Czy Akcja Wyborcza Polaków obudzi pokolenie przetrwania

Bo za sprawą 500+ i innych ochłapów z pańskiego stołu przestaliśmy być pokoleniem walki.

Jak wszystko w Polsce rodzi się w bólach i kłótniach. Pomysł na Akcję Wyborczą Polaków zrodził się w Lublinie a już Podkarpacie chce iść własną ścieżką. Poczekajmy jeszcze trochę. Miną upały i dowiemy się czy można uprawiać politykę bez obiecanek cacanek a zapraszając rodaków do myślenia.

Pierwsze jaskółki już wyfrunęły:

Komitet Wyborczy „Akcja Wyborcza Polaków” 1 – Oddział Rzeszów

Cele dalekosiężne – my proponujemy, Ty – suweren – rozumiesz, popierasz i zatwierdzasz.

1.Wyzwólmy Polskę z niewoli odsetkowej kosztującą nas około 130 mld zł rocznie.

Przywróćmy Narodowemu Bankowi Polskiemu wyłączne prawo emisji pieniądza suwerennego zgodnie z art. 227. p.1 Konstytucji RP. Tym sposobem społeczeństwo zaoszczędzi na odsetkach około 70 mld zł rocznie i o taką kwotę będą mogły także wzrosnąć inwestycje naszych firm dając trwałą podstawę wzrostu gospodarczego oraz budowy dobrobytu obywateli.

Zapamiętaj: zmiana architektury monetarnej jest kluczowym elementem odzyskiwania naszej suwerenno­ści gospodarczej. W przeciwnym przypadku żadna z reform się nie powiedzie a Polska będzie skazana na wegetację i to na kredyt obciążający przyszłe pokolenia.

  1. Usuńmy przeszkody uniemożliwiające polskim przedsiębiorcom tworzenia silnych więzi kooperacyjnych.

Wprowadźmy przepisy wykonawcze umożliwiające polskim przedsiębiorcom łączenie się w związki gospodarcze o integracji produktowej radykalnie obniżające próg inicjatywy gospodarczej oraz równomiernie rozkładające ryzyko biznesowe oraz wzajemne korzyści. W szczególności: wielostronne umowy wspólnie kontrolowane pomiędzy rolnikami, przetwórcami i handlem staną się podstawą ustroju rolnego.

  1. Usuńmy konflikt interesów właścicieli i pracowników, aby Polacy pracowali z pasją w Polsce.

Uzupełnijmy kodeks spółek handlowych o regulacje prawne dla spółki właścicielsko-pra­cowniczej umożliwiając uwłaszczenie pracowników na majątkach firm w których pracują.

Wesprzyjmy proces tworzenia się własności pracowniczej rozwiązaniami podatkowymi oraz prze­znaczeniem na ten cel części emisji pieniądza suwerennego.

  1. Oddajmy faktyczną władzę obywatelom w samorządach na zasadzie: władza proponuje – obywatele zatwierdzają.

zreformujmy sposób pracy oraz ordynację wyborczą do organów władzy samorządowej tak, aby kluczowe decyzje zapadały na zasadzie konsensusu pomiędzy interesami lokalnego budżetu i lo­kalnej gospodarki.

upowszechnijmy głosowanie elektroniczne (e-voting) na wzór szwajcarski.

  1. Naprawmy system artykulacji interesów społecznych w skali kraju.

Wprowadźmy instytucję „kontraktów wyborczych” oraz zbiorową odpowiedzialność ugrupowań parlamentarnych za realizację głoszonego programu. Posłowie mający wpływ na realizację obiet­nic wyborczych a nie czyniących tego (np. szefowie komisji sejmowych oraz szefowie klubów poselskich), powinni być z Sejmu usuwani na drodze referendalnej lub sądowej.

Wprowadźmy instytucję prawyborów oraz 3 mandatowe okręgi wyborcze do Sejmu.

  1. Gdyby którakolwiek z zaproponowanych reform napotkała sprzeciw Unii Europejskiej zainicjujmy proces opuszczenia jej szeregów.

1W okresie przedwyborczym działamy w strukturze sieciowej a nie hierarchicznej dlatego że struktury hierarchiczne zabijają proces pracy nad stanowiskiem uzgodnionym w kluczowych aspektach życia politycznego i gospodarczego.

Tymczasowy kontakt: biuro@koreus.pl, jozef.kamycki@op.pl,

Nikander
http://nikander.neon24.pl

Wybrane Komentarze

maasteer said 2018-08-08 (środa) @ 10:58:20

„Bo za sprawą 500+ i innych ochłapów z pańskiego stołu przestaliśmy być pokoleniem walki.”

Pierdolenie.
A ile miliardów przez ostanie lata zostało wyprowadzone za granice? Ile za to można było 500 plusów wypłacić – a tak poszło w pizdu wiadomym nabywcom.
Ile UE z nas bierze na „uchodźców”, ile na banderowskie studia i czesne, a 4 mld „pożyczone” reżimowi w Kijowie – tam nie było szkoda??? qrva??? A obsługa zadłużenia na transze pożyczkowe z MFW?
Kogoś boli, że w końcu polskie rodziny coś dostały!!!

