Błędne Koło Zadłużenia Lektor PL FILM DOKUMENTALNY

W prezentowanym filmie sprzed kilku lat objaśnia się obecny system pieniądza, w którym żaden kraj, samorząd, firma czy gospodarstwo domowe nie jest w stanie w dłuższym czasie, wyjść z zadłużenia, co nieuchronnie prowadzi do przejmowania majątku przez banki i ich właścicieli.

 Obecnie 6 ludzi na świecie ma majątek równoważny wartości majątku 50 procent biedniejszej części ludzkości.

Ta sytuacja wymaga:

 po pierwsze – anulowania długów w całym świecie, tak jak w starożytności odbywało się cykliczne anulowanie długów co 7, kilkanaście lub więcej lat.

po drugie – wprowadzenia pieniądza bezodsetkowego, opartego na parytecie gospodarczym i emitowanego przez władze państw, a nie prywatnych bankierów jak obecnie.

Taka sytuacja nadchodzi nieuchronnie, i  jest to kwestia raczej miesięcy niż lat.

https://youtu.be/eqq8Djw4bIc

Laura W. Opublikowany 29 paź 2018

Wybrane komentarze

Bart LbnRider

Ciekawy i pouczający dużo zrozumiałem dzięki

kawon draszyr

przed strefą euro chroń nas Panie

Artur Zagaj

Amerykanie tak samo modlą, się przed dolarem?

Artur Ostrowski

A w czym niby tkwi jakaś istotna różnica, skoro i tak jesteśmy częścią tego samego, śmiertelnie chorego globalnego systemu finansowego ?

Chmura Google

Ochronił nas Tusk, bo od razu stwierdził że jesteśmy słabym państwem. Kaczyński w tamtych czasach kłamał jak szalony że stać nas … ale kto to pamięta…

Artur Zagaj

Koło nie jest takie złe, ludzie malują obrazy które kupowane są za gotówkę- za miliony, lepią bogi które sprzedawane są rządom za miliony. Gdyby w obiegu było tylko złoto tzw rzeczy nic nie warte ( sztuka) nikomu nie byłyby potrzebne.

Artur Ostrowski

Sorry, ale chyba nie przemyślałeś swojej wypowiedzi, która pozbawiona jest wg mnie zarówno idei przewodniej, jak i zwykłej logiki. Dług jest narzędziem zniewolenia ludności od około 250-ciu lat, a więc znacznie krócej, niż czas, który upłynął od wynalezienia pieniądza. Sztuka, o której wspominasz, była tworzona i sprzedawana tysiące lat temu, jak również tysiące lat przed wynalezieniem pieniądza – płacono za nią wówczas innymi dobrami nie wyłączając złota, o którym również wspominasz. Film jest o tym, że jakby nie były szczytne pobudki (?) czy praktyczne przesłanki wynalezienia pieniądza, to nie mają one nic wspólnego z obecnym systemem finansowym, w którego wszechwładzy znalazła się ludzkość, a w którym to systemie dług jest narzędziem kontroli zarówno całych krajów i ich populacji, jak i jednostek, zaś pieniądz jest kreowany z niczego i w nieograniczonej ilości. Nie trzeba być geniuszem finansów czy wybitnym filozofem, aby dostrzec oczywistą patologię tego systemu, która musi doprowadzić do jego upadku, a wraz z nim do katastrofy naszej tzw. „cywilizacji” w obecnym kształcie.

Artur Zagaj

@Artur Ostrowski To dzięki temu systemowi wszystkie banki mają pełne sejfy, każdy kraj ( prawie) drukuje kupę forsy, a jednocześnie każdy zarabia na tym pożyczając innym. W świecie gdzie płaciwem były by kozy, zboże i sukno lniane, nikt by góry kasy ( złota)nie zgromadził. To diabelski system zgadzam się z Tobą, ale to Szatan zarządza tym światem i mieszkańcy tej ziemi w podziwie idą za nim.

Artur Ostrowski

@Artur Zagaj Jeśli to Szatan zarządza naszym światem, to oznacza to, że mamy słabego Boga, który utracił kontrolę nad swoim dziełem.

Artur Zagaj

@Artur Ostrowski Tak, macie słabego bożka, diabeł przejął kontrolę nad sercami ludzi już po zjedzeniu owocu z drzewa poznania zła.

Artur Ostrowski

@Artur Zagaj To co tu wypisujesz, to wg mnie jest szamanizm w czystej postaci. Ogromna większość populacji ludzkiej kreuje sobie rozmaitych bogów z dość prozaicznych pobudek – tak naprawdę dla wierzących to najefektywniejsza metoda na zmierzenie się z lękiem przed śmiercią.

