Szczyt w Helsinkach: Kompletna klapa polityki globalistów i ich popleczników w „polskim” rządzie i „elytach”, dążących do jądrowej konfrontacji z Rosją, czyli „mesjańskiego” Armagedonu !!!

Szczyt w Helsinkach został przygotowany w dniu 8 czerwca br. także w Helsinkach przez najważniejszych generałów:  Przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii USA gen. Josepha Francisa Dunforda i Szefa Sztabu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Pierwszego Zastępcę Ministra Obrony Rosji Walerija Wasiljewicza Gierasimowa.

 

 

 

 

 

 

Fakt, że rozmowy między Prezydentem Rosji Władimirem Putinem i Prezydentem USA toczyły się bez świadków z obu stron, a jedynie w obecności tłumaczy dowodzi, że wiele ustaleń w polityce globalnej zostało zatwierdzonych, jako efekt ustaleń dwóch najważniejszych generałów.

O tych ustaleniach dowiemy się trochę z przecieków, ale najwięcej poprzez fakty i wydarzenia na scenie politycznej w najbliższym roku. Jakie ustalenia podjęto, mogą nie wiedzieć nawet najbliżsi współpracownicy towarzyszący obu Prezydentom jak np. proizraelski doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

 Stąd wynika ogromne zaniepokojenie chazarskich globalistów zarówno w USA jak i w UE i Izraelu oraz ich popleczników w Polsce, ponieważ:

  • Rosja wyszła z izolacji i medialnej rusofobicznej kampanii zwycięsko.
  • Udana organizacja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, mimo prób niedopuszczenia do ich odbycia przez chazarskich globalistów, zakończyła się klapą i przyniosła ogromny sukces propagandowy Rosji, kasując wysiłki uczynienia z Rosji i Putina przysłowiowych „diabłów wcielonych”.
  •  Donald Trump napisał na Twitterze, że  „Nasze stosunki z Rosją nigdy nie były gorsze ze względu na wieloletnią lekkomyślność i głupotę USA, a teraz przez sfałszowane polowania na czarownice (…)” — czym oczyścił Rosję z wszelkich zarzutów globalistycznej propagandy i polityków Zachodu !!!
  • Długotrwałe próby doprowadzenia do konfrontacji Zachodu z Rosją i niedopuszczenia do spotkania Trumpa z Putinem, m.in. przez sfingowane zarzuty wpływu Rosji na wynik wyborów prezydenckich w USA – zakończyły się fiaskiem.

Prezentujemy poniżej 5 artykułów, które w dość rzeczowy sposób omawiają sam szczyt i jego konsekwencje geopolityczne, chociaż mają one charakter przede wszystkim publiczno-propagandowy i nie dotykają faktycznych ustaleń jakie zapadły na szczycie.

W tej sytuacji polska polityka wschodnia znalazła się w przysłowiowej „czarnej dziurze”, przyprawiając „polskojęzycznych” politykierów o prawdziwy „ból głowy”. Pisze o tym m.in. pierwszy tekst wywiadu z prof. Adamem Wielomskim.

Redakcja KIP

Szczyt w Helsinkach: „Polska nie spodziewała się takiego rozwoju wydarzeń”

W centrum uwagi światowych mediów znajduje się jednodniowy szczyt prezydentów Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych, który odbył się wczoraj w Helsinkach.

Szczyt Rosja-USA w Helsinkach: od zimnej wojny ku pokojowi

© Sputnik . Aleksey Nikolskyi

Wyniki tego spotkania są też przedmiotem rozmowy korespondentki radia Sputnik Iriny Czajko z politologiem i publicystą profesorem Adamem Wielomskim.

 — 16 lipca prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych spotkali się na neutralnym fińskim gruncie. Czego Pan profesor oczekiwał od tego spotkania?

— Myślę, że oczekiwałem od tego spotkania tego samego, czego oczekiwali wszyscy na całym świecie — to znaczy komunikatu, że czeka nas niepełzający konflikt, nie jakaś zimna wojna, tylko pokój. I wydaje się, że nasze oczekiwania się spełniły. Byłem przede wszystkim zaskoczony łatwością, z jaką doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy obydwoma prezydentami, aczkolwiek nie wiemy, niestety, rzeczy najważniejszej — nie znamy dokładnej treści tego porozumienia.