Już dawno Polacy przestali walczyć o swoje. po wejściu do hujni gejropejskiej, i gigantycznym wzroście zadłużenia ile straciliśmy??

RomanK said 2018-08-08 (środa) @ 12:16:06

Maaster…. widzisz tu się różni pan od pana Józefa….
Jeśli rząd daje po 1000złotych tzn. ma z czego…a jeśli ma z czego. to znaczy, że tatusiom i mamusiom tych dzieci wcześniej ukradli te 1000 zł….żeby im łaskawie dać.
TO najbardziej kurewski proceder każdego komucha… rozdawać przy fleszach , to co wcześniej ci ukradł….

To wszystko co piszesz święta racja …z tym , że to też ukradzione Polakom, którzy dzięki temu są opłacani za swoją prace jako jedni z najtańszych w Europie!!!! Wszystko!!!!! co wyprowadzone to ukradzione Polakom!!!! WSZYSTKO!!!!!
Ze to qurewsike każdy świadczy ich łaskawe wejrzenie na małżeństwa pedałów….jakie zrównują z wielodzietnymi rodzinami w prawach…okradając te dzieci, które się ostały po rzezi tych , którym narodzić się nie było dane.
Myśl… panie Maaster…myśl…zanim cię wyskrobią…..albo poskrobią….jak szczeście dopisze.

Maciej said 2018-08-08 (środa) @ 12:30:46

@ Maaster

Co racja to racja. Józef Kamycki jednak nie rozumie systemu monetarnego. Francja jest zadłużona po uszy, wydaje pieniądze na socjal, bo socjal jest potrzebny. Ten dług i tak jest niespłacalny więc nie ma się co przejmować. Wydawanie na socjal to na pewno nieporównywalnie lepszy pomysł niż wydawanie na zdezelowane niemieckie czołgi czy skandynawskie łodzie podwodne o statusie pojazdów zabytkowych.

@ Nikander

—–upowszechnijmy głosowanie elektroniczne (e-voting) na wzór szwajcarski.—–

Czy Pan to przemyślał? Amerykanie mówili że głosowanie elektroniczne to zaproszenie do fałszerstw. Wtedy nie ma żadnej możliwości weryfikacji prawidłowości liczenia głosów.

—-Wprowadźmy instytucję „kontraktów wyborczych” oraz zbiorową odpowiedzialność ugrupowań parlamentarnych za realizację głoszonego programu. Posłowie mający wpływ na realizację obiet­nic wyborczych a nie czyniących tego (np. szefowie komisji sejmowych oraz szefowie klubów poselskich), powinni być z Sejmu usuwani na drodze referendalnej lub sądowej.—-

Kontrakty wyborcze to nic nowego, proponował je już Adolf Hitler, nie wyszło. On spełniał obietnice wyborcze bo miał taką wolę ale zapisywanie tego nic nie da.

Jeśli będzie to zapisane w języku prawniczym, to każdy prawnik sformułuje hipotezy ezopowym językiem, z odwołaniem się do niezależnych okoliczności zewnętrznych jako warunków, aby żadne zobowiązanie nigdy nie mogło powstać. Te zakłamane mendy uczą się tego w kancelariach.

Dziwi mnie że Józef Kamycki nabiera się na tak infantylny pomysł.

maasteer said 2018-08-08 (środa) @ 12:55:04

Panie Romku
Mi chodziło o to, że z tych i tak ukradzionych i wyprowadzonych za granicę pieniążków JA (i moja familja) coś dostałem na przykład – jako ochłapy – ale jednak. A gdyby i to co Ja dostałem [$$$$] poszło w pizdu za granice i NIKT by o tym nawet się nie dowiedział – to by NIKT _ nie gadał że to „zmarnotrawiono” na jakieś 500 +!

Panie Romku kochany. Zaraz wejdzie akt 447! I co – trzeba będzie zapłacić te parędziesiąt miliardów $$$ – też nikt tym się nie przejmie (jak pożyczka dla kijowa) – bo to trzeba…. I te 500+ to pikuś w tym wszystkim (a dla nas jednak zawsze coś)

RomanK said 2018-08-08 (środa) @ 13:10:57

Panie Maaster…ja rozumiem doskonale co pan pisze… z tym, ze pan Jozef pisze nie jak było i jest, ale jak chciałby żeby bylo….np ja chce zęby…a nie powiem- bo się wstydzę:-))))
Widzi pan tzw. darmocha kosztuje najwięcej…. bo to i tak ochłap… 6 tys. na rok… na dziecko????dobre I to..

Panei Macieju pan Jozef rozumie …pan nie za bardzo jak widze to o czym pisze….:-))) Francja ma najwikszej zapasy zlota w Europie I je zwieksza…..a puki co moze sie zadluzac ile jej pozwola…wykorzystuje System….z tym ze niech pan zwroci uwage ,,kto zabiera ten Socjal????? I sprawdzi demografie Francji….