Opublikowano za: https://www.youtube.com/watch?v=eqq8Djw4bIc

Comments

 1. nanna says:

  Nieco światła na sytuację, w jakiej znalazła się ludzkość dziś, może rzucić poniższy wykład:

  Sahastrara Puja, 04.05.1986 Alpe Motta, Włochy

  Dzisiaj jest wielki dzień dla nas wszystkich, ponieważ to jest szesnasty Dzień Sahastrary.
  W szesnastu taktach lub szesnastu ruchach osiągacie wyższą pozycję w wierszu. Wtedy jest to kompletne, Shri Krishna jest nazywany kompletną inkarnacją, ponieważ ma szesnaście płatków.
  Ta kompletność została nazwana „purna”. Obecnie przesuwamy się w kolejny wymiar. Pierwszy był wtedy, kiedy otrzymaliście swoją Samorealizację. W trakcie procesu ewolucyjnego, jeśli się przyjrzycie, zwierzęta nie są świadome wielu rzeczy, których świadomi są ludzie. Na przykład, materia nie może zostać użyta przez zwierzęta do ich własnych celów. One również zupełnie nie są siebie świadome. Jeśli pokażemy zwierzętom lustro, nie zareagują tak, jakby widziały siebie
  w lustrze. Za wyjątkiem szympansów. Oznacza to, że raczej jesteśmy im bliscy!
  Zatem, kiedy staliśmy się istotami ludzkimi, uświadomiliśmy sobie wiele rzeczy, których nie są świadome zwierzęta. W swoim mózgu one nie rozumieją, że można używać materii na własny użytek. Jako istoty ludzkie byliście nieświadomi czakr, które w was istnieją. Więc wasza świadomość wciąż pracuje w połowie drogi poprzez nieświadomą pracę czakr i świadomą pracę umysłu. Nie czuliście także waszego autonomicznego systemu nerwowego, jak też waszych organów wewnętrznych, jak one pracują. Nie czuliście nawet, jak podlegaliście obcym wpływom. W wyniku tego, wraz z wolnością, którą istoty ludzkie osiągnęły, czy też którą im zapewniono, zgromadziły wszelkiego rodzaju rzeczy w swoich mózgach, swojej Sahastrarze nie będąc tego świadomym. Ludzie używali swojej Sahastrary, swojego mózgu do wszelkiego rodzaju rzeczy, które były bezowocne. Nie byli świadomi ostrzeżenia, które dał Shri Krishna, że jeśli użyjecie ludzkiej świadomości do wszystkiego oprócz waszego wzrostu, pójdziecie w dół. Powiedziano im.
  To nie znaczy, że im tego nie powiedziano. Oni o tym wiedzieli. I na Zachodzie i na Wschodzie wiedziano o tym, że musicie ponownie się narodzić. I stało się tak, że na Zachodzie ludzie pomyśleli, iż poprzez używanie potęgi swojego mózgu mogą teraz władać materią. Że mogą używać materii do swoich własnych celów. Jeśli zrobiliby to po Samorealizacji, sytuacja wyglądałaby inaczej. Ponieważ po Samorealizacji, wy wszyscy staliście się świadomi wibracji, które są chaitanyą, a także waszych czakr. Z tą nową świadomością, uniknęlibyście wszystkiego, co jest złe. Ale to jest tak, jak chciwa osoba, która dostaje trochę pieniędzy i wydaje je. Teraz ten problem skomplikował wasze mózgi. Macie pewne koncepcje, które są bardzo dalekie od rzeczywistości.
  Sposób, w jaki zaczęliśmy używać maszyn i sami staliśmy się maszynami. Nie mamy uczuć i nie możemy odnosić się do innych w naturalny sposób. W ludzkiej świadomości, którą osiągnęliście wiecie jak odnosić się do innych i do natury. Ale to nastawienie zorientowane na ego, oddaliło was od naturalnego, prawdziwego życia. Staliśmy się sztuczni. Wszystko wzięło się od koncepcji, aby być sztucznym. Tak jak mówią, że to modne, aby być aroganckim, snobistycznym. To jest właśnie przeciwieństwo waszego wzrostu i procesu ewolucji, bo straciliście moc odnoszenia się do innych, którą osiągnęliście jako istoty ludzkie. Wszystkie organizacje, które uformowaliście na poziomie kolektywnego rozumienia, także są sztuczne.
  Potem zaczął się ruch, aby być naturalnym. To jest kolejne kopiowanie sztuczności.