Przez ostatnie miesiące, a może nawet i lata, obydwie strony prężyły muskuły, pokazując swoją gotowość do ewentualnego konfliktu, ale okazało się, że prezentowana przez obydwie strony gotowość i propaganda wojenna były tylko i wyłącznie elementami pewnego marketingu zwiększenia swojej siły przetargowej. Kiedy obydwaj przywódcy usiedli ze sobą do bezpośrednich, dwustronnych rozmów okazało się, że byli w stanie łatwo dojść do porozumienia. Byłem tym zaskoczony, gdyż nie wiedziałem, na ile konflikt jest realny, a na ile jest tworzony wizerunek tego konfliktu, aby zająć lepsze pozycje negocjacyjne.

© AFP 2018 / Nicholas Kamm

Amerykański senator wstydzi się za Trumpa

 — Na spotkaniu w stolicy Finlandii Trump zauważył: Stany Zjednoczone są teraz jednym z największych producentów gazu i będą konkurować z Rosją na tym rynku w Europie. A Putin ze swojej strony zapewnił, że Rosja jest gotowa utrzymać tranzyt swego gazu przez terytorium Ukrainy. Co Pan o tym sądzi?

— Powiem w ten sposób — myślę, że w tych słowach zawarta jest cała istota tego spotkania i jego wyników. O cóż, bowiem, chodzi? USA i Rosja posiadają dwa punkty sporne. Pierwszym punktem spornym jest Bliski Wschód i tutaj doszło do jakiegoś porozumienia odnośnie Bliskiego Wschodu, o którym nam niewiele powiedziano poza pewnym ogólnikiem w postaci dalszej współpracy przeciwko terroryzmowi i Państwu Islamskiemu. Ale co się za tym kryje i jak podzielono wpływy na Bliskim Wschodzie — tego się nie dowiedzieliśmy.

© REUTERS / Kevin Lamarque

Nie wiemy dokładnie również, jak podzielono sfrefy wpływów w Europie. Jedynym elementem, który nam zdradzono, jest kwestia dostaw gazu, z którego wynika, że każdy będzie mógł sprzedawać gaz swoim sojusznikom. Oznacza to z jednej strony, że Stany Zjednoczone zaakceptowały fakt, iż Rosja będzie sprzedawała gaz partnerom z Europy Zachodniej. Wiele wskazuje również na to i wypowiedzi, które Pani cytowała świadczą, że USA całkowicie zrezygnowały z blokowania projektu Nord Stream-2. Z drugiej strony Stany Zjednoczone będą mogły sprzedawać gaz tym krajom, które będą nim zainteresowane. Jest to gaz droższy, ale mimo to kraje Europy Środkowo-Wschodniej, tego budowanego Międzymorza, są ze względów politycznych zainteresowane kupowaniem gazu z Ameryki. Jest to pewien papierek lakmusowy. Te kraje, które będą kupowały gaz od Rosji uzyskają prawa do tego, żeby nawiązywać z Rosją normalne stosunki handlowe, a prawdopodobnie i polityczne, natomiast te państwa, które będą kupowały gaz od USA — zostaną uznane przez Rosję za sojuszników Stanów Zjednoczonych. Ja to tak rozumiem.

– „Nasze stosunki z Rosją nigdy nie były gorsze ze względu na wieloletnią lekkomyślność i głupotę USA, a teraz przez sfałszowane polowania na czarownice (…)” — napisał Donald Trump na Twitterze. A teraz zarówno Republikanie, jak i Demokraci ostro krytykują swego prezydenta — na przykład John Brennan napisał, że Trump po prostu zdradził swój kraj i opowiadał bzdury, a szef Komisji ds. Sił Zbrojnych USA John McCain  nazwał spotkanie Trumpa z Putinem „tragiczną pomyłką”. Co Pan na to?

— Wszyscy lobbyści wielkiego przemysłu zbrojeniowego, który był zainteresowany zwiększeniem dostaw i zwiększeniem zamówień publicznych dla armii, muszą być oczywiście zawiedzeni. W Stanach Zjednoczonych kręgi wojenne są bardzo silnie powiązane z przymysłem zbrojeniowym i dlatego też nie są zainteresowane trwałym pokojem i rozprężeniem na świecie. Nie mówię, że są zainteresowane bezpośrednim wypowiedzeniem wojny, ale zależy im na podtrzymywaniu zimnowojennej atmosfery.

