Święta inkwizycja, czyli jak się nie ma haków, to robimy … agenta …?

Polska to dziwny kraj ,…., gdzie o wiele bardziej szanuje się obywateli oraz przedsiębiorstwa innych krajów, aniżeli samych Polaków. W dzisiejszych uwarunkowaniach politycznej schizofrenii, wypaczonego kultu wiary i patriotyzmu, bycie w Polsce zwykłym Polakiem nie tylko jest trudne ale może być potraktowane, jako bezpośredni atak na struktury państwa.

W ostatnich kilku latach zauważamy (no, może nie wszyscy), że  w Polsce nastąpił wzrost współczynnika medialnej propagandy na poziomie porównywalnym do psychologicznego prania mózgu. Nawet najtęższe umysły naukowe mają poważne problemy nad interpretacją niektórych faktów i nie są w stanie ze wszystkim sobie poradzić, a co dopiero człowiek, którego głównym celem w życiu jest jedynie egzystencjalne przetrwanie pracując na spłatę kredytu zaciągniętego na 30 lat.

Sukces – czy propaganda sukcesu?

W świecie polityki oraz medialnych propagandzistów, ówcześnie nazywanych PR-owcami lub marketingowcami najważniejszym jest wykreowanie propagandy sukcesu, a co za tym idzie wykazywanie większych kompetencji zarządczych, lepszej gospodarności …. i zawsze w porównaniu do kogoś – czyli do ich poprzedników. A jaka jest prawda? ….. na pewno nie taka kolorowa jak jest przedstawiana. W mainstreamowych mediach nieustannie słyszymy i widzimy, że aktualna partia rządząca jest bardzo skuteczna, bo przyczyniła się do wprowadzenia jakiegoś tam rozwiązania, a poprzednia partia rządząca jedyne co robiła – to okradała biednych i bezbronnych obywateli (co niestety było prawdą). Jednak najlepszym i najbardziej punktowanym w mediach jest złapanie szpiega. Można wtedy nagrać jakże profesjonalny film (z combat camery), w którym antyterroryści wchodzą do domu potencjalnego wroga naszego państwa. A jak jeszcze by się do tego przyznał w mediach, to dla osób odpowiedzialnych za tworzenie wizerunku danej partii, jest jak osiągnięcie kumulacji w “totku”.

Społeczeństwo widzi to, co jest publikowane i interpretacja jest następująca “Aktualnie zarządzający państwem są prawdziwymi profesjonalistami”, ponieważ w ostatnim okresie aresztowano np.  kilka osób za działalność szpiegowską. Co więcej, są wspaniali, bo nie mają skrupułów ani litości, gdyż ujawniają ich w mediach publicznych licząc na  wsparcie tak zwanych poczciwych idiotów, którzy w swej naiwności wspierają tego co manipuluje informacją. Z punktu widzenia służb specjalnych ujawnienie szpiega, świadczy o największej porażce, bo szpiegów się nie ujawnia – tylko przejmuje i wykorzystuje na swoją stronę …. ale skąd ekstremista- patriota po podstawówce miałby o tym wiedzieć? Jedynie co wie taki ekstremista, że on/ona dążą do ujawnienia prawdy (tej prawdy – najwygodniejszej dla ekstremisty – inna prawda jest kłamstwem).

Ekstremistyczne myślenie

Oczywiście ten zmanipulowany człowiek, aby w jego dość nieskomplikowanym (ekstremistycznym)  umyśle nie było zbyt dużej walki, już na etapie wstępnym zakłada, iż nikt nie jest wstanie go/jej oszukać. …. No i mamy pierwszy błąd myślenia, gdyż zakładamy – “mój umysł i moje oczy nigdy mnie nie oszukają”. Tak? …. to ile jest czarnych kropek na tym obrazie?

Dlatego fanatycy – ekstremiści zawsze oceniają dane wydarzenie bardzo szybko i wydają zawsze najsurowsze kary. Ich poziom pewności siebie wynosi prawie 100%, gdzie u ludzi inteligentnych poziom pewności wynosi w granicach 30-40%. Już Sokrates mówił “wiem że nic nie wiem”, a był człowiekiem niezmiernie światłym.

