Sensacja! Dudą kierują ludzie z fundacji Georga Sorosa!

Batorego F - SmolarTo jest totalny skandal! Nie wiem, czy takie działanie Dudy w tak bardzo ważnej sprawie – niejako na zlecenie fundacji Sorosa – nie kwalifikuje się pod Trybunał Stanu? Bo co innego z tym można zrobić? – Na taczce przecież wywieźć go nie wypada! : /

Batorego F - ze stronyBatorego F ze strony lis do ADhttp://www.batory.org.pl/upload/files/pdf/Apel%20do%20Prezydenta.pdf

Apel Zespołu Ekspertów Prawnych [Fundacji Batorego] do Prezydenta RP o powstrzymanie wejścia w życie ustaw o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych

W wysłanym w nocy apelu Zespół Ekspertów [Fundacjin Stefana Batorego] stwierdza, że ustawy te ingerują w fundamentalne wartości konstytucyjne i podważają zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej.

Do apelu dołączono opinie o ustawach o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych

– czytamy na stronie Fundacji Stefana Batorego ufundowanej w czasach komuny przez, …  George’a Sorosa  >>>    http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/przeciw_korupcji/zespol_ekspertow_prawnych_przy_fundacji_Batorego

Batorego - DudaWysłany   w nocy  przez Fundację Batorego   apel nosi datę 23 lipca 2017 r.

– Sedno apelu brzmiało:

“zwracamy się do Pana o powstrzymanie wejścia w życie niszczących polskie sądownictwo ustaw    i skierowanie do ponownego ich rozpatrzenia   przez Sejm“.

Nie wiem czy wczesnym rankiem, ale dnia następnego 24 lipca 2017r., Pan Andrzej Duda, chyba nie jako Prezydent, tylko “Wysoki Komisarz Sorosa na Polskę”, [Fundacja Batorego założona została jeszcze za komuny przez Sorosa] zarządził co następuje:

“otóż zdecydowałem o tym, że zwrócę z powrotem do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję Ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również Ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa”.

– No i mamy skandal szanowni Państwo!

Duda  “rozpatrzył”  apel zgodnie z wolą fundacji Sorosa!  –  Duda ma w DU*IE Polaków !

Batorego Duda

Batorego - Łapiński

ŻEBY BYŁO JESZCZE CIEKAWIEJ, JAK WIDZIMY WYŻEJ “Generał-Gubernator” obiecał przedstawić Polakom nowe wersje ustaw reformujących polskie sądownictwo. / Pytany w Programie I Polskiego Radia o to,

“kiedy poznamy skład zespołu ekspertów, który przygotuje prezydenckie propozycje w sprawie reformy sądownictwa”

–  Minister Łopiński odpowiedział:

– To generalnie będą przygotowywali prawnicy, “kiedy poznamy zespół ekspertów, który przygotuje prezydenckie propozycje w sprawie reformy sądownictwa”, pracujący w Kancelarii Prezydenta, czyli to najbliższe zaplecze prezydenta, pod kierunkiem zapewne jednego z ministrów” – powiedział rzecznik prezydenta. – Jak dodał, na dalszym etapie prac, zostaną do nich włączone różne środowiska.”

– No cóż, obawiam się, że “prezydenckie propozycje” już przygotował zespół ekspertów Fundacji Batorego, … jedyne co pozostało, to zapewne je tylko “odgrzać”, w Pałacu Namiestnikowskim. : /

Nie wiem tylko, czy działanie Dydy w tak ważnej sprawie, niejako “na zlecenie Sorosa”, nie kwalifikuje się pod prokuratora i Trybunał Stanu?

Batorego zespół prawnikówBatorego F ze strony lis do ADhttp://m.neon24.pl/a1febb4bc068577bc04711f354b8287e,0,0.jpg

Batorego - list do Dudyhttp://m.neon24.pl/e9fea1e8ba039b5f3797503fa20fc4c6,0,0.jpg

Batorego - list do Dudy2http://m.neon24.pl/9d84a02c21f319c7c4331f06c04c7288,0,0.jpg

Batorego - odznaczanie SorosaBatorego - SorosBatorego Soros 2Soros: “Kaczyński odniósł sukces” robiąc z muzułmanów diabła  

Soros: Chociaż Kaczyński i Orbán to bardzo różni ludzie, reżimy, jakie zamierzają ustanowić są bardzo podobne. Jak sugeruję, starają się wykorzystać mieszankę nacjonalizmu etnicznego i religijnego w celu utrwalenia się przy władzy.  >>>  http://ziut.neon24.pl/post/132052,soros-kaczynski-odniosl-sukces-robiac-z-muzulmanow-diabla

W pewnym sensie, starają się przywrócić ten rodzaj demokracji pozornej, jaka panowała w okresie między pierwszą a drugą wojną światową za czasów admirała Horthyego z Węgier i marszałka Piłsudskiego w Polsce.

