Jak banki piorą ludziom mózgi? Nie daj się wpuszczać w maliny i na czym polega ten system?

Prezentujemy nagraną w stacji wRealu24.pl  rozmowę Tomasza Parola z dr Krzysztofem Lachowskim przedstawicielem  Klubu Inteligencji Polskiej na temat banków, sposobu funkcjonowania pieniądza, kredytu, długu i wielu innych zagadnień finansowych. Sposób prowadzenia programu przez Tomasza Parola został poddany przez komentatorów ( poniżej ) druzgocącej krytyce. Mimo tego program cieszył się bardzo dużą oglądalnością.

Redakcja KIP

Audycja wRealu24.pl  Nadawana na żywo 31 paź 2018

WYBRANE KOMENTARZE

Piotr Kramarczuk

Gospodarz programu przerywa gościowi, który ma dużo do przekazania. Strasznie irytujące !!!

Piotrek Liska

I jeszcze robi się mądrzejszy od samego gościa. Przesłuchałam do 25tej min. Dalej wyłączyłem. Pewno w TVN wcześniej pracował.

matespider

Pewnie jest kupiony przez świat finansów i przeszkadza, żeby ludzie nie mogli spokojnie wysłuchać :/

Marian Pe

Banki – zorganizowane grupy przestępcze o charakterze finansowym.

Irek D.

Bo ludzie kupują rzeczy których nie potrzebują, za pieniądze których nie mają,  żeby się pochwalić tym dobrem przed ludźmi których nienawidzą.

Czakram Wawelski

Prowadzący przeszkadza w ciekawych wypowiedziach gościa.

matespider

Pewnie jest kupiony przez bankierów :/

Andrzej Begze

WIĘCEJ takich programów, bo po komentarzach na czacie sądząc, większość widzów i tak nie rozumie o co chodzi. A sprawa jest prosta: majątek=wolność, dług/kredyt=niewola.  Dopóki ludzie nie zrozumieją czym jest dźwignia finansowa w bankach komercyjnych i rezerwa cząstkowa, to będą dawali się dymać. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że bank pożycza pieniądze, których NIE MA, a na wartość których dopiero kredytobiorca ciężko pracuje latami, będą głęboko w malinach.

Lukasz Drogon

Andrzej Begze to prawda a najgorsze jest to, że jak nasze państwo się zapożycza to zadłuża nas.

Andrzej Begze

@Lukasz Drogon Nie tylko nasze, wywłaszczanie ludzi z majątku (niszczenie klasy średniej) trwa od lat na całym “Zachodzie”.

Marcin Zakrzewski

Koszmarny prowadzący który ciągle się wtrąca i nie pozwala dokończyć myśli, nie da się oglądać 🙂 chociaż temat ciekawy.

mareoo007

Człowieku po co zapraszasz gościa, którego nie umiesz wysłuchać. Zero profesjonalizmu

Mirek Mirkowicz

OMG ale prowadzący irytujący… Non stop się wcina. Nie daje powiedzieć, przejść do “mięska” treści. Jestem w połowie. Nie wiem czy dotrzymam do końca… :/

Adrian Sprawka

Prowadzący, nie wtrącaj się co rusz by tłumaczyć słuchaczom jakby debilami byli.

David Dylag

Gdyby obywatele rp to oglądali jeszcze bym zrozumiał

Rastlin

Jak by ludzie nie byli debilami, to by nie brali tyle kredytów, ja to rozumiem Ty to rozumiesz, ale 90% społeczeństwa ufa bankom i uważa że chcą im pomóc, więc prowadzony musi czasem przełożyć z polskiego na nasze. Ale nie powinien przerywać gościowi niech kończy to co zaczął.

David Dylag

@Rastlin dlatego demokracja to kretynizm

andy pach

Ty prowadzący   zamknij mordę i daj się wypowiadać !!!

monika zalewska Zalewska

Człowieku daj mu dokończyć nie przerywaj!

Mariusz F

Jest to czysty dowód jak prowadzący może skutecznie zniechęcić do słuchania. Mało wie i przeszkadza zaproszonemu gościowi.