Maciej said 2018-08-08 (środa) @ 13:53:19

—– Panie Macieju pan Józef rozumie …pan nie za bardzo jak widzę to, o czym pisze….:-))) Francja ma największe zapasy złota w Europie i je zwiększa…..a póki co może się zadłużać ile jej pozwolą…wykorzystuje System….z tym że niech pan zwróci uwagę ,,kto zabiera ten Socjal????? i sprawdzi demografie Francji….—–

To już osobna sprawa. Chodziło mi o to, że ten dług, ZE SWOJEJ ISTOTY, jest niespłacalny. Maasteer ma rację, różnym „rynkowcom, „wolnościowcom” czy innym parszywym łobuzom gul skacze jak wydaje się pieniądze na socjal bo to „marnotrawstwo”, a jak się wydaje na kolejną wojnę, to jest fajnie. A powinniśmy wydawać na socjal raczej, nawet bez opamiętania (choć rozsądnie).

RomanK said 2018-08-08 (środa) @ 14:37:37

Zara zara panowie jak widać nic nie rozumiecie….no pewnie że im gula skacze… bo nie po to wymyślili system w którym pożyczają na procent to – czego nigdy nie mieli, za co należy się im wszystko co jest – plus rzeczone odsetki!
Panowie macie zaciskać pasa , żeby oddać, a nie przeżreć:-))))) z bachorami:-_))__)_ucząc ich próżniactwa na dodatek:-))) Bachorom waszym ma dać dobry rzond:-))) za co macie być wdzięczni..rzondowi i na niego głosować…a nie na tych co kłamali, że nie maja i zgodnie z kłamstwem nie dali nikomu innemu tylko sobie…

Marucha said 2018-08-08 (środa) @ 14:49:23
Pan wie, Panie Romanie, co ja myślę o wszystkch polskojęzycznych rządach po 1989 roku.
Ale z punktu widzenia rodziny takich Pyzdrolów albo Maciurów, to lepiej, że Państwo okradło ich na te 500 złotych mniej. No i sporo lichwiarskich firm padło.

RomanK said 2018-08-08 (środa) @ 15:48:25

Oczywiście….Polakom Pyzrolom , Maciurom, Kaflom, czy muroniom…nikt laski nie robi…oddają złodzieje im tylko to, co im ukradli…przez pokolenia….tyle oddają….a powinni wyrzygać razem z własną krwią.

nikander said 2018-08-08 (środa) @ 18:34:00

Pozwólcie, że przypomnę: „…Przywróćmy Narodowemu Bankowi Polskiemu wyłączne prawo emisji pieniądza suwerennego zgodnie z art. 227. p.1 Konstytucji RP. Tym sposobem społeczeństwo zaoszczędzi na odsetkach około 70 mld zł rocznie i o taką kwotę będą mogły także wzrosnąć inwestycje naszych firm dając trwałą podstawę wzrostu gospodarczego oraz budowy dobrobytu obywateli….”
To k… nędzy 70 mld + 70 mld co się równa 140 mld rocznie to trochę więcej niż 500+. Jak widać do pokolenia przetrwania dołączyło pokolenie ekonomicznych idiotów!. Czy dalej mamy konsumować „zieloną sraczkę” FED-u i EBC? Ono drukują po 2 biliony – rocznie a co? A nam nie wolno????
Wspomniana Francja stosuje Modern Money Theory (nowoczesną teorię pieniądza) i ich bank centralny może wykupywać obligacje rządowe na rynku wtórnym. Co kurrrwwwaaa zrobił PiS z prezesem NBP Belką’ gdy próbował to zrobić w Polsce??? Japonia, która także stosuję tę doktrynę monetarną nazywają „krajem kwitnącego długu”.
Liczcie!!! 140 mld zł to trochę więcej niż 27 mld zł na 500+. Za to co PiS dzielnie przekazuje żydowskiej banksterii można by takich programów zrobić 5!!!!
Mówię o tym to tu to tam: https://youtu.be/s4IxpCHi0S0 ale widzę embargo na wiedzę jest mocniejsze.

Sorry, poniosło mnie, ale „pokolenie przetrwania” – że tak to delikatnie nazwę, to nie moja bajka

Szczur said 2018-08-08 (środa) @ 18:48:53

Podstawowe pytanie brzmi: dlaczego Polacy mieliby wam zaufać?

ERROR 404 said 2018-08-08 (środa) @ 18:53:20

Mamy tyle pod ziemią , że moglibyśmy mieć raj na ziemi..
Tyle tylko, że każda tona rudy miedzi np. , niesie dobrodziejstwo w postaci odpadu tj. złota…
I teraz zagadka, gdzie ono jest …
Niby proste równanie z jedną niewiadomą ,ale , nie ma bata…
Wyśmienity trunek z Puszczy Knyszyńskiej za dobrą odpowiedz…

nikander said 2018-08-08 (środa) @ 18:58:13

Ależ nikt tu u nikogo o zaufanie nie prosi. Wręcz przeciwnie. Cytuję „Cele dalekosiężne – my proponujemy, Ty – suweren – rozumiesz, popierasz i zatwierdzasz…” Chcemy być polskim komitetem wyborczym o rodowodzie PROGRAMOWYM!!! Wszystko co najgorsze co mogłoby nas spotkać to przeistoczenie się w watahę wyborczą. Zamiast ufać pomyśl, przeanalizuj, doczytaj, podyskutuj z sąsiadem. To by dało nam skrzydła.