Rosyjska zasada “nie wychylaj się” w Polsce jest bardzo mocno zakorzeniona

Zrozumienie tego obszaru jest wynika z podziału społeczeństwa,  które  nie tylko dzieli się na tych co posiadają wiedzę i na tych co jej poszukują, ale można je podzielić jeszcze w innych płaszczyznach, dzieląc ich na:

cwaniaków – (ok 5% populacji) manipulujących (polityków), którzy doskonale wiedzą jak manipulować ludźmi. Doskonale też wiedzących, że należy posiadać pełne wsparcie medialne oraz grupę ludzi – autorytetów, którzy bez względu na to, jaką głupotę powiedzą w mediach – wytłumaczą to ludziom, iż jest to jedyna prawda prawdziwa.

miernoty – (pow 60% populacji) bez żadnych zasad etyczno moralnych, którzy zrobią wszystko dla świętego spokoju lub premii w pracy. Nic ich nie interesuje oprócz zabezpieczenia swojego bytu. W tej grupie znajdują się również ci, którym w przeszłości przetrącono kręgosłup zasad etyczno moralnych i doskonale zdają sobie sprawę z oszustwa. Jednak dla nich walka już nie ma żadnego sensu i się skończyła.  Nie chcą narażać siebie ani rodziny dla romantycznych ideałów, których nikt ze społeczeństwa i tak nigdy nie doceni;

naiwni – (ok 30% populacji) grupy potocznie zwane jako grupy powszechnej adoracji (fanatycy – ekstremiści religijni/ wolnościowi oraz demokratyczni) tzw. “pożyteczni idioci” (dla manipulantów), którzy nie rozumieją, że życie nie opiera się jedynie na dwóch kolorach białym i czarnym, które nazywane są przez nich “prawdą czy kłamstwem”.

Wallenrodzi – romantyczni patrioci (ok 2% całej populacji) – osoby zdające sobie sprawę z procesu manipulacji oraz bycia oszukiwanym i nie zgadzające się z nim. Starający walczyć z cwaniakami, jednak mało kto z powyższych grup ich wesprze. Ta grupa ludzi jest najbardziej znienawidzona środowiska wszystkich powyższych i dlatego za wszelką cenę będą niszczeni aby doprowadzić ich do poziomu egzystencjalnej miernoty, której przetrącono kręgosłup zasad moralnych oraz honoru.

Jeżeli jesteś “Wallenrodem” uważaj co piszesz i mówisz medialnie, bo jeżeli będziesz pisał lub mówił o rzeczach niewygodnych dla pewnego lobby, zawsze można wpisać Ci (zgodnie z prawem) mowę nienawiści, a gdy dalej będziesz się burzyć – to można zawsze znaleźć na twoim komputerze rzeczy, które będą twoją osobę dyskredytować. (zdjęcia erotyczne z Twoim udziałem, odwiedzanie stron dla dorosłych , albo co gorsza działalność na rzecz innego państwa)

Manipulacja dowodami i faktami

Z faktami się nie dyskutuje – prawda. Jednak podejście do analizy danych może zmienić całkowicie ocenę niekwestionowanych faktów. Pojawia się wtedy co najmniej kilka obszarów analizy materiałów dowodowych. Analiza dowodowa dotycząca problemu (osoby, lub grupy osób) a także ich intencje – cel. Zatem powinniśmy odpowiedzieć na pierwsze pytanie – dlaczego?

Jest jeszcze druga strona medalu czyli intencje oraz bezstronność osób prowadzących dochodzenie. Jeżeli wyjdziemy z założenia, że mamy znaleźć szpiega na terenie Polski – kompletnie nie wiemy, kto nim jest, lub nie chcemy palić “swoich już przejętych podwójnych” agentów (sygnalistów). Najlepszym rozwiązaniem jest wykreowanie sobie agenta z ludzi, którzy mogą zachwiać aktualnym systemem politycznym i będą  same zyski – nieprawdaż? Partia rządząca wykaże swoją niezwykłą zdolność do chwytania szpiegów, jako super przeciwników Polski. Oficerowie prowadzący lub prokuratorzy dostaną zasłużony awans. Elektorat – gawiedź dostanie gwarancje bezpieczeństwa w formie informacyjnego show …. czyli same sukcesy i wszyscy będą zadowoleni ….. wszyscy zadowolenie, oprócz wykreowanego na potrzeby medialnego show człowieka.