Michal Xinski

Krótko. Płać gotówką, wyrzuć karty, zagłodź banksterów, ciesz się wolnością.

Iwona Agnieszka 16 godzin temu (edytowany)

faktycznie! prowadzący to: DRAMAT!!!! zaprasza gościa, specjalistę, a sam niemiłosiernie “wcina” się w każdą odpowiedź!!! pyta i sam odpowiada, pytania przydługie, tłumaczące właściwie same siebie!!! sam nie rozumie, wprowadza straszne zamieszanie i nam utrudnia zrozumienie!!! wyraźnie lubi słuchać siebie i upajać się swoim głosem!!! to antyreklama prawdziwego dziennikarza!!!! współczuję zaproszonemu gościowi, nam słuchającym i…rodzinie prowadzącego😉 odpadam, chociaż temat ciekawy… wyrzućcie prowadzącego, wpłyńcie na niego, albo stracicie słuchaczy!!!!!

Aneta Czaplinska

Proszę nie przerywać gościowi, przez to nie  można tego słuchać, gość mówi zrozumiale i prostym językiem, nie jesteśmy debilami,

Anna Aniela Flak

B a n k i bogacą się na swoich klientach niejednokrotnie nabijając ich w butelkę, co sama to osobiście doświadczyłam, także właściciele tych banków zachowują się tak jak napuszone pawie mając za nic poszkodowanych i cierpiących.

Alfred Krol

Jak banki piorą mózgi to wiedza dziesięcioletnie dzieci, problem jest  w tym kto trzyma tą sieć

Cerazy J

Do tego giełda. Tworzenie wartości z powietrza.

Krzysztof Domozych

Prowadzący nie potrafi prowadzić rozmowy lub nie chce by za dużo powiedziano!!! Wcina te swoje małowartościowe uwagi!

Tomasz Brylak

Panie redaktorze, po co pan zaprasza gości, skoro cały czas pan mówi!

Kacper Chocholski

Program Super Ale Panie prowadzący prosimy max połowę tego bo gość to paradoksalnie lepiej tłumaczy. Nie potrzebujemy tego tak dobitnie. Już jesteśmy na tym kanale więc coś mamy pojęcia

Malgorzata Wojcik

konto w banku w UK jest za darmo, karta wypłaty wszystko za darmo, oprocentowanie kredytu konsumpcyjnego to ok 3 % RRSO i tam bankom się opłaca, wspomnę, ze tam rzecznik finansowy praw klienta nakłada co rusz kary na banki w indywidualnych sprawach, dlaczego w UK bankom się opłaca??? I nie czynią z ludzi dojnej krowy, a u nas wszystko kosztuje 10 razy więcej

Robert Robert

Bo właścicielem NBP  nie jest Polska tylko ktoś uny,  a kto to się domyśl. NBP jest pośrednikiem, a im więcej pośredników,  tym bardziej golą owieczki.

Sokar0333

Podobno lichwiarzom w Piekle będzie wlewane stopione złoto do gardła.

józef k.

Pozwólcie prowadzącemu zrobić wywiad z samym sobą… Ciekawym kiedy przepytywany wqrwi się na prowadzącego i podsumuje onego hehe. ;-)))

Jarek Lubawy

Przepraszam ale nie da się tego oglądać. Lubię posłuchać pana Tomasza kiedy sam prowadzi program. Ale jako prowadzący podejmujący gościa się nie spisał. Ps. Proszę nie przerywać rozmówcy, bo z tego tylko większy chaos się tworzy.

Datt Kaz

Poszedłem w zeszłym roku do mojego banku wpłacić trochę gotówki na zwykłe konto ror. Okazało się że to usługa płatna. Da ktoś wiarę? Takie cuda w banku ING.