Szczur said 2018-08-08 (środa) @ 19:07:26

@12 —> „Cele dalekosiężne – my proponujemy, Ty – suweren – rozumiesz, popierasz i zatwierdzasz…”

Nikt lub prawie nikt się z tymi tezami nie zapozna. Spośród tych, którzy jednak to zrobią nikt lub prawie nikt ich nie zrozumie. Spośród tych co zrozumieją – nikt lub prawie nikt nie poprze, bo niby co miałoby to w praktyce oznaczać?

Dlaczego żyjący od pierwszego do pierwszego Polak miałby ryzykować swój (i rodziny) byt?

Rzeczywistość można zmienić tylko w jeden sposób – organizując się wokół konkretnych spraw i te konkretne sprawy rozwiązując. Jak minie pokolenie, ludzie się poznają, a jednocześnie odniosą pewne sukcesy, zdobędą wiedze i zrozumieją system można próbować iść do polityki, ale też lokalnej. I tak po około wieku można próbować przejąć władzę.

Tylko, że wtedy… zmieniono by reguły gry. Bo po władzę można sięgać tylko w jednym przypadku – jeśli ma się możliwość zabić bezkarnie.

nikander said 2018-08-08 (środa) @ 19:12:19

ERROR 404 said
Odpowiedź jest prosta:
1. na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu tracimy rocznie około 130 mld zł rocznie
2. Na transfer price (cenach transferowych) około 80 mld zł rocznie
3. Na dywidendach od obcego kapitału, który został tu sprowadzony podstępnie, tracimy też około 100 mld zł rocznie.
Razem ponad 300 mld zł.
W tej czarnej dziurze znika wszystko a PiS jest tu po to aby interes dalej się kręcił. No nie, no dał przecież 500+ i dotrzymuje obietnic wyborczych!!!!!

Bezmyślne paście się narody
Na nic wolności dar dla trzody
Trzoda jest po to aby strzyc ją
Albo jej sprawić rzeź czasami
Zaś przypadłością i tradycją
Jest bat i jarzmo z dzwoneczkami
(to nie ja to Aleksander Puszkin)

Raynold said 2018-08-08 (środa) @ 19:27:50

Panie Kamycki, jak na razie to wspomniana Akcja Wyborcza Polaków nie ma nawet połowy okręgów, by zarejestrować listę ogólnopolską a poza tym pana założenia, poza punktem 4 mają nijakie odniesienie do nadchodzących wyborów samorządowych.
Nie twierdzę, że pan nie ma racji, ale w tym momencie proszę nie bajać o tym co jest obecnie nierealne a skupić się na tym, co można teraz ugrać i zrobić.

nikander said 2018-08-08 (środa) @ 19:29:55

Szczur
Doskonale Pan scharakteryzowałeś mental pokolenia przetrwania.
Konkretne cele to:
1. na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu tracimy rocznie około 130 mld zł rocznie
2. Na transfer price (cenach transferowych) około 80 mld zł rocznie
3. Na dywidendach od obcego kapitału, który został tu sprowadzony podstępnie, tracimy też około 100 mld zł rocznie.
A teraz Pan zapytaj skąd to wiem. PO nie powiedziało, PiS nie powiedział w telewizji nie było a więc chyba musiałem pozmyślać.

nikander said 2018-08-08 (środa) @ 19:40:57

Raynold
Punkt 4 jest na tyle mocny, że starczy. Naprawia sposób uprawiania polityki. Nawiązuje do ustroju monarchii stanowej, który zapewnił dobre rządzenie między zjazdem w Sulejowie (1318) a przywilejami cerekwicko-niewszawkimi (1454).
Jednak trudno obiecywać ludziom gruszek na wierzbie w sytuacji gdy jesteśmy trzymani zarówno za pysk (architektura monetarna) jak i za mordę (konfliktowy model stosunków przemysłowych)

Szczur said 2018-08-08 (środa) @ 20:00:15

@17 Tak się „robi politykę”. Wystarczy, że jedna osoba rozumie, a reszta mu ufa. A ufa mu m.in. dlatego że on idzie w pierwszym szeregu.

nikander said 2018-08-08 (środa) @ 20:09:39

Szczur

To najlepszy sposób aby wyprowadzać ludzi na manowce. Wielkie przedsięwzięcia udają się tylko wtedy, gdy kilku ludzi realizuje tę samą doktrynę polityczną i gospodarczą. A czy my w ogóle mamy doktrynę jakąkolwiek???? My ufamy…

Szczur said 2018-08-08 (środa) @ 21:17:59

@20 Tzw demokracja to gra w grę, w której „reguły” ustalają oszuści. Oszuści, którzy mogą również bezkarnie zabić. Tak, obecnie naród polski został zredukowany do formy przetrwalnikowej, tylko czy można się temu dziwić? Czy istnieje jakikolwiek zdrowy element w obecnym systemie? Coś co dałoby oparcie dla procesów naprawczych?

