.09.2019 22:22:24

@ Autor – 5*

Poniżej niektóre ustalenia z Traktatu Akcesyjnego (T.A.) (Żyd, M. Safjan, prezes TK uznał zgodność T.A. z konstytucją III RP) np.;

1.Hutnictwo – podano listę hut w Polsce do zamknięcia. Instalacje produkcyjne w tych hutach muszą ulec fizycznej likwidacji, żeby nie można było wznowić na nich produkcji. Obecnie pojawiła się koniunktura w przemyśle hutniczym, którego zostało nam 30% ogólnej mocy przerobowej, resztę sprzedano łącznie z koksowniami, które w 40% pokrywały potrzeby rynku europejskiego (mięliśmy 8 mld zł zysku rocznie z samych tylko koksowni).

2. Górnictwo – ograniczenie wydobycia i zatrudnienia (szyby są zatapiane, co uniemożliwia wznowienie wydobycia w przyszłości). Pojawia się koniunktura w górnictwie, a rządzący do 2005 r. je likwidują.

3. Rolnictwo – musimy ograniczyć produkcję mleka do 7,2 mln ton/rok, polskie potrzeby żywnościowe wynoszą 11-12 mln ton/rok, a zdolności produkcyjne 16-18 mln ton/rok. Zniszczono już stada krów, ich stan liczebny w 2003 r. był porównywalny ze stanem z 1945 r.

4. Polska nie ma prawa prowadzić w państwach UE instytucji kredytowych (banków, firm ubezpieczeniowych).

5. Polska została zobowiązana do przerobu śmieci z państw UE (dawnej 15). Podano daty i określono zdolności produkcyjne, które musimy osiągnąć pod groźbą kar finansowych.

6. Polska musi się podjąć magazynowania odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowych z państw UE.

7. Musimy złomować na nasz koszt 50% tonażu naszej floty połowowej.

8. Polska nie ma prawa udzielać pomocy publicznej (z budżetu) swoim firmom (mogą to robić Niemcy na terenie dawnego NRD!?).

9. Polska musi anulować wszystkie umowy handlowe z państwami z poza UE (ok.190 umów), co wiąże się z nałożeniem na nas wysokich kar liczonych w mld $ zgodnie z prawem międzynarodowym.

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/01/23/tragiczny-bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/Rzeczpospolita 06.09.2019 22:24:40

@Lotna 22:17:19

“Czy ci ludzie, którzy wpłacili zaliczki – dostali zwrot? “.
Nie, bo za dopłatą mogli nabyć mieszkania. Umowy deweloperskie nie były zawierane w formie aktu notarialnego. Syndyk miał inne wierzytelności do spłaty i im nie mógłby zwrócić. Zresztą część z nich wprowadziła się przed podpisaniem umowy notarialnej do mieszkań w stanie surowym i dokonała dodatkowych nakładów. Mieszkania były im przekazane legalnie. Strajkowali i procesowali się z syndykiem. Ważne, że nie muszą spłacać amerykańskich funduszy.

wercia 06.09.2019 22:43:17

Cel globalny

Motto:
“Kontrolując ropę naftową, kontroluje się narody, kontrolując żywność,
kontroluje się ludy.”

………przpisywane zbrodniarzowi wojennemu H. Kissingerowi

https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

Podobne procesy odbywają się w licznych krajach UE, n.p. Rumunii, i są subwencjonowane z funduszy UE.

Cel globalny:
kontrolować żywność.

Laznik 06.09.2019 23:23:38

@wercia 22:43:17

Dobrze, że chociaż tyle – i że dostali te mieszkania.

Lotna 06.09.2019 23:29:52

@Rzeczpospolita 22:24:40

Dziękuję. Czyli – bardzo systematyczny i precyzyjnie opracowany plan likwidacji gospodarki i zniszczenia środowiska był warunkiem przyjęcia Polski do Eurokołchozu. Jakie kanalie to podpisały – w imieniu narodu, brak słów.

Lotna 06.09.2019 23:42:45

@Laznik 23:23:38

„Cel globalny: kontrolować żywność.”
Aby szybciej osiągnąć cel – zaangażowano zmilitaryzowaną pogodę. Stąd te susze, powodzie, śniegi, gdzie śnieg nigdy nie pada, tornada, gdzie ich nigdy nie było, gradobicia wielkości piłek tenisowych, zima w środku lata, etc. Głód zapanuje w wielu częściach świata już w najbliższej przyszłości, niedostatki produkcji żywności, a przynajmniej ogromne straty, już teraz są przewidywane w USA i w Chinach.

Lotna 06.09.2019 23:56:04

Opublikowano za: http://lotna.neon24.pl/post/150571,rzad-daje-rolnikom-pieniadze-za-likwidacje-gospodarstw

Comments

  1. krnabrny1 says:

    Ha! strategicznie postępują zgodnie z planem. G5 nie zabije ludzi na wsi, ma tą wadę że jej możliwości w zakresie pokrycia powierzchni są ograniczone, instalacje na wsi są nieopłacalne. Zatem trzeba sprowokować naszych rolników do porzucenia wsi i przeniesienia się do fantastycznych miast!:-)

    Wówczas już wszystko będzie sztymować. Bo na dodatek produkcja też będzie kontrolowana przez największe gospodarstwa.