Marek Lapszyn

Po pierwsze primo zaczynasz prace to musisz mieć otwarte konto w banku i już jesteś na haczyku korporacyjnej  MAFII w ten oto prosty sposób stajesz się niewolnikiem

Pawel Glinkowski

To prawda że banki robią nas w chu…a. Wiem bo rozmawiałem z gościem, który pracował dla banku Loyds i powiedział mi, że jak Polacy masowo napływali do UK, to musieli przecież otwierać konta bankowe, a na szkoleniach swoich pracowników szefowie tych instytucji kazali wpychać Polakom konta premium i wciskali dodatkowe ubezpieczenia okłamując ludzi,  iż jest to wymagane, albo po prostu ich nie informowano o dodatkowych opłatach. Jeśli któryś z pracowników banku miał wątpliwości,  co do operacji tego rodzaju, szefostwo informowało ich,  że my i tak tego nie rozumiemy i że trzeba to wykorzystać.

Edyta Granatowicz

Taki prowadzący,nie nadaje się do takiego gościa.psuje cały program.ciekawe sprawy szkoda że można z nim wytrzymać do trzech minut.

Józef Kamycki

Panie Tomaszu. Taki wdzięczny temat i tak go spieprzyć… Całe to kłusownictwo bankowe to betka w stosunku do tego,  ile Polska traci z tytułu narzuconej nam architektury monetarnej opartej na kreacji oprocentowanego długu. Jeśli słuchacz nie zrozumiał mechanizmu powstawania tzw. “głodu monetarnego” to miał prawo z tej audycji nie zrozumieć niczego. Tomaszu. Popracuj trochę nad sobą.

Marek XXX

Prowadzący nie ma pojęcia o czym mówi i zadaje na siłę głupie pytania lub swoimi komentarzami próbuje zrobić z siebie autorytet w temacie, o którym nie ma pojęcia, nieustannie przerywa gościowi zamiast go słuchać, może by się czegoś nauczył.

Cerazy J

Unia dużo od-daje. Dużo wcześniej ukradła.

Anna Aniela Flak

W Polsce już mieliśmy “świetny” bank o nazwie Amber Gold, na którego nabrało się tysiące Polaków, a firmowany był on przez tuskową kastę, także jak widać łajdacy znajdą sposoby, aby znaleźć jak najwięcej naiwnych ludzi, którzy niejednokrotnie tracą u nich dorobek całego życia.

Juan Rybala

…… Flak, a kasta Jarkacza o tym nic nie wiedziała ? tak tylko pytam, żeby nie zbłądzić!

Sylwia Zablocka Tatara

Amber Gold nigdy nie był bankiem. Proszę nie mylić pojęć. Pozdrawiam.

dobromir dobry

,,tuskową kastę ” – CZYLI POLAKÓW – KATOLIKÓW , BO PRZECIEŻ NIE PRZEZ TYCH WSTRETNYCH IMIGRANTÓW , KTÓRZY TYLKO CZYCHAJĄ NA TO ABY POLAKÓW ZNISZCZYĆ.

Eugeniusz Gacek – Hodowca nietoperzy pocztowych

Pana dr. Lachowskiego prosił bym więcej wR24.

TheAgasof

Panie prowadzący, miło byłoby gdyby gość mógł dokończyć myśl. Strasznie słucha się tego przerywania. Duuuuzy minus za brak profesjonalizmu!

Agie May

Z daleka od banków!

Eugeniusz Gacek – Hodowca nietoperzy pocztowych

Parol , pozwól wysłowić się gościowi .-47:00min. więc jako obywatele ue bierzmy tańsze kredyty za granicą !

Jacob Mars

Prowadzący to powinien vloga prowadzić a nie wywiady przeprowadzać. Tego nie da się słuchać, osobiście bym wyszedł na miejscu gościa..

brontozaur2

Jesteśmy niewolnikami systemu

Mirek Mirkowicz

Nie wytrzymałem. Świadomość i wiedza, a fizycznie złoto i srebro zabezpieczy się przed potencjalną Wenezuelą w Polsce i na świecie(gospodarczo) https://www.youtube.com/watch?v=8IQ_TBJHrcU

Jarek G

Oto pranie … https://youtu.be/MS_UKXlxWFo

Jeepers Creepers

Szczerze chuj mnie to obchodzi czy ktoś mówi piniądz ,pieniądz jeśli mówi prawdę, a nie wciska mi kit i chce uświadomić Polaków, żeby nie dali się wydymać . Przypierdalasz się udając troskę o piękną polszczyznę, a sam sypiesz epitetami dupek ,ten łysy no chyba , że takie masz buraczane hobby i lubisz komuś dojebać dla poprawy samooceny .