Nie, nic takiego nie istnieje. To wszystko jest „państwo teoretyczne”, „ch*j, d*pa i kamieni kupa”.

Należy mówić o historii i wyciągać z niej wnioski. Ja np wyciągam takie, że Powstanie Warszawskie było w interesie wrogów narodu i państwa polskiego. Ostatnią szansą na odzyskanie państwa dla narodu był NSZ, który powinien stworzyć zbrojne ramię założonej przez siebie Partii Komunistycznej i witać Armię Czerwoną chlebem&solą.
Wszystko wtedy było z wyjątkiem jednego: wiedzy i tym jak na prawdę kształtuje się sytuacja polityczna. Tego również nie było w 1944, 1956, 1970, 1981 i 1989.

kompetencja said 2018-08-08 (środa) @ 22:36:50

1.Wyzwólmy Polskę z niewoli odsetkowej kosztującą nas około 130 mld zł rocznie.

Przywróćmy Narodowemu Bankowi Polskiemu wyłączne prawo emisji pieniądza suwerennego zgodnie z art. 227. p.1 Konstytucji RP.

a teraz NBP nie ma wyłącznego prawa emisji pieniądza suwerennego?
i kto jeszcze ma prawo do emisji polskiej waluty złotego?
NBP nie pożycza budżetowi PL tak jak FED budżetowi USA

https://geopolityka.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/czy-pis-oszalal-chce-nas-zadluzyc-na-40-mld-dolarow/

Dlaczego mamy tak głupich polityków?

W Polsce natomiast, jak zwykle pod górkę. Zamiast pożyczać pieniądze, tak jak robi to Japonia i USA od własnego banku centralnego NBP, to my zostaliśmy zmuszeni zaciągać długi od międzynarodowych korporacji. Jeszcze parę lat takiej dziecinnej naiwności, a wykupią całą Polskę.

Będziemy własnością prywatnych korporacji.

Cieszy cię taka przyszłość Polski?

Ale mamy wyjście z tej sytuacji. Już dzisiaj okrężną drogą możemy sprzedawać dług do NBP.

W jaki sposób?

Rząd drukuje obligacje. Natychmiast wykupują je banki, w których udziały ma skarb państwa, czyli Pekao BP, BGK i Bank Ochrony środowiska. Następnie NBP skupuje te obligacje od tych banków. Tak robią wszystkie duże gospodarki świata, tak robi bank Unii Europejskiej – EBC, tylko NIE Polska.

Durni ci nasi politycy. Najpierw Aleksander Kwaśniewski wpisał do konstytucji zakaz finansowania deficytu budżetowego przez NBP, później kołchoz unijny zabronił tego samego, a teraz ta lepsza zmiana czyli PiS, kompletnie nie walczy o odzyskanie gospodarki z rąk bankierów.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-ma-najwiecej-dlugu-USA-w-historii-7572992.html

Na koniec 2017 r. Polska NBP posiadała amerykańskie obligacje skarbowe o wartości 40 mld dol., co plasowało nas na 27. miejscu na świecie.

http://www.nbp.pl/statystyka/rachunkowosc/Sprawozdanie_finansowe_NBP_2017.pdf

http://www.nbp.pl/statystyka/rachunkowosc/Opinia_rewidenta_2017.pdf

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna_i_bankowa/bilans_nbp_mon.html

https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kompetencje-nbp-kupno-akcji-i-obligacji-rpp,144,0,2375056.html

https://independenttrader.pl/czas-zaczac-dodruk-zlotowek.html

nikander said 2018-08-09 (czwartek) @ 05:44:29

Kompetencja

Jeszcze jeden link: http://nikander.neon24.pl/post/144865,maly-wazny-krok-do-odzyskania-suwerennosci-gospodarczej
Pozdrawiam

RomanK said 2018-08-09 (czwartek) @ 14:07:23

Panie Jozefie…niech pan jeszcze ” nieufnym” wytłumaczy, że niezależny – narodowy , bo kreowany przez bank Narodowy pieniądz, nie jest zależny od Jewrobanku, który ustala zarówno wielkości emisji jak i relacje cenowe w tym cenę pracy w Polsce. Pozwoli to na podniesienie Polakom plac do parytetowej wysokości, co z kolei podniesie wpływy do budżetu i wyrówna dysproporcje z zagranica dając możliwość prowadzenia korzystnej, a w najgorszym przypadku equiwalentnej wymiany towarowej z innymi.Co daje polskim firmom swobodny oddech….I wlasny pewny rynek.
Dlaczego Polacy maja zaufac?????
A maja inne wyjscie?????? Wszystko inne juz przerobiono z widomym skutkiem…