Gdy są u władzy,  są oni w stanie uchwycić niektóre instytucje demokracji, które są i powinny być autonomiczne, czy to bank centralny, lub sąd konstytucyjny.   Orbán już to zrobił; Kaczyński zaczyna dopiero teraz.  –   Będzie trudno ich [Kaczyńskiego i Orbana] usunąć.

Instrukcja fundacji Otwarty Dialog – jak obalić Kaczyńskiego

http://ziut.neon24.pl/post/139443,instrukcja-fundacji-otwarty-dialog-jak-obalic-kaczynskiego

Batorego Soros z komorowskimGeorge Soros to ten, … pierwszy od lewej obok “Złotek Rybki” Komorowskiego

Batorego -Komorowski i Hadacz

Wybrane komentarze

 • Piotr Andrzejewski sędzia Trybunału Stanu ws. Dudy

>> http://ziut.neon24.pl/post/139490,piotr-andrzejewski-sedzia-trybunalu-stanu-ws-dudy

Bardzo ciekawy komentarz po wecie Prezydenta A. Dudy 24.07.2017
WIDEO >> https://www.youtube.com/watch?v=0lQ-yQ4sRyw

Ziut Polskę Zbaw 28.07.2017 07:25:46

 • APEL EKSPERTÓW FUNDACJI BATOREGO

Apel Zespołu Ekspertów Prawnych [Fundacji Batorego] do Prezydenta RP o powstrzymanie wejścia w życie ustaw o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych

W wysłanym w nocy apelu Zespół Ekspertów [Fundacjin Stefana Batorego] stwierdza, że ustawy te ingerują w fundamentalne wartości konstytucyjne i podważają zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej.

Do apelu dołączono opinie o ustawach o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych – czytamy na stronie Fundacji Stefana Batorego ufundowanej w czasach komuny przez George’a Sorosa.

>>> http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/przeciw_korupcji/zespol_ekspertow_prawnych_przy_fundacji_Batorego

Ziut Polskę Zbaw 28.07.2017 07:47:47

 • @Ziut Polskę Zbaw 07:24:31

To nie jest kontrowersyjny komentarz… To racjonalne wytłumaczenie 🙂

sosenkowski 28.07.2017 07:48:12

 • @Autor

Centralny Komitet Żydów ,który powstał po IIWŚ działał otwarcie do końca lat 40 uw. Potem działa w ukryciu po dzień dzisiejszy dla niepoznaki zwany grupą trzymającą władzę. Po śmierci Edelmana władzę sprawuje tam pod przykrywką Fundacji Batorego niejaki Smolar.
Przypuszczam, że za aprobatą CKŻ i za ich pieniądze szkolenie u amerykańskich neokonów przechodzili polscy notable w tym ostatnio Duda i Szydło.
Teraz widać jak kundelki na żydowskim żołdzie wykonują posłusznie każde polecenie mocodawców.

matterhorn 28.07.2017 08:48:18

 • @Ziut Polskę Zbaw 07:59:05

Irydion – “Dni dla których milczenie tylko”
https://www.youtube.com/watch?v=4wvmplwc7TQ
…To właśnie wtedy semicki chwast
Podniósł się, by zniszczyć nas
By do końca zniewolić nasz Kraj
To właśnie wtedy w plecy cios
Miał zdławić polskiej dumy głos
Żydowskim kłamstwem stając się…