    Znaczy się czas na ROZPROSZENIE DOBRZY LUDZIE!:-)

  2. krnabrny1 says:

    Opublikowaliście ostatnio ciekawy artykuł o biocentryźmie, o tym że świadomość ludzka jest nieśmiertelna….niech tylko ludzie wyciągną z tego wnioski i zrozumieją że w takim razie MOŻNA ZABIJAĆ PARCHY BEZ KONSEKWENCJI???:-)))

    Ciekawa myśl nie prawdaż?

  3. krnabrny1 says:

    Jeszcze jedna kwestia natury ogólnej. Proszę redakcję KIP o zwrócenie uwagi na sposób jaki przedstawiacie informacje. Chodzi mi tutaj konkretnie o retorykę która sugeruje że to co się obecnie dzieje to wina rządu polskiego. Jednakże cytuję tutaj często artykuły z całego świata, chcę aby wszyscy wiedzieli że to dzieje sie obecnie prawie WSZĘDZIE na kuli ziemskiej! Nie twierdzę że rzad nie jest winny, twierdzę że jaki by nie był inny, prawdopodobnie nie dał by rady.

    Chodzi o to aby nie wskazywać palcem winy na rząd bo to tylko ludzie, są albo przekupieni albo zastraszeni. Rzecz cała w tym aby mieć również globalny obraz rzeczywsitości, nie naprawimy tego zmianą rządu, jedyny sposób wyjścia z sytuacji obecnej to nardowe porozumienia, wszystkich ludzi dobrej woli ,bez względu na pochodzenie czy narodowość.

    Nie unikniemy już tego “rozliczenia”, ale pamiętajcie, czy to Polacy, czy Rosjanie, Węgrzy, Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Żydzi, Amerykanie, Chińczycy, Azjaci….podlegamy zbiorowej INDOKTRYNACJI i MANIPULACJI FAKTAMI, które z natury tworzą nasz obraz rzeczywistości.

    Nie zamykajmy się jedynie “w naszym ogródku” narodowych rozliczeń i oskarżeń…to droga donikąd, to czas zmian i łączenia się ludzi którzy mają intencję życia na tej planecie bez projektów wojen, planowanych kataklizmów i rewolucji.

    Pisaliście niedawno że za Pieriestrojkę, Rosjanie zapłacili 15 milionami osób które zmarły albo z głodu albo chorób bo kraj nie wypłacał emerytur i wynagrodzeń przez 2,5 roku. Pisaliście ile zapłaciła Serbia 20 lat temu, pisaliście ile płaciliśmy za to my Polacy.

    Chyba już dość tych smutnych historycznych rozliczeń, patrzmy szeroko, prowokatorzy tej sytuacji nie siedzą tutaj, w Polsce, oni są jeszcze niewidzialni.

  4. krnabrny1 says:

    I teraz coś do przemyślenia, mówi się coraz częściej o tak zwanym “wydarzeniu”, pomijając jednak sprawy ducha, zdaje się być to nieuchronne z przyczyn pragmatycznych, również. Ostatnio o tym pisałem, ale teraz powtórzę, Jarosław Kaczyński i cała wierchuszka w Polsce to ludzie STARZY! Podobnie jest na całym świecie, Donald Trump, Hillary Clinton, Benjamin Netanyahu, czołówka U.E.

    W pojedyńczych krajach mamy młodszych, typu Kanada lub Francja…ale Ci ludzie z kolei nie radzą sobie tak dobrze, nie oszukujmy się zostać politykiem to lata szkolenia. Co więcej starość dotyka nie tylko wierchuszkę rządową, w to wchodzą “zaufani” wojskowi, bankierzy itd, itd.

    Wygląda jednak na to że w większości krajów NIE WIDAĆ MŁODYCH NASTĘPCÓW, powstaje wyraźna dziura pokoleniowa, której nie da się szybko, łatwo , dobrze i tanio “zalepić”.

    Można z tego zatem wyciągnąć wniosek, że jeśli będą się starali coś zrobić to SZYBKO, dlatego że po prostu zaczną im się kończyć ludzie z przyczyn naturalnych. Podkreślam tutaj, że chodzi mi o ludzi którzy są dla nich SPRAWDZENI, GODZNI ZAUFANIA itp.

    Nie wiem jak będą to chcieli załatwić ale to pokolenie po nich jest już inne, nie dogmatyczne a konformistyczne, oni się 3 razy zastanowią czy rozpocząć wojnę czy inną intrygę, nie oczywiście w imię pokoju, ale po prostu w imię….komfortu.

  5. elkoguto says:

    Napis w żydowskim muzeum Polin finansowanym za pieniądze Polaków dla żydów, oplówających Polaków głosi:
    “Królestwo Polskie jest to raj dla żydów. Piekło dla chłopów. Czyściec dla mieszczan…” (Google) mną zdjęciu widnieje Prezydent Duda który w pałacu prezydenckim rozpalał Chanuki (YouTube)
    PO-PISowy beton, i komuchy od Kwacha vel Stolzman, to faktycznie “Głupie Goje” skoro głosowali na Katów Polskich Patriotów, i już nawet Polskie Wodociągi oddali Izraelskiej korporacji Tahal!!
    “Za pomocą mediów, podzielimy i ogłupimy Polaków.
    Raz będziemy rządzić my, raz Wy. Raz będziemy tym “dobrym policjantem”, raz “złym” i odwrotnie. Musi być koncesjonowana koalicja i koncesjonowana opozycja. Muszą one być w naszych rękach, i pod naszą kontrolą. Dziel i rządź.”
    https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2324180224465372&id=100006202510107&set=a.1434085980141472&source=48

Wypowiedz się