RomanK said 2018-08-09 (czwartek) @ 14:13:30

Wczoraj ..rzecznik rządu powiedział oficjalnie ze 1000 zł na dziecko to plotka, rzont nie prowadzi żadnych pac w tym kierunku….tzn. nie chce oddać Polakom 25 mld zlotych….w tym samym czasie pchając Wielkiemu Srulowi 130 mld ….I ufacze im ufajom:-)))))

ad 16…Panie Raynold….to nie świadczy o Akcji Wyborczej ….ale o Polakach…..I sposobie ich myślenia…jaki doskonale znaja hStadlany takie jak Jojne D.

emeryt said 2018-08-09 (czwartek) @ 14:18:13

A prawda jest taka : https://youtu.be/9PzD2iVLi64

nikander said 2018-08-09 (czwartek) @ 14:32:39
Panie Romanie.
Stała się rzecz, której doprawdy nie potrafię zrozumieć. Po 4 latach naszej orki skutecznie udało nam się spacyfikować uniwersyteckich profesorów. Na podawane przez nas cyfry nie mają kontrargumentów i nie podejmują dyskusji. Starego banksterskiego porządku broni kto? – ci co najbardziej dostają w d… czyli nasi wyborcy PiS-u. Ci są tak zapatrzeni w gwiazdę Kaczyńskiego, że włączenie tam myślenia staje się rzeczą wręcz niemożliwą.
Jak się zaczyna mówić o tym banksterskim przekręcie to od razu rodaków zaczyna boleć głowa. Jest problem,…
Pozdrawiam z Podkarpacia

Boydar said 2018-08-09 (czwartek) @ 15:18:02

Ja się na ekonomii nie znam, choć to co napisał Pan Roman – „… niezależny – narodowy , bo kreowany przez bank Narodowy pieniądz, nie jest zależny od Jewrobanku, który ustala zarówno wielkości emisji jak i relacje cenowe, w tym cenę pracy w Polsce. Pozwoli to na podniesienie Polakom płac do parytetowej wysokości, co z kolei podniesie wpływy do budżetu i wyrówna dysproporcje z zagranica dając możliwość prowadzenia korzystnej, a w najgorszym przypadku ekwiwalentnej wymiany towarowej z innymi …” trafia mi do przekonania bo mówi o mechanicznym mechanizmie.

Niemniej jednak uważam że akurat to można zrobić przez jedną noc, i od rana będzie po nowemu; czy zadziała, okaże się za tydzień, miesiąc albo rok. Natomiast zasadniczą kwestią jest odwojowanie sądów i prokuratury. Bo całego prawa przez dobę nie wyprostuje a jest ono celowo tak skonstruowane żeby „sędzia” bez stresu a w zależności od zamówienia mógł oświadczyć że dwa i dwa to cztery, ewentualnie dwadzieścia dwa. On ma zawsze być za cztery.

RomanK said 2018-08-09 (czwartek) @ 16:19:37

Panie Jozefie…na profesorów szkoda pańskiego czasu …to ludzie wymóżdżeni …. niech pan tylko przez dwie minuty pomyśli…czy zna pan choć jedna inicjatywę poprawy sytuacji  ekonomicznej Polski jaka by wyszła ze środowisk akademickich????? Tu ma pan odpowiedz…I teraz policzy ile ta banda głupich darmozjadów kosztuje!!!

Nie traciłbym czasu tez na tzw. rozwiązania instrumentalne typu spółki pracownicze.
Najważniejsza reforma jest przywrócenie suwerennego prawa Kreacji Pieniądza… z zakazem kreacji pieniądza poprzez banki prywatne i obce!
Obce mogą działać na terenie Polski tylko i wyłącznie w ramach własnego Kapitału…do wysokości własnego kapitału oraz do obsługi kredytu udzielanego przez Bank Narodowy w ramach administracji finansami poruczonej i ściśle kontrolowanej.
TO sprawa regulacji prawnej nie większej niż jedna strona tekstu I do wprowadzenia w ciągi jednej chwili I jednego dnia.

Natomiast temat spółek pracowniczych zostawiłbym do powrotu, do tematu zwrotu mienia narodu Polskiego zagrabionego i Spółek Skarbu Państwa.
Tam wprowadziłbym zasadę postępującego akcjonariatu pracowniczego… Polegałaby on na tym, ze kwotowe tzw. premii, i dodatków zamieniłbym na akcje firmy. Które pracownicy mogliby kolekcjonować jako oszczędności bądź odsprzedawać z prawem pierwokupu przez Zakład Pracy bądź innych pracowników Firmy. To rozwiązanie pozwoli na powolne zmiany własnościowe z pomięciem dzikiego rozdawnictwa i darmochy. Ale pozwoliłoby wprowadzić do spółek zarząd jaki był proponowany w tezach Programowych Solidarności z 1981 roku… samorządu robotniczego.
Natomiast na teraz na czas Akcji Wyborczej najważniejszym jest Uświadomienie konieczności odzyskania prawa Suwerena dla Narodu Polskiego…kreacji własnego Narodowego Pieniądza i kontroli jaką dają finanse!!!@! Z użyciem przykładów numerycznych jak pan podał…I uświadomieniem że kontrola pieniądza to wyższe zarobki i autonomia gospodarcza Polski.
Użyłbym Hasła: Polsce należy się podwyżka!!!!!!! I./.krótkie tłumaczenie hasła…..jak wyżej z wyjaśnieniem że bez tego …nie zmieni się nic~! i Nikt!