sosenkowski 28.07.2017 09:57:56

 • @Ziut Polskę Zbaw 07:25:46

Dni już lecą a “Prezydent” nic nie robi? Może spotyka się w tajemnicy z opozycją i sędziami SN i KRS i gdzieś po kątach uzgadniają nowe projekty? Czekamy na te wypociny żeby odrzucić po pierwszym czytaniu. Wczoraj Prezes dokładnie powiedział, że w tej kadencji media i służby reszta w nowej kadencji i zapewne za Prezydentury Pani Beaty Szydło. Może być także i tak:
1)Duda przygotuje nową ustawę o sądach
2)Podczas głosowania wyłamie się Gowin i jego ludzie
3)Duda z Gowinem gra na dobrego i złego Policjanta.
4)Następuje rozwiązanie sejmu
5)Starsi i mądrzejsi podrzucili Dudę Lechowi Kaczyńskiemu
6)Ci sami kazali Lechowi Kaczyńskiemu głosować za traktatem lizbońskim
7)Ci sami wydali polecenie Dudzie, że ma odrzucić ustawę o sądach.
8)Starsi i mądrzejsi od ponad 70 lat rządzą polską.
9)Wolności nie dostaniemy za darmo
10)Wolność kosztuje bardzo dużo
11)Starsi i mądrzejsi już mają następcę Dudy. Wiedzą, że już nie wygra wyborów.

kula Lis 67

Husky 28.07.2017 10:04:13

 • To nie wina DUDY!

Skąd wziął się Duda?
To Jarosław Kaczyński zrobił z Dudy prezydenta!
Jak to jest, że ja wiedziałem, że człowiek który był w Unii Wolności nie może być polskim patriotą a taki doświadczony polityk jak J. Kaczyński tego nie wiedział?
Trzeba być skrajnie naiwnym idiotą żeby wierzyć w takie bajeczki!

Robik 28.07.2017 10:14:09

 • @matterhorn 08:48:18

każdy naród ma prawo się jednoczyć, nie wina to żydów ze Polacy jak dwaj to zaczynają od kłótni, może uczmy się od żydów.

ireneusz 28.07.2017 11:28:08

 • @Ziut Polskę Zbaw 07:24:31

Faktycznie kontrowersyjny, p Stanisławowi oby w gardle stanęło na 2 dni te przypuszczenie że Gowinowcy mogliby się wyłamać, słowa im podlejsze tym więcej lubią się materializować zgodnie z prawem 51 na sto kanapek…to byłoby autentyczne nieszczęście…ale nie obawiam się bo aż taki głupi G nie jest i jego ludzie, piętno zdrady mieliby zaschnięte do końca życia.
Takie dni.

rymark 28.07.2017 12:25:55

 • @Husky 10:04:13

kula Lis 67 pkt 4 następuje rozwiązanie sejmu
Wykluczone, drugi raz tego samego błędu Prezes i Pis nie popełnią, w najgorszym wypadku z minimalna większością na przetrwanie, straty po cofnięciu do rządów totalniaków byłoby niewyobrażalne, ryzyko niewygrania w przyspieszonych wyborach duże ze względu na pozostawienie jeszcze nie naprawionej infrastruktury technicznej, w trakcie ciszy wyborczej z wyborami włącznie liście spadałyby z drzew.

rymark 28.07.2017 12:36:16

 • @ireneusz 11:28:08

To się jednoczcie u siebie w Izraelu a swoje brudne śmierdzące łapska trzymajcie od Polski jak najdalej.

matterhorn 28.07.2017 13:06:04

 • @matterhorn 13:06:04

Tak jest. Od Żydów nauczyliśmy się oszustw- oszust oszusta oszustem pogania. Już przed wojną byli z tego znani. Teraz zdaje się to być normą w Polsce. Kiedyś Kościół zabraniał kontaktów z żydami ze względu na ich wielka szkodliwość dla moralności. Ostatnio powtarzam powieść Marcela Prousta -W poszukiwaniu zaginionego czasu. Żydów nazywa on sodomitami, którzy ukrywają się na różnych stanowiskach, w różnych urzędach a proponuje ich rozpoznawać po czarnych żrenicach. Jest tam o wiele więcej zdecydowanych kwiatków na temat tej nacji. W żydowikipedii podaje się, że był homoseksualistą. Tymczasem jest to powieść po części autobiograficzna i pisze on o miłości do Oddety, Gilberty, Albertyny, ale nie do żadnego chłopa. A że opisuje także zboczeńców w ówczesnym Paryżu, to jednak nazywa ich ostro po imieniu. Opisuje zresztą życie całej tamtejszej arystokracji (do której nie dopuszczano żydów ze względu na hańbę). Piszę o tym z tego powodu bo żydowiki zrobiło mu gębę, a powieść jest ciekawa. Kiedyś uważałam za najlepszą Czarodziejską Górę T. Manna, ale tylko po pierwszym przeczytaniu lata temu. Po drugim -odłożyłam.