  Naturalność nie oznacza prymitywnej osobowości. Naturalność to ewoluowanie. Cały cel stworzenia to ewoluowanie. Następną koncepcją, którą bardzo łatwo zaakceptowaliście, ponieważ macie mózgi i akceptujecie wszystko, co napotykacie po drodze. Staliście się tak sztuczni, że przez cały czas potrzebowaliście sensacji, aby poczuć samych siebie. W każdej dziedzinie życia koncepcyjnie ma miejsce sztuczne rozumienie.
  Na przykład seks, który jest tak naturalną, normalną rzeczą, i nie ma w nim niczego wielkiego. Ale to również przerobiliście w tak sztuczny sposób, że teraz macie seks w waszych mózgach. I teraz nie tylko musicie uciszyć Ganeshę w Mooladharze, ale także Mahaganeshę w waszym mózgu.
  W następnym aspekcie, powiedzmy w sztuce. Koncepcja jest tak głupia i mówi, że sztuka powinna trzymać się założeń. Cokolwiek zostało powiedziane na temat sztuki, że sztuka powinna być taka, czy owaka. Nazwiecie kogoś barokowym, krytykujecie go, następnie rococco, to, tamto. Wszystkich krytykujecie. Ostatecznie dojdziecie do konkluzji, że rzeczą najbardziej pozbawiona wyrazu jest sztuka. Pewnego dnia sztuka stanie się tym, co pozostałoby z trzciny cukrowej po usunięciu z niej soku.
  Mózg, który nie odżywia serca jest całkowicie sztuczny, jak robot. Ludzie stali się tacy jak roboty. To może być wykorzystane przez kogokolwiek, kto ma dominujący umysł. Ponieważ nie macie swojego własnego serca, a mózg jest kontrolowany przez kogoś, kto ma większą ideę.
  Wszystkie te idee są destrukcyjne. Hitler miał koncepcję, że jest Arianinem i należy do wyższej rasy. Aby to osiągnąć nie cofnąłby się nawet przed zniszczeniem całego świata. To samo ma miejsce na polu religijnym. Tam także każda religia została wlana do naczyń koncepcji.
  Obecnie najgorszą koncepcją, którą osiągnęli ludzie jest to, że pieniądze są wszystkim. Najpierw ubiegali się o polityczną dominację, myśląc, że polityczna dominacja jest wszystkim. Teraz myślą, że pieniądze są wszystkim, a wszystkie inne wzniosłe rzeczy są iluzoryczne. Gdy zaczęłam moje życie, zobaczyłam skomplikowane Sahastrary. A im bardziej starałam się rozwiązać zawiłości poprzez moją własną świadomość, tym bardziej stawało się to trudne. Jeśli weźmiecie pod uwagę mój wiek, w przeciągu pięćdziesięciu lat możecie zauważyć, jak skomplikowani stali się ludzie.
  I kiedy po otwarciu Sahastrary, gdy przyjechałam na Zachód, w ciągu tych szesnastu lat, odkryłam, że teraz skorygowanie ich jest niemożliwe. Teraz wszystko jest dla was ustawione, aby wzrastać wyżej.
  To jest kontekst, który wam opisałam. I możecie zobaczyć, że gdy macie program, przychodzi na program 500 osób, a w ciągu dwóch tygodni wszyscy znikają. Ponieważ, kiedy ma miejsce wzrost, Kundalini odpycha ego i sprowadza osobę bliżej rzeczywistości. Ale znów ego, które bardzo szybko odbudowuje się, obezwładnia Kundalini i przykrywa głowę. Wtedy podsuwa sugestię, „jak można mieć dobre życie?” Ominie cię alkohol, całe wariactwo, cała zabawa życia. Ludzie czują, że stracą całą swoją wolność, aby stać się szalonymi.
  Gdy z tej pozycji widzisz ludzkie reakcje, są one zdumiewające. Musisz zrobić coś niezwykle głupiego, aby sprzedać to na rynku. Słyszałam kiedyś, że ktoś stał się bogaty sprzedając puste puszki jako lampy. Wszystkie rodzaje głupich rzeczy, które dalekie są od naturalnego piękna lub naturalnej radości, są akceptowane jako coś wyrafinowanego.
  Drugą rzeczą jest to, że „asuri vidya”, czarna vidya (wiedza) przejęła kontrolę. I znów, tak jak Shri Krishna ostrzegał w rozdziale piętnastym, że jeśli asuri vidya przejmie kontrolę, wtedy „Shuddha Vidya” (czysta, prawdziwa wiedza) nie będzie w stanie konkurować z szybkością asuri vidya.
  […]
  https://www.amruta.org/pl/1986/05/04/sahasrara-puja-1986/

Wypowiedz się