Paweł Mączka

Super program, dzięki panu Tomkowi, w poprzednich filmach wiele dowiedziałem się o działaniach firm windykacyjnych, komornikach, i bankach. Jak to wszystko działa i na co trzeba uważać. Przedtem byłem zupełnie zielony w tych sprawach. Panie Tomku dziękuję.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

dajemy się namawiać:)) to co każdy nie ma własnego rozumu, żeby nie brać kredytu? odzwyczaja się nas od myślenia :)) ONI są winni, nie my.

dobromir dobry

,, ONI są winni, nie my.” – DOKŁADNIE TAK JEST

Jakub Jankowski

Zajebisty wywiad

Barbara Galeria

Zajrzyjcie do Pani Izabeli Litwin. Super tłumaczy. https://youtu.be/3PZ7dVi_DVw

13 Vito

Proponował bym panu dr, Lachowskiemu złożyć wizytę w Mediach Narodowych tam nikt nie będzie przerywał w wypowiedziach.

Joanna Pleśniak

Wymienić prowadzącego, dramat.

Lukkaa L

Potworne chamidło, ten prowadzący, kanalia położyła cały program, a program o ciekawym temacie. Więcej z tym pajacem nie będę oglądała, cyniczny egocentryk, tfu.

Zenon Z

Prowadzący ok. Super tłumaczy. Program też ok.

polemer stanpol

zaproście jeszcze raz tego pana ale zmienić prowadzącego !!!!!!

maciej nowak

Dlaczego gość nie wyszedł z programu? Za takie coś to prowadzącemu należy się art 52 kodeksu pracy (dyscyplinarka)

leslawa orlowska

Pana prowadzącego proszę uprzejmie o nieprzerywanie gościowi….jeśli zaś chce sam gadać, to niech nie zaprasza gościa. Naprawdę irytujące !! CHCĘ POSŁUCHAĆ GOŚCIA !

Krecia P

przestań dziadu przeszkadzać i pozwól wypowiedzieć się gościowi. To jest nie do zniesienia.

chryzantema srebrzysta

Podpinam się pod opinie innych – strasznie irytujący prowadzący, który mówi przez większość programu. A szkoda, bo z pewnością Gość miałby dużo ciekawych rzeczy do przekazania. Mniej więcej w połowie, Gość odpuścił i kulturalnie przestał się “wcinać” w wypowiedzi wszystkowiedzącego prowadzącego.

Bearnas Andrzej Kowal

@A.skąd.jest.bankowe.i.inne.prawa.i.na.czym.się.one.opieraja.i.wedle.jakiego.paradogmatu? . https://www.ftc.gov/enforcement/rules/rulemaking-regulatory-reform-proceedings/fair-debt-collection-practices-act-text#809 . ..http://www.paulstramer.net/2018/10/the-maxim-of-law-that-applies.html?m=1

Bearnas Andrzej Kowal

@Czy.to.przypadek.zbieżności.podle.plan.E.T.arnej.kalki.pojeć.prawnych.i.okresleń.? http://www.paulstramer.net/2018/10/the-maxim-of-law-that-applies.html?m=1

Bearnas Andrzej Kowal

@Dlaczego.i.na.czyja.rzecz.jesteś.zakladdnikiem. podwójnej.ksiegowości..lichwy-? .http://www.paulstramer.net/2018/10/the-accounting.html?m=1

Herr Flick z Gestapo

Panie Parol w tym formacie nie jest Pan gościem, ale prowadzącym i to Pan powinien słuchać, a nie przerywać i swoje wywody dawać. Ludzie nie są głupi i zrozumieją co Pan Dr mówi, a nie ma nic bardziej irytującego niż to jak ktoś przerywa wypowiedź.

Wojtek OKI

Że prowadzący wtrąca się to mało, za anuluj dług kryje się ignorancja klienta, który się do nich zwraca , a to co podają na swojej stronie internetowej mija się z prawdą. Te buńczuczne zapowiedzi jak to my wyprowadzimy klienta na prostą i go wybronimy to kpina.