wercia 28.07.2017 14:25:26

 • Wetując ustawy Duda może pokazać, że “dorósł do polityki, że staje się prezydentem, a nie atrapą”

.
Rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział w sobotę rano, że podwójny zapis dotyczący procedury wyboru I prezesa Sądu Najwyższego w przyjętej przez Sejm i Senat ustawie o SN jest według prezydenta naruszeniem zasad prawidłowej legislacji. Chodzi o art. 12. i 18. ustawy, z których jeden mówi, że Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przedstawia prezydentowi RP pięciu kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego, spośród sędziów SN w stanie czynnym., a drugi, że do kompetencji Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN należy “dokonywanie wyboru trzech kandydatów” na stanowisko I prezesa SN oraz przedstawienie ich prezydentowi.

Pytana na sobotniej konferencji prasowej przed Sejmem, czy wypowiedź Łapińskiego można odczytywać, jako zapowiedź weta prezydenta Dudy do ustawy o Sądzie Najwyższym, Lubnauer oceniła, iż “prezydent szuka pretekstu do zawetowania ustawy”.

>>> http://www.strefapolityki.pl/2017/07/lubnauer-tylko-zawetowanie-trzech-ustaw.html

Temu też służyć ma – jej zdaniem – poniedziałkowe spotkanie z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf. “Ten zapis, ten oczywisty błąd prawny też może być dla niego pretekstem” – dodała szefowa klubu Nowoczesnej.

Ziut Polskę Zbaw 28.07.2017 14:27:05

 • @Ziut Polskę Zbaw 14:27:05

Jak wszyscy rozgarnięci i samodzielnie myślący wiedzą 97% prawników w Polsce wiadomo skąd się wywodzą-chazarskiego żydostwa. Teraz sprawę wziął w swoje ręce wywiad ponoć najlepszy na świecie czyli Mossad. I nie odpuści obrony swoich ludzi. Pierwsza dama może być teraz zakładniczką i co miał zrobić PADalec.?
MUSIAŁ ULEC!