 — A na ile spotkanie Władimira Putina i Donalda Trumpa w Helsinkach było zdaniem Pana profesora pożyteczne i dobre? Jakie są perspektywy normalizacji stosunków między Rosją a USA i w ogóle między Rosją, a Zachodem, w tym również Polską?

— Myślę, że tak, jak powiedziałem na początku swojej wypowiedzi, obydwie strony prężyły muskuły przed tym spotkaniem w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, próbując polepszyć swoje pozycje negocjacyjne. W związku z tym mogło się wydawać, że świat zbliża się już nie tyle do zimnej wojny, co może na krawędź autentycznego, militarnego konfliktu. Dlatego pozytywem jest przede wszystkim to, że obaj przywódcy przywieźli z Helsinek pokój światu. Oznacza to oczywiście duże przemeblowanie polityki światowej, również europejskiej i polskiej.

Polska w ostatnich latach prowadziła politykę zdecydowanie proamerykańską i była przygotowana na to, że amerykańska siła przeciwko Rosji będzie rosła, a Polska stanie się znaczącym elementem tej układanki jako kraj ewentualnie frontowy tego konfliktu. A okazało się, że konfliktu prawdopodobnie nie będzie i został on zażegnany. Dlatego politycy w Warszawie będą musieli wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

Istnieje kilka opcji — opcja pierwsza polega na dostosowaniu swojego języka i poglądów politycznych do nowej sytuacji, co musiałoby oznaczać zmianę retoryki zimnowojennej na bardziej pokojową. Ewentualnie jest również druga możliwość, że władze w Warszawie nie będą tego faktu dostrzegać, licząc na pogorszenie się stosunków amerykańsko-rosyjskich w przyszłości. Trudno mi jest w tej chwili powiedzieć, jak to będzie wyglądało, ale po komentarzach polskich mediów widać, że obóz rządzący w Polsce jest głęboko tym faktem zaniepokojony, ponieważ najprawdopodobniej nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń.

Za: https://pl.sputniknews.com/opinie/201807178407217-Helsinki-szczyt-Putin-Trump-podsumowanie-rezultaty/

Dialog i współpraca: Putin i Trump o rezultatach spotkania

Prezydent Rosji Władimir Putin po rozmowach z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem powiedział, że przywódcy USA i Rosji są zadowoleni z pierwszego pełnowymiarowego spotkania.

— Ogólnie jesteśmy zadowoleni z naszego pierwszego pełnowymiarowego spotkania – stwierdził Putin. Jak dodał, wcześniej dochodziło między nimi jedynie do krótkiej wymiany zdań na międzynarodowych platformach.

Podczas konferencji prasowej prezydenci poruszali trudne tematy, które były przedmiotem ich dyskusji na zamkniętym spotkaniu w Helsinkach.

Putin oświadczył, że po ostatecznym rozgromieniu terrorystów w Syrii należy rozwiązać sytuację na Wzgórzach Golan.

— Chciałbym też zauważyć, że po ostatecznej klęsce terrorystów na południowym zachodzie Syrii, w tzw. strefie południowej, sytuacja na Wzgórzach Golan powinna w pełni odpowiadać porozumieniu z 1974 roku w sprawie odseparowania izraelskich i syryjskich wojsk – podkreślił rosyjski prezydent.

Jego zdaniem przywróci to spokój na Wzgórzach Golan, zawieszenie broni między Syrią a Izraelem zacznie znowu obowiązywać oraz zapewni bezpieczeństwo państwu żydowskiemu.

— Pan Prezydent zwrócił na to szczególną uwagę – dodał Putin.

Rosyjski prezydent mówił także o wspólnych doświadczeniach rosyjskich i amerykańskich wojskowych w Syrii.

— Rosyjscy i amerykańscy żołnierze nabyli pożyteczne doświadczenie we współpracy i koordynacji, ustanowiono operacyjne kanały komunikacji, co pozwoliło zapobiec niebezpiecznym incydentom i nieprzewidywalnym konfliktom na polu walki, w powietrzu i na ziemi – dodał Putin.