Ewa Matus

Bank to taka instytucja, która pobiera pieniądze za to, że my trzymamy w niej pieniądze. Instytucja która nas mami kredytami i wspaniałymi zyskami i korzyściami. Nigdy nie miałam korzyści z trzymania tam kasy, a wy?

leaf leaff ,

Gdyby nie inflacja i rozliczenia przez internet to zlikwidowałbym konto w banku. Trzymam na lokatach aby choć trochę uciec od inflacji. Kredytów nie biorę. Żyję skromnie, śpię spokojnie. Kompleksów nie mam, więc samochód i gadżety na pokaz nie są mi potrzebne.

Bearnas Andrzej Kowal

http://www.paulstramer.net/2018/10/your-grandfathers-clock.html?m=1

Bearnas Andrzej Kowal

@A.może.Jest.takie.specjalne.żrodło.wiedzy.dla.bankierów.? … [*.]duckduckgo.com/?q=topsecret+bankers+handbook+pdf&ia=web

weles13 weles

Dobry program lecz na poziomie dla początkujących prawicowców. A może następny o praniu mózgów dzieciom od przedszkola przez kościoły ?

Opublikowano za: https://www.youtube.com/watch?v=XV-YDrPn2sI&feature=youtu.be

Comments

 1. nanna says:

  Tomasz Parol w nowej konwencji ANULU J NATRĘTA
  Dr. Krzysztof Lachowski – ekonomista socjolog.

  = = czyli Pan dr. Krzysztof Lachowski – Fachowiec Wielkiej Klasy i Człowiek o Anielskiej Cierpliwości wyposażony dodatkowo przez Matkę Naturę w Wielką Kulturę Osobistą
  = = a naprzeciw tenże z tytułu konwencji.

  Mam wielki żal do nie wiadomo kogo, że większości poważnych spraw nie da się omówić ani cierpliwie ani tym bardziej kulturalnie.

  Szacun, Panie Lachowski.

 2. marcin says:

  Przyznam że nie oglądnąłem w całości materiału, przeczytałem za to komentarze. Część z nich dotyczy zachowania prowadzącego, Tomasza Parola.

  Kim jest Tomasz Parol? Nie zaglądam mu do rozporka, zaglądam do archiwum. Gorąco polecam lekturę tego króciutkiego artykuliku: https://3obieg.pl/zabic-putina/

  Wklejam najbardziej smakowity fragment:
  ————-
  Moim zdaniem w tej sytuacji, aby ustrzec się globalnego lub europejskiego krwawego konfliktu, Zachód powinien zastosować wyjątkowe i nieprzewidziane przez Putina środki. Po prostu powinien go zabić. Zwyczajnie na świecie odstrzelić, otruć plutonem, udać terrorystę czeczeńskiego i przywalić mu z ręcznej rakiety, czy sięgnąć po jakiś inny, niekoniecznie znany powszechnie sposób. Tylko takie działanie zatrzyma Rosję w pół drogi. Zabicie Putina to demonstracja siły i mozliwości, to zabicie jastrzębia wśród jastrzębi, likwidacja guru a jednocześnie upokorzenie Rosji, ukazanie słabości Putina i całego jego aparatu, uwikłanie Rosję w wewnętrzną walkę o władzę pomiędzy następcami Władymira Władymirowicza, kara, a także pogrożenie pięścią wszystkim aspirującym innym dyktatorom: “Uważaj, możesz być następny”. Jeśli USA w zemście potrafiło oficjalnie i bez sądu zabić Bin Ladena, to czy ktoś będzie miał pretensję za uratowanie świata i wielu istnień zabijając jakiegoś pułkownika KGB, który na zbyt wiele sobie zaczął pozwalać?
  ————-
  Fajne? Nie zaglądnąłem w rozporek, zaglądnąłem tylko do archiwum…

  Z tej sytuacji można wyciągnąć różne wnioski, w zależności od wiedzy, oczekiwać, osobistej wrażliwości i generalnie sytuacji, w której każdy człowiek się znajduje. Mój wniosek: nie eksponować się na żydomedia.

Wypowiedz się