kula Lis 67

Husky 28.07.2017 14:41:56

 • @Robik 10:14:09

Aby PIS i Kaczyński powrócili do władzy musiały zajść zmiany w sytuacji geopolitycznej i takie nastąpiły po klęsce polityki resetu, która nastąpiła w 2012 roku a przyczyną była twarda postawa Rosji w obronie Assada w Syrii. W 2012 roku Obama próbował ratować reset z Rosją, obiecując Putinowi za pośrednictwem prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, bycie “bardziej elastycznym” podczas swej drugiej kadencji zaczynającej się w styczniu 2013 roku.
Rozmowa taka odbyła się 26 marca 2012 roku w Seulu podczas szczytu nuklearnego i została upubliczniona, gdyż Obama i Miedwiediew byli przekonani, ze mikrofony są wyłączone.
http://www.pch24.pl/obama-i-miedwiediew-nagrani-bez-ich-wiedzy–rozmawiali-o-tarczy-antyrakietowej,1140,i.html
Obama, po objęciu urzędu na II-gą kadencję w styczniu 2013 roku, wysłał do Moskwy Toma Danilona z propozycjami ustępstw na II-gi etap resetu.
Wg “Głosu Rosji” z przecieków wynikało, że w zamian za ustępstwa Rosji w Syrii, Usa jest gotowe zgodzić się na powrót Rosji do strefy wpływów w państwach bałtyckich(pomimo przynależności tych państw do UE i NATO). Putin tej propozycji nie przyjął co zaowocowało urządzeniem mu Majdanu na Ukrainie.
Rosja w odwecie zajęła Krym i rozpoczęła wojnę na wschodzie Ukrainy i zaangażowała się militarnie w Syrii.
W odwecie USA postanowiły powrócić w Europie Śr.Wsch. do polityki z Traktatu Wersalskiego z 1919 roku i rozpoczęły budowę ‘strefy buforowej pomiędzy Rosją a Niemcami a pierwszym krokiem do tego było odsunięcie PO-PSL jako opcji niemiecko rosyjskiej od władzy w Polsce i przywrócenie rządów PIS-u.
Jarosław Kaczyński przyjął propozycję USA ale postawił warunki dotyczące reform, które chce przeprowadzić a że te reformy miały uderzyć w pozycję Niemiec w UE i w Europie Śr.Wsch. to było to na rękę USA, bo ich celem było osłabienie roli Niemiec w Europie, więc uzyskał od USA wsparcie w tych sprawach.
Z drugiej strony USA i Izrael nie mogły sobie pozwolić, by J. Kaczyński dostał całkowicie wolną rękę do działania, bo musiał ktoś chronić ich interesy w Polsce i Europie Śr. Wsch.
Padło na dr A.Dudę, który jako prezydent byłby bezpiecznikiem i hamulcowym zbyt radykalnych posunięć, niezgodnych z interesami Izraela, USA i światowego Żydostwa.
Na wyjazdowej sesji Knesetu w Krakowie w styczniu 2014 roku, A. Duda został namaszczony na kandydata na prezydenta PIS i podsunięty J. Kaczyńskiemu, który już w listopadzie 2014 roku, zgłosił publicznie jego kandydaturę w imieniu PIS-u.
Kandydatura ta była za aprobatą Obamy o czym świadczy fakt uhonorowania go przez Obamę na 70-tej Sesji ZO ONZ we wrześniu 2015 roku, poprzez zaproszenie do stolika nr 1 i umożliwienie przemówienia w prime time zaraz po wystąpieniu Obamy.
Takie publiczne gesty jak zaproszenie A. Dudy na wyjazdową sesję Knesetu w Krakowie czy gest Obamy przed całym światem, mają symboliczne znaczenie i są oznaką, że oto te podmioty wskazują na osobę Dudy jako “ich człowieka”(w nomenklaturze amerykańskiego prezydenta F.D. Roosevelta to “nasz skurwysyn”).
Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest zdominowany przez ludzi pochodzenia żydowskiego(szczególnie górne szczeble tych korporacji) i pełnią oni rolę strażnika interesów amerykańsko żydowskich(łupienia Polski ) i dlatego uruchomili akurat teraz i nie przez przypadek przy ustawach o sadownictwie, “swojego skurwysyna” by zahamował zbyt ostre zapędy J. Kaczyńskiego.
Pan A. Duda już kiedyś wypełniał rolę hamulcowego radykalnych reform Kaczyńskiego, kiedy to za rządów PIS-u w 2006 roku parlament uchwalił radykalną ustawę lustracyjną.
Wtedy to dr prawa A. Duda był prezydenckim prawnikiem w KP śp. L. Kaczyńskiego.
Wtedy to A. Duda “przygotował “poprawki łagodzące ustawę i przekonał Prezydenta L. Kaczyńskiego, by ten je zgłosił w formie nowelizacji ustawy.
Prezydent ustawę podpisał a potem zgłosił nowelizację, która została przyjęta, ale TK uznał ją za niezgodną z Konstytucją i nie weszła do obiegu prawnego.
Potem w 2007 roku obalono rzad PIS-u i to był koniec lustracji w IIIRP.
Obecnie A. Duda już nie chce ryzyka i nie powtarza scenariusza z 2006 roku i stawia twarde veto dwom ustawom.
Charakterystyczne działania w obu przypadkach(z 2006 i 2017 roku) to pojawienie się w formie “autorytetu moralnego” i “legendy” opozycji demokratycznej PRL, małżeństwa Romaszewskich.
W 2006 roku był to “podpowiadacz” Zb. Romaszewski, a w 2017 roku pojawiła się w zastępstwie nieżyjącego męża Zofia Romaszewska (oboje w roli “autorytetu moralnego” i “legendy”)
Trzeba tu wspomnieć, że służby komunistyczne i inne, mają zawsze na tapecie sprawy “legendowania” osób w celu ich ewentualnego wykorzystania jako tzw. agentów śpiochów.
Wyciąganie z domu staruszki Romaszewskiej i podpieranie się jej mało logicznymi argumentami przez Prezydenta A. Dudę jako “przekonującymi” go, świadczy o odgrywaniu teatrzyku dla naiwnego ludu PIS-owskiego i paliwo dla funkcjonariuszy medialnych tzw. mediów prawicowych.
Trzeba tu przypomnieć, że środowiska żydowskie i wspierający je Izrael mają niezałatwione duże interesy w Polsce i wobec Polski.
Jest to sprawa tzw. roszczeń żydowskich wobec Polski wartych około 65 mld$ i sprawa “ich” wymiaru sprawiedliwości w Polsce a zwłaszcza sądownictwa ma zasadnicze znaczenie i dlatego należy sądzić, że nie odpuszczą J. Kaczyńskiemu sądów.
Czy zdecydują się na obalenie rządu PIS-u i spróbują zgromadzić większość rządową wokół A. Dudy, czas pokaże, bo do powrotu opcji prusko ruskiej do władzy, jak chciałaby Makrela(Die Welt) i Putler nie ma szans z uwagi na aktualne interesy USA wobec Polski, Europy Śr. Wsch. i Rosji.