Z kolei prezydent Trump, poruszając temat Syrii oświadczył, że liczy na współpracę między USA, Rosją i Izraelem. Wezwał też Rosję i USA do współpracy dla dobra całego świata.

— Nasze stosunki nigdy nie były gorsze niż dzisiaj. Ale to się zmieniło po naszym czterogodzinnym spotkaniu. Nie będzie to łatwe, ale jest to lepsze, niż odrzucenie możliwości spotkania. Lepiej podjąć ryzyko polityczne, aby osiągnąć pokój i stabilność – powiedział Trump.

— Produktywny dialog między Rosją i USA jest szansą na otwarcie nowych dróg pokoju i stabilności na naszym globie. Jako prezydent Stanów Zjednoczonych zawsze będą dążył do tego, aby było jak najlepiej dla Ameryki i amerykańskiego narodu – dodał.

Amerykański prezydent oświadczył także, że rosyjskie i amerykańskie służby specjalne będą nadal się kontaktować w ramach walki z terroryzmem.

— Rozmawialiśmy o kwestiach związanych z radykalnym islamizmem, który dotyczy zarówno Rosji, jak i USA. Uzgodniliśmy dalsze koordynowanie działań między naszymi służbami bezpieczeństwa, aby pokonać to zło – powiedział Trump na konferencji prasowej.

Prezydenci omówili też umowy dotyczące likwidacji pocisków i propozycje współpracy w sferze stabilności strategicznej i nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia (BMR).

— Uważamy, że konieczna jest dalsza wspólna praca nad całym kompleksem wojskowo-politycznym i rozbrojeniowym dossier. Wchodzi w to przedłużenie obowiązywania umowy o redukcji zbrojeń strategicznych, niebezpieczna sytuacja wokół rozwoju elementów globalnego systemu amerykańskiej obrony przeciwrakietowej, wdrożenie umowy o likwidacji rakiet średniego i małego zasięgu oraz rozmieszczenie broni w kosmosie – mówił Putin po spotkaniu z Trumpem.

— Moim zdaniem ważne jest, abyśmy o tym rozmawiali, wyregulowali dialog dotyczący problematyki stabilności strategicznej i nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia. Przekazaliśmy Amerykanom listę konkretnych propozycji w tej sprawie – dodał rosyjski prezydent.

— Kontynuacja dialogu leży w interesie obu stron i zgodziliśmy się co do tego – powiedział z kolei Trump.

— Produktywny dialog między Rosją i USA jest szansą na otwarcie nowych dróg pokoju i stabilności na naszym globie. Wolę podjąć ryzyko polityczne na rzecz pokoju, niż ryzykować pokojem na rzecz polityki – podkreślił Trump. Wyraził też nadzieję, że USA i Rosja zdołają rozwiązać wszystkie problemy, o których rozmawiano na spotkaniu w Helsinkach.

Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/201807168399611-sputnik-rosja-usa-trump-putin-spotkanie/

Ministerswo Obrony  Rosji jest gotowe do realizacji umowy Trumpa i Putina z Helsinek

Ministerstwo Obrony Rosji jest gotowe do praktycznej realizacji ustaleń prezydentów Rosji i USA Władimira Putin i Donalda Trumpa w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego osiągniętych w Helsinkach – powiedział dziennikarzom rzecznik resortu generał major Igor Konaszenkow.

„Ministerstwo Obrony Rosji jest gotowe do praktycznej realizacji ustaleń prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Donalda Trumpa w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego, osiągniętych w czasie szczytu w Helsinkach” — powiedział Konaszenkow.

Konaszenkow podkreślił, że rosyjski resort obrony „jest gotowy do aktywizowania kontaktów z amerykańskimi partnerami na linii Sztabów Generalnych i innymi dostępnymi kanałami komunikacji w celu omówienia przedłużenia terminu obowiązywania układu START, współpracy w Syrii, a także innych aktualnych kwestii związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa zbrojnego”.

Na spotkaniu w fińskiej stolicy rosyjski prezydent zapewnił amerykańskiego lidera, że Moskwa jest gotowa przedłużyć układ o redukcji strategicznych zbrojeń ofensywnych pod warunkiem omówienia szczegółów.