Szczur said 2018-08-09 (czwartek) @ 16:52:42

@RomanK >Użyłbym Hasła: Polsce należy się podwyżka!!!!!!!

Dokładnie tak, tak trzeba mówić do Polaków: „Polaku! Z wypracowanych przez ciebie 100zł, 80zł jest ci zabierane z czego większość tych pieniędzy jest rozkradana lub marnowana! Czas to zmienić! … itd itp….. o polskim banku, polskiej walucie itd itp. jak wyżej.

ONI to wiedzą, dlatego Piskorski siedzi, a Zandberg bryluje i czeka.

A w USA? Kim jest Sanders, jakie poglądy głosi?

Jurek said 2018-08-09 (czwartek) @ 17:20:56

I milion ulotek co miesiąc. Postulowałem to z 10 lat temu, tu na Gajówce. Ale wtedy to sam byłem rozgrzany jak cegła i tłukłem tego w sumie 80 tys. Pisał teksty p. Roman, p. Kosiur , p. Jasiek , Ś.P. Ela Gawlas. Ale ciulom z PSIdy sie to strasznie nie podobało i nasłali na mnie drabów. Nawet bielskiej MW nie podobało się to co publikuję i przyszło takich dwóch i nieco mnie przydusili.

Oczywiście papierowe ulotki trzeba wspomóc FB i innymi portalami, meilingami.

Potrzebny jest jeno ktoś z zapałkami.

RomanK said2018-08-09 (czwartek) @ 19:50:20

TU… znajdziecie Państwo dobrze opracowany i wyjaśniony model obliczania w Polsce średniej płacy….

https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/05/20/jaka-jest-naprawde-srednia-placa-w-polsce/

Znając przeciętną… mediana…musicie zwrócić uwagę na drugi sposób rżnięcia społeczności pracującej poprzez tzw. spadek siły nabywczej złotówki….
Zazwyczaj jest to kroczący model.. gdzie spadek siły nabywczej złotówki wyprzedza o parę miesięcy a nawet lat rekompensujące je podwyżki płac…

RomanK said 2018-08-09 (czwartek) @ 20:14:07

Aaa nie zapominajcie przy tym , ze ten tzw. „spadek siły nabywczej” to żaden fenomen ale jeden ze sposobów rżnięcia pracującej społeczności w właściwie jest to najbardziej niegodziwy i podły podatek, bo narzucany bez jakiejkolwiek ustawy prawnej, w tajemnicy I każdy kto go stosuje wypiera się ….ze to robi….

Janda said 2018-08-09 (czwartek) @ 20:15:02

„Bo za sprawą 500+ i innych ochłapów z pańskiego stołu przestaliśmy być pokoleniem walki”. Taka jest domena współczesnej zachodniej cywilizacji i to jest jej mocna z lewej i słaba z prawej strony strona. akceptacja 500+ „ochłapów” i innych ma związek ze społeczeństwem konsumpcyjnym, a w tym nie ma mowy o żadnych wyższych wartościach wiec jaka walka?? W dodatku zapytam się o co…??

Czy może mi tu ktoś wyjaśnić o co w tej chwili ma walczyć współczesny polak.. o korporacje zachodnie z wizytówką MC Donalda o cała infrastrukturę informatyczną/logistyczną transportową, technologiczną i kapitałową szubrawców i USA. Rozejrzyjcie się i popatrzcie dookoła w co „zainwestowali” Polska i polacy i czyje inwestycje wyrosły jak grzyby po deszczu na polskiej ziemi po 1991r. W 1939r okupant potraktował poważnie masy ludzkie i mu się nie udało, wystarczyło sprostytuować ludzką psychikę i jej mentalność i sami przyjmą w otwarte ramiona okupanta.

Żadnej realnej autonomii w tej chwili w edukacji, prawie, ekonomii, gospodarce, telekomunikacji, technologii i w myśleniu. Wszystko dyktuje zachód. Nawet język i semantyka jest dyktowana z zachodu, a odtąd droga prosta do zagłady kultury i narodu. Tego Kraju już nie ma i czy to się komuś podoba czy nie, ale takie są realia.