35stan 28.07.2017 16:08:20

 • @35stan 16:08:20

5*

Nic dodać nic ująć, z faktami się nie dyskutuje. Co do tych roszczeń to przypuszczam, że żydzi już dawno wyprowadzili z Polski te 65 mld co nie przeszkadza im w żądaniach zapłaty i upokarzaniu Polski.

matterhorn 28.07.2017 16:19:22

 • @matterhorn 16:19:22

“…już dawno wyprowadzili z Polski te 65 mld co nie przeszkadza im w żądaniach zapłaty i upokarzaniu Polski.”
Oczywiście, ale jak twierdzi S. Michalkiewicz, wywalczenie w oficjalnej procedurze tej sumy w Polsce, umożliwiłoby żydowskim środowiskom przekształcić się w rodzaj “szlachty” i sprowadzenie Polaków do roli “Palestyńczyków” Europy.

35stan 28.07.2017 16:48:31

 • @Ziut Polskę Zbaw 14:27:05

Skazywał Niezłomnych na karę śmierci, a w III RP nadal wydawał wyroki. Sędziowie żegnają go z honorami i wykupują nekrolog. „Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie z powodu śmierci sędziego w stanie spoczynku Jerzego Klimczyka, Prezesa Sądu Rejonowego w Sławnie w latach 1986-1994, składają kierownictwo Sądu Okręgowego w Koszalinie, sędziowie i pracownicy” – czytamy w nekrologu wykupionym w jednej z gazet przez koszaliński sąd. Kim w młodości był zmarły w tym tygodniu Jerzy Klimczyk? Jego ofiary leżą na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu… Komuniści docenili Jerzego Klimczyka. Za lojalną służbę odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dziś honoruje go Sąd Okręgowy w Koszalinie, wykupując dla niego za państwowe środki nekrolog. Ten nekrolog to jasny przykład, jak wygląda w Polsce wymiar sprawiedliwości. Krwawy sędzia, morderca sądowy, żegnany jest przez pracowników z wielką atencją. Pokazuje to tylko, że nic się nie zmieniło. Obecne sądy są kontynuacją sądów nie tylko peerelowskich, ale też stalinowskich komentuje Tadeusz Płużański, szef publicystyki TVP, prezes Fundacji „Łączka”.

Klimczyk urodził się w roku 1926. Do wybuchu wojny ukończył siedem klas szkoły powszechnej, w czasie okupacji pracował w Hucie Będzin. Po wkroczeniu Armii Czerwonej rozpoczął się dla niego czas szybkiej kariery. Początkowo znalazł się we władzach Związku Młodzieży Polskiej w Będzinie, następnie wstąpił do komunistycznego wojska. Jak podaje red. Tadeusz Płużański w książce „Bestie”, Jerzy Klimczyk „w roku 1949 ukończył słynną Oficerską Szkołę Prawniczą w Jeleniej Górze”, a więc przyspieszony kurs prawniczy przygotowujący posłusznych sowieckiej władzy sędziów i prokuratorów. Skierowany został do Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu. W czasie szkolenia politycznego por. Klimczyk wygłosił trzygodzinny referat pt. „Socjalistyczne uprzemysłowienie naszego kraju w oparciu o doświadczenie i pomoc ZSRR”.

Klimczyk szybko został skierowany do działalności orzeczniczej. Jak udało się ustalić Kwartalnikowi „Wyklęci”, Klimczyk jako asesor uczestniczył w procesach skazanych na karę śmierci Tadeusza Kopiczaka i ppor. Mieczysława Bielca – żołnierzy Zrzeszenia WiN (wyrok wykonano 4 lipca 1950 r.) oraz Mariana Sikorskiego – żołnierza Okręgu Lwów AK (wyrok wykonano 20 grudnia 1949 r.). Brał również udział w postępowaniu przeciwko Dionizemu Czechowi, Bogdanowi Łysakowskiemu i Mieczysławowi Rulce – członkom lokalnej organizacji „Rzeczpospolita Polska Walcząca”.