Jak wcześniej było wspomniane, w zdrowym pod względem systemu zarządzania służb specjalnych w dowolnym państwie na świecie (nie dotyczy Polski) nie zdradza/ujawnia się szpiegów. Szpiegów się przejmuje, aby ich wiedzę wykorzystać na korzyść państwa. Osoby dążące do ujawniania szpiegów lub tajnych agentów, w normalnych cywilizowanych krajach również się eliminuje. (np. nie dając im dostępu do informacji niejawnych lub pozbawia się ich stanowisk osób publicznych). Dla państwa powinno być też sygnałem, że takiego delikwenta od razu powinno się sprawdzić pod względem agenturalnym …. lub psychicznym … czy przez przypadek nie jest idiotą!! (a ma dostęp do informacji niejawnych).

Czy rozpoczyna się kreacja na potrzeby polityczne wroga publicznego?

Zastanawiają się Państwo, dlaczego tyle piszę o podziale społeczeństwa i jego postrzeganiu. W ostatnim okresie do naszych dwóch kolegów w godzinach porannych weszła policja i zażądała nośników danych komputerowych oraz telefonów komórkowych, wydając im prokuratorskie postanowienie.  Zacząłem zastanawiać się, “dlaczego” wydano akurat takie postanowienie? Czy jest to celowe działanie, czy czynnik kreacji medialnego wroga publicznego? …  Nie wiem …. dlatego podejdźmy do tego problemu analitycznie i spróbujmy wspólnie ocenić dane wydarzenie.

Niestety obawiam się, że na podstawie prowadzonych działań operacyjnych prokuratury oraz lobby zewnętrznego może rozpoczął się proces wirtualnego tworzenia z ludzi o mocnych korzeniach narodowego-polskiego myślenia agentów obcych służb.

Kim są Ci ludzie?

Panowie, Dariusz Kosiur oraz dr Paweł Ziemiński są “hobbystycznymi” dziennikarzami, którzy posiadają swój kanał youtubowy zwany WPS Production oraz administrują również stroną internetową: https://wiernipolsce1.wordpress.com/

Na ww. stronie internetowej (w formie blogu) prowadzą radio oraz zajmują się analizą:

 • historycznych aspektów postaci polskiej polityki;
 • analizą geopolityczną obszarów objętych strefą działań wojennych;
 • analizą działalności politycznej osób publicznych – polityków, zarówno partii rządzącej, opozycji jak również i prezydenta RP (w tym ugrupowania rządzącego i wydawanych przez nich aktów prawnych)
 • środowisk narodowych tzw. „nowych twarzy”.

Wszystkie materiały opracowywane są na podstawie posiadanych dokumentów, opracowań naukowych i posiadanej wiedzy.

Ponadto:

 • W swoich tekstach dość często poruszają kwestie manipulacji wyznawców judaizmu, tworzących we wszelkich obszarach medialnego wpływu „kult wiecznie poszkodowanego” w wyniku drugiej wojny światowej;
 • Poruszane są również kwestie dotyczące przejmowania majątków polskich, przez niespokrewnionych potomków ww. wyznania aktualnie zamieszkujących na ternie Stanów Zjednoczonych – będąc już ich obywatelami.
 • Dokonują ustalenia prawdziwego inicjatora drugiej wojny światowej, w zakresie ustalenia wspierającego finansowo Nazistów, którzy przyczynili się nie tylko do likwidacji Polaków oraz innych Słowian ale również i do wciągnięcia zmanipulowanego Goebelsowską propagandą nieświadomego narodu niemieckiego.
 • Co więcej pracują nad stworzeniem ugrupowania politycznego o mocnych i racjonalnych korzeniach narodowych, bez wpływów zewnętrznych – szczególnie narodu wyznania judaistycznego.
 • Każdy tekst na stronie internetowej posiada swojego autora i jest przez niego podpisany.
 • Autorzy publikowanych tekstów przyznają się do napisania i podpisywania tekstów i biorą na siebie pełną odpowiedzialność.

Dostęp do tekstów publikowanych na stronie internetowej nie został ograniczony.

Co się wydarzyło? Fakty:

Ad 1. W dniu 08-ego czerwca 2018r. O godz 06:15 zjawili się w miejscu zamieszkania pana Pawła Ziemińskiego w Łodzi, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji z Łodzi wręczając mu Postanowienie o zażądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu miejsca zamieszkania. Analogiczna sytuacja miała miejsce u pana Dariusza Kosiura w jego miejscu zamieszkania w Otwocku.

Ad 2. Działanie było realizowane na podstawie postanowienia prokuratorskiego o syg. PR 4 Ds.624.2018, podpisanego przez prokuratora rejonowego Warszawa- Praga Północ – prowadzącego postępowanie o czyny art. 256 § .1 kk i art.257 i na podstawie art.93 § 3 kpk. art 217 kpk, art.219 § 1 § 2 kpk oraz art.220 § 1 kpk.