O chrześcijaństwo?? a gdzie ono jest u ludzi w krwiożerczym kapitalizmie i darwinizmie społecznym. Każdy pasożytuje na ludzkim nieszczęściu i szczęśliwy do czasu, aż mu się udaje. Społeczeństwo konsumpcyjne i realne chrześcijaństwo to dwa przeciwieństwa, a w tej chwili nawet przedstawicielstwo kościoła i wysocy dygnitarze z Rzymu układają się z globalistami. Wróg w samym sercu religii.

Taki bieg zdarzeń wyprowadzi ludzi na manowce, z których już nie wrócą.

juch said 2018-08-09 (czwartek) @ 21:13:26

Re: NIKANDER, WPanie JÓZEFIE,
to co napisałem a mailu+to co powiedziałem w rozmowie telefonicznej;
wszystko się sprowadza do obrony „wolności wypowiedzi” a sytuacja jest mocno nieciekawa zwłaszcza, że potencjalne grono zwolenników Akcji Wyborczej, Pana +współtowarzyszy będzie ‚redukowane” przy użyciu wszelkich środków i nazwać Pan ‚komuch’, ‚faszysta’ a zwłaszcza ‚antysemita’ to bułka z masłem. Fakty:
– Lord Rothschild: The New World Order Is At Risk>
https://www.zerohedge.com/news/2018-08-09/lord-rothschild-new-world-order-risk to opis tego stanu
– narzędzia – w tym tzw. ‚niezależne” media jednak są opanowane przez wyznawców niezależnych od myślenia, wiedzy wykazuje skuteczne dzialanie efektu Krugera-Dunninga
> https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Krugera-Dunninga a uwzględniając cenzorskie dzialania tzw. Lordów Internetu: Challenging Silicon Valley’s „Lords Of The Internet”>>https://www.zerohedge.com/news/2018-08-09/challenging-silicon-valleys-lords-internet plus tzw. „political correctness”+ tzw. „cultural marxism” daje to ‚skuteczne’ narzędzie kontroli umysłów – również tym ‚niezależnych” (od myślenia) członom,
Jak Pan +współtowarzysze odwołujecie się do Lista czy to co zrobiono w IIRP (ale nim Piłsudski „wziął sprawy w swoje ręce’ czyli przed zamachem 1926 to miało swoje swoje jakieśtam uzasadnienie w pracy Gottfried Federa z 1912>>>>Manifesto for the Abolition of Enslavement to Interest on Money by Gottfried Feder>>>http://truthforgermans.com/wp-content/uploads/Gottfried-Feder-The-Manifesto-of-Breaking-the-Thraldom-of-Interest.pdf plus Gottfried Feder and The Fight Against Interest Slavery >>
http://www.renegadetribune.com/gottfried-feder-fight-interest-slavery/
Proszę zwrócić uwagę: MOWA JEST O NIEWOLNIKACH
ale oczywiście na to nie zwrócą uwagi ‚niezależni’ od myślenia miłośnicy ‚wolnego rynku”, „niewidzialnej ręki rynku” innymi słowy: ZWOLENNICY NEOLIBERALIZMU + GLOBALIZMU.
POZDRAWIAM

Polskie Obserwatorium Praw Goja said 2018-08-10 (piątek) @ 08:20:38
USA połapały się, że w Polsce narasta bunt społeczny oraz antyamerykanizm i renesans nacjonalizmu z powodu biedy i wyniosły do władzy PiS (najtwardsze jądro swej agentury w naszym kraju). Bez dawania czegokolwiek Polsce, czyli po prostu nieco uszczelniając system podatkowy (czym zajął się agent USA – Morawiecki) rzuciły ochłap ludziom, zatykając im w ten sposób gęby (to tak, jak ujadającemu psu rzuca się jakiś ochłap, żeby zajął się żarciem i się uspokoił). Stanom Zjednoczonym (żydowskiemu establishmentowi rządzącemu tym państwem) bardziej opłacało się zrobić w Polsce NEP, niż później musieć dławić tu jakieś narodowe powstanie na rzecz wyprowadzenia Polski ze struktur Zachodu. Co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek uchwalili ustawę 1066 (PiS ją jeszcze poszerzył) i przysłali tu swoje wojsko zgodnie z zasadą „przezorny zawsze ubezpieczony”.

emeryt said piątek) @ 08:44:12

Pro publico bono : https://youtu.be/r96HTQt8Aeo

emeryt said 2018-08-10 (piątek) @ 08:45:00

Pro publico bono : https://youtu.be/O2Csvbb7ttQ

troll polonii said 2018-08-10 (piątek) @ 08:50:48

Hahahahaha!
Rozmowa bankierów i finansistów!
O wróblach na dachu i gruszkach na wierzbie.
I o niebieskich migdałach.
Teraz??
Był czas w 1980 roku, żeby dyskutować ze specami od banków, systemów bankowych, giełdach i ekonomii długu.
I jakoś nikt nie chciał. Każdy wiedział lepiej.
A teraz?
Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny
Kazdy ze swego….rozumu?

Opublikowano za: https://marucha.wordpress.com/2018/08/08/czy-akcja-wyborcza-polakow-obudzi-pokolenie-przetrwania/#comment-773788

Wypowiedz się