Wśród ofiar Jerzego Klimczyka były również osoby skazywane za sprawy gospodarcze. 15 września 1949 r. zamordowany został Czesław Plichta, żołnierz II Korpusu gen. Władysława Andersa. Klimczyk skazał go w trybie doraźnym na karę śmierci, ponieważ Plichta z nieczynnego od wielu lat parowozu wykręcił części i sprzedał je na złom. Według orzeczenia była to „wielokrotność dokonywanych aktów sabotażu w komunikacji, od której zależy tempo odbudowy kraju oraz wykonanie planu trzyletniego”. Jerzy Klimczyk na karę śmierci skazał również Ignacego Marczaka za „podpalenie stogu w akcie sabotażu z zamiarem spalenia roszarni lnu i konopi oraz składów surowca”. W roku 1952 Jerzy Klimczyk ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, po 1955 r. przeniesiono go do sądu Śląskiego Okręgu Wojskowego. Później trafił do Sądu Rejonowego w Sławnie, gdzie według niepotwierdzonych informacji orzekał w wydziale rodzinnym. W latach 1986-1994 był prezesem sądu. Lokalny „Głos Pomorza” 13 stycznia 1994 r. informował o jego odejściu na emeryturę „po czterdziestu czterech latach pracy w sądownictwie”. W 1999 r. Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę o odebraniu mu uposażenia sędziego w stanie spoczynku. To oburzające, że po 1990 r. w polskich sądach orzekali stalinowscy zbrodniarze. Dopóki nie dojdzie do skutecznej reformy w sądach nadal będą siedzieli następcy tych zbrodniarzy, będą pisali nekrologi upamiętniające tych, którzy skazywali naszych bohaterów mówi Marek Franczak, syn sierż. Józefa Franczaka „Lalusia”, ostatniego z Żołnierzy Wyklętych. Wszyscy ci ludzie powinni być osądzeni, bez względu na wiek i żadnej emerytury. Mamy jeszcze jeden argument do tego żeby posprzątać ten chazarobolszewicki chlewik.

kula Lis 67

Husky 28.07.2017 18:14:55

 • @35stan 16:08:20

Przestańmy korzystać z geniuszu żydowskiego do tworzenia prawdziwej polskości! Nie wystarczy, że jak Szechter zabrał się za obronę polskich robotników, to skończyli jako niewolnicy żydów i Niemców! Tylko ja widzę to niezwykłe zjawisko, że narodowość prawnicza jest wszechobecna!?I w sądach, które nas walą po rogach(Gersdorf), i w tworzeniu ustaw (Dudhauser) i w obronie obywateli (Bodnar, Orzeł), że o Śpiewaku nie wspomnę! Jedyni nie pokrzywdzeni przez sądy to byli: ubecy, esbecy, zomowcy, ormowcy, agenci, aferzyści, zdrajcy, kapusie, sprzedawczyki, złodzieje i oszuści. PAD już obiecał ustawy dla frankowiczów, a jednak uległ lobby bankowemu i ustawa stała się kichą nic nie wnoszącą do polepszenia doli frankowiczów. Miał napisać ustawę o TK i też tego nie zrobił. Słownego mamy prezydenta. Tak samo będzie z pisaniem ustawy o KRS i SN. Duda stanął po stronie totalnej SBecji i najwyższej kasty. Jego urażona ambicja doprowadziła do weta ważnych dla Polski i Polaków ustaw. Duda pokazał prawdziwą twarz, małego obrażonego Dudusia dla którego nic się nie liczy oprócz niego samego. Ma gdzieś wyborców, Polskę i PiS. W PiSie o A. Dudzie mówi się “Judasz”, “Brutus”, “zdrajca”. Taki mamy klimat.

kula Lis 67

Husky 28.07.2017 18:15:56

 • Aż 81 procent Polaków chce reformy sądów!