Art.256.§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art.257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

art.93 § 3 KPK. W postępowaniu przygotowawczym postanowienia i zarządzenia wydaje prokurator oraz inny uprawniony organ, a sąd – w wypadkach przewidzianych w ustawie.

(dot zatrzymania rzeczy)

art 217 KPK   § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym, przepadku, środków kompensacyjnych albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki–także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.

 • 2. Osobę mającą rzecz podlegającą wydaniu wzywa się do wydania jej dobrowolnie.
 • 3. W razie zatrzymania rzeczy stosuje się odpowiednio przepis art.228. Protokołu można nie sporządzać, jeżeli rzecz załącza się do akt sprawy.
 • 4. Jeżeli wydania żąda Policja albo inny uprawniony organ działający we własnym zakresie, osoba, która rzecz wyda, ma prawo niezwłocznie złożyć wniosek o sporządzenie i doręczenie jej postanowienia sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu zatrzymania, o czym należy ją pouczyć. Doręczenie powinno nastąpić w terminie 14 dni od zatrzymania rzeczy.
 • 5. W razie odmowy dobrowolnego wydania rzeczy można przeprowadzić jej odebranie. Przepisy art.220 § 3 i art. 229 stosuje się odpowiednio.

art.219 §1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują.

 • 2. W celu znalezienia rzeczy wymienionych w §1 i pod warunkiem określonym w tym przepisie można też dokonać przeszukania osoby, jej odzieży i podręcznych przedmiotów.

Ad 3. Policja zażądała wydania użytkowanych przez siebie aparatów telefonicznych, tabletów i komputerów- w celu sporządzenia kopii binarnych lub odczytu danych, niezbędnych do ustalenia, kto w dniach 24 stycznia 2018r., 2 marca 2018 r. i 1 maja 2018 opublikował w serwisie internetowym  pod adresem URL wiernipolsce1.wordpress.com teksty pod tytułem “Musimy walczyć z syjonizmem, a nie z faszyzmem i nacjonalizmem”, “Syjonisci strwożeni nacjonalizmem i faszyzmem“, ” Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów” i ” Minął 1 Maja...”- wraz z towarzyszącymi im grafikami.

Ad 4. W wyniku realizacji działań operacyjnych oprócz sprzętu elektronicznego należącego do właściciela, zarekwirowano również sprzęt komputerowy należący do córki pana dr Ziemińskiego, pomimo informacji o  fakcie, że stanowi jej własność łącznie z danymi.

Ad 5. W związku z przysługującym prawem do odmowy zeznań Pan Ziemiński odmówił składania zeznań,

W pouczeniu pod Postanowieniem prokuratora widnieje klauzula o możliwości złożenia zażalenia w terminie 7 dni na treść Postanowienia.

Pytania wynikające z analizy prokuratorskiego postanowienia?

Czy na podstawie tych danych – faktów, prokuraturze do zebrania materiału dowodowego i ustalenia winnego były aż tak bardzo niezbędne: komputery, telefony komórkowe, tablety lub inne urządzenia elektroniczne z dostępem do internetu?

Dlaczego i w jakim najbardziej prawdopodobnym celu zebrany został materiał dowodowy w postaci urządzeń elektronicznych przez prokuraturę?

Celowo nie piszę swoich subiektywnych opinie, ponieważ nie chciałbym sugerować pewnych osobistych przemyśleń. 

Proszę jednak państwa o opinie w tym względzie oraz komentarze, co Państwo o tym myślą? …. i czy kiedy w Polsce będzie normalność? 

Grzegorz Czuryło

„Ekspert ds. zarządzania – strateg, planowania oraz psychologii terroryzmu. Specjalista w szacowaniu i analizie ryzyka oraz modelowaniu systemów informatycznych pod kątem zarządzania. Certyfikowany „Project Manager”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia dedykowanego dla ludzi wdrażających ponadprzeciętne rozwiązania systemowe „Bright Idea”, przyznanego przez Dowódcę NATO Communication Service Agency. Wady: Opracowywanie rozwiązań systemowych oraz zdolność przewidywania skutków i konsekwencji w ujęciu długofalowym. 

Opublikowano za: http://bastiondialogu.pl/wykreowanie-szpiega/

Wypowiedz się