Liderzy Rosji i USA porozumieli się także w sprawie współpracy w zakresie problemu syryjskiego. Trump podkreślił, że może to ocalić setki tysięcy istnień ludzkich.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201807178405655-Sputnik-Helsinki-Trump-Putin-uklad-START/

Putin wyjaśnił, dlaczego próby izolowania Rosji spełzły na niczym

Próby izolacji Rosji spełzły na niczym – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla stacji Fox News po spotkaniu z amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem w Helsinkach.

 „Myślę, że również wy widzicie, iż te próby spełzły na niczym, były zresztą skazane na niepowodzenie” — oświadczył rosyjski przywódca. „Rosja jest zbyt ogromna, żeby można było ją izolować” — dodał.

Prezydent podkreślił, że w trakcie spotkania z Trumpem było wiele pozytywnych sygnałów. „To dobry start” — powiedział.

Putin wyraził również nadzieję, że Rosja i USA znajdą takie rozwiązanie kwestii stabilności strategicznej, które będzie zadowalać obie strony. „Dotyczy to także Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu” (INF)” — powiedział, podkreślając, że Rosja jest zmuszona pracować nad nową bronią z powodu zerwania przez USA Traktatu ABM.

Mówiąc o „rosyjskiej ingerencji”, w związku z którą w Stanach Zjednoczonych toczy się zakrojone na szeroką skalę śledztwo, prezydent Rosji wyraził przekonanie, że sprawa jest wykorzystywana w walce wewnątrzpolitycznej w USA.

Nie należy robić ze stosunków między Rosją i USA zakładników tej wewnętrznej walki politycznej. Jest dla mnie całkowicie oczywiste, że jest to wykorzystywane w wewnętrznej walce politycznej. I amerykańska demokracja nie powinna być duma ze stosowania takich «brudnych» metod w tej rywalizacji — powiedział.

Putin zapewnił jednocześnie, że Rosja nigdy nie ingerowała w wewnętrzne sprawy USA oraz że Moskwa nie ma żadnych „haków” na Trumpa.

Za https://pl.sputniknews.com/swiat/201807178401102-Wladimir-Putin-izolacja-Rosji/

Amerykanie znaleźli nowy powód wybuchu wojny jądrowej

Wyłączenie amerykańskich satelitów wojskowych przez nowy rosyjski samolot walki radioelektronicznej może sprowokować atak odwetowy z wykorzystaniem broni jądrowej, pisze The National Interest.

© Sputnik . Aleksey Kudenko

Rosyjski „Porubszczyk” zagłuszy amerykańskie „Tomahawki”

Amerykańska gazeta zaznacza, że ​​taką możliwość przewiduje projekt nowego „Przeglądu polityki nuklearnej”, w którym osobno odnotowano prawo USA do użycia broni jądrowej w odpowiedzi na atak kinetyczny lub cybernetyczny na amerykańskie satelity.

Jeśli Rosja może faktycznie wyłączyć elektronikę na amerykańskich satelitach, a «Przegląd polityki nuklearnej» rzeczywiście odzwierciedla politykę Stanów Zjednoczonych, wyłączenie satelity może być interpretowane jako działanie wojskowe wystarczające do uzasadnienia reakcji nuklearnej — pisze gazeta.

W lipcu 2018 roku źródło w kompleksie obronno-przemysłowym poinformowało, że Rosja stworzyła samolot, który jest w stanie wyłączyć satelity wojskowe. Według niego nowa maszyna zastąpi samolot walki radioelektronicznej Ił-22PP „Porubszczik” w Siłach Powietrzno-Kosmicznych Rosji.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201807168395461-sputnik-usa-satelita-wojskowy-bron-atomowa-wojna-jadrowa-trzecia-wojna-swiatowa-przyczyny/

Comments

  1. niepostepowyoszolom says:

    nie mam watpliwosci ! ze po tym spotkaniu Trumpa I Putina Rosyjski Slowianski Narod podzieli Los narodow Europejskich 🙂 ,Rosjanie Beda uiszczac „odszkodowania”:) za straty moralne ,rosyjskie obozy zaglady i cholokaust :):):)

Wypowiedz się