.
81 proc. ankietowanych uważa, że polskie sądy wymagają reformy – podała TVP, powołując się na badanie przeprowadzone przez Ipsos Observer. Reforma nie jest konieczna zdaniem 14 proc., 5 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Według sondażu, przeprowadzonego dla TVP, 58 proc. respondentów jest niezadowolonych z funkcjonowania polskich sądów. Przeciwnego zdania jest 31 proc. badanych, 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

>> http://niezalezna.pl/103104-nie-bojmy-sie-protestow-mniejszosci-az-81-procent-polakow-chce-reformy-sadow

Ziut Polskę Zbaw 28.07.2017 19:51:34

 • @Ziut Polskę Zbaw 19:23:34

Podobną rolę jak Bolek spełniał Tusk od czasu “nocnej zmiany” obalając z Wałęsą Rząd Jana Olszewskiego. Tusk płynie na tej samej fali zdrady narodowej. Złota Pani go hojnie wynagradza za lojalność wobec międzynarodówki komunistycznej zwanej UE lub prościej – eurokołchozem. Polacy zostali zwiedzeni pięknymi hasłami wolności, równości i demokracji, których dzisiejszy eurokołchoz jest już jawnym zaprzeczeniem. Wielu Polaków nadal wypiera ze swojego umysłu prawdę na temat marksistowskiego projektu UE. Owijają się niebieską flagą z 12 gwiazdami nie wiedząc nawet, że kiedyś oznaczały one wieniec z gwiazd dwunastu nad głową Matki Bożej. Dzisiejsza UE wstydzi się korzeni Chrześcijańskich, zwalcza tych, którzy są im wierni. Szkoda, teraz będą mieli kalifat, bo stworzyli pustkę religijną, moralną, kulturową, którą Islamiści chętnie zapełnią. Ta propaganda z negatywnym narracyjnym wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego sprzedawana w mediach dziś ze szczególnym nasileniem przez funkcjonariuszy jest odzewem na wezwanie przez niejakiego żydowskiego pomiotu Ziemkiewicza (WSI) aby kopać w klatkę, bo w szafie płk.Lesika był portret psychologiczny Jarosława Kaczyńskiego z którego wynikało, że może na to kopanie w klatkę zareagować jak normalny człowiek.

kula Lis 67

Husky 28.07.2017 22:45:14

 • Zero zdziwien Panowie!!!!!

CO??? Nie wiecie kto jest w POlsce Rozgrywającym ????
Loza B’nai B’rith – Polin… występująca w kilku przykrywach ..w tym Najczęściej Fundacji Sorosa znaczy Batorego!
Kto nie pocałuje w złoty ząb, bądź -jak nie ma złotego zęba to w ..mniejsza w co… Ani nie kupi, ani nie sprzeda… nie mówiąc -żeby dopchał się do Korytka zwanego Władza…
Przed nią to UNA Komisyja Suwerenem …/przez ćwoków zwana Sanhedrynem,?,,,, i przed panem Smolarem stawali obydwaj Kaczyńscy, gdzie ich namaszczono ..zanim wpuszczono…. czyli zrobiono z nich ludzi:-))))

https://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni

Co się popsuło miedzy Fundacją a mamzerami nie wiadomo dokładnie…ale skoro załatwiono mamzerów w koronkowej akcji, do której wmieszano i Pana Boga i wielkie mocarstwa…widać, że nie o byle co szło….I pan Prezes doskonale o tym wie, jako jeden z niewielu wie…..bo głupi nie jest… on tylko tak głupio wygląda  co wielu myli…..ale to mądry gościu!
Teraz znalazł się w sytuacji , że albo żreć kocie jedzenie albo z ręki:-)))..i to do tego w waszym Panowie imieniu.. i na wasza Panowie odpowiedzialność.

A panowie sami przynamniej raz w życiu musicie zadecydować….albo albo….. Albo wierzycie panu Smolarowi….albo własnym głupim mózgom:-)))))

RomanKa 28.07.2017 22:51:56

 • @RomanKa 22:51:56

// ,?,,,, i przed panem Smolarem stawali obydwaj Kaczyńscy, gdzie ich namaszczono ..zanim wpuszczono…. czyli zrobiono z nich ludzi //

– SOROS NIE LUBI ZDRAJCÓW, A KACZYŃSKIEMU WSTYD SIĘ PRZYZNAĆ* 😀

* Cała opozycja’89 brała od Sorosa, jeśli się nie mylę to właśnie za pośrednictwem “Stefana Batorego” / * Jedynym który to zrobił był Bronisław Wildstein

Ziut Polskę Zbaw 28.07.2017 23:01:49

Opublikowano za; http://ziut.neon24.pl/post/139540,czy-duda-kieruja-tylko-ludzie-z-fundacji-sorosa-1 O

+publikowano za:

Wypowiedz się